2019 gegužės 23 d. ketvirtadienis, 14:49
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Birštone atidaryta Lietuvoje neregėta sankryža  2

Viktorija KARSOKAITĖ      2015-02-24 10:36,      Papildyta projekto autoriumi 2015-02-25 11:10
Ilsėtis ir pramogauti į Birštoną ar tiesiog pro šalį važiuojantieji nuo šiol savo kelionės tikslą galės pasiekti saugiau. Magistralinio kelio A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė sankirtoje ties įvažiavimu į Birštono miestą įrengta moderni sankryža. Anot AB „Kauno tiltų“ atstovų, ji ne tik pirmoji mieste – visoje Lietuvoje tokio tipo sankryžų nėra.
nuotrauka
Rekonstruotame ruože vidutinis metinis eismo intensyvumas siekia apie 7 tūkst. automobilių per parą. AB „Kauno tiltai“ nuotr.


Minimos įmonės
Kauno tiltai, AB
Plentprojektas, UAB

Šios sankryžos įrengimo vertė – apie 3,8 mln. Lt be PVM. Dalį projekto finansavo Birštono savivaldybė – apie 820 tūkst. Lt be PVM, taip pat projektas buvo iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Dėmesys saugumui

Kiekvienas lankęsis Birštone ar pro šalį keliavęs žino, kad ties įvažiavimu į miestą buvo tikrai pavojinga. Rekonstruotame ruože vidutinis metinis eismo intensyvumas siekia apie 7 tūkst. automobilių per parą. Pranas Cvilikas, Birštono savivaldybės Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas, tikina, kad ši sankryža buvo laukta ne tik vietos gyventojų, bet ir svečių.

„Tai buvo tik įvažiavimas ir išvažiavimas iš Birštono, normalios sankryžos ten nebuvo. Šioje vietoje buvo didelis avaringumas, dideliais greičiais nuo kalno atlėkdavo sunkiasvoriai automobiliai. Problema buvo keliama jau kuris laikas, nes nelaimingi atsitikimai nuolatos kartodavosi. Toje vietoje įvykdavo ne viena ir ne dvi avarijos“, – pasakoja p. Cvilikas.

Ši sankryža unikali tuo, kad turi ypatingą važiavimo juostų išdėstymo sistemą. Vairuotojai turėtų būti itin atidūs, nes tik prieš įvažiuojant į sankryžą gali pasirinkti kryptį. Žiede važiavimo trajektorijos keisti jau neturi galimybių. Tokia sistema pasirinkta, nes leidžia paspartinti transporto priemonių judėjimą sankryžoje ir sumažinti eismo įvykių skaičių.

Kadangi Birštonas – mažas miestas, tokių didelių priemonių eismo saugumui užtikrinti nereikia. Anot p. Cviliko, kad miestelėnai kiekvieną akimirką nesibaimintų dėl savo gyvybės, naudojamos iškilios perėjos, įvairūs ženklai ir žymėjimai, o ir tokios priemonės nereikalauja milžiniškų investicijų.

Įrengė penkis kartus greičiau

AB „Kauno tiltai“ rekonstravo Birštono žiedinę sankryžą laimėjusi užsakovo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos skelbtą konkursą. Projektas įgyvendintas penkis kartus trumpesnį laikotarpį nei buvo sutarta.

„Įgyvendinant šį projektą buvo įvestas ekonominis naudingumas. Šią žiedinę sankryžą įrengti užsakovas buvo numatęs per maksimalų 18 mėnesių terminą. Rangos darbus laimėjusi bendrovė „Kauno tiltai“ darbus  atliko per tris su puse mėnesio nenutraukiant eismo sankryžoje“, – tikina AB „Kauno tiltai“ techninio direktoriaus pavaduotojas Romualdas Kančaitis.

Įrenginėjant Birštono sankryžą, sustiprinta esama kelio dangos konstrukcija. Taip pat įrengta nauja kelio konstrukcija su asfalto danga sankryžoje ir gatvėse, lietaus nuotekų sistema, nauja 42 m ilgio plieninių vamzdžių pralaida prakalimo būdu.

„Be to, buvo pašalinti želdiniai, kurie kėlė pavojų eismo dalyviams, ir įrengtos santvaros bei gembės kelio ženklams virš važiuojamosios dalies“, – apie darbus pasakojo p. Romualdas Kančaitis.

Iš viso suformuota 734 kv. m žemės sankasos paviršiaus, įrengta 9801 kv. m naujos asfaltbetonio dangos, įrengti 66 nauji kelio ženklai ir 845 m metalinių apsauginių kelio atitvarų bei 1061 m kelio bortų, iš kurių didžioji dalis – granitinių.

Objektą projektavo UAB „Plentprojektas", o autorius – Andrius Sirtautas.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Redakcija
2015-02-26 12:32
Jau yra papildyta tekste, projektavo UAB „Plentprojektas"
O,
2015-02-25 10:47
kas projektavo? Neparašyta. Ar patys "Kauno tiltai!?

Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-05-22 12:52
Į šiuo metu statomą verslo centrą „U219“ Vilniuje kelsis vienas stambiausių Lietuvos maitinimo rinkos dalyvių „Amber Food“. Jau pasirašyta patalpų nuomos sutartis su U219 plėtotoja UAB „Šeškinės projektai“, antrine „Panevėžio statybos tresto“ įmone.
nuotrauka
2019-05-22 07:30
Jei prieš daugelį metų mūsų tėvų ar senelių namuose esančios palėpės buvo skirtos sandėliavimui, nereikalingiems daiktams ar instrumentams susidėti, tai šiais laikais ši patalpa įgavo visai kitokią paskirtį. Palėpės tapo madingomis, o jų poreikis ir toliau pastebimai didėja. Tačiau reikia žinoti, ka...
nuotrauka
2019-05-21 13:19
Prie sostinės Žemynos progimnazijos Pašilaičiuose jau netrukus prasidės grandiozinės statybos – čia iškils didžiulis trijų sporto salių priestatas (4000 kv. m) su 1300 vietų tribūnomis. Miestas kuria vis daugiau galimybių kasdien mėgautis sportu savo rajone, savoje mokykloje.
nuotrauka
2019-05-20 15:41
Vilniaus miesto savivaldybė po pertraukos atnaujina Sapiegų parko atkūrimo darbus. Darbai vėl tęsiami po 6 savaičių pertraukos, per kurią projektas buvo patobulintas atsižvelgiant į visuomenės ir ekspertų išsakytas pastabas. Planuojama, kad atnaujintas Sapiegų parkas lankytojus pasitiks jau kitų met...
nuotrauka
2019-05-20 11:47
Danų įmonė JKF POLSKA jau daugiau nei 60 metų nuosekliai didina savo indėlį į geresnės aplinkos kūrimą visame pasaulyje. Iš galvanizuoto metalo lakštų ir nerūdijančio plieno filtrus, separatorius, pneumotransporto ortakius bei vakuuminio ištraukimo sistemas gaminanti bendrovė savo produktus pristato...
nuotrauka
2019-05-16 11:08
Kauno geležinkelio mazgo atkarpoje Kaunas-Palemonas baigti parengiamieji ir pradedami pagrindiniai „Rail Baltica“ europinio geležinkelio tiesimo darbai, kurie yra svarbiausi ir sudėtingiausi šiame tarpvalstybiniame projekte.
nuotrauka
2019-05-13 07:08
Nors BIM modelių naudojimas ir automatizuotas statybos projektų valdymas gali būti priskiriami sektoriaus naujienoms, jie vis plačiau taikomi visame pasaulyje. Tai liudija ir mūsų patirtis Lietuvoje su didžiaisiais sektoriaus atstovais, kurių dauguma jau perėjo prie naujo veiklos modelio ir netruko ...
nuotrauka
2019-05-10 11:33
Kompanijos MERKO pajamos Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį buvo 9,5 mln. eurų. Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu jos augo 17 proc.
nuotrauka
2019-05-09 07:45
Pastaruoju metu bendrovė „Eikos statyba“ vykdo projektus, kurie reikalauja įvairiapusės kompetencijos, kelia skirtingus iššūkius. Jeigu viename objekte tenka ieškoti būdų, kaip pastatyti itin greitai, kuriame galima naudoti naujausias technologijas, mechanizmus, tai kitame objekte vyrauja ypatingas ...
nuotrauka
2019-05-08 14:35
Viena stambiausių granito ir dolomito skaldos gamintoja bei pardavėja Lietuvoje „Milsa“ įmonių grupė ketvirtus metus iš eilės skaičiuoja augimą. 2018 m. pardavimo pajamos siekė beveik 31 mln. eurų: tai penktadaliu daugiau lyginant su 2017 m. (25, 4 mln.) ir bene du kartus daugiau nei 2015 m. (18,5 m...
nuotrauka
2019-05-08 10:26
Pastatas yra veikiamas drėgmės ne tik statybos metu, bet visą savo gyvavimo laikotarpį. „Matoma“ bendroji drėgmė tampa dažniausia ir plačiausiai pasitaikančia su drėgme susijusių problemų pastatuose priežastimi.
nuotrauka
2019-05-08 10:19
Didžiausio Norvegijos baldų gamintojo „Ekornes Group“ antrinė įmonė „IMG Group“ AS atidaro savo pirmosios Europoje bendros baldų gamyklos ir distribucijos centrą, kuris veiks Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Pirmuoju investiciniu etapu pastatyta „IMG Lithuania“ komfortinių aukščiausio...
nuotrauka
2019-05-08 10:12
Namų renovacijoje fasado šiltinimas yra vienas svarbiausių ir didžiausią paklausą turinčių darbų. Tai ne tik suteikia namui geresnį energinį efektyvumą, bet ir padeda visiškai pakeisti pasenusį fasadą.
nuotrauka
2019-05-08 07:36
Įmonė STATICUS metų pradžioje įžengė į Austriją – įkurta Staticus Austria GmbH. Dabar STATICUS veikia Norvegijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Austrijoje.
nuotrauka
2019-05-06 07:26
Jau greitai Lietuvos rinkai bus pristatyta savaime susitankinančio grunto technologija. Ji kuriama bendradarbiaujant verslui – MB „Virmalda“ – ir mokslui – KTU Statybos ir architektūros fakultetui, Statybinių medžiagų katedrai.
nuotrauka
2019-05-02 07:30
Darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ ir laivų krovos akcinė bendrovė „Klaipėdos Smeltė“ pasirašė sutartį dėl konteinerių terminalo dalies rekonstrukcijos darbų. Įgyvendinant projektą bus atnaujinta apie 80 tūkst. kv. m ploto konteinerių sandėliavimo aikštelė. Vykdant rekonstrukciją terminal...
nuotrauka
2019-04-30 10:09
Betonas yra statybinė medžiaga, kuri ne tik teikia galimybių, bet ir kelia problemų. Dėl aplinkos poveikio – temperatūros pokyčių, drėgmės, cheminių medžiagų ir pan. – betonas pleišėja ir trūkinėja, taip sudaromos sąlygos vandeniui pro susiformavusias defektines vietas patekti į konstrukcijos vidų i...
nuotrauka
2019-04-30 09:24
Kėdainių LEZ‘e oficialiai atidaryta pluoštinių kanapių stiebelių apdorojimo gamykla „Natūralus pluoštas“ – vienas moderniausių pasaulyje tokio tipo fabrikų. Įmonių grupei ICOR priklausanti bendrovė „Natūralus pluoštas“ į automatizuotą fabriką investavo 8,2 mln. eurų.
nuotrauka
2019-04-30 08:24
Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko įsakymu Kauno centrinio pašto rūmai paskelbti valstybės saugomu kultūros paveldo objektu.
nuotrauka
2019-04-29 11:17
Daiktų internetas (angl. Internet of Things, IoT) – vienas sparčiausiai augančių sektorių pasaulyje.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Švarus oras – visoms pramonės šakoms

Danų įmonė JKF POLSKA jau daugiau nei 60 metų nuosekliai didina savo indėlį į geresnės aplinkos kūrimą visame pasaulyje. Iš galvanizuoto metalo lakštų ir nerūdijančio plieno filtrus, separat...
nuotrauka

GEALAN siūlo sprendimus, kurie keičia nusistovėjusį požiūrį

Langas yra viena esminių pastato dalių ir labai svarbi žmogaus gyvenimo bei darbo dalis. Langas – tai ne tik gera garso ir šilumos izoliacija, bet ir šviesa, atsiveriantis vaizdas, o visa ta...
nuotrauka

Su CAT patogesnis darbas ir buitis

Darbo įrankis turi būti malonus akiai ir rankai, patogus paimti, galintis efektyvinti darbą ir ilgai patikimai tarnauti. Šiuolaikinės technologijos, medžiagos ir gamintojų ambicingumas sudar...