2020 balandžio 7 d. antradienis, 13:36
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Apsauga nuo svetimų automobilių daugiabučio kieme – išsinuomoti žemę ir apsistatyti draudžiamaisiais ženklais  13

Marijus VEČERSKIS      2015-01-15 09:55,      Papildyta policijos informacija 2015-01-15 11:19
Dauguma vilniečių žino, ką reiškia vietos stoka kieme, kai tenka statyti automobilius. Dar didesnė problema, su kuria ypač susiduria centrinės miesto dalies gyventojai, – kiemai, prigrūsti automobilių, kuriuos palieka aplinkui esančių biurų darbuotojai.
nuotrauka
Draudžiamuosius ženklus statyti galima suderinus su savivaldybės transporto skyriumi ir Kelių policija. Portalo nuotr.


Sprendimo būdas – draudžiamieji kelio ženklai

Pasak portalo kalbintos Jūratės Mockuvienės, gyvenančios Vasario 16-osios gatvėje Vilniuje, padėtį iš dalies pagerina prie įvažiavimų į kiemus statomi draudžiamieji ženklai ir savikontrolės principas. „Buvo nestandartinis atvejis. Mes norėjome išsinuomoti iš savivaldybės kiemą ir pasistatyti užtvarą. Kadangi kiemas priklauso kelių namų gyventojams, tai nepavyko rasti bendro sprendimo ir kiemo pasidalinimas neįvyko. Tada mes sugalvojom savikontrolės sistemą, vidinės demokratijos pagrindu. Važiavom į savivaldybę, Vilniaus kelių policiją – užtvaro statyti neleido, tačiau suteikė leidimą pastatyti draudžiamuosius ženklus prie įvažiavimo bromuose. Kadangi tuo pat metu vyko kiemų projektavimas dėl išplanavimo, tai pasistatėm ir ženklus, draudžiančius sustoti ar įvažiuoti.

O savikontrolės principas ypatingas tuo, kad išdavėm namo gyventojams pažymėjimus, kurie nurodo, jog automobilis priklauso čia gyvenančiam žmogui. Tokiu būdu mes atpažįstame savų gyventojų automobilius ir identifikuojam svetimus, kurie neturi teisės nei sustoti, nei įvažiuoti į kiemą ir gali būti baudžiami pagal administracinę teisę“, – teigė pašnekovė.

Automobilius tenka palikti gatvėje, nors už vietą susimokėjo

Tačiau, nepaisant visų parkavimo apribojimų, problema kiemuose vis tiek išlieka. J. Mockuvienė pasigenda produktyvių sprendimų iš Savivaldybės bei aktyvesnio policijos darbo. „Šiuo klausimu norėtume daugiau iniciatyvos iš savivaldybės. Įstaigos taip pat turi rūpintis, kur pasistatyti automobilius darbuotojams. Nes dabar vyksta brovimasis į kiemus. Jaučiamės nesaugiai. Mes auginame vaikus, aplink yra keletas vaikų darželių, o automobilių eismas ir brovimasis į kiemus yra milžiniškas. Mūsų ir kelių aplinkinių namų gyventojai dėl to kenčia. Savivaldybė teikia mums tam tikrą paramą, bet norėtume didesnės iniciatyvos ir sprendžiant automobilių parkavimo problemas“, – kalbėjo J. Mockuvienė.

Vilnietė sakė pasigendanti didesnės policijos kontrolės, nes, nepaisant ženklų, svetimi automobiliai vis tiek braunasi į kiemą. Ir tai yra didelė problema, nes gyventojų automobiliams vietos nebelieka. Kaip pasakojo J. Mockuvienė, jos šeima iš savivaldybės įsigijo leidimą, kainuojantį 80 litų, bet savo automobilį vis tiek yra priversti palikti gatvėje.

Rasa Baškienė: Jei nėra bendrijos, nėra juridinio asmens – nėra kam išsinuomoti sklypo

Paprašyta pakomentuoti susidariusią situaciją, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Rasa Baškienė patikino, jog apsaugoti kiemus nuo įsibrovėlių yra sudėtinga, kadangi kyla įvairiausių nesutarimų tarp pačių gyventojų.

„Žemė prie daugiabučio namo dažniausiai nepriklauso gyventojams, paprastai ji yra valstybinė. Be savininko leidimo užsitverti sklypo negalima. Kai kuriais atvejais gal ir galima, jei nepažeidžiami kieno nors interesai arba susitariama su gretimo sklypo savininku, tačiau tokie atvejai Vilniaus mieste labai reti. Galiu pateikti gana nesudėtingą schemą, jei name yra įkurta savininkų bendrija. Bendrija, kaip juridinis asmuo, turi teisę išsinuomoti iš valstybės sklypą ir jį užsitverti. Jei nėra bendrijos, nėra juridinio asmens – nėra kam išsinuomoti sklypo. Gal protingi teisininkai galėtų patarti, kaip savininkams tada elgtis. Aš palaikau daugiabučių namų savininkų bendrijų kūrimąsi. Joms esant, lengviau sprendžiami daugelis klausimų“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narė R. Baškienė.

Miegamuosiuose rajonuose, kur nėra aiškių kiemų, kur viename name yra įkurta DNSB (Daugiabučio gyvenamojo namo savininkų bendrija), o kitame name, kuris naudojasi tuo pat kiemu, bendrijos nėra, užtvarų statymo problema tampa beveik neišsprendžiama. Jeigu žemė valstybinė ar miesto, be žemės savininko sutikimo užtvarų taip pat statyti negalima. Tačiau nemažai jų pastatomi savavališkai, ir kai kurie jų, R. Baškienės pastebėjimu, sėkmingai gyvuoja, kol niekam neužkliūva.

Draudžiamuosius ženklus statyti galima suderinus su savivaldybės transporto skyriumi ir Kelių policija. Kontroliavimui irgi yra techninių priemonių, kaip, pavyzdžiui, numerių nuskaitymo ir atpažinimo prietaisai, įvairūs vaizdo registratoriai, tačiau šios priemonės yra nepigios.

Aplinkos ministerija: gyventojai gali pasididinti senąją arba įsirengti naują automobilių stovėjimo aikštelę

Aplinkos viceministrės Daiva Matonienė sako, jog problemą turėtų spręsti patys namo savininkai. Jie gali pasididinti senąją arba įsirengti naują automobilių aikštelę.

Pirmiausia turi būti suformuotas daugiabučio gyvenamojo namo eksploatacijai reikalingas žemės sklypas. Teisę inicijuoti sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimą miestų ir miestelių teritorijose turi ir daugiabučių, prie kurių formuojami žemės sklypai, savininkai. Šiuo atveju už projektų parengimą jie turi mokėti iš savo lėšų.

Suformavus žemės sklypą prie daugiabučio gyvenamojo namo ir įgijus teisę jį valdyti, galima įsirengti automobilių stovėjimo aikštelę Statybos įstatymo nustatyta tvarka. Įrengtos aikštelės yra priskiriamos nesudėtingiems inžineriniams statiniams.

Pagal statybos techninio reglamento „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai“ reikalavimus vienam daugiabučio gyvenamojo namo butui turi būti projektuojama ne mažiau kaip viena automobilių saugojimo vieta, o tikrąjį vietų poreikį, pastebi aplinkos viceministrė D. Matonienė, žino patys gyventojai. Aikštelei įrengti reikia parengti jos techninį projektą ir gauti statybą leidžiantį dokumentą.

Naudojimosi įrengta automobilių aikštele tvarka nustatoma bendru sutarimu, o esant nesutarimams – teismo keliu, nes daugiabučių gyvenamųjų namų ar kitos paskirties pastatų savininkų naudojamas ir (ar) valdomas žemės sklypas pagal Daugiabučių gyvenamųjų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymą priskiriamas pastato bendrojo naudojimo objektams, nurodo Aplinkos ministerija.

Kai kurie kiemai jau užsitvėrė, dėl kitų – svarstoma

Kaip portalui sakė UAB „Naujamiesčio būstas“ vyriausiasis administravimo vadybininkas Marius Matusevičius, šiuo metu Naujamiestyje (Vilnius) yra imtasi tam tikrų priemonių, kurios saugo gyventojų kiemus nuo svetimų automobilių. A. Vivulskio g. 15 ir Švitrigailos g. 6 namai turi bendrą kiemą. Šių namų gyventojai įsirengė kelio ženklus, draudžiančius įvažiuoti pašaliniams.Vasario 16-osios g. Nr. 2 yra didelis vidinis kiemas. Bendrijos pirmininkas suorganizavo gyventojus ir gavo leidimą įrengti kelio ženklus. M.K. Čiurlionio g. Nr. 6 namo bendrija susitarė su aplinkinių namų gyventojais ir įsirengė pakeliamą kelio užtvarą.

Tačiau kitokia situacija, kaip teigė UAB „Naujamiesčio būstas“ atstovas, A. Vivulskio g. 10A – šalimais esantis viešbutis (Vivulskio apartamentai) rezervavo gyventojų parkavimo vietas savo reikmėms, gyventojus palikdamas be parkavimo vietų.

Kaip portalą informavo Vilniaus miesto savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjas Tomas Kamaitis, kad šiuo metu savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu yra patvirtintos dvi darbo grupės, kurios turi nuspręsti dėl Žirmūnų ir Fabijoniškių mikrorajonų kiemų. Praėjusią savaitę įvyko pirmasis pasitarimas dėl Žirmūnų. Sprendimo kol kas nėra – svarstymai vyks toliau.

PAPILDYMAS:

Ženklų nepaisymo atvejai Vilniaus apskrityje skaičiuojami tūkstančiais

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio specialistė Loreta Kairienė informavo portalą, jog vedama bendra ženklų nepaisymo statistika ir nėra fiksuojami atskiri atvejai, kai pažeidžiamos tasyklės kiemuose, turinčiuose draudžiamuosius ženklus. „Policija turi informaciją apie nubaustus asmenis pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1241 str. 4 d. (Kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas, žmonių vežimo ir Kelių eismo taisyklių pažeidimas). Per 2014 m. visoje Vilniaus apskrityje užfiksuota 7568 pažeidimai. Pažeidimai kiemuose – nėra išskiriami atskirai“, – teigė Loreta Kairienė.

1241 straipsnis. Kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas, žmonių vežimo ir Kelių eismo taisyklių pažeidimas 4 d. Sustojimas ar stovėjimas vietose, kuriose Kelių eismo taisyklės draudžia sustoti ar stovėti (išskyrus šio straipsnio trečiojoje dalyje numatytus sustojimo ir stovėjimo tvarkos pažeidimus), taip pat sustojimas ar stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų arba važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas – užtraukia baudą vairuotojams nuo dvidešimt aštuonių iki aštuoniasdešimt šešių eurų.
 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

danguole
2020-02-09 20:30
Kur galima Vilniuje kreiptis isigyti ,ar,kad pastatytu,nusipirktoje automobilio vietoje,uzsrakinama kuoleli ar pan.,kad nesant,isvykus ,kiti nestatytu i ta vieta pasaliniu automobiliu.
Redakcija Romui
2018-10-18 14:12
Portalo Statybunaujienos.lt redakcija gavo atsakymą į Jūsų paklausimą. TELŠIŲ r. sav. administracijos Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus specialistas Arturas Petrauskas atsakė: “Informuojame Jus, kad adresu Stoties g. 16, Telšiai, yra UAB „Jonsiga" parduotuvė. Atvežamas prekes į vidini kiemą išsikrauti gali, nes draudžiamų kelio ženklų šioje vietoje pastatytu nėra. Kaip yra pastatoma transporto priemonė, į tai atsakyti negalime nes nusiskundimų iš šio namo gyventojų, Telšių rajono savivaldybės administracija nėra gavusi.”
Romas
2018-08-31 14:41
Telšiai,Stoties g.16 Maisto prekių parduotuvė turi įėjimą iš gatvės,bet su sunkvežimiais braunasi į vidaus teritorijos kiemą ,užtveria laiptinės praėjimą,kelia grėsmę vaikams į gyventojų prašymus nevažiuoti į kiemą nekreipia dėmesio ,nes namo administratorius "draugelis"
Romualdas
2018-07-22 14:04
Kokia tvarka galime issiaiskinti,ar daugiabucio namo taikos 148,Vilniuje kieme,teisetai irengta invalidams skirta autoaikstele? Aciu.
Viktoras
2018-06-04 15:19
Kur kreiptis, jeigu kiemas stovi zenklas ' INVALIDUMAS', a vakare man, keip invalidas,ne kur postatyti savo masina?
Nataljai
2018-01-08 16:54
manau, kad reiktų kreiptis į namų bendriją . Ar yra tokia pas jus?
Natalja
2018-01-07 17:38
Kur kreiptis, jeigu kiemas jau susiformotas ir norim isnamoti vieta. Savivaldybei jau buvom, te atsake, kad kreiptis i kitus instancijos, bet ni viena konkrečiai adresą ne davė
Vytautui
2017-06-29 14:40
o ką perkat- nematėt? priklauso- nepriklauso ta aikštelė....
vytautas
2017-06-29 11:28
nusipirkom 200m patalpas telsiuose respublikos g.47 .bendras namoplotas apie 500m.Yra automobiliu aikstele prie namo .kaip pasidalinti aikstele. Namas senamiestyje.
Laima
2016-08-20 18:23
Vilniuje ,kalvarijų 44 namo įvažiavimą užkerta pastatyta užkarda, didesnės mašinos per kitus įvažiavimus neivažiuoja,kilus gaistrui,gaistrinės mašinos į kiemą ,prie kitų namų nebeprivažiuos.Negi gali buti ,kad tai yra teisėta?Vienam žmogui patogu(nors ten negyvena),o kiti turi gyventi baimėje?
    1 2   Kitas

Miestiečiai

nuotrauka
2020-04-07 12:34
Vilniuje besitęsiant karantinui, darbai lauke sostinėje nesustoja – kaip ir kiekvieną pavasarį, Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino, kad mieste būtų pasodinta beveik 11 tūkst. našlaičių. Tačiau šiemet sodinimas kitoks – anksčiau gėlės buvo sodinamos miesto centre, o šį pavasarį, atsižvelgus į pad...
nuotrauka
2020-04-07 09:39
Šiandien, kai ypatingas dėmesys skiriamas socialiniam atstumui, rankų plovimui ir dažnai liečiamų paviršių dezinfekcijai, vertėtų pagalvoti ir apie smulkiausius, bet kasdien čiupinėjamus paviršius namuose. Juk ant jų ar juose, kaip ir bet kur kitur gali nusėsti įvairios bakterijos ar virusai. Jei ga...
nuotrauka
2020-04-03 09:09
Atšilus orams, Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB „Grinda" atnaujina sostinės gatvių dezinfekciją. Augant dezinfekcijos poreikiui ir siekiant efektyviau atlikti užduotis, pasitelkiami ir nestandartiniai sprendimai: gatves dezinfekciniu tirpalu purškia universalus miesto priežiūros traktorius.
nuotrauka
2020-04-02 10:24
Vilniaus mieste, vos tik nustačius susirgimo COVID-19 atvejį daugiabučio namo gyventojui, nedelsiant bus atliekamas pilnas šios namo laiptinės dezinfekavimas.
nuotrauka
2020-04-01 15:05
Vos pasibaigus žiemai, Vilniuje prasidėjo daug remonto ir naujos infrastruktūros statybos darbų. Savivaldybė siekia išnaudoti susiklosčiusią situaciją ir sumažėjus eismo intensyvumui bei, oro sąlygoms leidžiant, pradeda gatvių tvarkymo darbus įprastai intensyviausiai naudojamose gatvėse, taip sumaži...
nuotrauka
2020-04-01 13:28
Aplinkos ministerija inicijavo teisės aktų pakeitimus, skirtus statybos sektoriui prisitaikyti prie karantino, paskelbto šalyje dėl koronaviruso plitimo grėsmės, sąlygų, ir išplatino parengtas rekomendacijas visuomenei ir skirtinguose sektoriuose veikiantiems subjektams, ypač skatindama naudotis šiu...
nuotrauka
2020-03-31 10:51
Mokslininkai jau seniai yra įrodę, kad biurų pastatuose, kurie vėdinami prasčiau, žmonės serga dažniau. Tas pats galioja ir namams bei butams. Šiandieninės pandemijos akivaizdoje, siekiant likti sveikiems bei nesukelti pavojaus kitiems, norime paraginti daugiau dėmesio skirti patalpų vėdinimui ir at...
nuotrauka
2020-03-30 14:21
Vilniaus miesto savivaldybė pasitelkė dronus karantino tvarkos mieste palaikymui ir gyventojų informavimui. Kiekvieną dieną, nuo 9 iki 18 val., danguje patruliuoja 7 savanorių dronai, jų skaičius netrukus išaugs. Dronai padės stebėti vietas, kur gali būriuotis žmonės, jiems bus siunčiama garsinė inf...
nuotrauka
2020-03-30 08:55
Ukmergės rajono savivaldybė pasidalino gerąja patirtimi, kaip su koronaviruso plitimu kovoja viena iš daugiabučių namų savininkų bendrija (DNSB).
nuotrauka
2020-03-27 09:37
Aplinkos ministerija ragina karantino metu visas procedūras sprendimams daugiabučių renovacijos (investicijų plano tvirtinimas; finansų įstaigos pasirinkimas, techninio projekto viešas aptarimas ir pan.) ir kitais su bendrosios nuosavybės valdymu ir priežiūra susijusiais klausimais priimti vykdyti t...
nuotrauka
2020-03-26 13:31
Aplinkos ministerija parengė rekomendacijas, kaip tvarkyti atliekas karantino metu. Nors pagal šiuo metu turimą informaciją nėra pagrindo teigti, kad komunalinių atliekų srautas galėtų būti koronaviruso plitimo židiniu, šios rekomendacijos parengtos maksimaliam gyventojų ir ypač atliekų tvarkytojų s...
nuotrauka
2020-03-25 08:00
Vilniaus Pilaitės rajone pastatytas automatizuotos įrankių nuomos terminalas. Moduliniame statinyje su 200 užrakinamų dėžių galima nuomotis įrankius visą parą – naudojantis specialia kurts programėle. Išmanus bekontaktis nuomos būdas arti namų pasirodė esąs įžvalgus sprendimas.
nuotrauka
2020-03-23 12:32
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) baigė vertinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą daugiabučiams atnaujinti (2019 m. rugpjūčio mėn.) pateiktas paraiškas. Iš 480 gautų paraiškų po Agentūros įvertinimo kaip tinkami įgyvendinti pripažinti 457 projektai, kurių bendra investic...
nuotrauka
2020-03-20 13:35
Šiomis dienomis daugumai tenka pratintis prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų – didžiąją dalį laiko praleisti namuose. Nevykdami į darbą sutaupome laiko ir išlaidų kelionėms, tačiau ilgiau būdami namuose suvartojame ir daugiau energijos – elektros ir dujų. Tausojantis energijos vartojimas tampa labai a...
nuotrauka
2020-03-19 09:56
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad šiuo laikotarpiu, esant padidintai rizikai užsikrėsti Covid-19, rekomenduotina rūpestingiau valyti namus.
nuotrauka
2020-03-16 16:35
Dėl besikeičiančios epidemiologinės situacijos, kurią kelia koronaviruso paplitimo grėsmė, Aplinkos ministerija primygtinai ragina daugiabučių namų administratorius ir pačius gyventojus imtis priemonių šiai grėsmei mažinti. Viena iš užtvarų užkratui plisti – laiptinių dezinfekcija.
nuotrauka
2020-03-16 10:07
Bendrovė „Ignitis“ visiems savo klientams, kurie susidurs su finansiniais nesklandumais įvesto karantino metu, pasiūlė lengvatines atsiskaitymo už paslaugas sąlygas. Dėl pastarųjų taikymo gyventojai kviečiami kreiptis į „Ignitis“ klientų aptarnavimo specialistus.
nuotrauka
2020-03-10 10:03
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl padidėjusios įmokos už prijungimą, primena, kaip apskaičiuojama prijungimo įmoka, jei vartotojas savo lėšomis atlieka projektavimo darbus.
nuotrauka
2020-02-28 14:09
Svarstydamas, kur gyventi, jaunas žmogus dažnai renkasi tarp trijų didžiųjų miestų. Pagal gyventojų pasiskirstymą ir tendencijas, paskutiniu metu vis daugiau jaunų šeimų, rašoma pranešime, renkasi Klaipėdą ir gyvenimą prie jūros. Didmiestis su mažo miesto privalumais – tokį Klaipėdos apibūdinimą gal...
nuotrauka
2020-02-27 14:43
Valstybinėje energetikos reguliavimo taryboje (VERT) įvyko susitikimas su Energetikos ministerijos, savivaldybių ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ atstovais dėl daugiabučiuose namuose (3-jų aukštų ir daugiau) naudojamų nesaugių suskystintų naftos dujų (SND) balionų pakeitimo alternatyviais šal...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai