2020 sausio 27 d. pirmadienis, 16:59
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Apie viešuosius pirkimus per CPO LT – iš pirmųjų lūpų

2016-04-05 18:49
Šiaulių miesto savivaldybės administracija pakvietė CPO LT surengti seminarą „Kaip paprastai ir greitai vykdyti centralizuotus pirkimus CPO LT elektroniniame kataloge“. Seminaras buvo skirtas švietimo, sveikatos ir kitų įstaigų viešųjų pirkimų specialistams, vykdantiems centralizuotus viešuosius pirkimus per Centrinės perkančiosios organizacijos naująją informacinę sistemą CPO IS.
nuotrauka
Po seminaro Šiaulių miesto savivaldybės administracijoje. CPO LT nuotr.


Šiaulių miesto savivaldybėje seminarą vedė CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas, direktoriaus pavaduotoja Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė, konsultantas Arturas Maruškevičius. Dalyvavo Ūkio ministerijos Viešųjų pirkimų politikos skyriaus vyriausioji specialistė Laura Banevičiūtė.

CPO LT direktorius skaito pranešimą „CPO LT elektroninio katalogo galimybės ir naudojimo ribos“

Į seminarą susirinko miesto savivaldybės administracijos viešųjų pirkimų skyriaus, švietimo, kultūros, sveikatos įstaigų bei kitų įmonių specialistai.

Seminaro dalyvių anketinė apklausa parodė, kad dauguma Šiaulių savivaldybės įstaigų viešųjų pirkimų specialistų yra patyrę, turintys didelę praktinio darbo patirtį. Tokių seminare buvo beveik 57 proc. Tačiau į seminarą susirinko net 25 proc. pradedančiųjų darbuotojų, kurie dar niekada nėra vykdę centralizuotų viešųjų pirkimų.

Dar mažesnė daugelio seminaro dalyvių patirtis perkant per CPO LT elektroninį katalogą. Beveik 17 proc. jų  nė karto nebuvo pirkę, o daugiau kaip pusė (53,33 proc.) vos 1-5 kartus pasinaudojo centralizuota elektronine sistema – CPO LT elektroniniu katalogu. Ir tik 5 proc. miesto viešųjų pirkimų specialistų nuolat naudojasi Centrinės perkančiosios organizacijos administruojamu įrankiu, vykdydami prekių, paslaugų ir darbų pirkimus savivaldos įmonėms ir organizacijoms.

Atsižvelgiant į tokios skirtingos patirties auditoriją, direktorius Rolandas Černiauskas savo pranešime pagrindinį dėmesį skyrė elektroninio katalogo galimybėms ir CPO LT vaidmeniui vykdant centralizuotus viešuosius pirkimus Lietuvoje. Jis ypač akcentavo, kad pati CPO LT nieko neperka ir neparduoda. Jos paskirtis yra skaidriai ir kokybiškai atlikti visas ilgai trunkančias viešųjų pirkimų procedūras ir sudaryti su tiekėjais tik preliminariąsias sutartis prekių, paslaugų ir darbų tiekimui šalies viešajam, taip pat ir savivaldos, sektoriui. Perkančiosios organizacijos, įsigijusios joms reikalingas prekes per CPO LT, kartu su tiekėjais yra atsakingos už tinkamą jų dvišalių sutarčių įgyvendinimą.

Kaip paaiškėjo iš klausimų, pateiktų iš anksto, mažiau patyrusiems viešųjų pirkimų specialistams labai aktualūs buvo konkretūs dalykai: kaip tapti CPO IS naudotoju, vykdyti pirkimus CPO IS sistemoje, ar gali savivaldybės administracija vykdyti pirkimus ne tik sau, bet ir pavaldžioms biudžetinėms įstaigoms.

Daug klausimų pateikta dėl užsakymų formavimo bei pagrindinių sutarčių vykdymo: kaip įsigyti pigiausią, bet kartu ir kokybišką prekę, kodėl negalima nurodyti pageidaujamos konkretaus gamintojo prekės ar jos pavadinimo, kuo skiriasi privalomo kiekio išpirkimas nuo privalomos vertės išpirkimo ir pan.

Šiaulių m. savivaldybės viešųjų pirkimų specialistus domino ir dinaminės pirkimo sistemos ypatumai bei galimybė pirkti pagal įgaliojimą, pavedant CPO LT už perkančiąją organizaciją atlikti visas viešųjų pirkimų procedūras.

Seminaro dalyviams buvo pateikti išsamūs paaiškinimai visais jiems rūpimais klausimais bei praktiškai įvykdytas pirkimas biuro reikmenų modulyje naujoje informacinėje sistemoje CPO IS.
Šio seminaro tikslas buvo ne tik padėti savivaldos viešųjų pirkimų specialistams gilinti profesinius įgūdžius, bet ir gauti informaciją apie CPO LT elektroninio katalogo modulių paklausą, įsigyjamų prekių, paslaugų bei darbų vertinimą.

Seminaro dalyviai savo nuomonę, pasiūlymus, vertinimus pateikė anketose, kurias užpildė pasibaigus seminarui. Išanalizavus ir apibendrinus atsakymus, paaiškėjo, kad Šiaulių savivaldybės, kaip ir visos Lietuvos viešojo sektoriaus perkančiųjų organizacijų poreikiai yra analogiški, Daugiausia perkama kanceliarinių prekių ir biuro reikmenų, elektros energijos, kompiuterinės įrangos ir eksploatacinių medžiagų, judriojo ryšio.

Viešųjų pirkimų specialistai, nuolat perkantys per CPO LT elektroninį katalogą, anketose net nurodė konkrečią naudą, kurią gavo naudodamiesi šiuo įrankiu. Štai Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokykla biuro popierių nusipirko net 35 proc. pigiau nei parduotuvės kaina.

Seminaro dalyviai taip pat išsakė pageidavimus dėl naujų modulių bei jau veikiančių asortimento plėtros. Šie pasiūlymai CPO LT kolektyvo yra analizuojami ir jais remiamasi, planuojant ateities veiklą. Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-01-27 15:00
Kasmet žmonėms su negalia pritaikyti bent po vieną bendrojo ugdymo mokyklą ir sveikatos priežiūros įstaigą – tokią siekiamybę ketina memorandumu įtvirtinti Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA), Sveikatos apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos negalios organizacijų forumas.
nuotrauka
2020-01-27 10:56
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl kauniečio, įtariamo suklastojusio vekselių už daugiau kaip 800 tūkstančių eurų, už kuriuos apgaule kėsinosi įgyti vadovaujamos bendrovės turtą, ir keliasdešimt tūkst. eurų...
nuotrauka
2020-01-27 08:51
Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) ir Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) organizuotame seminare apie statybos darbų ir projektavimo paslaugų viešuosius pirkimus diskutavo statybos verslo ir perkančiųjų organizacijų atstovai. Seminare aptartos pagrindinės problemos ir iššūkiai, kurie kyla viešųjų pi...
nuotrauka
2020-01-24 07:31
Vienas įspūdingiausių Lietuvoje iškilusių statinių – pasaulines architektūros madas diktuojančio Danielio Libeskindo suprojektuotas MO muziejus – po metų nuo atidarymo jau įvertintas ne tik Lietuvoje – pelnytas „Lietuvos metų gaminio 2019“ aukso medalis, bet ir tarptautinėje rinkoje – įtrauktas į įv...
nuotrauka
2020-01-23 15:57
Tarptautinei energetikos bendrovei „Ignitis grupė“ priklausanti įmonė „NT Valdos“ ketvirtadienį, sausio 23 d., įvykusiame aukcione pardavė paskutinius aukcione siūlytus įsigyti nekilnojamojo turto objektus už daugiau nei 218 tūkst. eurų, įskaitant PVM. Pirkėjai jame įsigijo tris objektus, esančius s...
nuotrauka
2020-01-23 13:03
Atsižvelgiant į darbdavių ir socialinių partnerių siūlymus, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, 2020 m. planuojama priimti į profesinio mokymo įstaigas 20 610 naujų mokinių, tai 420 daugiau nei pernai. Vyriausybė patvirtino 2020 m. priėmimo į profesinio mokymo įstaigas planą.
nuotrauka
2020-01-23 12:01
Šiandien, sausio 23 d., „Vilniaus vandenų“ darbuotojai su antstoliu nustatė dar vieną atvejį, kuomet smulkinto plastiko atliekos išleidžiamos į nuotekų tinklus. Taršos neleistinomis atliekomis atvejis nustatytas nuotekų šulinyje šalia Savanorių prospekto ir Liepsnos gatvės sankryžos Žemuosiuose Pane...
nuotrauka
2020-01-23 11:59
Konkurencijos taryba 2019 m. už Konkurencijos, Reklamos įstatymų ir Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimus ūkio subjektams iš viso skyrė baudų už 2 660 480 Eur.
nuotrauka
2020-01-23 11:54
Vakar, sausio 22 d., Vyriausybė pakeitė valstybės paramos seniems daugiabučiams atnaujinti teikimo ir jų atnaujinimo projektų įgyvendinimo priežiūros taisykles. Pasak aplinkos viceministro Mariaus Narmonto, pakeitimai padės sparčiau įgyvendinti renovacijos projektus, mažinti jos dalyvių administraci...
nuotrauka
2020-01-23 10:49
Kėdainių rajono savivaldybė paskelbė Kėdainių kultūros centro atnaujinimo darbų viešąjį pirkimą. Darbus ketinama įsigyti 5 metams ir juos vykdyti pagal kiekvienais metais skiriamą finansavimą pagal Valstybės investicijų programą.
nuotrauka
2020-01-23 10:06
Panevėžio apygardos teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje UAB „Panevėžio melioracija“ ir 5 fiziniai asmenys kaltinami piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu.
nuotrauka
2020-01-22 09:47
Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas, esantis Lukiškių skg. 6, Vilniuje, buvo uždarytas 2019 liepos 2 d., iš jo į kitas įkalinimo įstaigas išgabenus paskutinius ten kalėjusius kalinius. Taip baigėsi daugiau nei 100 metų besitęsusi šio komplekso kaip kalėjimo istorija ir atverčiamas naujas reikšmi...
nuotrauka
2020-01-22 09:35
Trečiadienio naktį, po gautos informacijos apie galimai nuotekomis teršiamą bevardį upelį Kėdainių pramoniniame rajone, Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai surengė naktinę upelio vagos, kylančios aukštyn nuo Šerkšnio upelio, apžiūrą, p...
nuotrauka
2020-01-22 09:31
Vadovaudamasis Lietuvos architektūros meno tarybos nuostatais, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas patvirtino jos sudėtį.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-21 16:07
Vilniaus licėjaus direktoriaus Sauliaus Jurkevičiaus pasirašytame bendrovės „Eksploit“ direktoriui Martynui Mačiuliui adresuotame pranešime dėl vienašališko sutarties nutraukimo įvardyta daugybė projekto valdytojo – Vilniaus vystymo kompanijos – užfiksuotų pažeidimų. Tai buvo pagrindas, kodėl Vilnia...
nuotrauka
2020-01-21 11:42
Panevėžyje sukurtas dronas, matuojantis taršą. Pernai Panevėžio miesto savivaldybė tam skyrė finansavimą Panevėžio mechatronikos centro (PMC) mokslininkų komandai.
nuotrauka
2020-01-21 10:33
Prokuratūra atlieka tyrimą dėl PC „Europa“ automobilių aikštelės saugumo. Balandį iš aikštelės 5 aukšto iškritus automobiliui, nukentėjusi vairuotoja atsidūrė reanimacijoje dėl sunkių sveikatos sužalojimų.
nuotrauka
2020-01-21 10:12,      papildyta 2020-01-22 11:50, papildyta LSA komentaru
Daugiabučių namų modernizavimo procesą būtina tobulinti, siekiant efektyvesnio ir sklandesnio šių namų atnaujinimo, spartesnio šiluminės energijos taupymo bei didesnio savininkų įsitraukimo į daugiabučių namų modernizavimą, rodo aukščiausiosios audito institucijos – Valstybės kontrolės – atlikto aud...
nuotrauka
2020-01-20 08:48
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame kauniečiai sutuoktiniai įtariami klastoję žemės sklypų pirkimo–pardavimo sutartis.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos