2021 sausio 17 d. sekmadienis, 1:57
Reklama  |  facebook

Atidaroma moderni statybininkų rengimo bazė

2015-02-26 11:32
Vilniaus statybininkų rengimo centro Fabijoniškių skyriuje (Ateities g. 28, Vilnius) atidaromas Statybos sektoriaus praktinio mokymo centras. Statybos sektorinio centro, kuris yra vienintelis toks Vilniaus apskrityje, atidaryme dalyvaus švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
nuotrauka
Statybunaujienos.lt diskusija Vilniaus statybininkų rengimo centre. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus statybininkų rengimo centras, VŠĮ
Šiame centre besimokantys mokiniai ir įgūdžius tobulinantieji suaugusieji galės praktikuotis su naujausiomis, moderniausiomis statybų technologijomis. Tokiomis pat, su kuriomis statybos objektuose dirba statybininkai.

„Įkūrę sektorinį centrą, apsirūpinome pažangiausia statybos technika, kuri dabar naudojama statybos objektuose. Jeigu iki šiol absolventai, baigę profesinio mokymo programą, darbo vietoje dar turėdavo iš naujo praktikuotis, dabar jie nuo pirmos dienos galės dirbti rimtą darbą“, – sako Vilniaus statybininkų rengimo centro direktorius Juozas Baranauskas.

Naujo sektorinio centro pastatams apšildyti ir apšviesti naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai: centre įrengtas saulės kolektorius ir geoterminio šildymo sistema, kuri atpigina pastatų eksploataciją. Be to, pati geoterminio šildymo sistema būsimiesiems specialistams pasitarnauja kaip mokymo priemonė. Kaip sako direktorius J. Baranauskas, dabar jie mokosi ne iš knygų, o gyvai – nagrinėdami, reguliuodami realią sistemą.

Įkūrus sektorinį centrą, statybos sektoriaus darbuotojus rengiančiame Vilniaus statybininkų rengimo centre atsirado dvi naujos – santechniko ir elektromontuotojo specialybės, kurias nuo rugsėjo gali rinktis jaunuoliai. Jiems mokyti įrengtos modernios praktinio mokymo dirbtuvės.

Centre sumontuota pati pažangiausia įranga iš Suomijos ir Vokietijos. Centras taip pat įsigijo šiuolaikinės įrangos, skirtos apdailos, medžio apdirbimo, mūro, pastatų restauravimo, aplinkos tvarkymo darbams mokyti, atnaujino kompiuterinę techniką ir kt.

Sektorinio centro paslaugomis nuo rugsėjo jau naudojasi ir bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai. Fabijoniškių skyriuje mokosi 50 Vilniaus Ateities vidurinės mokyklos devintokų ir 13 Vilniaus Verkių specialiosios mokyklos mokinių. Bendrojo ugdymo mokyklose technologijų kabinetai paprastai nėra aprūpinti geresne įranga, tad Vilniaus statybininkų centras sutarė su artimiausiomis mokyklomis, kad tie, kurie nori, technologijų pamokas gali vesti būtent sektoriniame centre. „Mokykloje jie galbūt obliuotų su atšipusiu obliumi, o čia gali naudotis naujausiais elektriniais įrankiais ir realiai įsitikinti, kad darbininkiškos profesijos yra patrauklios“, – pasakoja direktorius.

Be to, sektoriniame centre vyksta technologinių kompetencijų tobulinimo seminarai kitų profesinių mokyklų statybos programų profesijos mokytojams. Į centrą taip pat atvyksta Švenčionių, Elektrėnų ir Ukmergės profesinio rengimo centrų mokiniai. Direktorius pasakoja, kad čia gali atvažiuoti pasimokyti ir kitų profesinių mokyklų, ir nebūtinai rengiančių statybininkus, mokiniai. Kaip sako J. Baranauskas, ne visos profesinio mokymo įstaigos išgali nusipirkti naujausią techniką, o sektorinis centras tam ir buvo sukurtas, kad ta naujausia įranga būtų galima dalytis su visais.

Planuojama, kad praktinius įgūdžius čia tobulins Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos ir kitų aukštųjų mokyklų studentai. Centre taip pat galės tobulintis statybos įmonių darbuotojai, bus rengiami mokymai bedarbiams ir individualiai besikreipiantiems asmenims.

Statybos sektorinis centras buvo kuriamas kartu su partneriu – Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centru. Pastarasis įsigijo mokymams skirtą įrangą – bokštinio krano valdymo įrangą, mažą kraną su teleskopine strėle, strėlinio krano valdymo simuliatorių, žirklinį platforminį keltuvą. Įrengtomis mokymo vietomis naudosis ir Vilniaus statybininkų rengimo centro mokiniai. O asmenys, kurie mokosi Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre, gali naudotis Vilniaus statybininkų centro naujausia įranga.

Statybos sektoriaus praktinio mokymo centras įkurtas remiant ES lėšomis. Projektas kainavo 3 072 321 eurų, praneša ES investicijos. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2021-01-15 11:40
Mirus asmeniui, palikimą būtina priimti per tris mėnesius, tačiau nuosavybės registravimą galima atidėti iki kovo, kol atpigs registro teikiamos paslaugos, teigia notarai.
nuotrauka
2021-01-15 10:10
Saugomų teritorijų – nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų – direkcijų pastatuose, lankytojų centruose ir pagalbinėse patalpose naudojama iš saulės energijos pagaminta elektra. Saulės elektrinėms įsigyti ir įrengti Vyriausybė valstybinių parkų direkcijoms skyrė 511 tūkst. eurų.
nuotrauka
2021-01-15 10:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pristato naują paslaugą – interneto tinklalapyje viešai galima peržiūrėti po 2021-01-01 savivaldybių sudarytas infrastruktūros plėtros sutartis ir susipažinti su sprendimais dėl tokių sutarčių nut...
nuotrauka
2021-01-14 13:43
Keturios miesto širdyje esančios patalpos išvengė privatizavimo – Vilniaus savivaldybė nusprendė paskirti jas geriausių idėjų įgyvendinimui keturiose srityse: Baltarusijos kultūros puoselėjimo, socialinės, kultūrinės veiklos ir vizualiųjų menų. Savivaldybė skelbia viešus patalpų Senamiestyje ir Nauj...
nuotrauka
2021-01-14 12:39
GEALAN kviečia naujuosius 2021 metus pradėti susitikimu virtualioje erdvėje. Sausio 20–21 dienomis sužinoti paskutines naujienas ir keistis informacija apie statybų ir langų pramonės naujoves galėsite neišeidami iš savo namų ar biuro, nes GEALAN jau tradicija tapusį tarptautinį ATEITIES FORUMĄ pirmą...
nuotrauka
2021-01-14 11:03
Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskirstė papildomą beveik 19 mln. eurų finansavimą Europos Sąjungos fondų priemonių „Eco-inovacijos LT+“ ir „Pramonės skaitmeninimas LT“ rezerviniams projektams.
nuotrauka
2021-01-13 09:25
Statybų sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio sričių, o statybos darbų viešiesiems pirkimams Lietuvoje kasmet išleidžiama net apie 2,5 mlrd. Eur.
nuotrauka
2021-01-12 13:19
Seimas pailgino senaties terminą visuomenės (viešąjį) interesą ginantiems subjektams pareikšti reikalavimus dėl patvirtintų teritorijų planavimo dokumentų ginčijimo; užtikrinti skaidresnį teritorijų planavimo procesą numatant didesnes visuomenės įtraukties į jį galimybes, tinkamą visuomenės informav...
nuotrauka
2021-01-12 09:35
Praėjusių metų pabaigoje Kultūros paveldo departamentas (KPD) skyrė 4500 Eur baudą už požeminio elektros kabelio tiesimą prieš tai neatlikus archeologinių tyrimų Margių senovės gyvenvietės teritorijoje Dzūkijoje ir 900 Eur baudą už Turčinų, Ročkų piliakalnio sužalojimą Suvalkijoje.
nuotrauka
2021-01-12 09:13
Vieša konsultacija dėl laikinos Lukiškių kalėjimo komplekso nuomos konkurso sąlygų projekto sulaukė didelio rinkos dalyvių susidomėjimo. Turto bankas atsižvelgs į rinkos dalyvių išsakytus pasiūlymus dėl konkurso sąlygų ir jos bus koreguojamos. Patį konkursą planuojama paskelbti vasario mėnesį.
nuotrauka
2021-01-11 15:35
Sausio 7 dieną Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas su UAB „VVARFF“ pasirašė teritorijų prie Babrungo upės ir Gandingos hidroelektrinės tvenkinio (vadinamosios Plungės jūros) poilsio ir rekreacijos zonų sukūrimo statybos darbų sutartį, kurios vertė – 2 863 194,81 ...
nuotrauka
2021-01-11 09:33
Praėjusių metų gruodžio pradžia mokslo bendruomenei apkarto – viena didžiausių pasaulyje, tačiau pastaruoju metu vis labiau apleista Puerto Rike įkurta Arecibo observatorija galutinai sugriuvo į radijo bangas atspindinčią lėkštę nukritus virš jos pakabintam radioteleskopui.
nuotrauka
2021-01-11 09:16
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame vienos uostamiesčio įmonės direktorius kaltinamas apgaulingai tvarkęs buhalterinę apskaitą, o dirbdamas pagal individualios veiklos pažymą – nesumokėjęs per 14 tūkst. eurų mokesčių bei teikęs neteisi...
nuotrauka
2021-01-08 16:11
Kauno rajono savivaldybės administracija, išnagrinėjusi planuojamo žvyro karjero kasimo Virbaliūnų k. (Batniavos sen.) poveikio aplinkai vertinimo (PAV) programą, sausio 7 d. pateikė UAB „Ekostruktūra“ ir Aplinkos apsaugos agentūrai išvadą.
nuotrauka
2021-01-07 16:49
Konkursą Vasaros koncertų estrados architektūriniam projektui parengti paskelbusi Klaipėdos savivaldybė apsisprendė, jog sutartis dėl tolimesnių statinio projektavimo darbų nebus pasirašyta nė su vienu konkurso dalyviu. Tačiau kai kurios architektų pasiūlytos idėjos bus įgyvendintos per artimiausius...
nuotrauka
2021-01-07 15:48
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad ekstremalios situacijos dėl COVID-19 metu įmonės patirtos išlaidos darbuotojams atliktiems testams ir skiepams priskiriamos leidžiamiems atskaitymams. Jos laikomos būtinosios darbo saugos ir darbuotojų apsaugos išlaidomis. Tokiu atveju la...
nuotrauka
2021-01-07 10:32
Kylant pragyvenimo lygiui, sostinėje auga ne tik nekilnojamojo turto (NT) pirkėjų galimybės, bet ir poreikiai – besirenkantys ekonominės klasės būstą neretai reikalauja prestižiniams projektams būdingų sprendimų. Tai trina ribas tarp būsto klasių, kurias aiškiau identifikuoja nebent kaina.
nuotrauka
2021-01-07 08:41
Klaipėdos miesto savivaldybė paskelbė viešojo pirkimo konkursą Skulptūrų parko (senųjų miesto kapinių) sutvarkymo darbams su darbo projekto parengimu pirkti. Jeigu viskas vyks kaip tikimasi, projekto pabaigtuvės 2023 m. įprasmintų reikšmingą uostamiesčiui sukaktį – 100-ąsias Klaipėdos sukilimo 1923 ...
nuotrauka
2021-01-06 14:46
Saugomų kultūros paveldo objektų tvarkymui, praneša Klaipėdos miesto savivaldybė, šiais metais numatoma skirti daugiau lėšų. Saugomų statinių valdytojai, planuojantys tvarkyti savo turtą, gali pretenduoti į dalinį savivaldybės finansavimą. Bendrai šiai programai 2021 metais ketinama skirti 300 tūkst...
nuotrauka
2021-01-06 12:36
Valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) pasirašė sutartį su UAB „Sweco Lietuva“ dėl paskutinio – IV ruožo – įgyvendinant projektą „Magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožo nuo 56,83 iki 97,06 km rekonstravimo techninio darbo projekto parengimas...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Mūsų svajonių įgyvendinimas yra įkvėpimo šaltinis naujiems mūsų sumanymams“ (Orison Swett Marden)

Galima įsigyti ir pasodinti labai dekoratyvių, brangių augalų, tačiau visuma nedžiugina. O galima pasirinkti neryškius, neišraiškingus augalus, tačiau tinkamai sukomponuota jų visuma atima ž...