2019 spalio 19 d. šeštadienis, 16:26
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„BaltCap“ steigiamas fondas į Lietuvos ir kitų Baltijos šalių įmones investuos 50 milijonų eurų

2017-05-05 12:05
Didžiausia Baltijos šalyse privataus kapitalo ir rizikos fondų valdymo bendrovė „BaltCap“ kartu su Europos investicijų fondu bei Baltijos šalyse veikiančiais pensijų fondais steigia investicinį fondą, kuris į regione veikiančias smulkaus ir vidutinio verslo įmones investuos 50 milijonų eurų.
nuotrauka
ES investicijos nuotr.


Naujasis „BaltCap Growth Fund“ fondas investuos į sparčiai augančias vienoje ar keliose Baltijos šalyse veikiančias bendroves, kurios kuria naujus produktus bei paslaugas, turi didelį augimo potencialą bei ambicijas tapti savo sektoriaus lyderėmis.

„Bendros investicijos į kapitalą Baltijos šalyse yra perpus mažesnės nei Europos Sąjungos vidurkis. Nors per pastaruosius kelis metus rizikos kapitalo investicijos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje šiek tiek išaugo, to nepakanka kompensuoti verslui auginti reikalingų investcijų stygių. Šiuo fondu sieksime patenkinti rinkos poreikius“, – sako „BaltCap“ investicijų direktorius Kornelijus Čelutka.

Investuos į įmonių plėtrą

Čelutka priduria, jog naujasis fondas investuos į tokias imones, kurios siekia tapti lyderėmis regione ar globaliose rinkose. „Fondo investicijos vidutinio dydžio bendrovėms, siekiančioms išlaikyti konkurencingumą, suteiks galimybę investuoti į plėtrą, įsigyti konkurentus ir taip didinti produktyvumą, taip pat kurti naujus produktus ir paslaugas“, – pasakoja K. Čelutka.

50 milijonų eurų vertės investicinį fondą suformuos „BaltCap“, Europos investicijų fondas bei Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje veikiantys privatūs pensijų fondai, kuriems dalyvavimas naujajame „BaltCap Growth Fund“ fonde leis sustiprinti savo investicijas kapitalo rinkose.

„Patyrę „BaltCap“ fondų valdytojai jau įrodė savo investicinius sugebėjimus, o naujasis fondas jiems suteiks dar daugiau galimybių investuoti Baltijos šalyse. Tai jau penktasis įgyvendinamas Baltijos inovacijų fondo iniciatyvos projektas, žymintis reikšmingą pasiekimą įgyvendinant šią Europoje unikalią iniciatyvą. Europos investicijų fondui, kuris yra pagrindinis Baltijos inovacijų fondo investuotojas bei jo kūrėjas, labai malonu jau šiandien matyti teigiamus rezultatus, kuriuos pasiekti pavyko būtent šios iniciatyvos dėka“, – sako Robertas Hevenithas, Europos investicijų fondo generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Naujojo rizikos kapitalo fondo steigimas jau pasiekė paskutinę stadiją. „BaltCap Growth Fund“ valdysianti „BaltCap“ neseniai pasirašė daugiau nei 40 milijonų eurų vertės sutartis su instituciniais investuotojais, Lietuvoje veikiančiais „DNB“ ir „Swedbank“ pensijų fondais.

Rytoj dažnai reiškia pavėlavome

„Swedbank“ valdomi pensijų fondai investuos 14 mln. eurų į naują „BaltCap Growth Fund“ fondą, kurį valdys profesionali ir patyrusi valdytojų komanda. Investicijos bus nukreiptos į smulkaus ir vidutinio verslo įmones, veikiančias Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse ir turinčias augimo potencialo. Bendros „Swedbank investicijų valdymo“ valdomų pensijų fondų investicijos Lietuvoje jau viršija 250 mln. eurų. Mes ir toliau analizuojame galimybes investuoti Baltijos šalių regione į ilgalaikius infrastruktūros, atsinaujinančios energijos projektus bei smulkaus ir vidutinio verslo įmones“, – sako Tadas Gudaitis, „Swedbank investicijų valdymas“ direktorius.

„Esame užtikrinti Baltijos šalių ekonomika, o smulkiose ir vidutinėse įmonėse įžvelgiame didelį augimo potencialą. Jų žodyne „rytoj“ dažnai reiškia „pavėlavome“, todėl finansavimas gyvybiškai svarbioje spurto fazėje yra būtinas ilgalaikės sėkmės faktorius. DNB valdomi pensijų fondai Lietuvoje yra investavę virš 100 mln. eurų. Ir tai jau ne pirma mūsų investicija prisidedant prie Lietuvos įmonių augimo ir vietinės kapitalo plėtros. Investuojame į šį fondą neabejodami, kad jis neabejotinai prisidės prie DNB pensijų fondų dalyvių ilgalaikio pensijos turto vertės augimo“, – sako „DNB investicijų valdymas“ vadovas Šarūnas Ruzgys.

Steigiamas „BaltCap Growth Fund“ yra nuosekli „Baltcap“ investavimo strategijos į augimo potencialą turintį kapitalą dalis. „Pirmasis mūsų valdomas investicinis fondas smulkioms ir vidutinėms įmonėms buvo įkurtas 2001 metais. Po to, 2010 ir 2011 metais, Lietuvoje ir Latvijoje pristatėme dar du JEREMIE fondus, kurie suteikė augimui reikalingą kapitalą įmonėms, veikiančioms įvairiuose sektoriuose“, – pridūrė K. Čelutka.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-10-18 14:21
Seime įvyko Seimo nario Algirdo Butkevičiaus inicijuota spaudos konferencija „Statybininko kortelė: kodėl valstybė už 1,5 mln. eurų kuria tai, kas jau yra sukurta?“, kurioje dalyvavo Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas, Seimo nariai Algirdas Butkevičius ir Simonas Gentvilas bei Lietuvos...
nuotrauka
2019-10-18 13:13
Pasinaudodama ES finansine parama Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet įsigijo 4 naujas gatvių valymo vakuumines mašinas. Šią savaitę jos perduotos operatoriui – UAB „Klaipėdos autobusų parkui“ (KLAP), laimėjusiam uostamiesčio gatvių valymo vakuuminėmis mašinomis paslaugos viešųjų pirkimų konkursą.
nuotrauka
2019-10-18 10:42
Valstybinėje darbo inspekcijoje (toliau – VDI) per 2019 m. III ketvirčius buvo gauti 29 pranešimai (išankstiniais duomenimis) apie įvykius darbe (10 iš jų susiję su eismo įvykiais), dėl kurių darbuotojai mirė, ir 88 pranešimai apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai...
nuotrauka
2019-10-18 10:29
Dėl gaisro Alytuje netoli gaisravietės esančioms įmonėms stabdant veiklą, Valstybinė darbo inspekcija sulaukia laikinai nuo darbo atleidžiamų darbuotojų klausimų ne tik dėl jų saugos ir sveikatos užtikrinimo, bet ir dėl darbo užmokesčio mokėjimo, nedirbto laiko įforminimo.
nuotrauka
2019-10-18 10:10
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija atmetė atsakovų apeliacinį skundą ir paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą, kuriuo visiškai patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, Marijaus Šalčiaus pareiškimą dėl Kauno mieste, Baltijos g...
nuotrauka
2019-10-18 10:09
Vakar, spalio 17 d., pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šią savaitę Alytuje esančioje padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilusio didžiulio gaisro, pranešė Generalinė prokuratūra.
nuotrauka
2019-10-18 09:32
2020 m. sausio 1 d. įsigalios naujasis Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas. Jis lems ne tik naujų teritorijų (apsaugos zonų, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos) ir tuo pačiu naujų ūkinės veiklos apribojimų atsiradimą bei jų privalomą registravimą viešame registre, tačiau...
nuotrauka
2019-10-17 15:08
Tarptautinei energetikos bendrovei „Ignitis grupė“ priklausanti įmonė „NT Valdos“ spalio 17 d. įvykusiame aukcione pardavė du nekilnojamojo turto objektus Marijampolėje ir Trakuose, kurių bendra pardavimo kaina siekia 446 tūkst. eurų, įskaitant PVM. Aukcioną organizavo tarptautinė nekilnojamojo turt...
nuotrauka
2019-10-17 11:44
Šią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė tarptautinį daugiafunkcio centro konkursą. Ieškomas rangovas, kuris suprojektuotų bei pastatytų jau daugiau nei dešimtmetį gyventojų itin laukiamą modernią laisvalaikio ir sporto erdvę Gargždų mieste.
nuotrauka
2019-10-17 09:37,      papildyta 2019-10-17 12:08, Atnaujinta informacija
„Tai viena didžiausių ekologinių nelaimių pastaruoju metu, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, atvykęs į padangų perdirbimo įmonę Alytuje, kur tebegesinamas gaisras. – Aplinkos ministerija sieks, kad būtų nustatytos šio gaisro priežastys ir nubausti kaltininkai. Sustiprinsime visas prevencin...
nuotrauka
2019-10-17 09:22
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, atsižvelgdamas į Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo atleidžia Dianą Vilytę iš Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriaus pareigų.
nuotrauka
2019-10-16 16:23
Viešųjų pirkimų tarnyba, kaip rašoma pranešime, vis dažniau sulaukia klausimų, ar galima keisti pasirašytą viešojo pirkimo-pardavimo sutartį, kadangi subtiekėjai išreiškė pageidavimą, jog su jais būtų atsiskaityta tiesiogiai, nors nei pirkimo dokumentuose, nei pirkimo sutartyje tai nebuvo numatyta.
nuotrauka
2019-10-16 16:01
Savarankiškai dirbantiems asmenims siūloma taikyti tokias pat įmokų lubas kaip ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį. Tokiai Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisai trečiadienį pritarė Vyriausybė, tvirtinusi valstybės, savivaldybių ir „Sodros“ biudžetų projektus.
nuotrauka
2019-10-16 15:44,      papildyta 2019-10-16 16:15, Papildyta nauja informacija
Mažinant neapskaitytos ekonomikos mastą ir piktnaudžiavimus statybų sektoriuje, kiekvienas statybvietėje dirbantis žmogus privalės turėti statybininko saugos tapatybės identifikavimo kodą. Trečiadienį tokio kodo įteisinimui pritarė ministrų kabinetas. Tam dar turės pritarti Seimas.
nuotrauka
2019-10-16 09:28
Š. m. lapkričio 14 dieną įvyks 3-ioji skaitmeninės statybos konferencija „BIMLINK 2019“.
nuotrauka
2019-10-15 16:35
Didžioji dalis Lietuvos Respublikos Seimo priimtų Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo, Lietuvos Respublikos pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo ir Lietuvos Respublikos koncesijų įstatymo pakeitimo įstatymais num...
nuotrauka
2019-10-15 15:06
Statybos darbų viešuosiuose pirkimuose vyrauja mažiausios kainos kriterijus, o užsakovų numatomi biudžetai atsilieka net po kelerius metus. Tai vis labiau verčia ne tik sunerimti statybos rangovus, bet ir valstybei stabdyti ne vieną statybos darbų pirkimo konkursą ar net vykdomą projektą. Ar valstyb...
nuotrauka
2019-10-15 10:43
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) patvirtino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė konkurenciją ribojantį susitarimą komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo paslaugų sektoriuje ir kartelį sudariusioms bendrovėms „Ecoservice“ ir „Marijampolės švara“ skyrė adekvačias b...
nuotrauka
2019-10-15 10:17
Po daugiau kaip 30 metų pertraukos poilsiautojai Palangoje vėl gali mėgautis geriamu mineraliniu vandeniu iš vietinio gręžinio. Jį į kurortą sugrąžino sanatorija „Gradiali“, oficialiai atidariusi mineralinio vandens gręžinį sanatorijos teritorijoje.
nuotrauka
2019-10-15 09:49
Vilniaus apygardos teismas atmetė Visagino atominės elektrinės (VAE) buvusio direktoriaus R. V. apeliacinį skundą ir paliko galioti 2019 m. gegužės 2 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo jis pripažintas kaltu piktnaudžiavus tarnybine padėtimi. Teismas buvusiam VAE direktoriui skyrė...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...