2019 rugsėjo 21 d. šeštadienis, 4:16
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Baigtas verslui skirtos infrastruktūros I plėtros etapas Visoriuose

2014-10-03 11:13
Baigtas įgyvendinti projektas “IKT ir BIO technologijų parkų ir įmonių “plyno lauko” investicijų teritorijos inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų įrengimas bei IKT verslo inkubatoriaus ir technologijų centro statyba ir įrengimas”.
nuotrauka
Visorių informacinių technologijų parko nuotr.


Didžioji dalis projekto lėšų investuota iš ES fondų Ekonomikos augimo veiksmų programos ir nacionalinio biudžeto per LR Ūkio ministerijos administruojamą priemonę Inogeb LT2. Prie sėkmingo projekto realizavimo ženkliai prisidėjo privatūs investuotojai bei Visorių informacinių technologijų parkas (VITP).

Įgyvendinant projektą 2011-2014 m. Visoriuose užbaigta naujo parko pastato su verslo inkubatoriumi statyba ir infrastruktūros, skirtos verslo įmonėms investuojančioms Santaros slėnyje, įrengimas. Čia sukurta moderni infrastruktūra Visoriuose jau veikiančių įmonių darbui ir patraukli vieta naujų technologinių įmonių kūrimuisi bei vystymuisi. Bendra investicijų vertė siekia 22 mln. litų. Inžinieriniams tinklams ir komunikacijoms įrengti Visoriuose skirta apie 1/3 nurodytos sumos, o 2/3 skirta IT centro ir inkubatoriaus pastato statybai.

Poreikį tokiam projektui subrandino spartus įmonių, kurias įsteigė Visoriuose esančio Matematikos ir informatikos instituto darbuotojai, augimas. Viskas prasidėjo nuo kelių mokslininkų iniciatyvos prieš gerus dvidešimt metų. Šiandien jų įkurtos įmonėse „Baltic Amadeus“ ir VTeX dirba daugiau nei 300 specialistų. Išliko glaudūs ryšiai su institutu, buvo vykdomi bendri projektai, tačiau nebuvo vietos verslo plėtrai. Vien VTeX šiandien dirba 17 specialistų su moksliniais laipsniais, apie 100 darbuotojų baigę Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultetą, kurio veiklą planuojama plėsti Visoriuose. „Baltic Amadeus“, kuri buvo pirmoji privati programinės įrangos tiekėja Baltijos šalyse, šiandien orientuota į programinės įrangos kūrimą. Šiuo metu eksportui sutelkta apie 2/3 įmonės resursų, o iki 2014 metų pabaigos planuojama įdarbinti daugiau nei 20 specialistų – nebespėjama tenkinti augančio eksporto rinkų poreikio.

Planuojant verslo bendruomenės plėtrą Visoriuose nuspręsta kurti verslo klasterį, kuriame būtų vystomas platesnis technologijų ratas. 2009 m. buvo pasirašytos sutartys su „BOD Group“, „Biotechfarma“ ir „Viltechmeda“ (Moog Inc.). Šių įmonių investicinių projektų vertė Visoriuose viršijo 150 mln. Lt. Naujai sukurtų darbo vietų skaičius per artimiausius metus pasieks 500.

Jau subrendusių įmonių bendruomenę parke papildo sparčiai augančios jaunos įmonės. Vien parko pastate veikia daugiau negu 20 įmonių. Dar tiek – kituose technologiniuose centruose Visoriuose. Tokia technologinio verslo koncentracija traukia naujus investuotojus. Šiuo metu svarstomi planai dėl 15 000 -20 000 kv. m. naujos infrastruktūros, skirtos technologiniam verslui, vystymo.

„Lietuvos IT sektorius džiaugiasi sėkminga I etapo plėtros pabaiga“, – sakė asociacijos INFOBALT vykdantysis direktorius Edmundas Žvirblis. „Matome poreikį ir tolesnei verslo, studijų ir mokslo koncentracijai. Mūsų įmonės vysto naujus investicinius projektus, kuriuos norėtų įgyvendinti Visoriuose ir pasinaudoti sukurta infrastruktūra. Mums svarbi ir čia numatoma VU Matematikos ir informatikos fakulteto plėtra. Studijų ir mokslo segmentas – ypatingai svarbi komponentė verslui, investuojančiam į naujų produktų kūrimą. Esame atviri diskusijai su visomis įmonėmis dėl bendro darbo ir investicijų plėtojant IT branduolį Visoriuose“.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-09-20 10:18
Po daugelio metų tyrimų BASF sukūrė naują šilumą izoliuojančią medžiagą „SLENTITE ®“. Tai aukštos kokybės produktas, kurio gebėjimas izoliuoti šilumą pagrįstas organiniu aerogeliu, 90 proc. sudarytu iš oro.
nuotrauka
2019-09-19 14:04
Statybininkų dienos išvakarėse „Eikos statybą“ pasiekė džiugi žinia – BREEAM galutinis sertifikatas suteiktas prieš metus Vilniaus Balsių rajone įmonės pastatytam prekybos ir paslaugų centrui „Žali“. Pažymėtina, kad tai yra pirmasis pastatas Baltijos šalyse, gavęs „very good“ lygio BREEAM įvertinimą...
nuotrauka
2019-09-19 10:31
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „M.M.M. projektai“ pabaigė beveik 2 mln. eurų vertės Vilniaus Geležinio Vilko gatvės atkarpos rekonstrukciją. Šia investicija į infrastruktūrą siekiama pagerinti bendrovės plėtojamo biurų komplekso „S7“ poveikį aplinkai – rekonstrukcija padidins Geležinio Vilko i...
nuotrauka
2019-09-17 10:21
15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose kokybė?
nuotrauka
2019-09-16 10:05
Įsibėgėjant „Rail Baltica“ projektui, Kauno pašonėje esančiame Palemone ryškėja naujų automobiliams ir pėstiesiems skirtų tunelių kontūrai. Spūsčių mažinimui ir saugumui skirti požeminiai tuneliai – tik maža dalis naudos, kurią kitąmet pajus kauniečiai.
nuotrauka
2019-09-12 15:12,      papildyta 2019-09-14 10:20, tikslinamas transportavimo laikas
Dėl sudėtingo oro sąlygų ir papildomų darbų transportavimas atidėtas šeštadienio vakarui. Alytaus bendrovė „Traidenis“ pradės Kauno kogeneracinei jėgainei skirto įrenginio – skruberio, dydžiu prilygstančio 12 aukštų namui, transportavimą. Vietomis bus ribojamas eismas.
nuotrauka
2019-09-12 09:46
Įmonė „Raseinių statyba“, įgyvendindama vieną iš sudėtingiausių technologiniu požiūriu objektų – „Intersurgical“ užsakymu statydama automatizuotą specialios paskirties sandėlį Pabradėje – būtinos statybinės technikos turėjo ieškoti užsienyje. Tai buvo tik vienas iš iššūkių, kuriuos teko įveikti gene...
nuotrauka
2019-09-10 11:00
Lietuvos paštas į savo tinklo atnaujinimą Kaune iki šių metų pabaigos investuos 610 tūkst. Eur – tiek numatyta skirti „miegamuosiuose“ mikrorajonuose šiuolaikiškiems pašto skyriams įrengti.
nuotrauka
2019-09-05 08:00
Savo žmones „Caverion Lietuva“ vadovas Egidijus Šydeikis vadina žvaigždžių komanda. Visomis prasmėmis: tiek inžinerinių žinių ir inovatyvumo, tiek požiūrio į gyvenimą, lankstumo ir įsiklausymo. Darbštūs, talentingi bei nuolat tobulėjantys darbuotojai – tai ir yra įmonės sėkmės pagrindas.
nuotrauka
2019-09-03 12:03
Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja verslą ir ekonominius procesus. Vykstantys pokyčiai neišvengiamai keičia ir darbų prigimtį, ir pačią darbo vietos koncepciją. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityj...
nuotrauka
2019-09-02 15:24
Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje, 14 numeriu pažymėtame sklype nauja mokykla iškilo greičiau nei per metus – praėjusių metų rugpjūčio 28 d. pradėtus darbus bendrovė „Merko statyba“ baigė šiemet pirmosiomis liepos dienomis, rugpjūčio 27 d. pastatas oficialiai perduotas savininkui.
nuotrauka
2019-09-02 09:44
Vilniaus oro uoste planuojama lėktuvų riedėjimo takų plėtra, leisianti orlaiviams atlikti mažiau sudėtingų manevrų bei sutrumpinti nutūpusių ir pakilimui riedančių lėktuvų riedėjimo laiką. Panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, numatoma praplatinti ir pailginti vieną esamą riedėjimo taką b...
nuotrauka
2019-09-02 08:00
Jau 40 metų „UNILIN“ kuria sprendimus pastatų sandarinimui ir šioje įmonių grupėje „tvarumas“ yra ne skambus žodis, o apgalvota strategija. „Tvarus mąstymas yra būtina sąlyga kiekviename mūsų įmonės lygmenyje. Kad ilgainiui sukeltum pokytį, turi dirbti ekologiškai ir sukurti žiedinę ekonomiką. Visuo...
nuotrauka
2019-08-30 11:13
Prie Balsių progimnazijos sparčiai kyla nauja pradinė mokykla, kurią lankys apie 600 moksleivių. Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius apsilankė statybų aikštelėje ir drauge su rangovais, UAB „Jungtiniai projektai“ atstovais aptarė darbų eigą.
nuotrauka
2019-08-30 11:03
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) pasirašė sutartį su UAB „Tilsta“ dėl viaduko, dar kitaip vadinamo „Nausodės viaduku“, virš kelio Panevėžys–Šiauliai, rekonstravimo. Pagal sutartį bus keičiamos viaduko perdangos (sijos), atnaujintos statinio dangos ...
nuotrauka
2019-08-29 13:05
Iki metų pabaigos Vilniuje duris atvers penki moduliniai darželiai. Keturiems iš jų – „Gabijėlei“, „Atžalėlei“, „Gintarėliui“ ir „Medynėliui“ – modulius pagamino ir tiekė bendrovė „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-08-29 08:32
Aplinkos ministerija toliau sėkmingai tęsia Klimato kaitos programą, jau patvirtinta kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tvarka, vis daugiau įmonių ir asmenų dalyvauja mažindami aplinkos taršą. Padažnėjus klimato atšilimo reiškiniams (liūtys, sausra, karštis), pasikeitė ir visuomenės požiūris. T...
nuotrauka
2019-08-28 14:12
Žaliausias Lietuvoje būsto projektas „Aeronamai“ tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu Baltijos šalyse būsto projektu, įvertintu dviem aukščiausios energinės klasės sertifikatais. Negana to, visą reikiamą elektros energiją – ir skirtą šildymui, vėsinimui ar vėdinimui, ir kasdienėms gyventojų reikmėms...
nuotrauka
2019-08-27 15:58
Nuo rugpjūčio pradžios bendrovėje „Dzūkijos statyba“ – pokyčiai. Įmonės generalinio direktoriaus pareigas eina naujas vadovas – Edvardas Mačiulaitis.
nuotrauka
2019-08-27 14:06
Vilniaus Balsių rajone jau metus veikiančiam 6,5 mln. eurų vertės prekybos ir paslaugų centrui „Žali“ suteiktas BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) galutinis sertifikatas. Centrą pastatė bendrovė „Eikos statyba“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...