2019 rugpjūčio 25 d. sekmadienis, 17:10
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Baltijos šalių NT rinkai ekspertai prognozuoja stabilų augimą

2018-02-06 10:07
Nekilnojamojo turto rinka auga stabiliai, pagrindiniai ekonomikos parametrai yra teigiami, bet kartu rinkoje vyrauja neapibrėžtumas – tikimasi netikėto pokyčio – „juodosios gulbės“, kurios efektas gali būti stiprus ir turėti ilgalaikių pasekmių. Visgi NT ekspertai pabrėžia, kad pokyčiai gali būti ir teigiami bei naudingi Baltijos šalims.
nuotrauka
Vilnius Europoje vis dar turi vieną mažiausių laisvos biuro erdvės rodiklių, todėl yra erdvės plėtoti ir naujus biurų kompleksus. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


Minimos įmonės
Newsec LT, UAB

Tarptautinės nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“ surengtame komercinio nekilnojamojo turto rinkos apžvalgos pristatyme ekspertai aiškino, kad 2008 m. finansų krizės pamokos yra išmoktos, o po jos įdiegti saugikliai, apsaugantys rinką nuo perkaitimo, veikia efektyviai.

Komercinio NT rinkoje burbulas nesiformuoja

Kaip skelbiama, prieš ankstesnes finansų krizes pasaulyje buvo fiksuojami dideli BVP ir kitų parametrų augimai, ekonomika kai kuriuose regionuose augo net dviženkliais procentais. Dabar to neužfiksuojama, BVP augimas pasaulyje gerokai stabilesnis ir siekia 2-3 proc.

Anot „Newsec“ analitiko Gintaro Toločkos, komerciniai bankai vis griežčiau žiūri į NT projektų finansavimą ir kelia daugiau sąlygų, todėl nepatyrusiems rinkos žaidėjams vis sunkiau pasiimti paskolas ir finansuoti savo projektus.

„Komercinio nekilnojamojo turto rinkoje burbulas nesiformuoja. Visi rodikliai rodo, kad esame augimo stadijoje, bet jis yra atidžiai prižiūrimas centrinių ir komercinių bankų, tiek kitų priežiūros institucijų. Neapibrėžtumą rinkoje kursto tik neprognozuojami politiniai veiksniai, planuojamas palūkanų normos didinimas“, – pasakoja G. Toločka.

G. Toločka aiškina, kad Vilnius Europoje vis dar turi vieną mažiausių laisvos biuro erdvės rodiklių, todėl yra erdvės plėtoti ir naujus biurų kompleksus.

„Vakarų Europos valstybių sostinėse vienam gyventojui tenka net 3 ar daugiau kv. m modernaus biuro erdvės. Mus gerokai lenkia net kaimyninės valstybės, kuriose vienam gyventojui tenka apie 1,5-2 kv. m. Vilniuje šis rodiklis siekia tik 1 kv. m. vienam gyventojui, o tai mažas rodiklis, pagal kurį atsiliekame ne tik nuo kitų Baltijos šalių sostinių, bet ir nuo didesnių Lenkijos miestų. Todėl apie rinkos perkaitimą kalbėti negalime, augimui dar yra nemažai erdvės “, – aiškina „Newsec“ analitikas.

Lietuva susilaukia vis daugiau investuotojų dėmesio

G. Toločka atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu Lietuva susilaukia vis daugiau investuotojų dėmesio ir iš anksčiau Baltijos regione apskritai neinvestavusių šalių.

„Per pastaruosius metus Lietuva prisiviliojo net keletą didesnių investuotojų iš netradicinių šalių. Jei anksčiau komercinio NT rinkoje dominavo Skandinavijos šalys, Rusija ir vietiniai investuotojai, tai šiemet turime ir amerikiečių „W.P. Carey“, prancūzų „Corum“, o visai neseniai paskelbta, kad buvusią centrinę „Snoro“ būstinę įsigijo investuotojai iš Kinijos. Prognozuojame, kad tokių pavyzdžių ateityje turėti tik daugėti“, – sako „Newsec“ analitikas.

Patraukliausiais komercinio NT segmentais išlieka biurai ir mažmeninės prekybos turtas. Rinkoje tai vis dar vertinama, kaip saugiausia investicija, nors grąžos mažėja, o investavimo mąstai stabtelėjo. Tiesa, G. Toločka pabrėžia, kad investuotojai vis aktyviau ieško ir naujų galimybių, nešančių didesnę grąžą. Vienas tokių sektorių yra Lietuvoje itin augantis logistikos segmentas.

„Europoje logistikos sektorius auga daugiau nei 10 proc. kasmet. Baltijos regione industriniame logistikos segmente sandorių vertė jau antrus metus iš eilės viršys 100 mln. eurų. Investuojant į logistikos segmentą grąža per metus gali būti 1,5-2 proc. punktais didesnė. Kadangi šiuo metu rinkoje yra nemažas kiekis laisvų pinigų, investuotojai imasi rizikingesnių, bet pelningesnių sektorių“, – sako „Newsec“ analitikas. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2019-08-22 14:45
Taksi įmonėms iššūkį metė „Uber“, „AirBnB“ atima vis didesnę viešbučių rinkos dalį, o biurų pasaulyje radikalius ir, panašu, ilgalaikius pokyčius atnešė bendradarbystės erdvės. Pasak „Darnu Group“ analitiko Manto Mikalausko, tai – sparčiausiai auganti biurų tendencija, o Lietuva šiandien siūlo bene ...
nuotrauka
2019-08-21 16:07
Bendrovė „M.M.M. projektai“ Vilniuje plėtojamame biurų komplekse „S7“ įkasė ketvirtą kapsulę, žyminčią paskutinio statybos etapo pradžią. Ketvirtame komplekso „S7“ verslo centre po mažiau nei dvejų metų įsikurs „Danske Bank“ darbuotojai.
nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-20 14:06
Gera mokykla šalia namų, naujai besiformuojančiame mikrorajone Vilniuje – retas ir iš tiesų išskirtinis reiškinys. Per visą nepriklausomybės laikotarpį sostinėje iki šiol yra pastatyta tik viena nauja mokykla, nors miestas intensyviai augo ir tebeauga.
nuotrauka
2019-08-13 10:51
Latvijoje, atkarpoje Ryga-Jūrmala (300 kilometrų nuo Vilniaus nutolusioje Pinki gyvenvietėje) baigiamas pirmasis „outlet“ miestelio „Via Jurmala Outlet Village“ statybų etapas. Miestelio, kuriame įsikurs garsiausių prekės ženklų išparduotuvės (angl. „outlet“), atidarymas planuojamas jau kitų metų pa...
nuotrauka
2019-08-06 10:05
Bendri komercinės paskirties nekilnojamojo turto investicinių sandorių rodikliai Lietuvoje 2019 metų pirmąjį pusmetį parodė prastesnius rezultatus nei buvo galima tikėtis iš sektoriaus, kuris šiuo metu išgyvena itin sparčios plėtros ir aukšto aktyvumo laikotarpį, skelbiama „Ober-Haus“ 2019 metų pirm...
nuotrauka
2019-08-05 10:46
Po birželį fiksuoto sumažėjusio perleistų nekilnojamojo turto (NT) objektų skaičiaus praeitą mėnesį rinka vėl sugrįžo į augimo vėžes: šalyje daugėjo tiek butų, tiek gyvenamųjų namų pirkimo-pardavimo sandorių, taip pat atsigavo ir žemės sklypų rinka. Šias ir kitas NT tendencijas stebi Registrų centra...
nuotrauka
2019-08-02 10:00
Sostinės Bajorų mikrorajone, šalia Vanaginės geomorfologinio draustinio, „Omberg“ suplanuota nauja gyvenvietė su privačiu parku – ieškantiems ramybės gamtos apsuptyje ir kartu norintiems naudotis miesto suteikiamais privalumais pirmajame etape bendrovė pasiūlys 122 A+ energinės klasės butus.
nuotrauka
2019-08-01 14:25
Kauno biurų plėtra demonstruoja dėsningą spartų augimą. Nuo 2016 m. iki dabar modernaus biuro ploto atsirado dvigubai daugiau, o šiemet Kaune bus atidarytas didžiausias modernaus biuro plotas – virš 52,3 tūkst. kv. metrų.
nuotrauka
2019-08-01 09:35
Bute nebeišsitenka, o namas užmiestyje atskirtų nuo pasaulio – taip savo santykį su nekilnojamuoju turtu apibūdina vilnietis Justas. Jis, kaip ir daugelis jaunų žmonių, didžiąją dalį savarankiško gyvenimo praleido nuomojamame bute, tačiau sukūręs šeimą ir susilaukęs pirmagimio nusprendė įsigyti nuos...
nuotrauka
2019-07-31 10:52
Privatumas, komfortas ir ramybė prie pat Vilniaus centro. Tokį pasiūlymą nuosavo būsto ieškantiems vilniečiams pateikia projekto „Paukščių takas“ kūrėjai. Šeškinėje, netoliese Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio išdygsiančiame penkių aukštų daugiabutyje siūloma rinktis iš 105 naujų ir modernių, A...
nuotrauka
2019-07-29 13:34
Mažesnės išlaidos būsto šildymui, geresnis pastato sandarumas, mechaninė vėdinimo sistema, mažiau girdimas aplinkos triukšmas. Tokius privalumus pajus naujakuriai, įsikūrę aukštesnio energinio naudingumo A++ klasės daugiabučiuose, palyginti su A+ ar A klase.
nuotrauka
2019-07-26 11:46
Gedimino prospekte, atsinaujinančio prekybos centro „G9“ viršutiniame aukšte, duris atvėrė moderni, efektyviam darbui sukurta ir dalijimosi ekonomikos principais besivadovaujanti bendradarbystės erdvė UMA GO9. Tai naujausia nekilnojamojo turto investicijų ir valdymo bendrovės „Technopolis“ tinklo „U...
nuotrauka
2019-07-24 10:15
Darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės Raitininkų gatvėje šalia Neries baigė pirmąjį gyvenamojo būsto projekto „Raitininkų sodas“ statybos etapą ir netrukus pradės antrojo darbus. Pirmojo etapo metu sutvarkyta infrastruktūra – pakloti nauji inžineriniai tinklai, išasfaltuota Raitinin...
nuotrauka
2019-07-23 14:27
Šalia Klaipėdos įsibėgėja SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtra. Dar šiemet numatoma baigtį pirmąjį etapą – žaliosiomis technologijomis paremto logistikos centro statybas. SBA taip pat patvirtino naują antrojo etapo investiciją – baldų komponentų gamyklą, kurios statyba prasidės įpusėjus pirmąj...
nuotrauka
2019-07-22 12:10
Augančios žmonių pajamos lemia ne tik didėjančius naujų butų pardavimus, bet besikeičiančius pirkėjų poreikius. UAB „Hanner" analitikai skaičiuoja, kad vis daugiau naujo būsto norinčių žmonių renkasi jį jau su pilna apdaila, atsiranda klientų, ieškančių visiškai apstatytų butų.
nuotrauka
2019-07-22 11:48
Jau devintus metus iš eilės auganti Lietuvos būsto rinka šiais metais didesnių staigmenų nepateikė – bendri rinkos rodikliai eilinį kartą parodė, kad būsto rinka išgyvena savo geriausius laikus per pastarąjį dešimtmetį. 2019 metų pirmasis pusmetis Lietuvos būsto rinkoje buvo itin rezultatyvus – lygi...
nuotrauka
2019-07-22 10:41
Sporto klubai, restoranai, laisvalaikio ir poilsio erdvės – tokius patogumus biuruose, norėdami privilioti tūkstantmečio kartą, įrengia darbdaviai. Tačiau dėl finansinės ateities nesibaiminantiems jauniems talentams to gali nepakakti, teigia nekilnojamojo turto plėtotojai.
nuotrauka
2019-07-18 11:37
Antrąjį šių metų ketvirtį visoje Lietuvoje būstui įsigyti buvo išleista apie 520 mln. eurų, arba 5 proc. daugiau nei praėjusių metų analogišku laikotarpiu ir net 16,5 proc. daugiau nei šių metų pradžioje, t.y. sausio-kovo mėnesiais. Tradiciškai didžioji dalis šios sumos išleista įsigyjant senos stat...
nuotrauka
2019-07-16 10:19
Vilniaus naujų butų rinkoje pirkėjai vis dažniau žvalgosi į brangiausius, aukščiausios klasės butus – šios kategorijos būsto pardavimai auga sparčiausiai.

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...