2020 rugsėjo 19 d. šeštadienis, 23:03
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

BIURAS. 5 svarbiausi dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti įrengiant biurą  2

2015-11-04 12:24
Kaip įrengti biurą, kad darbuotojai neskaičiuotų jame praleisto laiko, dirbtų su polėkiu ir laikytų jį antraisiais savo namais, į kuriuos visada norisi sugrįžti? Šis klausimas ramybės neduoda ne tik verslo naujokams, bet ir rinkos senbuviams. Juk profesionaliai įrengtos darbo patalpos ne tik patenkintų darbuotojų garantas, bet ir sėkmingo verslo vizitinė kortelė.
nuotrauka
Bendrovės „YIT Kausta“ biuras jų pačių pastatytame biurų pastate „Grand Office“. Architektų G. Čaikausko ir Simono Klezio kurti interjerai


Minimos įmonės
YIT, AB
Architektas prof. Gintaras Čaikauskas (nuotraukoje), kūręs daugybės šalies biurų interjerus, išskiria 5 pagrindinius aspektus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti norint tinkamai įrengti biurą.

1. Patalpų suskirstymas

Viena iš pagrindinių užduočių, įrengiant biurą, – patrauklios, jaukios ir patogios darbo aplinkos kūrimas. Šioje vietoje pirmiausia reikia atsižvelgti į veiklos specifiką ir pagal tai leidžiamus minimalios vienos darbo vietos ploto normatyvus ar mažiausio leidžiamo kabineto dydį.

„Komandinio darbo įmonėse kuriami vadinamieji „atviri ofisai“. Vienoje didelėje erdvėje sėdi nemažai darbuotojų, jie tarpusavyje nuolatos betarpiškai bendrauja, juda tarp stalų, keičiasi informacija ir pan. Šis darbo stilius labai paplitęs Jungtinėse Amerikos valstijose, tuo tarpu Europoje dažniau renkamasi atskirų kabinetų struktūra“, – apie du pagrindinius biurų interjero stilius pasakoja prof. G. Čaikauskas. 

 
Pasak architekto, vadovaujančiųjų asmenų darbo vietos, kaip taisyklė, formuojamos individualiai. Tačiau specialistas pabrėžia, kad jau kuriant biurą reikėtų pagalvoti ne tik apie šiandienos vadovų darbo aplinką.

„Šalia visų technologinių ypatybių, egzistuoja ir profesinio tobulėjimo motyvacijos klausimas. Kylant karjeros laiptais, keičiasi ir darbo aplinka, gerėja darbo sąlygos: specialistas gauna vis geresnį, erdvesnį kabinetą, tobulesnę įrangą, etc.“, – apie tai, kad reikia apsvarstyti net ir ploniausias veiklos specifikas, sako pašnekovas.

2. Privatumas ir patogumas

Kuriant individualias darbo vietas, architektas pataria įsigilinti į atliekamo darbo specifiką. Pasak specialisto, ne visų sričių darbuotojams tinka atviri ofisai, todėl šalia gali prireikti privačių, nevienodo dydžio kabinetų.

„Jeigu žmogus vietoje praleidžia visą dieną, tačiau jo veikla susideda iš kelių darbo taškų, darbo vietos dydžiai gali skirtis. Mokslininkai – tyrėjai dalį dienos praleidžia laboratorijose, taigi, jų vadinamieji „užrašų kabinetai“ projektuojami kiek mažesni. Šiuo atveju labai svarbu užtikrinti darbo vietos privatumą, sudaryti galimybę susikaupti, koncentruotis ties atliktų bandymų apibendrinimu“, – teigia G. Čaikauskas.

Architektas primena, kad kuriant interjerą visuomet privalomai skaičiuojami ir inžineriniai parametrai, užtikrinantys sveikatos centro nuostatas: natūrali ir dirbtinė apšvieta, šildymas, oro apykaita, santykinė drėgmė, vėdinimas, vėsinimas, patalpų aidėjimas, garso izoliacija ir pan.

3. Estetinis aplinkos sprendimas

Patogiai jaustis tinkamai suprojektuotose patalpose geriausiai padeda profesionaliai parinkti baldai ir kitos interjero detalės. Jie turi ne tik puošti erdvę, bet ir būti ergonomiški, tausoti biure dirbančių žmonių sveikatą ir patenkinti visus poreikius.

Svarbus ne tik baldų parinkimas, bet ir tinkamas jų išdėstymas, kuris padėtų kurti jaukią aplinką.

„Meninės idėjos kuriamos kiekvienoje situacijoje adekvačiai suprantant ir reaguojant į investuotojo galimybes. Pastaruoju metu vyraujantis minimalistinis aplinkos suvokimas ir „techno“ stiliaus interpretacijos leidžia išgryninti funkcinius sprendinius. Iš dalies tai susiję su pastaruoju metu vis labiau plintančia buvusių industrinių pastatų konversija pritaikant juos darbo ir net gyvenamajai aplinkai, vadinamąja „loftų“ kultūra. Interjerų sprendiniuose nebijoma vizualiai nepridengtų inžinerinių komunikacijų, žavimasi atvirai natūraliu betoninių ir mūro paviršių žavesiu. Pagrindinis dėmesys skiriamas baldų ergonomiškumui ir moderniai technologinei įrangai“, – sako G. Čaikauskas.

Pašnekovas pabrėžia, kad įrengiant biurą reikia nepamiršti ir žmonių su negalia poreikių patenkinimo.

4. Poilsio zonos

Psichologinis aplinkos poveikis biure toks pat svarbus, kaip ir tinkamai įrengta darbo vieta, todėl, pasak architekto, projektuojant biurą privaloma apsvarstyti ir poilsio zonų įrengimą.

„Patiriant profesinę įtampą, jaučiant stresą, privalu daryti pertraukėles, bent iš dalies keisti aplinką. Šios problemos sprendžiamos įrengiant nedideles virtuvėles, poilsio patalpas, o kartais – net relaksacijos kambarius su specialia garso, vaizdo perteikimo įranga, masažo kabinetais, mankštos ar net sporto salėmis, baseinais ir t.t.“, – populiariausias poilsio zonų variacijas šalies biuruose vardija profesorius ir pabrėžia, kad vien jomis neapsiribojama. Šalia poilsio zonų vis dažniau projektuojamos ir kitos paskirties erdvės, skirtos darbuotojų patogumui.

„Pastaruoju metu vis labiau populiarėjant dviračiams, darbuotojams įrengiamos prausyklos, dušai, persirengimo patalpos. Egzistuoja požiūris, jog maloni darbo aplinka ne tik skatina darbo našumą, nuteikia sėkmingai veiklai, bet ir savotiškai „magnetizuoja“ profesionalą. Darbo aplinkoje, labiau negu namų buities apsuptyje, žmogus pamato savo veiklos prasmę, pajunta gyvenimo pilnavertiškumą, jaučiasi reikalingas ir tikslo siekiams skiria dar daugiau laiko ir energijos“, – apie specifinių erdvių poreikį ir poveikį pasakoja G. Čaikauskas.

5. Už biuro sienų

„Taupant nuomojamus plotus, ofisuose formuojama kuo daugiau darbo vietų, nepaisant patvirtintų techninių sprendimų ir sveikatos centro reikalavimų. Šalia visų kitų sukuriamų problemų, iškyla ir automobilių stovėjimo vietų stygius. Pagal projektą realizuotų parkingų jau nebeužtenka, todėl užkemšami gatvių pakraščiai, mašinos statomos kur papuola, net ir kaimyniniuose sklypuose“, – apie būtinybę pagalvoti ir apie tai, kas vyksta už biuro sienų ragina G. Čaikauskas.

Tekste ir fotogalerijoje – architektų G. Čaikausko ir Simono Klezio kurti interjerai

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

nepavyks
2015-11-12 07:57
kaip sau norit, bet Lietuva nesugeba įveikti triukšmo. kokia garso izoliazija biure su atviromis erdvėmis, jeigu net butuose nėra ramybės. ei, inžinieriai, konstruktoriai, pajudink smegenis ir padarykit taip, kad nesigirdėtų kaimynų garsai, žemi muzikos garsai, kurie per kelis aukštus bumpsi.............
Mindaugas
2015-11-05 17:32
Darbo vietoje labai svarbu ir akustika patalpoj ir garso izoliacija tarp patalpu!!!!

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2020-09-08 15:55
Lietuvių kompanija „Ryterna modul“ paskelbė kasmet organizuojamo tarptautinio architektūros konkurso nugalėtojus, kuriais tapo lietuvių dizainerių duetas. Organizatoriai sulaukė paraiškų iš net 58 šalių, o architektų kūryba atskleidė labai skirtingas vizijas.
nuotrauka
2020-08-14 10:29
Įsirenginėjant namus sukate galvą, kokias interjero detales pasirinkti, kurios spalvos geriausiai derėtų ar kaip nusimatyti tinkamiausią apšvietimą, tačiau trūksta ir kompetencijos, ir resursų. Tokioje situacijoje galima pasitelkti profesionalus arba tiesiog patyrinėti technologijų galimybes.
nuotrauka
2020-08-13 15:31
Po antrą kartą liepos pabaigoje vykusio viešo daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektinių pasiūlymų svarstymo, Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius nusprendė pritarti pataisytiems projektiniams pasiūlymams. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pakore...
nuotrauka
2020-08-12 11:32
Naujakuriai atsisako sovietmečiu itin populiaraus daiktų pertekliaus ir pirmenybę teikia „mažiau yra daugiau“ filosofijai. Dauguma lietuvių, įsirengdami būstą, rinktųsi modernaus minimalizmo (33 proc.), klasikinį (23 proc.) arba skandinavišką (20 proc.) interjerą. Tokią tendenciją atskleidė vienos d...
nuotrauka
2020-08-10 10:50
Pergolėmis vadinamos patobulintos pavėsinės, kurių kilmė siejama dar su senovės Romos laikais. DEXTERA gaminamos pergolės išsiskiria funkcionaliu dizainu, yra lengvesnės nei tradicinės pavėsinės, tačiau tuo pat metu yra ypač patvarios: laikančioji konstrukcija pagaminta iš aliuminio, kolonose įrengt...
nuotrauka
2020-08-07 09:02
Panevėžio miesto savivaldybėje visuomenei pristatyti vieno žymiausių Lietuvos architekto, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko architektų studijos parengti Panevėžio autobusų stoties projektiniai pasiūlymai.
nuotrauka
2020-07-21 13:07
Vilniaus stoties rajonas artėja prie didelių pokyčių – įvairių sričių ekspertai atliko daugiau kaip 30 ha rengiamo teritorijos tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties ir Seinų gatvių detaliojo plano strateginio pasekmių aplinkai vertinimą (SPAV) ir pateikė savo rekomendacijas. Iš pateiktų trijų teritori...
nuotrauka
2020-07-15 14:50
„Švyturys-Utenos alus“ uostamiesčio miestui pateikė naują Klaipėdos „Švyturio“ daryklos teritorijos vystymo projektą. Bendrovė siūlo atgaivinti ir atnaujinti senamiesčio erdvę, kuri būtų pritaikyta skubančiam ir patogumą vertinančiam šiuolaikiniam miesto žmogui.
nuotrauka
2020-07-10 12:30
Prasidėjus intensyviems projektavimo darbams, naujausi Kauno apskrities viešosios bibliotekos (Radastų g. 2) rekonstrukcijos projekto sprendiniai palankiai sutikti Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos (KAUET). Susitikime pristatyti pagrindiniai techniniai pastato parametrai, susiję s...
nuotrauka
2020-07-10 10:53
Visuomenės vertinimui darkart keliauja savivaldybės kartą jau atmesti daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektiniai pasiūlymai. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pateikė juos viešinti, pakoregavusi pagal ankstesniuose svarstymuose (jų, privalomų ir neprivalomų, įvyko jau keturi...
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-06-19 10:30
Vienas iš dažnai atidėliojamų ir ilgiausiai planuojamų darbų yra būsto remontas ar atnaujinimas. Nors šią vasarą daugelis turės daugiau laiko imtis šio darbo, tai savo ruožtu gali atimti ir nemažai pinigų, kurių kartais tenka skolintis. Todėl architektas Irmantas Petrauskas pasakoja, kaip būstą atsi...
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 11:39
„Lietuviams dar nėra įprasta poilsiauti ar dirbti ant stogo, daugelis net neįsivaizduoja, kad stogas gali būti panaudojamas kaip puiki bendro laisvalaikio ar pramogų erdvė. Daugiabučių stogų kultūra pas mus dar tik kuriasi, tai naujas reiškinys. Kitaip nei tokiuose pasaulio didmiesčiuose kaip London...
nuotrauka
2020-06-10 10:13
Statotės, remontuojatės namus, ir pagaliau atėjo laikas šviesos jungikliams bei kištukiniams lizdams. Greičiausiai neketinote tam skirti daugiau laiko kaip užsukti pakeliui po darbo į specializuotą parduotuvę. Tačiau ar tik bežiūrint į milžinišką jungiklių asortimentą nekyla įtarimas, kad visa tai –...
nuotrauka
2020-06-08 10:35
Ambicingam iššūkiui – pateikti savo sprendimą rekonstruoti Vokiečių gatvei – Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos architektų sąjungos kovo mėnesį paskelbtam tarptautiniam architektūros konkursui idėjas pateikė net 18 dalyvių, dalijasi sostinės savivaldybė. Tai solidus skaičius, palyginti su kita...
nuotrauka
2020-06-01 07:47
Vilniaus miesto savivaldybė rengiasi visuomenei dar kartą pristatyti tris Stoties rajono modernizavimo alternatyvas, parengtas detaliojo plano rengėjų – savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“.
nuotrauka
2020-05-26 09:59
Kairiajame Nemuno krante, greta Vytauto Didžiojo tilto suprojektuotas M. K. Čiurlionio koncertų centras išsiskirs ne tik puikia akustika, bet ir drąsiais architektūriniais sprendimais. Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį su projektuotojais. Netrukus šiam unikaliam projektui viliamasi sulaukti ...
nuotrauka
2020-05-20 13:38
Lietuvos kultūros taryba paskelbė atstovavimo Lietuvai 2021 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje konkursą. Pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinio paviljono projektą 2020 m. ir jį įgyvendinti 2021 m. šiame etape skirta 200 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.
nuotrauka
2020-05-15 15:21
Visą pasaulį netikėtai apėmus pandemijai, o gyvenimus sukausčius karantinui, populiariu tapo posakis „nauja realybė“. Darbas iš namų tapo nauja realybe, o namams šiuo laikotarpiu teko svarbus egzaminas: ar namuose esame produktyvūs? Ar atliekame visas darbo užduotis?

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...