2019 rugpjūčio 26 d. pirmadienis, 0:19
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Bendrovės „Montuotojas“ objektų sąraše – šimtmečio statybos  1

2014-04-07 21:32
Kone visuose didžiausiuose ir sudėtingiausiuose Lietuvos objektuose yra AB „Montuotojas“ indėlis. AB „Montuotojas“ generalinis direktorius Alfonsas Jaras sako, kad įmonės žmonės gali sumontuoti bet kokios paskirties ir sudėtingumo technologinius įrengimus. Kad tik daugiau projektų ir apsisprendimo būtų. Įmonės tradicijos, patirtis, kompetencija – didžiuliai. Ir neįkainojami.
nuotrauka
Vienas iš svarbiausių energetinių AB „Montuotojas“ darbų – 2009-2011 m. AB „Achema“ sumontuotos didžiausios Lietuvoje 46,35 MW galios kogeneracinės elektrinės plieninės konstrukcijos ir kiti montavimo darbai.


Minimos įmonės
Montuotojas, AB
Akmenės cementas, AB
Lifosa, AB
Achema, AB
Respublikinis „Pramontažo“ trestas,
Stamita, UAB
Vilniaus Koncertų ir sporto rūmų stogo konstrukcija, Vilniaus televizijos bokšto plieno konstrukcijos ir apžvalgos ratas, Operos ir baleto teatro konstrukcijos bei scenos pasukimo mechanizmai, Mažeikių naftos įmonė, Kėdainių „Lifosa“, Akmenės cemento gamykla, Jonavos azoto gamykla, dabartinė „Achema“ ir daugelis kitų sudėtingų objektų – tai pagrindiniai dar praeito šimtmečio „Montuotojo“ pirmtako „Prammontažo“ darbai. Ne mažiau įspūdingas ir šio šimtmečio darbų sąrašas: prekybos centras „Ozas“, „Klaipėdos nafta“, „Būtingės nafta“, darbai „Achemoje“ ir „Lifosoje“, Lietuvos energijoje“ – sąrašas išties ilgas, nes įmonės žmonės vienu metu dirba maždaug šimte objektų.

Vilniaus Koncertų ir sporto rūmai įrašyti į šalies Kultūros vertybių registrą, Operos ir baleto teatre kultūros irgi netrūksta, „Snow arena“ Druskininkuose padėjo atgaivinti turizmą šiame mieste, tad galima sakyti, kad „Montuotojo“ darbai prisideda ne tik prie pramonės, bet ir kultūros kūrimo, turizmo plėtros.

Šiuo metu daugelio šalies miestų ir miestelių savivaldybės ir šilumos gamintojai stengiasi pasistatyti kogeneracines jėgaines. Ne vieną jų įrengiant irgi tenka darbuotis „Montuotojo“ specialistams. Tad kita dalis „Montuotojo“ objektų prisideda prie šalies energetinės nepriklausomybės – ypač kai kalbame apie kogeneracines jėgaines.

Kogeneracija – ramstis energetinei nepriklausomybei

Kogeneracija – šilumos ir elektros energijos gamyba – viena populiariausių ir ekonomiškiausių energiją taupančių technologijų pasaulyje. Ji, ko gero, būtų labiau išplėtota, jei būtų kur dėti perteklinę šilumą vasarą. Naujausioje 2012 m. Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje įtvirtinta nuostata, kad elektros gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių – vienas iš svarbiausių valstybės energetikos politikos prioritetų. Pirmenybė bus teikiama biomasę naudojančioms kogeneracinėms elektrinėms ir vėjo energetikai.

Apie šilumą Strategijoje sakoma, jog šilumos gamybos sektoriuje efektyvumas bus didinamas keičiant senas katilines naujomis, efektyvesnėmis, biomasę naudojančiomis katilinėmis ir tam tinkamose vietose įrengiant kogeneracines biomasės elektrines.

Tad kogeneracinės jėgainės, ypač biokuro, yra išsigelbėjimas ten, kur šilumą galima panaudoti ir vasarą, matyt, todėl Strategijoje ir atsirado išlyga – „tam tikrose vietose“.

Na, o elektrines montuojantys specialistai sako, kad gali jas montuoti žiemą vasarą, bet kurioje vietoje, kad tik būtų užsakymų.

AB „Montuotojas“ gamybos direktorius Aurimas Jurčius santūrus: „Kogeneracinių jėgainių statyboje nėra ypatingų ar išskirtinai specifinių montavimo darbų, tiesiog pagal projekto reikalavimus montuojami technologiniai įrengimai, vamzdynai, pastato konstrukcijos. Tokiems darbams reikia šaltkalvių, suvirintojų, kranininkų, dažytojų, izoliuotojų, elektrikų ir, be abejo, darbų vadovų, turinčių žinių apie šilumos įrenginių montavimą. Dažniausiai naudojama technika – kranai, keltuvai, bokšteliai, suvirinimo bei pjovimo įranga. Aišku, didžioji dalis darbų jėgainėse tenka šaltkalviams ir suvirintojams.“ A. Jurčiaus nuomone, tai įmonės kasdienybė, svarbiausia, kad užsakovai liktų patenkinti atliktų darbų kokybe ir terminais.

Yra pramogų kompleksas – yra turistų

2011-aisiais Druskininkuose atidarytas žiemos pramogų kompleksas traukia į miestą turistus visais metų laikais, jie – miesto gyvybė, ekonomikos variklis. Projektuojant „Snow areną“ buvo skaičiuojama, kad jei per metus joje apsilankys 130-140 tūkst. žmonių, komplekso statyba atsipirks per 15 metų. Per 2011-2012 metų sezoną arenoje apsilankė apie 0,5 mln. žmonių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjunga pastebėjo, kad „Snow arenos“ statyboje yra panaudota unikalių inžinerinių sprendimų, pirmiausia – tai didžiuliai konstrukcijų masteliai, uždaro ir atviro tipo trasos viename komplekse. Europoje tokio tipo statinių yra vos keli. Slidinėjimo trasų sniego gamybai naudojama Powder Star Series technologija. Sniegas gaminamas naudojant suspaustą orą ir šaltą vandenį be jokių cheminių ir bakterinių priedų. Ši technologija suteikia galimybę aprūpinti slidinėjimo trasas aukščiausios kokybės sniegu ištisus metus. Sniego gamybos sistema yra automatizuota, gali būti kontroliuojama bei valdoma nuotoliniu būdu.

Unikalaus dydžio metalo konstrukcijas „Snow arenai“ gamino AB „Montuotojas“, šio objekto generalinis rangovas – UAB „Stamita“. Šiame unikaliame objekte dirbo keliasdešimt bendrovių, daugybė žmonių turėjo darbo. Bendra projekto vertė – 110, 7 mln. litų.
Jeigu Druskininkuose bus pastatytas dar ir baseinas su vasarą atkeliamu stogu, tikriausiai miestas taptų vienu iš patraukliausių turistams objektų bent Rytų Europoje. O kol pastatys – patraukliausias statybininkams.

Kogeneracinė jėgainė „Achemoje“

Vienas iš svarbiausių energetinių AB „Montuotojas“ darbų – 2009-2011 metais AB „Achema“ sumontuotos didžiausios Lietuvoje 46,35 MW galios kogeneracinės elektrinės plieninės konstrukcijos ir kiti montavimo darbai. Elektrinėje deginamos gamtinės dujos, gaminama elektra ir garas gamybos procesams. Per metus „Achemoje“ suvartojama iki 415 mln. kWh, su pašaliniais vartotojais – iki 422 mln. kWh. Bendrovė savose kogeneracinėse jėgainėse per metus pasigamina apie 382 mln. kWh. Jėgainės naudingumo koeficientas – virš 90 proc. AB „Achema“ investicijos kogeneracinės jėgainės Nr. 2 projektui viršija 100 mln. Lt, iš jų apie 10 proc. – Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšos pagal priemonę „Energijos gamybos efektyvumo didinimas“.

Suprantama, kad pačių pasigaminama energija įmonės konkurencingumui yra neįkainojama.

„Panevėžio energijoje“ – šilumos ir elektros gamyba

2008 metais AB „Panevėžio energija“ pradėjo eksploatuoti dujomis kūrenamą 35 MW galios kombinuoto ciklo termofikacinę elektrinę, jėgainę, kurioje pagaminta šiluma tiekiama miesto gyventojams, o elektros energija parduodama nacionaliniams elektros tinklams. Kaip skelbia „Panevėžio energija“, šilumos savikaina 2013 metais buvo 14,66 cnt/kWh. Katilo, dūmtraukių, turbinų, vamzdynų bei technologinių įrengimų montavimo darbus atliko AB „Montuotojas“.

AB „Montuotojas“ 2010-2012 metais dirbo montuojant AB „Lietuvos elektrinė“ 444 MW kombinuoto ciklo elektrinės vamzdynus, technologinius įrengimus bei plienines konstrukcijas.

Ateitis – biokuro katilinės

AB „Panevėžio energija“ planuoja naujos modernios biokuru kūrenamos katilinės statybą Zarasuose. Planuojama pastatyti du 1,5 ir 2,5 MW galios biokuro katilus, ne mažesnės nei 0,5 MW šilumos galios degimo produktų kondensacinį ekonomaizerį. Naujų įrenginių šiluminė galia būtų 4,5 MW. Tai atpigintų šildymą Zarasuose.

Vilniaus taryba balandžio pradžioje iš esmės pritarė 720 mln. litų vertės trečiosios Vilniaus termofikacinės elektrinės rekonstrukcijai. Vilniaus šilumos tinklų vadovas Arūnas Keserauskas sakė, jog pasirinkta 540 MW biomasės garo katilo statyba.

Tendencijos rodo, kad siekiant pigesnio šildymo dar ne viename mieste ir miestelyje bus statomos naujos, modernizuojamos senos katilinės. Tiesa, šioje srityje neapsieinama be politikų keliamų įtarimų ir sumaišties. Jeigu ne tai, ko gero jau seniai šalyje būtų daugiau biokuru kūrenamų katilinių.

Fotogalerijoje – AB „Montuotojas“ nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Be komentarų
2014-04-12 10:30
Tikri savo srities profesionalai. Aukščiausia kvalifikacija.

Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-08-21 15:38
Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., oficialiai paskelbta naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos statybos pradžia. Į pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė su pranešimu apie mokyklos siekius ir laukiamus pokyčius.
nuotrauka
2019-08-21 07:48
Bendrovė „Dzūkijos statyba“ dalyvauja viename iš Lietuvai svarbių projektų – Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboje įmonei patikėti betonavimo darbai.
nuotrauka
2019-08-19 07:50
Neseniai Vokietijos gamintojas JUNG pristatė naujovę – modulinę sistemą „plug + go“, kuri elektros prietaisų montavimą padaro paprastą, greitą ir švarų. Tuščiavidurių sienų sistemoms ir baldams pritaikytos „plug + go“ sistemos idėja – užsakovą pasiekia iš anksto gamykloje į vieną rėmelį jau surinkti...
nuotrauka
2019-08-14 09:37
Skaitmeninė statyba tampa būtinybe statybų rinkoje. Siekiant inovatyvaus ir konkurencingo statybos sektoriaus, spartus skaitmeninės statybos diegimas Lietuvoje yra neišvengiamas. Pritaikydamas šiuolaikines technologijas ir pasitelkdamas vizualinį programavimą, Vilniaus Gedimino technikos universitet...
nuotrauka
2019-08-13 10:31
2017 m. sausio 26 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2017/1475 dėl keraminių čerpių, kurioms taikomas standartas EN 1304, reikalauja, kad atsparumas temperatūrų svyravimui nekeistų gaminių eksploatacinių savybių, kad čerpės atlaikytų ne mažiau kaip 150 šilumos/šalčio ciklų.
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...
nuotrauka
2019-08-12 14:36
Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus tra...
nuotrauka
2019-08-09 15:04
Kaune iškils naujas tiltas per Nerį, kuris bus kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda dalis, taip pat bus pastatytas naujas viadukas per Jonavos gatvę, dešinėje magistralinio kelio pusėje bus įrengtas jungiamasis kelias.
nuotrauka
2019-08-09 07:30
Iš esmės pertvarkyti didelės įmonės struktūrą – rizikingas žingsnis. Rizika dar labiau išauga, kai šie pokyčiai susiję su įmonės pardavimu ir naujos vadovų komandos atėjimu. Tokia yra įmonių valdymo teorija. Kad šie pokyčiai būtų valdomi, o pereinamasis periodas vyktų kuo sklandžiau, iki metų pabaig...
nuotrauka
2019-08-08 11:28
UAB „Merko statyba“ apyvarta pirmąjį 2019 metų pusmetį pasiekė 27,4 mln. eurų ir buvo 34 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (20,4 mln. eurų).
nuotrauka
2019-08-08 08:52
Vieni iš pagrindinių darnaus miestų vystymosi koncepcijos tikslų yra padaryti miestus ir žmonių apgyventas vietoves saugias, atsparias (stichinėms nelaimėms) ir darnias, užtikrinti visiems prieigą prie prieinamos (lengvai pasiekiamos), patikimos, darnios ir modernios energijos.
nuotrauka
2019-08-07 07:50
PIR izoliacinių plokščių gamintojas „UNILIN“ vertina išmanią izoliaciją, kuri reiškia taupomą erdvę, nes montuojamas plonas izoliacinis sluoksnis, o erdvės panaudojamos kuo efektyviau. Todėl įmonė „Moderni izoliacija“, atstovaujanti „UNILIN“, renkasi jos gaminamą PIR PREMIUM su lambda 0,020 W/mK, ne...
nuotrauka
2019-08-05 12:01
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, remdamasis užsienio ir savo paties patirtimi nagrinėja medžiagų tiekimo valdymo problemas ir jų sprendimo būdus, panaudojant šiuolaikinę procesų valdymo automatizavimo AIVA STATYBA programą. Analizuojami medžiagų tiekimo planavimo, ...
nuotrauka
2019-08-01 10:05
Praūžusi audra užliejo purvu Kauno gatves, per kaitrą nudžiūvo mažo miestelio liepos. Apie tai buvo plačiai rašyta žiniasklaidoje, išsakyta daug nuomonių komentaruose, ieškota kaltų. Tokių dviejų skirtingų reiškinių problemos šaknys yra ten pat – neteisingai parinktos naudojamos miestuose dangos. Di...
nuotrauka
2019-07-31 15:01
Vyriausybė įpareigojo Turto banką parengti koncepciją, kaip panaudoti buvusio Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus pastatus ir teritoriją. Šie pasiūlymai Vyriausybei turėtų būti pateikti iki kitų metų vasario 28 d.
nuotrauka
2019-07-30 13:45
„Modus Group” pradeda naują saulės jėgainių parkų plėtros etapą Lenkijoje. Kaimyninėje rinkoje grupė iki 2020 metų pradžios planuoja įrengti 41 saulės jėgainių parką, kurių bendra galia sieks 41 megavatų (MW). Į šiuos žaliosios energetikos projektus bendrovė numato investuoti apie 36 mln. eurų. Fina...
nuotrauka
2019-07-29 11:49
Šilumos izoliacija teikia komfortą ir mažina sunaudojamos energijos kiekį. Be to, renovacijos projektuose ir naujoms konstrukcijoms yra privalomas kuo mažesnis sunaudojamos energijos kiekis.
nuotrauka
2019-07-25 10:45
Išmanieji namai Lietuvoje atsirado apytiksliai prieš 15 metų, tačiau ne kiekvienas žino, kaip jie veikia, ir nuo ko pradėti savo „protingų“ namų įrengimą. Baiminatės, kad viskas brangiai kainuos, arba kad namas „išprotės“? Jei turėsite pakankamai žinių apie išmaniuosius namus – baimių ir dvejonių ne...
nuotrauka
2019-07-23 14:27
Šalia Klaipėdos įsibėgėja SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtra. Dar šiemet numatoma baigtį pirmąjį etapą – žaliosiomis technologijomis paremto logistikos centro statybas. SBA taip pat patvirtino naują antrojo etapo investiciją – baldų komponentų gamyklą, kurios statyba prasidės įpusėjus pirmąj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...