2021 balandžio 14 d. trečiadienis, 20:58
Reklama  |  facebook

Birštone atidaryta Lietuvoje neregėta sankryža

Viktorija KARSOKAITĖ      2015-02-24 10:36,      Papildyta projekto autoriumi 2015-02-25 11:10
Ilsėtis ir pramogauti į Birštoną ar tiesiog pro šalį važiuojantieji nuo šiol savo kelionės tikslą galės pasiekti saugiau. Magistralinio kelio A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė sankirtoje ties įvažiavimu į Birštono miestą įrengta moderni sankryža. Anot AB „Kauno tiltų“ atstovų, ji ne tik pirmoji mieste – visoje Lietuvoje tokio tipo sankryžų nėra.
nuotrauka
Rekonstruotame ruože vidutinis metinis eismo intensyvumas siekia apie 7 tūkst. automobilių per parą. AB „Kauno tiltai“ nuotr.


Minimos įmonės
Kauno tiltai, AB
Plentprojektas, UAB

Šios sankryžos įrengimo vertė – apie 3,8 mln. Lt be PVM. Dalį projekto finansavo Birštono savivaldybė – apie 820 tūkst. Lt be PVM, taip pat projektas buvo iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Dėmesys saugumui

Kiekvienas lankęsis Birštone ar pro šalį keliavęs žino, kad ties įvažiavimu į miestą buvo tikrai pavojinga. Rekonstruotame ruože vidutinis metinis eismo intensyvumas siekia apie 7 tūkst. automobilių per parą. Pranas Cvilikas, Birštono savivaldybės Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas, tikina, kad ši sankryža buvo laukta ne tik vietos gyventojų, bet ir svečių.

„Tai buvo tik įvažiavimas ir išvažiavimas iš Birštono, normalios sankryžos ten nebuvo. Šioje vietoje buvo didelis avaringumas, dideliais greičiais nuo kalno atlėkdavo sunkiasvoriai automobiliai. Problema buvo keliama jau kuris laikas, nes nelaimingi atsitikimai nuolatos kartodavosi. Toje vietoje įvykdavo ne viena ir ne dvi avarijos“, – pasakoja p. Cvilikas.

Ši sankryža unikali tuo, kad turi ypatingą važiavimo juostų išdėstymo sistemą. Vairuotojai turėtų būti itin atidūs, nes tik prieš įvažiuojant į sankryžą gali pasirinkti kryptį. Žiede važiavimo trajektorijos keisti jau neturi galimybių. Tokia sistema pasirinkta, nes leidžia paspartinti transporto priemonių judėjimą sankryžoje ir sumažinti eismo įvykių skaičių.

Kadangi Birštonas – mažas miestas, tokių didelių priemonių eismo saugumui užtikrinti nereikia. Anot p. Cviliko, kad miestelėnai kiekvieną akimirką nesibaimintų dėl savo gyvybės, naudojamos iškilios perėjos, įvairūs ženklai ir žymėjimai, o ir tokios priemonės nereikalauja milžiniškų investicijų.

Įrengė penkis kartus greičiau

AB „Kauno tiltai“ rekonstravo Birštono žiedinę sankryžą laimėjusi užsakovo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos skelbtą konkursą. Projektas įgyvendintas penkis kartus trumpesnį laikotarpį nei buvo sutarta.

„Įgyvendinant šį projektą buvo įvestas ekonominis naudingumas. Šią žiedinę sankryžą įrengti užsakovas buvo numatęs per maksimalų 18 mėnesių terminą. Rangos darbus laimėjusi bendrovė „Kauno tiltai“ darbus  atliko per tris su puse mėnesio nenutraukiant eismo sankryžoje“, – tikina AB „Kauno tiltai“ techninio direktoriaus pavaduotojas Romualdas Kančaitis.

Įrenginėjant Birštono sankryžą, sustiprinta esama kelio dangos konstrukcija. Taip pat įrengta nauja kelio konstrukcija su asfalto danga sankryžoje ir gatvėse, lietaus nuotekų sistema, nauja 42 m ilgio plieninių vamzdžių pralaida prakalimo būdu.

„Be to, buvo pašalinti želdiniai, kurie kėlė pavojų eismo dalyviams, ir įrengtos santvaros bei gembės kelio ženklams virš važiuojamosios dalies“, – apie darbus pasakojo p. Romualdas Kančaitis.

Iš viso suformuota 734 kv. m žemės sankasos paviršiaus, įrengta 9801 kv. m naujos asfaltbetonio dangos, įrengti 66 nauji kelio ženklai ir 845 m metalinių apsauginių kelio atitvarų bei 1061 m kelio bortų, iš kurių didžioji dalis – granitinių.

Objektą projektavo UAB „Plentprojektas", o autorius – Andrius Sirtautas.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-04-13 11:22
Sekmadienį prasidėjo Klaipėdos jūrų uosto bangolaužių rekonstravimo darbai. Pirmiausiai bus rekonstruojamas pietinis bangolaužis, tad šiaurinis molas, esantis Melnragėje, šiemet liks atviras gyventojams.
nuotrauka
2021-04-13 11:02
Artimiausiu metu vidaus reikalų sistemos pareigūnams – ugniagesiams gelbėtojams, policininkams ir kitiems – bus pagerintos gydymo ir reabilitacijos sąlygos. Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas, įgyvendinantis Vidaus reikalų ministerijos Reabilitacijos c...
nuotrauka
2021-04-12 17:25
Šalia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų iškils didžiausia Baltijos šalyse infekcinių ligų ligoninė. Kauno klinikų užsakymu infekcinių ligų ligoninės projektą įgyvendins projektavimo paslaugų konkursą laimėjusi UAB „Maspro“. Pastato statybos darbų vertė gali siekti apie 2...
nuotrauka
2021-04-12 11:03
Būstą įsigyti siekiančių lietuvių pandemija negąsdina, o butų pardavimai pirmąjį šių metų ketvirtį ir vėl viršijo visus lūkesčius. Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ skaičiuoja, kad pirmąjį šių metų ketvirtį savo įgyvendintuose ir vystomuose projektuose pardavė 81 proc. daugiau...
nuotrauka
2021-04-12 10:41
Vilniaus Naujamiesčio rajone, buvusios „Spartos“ gamyklos teritorijoje statomas „Cyber City“ technologijų miestelis išsiskirs ne tik savo pobūdžiu, apimtimi ir architektūra, bet ir moderniais fasado sprendimais. Statant 35 tūkst. kv. m ploto kompleksą technologijų bendruomenei bus naudojami naujos k...
nuotrauka
2021-04-07 12:20
Centrinio Vilniaus verslo kvartalo, įsikūrusio Konstitucijos pr. ir jo prieigose, ribos toliau plečiamos į rytinę prospekto pusę, formuojant urbanistinę kalvą Kalvarijų gatvės link. Šioje prestižinėje verslo zonoje įsikūrusiuose moderniuose verslo centruose vakansija siekia tik 5,1 proc., o senesni ...
nuotrauka
2021-04-02 07:37
Individualaus namo statyba neretai siejama su ilgai trunkančiais procesais, varginančiomis statybininkų, sunkiasvorės technikos ar medžiagų paieškomis. Šie ir kiti papildomi rūpesčiai ne vieną atbaido nuo svajonės pasistatyti trokštamus namus. Vis dėlto statybos gali būti ne tik kokybiškos, bet ir g...
nuotrauka
2021-03-31 14:05
Visorių informacinių technologijų parke pradedamos naujo mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro statybos. Pirmąjį iš trijų numatomų centrų už 8,5 mln. Eur statys „Naresta“.
nuotrauka
2021-03-31 09:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Bolds Property Partners“ pradeda 4300 kv. m naujo verslo parko statybas sostinės Ukmergės ir Mykolo Lietuvio gatvių sankryžoje prie sankirtos su Vakariniu aplinkkeliu – Vilniaus miesto savivaldybė projektui suteikė statybos leidimą.
nuotrauka
2021-03-30 11:34
Viena didžiausių JAV medicinos technologijų bendrovė „Dexcom“ išsinuomojo biurą verslo kvartale „Business Stadium“. Sostinėje, Rinktinės gatvėje statomame verslo centre bendrovė nuomosis daugiau nei trečdalį pastato – 6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2021-03-29 11:56
Į naują plėtros etapą įžengusi SBA keičia savo ir grupės įmonių pavadinimus, atnaujina prekės ženklus, misiją bei vizualinį identitetą. Pokyčiais, kurie daromi konsultuojantis su pasaulinių prekių ženklų kūrėjais, toliau stiprinamas grupės vertybinis integralumas, ryškinama kryptis į globalias rinka...
nuotrauka
2021-03-29 11:14
Tarptautinį prekybos centro „Europa“ architektų konkursą, skirtą atrinkti partnerius rekonstrukcijai, laimėjo Suomijos architektūros ir interjero studija „Bolder Development Oy“. Pagrindinė architektų ir interjero dizainerių užduotis – funkcionalus išplanavimas, naujos, kasdieniams poreikiams pritai...
nuotrauka
2021-03-29 08:37
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas nekilnojamojo turto fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį su „Moller Real Estate Baltic AS“, pagal kurį įsigijo „Audi“ ir „Volkswagen“ atstovybių pastatus Vilniuje.
nuotrauka
2021-03-26 10:32
Kauno IX forto memorialiniame komplekse veikiančiame istorijos muziejuje laukiama reikšmingų pokyčių.
nuotrauka
2021-03-24 16:12
Rinkoje jau yra nemažai efektyvių hidroizoliavimo sprendimų. Todėl pranašumą suteikia nebe vien efektyvi, bet ir paprastai naudojama, greitai veikianti, pageidautina ir taupios išeigos medžiaga. Visos šios savybės būdingos naujos kartos SCHOMBURG GmbH hidroizoliavimo priemonei AQUAFIN-RB400.
nuotrauka
2021-03-24 13:27
Važiuojant pro Elektrėnus jau galima pastebėti, kad pastarosiomis dienomis ėmė trumpėti vienas iš dviejų nebenaudojamų Lietuvos elektrinės kaminų. Šių 250 ir 150 m aukščio kaminų ardymo projektas yra išskirtinis regione, kadangi tokio aukščio konstrukcijų demontavimas nei Lietuvoje, nei Baltijos šal...
nuotrauka
2021-03-23 11:09
VĮ Lietuvos oro uostai ir statybų bendrovė „Mitnija“ sutarė nutraukti rangos sutartį dėl naujo Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalo statybos. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad pandemijos sukelti finansiniai iššūkiai aviacijos sektoriui apsunkino projekto finansavimo paieškas ir neleido ...
nuotrauka
2021-03-22 16:18
Gavusi lėšų iš struktūrinių fondų, Varėnos rajono savivaldybės administracija ketina įgyvendinti avarinės būklės pastato – Merkinėje (Varėnos rajone) stovinčio vadinamojo Vazos namo – tvarkybos, kapitalinio remonto ir pritaikymo Merkinės krašto muziejaus kultūrinėms veikloms projektą.
nuotrauka
2021-03-18 14:53
Vilniuje, T. Ševčenkos g. 13 įkasta kapsulė, kuri žymi naujojo LR Vadovybės apsaugos tarnybos (VAT) biuro pastato rekonstrukciją. 1972 m. statytas pastatas bus iš esmės atnaujintas, paverčiant jį šiuolaikiniu biuru ir pritaikant prie specifinių VAT darbuotojų poreikių.
nuotrauka
2021-03-18 07:18
Šiuo metu Lietuvoje yra eksploatuojama maždaug 4000 tiltų ir viadukų, kurių bendras ilgis siekia apie 93 km. Didžioji dauguma jų jungia automobilinius kelius ir tik maždaug 14% tiltų yra pastatytų geležinkelio transportui. Gelžbetonio tiltai sudaro maždaug 95% visų Lietuvos tiltų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos