2020 vasario 21 d. penktadienis, 9:44
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Augantis įmonių įsiskolinimas Sodrai – dar vienas pavojaus ženklas Lietuvos ekonomikai

2015-10-14 09:14
Lietuvos įmonių įsiskolinimo lygis (indeksas DIX), nuo 2011 m. skaičiuojamas Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) ir UAB „Creditreform Lietuva“, iki šiol mažėjęs – netikėtai ėmė augti.
nuotrauka
Paskutiniu metu vidutinė Lietuvos darbdavių skola Sodrai, užuot tradiciškai mažėjusi, pradėjo didėti. LPK iliustr.


„Darbdavių skolos indeksas DIX buvo pradėtas skaičiuoti 2011 m. balandį ir tuomet siekė 785 eurus. Tokia buvo vidutinė skola Valstybiniam socialinio draudimo fondui, tenkanti vienai Lietuvos įmonei, darbu aprūpinančiai bent vieną asmenį. Nuo to laiko kiekvieną mėnesio 23-ą dieną (nuo tos dienos įsijungia Sodros mechanizmai, nurašantys lėšas iš įmonės sąskaitos) fiksavome daugmaž tolygų vidutinės skolos Sodrai mažėjimą. Tai lėmė ir teigiamos tendencijos ekonomikoje, ir tolydžiai augantis į darbo rinką ateinančių darbdavių skaičius, kuris šių metų balandį viršijo 100 tūkstančių,“ – sako „Creditreform Lietuva“ direktorius Saulius Žilinskas.

S. Žilinskas atkreipia dėmesį, kad kuo mažesnė indekso reikšmė – tuo geriau sumokami ar išieškomi socialinio draudimo mokesčiai, taip pat tai parodo ir geresnę bendrą ekonomikos būklę.

„Tačiau paskutiniu metu vidutinė Lietuvos darbdavių skola Sodrai, užuot tradiciškai mažėjusi, pradėjo didėti. Jei šių metų birželio 23 d. vidutinė skola, tenkanti vienam darbdaviui, siekė 446 eurus, tai liepos mėn. ji jau sudarė 452 eurus, o rugpjūčio mėn. – 482 eurus, rugsėjo mėn. – net 502 eurus", – teigia „Creditreform Lietuva“ direktorius.

Pasak LPK generalinio direktoriaus Osvaldo Čiukšio, užfiksuotas verslo įsiskolinimų lygio padidėjimas yra dar vienas rodiklis, liudijantis, kad Lietuvos ūkio plėtra pradėjo lėtėti.

Kaip skelbia LPK, 2014 m. Lietuvos BVP išaugo 3 proc., tuo tarpu 2015 m. pirmąjį pusmetį ūkio augimas buvo perpus mažesnis ir sudarė tik 1,4 proc.

Blogiausia yra tai, įspėja pramonininkų konfederacijos atstovas, kad pradeda šlubuoti pagrindinis Lietuvos ūkio variklis – eksportas: šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškos kilmės prekių eksportas, palyginti su 2014 m. tuo pačiu laikotarpiu, sumažėjo 0,3 proc.

„Reikia nepamiršti ir to faktoriaus, kad šiuo metu ir artimiausius keletą metų ekonominė padėtis Lietuvai svarbiose užsienio rinkose išliks pažeidžiama, o prasidėję eksporto diversifikavimo procesai duos vaisių ne iš karto, todėl yra būtini ryžtingi žingsniai, užtikrinantys konkurencingumo ir ekonomikos augimo didinimą: atsakinga viešųjų finansų politika, siekiant biudžeto deficito ir valstybės skolos valdymo, struktūriniai Lietuvos ekonomikos ir verslo aplinkos problemų sprendimai: neproporcingai didelio darbo jėgos apmokestinimo ir biurokratinės naštos mažinimas, mokesčių administravimo supaprastinimas, darbo santykių liberalizavimas,“ – pabrėžė O. Čiukšys.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir „Creditreform Lietuva“ pagal Sodros duomenimis apskaičiuojamas darbdavių skolos indeksas DIX šiuo metu objektyviausias rodiklis, skirtas matuoti einamajam įmonių mokumui. Jis apima absoliučiai visus Lietuvos verslo subjektus, samdančius personalą, yra skelbiamas kasdien ir parodo, ar įmonės sąskaitose tikrai esama pinigų, t.y. ar įmonė yra moki, skelbia LPK.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-02-20 11:36
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė dviejų nuteistųjų apeliacinius skundus ir paliko galioti Klaipėdos apygardos teismo 2019 m. gegužės 17 d. nuosprendį, kuriuo pripažinti kaltais: dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo buvęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) inžinierius A. T. i...
nuotrauka
2020-02-20 11:27
Klimato kaita, miestų plėtra ir aplinkos tarša – ir šių dienų, ir ateities iššūkiai. Ieškant jiems sprendimo, prioritetas turėtų būti teikiamas ir tvariam kraštovaizdžio išsaugojimui – parkams, vaikų žaidimo aikštelėms, laisvalaikio erdvėms. Rinkos aplinkoje pastebimas šių dienų iššūkius galinčių sp...
nuotrauka
2020-02-20 10:37
Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras teismui perdavė nagrinėti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos tirtą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo pareikšti buvusiam uždarosios akcinės bendr...
nuotrauka
2020-02-19 15:00
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs AB „Kauno būstai“ apeliacinį skundą, konstatavo, jog pareiškėjo skelbimai dėl parduodamų būstų Palangoje pagrįstai buvo pripažinti prieštaraujantys Reklamos įstatymo reikalavimams, o už padarytus pažeidimus 6 300 Eur bauda buvo paski...
nuotrauka
2020-02-19 14:40
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai vakar, vasario 18 d., įtariant kyšininkavimu, sulaikė Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Alytaus valdybos Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiąjį specialistą Ž. N.
nuotrauka
2020-02-18 11:27
ESO praneša, kad nepasiteisinusį prijungimo prie dujų skirstymo tinklo kvartalinį modelį keičia ekonomiškesnė naujų dujų vartotojų prijungimo tvarka. Energetikos ministerija pakoregavo šiuo metu galiojantį tvarkos prijungimo tvarkos aprašą.
nuotrauka
2020-02-18 11:07
Panevėžio miesto savivaldybė tęsia gerąją praktiką – antrąkart perka gatvių remonto paslaugas 3 metams. Paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas, rangovų pasiūlymų laukiama iki vasario 27 d.
nuotrauka
2020-02-18 10:37
Nuo šių metų įsigaliojus teisės aktų pakeitimams, kuriais sumažinta neapmokestinamojo nekilnojamojo turto (NT) mokesčio suma fiziniams asmenims, padaugėjo asmenų, turinčių prievolę mokėti NT mokestį. Asmenys savo valdomo NT mokestines vertes nesunkiai gali sužinoti Registrų centre.
nuotrauka
2020-02-18 07:47
Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose 2020 m. kovo mėnesį rengia nemokamus informacinius seminarus projektuotojams, konstruktoriams, architektams, statybos inžinieriams, statybininkams, statytojams ir visiems besidomintiems statybų technologijomis bei izo...
nuotrauka
2020-02-17 11:43
Ekonomikos ir inovacijų ministerija papildomai skyrė 5 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų smulkiojo ir vidutinio verslo paskolų ir lizingo sandorių, skirtų verslo reikmėms, palūkanoms kompensuoti. Verslo atstovai kompensacijų galės kreiptis jau nuo š. m. vasario 17 d.
nuotrauka
2020-02-17 10:42
Apie 70 Lietuvos moksleivių, 13 komandų iš KTU inžinerijos licėjaus, Vilniaus Žemynos bei Panevėžio J. Balčikonio gimnazijų šiais metais išbandė save architekto vaidmenyje – kūrė savo viešbučių viziją, logotipus bei eskizus. Moksleiviai, dalyvaujantys KTU Statybos ir architektūros fakulteto organizu...
nuotrauka
2020-02-17 09:46
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), vykdydama matininkų ir geodezininkų veiklos ir kvalifikacijos kėlimo priežiūrą, pastaruoju metu pastebi išaugusį skaičių asmenų, delsiančių tobulinti kvalifikaciją. NŽT perspėja, kad nekeliant kvalifikacijos pagal NŽT patvirtintas programas kvalifikacijos tobulinimo ...
nuotrauka
2020-02-17 09:23
Statistikos departamentas praneša, kad 2019 m. ketvirtąjį ketvirtį baigti statyti 1 968 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 10 proc. daugiau nei 2018 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2020-02-14 14:33
Jonavos rajono savivaldybės administracija sudarė sutartį su UAB „Statybos ritmas“ dėl Centrinio miesto stadiono tribūnų statybos ir stadiono kapitalinio remonto darbų.
nuotrauka
2020-02-14 10:12
Lietuvos bankas, išnagrinėjęs ginčą dėl atsisakymo mokėti sveikatos draudimo išmoką už suteiktas medicinos paslaugas, nustatė, kad draudikas ir draudiko atstovas apdraustajai nesuteikė reikiamos informacijos apie kompensuojamas paslaugas pagal sveikatos draudimo sutartį.
nuotrauka
2020-02-13 16:53
Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos Girdžių skyriaus sporto salėje modernizuota apšvietimo sistema. Tai vienas iš trijų projekto „Esamų sporto bazių infrastruktūros atnaujinimas“ dalių.
nuotrauka
2020-02-13 16:31
Neringos savivaldybė pranešė, kad planuojant Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstrukcijos darbų tęstinumą, juos siekia sustabdyti įmonė, siejama su buvusiu šio objekto rangovu – UAB „Irdaiva“ (dabartinis pavadinimas UAB „Active Construction Management“).
nuotrauka
2020-02-13 15:02
Šiemet pirmą kartą surengtame ankstyvame žiemos priėmime į profesinio mokymo įstaigas, vykusiame sausio 27 d. – vasario 11 d., pasirašyti sutartis pakviesti 607 stojančiuosius.
nuotrauka
2020-02-13 09:30
Išrinkti Panevėžio miesto savivaldybės paskelbto „Aukštaitijos“ sporto komplekso rekonstrukcijos, įrengiant baseiną, architektūrinių idėjų konkurso nugalėtojai. Baseinas bus statomas pagal MB „Studija Heima“ projektą.
nuotrauka
2020-02-12 15:40
Viešoji įstaiga „Maskvos kultūros ir verslo centras – Maskvos namai“ prašo teismo panaikinti Vilniaus savivaldybės sprendimą, kuriuo savivaldybė nepritarė kultūros ir verslo paskirties statinio projektiniams pasiūlymams.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos