2019 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 1:43
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

7 įdomūs faktai apie dulkių siurblius: nuo lopšinių pakaitalo iki šuns konkurento

2018-05-28 11:00
Sakoma, kad akmens amžiaus žmogus didžiąją dalį laiko skirdavo maisto paieškai. Atsiradus namams, švaros palaikymas buvo viena iš veiklų, kuriai gyventojai turėdavo dėti ne ką mažiau pastangų. Susiformavo net atskira – kambarinių – profesija. Viskas pasikeitė, kuomet atsirado dulkių siurblys.
nuotrauka
Bendrovės „Samsung“ nuotr.


„Teigiama, kad spausdinimo mašinėlė prisidėjo prie moterų emancipacijos, nes reikėjo išsilavinusių, rašyti mokančių darbuotojų. Tą patį galima pasakyti apie dulkių siurblį – jis išlaisvino žmones iš rutininių tvarkymo darbų ir suteikė jiems laiko užsiimti kitais dalykais”, – sako „Electrolux“ atstovas, siurblių ekspertas Laurynas Skruibis. Jis pateikia septynis įdomius, mažai kam girdėtus faktus apie šį buities prietaisą.

Pirmas siurblys — vežamas vežimu

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad pirmą pasaulyje dulkių siurblį 1901 m. sukūrė britų inžinierius Hubertas Cecilis Boothas. Benzinu varomas agregatas buvo didelis ir sunkus, todėl jam pervežti reikėdavo arkliu kinkyto vežimo. H.C. Boothas teikdavo dulkių siurbimo paslaugą – siurblio vamzdžiais tęsdavosi nuo įrenginio pro langus ar duris iki valomų patalpų. Po metų šiuo išradimu susidomėjo D. Britanijos karališkoji šeima ir iš H.C. Bootho įsigijo du šiuos gigantiškus siurblius tvarkyti Bekingemo rūmus bei Vindzoro pilį.

Kvėpavimo aparato „tėvas“

Kas galėjo pagalvoti, kad dulkių siurbliai išgelbėjo daugybę gyvybių. 1928 m. Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos profesoriai Philipas Drinkei’us bei Louisas Agassizas Shaw sukūrė pirmąjį kvėpavimo aparatą. Tai sandari kamera, kurioje patalpinamas visas ligonio kūnas, išskyrus galvą – kameros viduje sukuriamas slėgio skirtumas, kuris verčia paciento krūtinę kilotis, dėl ko išlaikomas plaučių veikimas ir žmogus kvėpuoja. Šio aparato prototipui sukurti Harvardo profesoriai panaudojo dviejų dulkių siurblių variklius. Pirmoji pacientė, kurios gyvybę išgelbėjo „geležiniai plaučiai“ buvo poliomelitu serganti paralyžiuota aštuonmetė mergaitė.

Saldžiam kūdikių miegui

Ar žinojote, kad dulkių siurblio ūžimas yra viena geriausių „lopšinių“ kūdikiams? Interneto filmukų portale galima rasti dešimtis valandų dulkių siurblių ūžimo įrašų, skirtų nuraminti ar užmigdyti kūdikius. Pasirodo, veikiančio dulkių siurblio garsas labai primena „baltą triukšmą“, kuriame yra vienodas kiekis visų žmogaus ausiai girdimų dažnių garsų. Būdami mamos kūne vaikai nuolatos girdi į baltą triukšmą panašų garsą, o gimę, pirmuosius kelis savo gyvenimo mėnesius kūdikiai jie pratinasi prie neįprastai išsiskiriančių garsų bei tylos. Todėl jauniems tėvams verta visada po ranka turėti dulkių siurblį arba jo garso įrašą.

4 Guinnesso rekordai

Tai, kad dulkių siurbliai nėra tokie nuobodūs, įrodo ir faktas, kad Guinnesso rekordų knygoje yra bent keturi su jais susiję įrašai. Štai kanadietis Dougas McManamanas nuėjo 13,5 metro ant barzdos laikydamas dulkių siurblį, taip pat jis yra tapęs ilgiausiai – daugiau nei 18 sekundžių – ant barzdos išlaikiusiu beveik 10 kg svorio pramoninį dulkių siurblį. Smurto prieš namų apyvokos daiktus rekordą pasiekė Masačiusetso valstijos gyventojas Jasonas Ellisas – per vieną minutę jis 235 kartus įspyrė savo dulkių siurbliui. Tuo tarpu didžiausią dulkių siurblių kolekciją – net 322 įrenginius yra sukaupęs Jamesas Brownas iš Derbišyro grafystės Jungtinėje karalystėje.

Dizainą nusižiūrėjo nuo nariuotakojų

Pirmasis dulkių siurblys robotas buvo sukurtas 1996 m. „Electrolux“ inžinierių. Dėl savo išvaizdos ir „elgesio“ šis modelis buvo pavadintas „Trilobite“, mat trilobitai – tai prieš šimtus milijonų metų Žemėje gyvenę nariuotakojai, panašiai, kaip robotinis siurblys, naršę vandenynų dugną, ieškodami maisto, kurį radę, įsiurbdavo. Navigacijai kambariuose „Trilobite“ siurblys naudojo ultragarsą, taip pat „mokėjo“ sugrįžti į krovimo stotelę bei nurodyti, kada jo dulkių konteineris prisipildydavo.

Turintiems gyvūnų — rekomendacija „sudrausminti“ siurblį

Augintiniai su dulkių siurbliais robotais turi išskirtinius santykius. Vieni su jais žaidžia, o kiti bijo. Dėl robotinių siurblių savarankiško judėjimo po namus, kai kurie šunys juos suvokia kaip gyvus padarus. Tokiu atveju augintinis siurblį gali suvokti kaip pažeidžiantį šeimos-gaujos taisykles – nes šuo juk klauso šeimininko, o siurblys ne. Todėl, norint išvengti šuns streso ar baimės priepuolių, šeimininkas šuniui matant turi „sudrausminti“ dulkių siurblį robotą – tiesiog pagrasinti pirštu ir pasakyti kelis žodžius drausminančiu tonu. Taip šuo suvoks, kad namuose yra vienas šeimininkas, kurio klauso visi – net ir siurbliai.

Dulkių siurblys — už automobilio kainą

Kas pasakė, kad dulkių siurbliai yra pilki ir nuobodūs? Štai brangiausias pasaulyje dulkių siurblys „Ergorapido Black Edition“ žiba net ir dulkėtuose namuose. Elegantiškos formos ir stilingos juodos spalvos įrenginys yra dar ir inkrustuotas daugiau nei 3,7 tūkst. Svarovskio kristalų. Šis apie 15 tūkst. eurų kainuojantis dulkių siurblys nepadarytų gėdos net ir prabangiausiems Artimųjų rytų šeichų namams. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2019-09-13 08:52
Tyrimas atskleidė, jog lietuviai nebijo patys imtis būsto remonto darbų. Remiantis visuomenės nuomonės apklausos duomenimis, mažiausiai skuba jauni 18-25 m. amžiaus tautiečiai – remontas jų namuose gali užtrukti iki pusės metų. Kad darbai vyktų sparčiai ir sklandžiai, statybų srities ekspertai patar...
nuotrauka
2019-09-12 16:55
Seimas nusprendė svarstyti pasiūlymą tobulinti Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą, siekiant sudaryti geresnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu Lietuvos Respublikos regionų teritorijose.
nuotrauka
2019-09-12 16:33
Prasidėjo 6-asis daugiabučių namų renovacijos etapas, jau paskelbti kvietimai į 7-ąjį etapą, o Biržų mieste tebevyksta 5-ojo etapo daugiabučių namų renovacijos darbai. Didžiausias rūpestis rajono Savivaldybės vadovams yra rangovo „Statybų kodas“ atliekami renovacijos darbai.
nuotrauka
2019-09-12 10:24
Šnipiškės sparčiai atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvovo gatvių Vilniuje bus pradėta tiesti nauja dviejų eismo juostų gatvė: bus paklota nauja asfalto danga, įrengtas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas, atsiras dvi sankryžos, pasodinti nauji želdiniai. Tokiam projektui šiandien pritarė sostinės Taryb...
nuotrauka
2019-09-10 11:00
Lietuvos paštas į savo tinklo atnaujinimą Kaune iki šių metų pabaigos investuos 610 tūkst. Eur – tiek numatyta skirti „miegamuosiuose“ mikrorajonuose šiuolaikiškiems pašto skyriams įrengti.
nuotrauka
2019-09-04 10:43
Sostinės savivaldybė kiekvieną rugsėjį gatvių remonto darbus susiplanuoja taip, kad šie nekliudytų ir taip intensyviam eismui. Nuo pirmų rugsėjo dienų remonto darbai iš gatvių perkelti į daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus – šiemet bus sutvarkyta daugiau kaip 300 įvažiavimų.
nuotrauka
2019-09-03 12:26
Augant susidomėjimui savo namuose pasigaminti elektros energiją, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) specialistai pataria nesiimti savavališkų veiksmų montuojant saulės elektrines, būtinai gauti Bendrovės išduodamas prijungimo sąlygas, patikėti darbą atestuotiems ir darbą išmanantiems specialist...
nuotrauka
2019-09-03 09:46
Lietuvoje sparčiai daugėjant renovuotų daugiabučių gyvenamųjų namų, vis dažniau išryškėja netinkamo mikroklimato sukeliamos problemos gyvenamosiose patalpose. Gyventojams svarbu žinoti, kad po daugiabučio modernizacijos keičiasi ir buto mikroklimatas. Kadangi modernizuotas daugiabutis, gyvenamasis n...
nuotrauka
2019-08-28 09:31
UAB „Plungės šilumos tinklų“ paruoštam šilumos perdavimo tinklų modernizavimo projektui skirtas Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimas. Rugpjūčio mėnesį bendrovė su ES paramos projektus administruojančia Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašė projekto „Šilumos perdavimo tinklų atnaujini...
nuotrauka
2019-08-27 10:31
Marijampolės savivaldybės taryba 5-ajame posėdyje patvirtino Marijampolės savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą. Pagrindinis šio sąrašo aspektas – jame pirmą kartą atsirado mėgėjų sodų bendrijų keliai. Tai svarbus sprendimas, nes norint gauti finansavimą iš kelių priežiūros ir plėtros programo...
nuotrauka
2019-08-26 13:11
Sostinės Gedimino prospekte, netoliese Lukiškių aikštės, rugpjūčio 26–28 dienomis vilniečiams atsiveria nauja erdvė „Live Square“. Tikimasi, kad ji suteiks daugiau energijos pagrindinei miesto gatvei, o vieša terasa taps nauja miestiečių traukos vieta.
nuotrauka
2019-08-26 09:29
Žvėriškos nuomos kainos arba nudrengti ir neremontuojami butai, nesukalbami nuomotojai – su tuo susiduria būsto ieškantis jaunimas ir ne vien jis. Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad „atsikandęs“ karčios nuomos patirties dažnas jaunuolis ima žvalgytis nuosavo būsto. Šiandien vis dažniau tai ta...
nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 07:41
Aplinkos ministerijos paskelbtu nauju kvietimu teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą prasideda dar vienas jų renovacijos etapas.
nuotrauka
2019-08-14 13:25
Kretingos rajono savivaldybės sodininkų bendrijų pirmininkai išgirdo gerų žinių – bus rengiamas Tarybos sprendimo projektas dėl likusios nepanaudotos finansinės paramos sodininkų bendrijų infrastruktūros tvarkymui perskirstymo. Be to, sudarytas prioritetinis artimiausiais metais Savivaldybės planuoj...
nuotrauka
2019-08-09 09:43
Daugiau parkavimo vietų, pakilusi nekilnojamojo turto vertė, erdvesnis ir tvarkingesnis kiemas – tokiais privalumais džiaugiasi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pasinaudoję kauniečiai. Prieš beveik dvejus metus Kauno savivaldybės pasiūlytu įrankiu ir finansine parama pasinaudojo...
nuotrauka
2019-08-08 15:36
Sienas griauti galima. Tačiau reikia žinoti, kokias ir kaip. Apie tai – Statybos inspekcija.
nuotrauka
2019-08-08 12:01
Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai baigiami įgyve...
nuotrauka
2019-08-07 15:02
„Kauno švara“ kartu su Kauno miesto savivaldybe džiaugiasi sėkminga vaizdo kamerų akcijos pradžia: šalia bendrojo naudojimo konteinerių įrengtos kameros fiksuoja viešosios tvarkos pažeidėjus, o Kauno miesto policija ir Viešosios tvarkos skyrius pagal vaizdo kamerų duomenis pradėjo juos drausminti pi...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...