2020 rugpjūčio 12 d. trečiadienis, 10:23
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„BaltCap“ steigiamas fondas į Lietuvos ir kitų Baltijos šalių įmones investuos 50 milijonų eurų

2017-05-05 12:05
Didžiausia Baltijos šalyse privataus kapitalo ir rizikos fondų valdymo bendrovė „BaltCap“ kartu su Europos investicijų fondu bei Baltijos šalyse veikiančiais pensijų fondais steigia investicinį fondą, kuris į regione veikiančias smulkaus ir vidutinio verslo įmones investuos 50 milijonų eurų.
nuotrauka
ES investicijos nuotr.


Naujasis „BaltCap Growth Fund“ fondas investuos į sparčiai augančias vienoje ar keliose Baltijos šalyse veikiančias bendroves, kurios kuria naujus produktus bei paslaugas, turi didelį augimo potencialą bei ambicijas tapti savo sektoriaus lyderėmis.

„Bendros investicijos į kapitalą Baltijos šalyse yra perpus mažesnės nei Europos Sąjungos vidurkis. Nors per pastaruosius kelis metus rizikos kapitalo investicijos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje šiek tiek išaugo, to nepakanka kompensuoti verslui auginti reikalingų investcijų stygių. Šiuo fondu sieksime patenkinti rinkos poreikius“, – sako „BaltCap“ investicijų direktorius Kornelijus Čelutka.

Investuos į įmonių plėtrą

Čelutka priduria, jog naujasis fondas investuos į tokias imones, kurios siekia tapti lyderėmis regione ar globaliose rinkose. „Fondo investicijos vidutinio dydžio bendrovėms, siekiančioms išlaikyti konkurencingumą, suteiks galimybę investuoti į plėtrą, įsigyti konkurentus ir taip didinti produktyvumą, taip pat kurti naujus produktus ir paslaugas“, – pasakoja K. Čelutka.

50 milijonų eurų vertės investicinį fondą suformuos „BaltCap“, Europos investicijų fondas bei Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje veikiantys privatūs pensijų fondai, kuriems dalyvavimas naujajame „BaltCap Growth Fund“ fonde leis sustiprinti savo investicijas kapitalo rinkose.

„Patyrę „BaltCap“ fondų valdytojai jau įrodė savo investicinius sugebėjimus, o naujasis fondas jiems suteiks dar daugiau galimybių investuoti Baltijos šalyse. Tai jau penktasis įgyvendinamas Baltijos inovacijų fondo iniciatyvos projektas, žymintis reikšmingą pasiekimą įgyvendinant šią Europoje unikalią iniciatyvą. Europos investicijų fondui, kuris yra pagrindinis Baltijos inovacijų fondo investuotojas bei jo kūrėjas, labai malonu jau šiandien matyti teigiamus rezultatus, kuriuos pasiekti pavyko būtent šios iniciatyvos dėka“, – sako Robertas Hevenithas, Europos investicijų fondo generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Naujojo rizikos kapitalo fondo steigimas jau pasiekė paskutinę stadiją. „BaltCap Growth Fund“ valdysianti „BaltCap“ neseniai pasirašė daugiau nei 40 milijonų eurų vertės sutartis su instituciniais investuotojais, Lietuvoje veikiančiais „DNB“ ir „Swedbank“ pensijų fondais.

Rytoj dažnai reiškia pavėlavome

„Swedbank“ valdomi pensijų fondai investuos 14 mln. eurų į naują „BaltCap Growth Fund“ fondą, kurį valdys profesionali ir patyrusi valdytojų komanda. Investicijos bus nukreiptos į smulkaus ir vidutinio verslo įmones, veikiančias Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse ir turinčias augimo potencialo. Bendros „Swedbank investicijų valdymo“ valdomų pensijų fondų investicijos Lietuvoje jau viršija 250 mln. eurų. Mes ir toliau analizuojame galimybes investuoti Baltijos šalių regione į ilgalaikius infrastruktūros, atsinaujinančios energijos projektus bei smulkaus ir vidutinio verslo įmones“, – sako Tadas Gudaitis, „Swedbank investicijų valdymas“ direktorius.

„Esame užtikrinti Baltijos šalių ekonomika, o smulkiose ir vidutinėse įmonėse įžvelgiame didelį augimo potencialą. Jų žodyne „rytoj“ dažnai reiškia „pavėlavome“, todėl finansavimas gyvybiškai svarbioje spurto fazėje yra būtinas ilgalaikės sėkmės faktorius. DNB valdomi pensijų fondai Lietuvoje yra investavę virš 100 mln. eurų. Ir tai jau ne pirma mūsų investicija prisidedant prie Lietuvos įmonių augimo ir vietinės kapitalo plėtros. Investuojame į šį fondą neabejodami, kad jis neabejotinai prisidės prie DNB pensijų fondų dalyvių ilgalaikio pensijos turto vertės augimo“, – sako „DNB investicijų valdymas“ vadovas Šarūnas Ruzgys.

Steigiamas „BaltCap Growth Fund“ yra nuosekli „Baltcap“ investavimo strategijos į augimo potencialą turintį kapitalą dalis. „Pirmasis mūsų valdomas investicinis fondas smulkioms ir vidutinėms įmonėms buvo įkurtas 2001 metais. Po to, 2010 ir 2011 metais, Lietuvoje ir Latvijoje pristatėme dar du JEREMIE fondus, kurie suteikė augimui reikalingą kapitalą įmonėms, veikiančioms įvairiuose sektoriuose“, – pridūrė K. Čelutka.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-08-11 09:47
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pradėjo vykdyti bandomąjį projektą, kuriuo siekiama skirti daugiau dėmesio priverstinio darbo atvejams nustatyti bei kelti darbo inspektorių kompetenciją prekybos žmonėmis darbo išnaudojimo srityje.
nuotrauka
2020-08-11 09:36
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorais išnarpliojo gudrią mokesčių slėpimo schemą, taikytą vienoje uostamiesčio įmonėje. Teismas įmonę ir jos direktorių pripažino kaltais dėl apgaulingo buhalterinės apskait...
nuotrauka
2020-08-10 10:50
Pergolėmis vadinamos patobulintos pavėsinės, kurių kilmė siejama dar su senovės Romos laikais. DEXTERA gaminamos pergolės išsiskiria funkcionaliu dizainu, yra lengvesnės nei tradicinės pavėsinės, tačiau tuo pat metu yra ypač patvarios: laikančioji konstrukcija pagaminta iš aliuminio, kolonose įrengt...
nuotrauka
2020-08-07 14:56
Siekdami didinti priežiūros veiklos efektyvumą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) ir Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) nutarė suvienyti jėgas – organizuos ir vykdys bendrus patikrinimus, keisis informacija dėl patikrinimų rezultatų, organizuos bendrus k...
nuotrauka
2020-08-07 10:02
Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, prisidėdamos prie pagalbos nuo COVID-19 nukentėjusiems gyventojams, nuo kovo vidurio iki dabar šalies kredito įstaigos savo klientams atidėjo daugiau kaip 280 mln. eurų vertės būsto paskolų grąžinimą.
nuotrauka
2020-08-07 09:10
Privalomojo karantino metu, per II ketv. apie 33 proc. užimtų gyventojų nedirbo arba dirbo mažiau valandų nei įprastai. Moterys sudarė apie 60 proc. visų mažiau valandų dirbusiųjų. Iš jų apie 25 proc. nedirbo arba dirbo mažiau valandų dėl karantino (tai sudarė apie 8 proc. visų užimtų gyventojų).
nuotrauka
2020-08-07 08:47
Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad UAB „Atliekų rūšiavimo centras“ buvo įteiktas privalomasis nurodymas stabdyti aplinkai kenksmingą veiklą. Privalomąjį nurodymą įmonė privalo įvykdyti iki rugpjūčio 24 d.
nuotrauka
2020-08-06 14:26
Trims jaunuoliams, grafičiais gadinusiems pastatus, pareikšti kaltinimai. Jų padaryta žala vertinama 20 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-08-06 09:15
Liepos mėnesį nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje – daugiau teigiamų pokyčių. Bendras per mėnesį įregistruotų sandorių skaičius buvo didesnis ne tik už ankstesnį mėnesį, bet ir palyginti su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu. Nors bendras šių metų rezultatas vis dar atsilieka nuo pernai per saus...
nuotrauka
2020-08-04 17:27
Šiais metais suplanuotos Klimato kaitos programos lėšos naujoms priemonėms įgyvendinti siekia 170,7 mln. eurų. Dalis paramos, kaip pranešė Aplinkos ministerija, skiriama energijos vartojimo efektyvumo didinimui.
nuotrauka
2020-08-04 14:28
Nacionalinė teismų administracija pranešė apie praėjusią savaitę nutrauktą teismų pastato Šeimyniškių g. 28, Vilniuje, statybos rangos darbų konkursą. Priežastis – visų gautų pasiūlymų kainos viršijo numatytą projekto biudžetą.
nuotrauka
2020-08-04 10:51
Birželio 30 d. Užimtumo tarnybos direktorius patvirtino naują Trūkstamų profesijų sąrašą. Šis sąrašas galios iki 2020 m. pabaigos. Sąrašas yra suskirstytas į tris sektorius: statybos, pramonės ir paslaugų. Kaip praktikoje atrodo trečiųjų šalių piliečių iš Trūkstamo profesijų sąrašo įdarbinimas Lietu...
nuotrauka
2020-08-04 10:07
Pasaulį kausto COVID-19 virusas. Pastarosiomis dienomis vis garsiau kalbama apie antrąją jo bangą. Jei blogiausias scenarijus pasitvirtins – valstybės galimai užvers sienas, bus skelbiamas karantinas, darbuotojai, jei tik yra galimybė, bus skatinami dirbti iš namų. Įvairių įmonių darbuotojai įrodė, ...
nuotrauka
2020-08-03 16:03
Šiaulių apygardos teismas paliko nepakeistą Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų birželio pradžioje priimtą nutartį, kuria Šiaulių apylinkės teismas paliko galioti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos nutarimą dėl 220 eurų administracinės nuobaudos skyrimo bendrovės vadovui R. Š...
nuotrauka
2020-08-03 10:14
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. rugpjūčio 3 d. priimamos paraiškos daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui bei įrenginių, skirtų karštam vandeniui ruošti iš atsinaujinančių energijos ište...
nuotrauka
2020-08-03 09:57
Rugpjūčio 3 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė 3 naujus kvietimus teikti paraiškas pagal Klimato kaitos programoje suplanuotas priemones. Pagrindinis šių priemonių tikslas – mažinti šiltnamio efektą sukeliančias dujas, tačiau šios priemonės taip pat prisideda ir prie darbo vietų k...
nuotrauka
2020-07-31 13:59,      papildyta 2020-07-31 19:28, papildyta „Galio Group“ komentaru
Tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis grupė“ pirkimo komisija patvirtino, kad bendrovės organizuoto biuro nuomos konkurso laimėtojas nustatytas tinkamai ir tolesnės procedūros su „Business Garden Vilnius“ projektą Lazdynuose plėtojančia bendrove „Vastint Lithuania“ gali būti tęsiamos.
nuotrauka
2020-07-31 11:38
Didžiųjų duomenų (angl. Big Data) nauda jau niekas neabejoja. Tiek verslo gigantai, tiek ir mažesnės įmonės investuoja į didžiųjų duomenų valdymą. Bet kaip tuos duomenis valdyti ir kokius metodus pasitelkti? Ar dirbtinio intelekto (DI) technologijos yra panacėja norint tapti rinkos lyderiu? Apie tai...
nuotrauka
2020-07-31 10:23
Lietuvos ekonomika, paveikta pandemijos sukeltų pasekmių, antrąjį ketvirtį susitraukė 5,1 proc. Naujausi ekonominiai rodikliai liudija, kad šalies ūkis jau atsigauna, nors ir labai netolygiai.
nuotrauka
2020-07-31 09:00
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) primena, kad Pirkimų vykdytojai privalo atidžiai vertinti gautus pasiūlymus. Būtina vertinti pateiktų dokumentų turinį, juose nurodomą informaciją, jos atitiktį pirkimo dokumentuose nustatytiems reikalavimams, kituose pasiūlymo dokumentuose nurodytiems duomenims bei įsi...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...