2020 balandžio 9 d. ketvirtadienis, 17:09
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Automobilių stovėjimo vietų trūkumas verčia griebtis inovatyvių sprendimų

2016-04-26 06:30
Didžiuosiuose šalies miestuose vis labiau trūksta automobilių stovėjimo aikštelių. Tai labiausiai lemia itin išaugęs automobilių skaičius.
nuotrauka
Lietuva ieško, kaip spręsti automobilių stovėjimo aikštelių problemą. „B2B Park“ nuotr.


Minimos įmonės
B2B Park, UAB
„Gerokai anksčiau planuoti gyvenamieji daugiabučių rajonai statyti remiantis visai kitokiais automobilių statymo aikštelių standartais, todėl susiklostė tokia situacija, kad automobiliai mieste paprasčiausiai nebetelpa“, – konstatuoja Vilniaus savivaldybės Plėtros planavimo skyriaus vedėja Rūta Matonienė.

Vieną iš sprendimų, kaip sušvelninti šią problemą, siūlo Vilniuje ir Kaune veikianti danų kapitalo įmonė „B2B Park“, teikianti automobilių stovėjimo aikštelių administravimo, modernių automobilių stovėjimo sistemų įrengimo bei jų aptarnavimo paslaugas privačioms aikštelėms, prekybos bei verslo centrams. „B2B Park“ – viena iš didžiausių šios srities bendrovių šalyje.

Ištikimybė lankstumui


„Dirbame su verslo ir prekybos centrais ir sprendžiame jų automobilių stovėjimo aikštelių problemas. Neretai šalia gyvenantys ar dirbantys žmonės ima savo mašinas statyti pastarųjų aikštelėse ir jų klientai paprasčiausiai nebeturi vietos, kur palikti automobilius, – dėsto „B2B Park“ direktorius Ianas A. Nielsenas. – Šiuo metu irgi įgyvendiname keletą svarbių projektų.“

Iš „B2B Park“ darbų galima paminėti bilietų automatų sistemos automobilių stovėjimo aikštelėse Lvovo g. 37, Konstitucijos pr. 18B įrengimą; taip pat stovėjimo aikštelių prie prekybos centro „Norfa“ (Ateities g. 10), verslo centro „K29“ (Konstitucijos pr. 29) ar gyvenamosios, administracinės ir prekybos paskirties centro „Helios City“ (Savanorių pr. 1) įrengimą.

I. A. Nielsenas tikina, kad į bendradarbiavimo galimybes žiūrima lanksčiai – daugiausia tai lemia partnerių poreikiai: „B2B Park“ gali įrengti automobilių stovėjimo aikšteles ir kliento lėšomis, ir patys gali prisijungti kaip investuotojai, pristatyti reikalingą įrangą. „Be to, reikiamą įrangą galime parduoti, imtis administruoti sistemą, atlikti techninę priežiūrą, įdiegti skambučių liniją“, – vardija I. A. Nielsenas.

„B2B Park“ gali įrengti įvairaus pobūdžio aikšteles: paprastesnės būna atviros su bilietų automatais, o modernesnės – uždaros su užkardais ir automatiniu automobilių valstybiniu numerių nuskaitymu, vadinamąja ANPR sistema. Pastaroji po truputį keičia tradicines bilietų arba nuotolinių kortelių sistemas. „Pavyzdžiui, klientai atvažiuoja į parduotuvės aikštelę, jų automobilio registracijos numeris iš karto nuskaitomas ir pakeliamas užkardas. Dažniausiai būna nustatytas leidžiamas nemokamo stovėjimo laikas, o, jei užtrunkama ilgiau, išvažiuojant reikia kažkiek susimokėti“, – teigė I. A. Nielsenas.

Pavyzdžiui, tai sėkmingai įdiegta aikštelėse Mindaugo g. 25 ir Šeškinės g. 32 (greta „Iki“ prekybos centrų) bei Rinktinės g. 48B esančioje daugiaaukštėje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Iš esmės „B2B Park“ įrengiamos automobilių stovėjimo aikštelės nesiskiria nuo savivaldybės, tik yra privačios. Mokama monetomis, banko kortele, trumposiomis žinutėmis arba mobiliosiomis programėlėmis. Jų dydis gali varijuoti nuo 50 iki 1000 vietų.

Plėsis tol, kol bus jaučiamas poreikis


„B2B Park“ vadovas teigia, kad, kol jų atliekamas darbas gyventojams bus aktualus ir jausis transporto srautų valdymo poreikis, tol įmonė plės veiklą. Taip pat planuojama įžengti į kitus šalies miestus.

Lietuvoje itin daug kas nori važinėti nuosavais automobiliais, o ne viešuoju transportu ar dviračiais. Vadinasi, kad daugumai mūsų net prie darboviečių sudėtinga rasti laisvą automobilių stovėjimo vietą, taigi „B2B Park“ turimos 25 automobilių stovėjimo aikšteles, kuriose įrengta virš 5 tūkst. stovėjimo vietų, bent kažkiek sušvelnina problemą.

Automobilių stovėjimo aikštelių įrengimas ir administravimas yra ne tik nišinė, bet ir apskritai Lietuvoje gana jauna verslo sritis. Nors kitose Vakarų valstybėse mokėti už užimtesnėse miestų vietose statomus automobilius jau seniai įprastas dalykas, į Lietuvą tai atėjo pakankamai neseniai – tik prieš kokius penkerius ar septynerius metus.

„Sakykime, Danijoje žmonės yra pripratę susimokėti už automobilio stovėjimo vietą net ir nedideliuose miesteliuose, kas jiems atneša papildomų pajamų, užtikrina drausmingesnę tvarką, – pažymi I. A. Nielsenas. – Apskritai šią sritį siekiama paversti kuo patogesne klientams, pavyzdžiui, aktyviai pereinant prie procesų valdymo mobiliosiomis programomis.“

Reklama

„B2B Park“ nuotr.

 

 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2020-03-05 10:35,      papildyta 2020-04-01 11:14, Pakeista data
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 13:42
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”. Konkursas yra skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.

Statybunaujienos.lt » RESTA