2020 sausio 28 d. antradienis, 22:55
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„BaltCap“ steigiamas fondas į Lietuvos ir kitų Baltijos šalių įmones investuos 50 milijonų eurų

2017-05-05 12:05
Didžiausia Baltijos šalyse privataus kapitalo ir rizikos fondų valdymo bendrovė „BaltCap“ kartu su Europos investicijų fondu bei Baltijos šalyse veikiančiais pensijų fondais steigia investicinį fondą, kuris į regione veikiančias smulkaus ir vidutinio verslo įmones investuos 50 milijonų eurų.
nuotrauka
ES investicijos nuotr.


Naujasis „BaltCap Growth Fund“ fondas investuos į sparčiai augančias vienoje ar keliose Baltijos šalyse veikiančias bendroves, kurios kuria naujus produktus bei paslaugas, turi didelį augimo potencialą bei ambicijas tapti savo sektoriaus lyderėmis.

„Bendros investicijos į kapitalą Baltijos šalyse yra perpus mažesnės nei Europos Sąjungos vidurkis. Nors per pastaruosius kelis metus rizikos kapitalo investicijos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje šiek tiek išaugo, to nepakanka kompensuoti verslui auginti reikalingų investcijų stygių. Šiuo fondu sieksime patenkinti rinkos poreikius“, – sako „BaltCap“ investicijų direktorius Kornelijus Čelutka.

Investuos į įmonių plėtrą

Čelutka priduria, jog naujasis fondas investuos į tokias imones, kurios siekia tapti lyderėmis regione ar globaliose rinkose. „Fondo investicijos vidutinio dydžio bendrovėms, siekiančioms išlaikyti konkurencingumą, suteiks galimybę investuoti į plėtrą, įsigyti konkurentus ir taip didinti produktyvumą, taip pat kurti naujus produktus ir paslaugas“, – pasakoja K. Čelutka.

50 milijonų eurų vertės investicinį fondą suformuos „BaltCap“, Europos investicijų fondas bei Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje veikiantys privatūs pensijų fondai, kuriems dalyvavimas naujajame „BaltCap Growth Fund“ fonde leis sustiprinti savo investicijas kapitalo rinkose.

„Patyrę „BaltCap“ fondų valdytojai jau įrodė savo investicinius sugebėjimus, o naujasis fondas jiems suteiks dar daugiau galimybių investuoti Baltijos šalyse. Tai jau penktasis įgyvendinamas Baltijos inovacijų fondo iniciatyvos projektas, žymintis reikšmingą pasiekimą įgyvendinant šią Europoje unikalią iniciatyvą. Europos investicijų fondui, kuris yra pagrindinis Baltijos inovacijų fondo investuotojas bei jo kūrėjas, labai malonu jau šiandien matyti teigiamus rezultatus, kuriuos pasiekti pavyko būtent šios iniciatyvos dėka“, – sako Robertas Hevenithas, Europos investicijų fondo generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Naujojo rizikos kapitalo fondo steigimas jau pasiekė paskutinę stadiją. „BaltCap Growth Fund“ valdysianti „BaltCap“ neseniai pasirašė daugiau nei 40 milijonų eurų vertės sutartis su instituciniais investuotojais, Lietuvoje veikiančiais „DNB“ ir „Swedbank“ pensijų fondais.

Rytoj dažnai reiškia pavėlavome

„Swedbank“ valdomi pensijų fondai investuos 14 mln. eurų į naują „BaltCap Growth Fund“ fondą, kurį valdys profesionali ir patyrusi valdytojų komanda. Investicijos bus nukreiptos į smulkaus ir vidutinio verslo įmones, veikiančias Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse ir turinčias augimo potencialo. Bendros „Swedbank investicijų valdymo“ valdomų pensijų fondų investicijos Lietuvoje jau viršija 250 mln. eurų. Mes ir toliau analizuojame galimybes investuoti Baltijos šalių regione į ilgalaikius infrastruktūros, atsinaujinančios energijos projektus bei smulkaus ir vidutinio verslo įmones“, – sako Tadas Gudaitis, „Swedbank investicijų valdymas“ direktorius.

„Esame užtikrinti Baltijos šalių ekonomika, o smulkiose ir vidutinėse įmonėse įžvelgiame didelį augimo potencialą. Jų žodyne „rytoj“ dažnai reiškia „pavėlavome“, todėl finansavimas gyvybiškai svarbioje spurto fazėje yra būtinas ilgalaikės sėkmės faktorius. DNB valdomi pensijų fondai Lietuvoje yra investavę virš 100 mln. eurų. Ir tai jau ne pirma mūsų investicija prisidedant prie Lietuvos įmonių augimo ir vietinės kapitalo plėtros. Investuojame į šį fondą neabejodami, kad jis neabejotinai prisidės prie DNB pensijų fondų dalyvių ilgalaikio pensijos turto vertės augimo“, – sako „DNB investicijų valdymas“ vadovas Šarūnas Ruzgys.

Steigiamas „BaltCap Growth Fund“ yra nuosekli „Baltcap“ investavimo strategijos į augimo potencialą turintį kapitalą dalis. „Pirmasis mūsų valdomas investicinis fondas smulkioms ir vidutinėms įmonėms buvo įkurtas 2001 metais. Po to, 2010 ir 2011 metais, Lietuvoje ir Latvijoje pristatėme dar du JEREMIE fondus, kurie suteikė augimui reikalingą kapitalą įmonėms, veikiančioms įvairiuose sektoriuose“, – pridūrė K. Čelutka.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-01-28 13:13
Seimas Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pataisomis aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams suteikė daugiau įrankių reaguoti į pažeidimų atvejus. Už pakeitimus balsavo 102 Seimo nariai, nė vieno nebuvo prieš, susilaikė du Seimo nariai.
nuotrauka
2020-01-28 11:25
Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Ugnius Vyčinas priėmė sprendimą baigti tyrimą byloje dėl didelės vertės buvusio „Ūkio“ banko turto iššvaistymo, piktnaudžiavimo tarnyba, nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimo, juridinių asmenų, naudojamų nusikalstamai vei...
nuotrauka
2020-01-28 09:13
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) per 2019 m. gavo 39 pranešimus apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 121 pranešimą apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai. 2019 m. 100000 darbuotojų teko 3 nelaimingi atsitikimai darbe.
nuotrauka
2020-01-28 07:44
Betono kaip apdailos medžiagos panaudojimas statyboje tampa vis populiaresnis. Betoninės konstrukcijos su dekoratyviu paviršiumi šiuo metu plačiai naudojamos tiek pastatų fasadams, tiek interjere. Tokiems betonams svarbios ne tik technologinės bei eksploatacinės savybės, bet ir dekoratyvinės pavirši...
nuotrauka
2020-01-27 15:00
Kasmet žmonėms su negalia pritaikyti bent po vieną bendrojo ugdymo mokyklą ir sveikatos priežiūros įstaigą – tokią siekiamybę ketina memorandumu įtvirtinti Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA), Sveikatos apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos negalios organizacijų forumas.
nuotrauka
2020-01-27 11:57
Modernus biurų dangoraižis „3BURĖ“ po daugiau nei 10 metų pertraukos užbaigė trijų burių verslo kompleksą Vilniaus Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankryžoje. 2018 m. iškilusi „3BURĖ“ iš kitų verslo centrų išskiria įdiegtais inovatyviais sprendimais ir ypatingu dėmesiu ekologijai.
nuotrauka
2020-01-27 10:56
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl kauniečio, įtariamo suklastojusio vekselių už daugiau kaip 800 tūkstančių eurų, už kuriuos apgaule kėsinosi įgyti vadovaujamos bendrovės turtą, ir keliasdešimt tūkst. eurų...
nuotrauka
2020-01-27 08:51
Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) ir Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) organizuotame seminare apie statybos darbų ir projektavimo paslaugų viešuosius pirkimus diskutavo statybos verslo ir perkančiųjų organizacijų atstovai. Seminare aptartos pagrindinės problemos ir iššūkiai, kurie kyla viešųjų pi...
nuotrauka
2020-01-23 15:57
Tarptautinei energetikos bendrovei „Ignitis grupė“ priklausanti įmonė „NT Valdos“ ketvirtadienį, sausio 23 d., įvykusiame aukcione pardavė paskutinius aukcione siūlytus įsigyti nekilnojamojo turto objektus už daugiau nei 218 tūkst. eurų, įskaitant PVM. Pirkėjai jame įsigijo tris objektus, esančius s...
nuotrauka
2020-01-23 13:03
Atsižvelgiant į darbdavių ir socialinių partnerių siūlymus, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, 2020 m. planuojama priimti į profesinio mokymo įstaigas 20 610 naujų mokinių, tai 420 daugiau nei pernai. Vyriausybė patvirtino 2020 m. priėmimo į profesinio mokymo įstaigas planą.
nuotrauka
2020-01-23 12:01
Šiandien, sausio 23 d., „Vilniaus vandenų“ darbuotojai su antstoliu nustatė dar vieną atvejį, kuomet smulkinto plastiko atliekos išleidžiamos į nuotekų tinklus. Taršos neleistinomis atliekomis atvejis nustatytas nuotekų šulinyje šalia Savanorių prospekto ir Liepsnos gatvės sankryžos Žemuosiuose Pane...
nuotrauka
2020-01-23 11:59
Konkurencijos taryba 2019 m. už Konkurencijos, Reklamos įstatymų ir Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimus ūkio subjektams iš viso skyrė baudų už 2 660 480 Eur.
nuotrauka
2020-01-23 11:54
Vakar, sausio 22 d., Vyriausybė pakeitė valstybės paramos seniems daugiabučiams atnaujinti teikimo ir jų atnaujinimo projektų įgyvendinimo priežiūros taisykles. Pasak aplinkos viceministro Mariaus Narmonto, pakeitimai padės sparčiau įgyvendinti renovacijos projektus, mažinti jos dalyvių administraci...
nuotrauka
2020-01-23 10:49
Kėdainių rajono savivaldybė paskelbė Kėdainių kultūros centro atnaujinimo darbų viešąjį pirkimą. Darbus ketinama įsigyti 5 metams ir juos vykdyti pagal kiekvienais metais skiriamą finansavimą pagal Valstybės investicijų programą.
nuotrauka
2020-01-23 10:06
Panevėžio apygardos teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje UAB „Panevėžio melioracija“ ir 5 fiziniai asmenys kaltinami piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu.
nuotrauka
2020-01-22 09:47
Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas, esantis Lukiškių skg. 6, Vilniuje, buvo uždarytas 2019 liepos 2 d., iš jo į kitas įkalinimo įstaigas išgabenus paskutinius ten kalėjusius kalinius. Taip baigėsi daugiau nei 100 metų besitęsusi šio komplekso kaip kalėjimo istorija ir atverčiamas naujas reikšmi...
nuotrauka
2020-01-22 09:35
Trečiadienio naktį, po gautos informacijos apie galimai nuotekomis teršiamą bevardį upelį Kėdainių pramoniniame rajone, Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai surengė naktinę upelio vagos, kylančios aukštyn nuo Šerkšnio upelio, apžiūrą, p...
nuotrauka
2020-01-22 09:31
Vadovaudamasis Lietuvos architektūros meno tarybos nuostatais, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas patvirtino jos sudėtį.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-21 16:07
Vilniaus licėjaus direktoriaus Sauliaus Jurkevičiaus pasirašytame bendrovės „Eksploit“ direktoriui Martynui Mačiuliui adresuotame pranešime dėl vienašališko sutarties nutraukimo įvardyta daugybė projekto valdytojo – Vilniaus vystymo kompanijos – užfiksuotų pažeidimų. Tai buvo pagrindas, kodėl Vilnia...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos