2019 lapkričio 21 d. ketvirtadienis, 18:51
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

7 įdomūs faktai apie dulkių siurblius: nuo lopšinių pakaitalo iki šuns konkurento

2018-05-28 11:00
Sakoma, kad akmens amžiaus žmogus didžiąją dalį laiko skirdavo maisto paieškai. Atsiradus namams, švaros palaikymas buvo viena iš veiklų, kuriai gyventojai turėdavo dėti ne ką mažiau pastangų. Susiformavo net atskira – kambarinių – profesija. Viskas pasikeitė, kuomet atsirado dulkių siurblys.
nuotrauka
Bendrovės „Samsung“ nuotr.


„Teigiama, kad spausdinimo mašinėlė prisidėjo prie moterų emancipacijos, nes reikėjo išsilavinusių, rašyti mokančių darbuotojų. Tą patį galima pasakyti apie dulkių siurblį – jis išlaisvino žmones iš rutininių tvarkymo darbų ir suteikė jiems laiko užsiimti kitais dalykais”, – sako „Electrolux“ atstovas, siurblių ekspertas Laurynas Skruibis. Jis pateikia septynis įdomius, mažai kam girdėtus faktus apie šį buities prietaisą.

Pirmas siurblys — vežamas vežimu

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad pirmą pasaulyje dulkių siurblį 1901 m. sukūrė britų inžinierius Hubertas Cecilis Boothas. Benzinu varomas agregatas buvo didelis ir sunkus, todėl jam pervežti reikėdavo arkliu kinkyto vežimo. H.C. Boothas teikdavo dulkių siurbimo paslaugą – siurblio vamzdžiais tęsdavosi nuo įrenginio pro langus ar duris iki valomų patalpų. Po metų šiuo išradimu susidomėjo D. Britanijos karališkoji šeima ir iš H.C. Bootho įsigijo du šiuos gigantiškus siurblius tvarkyti Bekingemo rūmus bei Vindzoro pilį.

Kvėpavimo aparato „tėvas“

Kas galėjo pagalvoti, kad dulkių siurbliai išgelbėjo daugybę gyvybių. 1928 m. Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos profesoriai Philipas Drinkei’us bei Louisas Agassizas Shaw sukūrė pirmąjį kvėpavimo aparatą. Tai sandari kamera, kurioje patalpinamas visas ligonio kūnas, išskyrus galvą – kameros viduje sukuriamas slėgio skirtumas, kuris verčia paciento krūtinę kilotis, dėl ko išlaikomas plaučių veikimas ir žmogus kvėpuoja. Šio aparato prototipui sukurti Harvardo profesoriai panaudojo dviejų dulkių siurblių variklius. Pirmoji pacientė, kurios gyvybę išgelbėjo „geležiniai plaučiai“ buvo poliomelitu serganti paralyžiuota aštuonmetė mergaitė.

Saldžiam kūdikių miegui

Ar žinojote, kad dulkių siurblio ūžimas yra viena geriausių „lopšinių“ kūdikiams? Interneto filmukų portale galima rasti dešimtis valandų dulkių siurblių ūžimo įrašų, skirtų nuraminti ar užmigdyti kūdikius. Pasirodo, veikiančio dulkių siurblio garsas labai primena „baltą triukšmą“, kuriame yra vienodas kiekis visų žmogaus ausiai girdimų dažnių garsų. Būdami mamos kūne vaikai nuolatos girdi į baltą triukšmą panašų garsą, o gimę, pirmuosius kelis savo gyvenimo mėnesius kūdikiai jie pratinasi prie neįprastai išsiskiriančių garsų bei tylos. Todėl jauniems tėvams verta visada po ranka turėti dulkių siurblį arba jo garso įrašą.

4 Guinnesso rekordai

Tai, kad dulkių siurbliai nėra tokie nuobodūs, įrodo ir faktas, kad Guinnesso rekordų knygoje yra bent keturi su jais susiję įrašai. Štai kanadietis Dougas McManamanas nuėjo 13,5 metro ant barzdos laikydamas dulkių siurblį, taip pat jis yra tapęs ilgiausiai – daugiau nei 18 sekundžių – ant barzdos išlaikiusiu beveik 10 kg svorio pramoninį dulkių siurblį. Smurto prieš namų apyvokos daiktus rekordą pasiekė Masačiusetso valstijos gyventojas Jasonas Ellisas – per vieną minutę jis 235 kartus įspyrė savo dulkių siurbliui. Tuo tarpu didžiausią dulkių siurblių kolekciją – net 322 įrenginius yra sukaupęs Jamesas Brownas iš Derbišyro grafystės Jungtinėje karalystėje.

Dizainą nusižiūrėjo nuo nariuotakojų

Pirmasis dulkių siurblys robotas buvo sukurtas 1996 m. „Electrolux“ inžinierių. Dėl savo išvaizdos ir „elgesio“ šis modelis buvo pavadintas „Trilobite“, mat trilobitai – tai prieš šimtus milijonų metų Žemėje gyvenę nariuotakojai, panašiai, kaip robotinis siurblys, naršę vandenynų dugną, ieškodami maisto, kurį radę, įsiurbdavo. Navigacijai kambariuose „Trilobite“ siurblys naudojo ultragarsą, taip pat „mokėjo“ sugrįžti į krovimo stotelę bei nurodyti, kada jo dulkių konteineris prisipildydavo.

Turintiems gyvūnų — rekomendacija „sudrausminti“ siurblį

Augintiniai su dulkių siurbliais robotais turi išskirtinius santykius. Vieni su jais žaidžia, o kiti bijo. Dėl robotinių siurblių savarankiško judėjimo po namus, kai kurie šunys juos suvokia kaip gyvus padarus. Tokiu atveju augintinis siurblį gali suvokti kaip pažeidžiantį šeimos-gaujos taisykles – nes šuo juk klauso šeimininko, o siurblys ne. Todėl, norint išvengti šuns streso ar baimės priepuolių, šeimininkas šuniui matant turi „sudrausminti“ dulkių siurblį robotą – tiesiog pagrasinti pirštu ir pasakyti kelis žodžius drausminančiu tonu. Taip šuo suvoks, kad namuose yra vienas šeimininkas, kurio klauso visi – net ir siurbliai.

Dulkių siurblys — už automobilio kainą

Kas pasakė, kad dulkių siurbliai yra pilki ir nuobodūs? Štai brangiausias pasaulyje dulkių siurblys „Ergorapido Black Edition“ žiba net ir dulkėtuose namuose. Elegantiškos formos ir stilingos juodos spalvos įrenginys yra dar ir inkrustuotas daugiau nei 3,7 tūkst. Svarovskio kristalų. Šis apie 15 tūkst. eurų kainuojantis dulkių siurblys nepadarytų gėdos net ir prabangiausiems Artimųjų rytų šeichų namams. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2019-11-21 14:09
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. lapkričio 21 d. BETA priima paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui.
nuotrauka
2019-11-18 13:43
Nuo ateinančių metų įsigaliosianti ES Pastatų energinio efektyvumo direktyva (toliau – Direktyva) numato, jog didžioji dalis pastatų ne vėliau kaip iki 2050 m. turi tapti neutralūs anglies dioksido išmetimui ir ekonomiškai efektyviai pertvarkyti į beveik nulinės energijos, t.y. beveik nevartojančius...
nuotrauka
2019-11-18 10:25,      papildyta 2019-11-18 14:10, Papildyta „Baltijos liftų“ komentaru
Trečiadienio, lapkričio 13 d., rytą Vilniuje, požeminės perėjos prie Karoliniškių poliklinikos lifte užstrigo du garbaus amžiaus žmonės. Bandymas jiems padėti parodė, kokie pažeidžiami esame ištikus bėdai, o tarnybos, sukurtos padėti, vykdo tik jiems nurodytas, apibrėžtas funkcijas.
nuotrauka
2019-11-15 10:45
Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmuose išnagrinėta administracinė byla pagal pareiškėjos UAB „Branda LT“ skundą atsakovui Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ir ministerijos Klaipėdos departamentui dėl 2018 m. spalio 25 d. patikrinimo akto panaikinimo...
nuotrauka
2019-11-15 10:31
Seimas po svarstymo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama sureguliuoti teisinius santykius tarp sodininkų bendrijų ir kitų fizinių ar juridinių asmenų, patikslinti nuostatas, susijusias su sodininkų bendrijai nepriklausančių, bet sodo sklypą įsigijusių, asmenų statusu, teisėmis ir pareigomis...
nuotrauka
2019-11-15 10:22
Neretai to paties pastato gyventojai skundžiasi, jog vieni gyvena pernelyg karštai ir priversti atverti langus, o kitų butuose pernelyg vėsu. AB „Panevėžio energija“ teigia, kad tai daugelio senos statybos daugiabučių namų problema, jos priežastis – seni, neturintys šiuolaikinių šilumos reguliavimo ...
nuotrauka
2019-11-15 09:48
Šiaurinėje Klaipėdos miesto dalyje esančiuose mikrorajonuose normas viršijantis dirvožemio užterštumas chromu bus tiriamas ir prokuratūroje.
nuotrauka
2019-11-14 12:15
Požeminė pėsčiųjų ir dviratininkų perėja suprojektuota po vieno kelio geležinkeliu, kuris kerta Iešmininkų gatvės jungtį su Prūsų ir Šaltkalvių gatvėmis.
nuotrauka
2019-11-14 09:55
Šnipiškės sparčiai atgimsta – Širvintų gatvė taps viena pirmųjų bendrojo naudojimo erdve, per kurią nusidrieks naujas dviračių takas ir šaligatvis, o šalia jų atsiras viešoji erdvė su sporto ir žaidimų aikštele. Šia gatve dalinsis pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai. Apie 700 metrų ilgio gatvėje ...
nuotrauka
2019-11-13 13:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antikorupciniu požiūriu įvertino Seime registruotą daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą. Nustatyta, kad projekte numatytoms procedūroms stinga aiškumo ir išsamumo, nepakankamas dėmesys skiriamas daugiabučių administratorių atrankai, j...
nuotrauka
2019-11-11 10:02
Išmanusis apšvietimas, automatiniai langai, papildomos pramogų sistemos — be šių elementų neįsivaizduojame išmaniųjų namų. Ir nors vis labiau populiarėjančios inovacijos padeda tausoti energiją, visi šie prietaisai anksčiau ar vėliau pavirsta atliekomis. Kaip su jomis tvarkomės?
nuotrauka
2019-11-07 10:19
UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (toliau - VIPA) kviečia bendrojo naudojimo objektų administratorius teikti paraiškas paskoloms, skirtoms mažosios renovacijos projektų įgyvendinimui finansuoti.
nuotrauka
2019-11-06 14:30
„Vilniaus vandenys“ siekia iš esmės pagerinti vandens tiekimą sostinės Naujamiesčio rajone. Bendrovė specialia technika nuo lapkričio 11 d. sistemiškai per porą savaičių nuo nuosėdų išplaus pagrindines rajono vandentiekio tinklo magistrales.
nuotrauka
2019-11-05 09:41
Viename seniausių Vilniaus rajonų prasideda „Žirmūnų trikampiu“ vadinamo didžiulio kvartalo tvarkybos darbai. Iki 2022 metų čia bus įrengti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai su apšvietimu, sporto aikštelė, skveras su poilsio zona, vaikų žaidimų ir sporto aikštelėmis, atsinaujins apšvietimas, eismo re...
nuotrauka
2019-10-30 13:59
Visoje Lietuvoje egzistuoja tūkstančiai mėgėjiškų sodų, priklausančių vienai ar kitai sodininkų bendrijai. Tačiau vos keletas šių bendrijų turi tiksliai nustatytas ribas, leidžiančias bendrijos pirmininkui turėti aiškią informaciją apie sodų sklypus ir jų savininkus. Be to, aiškiai nustatytos sodini...
nuotrauka
2019-10-29 15:47
Kapitalinės renovacijos prašosi vis daugiau butų ne tik senos, bet ir jau naujos statybos namuose. Tačiau vien pakeisti išplanavimą popieriaus lape taip, kaip atrodo geriausia, nepakanka – koreguoti idealaus būsto planus gali tiek esamos laikančios konstrukcijos, tiek profesionalų patarimai. Tad tam...
nuotrauka
2019-10-29 09:12
Trijų Plungės sodų bendrijų gyventojai atkreipė mero, Savivaldybės tarybos, Savivaldybės administracijos direktoriaus dėmesį į susiklosčiusią situaciją Aronijų ir Pilies gatvėse, kurios yra sodų teritorijoje. Esą po to, kai šią vasarą buvo užbaigti Babrungo gatvės (Nausodžio sen.) asfaltavimo darbai...
nuotrauka
2019-10-25 11:23
Vilnius kviečia pasinaudoti galimybe susigrąžinti dalį sumokėto nekilnojamojo turto mokesčio. Gautas lėšas galima panaudoti daugiabučių namų ir negyvenamosios paskirties pastatų atnaujinimui: susitvarkyti daugiabučio pastato stogą, atnaujinti fasadą, įsirengti apšvietimą, atnaujinti santechniką ar l...
nuotrauka
2019-10-25 10:42
Nuo kitų metų sausio 1 d. Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, rinkai pateikiami ir pradedami naudoti nauji kietojo kuro katilai privalės atitikti Europos Komisijos reglamente nustatytus ekologinio projektavimo reikalavimus.
nuotrauka
2019-10-25 10:07
Praėjusią savaitę baigėsi nuo 2017 m. tęsesis konfliktas tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir daugiabučius namus administruojančias įmones vienijančios asociacijos „Lietuvos būsto rūmai“. Po teismų maratono, apeliacinis teismas paskelbė didelę savivaldybės pergalę kovoje už sostinės gyventojų teises...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai