2019 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 9:09
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Apie viešuosius pirkimus per CPO LT – iš pirmųjų lūpų

2016-04-05 18:49
Šiaulių miesto savivaldybės administracija pakvietė CPO LT surengti seminarą „Kaip paprastai ir greitai vykdyti centralizuotus pirkimus CPO LT elektroniniame kataloge“. Seminaras buvo skirtas švietimo, sveikatos ir kitų įstaigų viešųjų pirkimų specialistams, vykdantiems centralizuotus viešuosius pirkimus per Centrinės perkančiosios organizacijos naująją informacinę sistemą CPO IS.
nuotrauka
Po seminaro Šiaulių miesto savivaldybės administracijoje. CPO LT nuotr.


Šiaulių miesto savivaldybėje seminarą vedė CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas, direktoriaus pavaduotoja Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė, konsultantas Arturas Maruškevičius. Dalyvavo Ūkio ministerijos Viešųjų pirkimų politikos skyriaus vyriausioji specialistė Laura Banevičiūtė.

CPO LT direktorius skaito pranešimą „CPO LT elektroninio katalogo galimybės ir naudojimo ribos“

Į seminarą susirinko miesto savivaldybės administracijos viešųjų pirkimų skyriaus, švietimo, kultūros, sveikatos įstaigų bei kitų įmonių specialistai.

Seminaro dalyvių anketinė apklausa parodė, kad dauguma Šiaulių savivaldybės įstaigų viešųjų pirkimų specialistų yra patyrę, turintys didelę praktinio darbo patirtį. Tokių seminare buvo beveik 57 proc. Tačiau į seminarą susirinko net 25 proc. pradedančiųjų darbuotojų, kurie dar niekada nėra vykdę centralizuotų viešųjų pirkimų.

Dar mažesnė daugelio seminaro dalyvių patirtis perkant per CPO LT elektroninį katalogą. Beveik 17 proc. jų  nė karto nebuvo pirkę, o daugiau kaip pusė (53,33 proc.) vos 1-5 kartus pasinaudojo centralizuota elektronine sistema – CPO LT elektroniniu katalogu. Ir tik 5 proc. miesto viešųjų pirkimų specialistų nuolat naudojasi Centrinės perkančiosios organizacijos administruojamu įrankiu, vykdydami prekių, paslaugų ir darbų pirkimus savivaldos įmonėms ir organizacijoms.

Atsižvelgiant į tokios skirtingos patirties auditoriją, direktorius Rolandas Černiauskas savo pranešime pagrindinį dėmesį skyrė elektroninio katalogo galimybėms ir CPO LT vaidmeniui vykdant centralizuotus viešuosius pirkimus Lietuvoje. Jis ypač akcentavo, kad pati CPO LT nieko neperka ir neparduoda. Jos paskirtis yra skaidriai ir kokybiškai atlikti visas ilgai trunkančias viešųjų pirkimų procedūras ir sudaryti su tiekėjais tik preliminariąsias sutartis prekių, paslaugų ir darbų tiekimui šalies viešajam, taip pat ir savivaldos, sektoriui. Perkančiosios organizacijos, įsigijusios joms reikalingas prekes per CPO LT, kartu su tiekėjais yra atsakingos už tinkamą jų dvišalių sutarčių įgyvendinimą.

Kaip paaiškėjo iš klausimų, pateiktų iš anksto, mažiau patyrusiems viešųjų pirkimų specialistams labai aktualūs buvo konkretūs dalykai: kaip tapti CPO IS naudotoju, vykdyti pirkimus CPO IS sistemoje, ar gali savivaldybės administracija vykdyti pirkimus ne tik sau, bet ir pavaldžioms biudžetinėms įstaigoms.

Daug klausimų pateikta dėl užsakymų formavimo bei pagrindinių sutarčių vykdymo: kaip įsigyti pigiausią, bet kartu ir kokybišką prekę, kodėl negalima nurodyti pageidaujamos konkretaus gamintojo prekės ar jos pavadinimo, kuo skiriasi privalomo kiekio išpirkimas nuo privalomos vertės išpirkimo ir pan.

Šiaulių m. savivaldybės viešųjų pirkimų specialistus domino ir dinaminės pirkimo sistemos ypatumai bei galimybė pirkti pagal įgaliojimą, pavedant CPO LT už perkančiąją organizaciją atlikti visas viešųjų pirkimų procedūras.

Seminaro dalyviams buvo pateikti išsamūs paaiškinimai visais jiems rūpimais klausimais bei praktiškai įvykdytas pirkimas biuro reikmenų modulyje naujoje informacinėje sistemoje CPO IS.
Šio seminaro tikslas buvo ne tik padėti savivaldos viešųjų pirkimų specialistams gilinti profesinius įgūdžius, bet ir gauti informaciją apie CPO LT elektroninio katalogo modulių paklausą, įsigyjamų prekių, paslaugų bei darbų vertinimą.

Seminaro dalyviai savo nuomonę, pasiūlymus, vertinimus pateikė anketose, kurias užpildė pasibaigus seminarui. Išanalizavus ir apibendrinus atsakymus, paaiškėjo, kad Šiaulių savivaldybės, kaip ir visos Lietuvos viešojo sektoriaus perkančiųjų organizacijų poreikiai yra analogiški, Daugiausia perkama kanceliarinių prekių ir biuro reikmenų, elektros energijos, kompiuterinės įrangos ir eksploatacinių medžiagų, judriojo ryšio.

Viešųjų pirkimų specialistai, nuolat perkantys per CPO LT elektroninį katalogą, anketose net nurodė konkrečią naudą, kurią gavo naudodamiesi šiuo įrankiu. Štai Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokykla biuro popierių nusipirko net 35 proc. pigiau nei parduotuvės kaina.

Seminaro dalyviai taip pat išsakė pageidavimus dėl naujų modulių bei jau veikiančių asortimento plėtros. Šie pasiūlymai CPO LT kolektyvo yra analizuojami ir jais remiamasi, planuojant ateities veiklą. Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-09-13 12:35
Gerinant eismo sąlygas magistralėje „Via Baltica“, baigtas rekonstruoti apie 22 km ilgio Panevėžio aplinkkelis. Jis praplatintas nuo 2 iki 3 eismo juostų, dėl reversinio eismo organizavimo sudarytos greitkeliui artimos eismo sąlygos.
nuotrauka
2019-09-13 11:22
Šiemet Klaipėdoje vykusioje jau tradicinėje Statybininkų olimpiadoje Lietuvos statybininkų asociacijos Prezidento taurei laimėti rungėsi 15-ka komandų ir 75 dalyviai.
nuotrauka
2019-09-13 11:09
Rytoj šalies statybos sektoriaus bendruomenė pažymės savo profesinę šventę. Statybininkų diena Lietuvoje švenčiama kasmet antrąjį rugsėjo šeštadienį nuo 2000-ųjų.
nuotrauka
2019-09-12 09:46
Įmonė „Raseinių statyba“, įgyvendindama vieną iš sudėtingiausių technologiniu požiūriu objektų – „Intersurgical“ užsakymu statydama automatizuotą specialios paskirties sandėlį Pabradėje – būtinos statybinės technikos turėjo ieškoti užsienyje. Tai buvo tik vienas iš iššūkių, kuriuos teko įveikti gene...
nuotrauka
2019-09-11 09:50
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informavo, viena tikrinama įmonė laiku nepateikė informacijos apie beveik 2 mln. eurų vertės NT pardavimo sandorius ir viešai deklaravo dirbanti nuostolingai. Po VMI atliktos duomenų analizės įmonė dėl pavėluotai deklaruotų NT pardavimo sandorių papildomai deklar...
nuotrauka
2019-09-10 15:32
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje statybos darbais užsiimančios mažosios bendrijos vadovas Š. Š. už papirkimą nuteistas 10 000 eurų bauda. Baudžiamojon atsakomybėn dėl papirkimo buvo patraukta ir pati bendrija, tačiau teismas nusprendė bendriją atleisti nuo bau...
nuotrauka
2019-09-10 10:46
Plungės rajono savivaldybės administracija vykdė viešąjį pirkimą „Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso, Mendeno g. 1C, Plungėje, statybos darbai“.
nuotrauka
2019-09-09 13:35
Paaiškėjo, kaip turėtų atrodyti vietoje „Kolegų“ kavinės iškilsiantis unikalus tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras KTU „M-Lab“. Pirmąją vietą architektūriniame pastato konkurse užėmė KTU „Santakos“ slėnį projektavusi „G. Janulytės-Bernotienės studija“, pasiūliusi tvarios architektūr...
nuotrauka
2019-09-09 10:04
Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius susitiko su asociacijos „Lietuvos keliai“ atstovais ir aptarė aktualius kelių infrastruktūros plėtros klausimus.
nuotrauka
2019-09-09 09:20,      papildyta 2019-09-09 10:20, pildoma nuotraukomis
Rugsėjo 7 d. Klaipėdoje įvyko jau 20-oji Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojama Statybininkų dienos šventė, pritraukusi beveik 400 dalyvių iš visos Lietuvos.
nuotrauka
2019-09-06 09:05
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kad jau daugiau nei mėnesį galioja reikalavimas darbo skelbimuose nurodyti siūlomo darbo užmokesčio dydį. Darbdavys gali pasirinkti, ar skelbti tik siūlomo bazinio darbo užmokesčio dydį, ar nurodyti tik dydžio intervalą, ar į darbo skelbimą įtraukti ir dydį...
nuotrauka
2019-09-05 10:53
Lietuvos įmonėms vėl atsiveria galimybė pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) fondų investicijomis eksportuojamiems gaminiams ir paslaugoms sertifikuoti. Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia trečiąjį kvietimą teikti paraiškas finansavimui gauti pagal ES investicijų priemonę „Expo sertifikatas LT“...
nuotrauka
2019-09-04 12:23,      papildyta 2019-09-04 10:22, papildyta atnaujinta renginio programa
Rugsėjo 6 d. Klaipėdoje įvyks jau tradicine tapusi Statybininkų dienos šventė, kurią organizuoja Lietuvos statybininkų asociacija (LSA).
nuotrauka
2019-09-04 11:21
Mažėjant darbingo amžiaus gyventojų, Lietuva jau šiandien susiduria su darbuotojų trūkumu. Pasak Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) profesorės Vilmantės Kumpikaitės-Valiūnienės, mums nereikėtų vengti darbinti atvykėlių iš kitų šalių, mat jie atneša nemažai naud...
nuotrauka
2019-09-04 11:00
Naujausia statistika rodo – net 60 proc. žmonių, baigusių profesinio švietimo mokslus, pirmą ilgalaikį darbą susiranda praėjus mėnesiui po mokslų pabaigos ir šis skaičius išauga iki 80 proc. praėjus dar šešiems mėnesiams. Norėdama pabrėžti profesinio švietimo ir mokymo naudą visų amžiaus grupių žmon...
nuotrauka
2019-09-04 10:45
Vartotojai, gindami savo teises, dėl procedūrinių keblumų palyginti retai naudojasi galimybe teikti grupės ieškinį. Todėl Teisingumo ministerija parengė įstatymų pataisas, kad tokiose bylose būtų nustatyta paprastesnė ieškinio pateikimo procedūra, ir grupė asmenų teisme galėtų greičiau ir sklandžiau...
nuotrauka
2019-09-04 10:31
Specialiųjų tyrimų pareigūnai (STT) išanalizavo akcinės bendrovės „Kelių priežiūra“ korupcijos rizikas dalyvaujant viešuosiuose pirkimuose, vykdant darbus ir teikiant paslaugas privatiems subjektams. Nustatyta, kad trūksta skaidrumo apsisprendžiant, kuriuose viešuosiuose pirkimuose dalyvauti, pasteb...
nuotrauka
2019-09-04 10:12
Lapkričio 1 d. įsigalios naujos formos statinio techninis (techninis-energetinis) pasas. Ši forma patvirtinta pakeitus statybos techninį reglamentą „Statinių techninės ir naudojimo priežiūros tvarka. Naujų nekilnojamojo turto kadastro objektų formavimo tvarka“.
nuotrauka
2019-09-03 14:22
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba ir Šiaulių apygardos prokuratūra baigė du ikiteisminius tyrimus, susijusius su Mažeikių rajone registruotų bendrovių finansine veikla.
nuotrauka
2019-09-03 12:13
Šiandien aplinkos viceministro pareigas pradėjęs eiti Marius Narmontas kuruos statybos, teritorijų planavimo, būsto, erdvinio planavimo ir urbanistikos klausimus.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...