2020 birželio 6 d. šeštadienis, 14:20
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

6,3 mln. eurų vertės Kretingos sporto komplekso statybų sutartis vėl ginčijama teismuose

2016-07-21 13:43
Kretingos rajono savivaldybė, teismui nutarus, kad sutartis dėl Sporto ir sveikatingumo centro pastato statybos yra niekinė, atsidūrė sudėtingoje situacijoje. Sutartis tarp Kretingos rajono savivaldybės ir UAB „LitCon“ pripažinta negaliojančia nuo sudarymo dienos. Tai jau antras teismo sprendimas dėl šios sutarties. Vieną bylą laimėjo savivaldybė, kitą – Viešųjų pirkimų tarnyba.
nuotrauka
Kada kretingiškiai turės naują sporto kompleksą, lems teismo sprendimai. Dariaus Šypalio („Pajūrio naujienos“) nuotr.


Minimos įmonės
LitCon, UAB
Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs Viešųjų pirkimų tarnybos ieškinį, liepą nutarė, kad savivaldybė, rengdama rangos drabų pirkimo konkursą, pažeidė įstatymus. 

Liepą teismas buvo palankus Viešųjų pirkimų tarnybai

Teisme buvo iškelta civilinė byla pagal Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) ieškinį Kretingos rajono savivaldybės administracijai ir UAB „LitCon“ dėl Statybos darbų sutarties pripažinimo negaliojančia.

Viešųjų pirkimų tarnybos nuostata, pažeistas viešasis interesas, kai Kretingos rajono savivaldybės administracija vykdė supaprastintą ribotą konkursą Sporto ir sveikatingumo centro pastato statybai. Savivaldybė nepagrįstai atliko apklausą, neteisėtai pakeitė suplanuotų lėšų sumą ir nepagrįstai sudarė pirkimo sutartį, nes dar iki apklausos buvę akivaizdu, jog statybos skaičiuojamoji kaina yra didesnė, negu tarptautinio pirkimo vertės riba, teismui nurodė VPT.

Savivaldybė suplanavo ribotą konkursą ir jį atliko 2015 m. I ketvirtį, metiniame pirkimų plane nurodydama jo vertę – 4 778 730 Eur su PVM (16 500 000 Lt su PVM). Ši suma buvo numatyta 2014 m. paraiškoje prekėms, paslaugoms ar darbams pirkti ir viešojo pirkimo–pardavimo sutarties laikotarpiui, t. y. 72 mėn. (6 metams). Savivaldybė, anot VPT, nevertino pakitusių rinkos sąlygų ir išaugusių statybos kainų, buvo palikta kaina pagal 2013 m. kovo mėnesį parengtą techninį projektą, „nors žinojo, kad apklausos (ir riboto konkurso) vertė 2015 metais jau buvo 6 306 960,90 Eur su PVM (t. y. 5 212 364,38 Eur)“. Ši suma viršijo tarptautinio pirkimo vertę.

Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso vizualizacija. Kretingos rajono savivaldybės iliustr.

Klaipėdos apygardos teismas VPT ieškinį patenkino ir pripažino, kad 2015 m. rugpjūčio 27 d. Kretingos rajono savivaldybės administracijos ir UAB „LitCon“ sporto ir sveikatingumo centro pastato statybos sutartis pagal 2013 m. parengtą techninį projektą yra niekinė ir negaliojanti nuo sudarymo dienos.

Šalys teismo sprendimą, kuris dar nėra įsiteisėjęs, per 14 dienų gali skųsti Lietuvos Apeliaciniam teismui. 

Vieną teismą laimėjo Kretinga, kitą – Viešųjų pirkimų tarnyba

Tačiau Klaipėdos apygardos teismas, birželį nagrinėjęs bylą, kurioje VPT prašė taikyti laikinąsias priemones Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso statybos darbų viešojo pirkimo sutarčiai, kurią Kretingos rajono savivaldybė yra sudariusi su pirkimo laimėtoju – uždarąja akcine bendrove „LitCon“, netenkino Viešųjų pirkimų tarnybos prašymo. 

Teismas įvertino tai, jog sutartis yra ginčijama praėjus 7 mėnesiams nuo darbų pradžios, kai atlikta darbų už 267 tūkst. 128,02 Eur. „Statybų stabdymas šioje stadijoje pažeistų ekonomiškumo, efektyvumo ir proporcingumo principus, tikėtina, neigiamai įtakotų tiek jau atliktų rangovo statybos darbų rezultatą, tiek šiems darbams naudotinų medžiagų būklę. Akivaizdu, kad dėl to išlaidų patirtų abi atsakovės (objekto saugojimui, konservavimui ir pan.)“, – teigiama šioje teismo išvadoje.

Teismas taip pat pažymėjo, jog pasikeitus aplinkybėms, VPT gali kreiptis pakartotinai dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo. VPT tuomet neatsiėmė kaltinimo, kad vykdydama Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso per 6 mln. Eur vertės statybos darbų viešąjį pirkimą ir pirkimo laimėtoju pripažindama bendrovę „LitCon“, Kretingos rajono savivaldybė pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą ir viešąjį interesą.

Ieškinyje VPT tvirtina nustačiusi, kad Kretingos rajono savivaldybės administracija sutartį su „LitCon“ sudarė, atlikusi apklausą neteisėtu būdu, todėl šiurkščiai pažeidė viešųjų pirkimų taisykles ir skaidrumo principą. 

Ar trečią kartą bus nagrinėjam ši byla teismuose, lems Kretingos rajono savivaldybės sprendimas.

Daugiau:

>>>Kretinga. Sporto komplekso statybos teismas nesustabdė

>>>Sporto komplekso statybos darbai – duobėje

>>>Kretinga. Meras nusiteikęs ryžtingai – sporto kompleksas bus

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-06-02 09:05
Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojama UAB „Grinda“ per 2019 m. pardavimų apimtis išaugino iki 21,512 mln. Eur ir uždirbo 1,798 mln. Eur audituoto pelno. Tai – bene didžiausias per visą įmonės istoriją pasiektas grynojo pelno rodiklis.
nuotrauka
2020-05-29 12:37
Kauno kogeneracinė jėgainė (KKJ) žengė dar vieną svarbų žingsnį pirmyn – ketvirtadienį į Lietuvos elektros energijos perdavimo tinklą patiekė pirmąsias iš atliekų pagamintas elektros energijos kilovatvalandes. Bandomuoju režimu pirmą kartą išbandytas „Siemens“ kompanijos 26 MW elektrinės galios gene...
nuotrauka
2020-05-25 13:40
Įgyvendinant „Rail Baltica“ projektą, Kauno geležinkelio mazgo rangovai susidūrė su nenumatytomis aplinkybėmis. Atliekant žemė kasimo darbus ties Palemonu aptiktas sovietmečio palikimas – didelis užteršto grunto kiekis naftos produktais.
nuotrauka
2020-05-25 08:41
SEB bankas susitarė su įmonių grupe EIKA dėl finansavimo pratęsimo grupės valdomiems EIKA Verslo Centrui (toliau EVC) ir prekybos centrui „Pupa“. Paskola pratęsiama trejiems metams.
nuotrauka
2020-05-25 08:15
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas įgyvendina tris didelės vertės projektus, taikant informacinį modeliavimą (angl. Building Information Modeling, BIM). Vyriausybei patvirtinus siūlymą nuo kitų metų didelės vertės viešojo sektoriaus proje...
nuotrauka
2020-05-22 08:26
Europos Sąjunga iškėlė tikslą iki 2050 metų pereiti prie klimatui neutralaus ekonomikos modelio. „Prie šio perėjimo prisidės visi ekonomikos sektoriai, tad kaip niekad svarbu užtikrinti darnų jų vystymą, tarpusavio integraciją ir koordinuotą valdymą. Dujų, šilumos, elektros, transporto, pramonės, mi...
nuotrauka
2020-05-19 13:58
Šiuo metu baigiamai statyti Vilniaus kogeneracinei jėgainei (VKJ) Aplinkos apsaugos agentūra (Agentūra) išdavė Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimą. Tai vienas svarbiausių leidimų numatomoje įmonės veikloje.
nuotrauka
2020-05-19 09:57
Šalies studentams nuolat besiskundžiant atgyvenusiu universitetiniu būstu bei požiūriu į jį, KTU užsibrėžė per penkerius metus modernizuoti 5 iš 12 turimų bendrabučių. Pirmasis naujam gyvenimui bus prikeltas Kaune, Gričiupio g. 13, stovintis dvylikaaukštis.
nuotrauka
2020-05-15 15:00
Trakų Vokės dvaro šeimininkams karantino apribojimai sukūrė ir galimybių – šiuo laikotarpiu, kuomet nevyksta renginiai, intensyviau imtasi anksčiau pradėtų dvaro ir jo aplinkos tvarkymo darbų – restauruojami rūmai, daug dėmesio sulaukė ir parkas, čia esančios senosios alėjos, kurios gaivinamos nauja...
nuotrauka
2020-05-12 13:13
Energetikos ministerija pateikė derinti suinteresuotoms pusėms Vyriausybės nutarimo projektą dėl vietų Baltijos jūroje, kuriose verta plėtoti vėjo elektrinių parkus. Taip pat pateikti siūlymai dėl elektrinių galių – jis galėtų patenkinti ketvirtadalį Lietuvos poreikio.
nuotrauka
2020-04-29 14:38
Šalia Elektrėnų trečiadienį, balandžio 29 d., atidaryta 1 MW saulės elektrinė. Šis įvykis žymi pirmos pasaulyje visiems šalies namų ūkiams prieinamos nutolusių saulės jėgainių platformos „Ignitis saulės parkai“ veiklos startą.
nuotrauka
2020-04-27 08:01
2020 m. balandžio 24 d. Šiaulių kultūros centras ir UAB „Aukstata“ pasirašė Šiaulių miesto centrinio parko estrados modernizavimo darbų sutartį. Estradoje numatyta atlikti darbus už beveik 1,4 mln. eurų. Planuojama, kad miesto gyventojai ir svečiai atnaujinta parko estrada galės naudotis jau kitų me...
nuotrauka
2020-04-23 10:34
Siekdama švelninti karantino padarinius ekonomikai, UAB „Grinda“ plečia darbų apimtis ir papildomai įdarbins daugiau darbuotojų. Tokiu būdu siekiama padėti žmonėms, kurie šiuo sunkiu laikotarpiu neteko pagrindinio pragyvenimo šaltinio.
nuotrauka
2020-04-23 09:41
Pernai pradėtas Lietuvos zoologijos sodo infrastruktūros atnaujinimo projektas įgauna pagreitį.
nuotrauka
2020-04-22 09:05
Bendrovės „Baltisches Haus“ prekybos paskirties pastatas, esantis Lentvaryje, Geležinkelio g. 38, įvertintas tarptautiniu tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatu (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), atspindinčiu pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai.
nuotrauka
2020-04-22 07:40
Dėl šiltos žiemos šiemet gerokai anksčiau prasidėję statybų ir renovacijos darbai nestoja ir karantino metu. Suomiškų plieninių stogo dangų gamintojo „Ruukki“ rinkodaros vadovas Mantas Grigaliūnas patikino, kad šiuo metu stogų pirkimo sumažėjimo nepastebi.
nuotrauka
2020-04-21 09:10
Balandžio 14 dieną ERGOLAIN įmonių grupės direktore tapo Vilma Bružienė, iki tol užėmusi direktoriaus pavaduotojos pareigas ir buvusi atsakinga už verslo plėtrą. V. Bružienė pakeitė bendrovei metus vadovavusį Justą Dargužą – konsultacijų įmonės „Strateginės konsultacijos“ partnerį.
nuotrauka
2020-04-18 09:17
Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtas aktyvaus laisvalaikio ir sporto aikštynas prie Baltojo tilto šiuo metu yra itin intensyvių rekonstrukcijos darbų vieta. Vasaros pradžioje čia neturi likti nei darbininkų, nei jų technikos – aikštynas turi būti parengtas naudoti. Jei tik to nedraus karantino lai...
nuotrauka
2020-04-10 08:43
Pasibaigus karantinui kauniečiai ir miesto svečiai laiką galės leisti naujoje viešojoje erdvėje. Jaukų skverą S. Daukanto gatvės ir Karaliaus Mindaugo prospekto sankirtoje, šalia pėsčiųjų tilto į Nemuno salą įrenginėja darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Į 0,2 ha ploto šiuo met...
nuotrauka
2020-04-08 09:19
Anksčiau nei planuota, pietinėje Klaipėdos jūrų uosto dalyje užbaigti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo–saugyklos stovėjimo zonoje sąnašinio grunto valymo darbai. Tad sėkmingai laivas–saugykla "Independence“, prišvartuotas įprastoje vietoje, pirmadienį atnaujino darbą.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...