2020 gegužės 29 d. penktadienis, 0:49
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

AB „Požeminiai darbai“ – tarp geriausių 2013 metų LVPA rangovų

2014-02-26 13:02
ES finansinę paramą administruojanti Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) įvardijo bendrovę „Požeminiai darbai“ kaip vieną iš geriausių praėjusių metų rangovų.
nuotrauka
Bendrovės "Požeminiai darbai" nuotrauka


Minimos įmonės
Požeminiai darbai, AB
Viena didžiausių nuotekų ir vandentiekių tinklų renovaciją atliekančių bendrovių AB „Požeminiai darbai“ pernykščius metus užbaigė įgyvendinusi du Europos Sąjungos lėšomis finansuojamus projektus – UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis" šilumos tiekimo sistemos modernizavimą ir Kauno miesto integruoto tinklo Aukštųjų Šančių magistralės modernizavimą.

UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ šilumos tiekimo sistemos modernizavimo ir plėtros projekto vertė siekė 3 mln. litų, iš jų 956 tūkst. litai – ES paramos lėšos.

Pasak „Požeminių darbų“ generalinio direktoriaus Raimondo Baikščio, Elektrėnuose buvo įgyvendintas centralizuoto šilumos tiekimo sistemos renovacijos projekto antrasis etapas, o ES parama suteikė galimybę sukurti geresnes gyvenimo sąlygas miestiečiams.

„Šio projekto pagrindinis tikslas – sumažinti šilumos perdavimo nuostolius ir padidinti centralizuotos šilumos tiekimo sistemos patikimumą bei efektyvumą Elektrėnų mieste. Darbų metu buvo renovuota apie 841 metras susidėvėjusių centralizuoto šilumos tiekimo trasų bei atlikti modernizavimo darbai, įdiegiant automatizuotą slėgio kontrolės šiluminėse trasose sistemą,“ – sakė bendrovės generalinis direktorius R. Baikštys.

Antrojo ES lėšomis finansuoto projekto – Kauno miesto integruoto tinklo Aukštųjų Šančių magistralės modernizavimas – bendra vertė – 2,5 mln. litų, iš kurių 1,617 mln. Lt gauti iš ES paramos lėšų.

R. Baikščio teigimu, projektas užtikrins subalansuotą ir darnią energetikos plėtrą, o centralizuotos šilumos vartotojams – patikimą energijos tiekimą kuo mažesnėmis sąnaudomis ir tarša.

„Projekto metu rekonstruoti šilumos tiekimo tinklai atitinka visus reikalavimus, keliamus šiuolaikinei šilumos perdavimo įrangai. Keičiant senus centralizuoto šilumos tiekimo tinklus atnaujinta susidėvėjusi infrastruktūra ir sumažinta avarijų atsiradimo tinkluose tikimybė. Įgyvendintas projektas leis šilumos nuostolius sumažinti apie 60,9 proc. (apie 1012,2 MWh/metus) lyginant su buvusiais nuostoliais. Taip pat sumažėjo iškastinio kuro sąnaudos šilumos gamybai – apie 95,2 tne/metus. Be to, sumažėjo elektros, remontų ir vandens sąnaudos, – sakė „Požeminių darbų“ generalinis direktorius R. Baikštys. – Numatoma, kad per metus bus sumažintos emisijos – 226,8 ton CO2, 0,41 ton NOx ir 1,01 ton CO.“

AB „Požeminiai darbai“ yra tarp šešių praėjusių metų rangovų, kuriuos Lietuvos verslo paramos agentūros ekspertai vertina kaip geriausius. Šios bendrovės, pasak ekspertų, „vykdė ir tebevykdo projektus tiek mokymo, tiek sveikatos apsaugos įstaigose, tiek kultūros paveldo objektuose. Šios įmonės pasižymi aukšta darbų kokybe, darbams priskiria aukštos klasės specialistus, profesionalius statybos vadovus, statybinę techniką ir įrengimus, reikalingus atlikti veiklas. Projektų įgyvendinimo metu įmonės paruošia tikslią statybinę techninę-išpildomąją dokumentaciją, atitinka normatyvinius reikalavimus.“

Už įmonės „Požeminiai darbai“ vairo stovintis generalinis direktorius Raimondas Baikštys sako, kad šie įvertinimai – nuoseklaus ir atsakingo darbo rezultatai. Tokius pasiekimus, anot jo, lemia ir investicijos į pažangiausias technologijas, racionalius inžinerinius sprendimus, sistemingą darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą bei saugias jų darbo sąlygas.

LVPA duomenimis, pernai AB „Požeminiai darbai“ atliko darbų, kurie buvo finansuojami ir administruojami šios agentūros, už 53,8 mln. litų. ES paramos dalis siekė – 28 mln. litų.
Statybunaujienos.lt
Žymės  RangovaiRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Infrastruktūra

nuotrauka
2020-05-26 10:50
Dviračių ir pėsčiųjų takams tiesti ir rekonstruoti bei kitoms kelių saugumo priemonėms įrengti šiemet skirta beveik 14,7 mln. eurų. Šios investicijos suteikiamos iš Vyriausybės skirtų 150 mln. eurų valstybinės ir vietinės reikšmės kelių infrastruktūrai.
nuotrauka
2020-05-19 14:01
Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes ir vandentvarkos įmones parengti paraiškas finansavimui, skirtam gyventojų būstus prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir teikti jas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).
nuotrauka
2020-05-11 09:56
Užbaigus šildymo sezoną, sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) tęsia vieną didžiausio masto vamzdynų rekonstrukciją Naujamiestyje. Siekiant sumažinti šilumos tiekimo tinklų avaringumą ir užtikrinti patikimą šilumos tiekimą šio projekto metu bus pakeista apie 2 km šilumos tiekimo...
nuotrauka
2020-05-11 08:26
„Klaipėdos miesto savivaldybė seniai siekė, kad būtų rekonstruotas pagrindinis susisiekimo per Tauralaukį kelias, todėl dar šį mėnesį prasidėsiantys darbai – labai svarbus uostamiesčiui įvykis. Rekonstravus Pajūrio gatvę, patogiau bus ir gyventojams, ir visiems eismo dalyviams – automobilių vairuoto...
nuotrauka
2020-05-07 15:22
Pradedamas rengti vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų rekonstravimo ir naujos statybos kvartale tarp Pramonės, Statybininkų, Kalnėnų ir P. Paulaičio gatvių, Jurbarko mieste, techninis darbo projektas.
nuotrauka
2020-05-07 09:14
AB „Panevėžio energija“ pradeda naują šilumos tinklų rekonstravimo projektą, kurio tikslas ‒padidinti centralizuotos šilumos tiekimo sistemos patikimumą ir efektyvumą. Per pusantrų metų bus atnaujinta 5,39 km ilgio šilumos tinklų Kėdainiuose, Kupiškyje, Noriūnuose (Kupiškio r.), Šepetoje (Kupiškio r...
nuotrauka
2020-05-06 13:19
Dėl COVID-19 viruso pandemijos Lietuvoje paskelbtas karantinas ir veiklos apribojimai neturėjo įtakos dujų jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos GIPL statyboms – šio strateginio energetikos projekto statybos darbai aktyviai vyksta. Kaip ir planuota, ši ne tik Lietuvai, bet ir viso regiono dujų rinkos d...
nuotrauka
2020-05-04 11:08
Energetikos ministerija kviečia savivaldybes teikti paraiškas ir gauti finansavimą gatvių apšvietimo modernizavimo projektams. Tam numatyta skirti 12 mln. eurų. Atnaujinus infrastruktūrą savivaldybėms mažės išlaidos už elektros energiją ir tinklų priežiūrą, bus efektyviau naudojama elektra ir mažina...
nuotrauka
2020-05-02 08:12
Vilniaus Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžoje vyksta grandiozinė rekonstrukcija – transporto arterijoje, kurią ne karantino metu kasdien kerta daugiau kaip 60 tūkst. transporto priemonių, sparčiai rekonstruojama į dviejų lygių sankryžą su tuneliu. Jau po keleto savaičių – nuo gegužė...
nuotrauka
2020-04-29 14:38
Šalia Elektrėnų trečiadienį, balandžio 29 d., atidaryta 1 MW saulės elektrinė. Šis įvykis žymi pirmos pasaulyje visiems šalies namų ūkiams prieinamos nutolusių saulės jėgainių platformos „Ignitis saulės parkai“ veiklos startą.
nuotrauka
2020-04-23 16:28
Šiandien, balandžio 23 d. „Rail Baltica“ virtualus forumas surinko daugiau nei 1000 žiūrovų iš 39 šalių. Tai teikėjai, industrijos profesionalai ir kiti susidomėję „Rail Baltica“ progresu bei šių metų planais. Tiesioginės transliacijos metu „RB Rail AS“ atstovai pristatė pagrindinius pirkimus, įgyve...
nuotrauka
2020-04-23 11:51
Vilniaus Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžoje vyksta grandiozinė rekonstrukcija – transporto arterijoje, kurią ne karantino metu kasdien kerta daugiau kaip 60 tūkst. transporto priemonių, sparčiai rekonstruojama į dviejų lygių sankryžą su tuneliu.
nuotrauka
2020-04-21 15:53
Per karantiną ištuštėjusioje sostinėje kasimo, tinklų tiesimo ir kitų darbų leidimų išduodama net iki 55 proc. per savaitę daugiau, o automobilių eismą ribojančių darbų – 30 proc. daugiau. Karantinas sukuria ir galimybes – gerokai sumažėjęs eismas mieste leidžia greičiau atlikti darbus, susijusius s...
nuotrauka
2020-04-21 14:43
Panevėžio miesto savivaldybei skirta 699 tūkst. Eur iš 2020 m. Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo įgyvendinti J. Janonio g. sujungimo su tarptautine magistrale „Via Baltica“ projektą.
nuotrauka
2020-04-20 15:06
Po ilgų darbo energetikos srityje metų susidūrimas su kai kurių asmenų kompetencijos trūkumu nustoja stebinti. Tačiau 2020 m. sausio 22 d. paviešintam LRT tyrimui „Icor“ ir „Veolia“ Šimašiui po Vilniumi pakasė brangų rusišką standartą“ visgi pavyko nustebinti ir mane.
nuotrauka
2020-04-17 09:06
Atsižvelgiant į Lietuvos savivaldybių pateiktus prašymus, Susisiekimo ministerija paskirstė 20 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, numatytų vietinės reikšmės keliams su žvyro danga asfaltuoti.
nuotrauka
2020-04-16 13:32
Šią savaitę sostinės Kalvarijų g. – Konstitucijos pr. – Šeimyniškių g. sankryžoje atliekami eismo organizavimo pakeitimai. Joje vairuotojai pastebės papildomas šviesoforų sekcijas kairiesiems posūkiams, važiuojant iš Kalvarijų g. ir sukant į kairę link Konstitucijos pr. ir Šeimyniškių g. Taip pat sa...
nuotrauka
2020-04-16 12:12
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) informuoja, kad statant naują tiltą Kaune per Nerį ir viaduką per Jonavos gatvę, rangovas jau atliko parengiamuosius darbus, įgręžė tilto polius, statomos atramos, formuojami pylimai.
nuotrauka
2020-04-16 08:41
Susisiekimo ministerija informuoja, kad „Rail Baltica“ įgyvendinimo darbai karantino sąlygomis nesustoja – laikantis saugumo reikalavimų tęsiamas žemės išpirkimas su šiuo projektu susijusiems automobilių keliams. Aktai dėl žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūrų pasirašomi nuotoliniu būdu, pad...
nuotrauka
2020-04-16 07:58
Ministrų kabinete pritarta Vyriausybės komisijos, kuri koordinuos Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais projekto įgyvendinimą, steigimui. Sinchronizacija yra pripažinta prioritetiniu Europos Komisijos (EK) energetikos projektu.

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...