2020 gegužės 27 d. trečiadienis, 2:41
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Aukštos klasės butų paklausa Lietuvoje nemažėja: greičiausiai išperkami brangiausi butai

2015-07-27 11:58
Anot nekilnojamojo turto vystymo ir plėtros bendrovės „MG Valda“, šiemet aukštos klasės butų paklausa dar nėra patenkinta. Prestižinis būstas šiemet perkamas intensyviau nei vidutinės klasės butai.
nuotrauka
Kokybiškų didelio ploto butų pirkėjams vis dar trūksta. Remax nuotr,


Minimos įmonės
MG Valda, UAB

2015-aisiais pirkėjams pasiūliusi 689 naujus butus bendrovė „MG Valda“ tapo didžiausia naujo būsto rinkos dalyve. Ji pagal butų skaičių užima apie 17 proc. naujo būsto rinkos (skaičiuojant, kad viso rinkoje yra apie 4100 naujų butų).

„Mūsų rezultatai rodo, kad pirmąjį šių metų pusmetį pardavimai nekrito, nors buvo prognozuojamas nekilnojamojo turto rinkos stabtelėjimas. Didesnio spaudimo kainoms iš rinkos taip pat nepajutome. Pavasarį pastebėjome intensyvesnį rezervacijų augimą, vasarą naujų butų pardavimai viršijo lūkesčius. Šiuo metu jau rezervuota trečdalis naujai statomų butų, kurie bus baigti tik šių ar net kitų metų pabaigoje“, – šių metų rezultatais dalijosi „MG Valdos“ pardavimų vadovas Mantas Umbrasas.

Jis teigė, kad didžiausią „MG Valdos“ pasiūlos dalį sudaro aukštos klasės butai. Antakalnyje statomuose „Pušų terasų“ namuose parduodami 381 butai, Užupyje plėtojamoje gyvenvietėje „Užupio krantinės“ – 180 butų.

Didžiausia Vilniuje aukštos klasės butų gyvenvietė

„Antakalnyje statome didžiausią Vilniuje aukštos klasės gyvenvietę „Antakalnio terasos“ – čia iš viso bus pastatyti 849 aukštos klasės butai. Pagal pirkėjų susidomėjimą matome, kad Vilniuje prestižinio būsto paklausa išlieka didelė. Tik pradėjus pardavimus, tiek Antakalnyje, tiek Užupyje pirmiausiai buvo išpirkti dideli butai su geriausiais vaizdais pro langus. Tai leidžia teigti, kad yra didelė kategorija pirkėjų, kurie pirmiausiai renkasi butą pagal kokybę, o tik paskui pagal kainą. Manau, mūsų dėmesys aukščiausios klasės butų segmentui pasiteisino ir atspindėjo rinkos poreikį“, – svarstė „MG Valdos“ pardavimų vadovas.

Jis teigė nemanantis, kad prestižinės klasės būsto rinka Lietuvoje jau yra prisotinta. Mat kokybiškų didelio ploto butų pirkėjams vis dar trūksta. Priežasčių kainų mažėjimui prestižinio būsto kategorijoje jis taip pat nemato.

Mantas Umbrasas pastebi, kad prieš kurį laiką žmogui, sukaupusiam daugiau lėšų, norėjosi gyventi užmiestyje nuosavame name. Šiandien į didelius butus, turinčius nuosavas erdvias terasas, parvyksta gyventi žmonės iš individualių namų – jiems reikia erdvės ir kartu kokybiškos infrastruktūros.

Dar viena pirkėjų dalis – iki šiol prabangiuose nuomojamuose butuose gyvenę žmonės, nusprendę įsigyti nuosavus namus. Dažniausia tokį sprendimą nulemia santuoka ir gausėjanti šeima.

„Antakalnyje prestižinės klasės butus įsigyja nemaža dalis jaunų žmonių iki 35 metų – tai aukštas pareigas užimantys ir didesnes pajamas gaunantys, daug karjeros srityje pasiekę vilniečiai, kurie nusprendžia investuoti į savo nuosavus namus. Žinant jaunų žmonių polinkį nuomotis būstą, matome, kad nuosavus namus turėti jie nusprendžia tik labai gerai viską įvertinę. Jie butą renkasi pusę metų ir ilgiau. Tai itin reiklus mūsų pirkėjų segmentas, kuriam svarbi ir buto kokybė, ir vystytojo patikimumas“, – pasakojo M. Umbrasas.

Dar viena pirkėjų kategorija yra savo sukauptas lėšas investuoti norintys žmonės – jiems svarbiausias yra butų likvidumas, todėl prioritetas atiduodamas kokybei ir vietai. Tokie pirkėjai renkasi kokybiškus butus, kurie yra prestižinėse Vilniaus vietose ir kurių vertė greitai nenukris. Toks pirkėjų segmentas itin aktyvus šiuo metu, kai bankų mokamos palūkanos už indėlius siekia nulį, o surasti galimybes saugiai investuoti su norima grąža tampa vis labiau sudėtinga.

Senamiestyje trūksta naujų butų

Prognozuodamas antrojo šių metų pusmečio NT rinkos tendencijas „MG Valdos“ pardavimų vadovas neslėpė optimizmo.

„Manau, kad prestižinio būsto pardavimai nekris, juolab, kad baigsime statyti namus ir potencialūs pirkėjai galės ateiti ir patys apžiūrėti vietą, vaizdą pro langą, buto išplanavimą ir net siūlomus pilnos apdailos variantus. Tai leidžia žmonėms greičiau priimti sprendimą, ar jie nori čia gyventi“, – teigė M. Umbrasas.

Be to, šiuo metu statoma nauja išskirtinė gyvenvietė „Užupio krantinės“, kur „MG Valda“ siūlo 180 butų ant Vilnelės kranto. Čia planuojama sulaukti pirkėjų, ieškančių galimybės apsigyventi senamiestyje. Pasak M. Umbraso, Vilniaus senamiestyje prestižinės klasės būsto pasiūla iki šiol nebuvo didelė, o ir ateityje tokia išliks, nes senojoje Vilniaus dalyje vietos naujiems gyvenamiesiems projektams yra pakankamai ribotos.

UAB „MG Valda“ informacija

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2020-05-26 09:59
Kairiajame Nemuno krante, greta Vytauto Didžiojo tilto suprojektuotas M. K. Čiurlionio koncertų centras išsiskirs ne tik puikia akustika, bet ir drąsiais architektūriniais sprendimais. Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį su projektuotojais. Netrukus šiam unikaliam projektui viliamasi sulaukti ...
nuotrauka
2020-05-20 13:38
Lietuvos kultūros taryba paskelbė atstovavimo Lietuvai 2021 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje konkursą. Pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinio paviljono projektą 2020 m. ir jį įgyvendinti 2021 m. šiame etape skirta 200 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.
nuotrauka
2020-05-15 15:21
Visą pasaulį netikėtai apėmus pandemijai, o gyvenimus sukausčius karantinui, populiariu tapo posakis „nauja realybė“. Darbas iš namų tapo nauja realybe, o namams šiuo laikotarpiu teko svarbus egzaminas: ar namuose esame produktyvūs? Ar atliekame visas darbo užduotis?
nuotrauka
2020-05-12 11:20
Jaukūs ir funkcionalūs namai, kuriuose ne tik patogu, bet ir malonu leisti laiką – tai, kas pastaruoju metu aktualu daugeliui. Šiemet, kaip ir kasmet, Vokietijos gamintojas JUNG rinką vėl papildė net keliais naujais produktais, kurie, tikimasi, palengvins kasdienį gyvenimą ir padės sutaupyti namus į...
nuotrauka
2020-05-11 09:36
Šv. Jokūbo ligoninės komplekso pertvarkos projektiniai pasiūlymai sulaukė Vilniaus miesto Vyriausiojo architekto skyriaus pritarimo. Po karštų visuomenės ir architektų bendruomenės diskusijų projekto vystytojo paskelbtą tarptautinį architektūros konkursą laimėjusi architektūros studijos „Do Architec...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-04 13:11
Vilniaus Naugarduko gatvės humanizavimo projektas, Šv. Jokūbo ligoninės konversijos projektas, Šnipiškių skvero Kintų ir Giedraičių gatvių sankryžoje projektas, Tauro kalno aplinkos tvarkymo projektas – dešimtys ne tik savivaldybės, bet ir privačių vystytojų projektų visuomenei buvo pristatyti nuoto...
nuotrauka
2020-04-28 14:53
64 butų daugiabučių kompleksas vietoj vienbutės ar dvibutės statybos – Vilniaus vyriausiojo miesto architekto skyrius nepritarė tokiems UAB „Architectura Humana“ (architektas Remigijus Putinas) Vaidagų g. 12, 14, 16, 18 (Trakų Vokėje) projektiniams pasiūlymams ir siūlys platesnę diskusiją su bendruo...
nuotrauka
2020-04-22 14:45
Vilniaus miesto savivaldybė Tarandėje gyvenamųjų namų kvartale esančiame 16 arų sklype, kuriame numatyta galimybė statyti vienbutį arba dvibutį namą, statytojui UAB „Capital Domus“ neleido statyti keturių dvibučių namų. Reaguodamas į tai, statytojas vyriausiąjį Vilniaus miesto architektą Mindaugą Pa...
nuotrauka
2020-04-07 10:01
Dauguma žmonių, praėjus kiek laiko nuo remonto, ir vėl nori atnaujinti namus. Taip pat yra ir su baldais: seni foteliai dažniausiai keičiami naujesniais. Vieniems namų dizainas pabosta po penkerių, o kitiems – po dešimties ar daugiau metų. Ne paslaptis, kad yra žmonių, kurie renovuoja, konstruoja ir...
nuotrauka
2020-04-03 08:25
Vilniaus miesto savivaldybė grįžta prie visam miestui svarbios užduoties – Sapiegų parko atnaujinimo. Siekdama išrinkti geriausią sprendimą šiai jautriai urbanistinei istorinei aplinkai, savivaldybė inicijavo Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso teritorijos dal...
nuotrauka
2020-04-02 14:24
Vyriausiojo miesto architekto skyrius, įvertinęs administracinio pastato V. Kudirkos g. 14 (Vilniuje) rekonstravimo projektinius pasiūlymus, pateiktus po 2020 m. kovo 3 d. įvykusio svarstymo su visuomene, prašys juos tobulinti: mažinti pastato aukštį ir užstatymo intensyvumą.
nuotrauka
2020-03-30 16:32
Nors kalbant apie interjero dizainą lietuviai, palyginti su kitų Europos šalių gyventojais, galėtų būti įvardinti kaip gan konservatyvūs, tačiau pastaraisiais metais situacija keičiasi. Vis dažniau, kuriant namų jaukumą, dėmesys kreipiamas ne tik į patogumą, bet ir stilių. Ne išimtis ir grindų tende...
nuotrauka
2020-03-30 15:52
Šv. Stepono skvero ir gatvės rekonstrukcijos projektas keliauja pirmyn – Vilniaus savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius pritarė jam po to, kai SĮ „Vilniaus plano" komanda pakoregavo savo darbą pagal viešo pristatymo metu gautas pastabas.
nuotrauka
2020-03-26 11:14
Vilnius kuria gražią tradiciją – jau trečius metus iš eilės rengia konkursą „Kuriu Vilnių", kurio laimėtojai puošia netikėčiausias miesto vietas. Šiemet sulaukta rekordiškai daug – net 110 – paraiškų, iš kurių atrinkti devyni projektai. Jiems įgyvendinti bus skirta net 500 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-03-13 11:24
Lietuviai savo sodybų kiemus pradėjo puošti ne kaimiškais, o miestų ir miestelių senąją kultūrą primenančiais sendaikčiais. „Atsiranda nauja tendencija – atsigręžimas į tarpukario miestų, miestelių istoriją, žydiško paveldo atradimas“, – teigia interjero dizaineris Andrius Juknys.
nuotrauka
2020-03-09 09:56
Yvonne Farrell ir Shelley McNamara, airių architektės ir „Grafton Architects“ bendrasavininkės, tapo 47-ąja ir 48-ąja Pritzkerio architektūros premijos laureatėmis. Pritzkerio premija – garbingiausias architektūros srities apdovanojimas, prilyginamas Nobelio premijai.
nuotrauka
2020-03-05 16:44
Viešas Eduardo Balsio skvero Žvėryne rekonstrukcijos projekto pristatymas sostinės savivaldybėje baigėsi aiškiu susitarimu: projekto rengėjams, IĮ „Gedimino Antano Sakalio projektavimo firma“, teks stipriai koreguoti projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2020-03-05 14:30
Vilniaus Vyriausiojo miesto architekto skyrius pritarė administracinio pastato su gyvenamosiomis patalpomis, esančio Žvėryne, Lapių g. 3, projektiniams pasiūlymams. Projektas, visuomenės dėmesio sulaukęs dėl to, kad nekilnojamojo turto brokeriai dalį patalpų jame pradėjo pardavinėti anksčiau, nei dė...
nuotrauka
2020-02-28 11:33
Naujausia statistika rodo, kad nors visoje Lietuvoje bendrojo ugdymo mokyklose mokinių mažėja, sostinės regione jų skaičius auga. Daugėjant mokinių, iškyla ne tik iššūkis pagal naujausias tendencijas pritaikyti ugdymo programas, bet ir plėsti mokyklų tinklą. Pasak nekilnojamojo turto ekspertų, mokyk...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...