2020 liepos 11 d. šeštadienis, 16:32
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Bendrijos ir statybininkai pasiruošę, daugiabučių modernizacija nevyksta

Jonas DVILINSKAS, Lietuvos statybininkų asociacijos viešųjų ryšių specialistas      2015-04-21 13:28
Daugiabučių namų butų savininkai pritarė savo namų modernizacijai, atliko visus būtinus veiksmus ir sudarė rangos darbų sutartis su konkursą laimėjusia statybos bendrove. Atliktos visos reikalavimus atitinkančios procedūros, tačiau pastato atnaujinimo darbai nevyksta ir situacija tampa kritine, nes bankas nesuteikia paskolos, o valstybinės institucijos plano, kaip turėtų būti elgiamasi tokiais atvejais, panašu, neturi.
nuotrauka
Daugiabučių namų butų savininkai pritarė savo namų modernizacijai, atliko visus būtinus veiksmus ir sudarė rangos darbų sutartis su konkursą laimėjusia statybos bendrove. Asociatyvi portalo nuotr.


Lietuvos statybininkų asociacijos žiniomis, Lietuvoje šiuo metu yra apie 20 namų, laukiančių skubaus kredito, kad modernizacijos darbai būtų pradėti, o pradėtieji galėtų būti tęsiami. Kauno mieste įsikūrusi statybos bendrovė informavo asociaciją, kad daugiabučių namų gyventojai, pasirinkę geriausias sąlygas pasiūliusį banką, pinigų modernizacijos vykdymui taip ir nesulaukia, nes paskola „užstrigo“ ties Europos investicijų banku, per kurį įgyvendinamas JESSICA programa.

Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti teikimo ir daugiabučių namų atnaujinimo projektų įgyvendinimo priežiūros taisyklėse yra nustatytas terminas, iki kada turi būti užbaigti rangos darbai, t.y. iki 2015 m. spalio 1 d., kad daugiabutį modernizuoti siekiantys gyventojai gautų numatyto dydžio valstybės paramą. Akivaizdu, kad bendrijoms negavus paskolos, rangovai negalės užbaigti darbų iki sutartyse numatyto termino, o bendrijos negalės įsisavinti paramos. Bendrijos turėdamos rangos darbų sutartis bei statybos leidimus nepradeda darbų ir neleidžia rangovams dirbti, kol su banku nėra sudaryta kredito sutartis – visas procesas stabdomas iš finansuotojo pusės. Bendrijos negali pasirinkti kitos kreditavimo įstaigos kol nėra iš naujo įvykdytos investicijų plano patvirtinimo procedūros, o kituose bankuose ir kreditavimo įstaigose pasirinkto banko dokumentų formos negalioja.

Susidarius šiai situacijai buvo kreiptasi į finansuotoją, Būsto energijos taupymo agentūrą, Europos investicijų banką ir Aplinkos ministeriją. Konkretaus atsakymo, ar bus suteikta paskola daugiabučių namų savininkų bendrijoms ir, kada konkrečiai bus pradėtos sudarinėti sutartys dėl jos teikimo daugiabučiams namams atnaujinti, iki šiol negauta.

„Daugiabučių modernizacija šalyje vis dar nepasiekia siekiamų mastų dėl neišspręstų jos organizavimo problemų. Šiuo atveju savo namą modernizuoti norintys gyventojai yra palikti nežinioje – įvykdę visas reikiamas procedūras jie nežino, ar paskola darbams jiems bus suteikta, ar spės pasinaudoti didesne valstybės parama ir, kas bus atsakingas jei gyventojai dėl stringančių procedūrų patirs nuostolius“, - teigia Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

Nuostolių šioje situacijoje gali patirti visi. Jeigu gyventojai turės iš naujo atlikti visas procedūras, kad gautų finansavimą, yra tikimybė, kad gyventojai renovacijai nebepritars. Be to, nespėjus užbaigti darbų iki termino pabaigos, vėliau gyventojams būtų siūlomos prastesnės finansinės sąlygos. Lieka neaiškų, kas tokiu atveju sumokės rangovams už atliktą darbų dalį, koks tolesnis nebaigtų darbų likimas, ar juos konservuoti, ar viską nuardyti, kas tokiu atveju apmokės už konservavimo ir ardymo darbus.

Lietuvos statybininkų asociacija, teikdama siūlymus dėl daugiabučių namų modernizacijos Lietuvoje efektyvesnio įgyvendinimo, ne kartą akcentavo taisytinas modernizacijos darbų pirkimo procedūras ir kitas problemas. Pastebima, kad BETA agentūra, sprendžianti modernizacijos klausimus Lietuvoje, susiduria ir su naujais nesklandumais, kuriems tinkamai pasiruošta nebuvo.  
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-07-09 11:20
Energetikos ministerija parengė ir pateikė derinimui tvarką dėl suskystintų naftos dujų balionų (toliau - dujų balionų) daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Šis dujų balionų keitimas bus finansuojamas valstybės. Numatyta, kad parama sieks iki 600 eurų – daugiabučio namo vidaus elekt...
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-07 09:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), konstatavo, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę nereikalauti iš jo apmokėti sąskaitą už atliktus darbus yra nepagrįstas.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 17:14
Seimas po svarstymo pritarė draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-18 08:48
Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 14:58
Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-11 09:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiomis pataisomis siekiama sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, išsamiai reglamentuojant šių paslaugų kainų nustatymo, paskirstymo ir atskaitomyb...
nuotrauka
2020-06-11 09:28
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 769 gyventojų prašymus kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą V klasės biokuro katilais ir šilumos siurbliais.
nuotrauka
2020-06-09 13:55
Konkurencijos taryba išnagrinėjo Aplinkos ministerijos parengtą Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir rekomendavo jai dar kartą apsvarstyti siūlomus pakeitimus, kuriais savivaldybėms gali kilti interesų konfliktas, bei atlikti poveikio konkurencijai vertinimą.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai