2021 vasario 28 d. sekmadienis, 8:12
Reklama  |  facebook

Anykščių rajono viešųjų pirkimų specialistams CPO LT surengė praktinį seminarą

2016-09-26 14:00
Centrinė perkančioji organizacija CPO LT tęsia šviečiamųjų praktinių seminarų „Kaip paprastai ir greitai vykdyti centralizuotus viešuosius pirkimus per CPO LT elektroninį katalogą“ ciklą Lietuvos savivaldybėse.
nuotrauka
Apie viešuosius pirkimus – CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas. CPO LT nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
Anykščių rajono savivaldybėje vykusiame seminare dalyvavo 42 viešųjų pirkimų specialistai, atstovaujantys savivaldybės, švietimo, sveikatos įstaigų bei rajono bendruomenių perkančiąsias organizacijas.

Į seminarą susirinko skirtingos patirties specialistai, todėl juos domino įvairūs viešųjų pirkimų vykdymo CPO LT elektroninėje sistemoje klausimai: kaip pasirenkamos prekės, paslaugos, darbai centralizuotiems pirkimams, kaip vyksta siūlomų prekių atitikimo jų specifikacijoms patikra, kokios perkančiųjų organizacijų galimybės atsisakyti nekokybiškų arba specifikacijas neatitinkančių prekių, pristatytų pažeidžiant pagrindinę sutartį.

Į seminarą susirinko skirtingos patirties specialistai.

Seminaro dalyviai norėjo išsiaiškinti pagrindinės sutarties tipų (sutartyje nurodant privalomą išpirkti prekių kiekį arba privalomą išpirkimo sumą) privalumus ir naudą. Atsakydamas į seminaro dalyvių klausimus, CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas atkreipė dėmesį, kad atsakymus į daugelį jų galima rasti pirkimo dokumentuose ir jų prieduose. Ypač tai susiję su perkančiųjų organizacijų teisėmis bei tiekėjų pareigomis, susijusiomis su pagrindinių sutarčių vykdymu.

„Perkančiosios organizacijo,s vykdydamos sutartis su tiekėjais, galėtų išvengti problemų, jei abi pusės susipažintų su jomis iki dokumentų pasirašymo. Praktikoje stebime, kad dažna perkančioji organizacija ima skaityti pirkimo sutartį, kai ji jau pasirašyta, ir tik tada, kai yra nepatenkinta tiekėju. Su pirkimo sutartimi privalu susipažinti prieš ją pasirašant ir susidūrus su nesąžiningais ar bandančiais „gudrauti“ tiekėjais neabejojant taikyti joje numatytas sankcijas“, – pabrėžė CPO LT vadovas.

Seminaro dalyviai užpildė anketas, kuriose pateikė informaciją apie perkamas prekes, paslaugas ir darbus CPO LT elektroniniame kataloge. Anykščių rajono perkančiosios organizacijos daugiausia perka prekių iš elektros energijos, biuro reikmenų, eksploatacinių medžiagų, kompiuterinės ir biuro įrangos, vaistų modulių.

Rajono viešųjų pirkimų specialistai norėjo išsiaiškinti, kaip CPO LT rūpinasi elektroninio katalogo prekių kokybe, ar kontroliuoja tiekėjų teikiamos produkcijos atitikimą techninėms specifikacijoms.

Kalbėdamas apie kokybės užtikrinimą, R. Černiauskas akcentavo, kad kokybės patikra vyksta keliais etapais.

Pirmasis kokybės tikrinimas vyksta prieš pasirašant preliminariąsias sutartis su tiekėjais bei įtraukiant prekes į elektroninį katalogą. „Mes reikalaujame, kad tiekėjai pristatytų savo produkciją, ir tikriname, ar ji atitinka specifikaciją. Turime ir kitų pagalbininkų: labai aktyviai šiame procese dalyvauja visi tiekėjai. Jie nuolat seka savo konkurentų teikiamą produkciją ir pastebėję, kad bandoma tiekti nekokybiškas prekes, iš karto informuoja mus. Na, ir trečias kokybės tikrinimo etapas, kuris turėtų būti pats svarbiausias, tai pačių perkančiųjų organizacijų patikra, priimant prekes pagal sutartyje nurodytą specifikaciją“, – aiškino CPO LT direktorius. Pasak jo, jei vis dėlto perkančiajai organizacijai tiekėjai pristato nekokybiškas prekes, kurios neatitinka sutarties priede nurodytos specifikacijos, perkančiosios organizacijos privalo jų nepriimti ir kreiptis į tiekėją, dėl tinkamo sutarties vykdymo.

Jei tiekėjas nevykdo savo įsipareigojimų, sutartyje numatytos konkrečios sankcijos, kurių gali imtis pirkėjai.

„Mes galime padėti tik tada, jei esame informuoti apie iškilusias problemas. Jei nuoskaudą laikysite savyje, mes net nesužinosime, kad gavote ne tas prekes, kurias pirkote, arba jos nekokybiškos. Susidūrę su nesąžiningais tiekėjais būtinai informuokite CPO LT“, – ragino R. Černiauskas. Seminaro pabaigoje buvo įvykdytas testinis higieninio popieriaus pirkimas naujoje CPO IS.

Anykščių rajono viešųjų pirkimų specialistai teigiamai įvertino įvykusį seminarą ir anketose nurodė, kad tokie šviečiamieji praktiniai mokymai turėtų vykti nuolat, nes jie padeda išsiaiškinti rūpimus klausimus bei praktiškai susipažinti su Centrinės perkančiosios organizacijos centralizuotų viešųjų pirkimų elektroninėje erdvėje sistema.


Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė, CPO LT direktoriaus pavaduotoja konsultuoja seminaro dalyvius. 

CPO LT nuotr.

Aktualijos

nuotrauka
2021-02-26 14:28
Projektavimas ir statybos – sritys, kurias visada verta patikėti profesionalams. Pastaruoju metu kvalifikuotų specialistų poreikis nuolat auga, o kiekvienas savo srities ekspertas žino, kad technologijos vietoje nestovi, atsiranda naujų medžiagų bei sprendimų, tad būtina domėtis naujovėmis bei nuola...
nuotrauka
2021-02-26 10:28
Pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“, kuri nuo spalio 1 d. pusę metų vyks Dubajuje, jau pastatytas Lietuvos paviljonas. Šiuo metu baigiami jo įrengimo darbai.
nuotrauka
2021-02-25 16:13
Vyriausybės, savivaldos, NT vystytojų, statybininkų, architektų, inžinierių bei verslo atstovai sutaria, kad toliau stringant renovacijos programai, o statybų sektoriui susiduriant su našumo problema, būtini reglamentavimo pokyčiai. Išeitis matoma Europos Sąjungos žaliajame kurse ir tvarių statybini...
nuotrauka
2021-02-25 10:57
Teismas nusprendė, kad Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno skyriaus reikalavimas stabdyti pastato, esančio Kauno miesto istorinėje dalyje, vadinamoje Kauno Žaliakalnio 1-oji, griovimo darbus, yra pagrįstas ir teisėtas.
nuotrauka
2021-02-25 10:42
Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl sukčiavimo. Kaltinimai apgaule pasisavinus apie 60 tūkst. eurų pareikšti Panevėžyje gyvenančiam bendrovės direktoriui G. R. Nukentėjusiais šioje byloje pripažinta beveik 30 asmenų ir įmonių iš įvairių Li...
nuotrauka
2021-02-25 09:51
Nekilnojamojo turto fondas „Baltic Horizon Fund“ pradėjo konkursą turto valdymo ir apskaitos paslaugoms įsigyti. Konkurso metu fondas siekia atrinkti partnerius, teiksiančius „Baltic Horizon Fund“ priklausančio nekilnojamojo turto techninės priežiūros, rinkodaros, nuomos, komercinio valdymo ir buhal...
nuotrauka
2021-02-25 09:16
„Ignitis grupė“ sieks įgyvendinti Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) plėtros projektą iki Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.
nuotrauka
2021-02-25 08:38
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ steigia pirmąjį Baltijos šalyse logistikos nekilnojamojo turto (NT) fondą. Lietuvos bankas suteikė veiklos licenciją uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtam investiciniam fondui „Capitalica Green Logistics Fund“, kuris ...
nuotrauka
2021-02-25 07:02
Naujoji oro skaidymo gamykla, užtikrinsianti Baltijos šalių deguonies ir azoto produktų poreikį, pradeda savo veiklą visu pajėgumu.
nuotrauka
2021-02-24 11:15
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kad pagal statybos procesą reglamentuojančius LR teisės aktus, inžineriniai geologiniai ir geotechniniai (toliau – IGG) tyrimai yra privaloma statinių projektavimo ir statybos proceso dal...
nuotrauka
2021-02-24 10:17
Vakar, vasario 23 d., įsigaliojus Aplinkos ministerijos patikslintam statybos techniniam reglamentui „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“ (STR 2.06.04:2014), pasikeitė privalomas minimalus automobilių stovėjimo vietų skaičius šalia vieno ir dviejų butų gyvenamųjų namų.
nuotrauka
2021-02-23 14:30
„Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) tęsia tradiciją ir organizuoja kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2021-02-23 14:08
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su įmone „Vilniaus planas“ pristato 2020 m. požeminio vandens kokybės analizę, kurioje atsispindi duomenys iš 32-jų skirtingų požeminio ir šaltinio vandens monitoringo vietų, esančių įvairiame gylyje.
nuotrauka
2021-02-23 13:49
Lietuvos laisvųjų ekonominių zonų asociacijos (LAFEZ) vadovas Giedrius Valuckas įsitikinęs, kad „Rail Baltica“ projektas suveiks kaip didelė paskata į Lietuvą privilioti dar daugiau investicijų, plėtoti veiklą Laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ) bei vystyti pridėtinę vertę kuriančią perdirbimo pram...
nuotrauka
2021-02-23 06:51
Siekdama, kad viešųjų pirkimų procesas būtų sklandus ir efektyvus, Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) siūlo atsisakyti jungtinio veiklos modelio ir solidarios atsakomybės principo, kai vykdomi valstybiniai statybos projektai, o partnerių santykius projekte grįsti generalinės rangos – subrangos p...
nuotrauka
2021-02-23 06:50
Per 300 atstovų iš techninę priežiūrą atliekančių įmonių, kelių statybos ir projektavimo įmonių, su kuriomis VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) yra sudariusi sutartis, mokėsi, kaip naudotis elektroniniu statybos darbų žurnalu (ESDŽ).
nuotrauka
2021-02-22 17:42
Lazdynų baseino statybas tęs naujas rangovas – šiandien, vasario 22 d., Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė sutartį su viešąjį konkursą laimėjusia akcine bendrove Panevėžio statybos trestu. Baseino statybos darbai turėtų būti atnaujinti artimiausiu metu. Ankstesni rangovai buvo atlikę apie 40 proc....
nuotrauka
2021-02-19 17:28
Aplinkos ministerija su socialiniais partneriais ir suinteresuotomis institucijomis aptarė naują, itin svarbų statybos sektoriaus ateičiai projektą – jo skaitmeninimo reformą.
nuotrauka
2021-02-19 14:27
Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas kaltinamas prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi. Kartu su juo į teisiamųjų suolą sės vieno krepšinio klubo prezidentas...
nuotrauka
2021-02-19 08:14
Aplinkos ministerija kviečia visuomenę susipažinti su siūlomais teisės aktų pakeitimais, skirtais sudaryti galimybę daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams, taip pat daugiabučių namų ar kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų nariams balsuoti nuotoliniu būdu priimant sprendimus.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos