2020 sausio 17 d. penktadienis, 14:40
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Alytuje įgyvendintas projektas, propaguojantis efektyvų energijos naudojimą

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-09-04 07:38
Alytaus miesto savivaldybės administracija ir Gižycko pavietas (Lenkijos Respublika) įgyvendino projektą „Mokykimės vieni iš kitų“. Pagal šį, propaguojantį efektyvų energijos naudojimą, projektą sutvarkyta Alytaus dailiųjų amatų mokykla.
nuotrauka
Alytaus dailiųjų amatų mokyklos remonto, šiltinimo ir modernizavimo darbai jau baigti. Alytaus savivaldybės adm. nuotr.


Minimos įmonės
Alytaus profesinio rengimo centras,
Algraižė, UAB
Alytaus m. savivaldybė,

Darbų rangovė – UAB „Algraižė“

Tarp dvidešimties Alytaus miestų partnerių yra net penki Lenkijos miestai, vienas jų – Gižyckas. Su šiuo miestu Alytus pradėjo bendradarbiauti prieš trejus metus ir jau gali pasigirti sėkmingais rezultatais.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Investicinių projektų skyriaus vyriausiosios specialistės Žanetos Stasionienės, projekto „Mokykimės vieni iš kitų“ lėšos skirtos Alytaus ir Gižycko mokyklų pastatams šiltinti ir modernizuoti. Taip pat švietimo įrangai įsigyti, teminiams mokytojų, dirbančių su protinę negalią turinčiais mokiniais, susitikimams, seminarams ir konferencijoms organizuoti, kitai veiklai.

Alytaus dailiųjų amatų mokyklos remonto, šiltinimo ir modernizavimo darbai jau baigti. Darbų rangovė UAB „Algraižė“ pakeitė langus, duris, apšiltino stogą, fasadą, sutvarkė sporto salės grindis. Rangos darbų kaina – 933 201,55 Lt (270 273,85 euro). 85 proc. projekto biudžeto finansuojama Europos Sąjungos lėšomis, 15 proc. – nacionalinėmis lėšomis. Darbų techninę priežiūrą atliko UAB „SDG“.

Bendradarbiavimo per sieną programos projekto veikloje dalyvavo nemažai Alytaus ir Gižycko pavieto švietimo įstaigų. Jų darbuotojai įgijo patirties teminiuose susitikimuose, susijusiose su modernizavimu ir energijos vartojimo efektyvumu, dalyvavo konferencijose mokytojams, mokantiems jaunimą su protine negalia, jungtiniuose meno mokomuosiuose seminaruose mokiniams su protine negalia.

Pasiekti ir tiesioginiai projekto tikslai – gerinti infrastruktūros, technines ir organizacines sąlygas, kurios būtinos šviesti vaikams ir jaunimui su negalia, besimokantiems meno profesijų, gerinti visuomeninės paskirties pastatų energijos vartojimo efektyvumą.

Anot Ž. Stasionienės, įgyvendinus šį projektą, partneriai – Gižycko pavietas, Alytaus miesto savivaldybės administracija ir Alytaus dailiųjų amatų mokykla – pagerino švietimo įstaigų – Alytaus Dailiųjų amatų mokyklos ir Gižycko specialiojo ugdymo centro – energetines charakteristikas. Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėn. Projekto pradžia – 2012 m. rugsėjo 1 d., pabaiga 2014 m. rugpjūčio 31 d.

Projektas „Mokykimės vieni iš kitų“ įgyvendinamas pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą, skirtą skatinti tvarų Lietuvos ir Lenkijos pasienio regiono vystymąsi didinant ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą. Programą iš dalies finansuoja Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondas.

Dalyvavo projekto baigimo konferencijoje

Baigiant įgyvendinti projektą svarbu aptarti, kas nuveikta, pasidžiaugti rezultatais ir pasitarti dėl naujų darbų. Tai ir padaryta rugpjūčio pabaigoje Gižycke vykusioje baigiamojoje projekto konferencijoje, kurioje dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės mero patarėjai Romas Jankauskas ir Raimondas Jančiauskas, administracijos direktorius Kęstutis Ąžuolas, įvairių skyrių vadovai ir specialistai, Alytaus dailiųjų amatų ir Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklų vadovai ir atstovai.

Sėkmingu projektu ir abiejuose miestuose renovuotomis mokyklomis pasidžiaugė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Ąžuolas. „Gižycke svečiuojuosi jau ne pirmąjį kartą ir galiu pasidžiaugti tuo, kad kiekvieną kartą atvykdamas čia atrandu vis ką nors naujo. Šį kartą – renovuotą specialiąją mokyklą“, – sveikindamas Gižycko pavieto vadovus ir konferencijos dalyvius kalbėjo administracijos direktorius.

Su Alytaus dailiųjų amatų mokyklos modernizavimo eiga susirinkusiuosius supažindino Alytaus miesto savivaldybės administracijos Investicinių projektų skyriaus vedėjo pavaduotoja ir projekto vadovo pavaduotoja Ineta Dimšienė, o su kitų projektų veiklomis – Alytaus dailiųjų amatų mokyklos projekto koordinatorė Ramunė Uždavinytė.

Renginyje taip pat kalbėta apie tarptautinio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Lenkijos projektų svarbą, pateikta informacija apie Specialiosios ugdymo centro valdybos mokytojų sprendimą įgyvendinti naujoves, pasirašyta specialiojo ugdymo centro ir Alytaus dailiųjų amatų mokyklos tarptautinio bendradarbiavimo sutartis.

Įgyvendino 10 bendrų projektų

Alytaus miesto savivaldybė kartu su Gižycko pavietu jau įgyvendino apie 10 bendrų projektų. Projektų lėšomis Alytaus profesinio rengimo centre ir Gižycko Atsinaujinančios energijos švietimo centre įrengtos Efektyvios energijos laboratorijos, renovuotos Alytaus „Vidzgirio“ ir „Piliakalnio“ pagrindinės mokyklos ir dvi mokyklos Gižycke, Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokykloje pastatyta sporto salė, o Gižycke – stadionas.

Su Gižycko pavietu Alytaus miestas taip pat aktyviai bendradarbiauja kultūros ir sporto srityse. Šio miesto menininkai noriai dalyvauja Alytuje rengiamose parodose ir kituose kultūriniuose renginiuose, bendros veiklos randa ir abiejų miestų sportininkai.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-01-17 10:35
Ilgalaikiai bedarbiai, gyvenantys iš pašalpų, kenčiantys nuo priklausomybių, besiskundžiantys pašlijusia sveikata ar prastu susisiekimu. Nei darbdaviai juos noriai įdarbina, nei patys turi pakankamai motyvacijos. Kaip parodė 2019-aisiais šešiose savivaldybėse išbandytas modelis, dalijasi Socialinės ...
nuotrauka
2020-01-16 16:54
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius pradeda visuomenės informavimą apie parengtus Ozo, Ukmergės ir Siesikų gatvių Vilniaus mieste rekonstravimo projekto projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2020-01-16 16:32
Neringos savivaldybės praneša, kad prasidėjo Urbo kalno kraštovaizdžio formavimo darbai, dar labiau atskleisiantys šio istorijos ir gamtos paminklo miško grožį.
nuotrauka
2020-01-13 14:22
Šiandien, sausio 13 d., Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kurioje už piktnaudžiavimą tarnyba ir dokumentų klastojimą kalta pripažino Pagėgių savivaldybės administracijos vyriausiąją architektę Ernestą Maier.
nuotrauka
2020-01-13 11:17
Vilniaus miesto savivaldybė sostinės gatvėms projektuoti konkurso būdu atsirinko aštuonias įmones, kurios šią paslaugą teiks kaip ir savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“.
nuotrauka
2020-01-10 14:01
Šią savaitę vykusių derybų metu Turkijos bendrovė „Kayi“ nesugebėjo užtikrinti sklandaus statybų tęstinumo, todėl Kauno miesto savivaldybė priėmė nepopuliarų, bet būtiną sprendimą – pradėti rangos darbų sutarties nutraukimo procedūras ir operatyviai ieškoti naujo statytojo.
nuotrauka
2020-01-10 13:44
Nuo šių metų sostinėje tekstilė bus surenkama patogiau ir tvarkingiau: statomi nauji konteineriai visame mieste, parinktos patogesnės jų vietos, o tekstilės atliekas surinkinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.
nuotrauka
2020-01-09 16:09
Nakvynės namų Viršutinės gatvėje (Klaipėdoje) kapitalinį remontą vykdęs rangovas – UAB „Lyderio grupė“ – Klaipėdos savivaldybei pranešė negalėsiantis užbaigti sutartų darbų dėl jam skelbiamo bankroto.
nuotrauka
2020-01-09 13:33
Kauno futbolo infrastruktūros žemėlapį papildė naujas taškas. Panemunėje, Kareivinių gatvėje atgaivintame stadione pagrindiniai darbai jau baigti, o žaidėjai į aikštę galės išbėgti jau šį pavasarį, kuomet sudygs pasėta žalia veja.
nuotrauka
2020-01-09 11:14
Vilniaus savivaldybė kviečia aktyvius vilniečius daugiabučių valdymą perimti į savo rankas – tapti savo būsto šeimininkais, patiems spręsti namo priežiūros ir atnaujinimo klausimus.
nuotrauka
2020-01-08 15:04
Šiais metais savivaldybės gali netekti virš 40 proc. kelių priežiūrai ir plėtrai skirtų lėšų lyginant su 2019 metais, tuo tarpu valstybės keliams finansavimas išlieka beveik toks pat. Apie tai šiandien pranešė Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA).
nuotrauka
2020-01-08 09:56
Jau netrukus bus pradėti Gargždų parko tvarkymo darbai. Šiemet bus įgyvendinamas pirmasis etapas. Ateityje laukia dar du. Įgyvendinus šį projektą parkas taps dar viena patrauklia miesto laisvalaikio erdve.
nuotrauka
2020-01-08 09:19
Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras teismui perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtą baudžiamąją bylą dėl galimos korupcijos Raseinių rajono savivaldybėje organizuojant ir vykdant kai kuriuos viešuosius pirkimus.
nuotrauka
2020-01-07 12:18
Netrukus bus tęsiami Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ pastato rekonstrukcijos darbai. Viešųjų pirkimų konkursą laimėjo UAB „Gilesta“ ir UAB „Imstata“. Pagrindinis partneris – UAB „Gilesta“. Sutarties kaina – 6 358 073,87 eurai su PVM. Darbų atlikimo terminas – 18 mėnesių nuo sta...
nuotrauka
2020-01-07 11:42
Prieš šešerius metus Kaune startavusi unikali paveldotvarkos programa tapo įkvepiančiu pavyzdžiu kitiems šalies miestams: daugiau kaip 100 miesto pastatų kardinaliai pakeitė savo nykų eksterjerą. Šiemet pastatų šeimininkai vėl galės sulaukti Kauno miesto paramos pilkiems namų fasadams atnaujinti. Be...
nuotrauka
2020-01-07 10:32
Pagal tarp Šiaulių miesto savivaldybės administracijos ir UAB „Šiaulių plentas“ pasirašytą „Aušros alėjos (nuo Žemaitės g. iki Varpo g.) viešųjų pastatų ir viešųjų erdvių prieigų rekonstrukcijos darbų“ sutartį pradedami paruošiamieji (želdinių kirtimo) darbai.
nuotrauka
2020-01-06 11:17
Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl galimo Šiaulių „Rasos“ progimnazijos turto pasisavinimo ir jo iššvaistymo pareikšti 4 asmenims.
nuotrauka
2020-01-06 10:20
Klaipėdos rajono savivaldybė praneša, kad Vėžaičiuose planuojama atnaujinti ir įrengti viešąsias erdves bei pagerinti infrastruktūrą. Bus sutvarkyti pėsčiųjų takai, dalis Liepų gatvės, įrengtos vaikų žaidimo aikštelės, mankštų zonos ir kt.
nuotrauka
2020-01-06 10:18
Klaipėdos rajono savivaldybė į Sendvario infrastruktūrą papildomai investuos arti 2 milijonų eurų. Gyventojų patogumui planuojama pradėti tvarkyti ne vieną probleminę gatvę – kloti asfaltą, įrenginėti apšvietimą, šaligatvius ir lietaus tinklus.
nuotrauka
2020-01-03 14:55
Nacionalinė žemės tarnyba primena, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja tvarka, pagal kurią keičiasi miesto ir kaimo gyvenamosiose teritorijose žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimas.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse