2020 spalio 21 d. trečiadienis, 17:08
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Architektūrinėse kūrybinėse dirbtuvėse – geriausi pasiūlymai naujam verslo ir administracijos centrui greta Sporto rūmų Vilniuje

2015-07-28 16:45
Naujo verslo ir administracinio centro greta Sporto rūmų, Vilniuje, kūrybinių dirbtuvių projektų viešame aptarime pristatytos ir aptartos penkios urbanistinės idėjos. Skirtingus variantus, kaip gali atrodyti būsimasis biurų, viešbučių ir administracinis kompleksas, projektuojamas 6,6 ha ploto AB “Hanner” priklausančiame sklype yra tarp Rinktinės ir Šeimyniškų gatvių, pateikė 5 architektų komandos: „Komanda „G“ (komandos vadovas arch. G. Čaikauskas), UAB "Eventus Pro“ (Sigito Sparnaičio ir Vytenio Gerliako architektūros studija), studija “PuPa” (komandos vadovas arch. T. Jonauskis), „Ambraso architektų biuras“ (komandos vadovas arch. A. Ambrasas), UAB „Sweco Lietuva“ (komandos vadovas arch. M. Pakalnis).
nuotrauka
Teritorijai tarp Šeimyniškių, Rinktinės g. ir Neries upės 2008 m. buvo rengiamas architektūrinis-urbanistinis konkursas. Vilniaus m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Sweco Lietuva, UAB
Ambraso architektų biuras, UAB
Hanner, UAB
Eventus Pro, UAB
Sigito Kuncevičiaus projektavimo firma,
AB „Hanner“ ir Lietuvos architektų sąjungos organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse architektai ieškojo būdų, kaip kol kas neaktyviai lankomą, į miestą neintegruotą teritoriją paversti gyva Naujojo miesto centro dešiniajame Neries krante dalimi.

Naujasis verslo ir administracinis centras bus aukščiausius architektūrinius standartus atitinkantis kvartalas, jame ypatingas dėmesys bus skiriamas viešosioms erdvėms, kuriomis galės naudotis ir centro darbuotojai, ir miestiečiai. „Pačioje teritorijoje neturėtų būti tranzitinių pravažiavimų – čia turėtų vyrauti siauros, jaukios gatvės pėstiesiems, tačiau tuo pačiu čia būtina užtikrinti patogų patekimą į teritoriją bei išspręsti automobilių statymo vietų problemą.“ – sakė „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Atsižvelgiant į sklypo vietą, miestui svarbias gretimybes (Vilniaus pilių kompleksą, senamiestį, Neries upę, Sporto rūmus) bei prioritetą planuoti miesto teritorijas kompleksiškai, kūrybinėse dirbtuvėse nagrinėta platesnė teritorija, apimanti ir būsimojo kongresų centro (Sporto rūmuose) sklypą, Neries upės pakrantės fragmentą, senąsias žydų kapines, taip pat sklypus teritorijos pietrytinėje dalyje, kur projektuojami multifunkciniai kvartalai su vyraujančia gyvenamąja paskirtimi.

„Dirbdami tokioje ypatingoje Vilniaus miesto dalyje, jaučiame didelę atsakomybę sukurti vietą, kuri taptų vienu gražiausių, lankomiausių, vertingiausių miesto taškų ir tokia išliktų ilgam. Todėl norime nuo pat pirmųjų žingsnių išklausyti ir tartis su profesine, plačiąja visuomene, bendruomenėmis, institucijomis, turinčiomis čia interesų. Šios urbanistinės kūrybinės dirbtuvės – tai vienas iš pirmųjų etapų pradedant konkretizuoti šios teritorijos ateitį“ – sakė A. Avulis.

Kūrybinių dirbtuvių pasiūlymus vertino komisija: arch. Sigitas Kuncevičius, arch. Linas Naujokaitis, arch. Mykolas Kurtinaitis, arch. Edgaras Neniškis, Vilniaus miesto vyriausias architektas Artūras Blotnys, Kultūros paveldo departamento direktorės pavaduotojas Algimantas Degutis, AB “Hanner” valdybos pirmininkas Arvydas Avulis. Konsultavo transporto specialistas Vidualdas Valeika, arch. Ričardas Stulpinas.

„Visi kūrybinėse dirbtuvėse pateikti projektai labai skirtingi, tačiau visi jie patvirtina, jog ši teritorija turi būti projektuojama kompleksiškai, remiantis viena bendra koncepcija, o ne po vieną sklypą.“ - sakė A. Blotnys. „Kita vertus, atsižvelgiant į didelį teritorijos dydį, gretimybę su senamiesčiu ir Vilniaus miesto charakterį, kuriam būdinga įvairovė, čia turėtų būti vengiama vienodo, monotoniško užstatymo: skirtingose teritorijos dalyse geriau kurti įvairias erdves, formuoti nevienodą architektūrinį charakterį. Jas ateityje turėtų projektuoti skirtingos architektų grupės, išrinktos konkurso būdu“. – komentavo S. Kuncevičius.

„Kūrybinėse dirbtuvėse pateiktuose projektuose architektai siūlė ir smulkaus, ir stambaus, Frankfurto administraciniams kvartalams būdingo mastelio pastatus. Vis dėlto įsitikinome, jog šioje Vilniaus vietoje labiausiai tiktų prie aplinkinio užstatymo derantys, tačiau ne per smulkūs, atitinkantys šiuolaikinių biurų, valstybinių įstaigų pastatų reikalavimus ir įvaizdį, tūriai.“ - sakė E. Neniškis.- „Kvartalo charakterį sustiprintų keli akcentai - išskirtinės šiuolaikiškos architektūros pastatai ir viešosios erdvės, kurios veiktų kaip traukos taškai.“

„O Žalgirio stadiono istorija galėtų būti įprasminta simboliu – pavyzdžiui, išsaugant pietinius stadiono tribūnų vartus ar kitus elementus“ – sakė S. Kuncevičius.

Nagrinėdama viešųjų erdvių pasiūlymus, komisija priėjo išvadų, kad aikštės, skverai turėtų turėti suvokiamas ribas, aiškiai skirtis nuo praėjimų, įėjimų. Taip pat rekomenduota atskirti visų miestiečių lankomas erdves nuo kvartalo darbuotojų ar gyventojų naudojamų vidinių erdvių.

Kaip atrodys teritorijoje esančių senųjų žydų kapinių memorialas – kol kas neaišku. Ateityje Vyriausybė kartu su Vilniaus miesto savivaldybe ketina organizuoti memorialo architektūrinį konkursą. „Labiausiai tikėtina, kad žydų kapinių memorialo teritorija, esanti tarp Sporto rūmų ir būsimojo verslo kvartalo, nebus aktyviai naudojama kaip miestiečių susibūrimo ir renginių vieta.“ – pastebėjo A. Degutis. – „Tačiau į memorialą orientuoti pastatų fasadai bus labai gerai apžvelgiami, todėl jiems būtina suteikti išskirtinai aukštą architektūrinę kokybę“.

Ties Šeimyniškių ir Rinktinės gatvėmis užstatymo veidas taip pat turėtų būti skirtingas. „Rinktinės gatvė bus aktyviau naudojama pėsčiųjų, iš jos matyti įspūdingas Gedimino kalnas, todėl jos užstatymo siluetas turėtų būti įvairesnis, tarp pastatų rekomenduotume kurti erdves, praėjimus, vedančius į kvartalo vidų“ – sakė L. Naujokaitis. – „Šeimyniškių gatvė turi transporto tranzitinio koridoriaus charakterį, taigi jos užstatymas gali būti uždaresnis ir vienodesnis“.

Kadangi būsimasis verslo ir administracinis kvartalas, o taip pat ir Kongresų centras trauks didžiulius transporto srautus, patekimas į teritoriją ir automobilių statymo klausimas kūrybinėse dirbtuvėse buvo svarbus. „Dalyviai siūlė įvairias alternatyvas – požeminius, cokolinius parkingus, daugiaaukščių aikštelių pastatus ar naudotis parkingais gretimuose sklypuose, tačiau, atsižvelgiant į ateities tendencijas, komisija rekomenduoja projektuoti minimalų parkavimo vietų skaičių, pirmenybę atiduodant pėstiesiems ir dviratininkams, skatinti patekimą į teritoriją viešuoju transportu.“ – sakė A. Blotnys. – „O patogiam patekimui į teritoriją racionaliausia būtų numatyti pravažiavimus, kad ir požeminius, jungiančius Olimpiečių, Šeimyniškių ir Rinktinės gatves.“

Teritorijai tarp Šeimyniškių, Rinktinės g. ir Neries upės 2008 m. buvo rengiamas architektūrinis-urbanistinis konkursas. 2008 m. pagal konkursą laimėjusio projekto („a.s.a. Sigito Kuncevičiaus projektavimo biuras“) sprendinius rengtas detalusis planas (SĮ „Vilniaus planas“), kuris 2014 m. patikslintas (UAB „Formatas A1“, bendradarbiaujant su „a.s.a. Sigito Kuncevičiaus projektavimo biuras“).

Šios kūrybinės dirbtuvės buvo skirtos programos turiniui ir apimtims, teritorijos planavimo urbanistiniams, erdviniams principams patikslinti, nekeičiant detaliojo plano.

Kūrybinių dirbtuvių projektai iki š.m. liepos 31 d. eksponuojami Lietuvos architektų sąjungoje (Kalvarijų g. 1, Vilnius, I aukštas, I-IV 9:00-17:00 val., V 9:00-16:00 val.). Taip pat projektų medžiaga publikuojama tinklapyje www.architektusajunga.lt, praneša Lietuvos architektų sąjunga. 

„Ambraso architektų biuras“: 

„Komanda „G“:

UAB „Sweco Lietuva“

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-10-21 11:06
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija galutine ir neskundžiama nutartimi priteisė valstybei 608 tūkst. eurų iš asmenų, kuriems neteisėtai buvo atkurtos nuosavybės teisės į Vilniuje, Laisvės prospekte, esančią žemę.
nuotrauka
2020-10-21 09:30
Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė fasadų tvarkybos darbų sutartį dėl Benediktinių vienuolyno ansambliui priklausančios Šv. Kotrynos bažnyčios. Šv. Kotrynos bažnyčia yra kultūros paveldo objektas, todėl ją tvarkant rangovas privalės vadovautis net 13 paveldo tvarkybos reglamentų.
nuotrauka
2020-10-20 16:26
Seimas priėmė Elektros energetikos įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis siekiama sumažinti savivaldybėms tenkančią finansinę naštą įgyvendinant projektus, susijusius su elektros oro linijų iškėlimu, taip pat užtikrinti tvarią skirstomojo elektros tinklo plėtrą.
nuotrauka
2020-10-20 11:40
Nuo 2017 m. melagingus duomenis viešuosiuose pirkimuose teikusios bendrovės galėdavo atsidurti Melagingą informaciją pateikusių įmonių registre, tačiau tokie atvejai iki šiol buvo reti. Spalį nagrinėdamas Turkijos bendrovės ir Vilniaus universiteto ginčą, Aukščiausiasis Teismas (LAT) išplėtė melagin...
nuotrauka
2020-10-20 09:29
Vilniaus miesto savivaldybės administracija pasirašė rekonstravimo projekto parengimo sutartį dėl dalies Vilniaus Mokytojų namų patalpų. Perkamos paslaugos – daugiau nei 1 tūkst. kv. m remonto darbų projektas, patalpų pritaikymas žmonėms su negalia ir lifto įrengimo projektavimas.
nuotrauka
2020-10-20 07:45
Dėl nuolat griežtėjančių standartų ir tobulėjančių technologijų kiekvienais metais nauji pastatai tampa vis taupesni. Siekiant atitikti augančius reikalavimus, statomuose objektuose naudojami vis efektyvesni izoliavimo sprendimai. Taip pastatai tampa vis sandaresni, bet dažnai ima kelti asociacijų s...
nuotrauka
2020-10-19 14:49
Statybų sektoriaus darbo rinkoje – paradoksai: tendencingai auga darbo neturinčių asmenų skaičius, tačiau naujų darbuotojų ieško vis daugiau darbdavių. Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) teigimu, statybose jaučiamas nekvalifikuotos darbo jėgos perteklius ir kvalifikuotos – trūkumas.
nuotrauka
2020-10-19 11:10
Nuo balandžio valstybės įmonės „Lietuvos paminklai“ darbus perėmusi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras (KIC) plečia veiklą: dabar jo darbai apims ne tik paveldo objektų išsaugojimą, restauravimą, bet ir Kultūros ministerijai pavaldžių įstaigų pastatų modernizavimą bei priežiūrą.
nuotrauka
2020-10-19 09:48
Į Valstybinę darbo inspekciją (VDI) šiais metais norėdami pasikonsultuoti darbo teisės ir darbuotojų saugos klausimai kreipėsi per 140 tūkst. piliečių. Nors vis daugiau paslaugų VDI perkelia į skaitmeninę erdvę, tačiau išlaikydama tiesioginį kontaktą su interesantais, nuo šiandien, spalio 19 d., pri...
nuotrauka
2020-10-16 11:25
Kasacinis teismas pateikė naujų teisės išaiškinimų dėl dalyvių teisės vykstant viešojo pirkimo procedūroms pakeisti trečiąjį asmenį, pasitelktą tiekėjų pajėgumo reikalavimo atitikčiai pagrįsti, ir tokios teisės taikymo ribojimų, kuriuos gali lemti pasitelkiamo subjekto keitimo aplinkybės.
nuotrauka
2020-10-16 10:19
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos ir Lietuvos geologijos tarnybos parengtiems įstatymų pakeitimams, skirtiems sustiprinti požeminio vandens kokybės ir išteklių apsaugą, ir teiks juos Seimui svarstyti.
nuotrauka
2020-10-15 16:32
Spalio 15 d. Lietuvos apeliacinis teismas, atmetęs apeliacinius skundus, paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo kaltu dėl kyšininkavimo pripažintas Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Alytaus valdybos Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis...
nuotrauka
2020-10-15 15:06
Darbo ginčų komisija (DGK) prie Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) šiais metais gavo beveik 6 tūkst. prašymų nagrinėti darbo ginčus. Priėmusi teigiamų sprendimų dėl 66 proc. visų reikalavimų, DGK nurodė išieškoti 7,7 mln. eurų darbuotojų naudai.
nuotrauka
2020-10-15 13:13
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva 124-iems Lietuvos pramonės skaitmeninimo projektams skiriamas 53 mln. eurų finansavimas. Pagal Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“ šalies pramonės įmonės galės efektyviau įsivertinti gamybos procesų skaitmeninimo por...
nuotrauka
2020-10-15 10:32
Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė nuosprendį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos tirtoje byloje ir pripažino asmenį kaltu dėl bandymo papirkti AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) darbuotoją.
nuotrauka
2020-10-14 11:01
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti VĮ Turto bankas šiemet įgyvendins paskutinį, šeštąjį, valstybės administracinės paskirties nekilnojamojo turto centralizacijos etapą. Pabaigus jį, centralizuoto turto valdytojas iš viešojo sektoriaus institucijų bus perėmęs daugiau ...
nuotrauka
2020-10-13 11:38
Per tris šių metų ketvirčius įmonės „Vilniaus vandenys“ prižiūrimame vandentiekio tinkle užfiksuotos 392 avarijos – tai maždaug 4 proc. mažiau nei tuo pačiu metu pernai. Per tą patį laikotarpį daugiau nei trečdaliu sumažinta ir vidutinė vandens paslaugos nutraukimo trukmė vienam klientui.
nuotrauka
2020-10-13 11:00
16 Lietuvos organizacijų – šalies universitetai, Skaitmeninių technologijų centrai (SIC), pramonės ir informacinių technologijų įmones vienijančios asociacijos ir privataus sektoriaus skaitmeninių technologijų lyderiai – sutelkė jėgas ir susivienijo į konsorciumą. Jis padės verslui ir viešajam sekto...
nuotrauka
2020-10-13 10:03
Nuo kitų metų atsinaujinant statinių mokestinėms vertėms, visi butų, gyvenamųjų namų, komercinių pastatų ir kitų statinių turėtojai jau dabar gali nemokamai ir greitai pasitikrinti, kokia jų valdomų statinių mokestinė vertė bus nuo 2021 m. sausio.
nuotrauka
2020-10-13 09:12
Aplinkos ministerija parengė dviejų teisės aktų, reikalingų 2021 m. sausio 1 d. įsigaliosiančiam Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymui įgyvendinti, projektą ir pateikė suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei derinti.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...