2020 vasario 20 d. ketvirtadienis, 7:04
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Ant svetainės sienos – Antikos motyvai ir gyvas dangus

2016-01-15 12:25
Įspūdingi vaizdai, puošiantys šimtamečių dvarų sienas, ir meno kūriniui prilygstantys židiniai, nuo kurių sunku atitraukti akis, kadaise buvo didikų privilegija. Tačiau įstabių ornamentų pynėmis ir antikinėmis kolonomis galime grožėtis ne tik jų menėse.
nuotrauka
„Siuzanos studijos“ kurtas dekoras. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Siuzanos studija, UAB
Dekoracijos stilingiems namams

Skoningai ir išskirtinai papuošti gali būti kiekvieni namai. Tereikia pasitelkti fantaziją, ir jūsų namai taps nepakartojami, – teigia patyrusius dailininkus, dekoratorius ir dizainerius vienijančios UAB „Siuzanos studija“, įkurtos 2009 metais, Klaipėdos skyriaus vadovė, audiovizualinio meno specialistė Birutė Darjeva ir dizainerė Monika Drazdauskaitė.

Pasak jų, rafinuotumo ir išskirtinumo interjerui suteikia iš meniniam dekoravimui skirto tinko sukurti darbai. Iš jo, naudodamiesi įvairiomis dirbtinio sendinimo technikomis, patyrę dekoratoriai gali sukurti klasikinį, moderniosios klasikos, modernųjį, skandinavišką, itališką, provanso ar bet kokio kito stiliaus interjerą kiekvienuose namuose. Sienas, grindis, lubas ar židinį papuoš įvairiausi raštai, reljefiniai ornamentai, peizažai, 3D vaizdai.

„Pasitelkus dekoratyvinį tinką, kitas specialias medžiagas ir technikas, galima sukurti įvairių efektų: šešėlius, spalvų „perėjimus“, spindesį, blizgesį, perlamutrinį švytėjimą. Į dekoruojamą sieną galima inkrustuoti apšvietimo lemputes ir jų skleidžiama šviesa originaliai pabrėš iš dekoratyvinio tinko sukurtą reljefinį piešinį bei suteiks jam unikalumo“, – pasakoja B. Darjeva.

Kurdami originalius interjerus UAB „Siuzanos studija“ meistrai dažniausiai naudoja PRO DECOR dekoravimo glaistą. Anot specialistų, ši itin plastiška medžiaga lengvai tonuojama, gerai sukimba su paviršiumi, todėl ją patogu formuoti ir sukurti įvairias dekoruojamo paviršiaus faktūras. Be to, šis glaistas įgeria labai nedaug vandens, džiūdamas mažai „sėda“, o vėliau netrūkinėja. Būtent jį bendrovės meistrai naudojo kurdami įspūdingą svetainės interjerą Tauragėje.

„Kurdami medžio su žiedais imitaciją, naudojome ne tik mūsų partnerių tiekiamą PRO DECOR glaistą, bet ir specialų jų gaminamą laką. Pirmiausia iš dekoratyvinio tinko sukūrėme baltos spalvos faktūrą, paskui formavome reljefą – medžio šakas ir žiedus, o tada jau ėmėmės dažų ir atsirado spalvos, atspalviai bei šešėliai, kurie vaizdui suteikia daugiau tikroviškumo“, – apie vieną naujausių „Siuzanos studijos“ darbų pasakoja dizainerė M. Drazdauskaitė.


„Siuzanos studijos“ kurtas dekoras. Bendrovės nuotr.

Pasak dizainerės, tokiai dekoracijai nekenkia nei drėgmė, nei karštis, todėl dekoruoti galima net židinius, o kad būtų patogu prižiūrėti, dekoracija padengiama apsauginiu laku – tada nuvalyti nuo jos dulkes galima paprasčiausiu drėgnu skudurėliu.

„Net jei kibirą vandens ant jos užpilsite, nieko nenutiks, nes ji tvirta kaip betonas“, – juokauja menininkė ir priduria, kad puošiant šią svetainę buvo panaudoti ir tapybos elementai. Pasak jos, labiausiai paplitę sienų dekoravimo tinku būdai yra reljefinis ir faktūrinis, bet sukurtus ornamentus galima paversti geležies, akmens ar stiklo imitacija ir net sukurti šilkinio audinio efektą. O meninė tapyba, kuri „yra neatsiejama stilingo interjero dalis, padeda sukurti jaukią atmosferą ir pabrėžia išskirtinį namų stilių“.

Lietuviams prie širdies modernas ir skandinaviškas stilius

„Siuzanos studijoje“ dirbantys menininkai sako, kad vieni užsakovai jau būna apsisprendę, ko nori, kiti prašo jų patarimo.

„Jei interjeras jau sukurtas, mes pasiūlome keletą variantų, kurie jį harmoningai papildytų. Jei klientas dar tik kuria interjerą, bet jau žino, kad jis bus, pavyzdžiui, itališko stiliaus, mes parengiame kelis tokio stiliaus dekoracijų eskizus. O jei klientas dar tik svarsto, kokio interjero norėtų, pokalbio metu stengiamės perprasti jo polinkius ir atsižvelgdami į tai pateikiame keletą vizualizacijų variantų“, – pasakoja M. Drazdauskaitė.

Pasak dizainerės, paprastai užsakovui pateikiama iki 10 variantų, o jei prireikia – patikęs pasiūlymas toliau koreguojamas.

Tačiau lietuvaičių ir artimiausių mūsų kaimynų skoniai skiriasi, pastebi ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse dirbančios menininkės.

„Pavyzdžiui, Latvijoje ir Lenkijoje labai populiarus klasikinis stilius bei moderni klasika. Nemažai klasikinio stiliaus darbų atliekame ir mūsų šalyje, tačiau pas mus yra daugiau pageidaujančių modernaus ir skandinaviško stiliaus darbų“, – pastebi M. Drazdauskaitė.

Kada „laikas norėti“?


„Siuzanos studijos“ kurtas dekoras. Bendrovės nuotr.

Dekoras suteikia erdvei savitumo ir gyvybės net tada, kai jis užima labai nedaug vietos, bet jei norite stilingai dekoruoti namus ar jų dalį, į dailininkus dekoratorius B. Darjeva pataria kreiptis iš karto, kai prasideda apdailos darbai: „Ne bėda, jeigu kreipsitės ir vėliau, nes išskirtinio paruošimo nei sienoms, nei luboms nereikia – jos turi būti lygios ir parengtos taip, kaip įprastam dažymui, bet jei kreipsitės, kai sienos tik pradedamos tinkuoti ir glaistyti, per tą laiką mes pagal kliento pageidavimus parengsime eskizus, ir kai tik apdailos darbai bus baigti, darbo iš karto imsimės mes.“

„Siuzanos studijos“– savininkė ir vadovė Siuzana Darjeva sako, kad įmonės specialistai gali ne tik dekoruoti namus, bet teikia ir visas interjero projektavimo paslaugas: nuo architektūrinio sprendimo ir elektros kištukinių lizdų bei jungiklių išdėstymo, iki durų ir grindų, baldų ir užuolaidų bei mielų smulkmenų interjerui pagyvinti nupirkimo.


„Siuzanos studijos“ kurto interjero vizualizacija. Bendrovės vizualizacija.

                                                                                                                                                                                                                          Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2020-02-18 14:16
Iki balandžio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami geriausi 2019 m. Baltijos šalių architektūros mokyklų absolventų – bakalaurų ir magistrų – baigiamieji darbai.
nuotrauka
2020-02-11 13:31
Rengdamasi tvariai stoties rajono teritorijos konversijai bei daugiafunkcio verslo ir mobilumo centro atsiradimui, Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi ir tuo, kad į miesto ir nekilnojamojo turto objektų plėtotojų dėmesio lauką būtų sugrąžinta visa pietinė miesto dalis.
nuotrauka
2020-02-05 08:33
Metų pradžioje suformuota Lietuvos architektūros meno taryba, antradienį, vasario 4 d., susirinkusi į pirmąjį posėdį, aptarė veiklos gaires, išsirinko tarybos pirmininką ir pavaduotoją.
nuotrauka
2020-01-31 07:47
Prieš įsigyjant dušo kabiną, trumpai apžvelkime svarbiausius pasirinkimo aspektus. Ne visuomet kas iš pažiūros yra gražu, gali tikti jūsų vonios kambariui, kartais prireikia itin praktiškų sprendimų. Visų pirma, būtina pasvarstyti apie tai, kokios konstrukcijos dušo kabina būtų tinkamiausia jūsų tur...
nuotrauka
2020-01-29 16:23
Apželdintas, įvairių laisvalaikio veiklų siūlantis skveras – tokią funkciją Vilniaus miesto savivaldybė ir savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ architektai siūlo asfalto dengiamai ir pramoninės paskirties statinių vis dar nusėtai buvusiai bendrovės „Gatvių statyba“ teritorijai šalia Šv. Stepono baž...
nuotrauka
2020-01-28 13:29
Namai daugeliui asocijuojasi su ramybės ir atsipalaidavimo oaze, kurią sukurti padeda tinkamai parinktos spalvos ir faktūros, galinčios padidinti, sumažinti erdves, paslėpti jų trūkumus. Jau ne vienerius metus Lietuvoje įsirengiant būstą populiarūs natūralūs, akiai įprasti gamtos atspalviai – mėlyni...
nuotrauka
2020-01-22 09:31
Vadovaudamasis Lietuvos architektūros meno tarybos nuostatais, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas patvirtino jos sudėtį.
nuotrauka
2020-01-20 07:40
Gražūs, ilgaamžiai ir neslidūs lauko laiptai – tinkamai įrengti nelengva, tačiau, kaip tvirtina UAB DASFA ir Ko specialistai, įmanoma.
nuotrauka
2020-01-15 13:35
Sostinės savivaldybė ruošiasi visiškai atnaujinti iki šiol apleistą ir nenaudojamą, tačiau unikalią ir ilgą istoriją turinčią teritoriją – šalia Šv. Stepono bažnyčios esantį skverą, o taip pat rekonstruoti Šv. Stepono gatvę pritaikant ją pėstiesiems ir dviratininkams. Tikimasi, kad būsimasis skveras...
nuotrauka
2020-01-06 13:00
2020 metais namų interjere dominuos tradiciniai pasirinkimai ir aplinką tausojantis gyvenimo būdas. Interjero dizainerė Inese Jansone, bendradarbiaudama su internetine parduotuve, atskleidžia, kad šiais metais vyraus klasikinė mėlyna ir tamsiai žalios spalvos, į madą sugrįš aksomas, o marmuras, meta...
nuotrauka
2019-12-20 08:03
Stilistė ir interjero dizainerė Loreta Stankuvienė sako, kad skandinaviškus interjerus pamėgę lietuviai vis dažniau į Šiaurės šalių santūrumą atsigręžia ir puošdami savo namus Kalėdoms. O skandinaviško stiliaus kalėdiniais papuošimais prekiaujantis Gediminas Visockis teigia, kad šiemet pirkėjai juos...
nuotrauka
2019-12-19 11:52
Tvaria arba žaliąja architektūra siekiama diegti naujausias technologijas ir atspindėti pasaulines tendencijas – tausoti resursus bei aplinką. Tokią viziją pasirinko ir pirmąją vietą architektūriniame konkurse KTU „M-Lab“ pastatui projektuoti užėmusi „G. Janulytės-Bernotienės studija“, pasiūliusi tv...
nuotrauka
2019-12-17 11:56
UAB DASFA ir Ko siūlo kokybiškus ir itin saugius, pagal pažangias technologijas pagamintus biožidinius XARALYN su keraminiais įdėklais (degikliais).
nuotrauka
2019-12-09 15:47
Kauno miestas gali pasigirti išlaikyta tarpukario architektūra ir tuo pačiu daugybe neseniai iškilusių šiuolaikinės architektūros pastatų. Pasak KTU SAF dėstytojo Vytauto Baltaus, pusiausvyra tarp skirtingo laikmečio architektūros ne visur yra išlaikoma, bet tai nėra blogai, jei šiuolaikinė architek...
nuotrauka
2019-12-09 15:45
Rudenį Minske organizuoto architektūros festivalio metu vykusioje Minsko tarptautinėje jaunųjų architektų bienalėje „LEONARDO 2019“ tarp 150 projektų iš 18 šalių net 3 apdovanojimus pelnė Vilniaus architektūros studijos architektų pateikti projektai.
nuotrauka
2019-12-09 07:31
Lietuvos verslo paramos agentūra drauge su Ekologinio dizaino asociacija, inicijavo pirmąją, unikalią konferenciją Lietuvoje „Tvari gyvenvietė sveikam gyvenimui“, į kurią pakvietė Lietuvos ir užsienio architektus, urbanistus, dizainerius, statytojus ir mokslininkus.
nuotrauka
2019-12-06 08:30
Būsto įrengimas palėpėje sudėtingesnis ir dažnai – brangesnis, tačiau galimybės – kur kas didesnės, sako architektas, UAB „Archispektras" kūrybos vadovas Ignas Kalinauskas. Jis ir iš savo patirties puikiai žino, kaip geriausiai išnaudoti iš pažiūros nedidelį plotą, bei patarė, kokius pagrindinius ži...
nuotrauka
2019-12-03 13:11
Kiekvienas sutiks, kad valgomasis stalas yra vienas reikalingiausių baldų. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kokie valgomojo stalai sulaukia didžiausio pirkėjų dėmesio? Pasidomėkime.
nuotrauka
2019-12-03 10:16
Kaip papuošti namus Kalėdoms net tuo atveju, jei jūsų namie nėra vietos didelei žaliaskarei? „Tokio teiginio, jog jūsų būstas Kalėdų puošmenoms per mažas, tiesiog negali būti. Šventinę dvasią sukurti galima kiekvienuose namuose, net ir pačiuose mažiausiuose. Tiesa – galbūt puošiant mažesnį būstą, re...
nuotrauka
2019-11-29 13:46
Sostinėje ketvirtadienio vakarą tryliktą kartą apdovanoti geriausi nekilnojamojo turto projektai Lietuvoje. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos konkurse „Už darnią plėtrą“ geriausio biuro, gyvenamojo ir visuomeninio projekto statulėles pasidalino Vilnius, Kaunas ir Klaipėda.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras