2020 rugpjūčio 7 d. penktadienis, 20:46
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Alytuje atidarytas Inžinerinės pramonės sektorinio praktinio mokymo centras

2015-09-29 14:16
Rugsėjo 28 dieną Alytaus profesinio rengimo centre (APRC) vyko įkurtuvės – atidarytas Inžinerinės pramonės sektorinio praktinio mokymo centras.
nuotrauka
Įsteigtas inžinerinės pramonės sektorinis praktinio mokymo centras bei modernizuota infrastruktūra didins profesinio mokymo sistemos patrauklumą, stiprins bendradarbiavimą su darbdaviais. Alytaus miesto savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Alytaus profesinio rengimo centras,
Iškilmingame šio centro atidaryme dalyvavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, Seimo nariai Raimundas Markauskas ir Julius Sabatauskas, Alytus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai, Laima Vincė Kirkliauskienė, Danutė Remeikienė, Lina Sosunovičienė, Kęstutis Leonavičius, Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, mokyklos partneriai, projekto dalininkai, kiti svečiai.

„Šis centras – tai didelis įsipareigojimas. Ypač džiugu, kad šios mokyklos mokiniai didžiuojasi savo mokykla. Šis centras turi dirbti nuo ryto iki vakaro, čia vietą turi rasti ir jūsų, ir bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai, verslo atstovai. Mitai ir kalbos apie profesinę mokyklą kaip antrarūšę yra pasenę, atgyvena. Profesinės mokyklos yra labai pasikeitę – šiandien atidaromas 31-asis sektorinis profesinio praktinio mokymo centras Lietuvoje, aprūpintas moderniausia ir naujausia praktinio mokymo įranga yra to įrodymas“, – APRC bendruomenę ir svečius sveikino A. Pitrėnienė, linkėdama, kad investicija būtų ne tik graži, bet ir naudinga Alytaus miestui, Lietuvai.

Alytaus miesto vadovas V. Grigaravičius sveikino susirinkusius į naujojo centro atidarymą: „Labai džiaugiuosi ir dėkoju visiems, prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo. Tai dar vienas žingsnis tobulėjimo link. Linkiu sėkmės įstaigos direktoriui ir visai bendruomenei“.

Sveikinimų išskirtinio renginio proga negailėjo Seimo nariai Julius Sabatauskas, Raimundas Markauskas, APRC partneriai, projekto dalininkai iš Gižycko pavieto Lenkijoje, kiti svečiai, o perkirpus simbolinę juostelę, apsilankyta naujajame Inžinerinės pramonės sektorinio praktinio mokymo centre.

Šis projektas įgyvendintas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis. Projektui įgyvendinti skirta - 2 774 559,78 Eur. Projekto tikslas – didinti aukščiausios kokybės praktinio mokymo paslaugų prieinamumą, gerinti besimokančių asmenų pasirengimą praktinei veiklai ir sudaryti sąlygas mokytojams ir dėstytojams nuolat tobulinti kvalifikaciją, plėtoti sektorinio praktinio mokymo centro infrastruktūrą. Projekto tikslinė grupė – jaunimas, besimokantis pagal pirminio profesinio mokymo, aukštųjų neuniversitetinių studijų bei bendrojo ugdymo technologinių dalykų mokymo programas; suaugusieji, ugdantys kompetencijas pagal formaliąsias ir neformaliąsias tęstinio profesinio mokymo programas; profesijos mokytojai bei Lietuvos inžinerinės pramonės įmonės, kurių efektyviai veiklai reikalingi kvalifikuoti darbuotojai.

Įgyvendinant projektą metalo apdirbimo laboratorijose buvo sumontuotos universalios bei metalo apdirbimo programinio valdymo staklės. Suvirinimo laboratorija aprūpinta įvairių suvirinimo būdų aparatais, suvirinimo robotu, plazminio pjaustymo įrengimais, kurie leis mokiniams įsisavinti skirtingus technologinius suvirinimo procesus. Informacinių technologijų kabinetai aprūpinti naujausia kompiuterine bei programine įranga, 3D technologijomis, juose mokiniai gali simuliuoti įvairius technologinius procesus, atlikti kūrybines užduotis, parengti įvairių detalių brėžinius bei kurti gaminių prototipus.

Sukurta infrastruktūra jau naudojasi kitų mokyklų mokiniai bei mokytojai, verslo įmonių darbuotojai, pirminio ir tęstinio profesinio mokymo mokiniai. Įsigyta naujausia ir pažangiausia praktinio mokymo ir simuliavimo įranga, mechatronikos bei elektros technologijų mokymo stendai, įrankiai, matavimo prietaisai sudaro sąlygas besimokantiems našiai, kūrybiškai ir kokybiškai dirbti bei tapti paklausiais ir konkurencingais darbo rinkos darbuotojais.

Sektorinio praktinio mokymo centre bus įgyvendinamos automatinių sistemų eksploatavimo mechatroniko, energetinių sistemų elektroniko, metalo apdirbimo staklininko, pramonės įrengimų remontininko, elektros įrengimų montuotojo, suvirintojo, metalų suvirintojo ir pjaustytojo elektra ir dujomis, šaltkalvio, tekintojo, frezuotojo, šaltkalvio remontininko, elektros įrengimų priežiūros ir taisymo elektromonterio, technikos priežiūros verslo darbuotojo, metalo pramonės įrenginių mechatroniko, automatikos ir matavimo įrenginių remontininko, metalo apdirbimo staklių derintojo, technologinių įrengimų remonto šaltkalvio ir kitos inžinerinės pramonės sektoriaus bei giminingų sričių mokymo programos. Taip pat gebėjimus ugdysis ir bendrojo ugdymo mokiniai, aukštųjų mokyklų studentai, profesijos mokytojai, dėstytojai, verslo įmonių darbuotojai.

Įsteigtas inžinerinės pramonės sektorinis praktinio mokymo centras bei modernizuota infrastruktūra didins profesinio mokymo sistemos patrauklumą, stiprins bendradarbiavimą su darbdaviais, darbo biržomis, savivaldybėmis, didės aukštos kokybės profesinio mokymo paslaugų prieinamumas visiems Lietuvos gyventojams. Kryptinga Alytaus profesinio rengimo centro veikla, efektyvus mokymas(is) turės teigiamos įtakos regiono žmogiškųjų išteklių ugdymui, šalies verslo bei ekonomikos plėtrai.

Po šio renginio švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė ir Seimo narys R. Markauskas nuvyko į Alytaus Likiškėlių pagrindinę mokyklą, kur kartu su šios mokyklos vadovu Algimantu Stašiausku apžiūrėjo mokyklos pastatą, ugdymo patalpas, biblioteką. „Būtina renovuoti šios mokyklos pastatą, nes tai didžiausias trūkumas ir grėsmė jos ateičiai, kadangi mokiniai pasirenka mokyklas, kurių pastatai renovuoti“, – sakė Švietimo skyriaus vedėjas V. Valūnas. Artimiausiu metu bus ieškoma galimybių renovuoti Likiškėlių pagrindinės mokyklos pastatą.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-08-07 14:56
Siekdami didinti priežiūros veiklos efektyvumą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) ir Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) nutarė suvienyti jėgas – organizuos ir vykdys bendrus patikrinimus, keisis informacija dėl patikrinimų rezultatų, organizuos bendrus k...
nuotrauka
2020-08-07 10:02
Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, prisidėdamos prie pagalbos nuo COVID-19 nukentėjusiems gyventojams, nuo kovo vidurio iki dabar šalies kredito įstaigos savo klientams atidėjo daugiau kaip 280 mln. eurų vertės būsto paskolų grąžinimą.
nuotrauka
2020-08-07 09:10
Privalomojo karantino metu, per II ketv. apie 33 proc. užimtų gyventojų nedirbo arba dirbo mažiau valandų nei įprastai. Moterys sudarė apie 60 proc. visų mažiau valandų dirbusiųjų. Iš jų apie 25 proc. nedirbo arba dirbo mažiau valandų dėl karantino (tai sudarė apie 8 proc. visų užimtų gyventojų).
nuotrauka
2020-08-07 08:47
Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad UAB „Atliekų rūšiavimo centras“ buvo įteiktas privalomasis nurodymas stabdyti aplinkai kenksmingą veiklą. Privalomąjį nurodymą įmonė privalo įvykdyti iki rugpjūčio 24 d.
nuotrauka
2020-08-06 14:26
Trims jaunuoliams, grafičiais gadinusiems pastatus, pareikšti kaltinimai. Jų padaryta žala vertinama 20 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-08-06 09:15
Liepos mėnesį nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje – daugiau teigiamų pokyčių. Bendras per mėnesį įregistruotų sandorių skaičius buvo didesnis ne tik už ankstesnį mėnesį, bet ir palyginti su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu. Nors bendras šių metų rezultatas vis dar atsilieka nuo pernai per saus...
nuotrauka
2020-08-04 17:27
Šiais metais suplanuotos Klimato kaitos programos lėšos naujoms priemonėms įgyvendinti siekia 170,7 mln. eurų. Dalis paramos, kaip pranešė Aplinkos ministerija, skiriama energijos vartojimo efektyvumo didinimui.
nuotrauka
2020-08-04 14:28
Nacionalinė teismų administracija pranešė apie praėjusią savaitę nutrauktą teismų pastato Šeimyniškių g. 28, Vilniuje, statybos rangos darbų konkursą. Priežastis – visų gautų pasiūlymų kainos viršijo numatytą projekto biudžetą.
nuotrauka
2020-08-04 10:51
Birželio 30 d. Užimtumo tarnybos direktorius patvirtino naują Trūkstamų profesijų sąrašą. Šis sąrašas galios iki 2020 m. pabaigos. Sąrašas yra suskirstytas į tris sektorius: statybos, pramonės ir paslaugų. Kaip praktikoje atrodo trečiųjų šalių piliečių iš Trūkstamo profesijų sąrašo įdarbinimas Lietu...
nuotrauka
2020-08-04 10:07
Pasaulį kausto COVID-19 virusas. Pastarosiomis dienomis vis garsiau kalbama apie antrąją jo bangą. Jei blogiausias scenarijus pasitvirtins – valstybės galimai užvers sienas, bus skelbiamas karantinas, darbuotojai, jei tik yra galimybė, bus skatinami dirbti iš namų. Įvairių įmonių darbuotojai įrodė, ...
nuotrauka
2020-08-03 16:03
Šiaulių apygardos teismas paliko nepakeistą Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų birželio pradžioje priimtą nutartį, kuria Šiaulių apylinkės teismas paliko galioti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos nutarimą dėl 220 eurų administracinės nuobaudos skyrimo bendrovės vadovui R. Š...
nuotrauka
2020-08-03 10:14
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. rugpjūčio 3 d. priimamos paraiškos daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui bei įrenginių, skirtų karštam vandeniui ruošti iš atsinaujinančių energijos ište...
nuotrauka
2020-08-03 09:57
Rugpjūčio 3 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė 3 naujus kvietimus teikti paraiškas pagal Klimato kaitos programoje suplanuotas priemones. Pagrindinis šių priemonių tikslas – mažinti šiltnamio efektą sukeliančias dujas, tačiau šios priemonės taip pat prisideda ir prie darbo vietų k...
nuotrauka
2020-07-31 13:59,      papildyta 2020-07-31 19:28, papildyta „Galio Group“ komentaru
Tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis grupė“ pirkimo komisija patvirtino, kad bendrovės organizuoto biuro nuomos konkurso laimėtojas nustatytas tinkamai ir tolesnės procedūros su „Business Garden Vilnius“ projektą Lazdynuose plėtojančia bendrove „Vastint Lithuania“ gali būti tęsiamos.
nuotrauka
2020-07-31 11:38
Didžiųjų duomenų (angl. Big Data) nauda jau niekas neabejoja. Tiek verslo gigantai, tiek ir mažesnės įmonės investuoja į didžiųjų duomenų valdymą. Bet kaip tuos duomenis valdyti ir kokius metodus pasitelkti? Ar dirbtinio intelekto (DI) technologijos yra panacėja norint tapti rinkos lyderiu? Apie tai...
nuotrauka
2020-07-31 10:23
Lietuvos ekonomika, paveikta pandemijos sukeltų pasekmių, antrąjį ketvirtį susitraukė 5,1 proc. Naujausi ekonominiai rodikliai liudija, kad šalies ūkis jau atsigauna, nors ir labai netolygiai.
nuotrauka
2020-07-31 09:00
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) primena, kad Pirkimų vykdytojai privalo atidžiai vertinti gautus pasiūlymus. Būtina vertinti pateiktų dokumentų turinį, juose nurodomą informaciją, jos atitiktį pirkimo dokumentuose nustatytiems reikalavimams, kituose pasiūlymo dokumentuose nurodytiems duomenims bei įsi...
nuotrauka
2020-07-30 11:37
Statistikos departamento duomenimis, apie 82 proc. įmonių Lietuvoje yra labai mažos, tai reiškia, kad jose dirba iki 9 darbuotojų. Iki šiol tokios įmonės negalėjo darbuotojų įdarbinti pagal pameistrystės darbo sutartį.
nuotrauka
2020-07-30 10:33
Jurbarko rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo su rangos darbų konkursą laimėjusia „Sūduvos statyba“. Tačiau paaiškėjo, kad įmonė šiemet nepajėgi atlikti darbų.
nuotrauka
2020-07-30 10:16
Aplinkos ministerija parengė Viešųjų pirkimų įstatymo Nr. I-1491 35, 87 ir 88 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę, suinteresuotas institucijas ir organizacijas. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki rugpjūčio 12 d.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...