2020 spalio 26 d. pirmadienis, 20:48
Reklama  |  facebook

Atidaroma moderni statybininkų rengimo bazė

2015-02-26 11:32
Vilniaus statybininkų rengimo centro Fabijoniškių skyriuje (Ateities g. 28, Vilnius) atidaromas Statybos sektoriaus praktinio mokymo centras. Statybos sektorinio centro, kuris yra vienintelis toks Vilniaus apskrityje, atidaryme dalyvaus švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
nuotrauka
Statybunaujienos.lt diskusija Vilniaus statybininkų rengimo centre. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus statybininkų rengimo centras, VŠĮ
Šiame centre besimokantys mokiniai ir įgūdžius tobulinantieji suaugusieji galės praktikuotis su naujausiomis, moderniausiomis statybų technologijomis. Tokiomis pat, su kuriomis statybos objektuose dirba statybininkai.

„Įkūrę sektorinį centrą, apsirūpinome pažangiausia statybos technika, kuri dabar naudojama statybos objektuose. Jeigu iki šiol absolventai, baigę profesinio mokymo programą, darbo vietoje dar turėdavo iš naujo praktikuotis, dabar jie nuo pirmos dienos galės dirbti rimtą darbą“, – sako Vilniaus statybininkų rengimo centro direktorius Juozas Baranauskas.

Naujo sektorinio centro pastatams apšildyti ir apšviesti naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai: centre įrengtas saulės kolektorius ir geoterminio šildymo sistema, kuri atpigina pastatų eksploataciją. Be to, pati geoterminio šildymo sistema būsimiesiems specialistams pasitarnauja kaip mokymo priemonė. Kaip sako direktorius J. Baranauskas, dabar jie mokosi ne iš knygų, o gyvai – nagrinėdami, reguliuodami realią sistemą.

Įkūrus sektorinį centrą, statybos sektoriaus darbuotojus rengiančiame Vilniaus statybininkų rengimo centre atsirado dvi naujos – santechniko ir elektromontuotojo specialybės, kurias nuo rugsėjo gali rinktis jaunuoliai. Jiems mokyti įrengtos modernios praktinio mokymo dirbtuvės.

Centre sumontuota pati pažangiausia įranga iš Suomijos ir Vokietijos. Centras taip pat įsigijo šiuolaikinės įrangos, skirtos apdailos, medžio apdirbimo, mūro, pastatų restauravimo, aplinkos tvarkymo darbams mokyti, atnaujino kompiuterinę techniką ir kt.

Sektorinio centro paslaugomis nuo rugsėjo jau naudojasi ir bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai. Fabijoniškių skyriuje mokosi 50 Vilniaus Ateities vidurinės mokyklos devintokų ir 13 Vilniaus Verkių specialiosios mokyklos mokinių. Bendrojo ugdymo mokyklose technologijų kabinetai paprastai nėra aprūpinti geresne įranga, tad Vilniaus statybininkų centras sutarė su artimiausiomis mokyklomis, kad tie, kurie nori, technologijų pamokas gali vesti būtent sektoriniame centre. „Mokykloje jie galbūt obliuotų su atšipusiu obliumi, o čia gali naudotis naujausiais elektriniais įrankiais ir realiai įsitikinti, kad darbininkiškos profesijos yra patrauklios“, – pasakoja direktorius.

Be to, sektoriniame centre vyksta technologinių kompetencijų tobulinimo seminarai kitų profesinių mokyklų statybos programų profesijos mokytojams. Į centrą taip pat atvyksta Švenčionių, Elektrėnų ir Ukmergės profesinio rengimo centrų mokiniai. Direktorius pasakoja, kad čia gali atvažiuoti pasimokyti ir kitų profesinių mokyklų, ir nebūtinai rengiančių statybininkus, mokiniai. Kaip sako J. Baranauskas, ne visos profesinio mokymo įstaigos išgali nusipirkti naujausią techniką, o sektorinis centras tam ir buvo sukurtas, kad ta naujausia įranga būtų galima dalytis su visais.

Planuojama, kad praktinius įgūdžius čia tobulins Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos ir kitų aukštųjų mokyklų studentai. Centre taip pat galės tobulintis statybos įmonių darbuotojai, bus rengiami mokymai bedarbiams ir individualiai besikreipiantiems asmenims.

Statybos sektorinis centras buvo kuriamas kartu su partneriu – Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centru. Pastarasis įsigijo mokymams skirtą įrangą – bokštinio krano valdymo įrangą, mažą kraną su teleskopine strėle, strėlinio krano valdymo simuliatorių, žirklinį platforminį keltuvą. Įrengtomis mokymo vietomis naudosis ir Vilniaus statybininkų rengimo centro mokiniai. O asmenys, kurie mokosi Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre, gali naudotis Vilniaus statybininkų centro naujausia įranga.

Statybos sektoriaus praktinio mokymo centras įkurtas remiant ES lėšomis. Projektas kainavo 3 072 321 eurų, praneša ES investicijos. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-10-26 07:53
Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) Taryba išrinko naująjį LSA viceprezidentą – Vytautą Vankevičių, įmonės STATICUS įkūrėją.
nuotrauka
2020-10-23 14:59
Šiandien, spalio 23 d., Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiu panaikinta Vilniaus apygardos teismo 2020 m. balandžio 15 d. išteisinamojo nuosprendžio dalis. Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiu Gedvydas Vainauskas ir Rolandas Paksas pripažinti kaltais dėl prekybos poveikiu ir jiems už šio nus...
nuotrauka
2020-10-23 07:46
Apskaičiuota, skelbia Valstybinė darbo inspekcija (VDI), kad trečdalis darbuotojų dėl raumenų ir kaulų sutrikimų negalės dirbti iki pensinio amžiaus, todėl daug dėmesio skiriama su darbu susijusių raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų prevencijai bei valdymui. Kampaniją „Saugiose darbo vietose mažesni...
nuotrauka
2020-10-23 07:12
Šiuolaikiškos izoliacijos sprendimai gali būti pritaikyti ne tik atnaujinant savo būstą. Moderni izoliacija gali būti pasitelkiama tiek statant pramonei pritaikytus pastatus, tiek atnaujinant bet kokiai kitai reikmei tarnausiančius statinius.
nuotrauka
2020-10-22 14:56
UAB „Meistrų verslo centras“ įkuriama atskiriant logistikos paslaugas nuo UAB „Bendras verslas“. Atskyrimo procedūra planuojama baigti šių metų spalio 31 d. Įmonė „Bendras verslas“ toliau vykdys įvairias investicines projektines veiklas, šiai įmonei priklauso 50 proc. Šiaulių LEZ akcijų.
nuotrauka
2020-10-22 13:25
Lietuvai siekiant jau po kelių dešimtmečių visą reikalingą elektros energiją gaminti iš atsinaujinančių šaltinių, itin reikšmingą vaidmenį vaidins vėjo energetika. Sąlygos vystyti šią energetikos rūšį mūsų šalyje iš tiesų palankios – vėjo elektrines galima statyti beveik visoje Lietuvos teritorijoje...
nuotrauka
2020-10-22 11:44
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad privačios žemės savininkams apskaičiavo už 2020 metus mokėtiną žemės mokestį ir šiandien išsamias deklaracijas įkėlė į VMI Elektroninio deklaravimo sistemą.
nuotrauka
2020-10-22 10:23
„Vilniaus vandenys“ kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą, prašydama suteikti informacijos apie netinkamai atliekas tvarkančias įmones. Aplinkosaugininkų valdoma apskaitos informacinė sistema leistų nustatyti ir nubausti tikruosius nuotekų teršėjus bei atgrasyti visus nesąžiningus atliekų tvarky...
nuotrauka
2020-10-22 09:16
Registrų centras tęsia iniciatyvą atverti tvarkomų registrų ir informacinių sistemų duomenis. Šį kartą visuomenei neatlygintinam naudojimui atveriami vieno pagrindinių šalies registrų Adresų registro duomenys.
nuotrauka
2020-10-21 11:06
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija galutine ir neskundžiama nutartimi priteisė valstybei 608 tūkst. eurų iš asmenų, kuriems neteisėtai buvo atkurtos nuosavybės teisės į Vilniuje, Laisvės prospekte, esančią žemę.
nuotrauka
2020-10-21 09:30
Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė fasadų tvarkybos darbų sutartį dėl Benediktinių vienuolyno ansambliui priklausančios Šv. Kotrynos bažnyčios. Šv. Kotrynos bažnyčia yra kultūros paveldo objektas, todėl ją tvarkant rangovas privalės vadovautis net 13 paveldo tvarkybos reglamentų.
nuotrauka
2020-10-20 16:26
Seimas priėmė Elektros energetikos įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis siekiama sumažinti savivaldybėms tenkančią finansinę naštą įgyvendinant projektus, susijusius su elektros oro linijų iškėlimu, taip pat užtikrinti tvarią skirstomojo elektros tinklo plėtrą.
nuotrauka
2020-10-20 11:40
Nuo 2017 m. melagingus duomenis viešuosiuose pirkimuose teikusios bendrovės galėdavo atsidurti Melagingą informaciją pateikusių įmonių registre, tačiau tokie atvejai iki šiol buvo reti. Spalį nagrinėdamas Turkijos bendrovės ir Vilniaus universiteto ginčą, Aukščiausiasis Teismas (LAT) išplėtė melagin...
nuotrauka
2020-10-20 09:29
Vilniaus miesto savivaldybės administracija pasirašė rekonstravimo projekto parengimo sutartį dėl dalies Vilniaus Mokytojų namų patalpų. Perkamos paslaugos – daugiau nei 1 tūkst. kv. m remonto darbų projektas, patalpų pritaikymas žmonėms su negalia ir lifto įrengimo projektavimas.
nuotrauka
2020-10-19 14:49
Statybų sektoriaus darbo rinkoje – paradoksai: tendencingai auga darbo neturinčių asmenų skaičius, tačiau naujų darbuotojų ieško vis daugiau darbdavių. Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) teigimu, statybose jaučiamas nekvalifikuotos darbo jėgos perteklius ir kvalifikuotos – trūkumas.
nuotrauka
2020-10-19 11:10
Nuo balandžio valstybės įmonės „Lietuvos paminklai“ darbus perėmusi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras (KIC) plečia veiklą: dabar jo darbai apims ne tik paveldo objektų išsaugojimą, restauravimą, bet ir Kultūros ministerijai pavaldžių įstaigų pastatų modernizavimą bei priežiūrą.
nuotrauka
2020-10-19 09:48
Į Valstybinę darbo inspekciją (VDI) šiais metais norėdami pasikonsultuoti darbo teisės ir darbuotojų saugos klausimai kreipėsi per 140 tūkst. piliečių. Nors vis daugiau paslaugų VDI perkelia į skaitmeninę erdvę, tačiau išlaikydama tiesioginį kontaktą su interesantais, nuo šiandien, spalio 19 d., pri...
nuotrauka
2020-10-16 11:25
Kasacinis teismas pateikė naujų teisės išaiškinimų dėl dalyvių teisės vykstant viešojo pirkimo procedūroms pakeisti trečiąjį asmenį, pasitelktą tiekėjų pajėgumo reikalavimo atitikčiai pagrįsti, ir tokios teisės taikymo ribojimų, kuriuos gali lemti pasitelkiamo subjekto keitimo aplinkybės.
nuotrauka
2020-10-16 10:19
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos ir Lietuvos geologijos tarnybos parengtiems įstatymų pakeitimams, skirtiems sustiprinti požeminio vandens kokybės ir išteklių apsaugą, ir teiks juos Seimui svarstyti.
nuotrauka
2020-10-15 16:32
Spalio 15 d. Lietuvos apeliacinis teismas, atmetęs apeliacinius skundus, paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo kaltu dėl kyšininkavimo pripažintas Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Alytaus valdybos Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...