2020 rugpjūčio 7 d. penktadienis, 21:13
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Balttechnika“ turi keisti kryptį, Lietuvai reikia užsakovų

Gintaras VILDA, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos („Linpra“) direktorius      2015-06-03 07:34
Paroda „Balttechnika“ rengiama, kad Lietuva parodytų savo gamybinį įmonių, mokslo ir tyrimų centrų, universitetų bei profesinių mokyklų potencialą tiek visuomenei, tiek užsieniečiams, sakydama: „Štai, žiūrėkite, kokie mes esame, ką mes galime ir naudokitės mano paslaugomis“.
nuotrauka
„Linpra“ siekis – parodą „Balttechnika“ transformuoti iš importuotojų į eksportuotojų parodą. UAB „Progresyvūs verslo sprendimai" nuotr.


Minimos įmonės
Progresyvūs verslo sprendimai, UAB
Europa jau mokosi kitų dalykų

Pagrindinis šios parodos tikslas – parodyti Lietuvai ir pasauliui inžinerinės pramonės gamybinį potencialą. Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija („Linpra“) organizavo savo įmonėms seminarą, kur pristatėme profesinio mokymo pasikeitimus, rengiamus profesinio mokymo teisės aktų pakeitimus, kurie įteisina pameistrystės mokymo formą Lietuvoje. Taip pat pristatėme, kaip įmonės galėtų pasinaudoti šia mokymo forma tiek mokydami dabartinius savo darbuotojus, tiek naujai įdarbinamus. Be to, rengėme seminarą, kuriame pasakojome apie tai, kaip turėtų būti valdomi įmonių gamybiniai procesai, juos padarant našesniais ir efektyvesniais, ir kaip tam panaudoti programinę įrangą. Pristatėme, ko šiandien mokosi Europos inžinerinės pramonės įmonės, ir ko šiandien mokosi Lietuvos inžinerinės pramonės įmonės. Ar mes atitinkame tą Europos kontekstą, ar mes pataikome koja kojon su Europa savo švietimo srityje, taip pat neformaliojo ugdymo, t. y. ko įmonės moko savo darbuotojus.

Europiniame kontekste Lietuva atrodo gerai. Mes mokomės praktiškai tiek pat, kaip ir Europa, tačiau Europa jau mokosi šiek tiek kitų dalykų. Mes galėtume timptelėti į viršų kartelę su savo mokymosi turiniu. Pavyzdžiui, daug mūsų įmonių dar nesuka galvos dėl skaitmeninių dalykų, o užsienio kompanijos susirūpinusios skaitmeninių duomenų apdorojimu, panaudojimu, procesų optimizavimu, panaudojant skaitmeninius duomenis. Tai yra ypatingai reikšmingas skirtumas.

Lietuvai dar reikia mokytis našiai ir efektyviai dirbti

Kitas dalykas, mūsų įmonės labiau susifokusavo į proceso optimizavimą, produktyvumo didinimą, o Europos inžinerinės pramonės įmonės susifokusavo į pardavimų įgūdžių tobulinimą, marketingo strategijų formavimą. Skirtumas tarp mūsų yra toks, kad jeigu mūsų įmonės labiau fokusuotos į trumpalaikes strategijas, tai užsienio kompanijos labiau fokusuotos į ilgalaikes strategijas, kurias kasmet peržiūri ir atnaujina tam, kad užsitikrintų savo įmonių konkurencingumą, kad tai, kas vyksta dabar, nesiskirtų nuo to, kas turėtų vykti ateityje. Tokia situacija susiklostė dėl skirtingos mūsų įmonių brandos. Užsienyje inžinerinės pramonės įmonės turi seniai susiformavusią struktūrą, jos labiau orientuotos į ilgalaikius santykius, jie procesus jau seniai optimizavo, žmonės ten jau seniai išmoko dirbti našiai. Mums dar reikia to mokytis. Mes esame labiau atėję iš tos postsovietinės kultūros, kur ne visi žmonės nori našiai ir efektyviai dirbti, tiesiog nori ateiti į darbą ir gauti už tai atlyginimą. Tą kultūrą mums reikia dar tik formuoti. (Nuotraukoje – G. Vilda)

Toks ir skirtumas: jie mokosi vienų dalykų, mes mokomės kitų. Kitas dalykas, norėdami būti labai konkurencingi ir efektyvūs, turime skirti dėmesio savo produktyvumo didinimui ir kokybės gerinimui. Tuo tarpu jų produktyvumas ir kokybė jau yra stabilizuoti. 

„Balttechnika“ turėtų keisti kryptį

Paroda „Balttechnika 2015“ lūkesčius pateisino iš dalies. Manome, kad šiuo atveju „Litexpo“ turėtų nuveikti daugiau darbų, peržiūrėti savo ilgalaikę strategiją. Paroda „Balttechnika“ dabar labiau orientuota į importuotojų nei eksportuotojų prekių ir paslaugų pristatymą. Parodos organizatoriai nepritraukia tikslinės auditorijos, užsienio kompanijų, kurios ieškotų sau rangovų, gamintojų gebančių gaminti jų produkciją. Pavyzdžiui, Danijos įmonės ieško potencialių gamintojų, kurie galėtų gaminti jų produkciją ne tik Kinijoje. Kinijos darbo jėga pabrango, logistikos sąnaudos didelės, produktyvumas menkas, pristatymo terminas labai ilgas. Tas netenkina jų ir jie ieško, kaip tą gamybą susigrąžinti atgal į Europą. Didžiausią potencialą tam turi Lietuvos įmonės. Šito mes nesugebame padaryti ir tų klientų, kurie ieško gerų gamintojų, mes nepritraukiame.

„Litexpo“ personalui būtų didžiulis iššūkis ne tiek pardavinėti parodos plotą, kiek pardavinėti naudą, vertę, kurią Lietuvos įmonėms, ypač eksportuojančioms įmonėms, galėtų sukurti pritraukdami potencialius klientus ir parodydami Lietuvą kaip šaunią šalį, kurioje yra daug gerų gamintojų, ir kurioje yra puikūs universitetai, paruošiantys inžinierius, kuri atnaujina savo profesinio mokymo struktūrą, šiandien pajėgi paruošti gerus darbininkus. Jeigu mes turime tokį potencialą, tai reikia tik imti ir naudotis tuo. Gausime užsakymus, pradės keliauti pinigai į Lietuvą, o nuo to žmonėms bus tik geriau. Nes inžinerinė pramonė yra ta pramonė, kuri eksportuoja produkciją ir atveža į Lietuvą pinigus. Priešingai nei energetikos sektorius, kuris priešingai, importuoja žaliavą ir eksportuoja mūsų visų sėkmingai uždirbtus pinigus. Dėl to norėtųsi parodos formatą iš importo formuoti į eksporto potencialo rodymą. O tie, kurie dalyvauja parodoje, paprastai importuotojai, tai yra įmonės, kurios tiekia arba komponentus, arba įrankius, arba stakles ir pan. Jie taip pat labai gražiai įsipaišytų į tą eksportuotojų parodą. Tiesą sakant, pagrindinis asociacijos „Linpra“ siekis – skatinti „Litexpo“ tokiu būdu dirbti ir parodą „Balttechnika“ transformuoti iš importuotojų į eksportuotojų parodą.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Inžinerinė pramonė

nuotrauka
2020-07-17 12:02
„Continental Automotive Lithuania“ ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro atstovai pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį ir pradeda pameistrystės modelio mokymo programą mechatronikos srityje. Tai viena pirmųjų tokio tipo mokymo programų Lietuvoje.
nuotrauka
2020-07-15 09:24
Medžiagų inžinerija, fotoninės, lazerinės, lanksčios gamybos technologijos – į ateitį orientuotos sritys, į kurias investuojančios įmonės pasižymi lyderyste. Pagal Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) administruotas priemones „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ ir „Eksperimentas“ šioms ...
nuotrauka
2020-07-13 10:47
Visuomenėje dažnai diskutuojama apie specialiųjų poreikių turinčius moksleivius ir studentus: apie jų geresnį integravimą, specialiai pritaikytas programas ir sąlygas. Tačiau ar kada susimąstome, kad ypač talentingi jaunuoliai ar tie, kurie vis neatranda savęs – taip pat turi specialiųjų poreikių, k...
nuotrauka
2020-07-09 11:15
Reaguodama į miesto pasirinktą – pramonės – kryptį, sparčiai išaugusį robotikos mokymų šuolį ugdymo įstaigose, STEAM projekto populiarumą ir vis labiau juntamą technologijos specialybių darbuotojų trūkumą Panevėžio regione, Panevėžio kolegija stiprina savo mokymų bazę.
nuotrauka
2020-05-18 07:57
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas susitiko su UAB „Metso Lithuania“ gamybos padalinio vadovu Ričardu Šalkausku. Suomijos bendrovė „Metso“ plečia pasaulinę apdirbamosios pramonės veiklą – Lietuvoje steigiama nauja gamykla. UAB „Metso Lithuania“ savo veiklai pasirinko Šiaulius ir čia sėkmingai kur...
nuotrauka
2020-04-07 10:06
Lietuvos verslas ir pramonė žengia skaitmenizavimo keliu. Valstybė skiria didelį dėmesį šiam procesui skatinti, o Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra numačiusi reikšmingas ES investicijas. Siekiant paskatinti pramonės įmones diegti skaitmeninius sprendimus gamyboje šiuo metu paskelbtas kvietimas...
nuotrauka
2020-03-23 14:10
Lietuvių robotikos kompanija „Rubedo sistemos", įsikūrusi Kaune, kuria unikalų pasaulyje dezinfekcinį robotą, kuris gali padėti kovoje su korona virusu COVID-19.
nuotrauka
2020-01-14 10:09
„Caverion Lietuva“ vykdo švarių patalpų ir cheminių medžiagų saugyklos įrengimo darbus, kurių vertė siekia daugiau nei 5 mln. eurų. Darbai vykdomi naujai statomoje JAV sveikatos priežiūros produktų gamybos įmonės „Hollister Lietuva“ gamykloje.
nuotrauka
2019-11-07 10:40
Panevėžys negali skųstis darbo vietų stoka – atsižvelgiant į gyventojų skaičių, čia yra bene didžiausia pramonės darbo vietų koncentracija. Todėl Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (KTU PTVF) čia turi išskirtinį vaidmenį, o kai kurie pramonininkai rėžia ties...
nuotrauka
2019-10-17 14:43
Lietuva sau ir pasauliui įrodė, kad gali būti ne tik namams ir mokymuisi skirtų elektronikos prietaisų importuotoja, bet ir gamintoja bei eksportuotoja.
nuotrauka
2019-10-01 14:22
Inžinieriai lėmė itin sparčią visuomenės pažangą pastaraisiais amžiais. Šiandien jie taip pat vieni geidžiamiausių specialistų darbo rinkoje. Inžinerinei pramonei aktualių profesijų atstovai patenka ne tik tarp paklausiausių, bet ir geriausiai apmokamų darbuotojų Lietuvoje.
nuotrauka
2019-08-27 10:02
Ateinanti 4.0 pramonės revoliucija smarkiai pakeitė ir išaugino inžinerinę pramonę visame pasaulyje ir tuo pačiu Lietuvoje, tačiau reikalingų specialistų deficitas tik didėja. Situacijos nekeičia ir beveik dvigubai šalies darbo užmokesčio vidurkį viršijantys atlyginimai, valstybės skiriamos ir finan...
nuotrauka
2019-07-31 11:58
Europos Sąjungos statistikos biuro „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje vidutiniškai tik 3 įmonės iš 100 savo veikloje pasitelkia robotus. Panašūs skaičiai užfiksuoti Estijoje, Graikijoje, Vengrijoje. Kol kas daugiausiai Europoje robotizuotų įmonių veikia Ispanijoje, Danijoje, Suomijoje – 10-11 proc. Ka...
nuotrauka
2019-07-22 09:11
Viešojoje erdvėje vis garsiau skamba prognozės apie milžinišką dirbtinio intelekto plėtrą verslo srityje. Užsienio ekspertai prognozuoja, kad globali dirbtinio intelekto rinka per daugiau kaip penkmetį išsipūs 43 kartus! Jos vertė išaugs nuo 1,4 milijardo 2016 metais iki 60 milijardų 2025 metais.
nuotrauka
2019-06-25 12:50
Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko kvietimu, regiono merai aptarė Pramonės 4.0 specializacijos vystymo gaires. Susitikime diskutuota, ar ji gali tapti vieninga Panevėžio regiono specializacija, kuri apimtų 2018 m. patvirtintas šešias regiono specializacijos kryptis: robotiką ir automatizavimą, tr...
nuotrauka
2019-06-17 10:38
Robotai-siurbliai, robotai-grindų valytojai, robotai-žoliapjovės, robotai-langų plovėjai – žmogaus pagalbininkai buityje. Vaikai turi robotus-gyvūnėlius, robotus-aukles, robotus-konstruktorius. Šiandien žmonėms prieinami įvairūs modernūs išradimai, kurie anksčiau buvo įsivaizduojami tik fantazijose....
nuotrauka
2019-06-13 10:32
Asociacija „Investors Forum“ ir tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ šiemet vėl išskyrė bei įvertino labiausiai verslo lūkesčius atitinkančias ir perspektyviausias šalies aukštųjų mokyklų bakalauro studijų programas. Konferencijos „Baltic Investors Forum 2019“ metu...
nuotrauka
2019-05-20 11:47
Danų įmonė JKF POLSKA jau daugiau nei 60 metų nuosekliai didina savo indėlį į geresnės aplinkos kūrimą visame pasaulyje. Iš galvanizuoto metalo lakštų ir nerūdijančio plieno filtrus, separatorius, pneumotransporto ortakius bei vakuuminio ištraukimo sistemas gaminanti bendrovė savo produktus pristato...
nuotrauka
2019-05-15 16:08
Lazerinių tyrimų centre Vengrijoje pradėjo veikti lietuvių pagaminta viena galingiausių pasaulyje lazerinių sistemų SYLOS. Unikalios lazerinės sistemos perėmimo naudoti ceremonijoje dalyvavęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Gintaras Vilda sako, kad tai – didžiulis pasiekimas ne tik Lietuvai, b...
nuotrauka
2019-05-09 15:41
Lazerių pramonė – viena iš aukštųjų technologijų sričių, kuria Lietuva gali didžiuotis ir pasigirti esanti tarp tvirtų lyderių. Vis tik šios pramonės atstovai sunerimę – lazerių pramonė, kaip ir nemaža dalis kitų inžinerinės pramonės įmonių, negali tinkamai plėstis, nes kenčia dėl specialistų trūkum...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinė pramonė

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...