2019 rugpjūčio 25 d. sekmadienis, 17:21
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Birštone atidaryta Lietuvoje neregėta sankryža  2

Viktorija KARSOKAITĖ      2015-02-24 10:36,      Papildyta projekto autoriumi 2015-02-25 11:10
Ilsėtis ir pramogauti į Birštoną ar tiesiog pro šalį važiuojantieji nuo šiol savo kelionės tikslą galės pasiekti saugiau. Magistralinio kelio A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė sankirtoje ties įvažiavimu į Birštono miestą įrengta moderni sankryža. Anot AB „Kauno tiltų“ atstovų, ji ne tik pirmoji mieste – visoje Lietuvoje tokio tipo sankryžų nėra.
nuotrauka
Rekonstruotame ruože vidutinis metinis eismo intensyvumas siekia apie 7 tūkst. automobilių per parą. AB „Kauno tiltai“ nuotr.


Minimos įmonės
Kauno tiltai, AB
Plentprojektas, UAB

Šios sankryžos įrengimo vertė – apie 3,8 mln. Lt be PVM. Dalį projekto finansavo Birštono savivaldybė – apie 820 tūkst. Lt be PVM, taip pat projektas buvo iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Dėmesys saugumui

Kiekvienas lankęsis Birštone ar pro šalį keliavęs žino, kad ties įvažiavimu į miestą buvo tikrai pavojinga. Rekonstruotame ruože vidutinis metinis eismo intensyvumas siekia apie 7 tūkst. automobilių per parą. Pranas Cvilikas, Birštono savivaldybės Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas, tikina, kad ši sankryža buvo laukta ne tik vietos gyventojų, bet ir svečių.

„Tai buvo tik įvažiavimas ir išvažiavimas iš Birštono, normalios sankryžos ten nebuvo. Šioje vietoje buvo didelis avaringumas, dideliais greičiais nuo kalno atlėkdavo sunkiasvoriai automobiliai. Problema buvo keliama jau kuris laikas, nes nelaimingi atsitikimai nuolatos kartodavosi. Toje vietoje įvykdavo ne viena ir ne dvi avarijos“, – pasakoja p. Cvilikas.

Ši sankryža unikali tuo, kad turi ypatingą važiavimo juostų išdėstymo sistemą. Vairuotojai turėtų būti itin atidūs, nes tik prieš įvažiuojant į sankryžą gali pasirinkti kryptį. Žiede važiavimo trajektorijos keisti jau neturi galimybių. Tokia sistema pasirinkta, nes leidžia paspartinti transporto priemonių judėjimą sankryžoje ir sumažinti eismo įvykių skaičių.

Kadangi Birštonas – mažas miestas, tokių didelių priemonių eismo saugumui užtikrinti nereikia. Anot p. Cviliko, kad miestelėnai kiekvieną akimirką nesibaimintų dėl savo gyvybės, naudojamos iškilios perėjos, įvairūs ženklai ir žymėjimai, o ir tokios priemonės nereikalauja milžiniškų investicijų.

Įrengė penkis kartus greičiau

AB „Kauno tiltai“ rekonstravo Birštono žiedinę sankryžą laimėjusi užsakovo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos skelbtą konkursą. Projektas įgyvendintas penkis kartus trumpesnį laikotarpį nei buvo sutarta.

„Įgyvendinant šį projektą buvo įvestas ekonominis naudingumas. Šią žiedinę sankryžą įrengti užsakovas buvo numatęs per maksimalų 18 mėnesių terminą. Rangos darbus laimėjusi bendrovė „Kauno tiltai“ darbus  atliko per tris su puse mėnesio nenutraukiant eismo sankryžoje“, – tikina AB „Kauno tiltai“ techninio direktoriaus pavaduotojas Romualdas Kančaitis.

Įrenginėjant Birštono sankryžą, sustiprinta esama kelio dangos konstrukcija. Taip pat įrengta nauja kelio konstrukcija su asfalto danga sankryžoje ir gatvėse, lietaus nuotekų sistema, nauja 42 m ilgio plieninių vamzdžių pralaida prakalimo būdu.

„Be to, buvo pašalinti želdiniai, kurie kėlė pavojų eismo dalyviams, ir įrengtos santvaros bei gembės kelio ženklams virš važiuojamosios dalies“, – apie darbus pasakojo p. Romualdas Kančaitis.

Iš viso suformuota 734 kv. m žemės sankasos paviršiaus, įrengta 9801 kv. m naujos asfaltbetonio dangos, įrengti 66 nauji kelio ženklai ir 845 m metalinių apsauginių kelio atitvarų bei 1061 m kelio bortų, iš kurių didžioji dalis – granitinių.

Objektą projektavo UAB „Plentprojektas", o autorius – Andrius Sirtautas.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Redakcija
2015-02-26 12:32
Jau yra papildyta tekste, projektavo UAB „Plentprojektas"
O,
2015-02-25 10:47
kas projektavo? Neparašyta. Ar patys "Kauno tiltai!?

Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-08-21 15:38
Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., oficialiai paskelbta naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos statybos pradžia. Į pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė su pranešimu apie mokyklos siekius ir laukiamus pokyčius.
nuotrauka
2019-08-21 07:48
Bendrovė „Dzūkijos statyba“ dalyvauja viename iš Lietuvai svarbių projektų – Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboje įmonei patikėti betonavimo darbai.
nuotrauka
2019-08-19 07:50
Neseniai Vokietijos gamintojas JUNG pristatė naujovę – modulinę sistemą „plug + go“, kuri elektros prietaisų montavimą padaro paprastą, greitą ir švarų. Tuščiavidurių sienų sistemoms ir baldams pritaikytos „plug + go“ sistemos idėja – užsakovą pasiekia iš anksto gamykloje į vieną rėmelį jau surinkti...
nuotrauka
2019-08-14 09:37
Skaitmeninė statyba tampa būtinybe statybų rinkoje. Siekiant inovatyvaus ir konkurencingo statybos sektoriaus, spartus skaitmeninės statybos diegimas Lietuvoje yra neišvengiamas. Pritaikydamas šiuolaikines technologijas ir pasitelkdamas vizualinį programavimą, Vilniaus Gedimino technikos universitet...
nuotrauka
2019-08-13 10:31
2017 m. sausio 26 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2017/1475 dėl keraminių čerpių, kurioms taikomas standartas EN 1304, reikalauja, kad atsparumas temperatūrų svyravimui nekeistų gaminių eksploatacinių savybių, kad čerpės atlaikytų ne mažiau kaip 150 šilumos/šalčio ciklų.
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...
nuotrauka
2019-08-12 14:36
Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus tra...
nuotrauka
2019-08-09 15:04
Kaune iškils naujas tiltas per Nerį, kuris bus kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda dalis, taip pat bus pastatytas naujas viadukas per Jonavos gatvę, dešinėje magistralinio kelio pusėje bus įrengtas jungiamasis kelias.
nuotrauka
2019-08-09 07:30
Iš esmės pertvarkyti didelės įmonės struktūrą – rizikingas žingsnis. Rizika dar labiau išauga, kai šie pokyčiai susiję su įmonės pardavimu ir naujos vadovų komandos atėjimu. Tokia yra įmonių valdymo teorija. Kad šie pokyčiai būtų valdomi, o pereinamasis periodas vyktų kuo sklandžiau, iki metų pabaig...
nuotrauka
2019-08-08 11:28
UAB „Merko statyba“ apyvarta pirmąjį 2019 metų pusmetį pasiekė 27,4 mln. eurų ir buvo 34 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (20,4 mln. eurų).
nuotrauka
2019-08-08 08:52
Vieni iš pagrindinių darnaus miestų vystymosi koncepcijos tikslų yra padaryti miestus ir žmonių apgyventas vietoves saugias, atsparias (stichinėms nelaimėms) ir darnias, užtikrinti visiems prieigą prie prieinamos (lengvai pasiekiamos), patikimos, darnios ir modernios energijos.
nuotrauka
2019-08-07 07:50
PIR izoliacinių plokščių gamintojas „UNILIN“ vertina išmanią izoliaciją, kuri reiškia taupomą erdvę, nes montuojamas plonas izoliacinis sluoksnis, o erdvės panaudojamos kuo efektyviau. Todėl įmonė „Moderni izoliacija“, atstovaujanti „UNILIN“, renkasi jos gaminamą PIR PREMIUM su lambda 0,020 W/mK, ne...
nuotrauka
2019-08-05 12:01
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, remdamasis užsienio ir savo paties patirtimi nagrinėja medžiagų tiekimo valdymo problemas ir jų sprendimo būdus, panaudojant šiuolaikinę procesų valdymo automatizavimo AIVA STATYBA programą. Analizuojami medžiagų tiekimo planavimo, ...
nuotrauka
2019-08-01 10:05
Praūžusi audra užliejo purvu Kauno gatves, per kaitrą nudžiūvo mažo miestelio liepos. Apie tai buvo plačiai rašyta žiniasklaidoje, išsakyta daug nuomonių komentaruose, ieškota kaltų. Tokių dviejų skirtingų reiškinių problemos šaknys yra ten pat – neteisingai parinktos naudojamos miestuose dangos. Di...
nuotrauka
2019-07-31 15:01
Vyriausybė įpareigojo Turto banką parengti koncepciją, kaip panaudoti buvusio Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus pastatus ir teritoriją. Šie pasiūlymai Vyriausybei turėtų būti pateikti iki kitų metų vasario 28 d.
nuotrauka
2019-07-30 13:45
„Modus Group” pradeda naują saulės jėgainių parkų plėtros etapą Lenkijoje. Kaimyninėje rinkoje grupė iki 2020 metų pradžios planuoja įrengti 41 saulės jėgainių parką, kurių bendra galia sieks 41 megavatų (MW). Į šiuos žaliosios energetikos projektus bendrovė numato investuoti apie 36 mln. eurų. Fina...
nuotrauka
2019-07-29 11:49
Šilumos izoliacija teikia komfortą ir mažina sunaudojamos energijos kiekį. Be to, renovacijos projektuose ir naujoms konstrukcijoms yra privalomas kuo mažesnis sunaudojamos energijos kiekis.
nuotrauka
2019-07-25 10:45
Išmanieji namai Lietuvoje atsirado apytiksliai prieš 15 metų, tačiau ne kiekvienas žino, kaip jie veikia, ir nuo ko pradėti savo „protingų“ namų įrengimą. Baiminatės, kad viskas brangiai kainuos, arba kad namas „išprotės“? Jei turėsite pakankamai žinių apie išmaniuosius namus – baimių ir dvejonių ne...
nuotrauka
2019-07-23 14:27
Šalia Klaipėdos įsibėgėja SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtra. Dar šiemet numatoma baigtį pirmąjį etapą – žaliosiomis technologijomis paremto logistikos centro statybas. SBA taip pat patvirtino naują antrojo etapo investiciją – baldų komponentų gamyklą, kurios statyba prasidės įpusėjus pirmąj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...