2020 spalio 31 d. šeštadienis, 4:22
Reklama  |  facebook

Bendrovės „Montuotojas“ objektų sąraše – šimtmečio statybos  1

2014-04-07 21:32
Kone visuose didžiausiuose ir sudėtingiausiuose Lietuvos objektuose yra AB „Montuotojas“ indėlis. AB „Montuotojas“ generalinis direktorius Alfonsas Jaras sako, kad įmonės žmonės gali sumontuoti bet kokios paskirties ir sudėtingumo technologinius įrengimus. Kad tik daugiau projektų ir apsisprendimo būtų. Įmonės tradicijos, patirtis, kompetencija – didžiuliai. Ir neįkainojami.
nuotrauka
Vienas iš svarbiausių energetinių AB „Montuotojas“ darbų – 2009-2011 m. AB „Achema“ sumontuotos didžiausios Lietuvoje 46,35 MW galios kogeneracinės elektrinės plieninės konstrukcijos ir kiti montavimo darbai.


Minimos įmonės
Montuotojas, AB
Akmenės cementas, AB
Lifosa, AB
Achema, AB
Respublikinis „Pramontažo“ trestas,
Stamita, UAB
Vilniaus Koncertų ir sporto rūmų stogo konstrukcija, Vilniaus televizijos bokšto plieno konstrukcijos ir apžvalgos ratas, Operos ir baleto teatro konstrukcijos bei scenos pasukimo mechanizmai, Mažeikių naftos įmonė, Kėdainių „Lifosa“, Akmenės cemento gamykla, Jonavos azoto gamykla, dabartinė „Achema“ ir daugelis kitų sudėtingų objektų – tai pagrindiniai dar praeito šimtmečio „Montuotojo“ pirmtako „Prammontažo“ darbai. Ne mažiau įspūdingas ir šio šimtmečio darbų sąrašas: prekybos centras „Ozas“, „Klaipėdos nafta“, „Būtingės nafta“, darbai „Achemoje“ ir „Lifosoje“, Lietuvos energijoje“ – sąrašas išties ilgas, nes įmonės žmonės vienu metu dirba maždaug šimte objektų.

Vilniaus Koncertų ir sporto rūmai įrašyti į šalies Kultūros vertybių registrą, Operos ir baleto teatre kultūros irgi netrūksta, „Snow arena“ Druskininkuose padėjo atgaivinti turizmą šiame mieste, tad galima sakyti, kad „Montuotojo“ darbai prisideda ne tik prie pramonės, bet ir kultūros kūrimo, turizmo plėtros.

Šiuo metu daugelio šalies miestų ir miestelių savivaldybės ir šilumos gamintojai stengiasi pasistatyti kogeneracines jėgaines. Ne vieną jų įrengiant irgi tenka darbuotis „Montuotojo“ specialistams. Tad kita dalis „Montuotojo“ objektų prisideda prie šalies energetinės nepriklausomybės – ypač kai kalbame apie kogeneracines jėgaines.

Kogeneracija – ramstis energetinei nepriklausomybei

Kogeneracija – šilumos ir elektros energijos gamyba – viena populiariausių ir ekonomiškiausių energiją taupančių technologijų pasaulyje. Ji, ko gero, būtų labiau išplėtota, jei būtų kur dėti perteklinę šilumą vasarą. Naujausioje 2012 m. Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje įtvirtinta nuostata, kad elektros gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių – vienas iš svarbiausių valstybės energetikos politikos prioritetų. Pirmenybė bus teikiama biomasę naudojančioms kogeneracinėms elektrinėms ir vėjo energetikai.

Apie šilumą Strategijoje sakoma, jog šilumos gamybos sektoriuje efektyvumas bus didinamas keičiant senas katilines naujomis, efektyvesnėmis, biomasę naudojančiomis katilinėmis ir tam tinkamose vietose įrengiant kogeneracines biomasės elektrines.

Tad kogeneracinės jėgainės, ypač biokuro, yra išsigelbėjimas ten, kur šilumą galima panaudoti ir vasarą, matyt, todėl Strategijoje ir atsirado išlyga – „tam tikrose vietose“.

Na, o elektrines montuojantys specialistai sako, kad gali jas montuoti žiemą vasarą, bet kurioje vietoje, kad tik būtų užsakymų.

AB „Montuotojas“ gamybos direktorius Aurimas Jurčius santūrus: „Kogeneracinių jėgainių statyboje nėra ypatingų ar išskirtinai specifinių montavimo darbų, tiesiog pagal projekto reikalavimus montuojami technologiniai įrengimai, vamzdynai, pastato konstrukcijos. Tokiems darbams reikia šaltkalvių, suvirintojų, kranininkų, dažytojų, izoliuotojų, elektrikų ir, be abejo, darbų vadovų, turinčių žinių apie šilumos įrenginių montavimą. Dažniausiai naudojama technika – kranai, keltuvai, bokšteliai, suvirinimo bei pjovimo įranga. Aišku, didžioji dalis darbų jėgainėse tenka šaltkalviams ir suvirintojams.“ A. Jurčiaus nuomone, tai įmonės kasdienybė, svarbiausia, kad užsakovai liktų patenkinti atliktų darbų kokybe ir terminais.

Yra pramogų kompleksas – yra turistų

2011-aisiais Druskininkuose atidarytas žiemos pramogų kompleksas traukia į miestą turistus visais metų laikais, jie – miesto gyvybė, ekonomikos variklis. Projektuojant „Snow areną“ buvo skaičiuojama, kad jei per metus joje apsilankys 130-140 tūkst. žmonių, komplekso statyba atsipirks per 15 metų. Per 2011-2012 metų sezoną arenoje apsilankė apie 0,5 mln. žmonių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjunga pastebėjo, kad „Snow arenos“ statyboje yra panaudota unikalių inžinerinių sprendimų, pirmiausia – tai didžiuliai konstrukcijų masteliai, uždaro ir atviro tipo trasos viename komplekse. Europoje tokio tipo statinių yra vos keli. Slidinėjimo trasų sniego gamybai naudojama Powder Star Series technologija. Sniegas gaminamas naudojant suspaustą orą ir šaltą vandenį be jokių cheminių ir bakterinių priedų. Ši technologija suteikia galimybę aprūpinti slidinėjimo trasas aukščiausios kokybės sniegu ištisus metus. Sniego gamybos sistema yra automatizuota, gali būti kontroliuojama bei valdoma nuotoliniu būdu.

Unikalaus dydžio metalo konstrukcijas „Snow arenai“ gamino AB „Montuotojas“, šio objekto generalinis rangovas – UAB „Stamita“. Šiame unikaliame objekte dirbo keliasdešimt bendrovių, daugybė žmonių turėjo darbo. Bendra projekto vertė – 110, 7 mln. litų.
Jeigu Druskininkuose bus pastatytas dar ir baseinas su vasarą atkeliamu stogu, tikriausiai miestas taptų vienu iš patraukliausių turistams objektų bent Rytų Europoje. O kol pastatys – patraukliausias statybininkams.

Kogeneracinė jėgainė „Achemoje“

Vienas iš svarbiausių energetinių AB „Montuotojas“ darbų – 2009-2011 metais AB „Achema“ sumontuotos didžiausios Lietuvoje 46,35 MW galios kogeneracinės elektrinės plieninės konstrukcijos ir kiti montavimo darbai. Elektrinėje deginamos gamtinės dujos, gaminama elektra ir garas gamybos procesams. Per metus „Achemoje“ suvartojama iki 415 mln. kWh, su pašaliniais vartotojais – iki 422 mln. kWh. Bendrovė savose kogeneracinėse jėgainėse per metus pasigamina apie 382 mln. kWh. Jėgainės naudingumo koeficientas – virš 90 proc. AB „Achema“ investicijos kogeneracinės jėgainės Nr. 2 projektui viršija 100 mln. Lt, iš jų apie 10 proc. – Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšos pagal priemonę „Energijos gamybos efektyvumo didinimas“.

Suprantama, kad pačių pasigaminama energija įmonės konkurencingumui yra neįkainojama.

„Panevėžio energijoje“ – šilumos ir elektros gamyba

2008 metais AB „Panevėžio energija“ pradėjo eksploatuoti dujomis kūrenamą 35 MW galios kombinuoto ciklo termofikacinę elektrinę, jėgainę, kurioje pagaminta šiluma tiekiama miesto gyventojams, o elektros energija parduodama nacionaliniams elektros tinklams. Kaip skelbia „Panevėžio energija“, šilumos savikaina 2013 metais buvo 14,66 cnt/kWh. Katilo, dūmtraukių, turbinų, vamzdynų bei technologinių įrengimų montavimo darbus atliko AB „Montuotojas“.

AB „Montuotojas“ 2010-2012 metais dirbo montuojant AB „Lietuvos elektrinė“ 444 MW kombinuoto ciklo elektrinės vamzdynus, technologinius įrengimus bei plienines konstrukcijas.

Ateitis – biokuro katilinės

AB „Panevėžio energija“ planuoja naujos modernios biokuru kūrenamos katilinės statybą Zarasuose. Planuojama pastatyti du 1,5 ir 2,5 MW galios biokuro katilus, ne mažesnės nei 0,5 MW šilumos galios degimo produktų kondensacinį ekonomaizerį. Naujų įrenginių šiluminė galia būtų 4,5 MW. Tai atpigintų šildymą Zarasuose.

Vilniaus taryba balandžio pradžioje iš esmės pritarė 720 mln. litų vertės trečiosios Vilniaus termofikacinės elektrinės rekonstrukcijai. Vilniaus šilumos tinklų vadovas Arūnas Keserauskas sakė, jog pasirinkta 540 MW biomasės garo katilo statyba.

Tendencijos rodo, kad siekiant pigesnio šildymo dar ne viename mieste ir miestelyje bus statomos naujos, modernizuojamos senos katilinės. Tiesa, šioje srityje neapsieinama be politikų keliamų įtarimų ir sumaišties. Jeigu ne tai, ko gero jau seniai šalyje būtų daugiau biokuru kūrenamų katilinių.

Fotogalerijoje – AB „Montuotojas“ nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Be komentarų
2014-04-12 10:30
Tikri savo srities profesionalai. Aukščiausia kvalifikacija.

Pramoninė statyba

nuotrauka
2020-10-21 07:43
Dolomitas ir klintys Lietuvoje eksploatuojamuose karjeruose dažniausiai smulkinami sprogdinant. Vykdant sprogdinimo darbus, dažnai susiduriama su vandens užlietais gręžiniais, todėl valstybės valdoma AB „Detonas“ nutarė pradėti gaminti emulsinę sprogstamąją medžiagą, kuri nebijo drėgmės. Nauja gamyk...
nuotrauka
2020-09-10 10:50
Didžiausia azoto trąšų ir kitų pramoninių chemijos produktų gamintoja Baltijos šalyse „Achema“ šį mėnesį užbaigs daugumą planinių remonto darbų: antrojo amoniako cecho, kalcio amonio salietros ir amonio salietros cechų remontą ir atnaujins jų gamybos procesus. Spalį, suremontavus antrąjį azoto rūgšt...
nuotrauka
2020-08-26 07:05
„Caverion Lietuva“ baigė 2019 m. Kaune atidarytos „Hollister Lietuva“ gamyklos įrengimo projektą. „Hollister Incorporated“ priklausančios gamyklos veikla, susijusi su sveikatos priežiūros produktų gamyba, reikšminga visoje Europoje, todėl ir inžineriniai sprendimai, kuriais rūpinosi „Caverion Lietuv...
nuotrauka
2020-08-21 09:23
UAB „Harju Elekter“ pradeda 4-ąjį gamyklos Panevėžyje plėtros etapą. Statybos darbus, kurių pabaiga numatyta 2021 m. kovą, atliks UAB „Kaminta“.
nuotrauka
2020-08-07 11:23
Bendrovė „Vilpak“ investuoja 3 mln. Eur į vien savo reikmėms skirtą 3600 kv. m sandėlį Vilniuje, Žemuosiuose Paneriuose.
nuotrauka
2020-07-16 12:48
Kėdainių LEZ baigta statyti 4500 kv. m ploto šunų ir kačių ėdalo gamykla. Gegužės 27 dieną šio pramonės komplekso užsakovui UAB „Kormotech“ buvo išduotas statinių statybos užbaigimo aktas, o liepos 16 dieną vyksta oficialus pastato atidarymas. Statybos valdymu ir statybos užbaigimo procesu rūpinosi ...
nuotrauka
2020-06-18 15:10
Šią savaitę už „Rail Baltica“ įgyvendinimą atsakinga bendra Baltijos šalių įmonė „RB Rail As“ vykdo antrąjį nuotolinių susitikimų su potencialiais geležinkelio infrastruktūros komponentų tiekėjais etapą. Šį kartą dėmesys skiriamas betono konstrukcijų gamintojams.
nuotrauka
2020-05-05 10:42
Trečia pagal dydį orlaivių dažymo paslaugas teikianti kompanija pasaulyje – „MAAS Aviation“ – Kauno oro uoste pradėjo naujo angaro statybas. Kompanija, vertindama paklausos augimo perspektyvas, jau preliminariai išreiškė norą plėtoti tolimesnę veiklą antrame pagal dydį Lietuvos oro uoste.
nuotrauka
2020-04-15 10:10
„Luminor“ bankas suteikė 6,8 mln. Eur finansavimą Norvegijos kapitalo NT bendrovei „Baltic Sea Properties“, kuri pradėjo dviejų logistikos centrų statybą – abu centrai iškils šalia kelio Vilnius-Kaunas.
nuotrauka
2020-03-24 10:58
Oro skaidymo gamyklos teritorijoje Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) praėjusią savaitę buvo pastatytas esminis dujų gamyklos komponentas – 50 tonų svorio ir 30 m aukščio rektifikacinė kolona, kitaip dar vadinama „šalčio dėže“. Kolona buvo pakelta dviejų didžiulių autokranų pagalba.
nuotrauka
2020-03-02 08:40
Šeimos valdoma specializuota polimerų gamybos bendrovė REHAU, kurios metiniai pardavimai siekia apie 3,5 mlrd. eurų, Klaipėdoje steigia vieną moderniausių gamybos padalinių. Gamykla, kuri bus įkurta Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), gamins mikro kabelių vamzdžių sistemas optinio pluošto...
nuotrauka
2020-02-12 08:00
Skaičiuojama, kad šiemet pradėsiančios veikti Vilniaus ir Kauno kogeneracinės jėgainės (KJ) bus efektyviausios jėgainės Baltijos regione. Efektyvus kuro energijos panaudojimas ne tik mažins neigiamą poveikį aplinkai, bet ir užtikrins mažesnę šilumos gamybos kainą, palyginus su kitomis alternatyvomis...
nuotrauka
2020-01-14 09:29
Įrengiant bendrovės „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechą, generalinis rangovas UAB „Montuotojas“ pagamino ir sumontavo apie 700 tonų metalinių konstrukcijų. Toks konstrukcijų kiekis buvo pagamintas ir sumontuotas per metus. Trumpas terminas tokios apimties darbams kėlė nemažai į...
nuotrauka
2019-12-30 10:55
Monake įsikūrusi bendrovė „GRH International“ nusprendė Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) steigti naująją savo įmonę.
nuotrauka
2019-12-13 10:21
2020 m. pradžioje Tarptautiniame Šiaulių oro uoste bus pradėtas statyti didžiausias Europoje orlaivių techninės priežiūros ir remonto centras (angl. MRO) – „Aviatic MRO“, kurio plotas užims 23 tūkst. kv. metrų. Investicijos į projektą sieks iki 20 mln. eurų.
nuotrauka
2019-12-06 10:18
Estijos laivų remonto ir metalo apdirbimo grupei „BLRT Grupp“ priklausanti kompanija „Elme Metall“ pasirašė sutartį su Klaipėdos laisvąją ekonomine zona (LEZ) dėl investicijų į prekybos, logistikos ir gamybos kompleksą. Per artimiausius keletą metų į projektus 7,6 ha teritorijoje kompanija planuoja ...
nuotrauka
2019-12-04 06:58
Šią savaitę Kauno LEZ pradedami modernios, didelio efektyvumo Kauno kogeneracinės jėgainės, gaminsiančios šilumą ir elektros energiją, bandymai.
nuotrauka
2019-11-29 14:23
Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) elektronikos gamintoja iš Vokietijos, Leipcigo miesto, atidarys modernų techninės priežiūros, remonto ir gamybos padalinį. LEZ buvo pasirinkta ir įvertinta kaip tinkamiausia numatytos plėtros etapui.
nuotrauka
2019-11-27 15:36
Valstybės įmonė Ignalinos atominė elektrinė (IAE) su UAB „Kelvista“ pasirašė sutartį dėl IAE mažo ir vidutinio aktyvumo trumpaamžių radioaktyviųjų atliekų paviršinio atliekyno statybos techninės priežiūros ir FIDIC inžinieriaus paslaugų teikimo. Sutartis įsigaliojo lapkričio 27 dieną.
nuotrauka
2019-11-21 11:57
Po beveik metus trukusių pasiruošimo darbų vienai didžiausių pasaulyje dujų gamybos įmonių grupei „Linde” priklausanti bendrovė „AGA“ gavo leidimą statyti deguonies ir azoto gamyklą Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje. Į dujų gamyklą bus investuota 20 mln. eurų, o statybas planuojama užbaigti jau...

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba

nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...