2019 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 9:05
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Alytuje įgyvendintas projektas, propaguojantis efektyvų energijos naudojimą

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-09-04 07:38
Alytaus miesto savivaldybės administracija ir Gižycko pavietas (Lenkijos Respublika) įgyvendino projektą „Mokykimės vieni iš kitų“. Pagal šį, propaguojantį efektyvų energijos naudojimą, projektą sutvarkyta Alytaus dailiųjų amatų mokykla.
nuotrauka
Alytaus dailiųjų amatų mokyklos remonto, šiltinimo ir modernizavimo darbai jau baigti. Alytaus savivaldybės adm. nuotr.


Minimos įmonės
Alytaus profesinio rengimo centras,
Algraižė, UAB
Alytaus m. savivaldybė,

Darbų rangovė – UAB „Algraižė“

Tarp dvidešimties Alytaus miestų partnerių yra net penki Lenkijos miestai, vienas jų – Gižyckas. Su šiuo miestu Alytus pradėjo bendradarbiauti prieš trejus metus ir jau gali pasigirti sėkmingais rezultatais.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Investicinių projektų skyriaus vyriausiosios specialistės Žanetos Stasionienės, projekto „Mokykimės vieni iš kitų“ lėšos skirtos Alytaus ir Gižycko mokyklų pastatams šiltinti ir modernizuoti. Taip pat švietimo įrangai įsigyti, teminiams mokytojų, dirbančių su protinę negalią turinčiais mokiniais, susitikimams, seminarams ir konferencijoms organizuoti, kitai veiklai.

Alytaus dailiųjų amatų mokyklos remonto, šiltinimo ir modernizavimo darbai jau baigti. Darbų rangovė UAB „Algraižė“ pakeitė langus, duris, apšiltino stogą, fasadą, sutvarkė sporto salės grindis. Rangos darbų kaina – 933 201,55 Lt (270 273,85 euro). 85 proc. projekto biudžeto finansuojama Europos Sąjungos lėšomis, 15 proc. – nacionalinėmis lėšomis. Darbų techninę priežiūrą atliko UAB „SDG“.

Bendradarbiavimo per sieną programos projekto veikloje dalyvavo nemažai Alytaus ir Gižycko pavieto švietimo įstaigų. Jų darbuotojai įgijo patirties teminiuose susitikimuose, susijusiose su modernizavimu ir energijos vartojimo efektyvumu, dalyvavo konferencijose mokytojams, mokantiems jaunimą su protine negalia, jungtiniuose meno mokomuosiuose seminaruose mokiniams su protine negalia.

Pasiekti ir tiesioginiai projekto tikslai – gerinti infrastruktūros, technines ir organizacines sąlygas, kurios būtinos šviesti vaikams ir jaunimui su negalia, besimokantiems meno profesijų, gerinti visuomeninės paskirties pastatų energijos vartojimo efektyvumą.

Anot Ž. Stasionienės, įgyvendinus šį projektą, partneriai – Gižycko pavietas, Alytaus miesto savivaldybės administracija ir Alytaus dailiųjų amatų mokykla – pagerino švietimo įstaigų – Alytaus Dailiųjų amatų mokyklos ir Gižycko specialiojo ugdymo centro – energetines charakteristikas. Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėn. Projekto pradžia – 2012 m. rugsėjo 1 d., pabaiga 2014 m. rugpjūčio 31 d.

Projektas „Mokykimės vieni iš kitų“ įgyvendinamas pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą, skirtą skatinti tvarų Lietuvos ir Lenkijos pasienio regiono vystymąsi didinant ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą. Programą iš dalies finansuoja Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondas.

Dalyvavo projekto baigimo konferencijoje

Baigiant įgyvendinti projektą svarbu aptarti, kas nuveikta, pasidžiaugti rezultatais ir pasitarti dėl naujų darbų. Tai ir padaryta rugpjūčio pabaigoje Gižycke vykusioje baigiamojoje projekto konferencijoje, kurioje dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės mero patarėjai Romas Jankauskas ir Raimondas Jančiauskas, administracijos direktorius Kęstutis Ąžuolas, įvairių skyrių vadovai ir specialistai, Alytaus dailiųjų amatų ir Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklų vadovai ir atstovai.

Sėkmingu projektu ir abiejuose miestuose renovuotomis mokyklomis pasidžiaugė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Ąžuolas. „Gižycke svečiuojuosi jau ne pirmąjį kartą ir galiu pasidžiaugti tuo, kad kiekvieną kartą atvykdamas čia atrandu vis ką nors naujo. Šį kartą – renovuotą specialiąją mokyklą“, – sveikindamas Gižycko pavieto vadovus ir konferencijos dalyvius kalbėjo administracijos direktorius.

Su Alytaus dailiųjų amatų mokyklos modernizavimo eiga susirinkusiuosius supažindino Alytaus miesto savivaldybės administracijos Investicinių projektų skyriaus vedėjo pavaduotoja ir projekto vadovo pavaduotoja Ineta Dimšienė, o su kitų projektų veiklomis – Alytaus dailiųjų amatų mokyklos projekto koordinatorė Ramunė Uždavinytė.

Renginyje taip pat kalbėta apie tarptautinio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Lenkijos projektų svarbą, pateikta informacija apie Specialiosios ugdymo centro valdybos mokytojų sprendimą įgyvendinti naujoves, pasirašyta specialiojo ugdymo centro ir Alytaus dailiųjų amatų mokyklos tarptautinio bendradarbiavimo sutartis.

Įgyvendino 10 bendrų projektų

Alytaus miesto savivaldybė kartu su Gižycko pavietu jau įgyvendino apie 10 bendrų projektų. Projektų lėšomis Alytaus profesinio rengimo centre ir Gižycko Atsinaujinančios energijos švietimo centre įrengtos Efektyvios energijos laboratorijos, renovuotos Alytaus „Vidzgirio“ ir „Piliakalnio“ pagrindinės mokyklos ir dvi mokyklos Gižycke, Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokykloje pastatyta sporto salė, o Gižycke – stadionas.

Su Gižycko pavietu Alytaus miestas taip pat aktyviai bendradarbiauja kultūros ir sporto srityse. Šio miesto menininkai noriai dalyvauja Alytuje rengiamose parodose ir kituose kultūriniuose renginiuose, bendros veiklos randa ir abiejų miestų sportininkai.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2019-09-12 16:55
Seimas nusprendė svarstyti pasiūlymą tobulinti Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą, siekiant sudaryti geresnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu Lietuvos Respublikos regionų teritorijose.
nuotrauka
2019-09-12 16:33
Prasidėjo 6-asis daugiabučių namų renovacijos etapas, jau paskelbti kvietimai į 7-ąjį etapą, o Biržų mieste tebevyksta 5-ojo etapo daugiabučių namų renovacijos darbai. Didžiausias rūpestis rajono Savivaldybės vadovams yra rangovo „Statybų kodas“ atliekami renovacijos darbai.
nuotrauka
2019-09-12 10:33
Panevėžio kino centro „Garsas“ pastatas antrąkart neįrašytas į Kultūros vertybių registrą, jam nesuteikta teisinė apsauga.
nuotrauka
2019-09-12 10:24
Šnipiškės sparčiai atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvovo gatvių Vilniuje bus pradėta tiesti nauja dviejų eismo juostų gatvė: bus paklota nauja asfalto danga, įrengtas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas, atsiras dvi sankryžos, pasodinti nauji želdiniai. Tokiam projektui šiandien pritarė sostinės Taryb...
nuotrauka
2019-09-11 10:00
Kaunas ketina pasiūlyti daliai Kauno rajone gyvenančių žmonių galimybę prisijungti prie miesto savivaldybės teritorijos. Rajono gyventojai tokį sprendimą galės priimti dalyvaudami mini referendume, kurį inicijuoja Kauno miesto taryba. Į šį sprendimą bus įtraukti 99 miesteliai ir kaimai iš 13-os seni...
nuotrauka
2019-09-09 10:03
Iškilmingai atidaryta Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos universalios dirbtinės dangos sporto aikštelė.
nuotrauka
2019-09-09 09:52
Blogas kvapas kamuoja Klaipėdos rajono, Ketvergių, Gručeikių, Toleikių ir kitų kaimų gyventojus. Jis ypač sustiprėja vasaros metu, kai tvyro karščiai, nebūna vėjų. Jau artimiausiu metu čia bus išbandytas specialus įrenginys, skirtas blogo kvapo ir dulkių šalinimui.
nuotrauka
2019-09-05 13:21
Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos sporto aikštelėje išlieta minkšta danga. Plungės rajono savivaldybė tam skyrė 20 568,95 eurų.
nuotrauka
2019-09-05 09:48
Kitą savaitę ant vieno iš Žaliojo tilto postamentų iškils nauja instaliacija „Šeima“, kuri kvies susimąstyti – koks yra šeimos santykis su miestu. Donato Norušio kūrinys ant Žaliojo tilto bus eksponuojamas iki kitų metų kovo vidurio. Ši instaliacija pakeis nuo šių metų balandžio mėnesio čia stovėjus...
nuotrauka
2019-09-04 10:43
Sostinės savivaldybė kiekvieną rugsėjį gatvių remonto darbus susiplanuoja taip, kad šie nekliudytų ir taip intensyviam eismui. Nuo pirmų rugsėjo dienų remonto darbai iš gatvių perkelti į daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus – šiemet bus sutvarkyta daugiau kaip 300 įvažiavimų.
nuotrauka
2019-09-03 10:27
Panevėžio r. Piniavos mokykloje-darželyje rugsėjo 2-ąją paminėta dviguba šventė. Pirmą naujųjų mokslo metų dieną duris atvėrė praėjusių metų vasarą pradėtas statyti priestatas, kuriame įrengtos dvi ikimokyklinio ugdymo grupės ir Piniavos biblioteka.
nuotrauka
2019-09-02 12:09
Naujuosius mokslo metus Kauno mokyklos ir darželiai pasitinka gerokai atsinaujinę. Naujos virtuvės ir valgyklos, sutvarkyti pastatų fasadai ir aplinka – jauniesiems kauniečiams sukurs komfortabilias ir jaukias sąlygas mokytis.
nuotrauka
2019-08-30 11:13
Prie Balsių progimnazijos sparčiai kyla nauja pradinė mokykla, kurią lankys apie 600 moksleivių. Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius apsilankė statybų aikštelėje ir drauge su rangovais, UAB „Jungtiniai projektai“ atstovais aptarė darbų eigą.
nuotrauka
2019-08-30 10:59
Kauno rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė, kad Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo UAB sumokėtų žemės nuomos mokestį už vieną iš LEZ teritorijoje esančių sklypų. Mokestis bus mokamas už likusį 97 metų nuomos laikotarpį.
nuotrauka
2019-08-30 09:06
Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos sprendimu, siekiant pagerinti eismo sąlygas vietinės reikšmės keliuose bei sutvarkyti daugiabučių kiemus, skelbiamas kvietimas fiziniams ir juridiniams asmenims teikti pasiūlymus 2020-iems metams.
nuotrauka
2019-08-28 09:19
Paaiškėjo grandiozinio susisiekimo projekto Vilniuje – Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžos rekonstrukcijos rangovai – viešą konkursą laimėjo tiekėjų grupė UAB „Fegda“ ir UAB „Tilsta“.
nuotrauka
2019-08-27 13:40
Rugpjūčio 20 dieną Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius pasirašė darbų atlikimo sutartį su UAB „Biržų ranga“ dėl Biržų miesto Geležinkelio ir J. Nastopkos gatvės kapitalinio remonto darbų. Sutartimi numatyta darbus atlikti per 12 mėnesių, pradinė sutarties vertė – 360 tūkst. 580 eur...
nuotrauka
2019-08-27 10:31
Marijampolės savivaldybės taryba 5-ajame posėdyje patvirtino Marijampolės savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą. Pagrindinis šio sąrašo aspektas – jame pirmą kartą atsirado mėgėjų sodų bendrijų keliai. Tai svarbus sprendimas, nes norint gauti finansavimą iš kelių priežiūros ir plėtros programo...
nuotrauka
2019-08-27 10:25
Panevėžys tampa vis patrauklesnis. Bendruomenės laisvalaikio ir rekreacijos reikmėms pritaikyta apie 5 ha teritorija prie Nevėžio upės – nuo Stoties g. tilto iki Nemuno g. tilto, skelbia Panevėžio savivaldybė.
nuotrauka
2019-08-27 09:51
Marijampolės savivaldybės taryba pritarė siekiui plėsti Laisvosios ekonomikos (LEZ) infrastruktūrą. Sėkminga patirtis su Danijos kapitalo įmone „Dovista“ rodo, kad LEZ yra puiki priemonė naujų investuotojų pritraukimui ir naujų darbo vietų marijampoliečiams kūrimui, rašoma savivaldybės pranešime.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...