2020 sausio 24 d. penktadienis, 10:39
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Biuras, kurį sukūrė patys darbuotojai

Inga LABUTYTĖ-ATKOČAITIENĖ      2015-11-10 09:00
Kam priklauso spręsti, kaip atrodys naujasis kompanijos biuras? Vadovui? Ar tam, kam teks prie konkretaus stalo, konkrečiame kabinete dirbti? Bendrovės „Layher Baltic“ darbuotojams naujasis, kelerius metus svajotas ir lauktas biuras taps geriausia Kalėdų dovana. Viskas: nuo persirengimo kambarių, dušų, skalbyklės iki gausiai buitine technika aprūpintos virtuvės bei ilgo valgomojo stalo čia įrengta išklausius jų svajones, poreikius ir nuogąstavimus. Tiesa, jei į šias patalpas būtų įsikelta anksčiau, bendrovė būtų išvengusi didžiulius nuostolius atnešusio įvykio.
nuotrauka
Būsimo biuro interjeras. Bendrovės „Layher Baltic“ vizualizacija.


Minimos įmonės
Layher Baltic, UAB
Elesanta, UAB
Vilniaus šalna, UAB
Lietuvos dujos, AB
Lakaja, UAB

Šildymas – ne taip svarbu, svarbu – internetas

Labai ilgai ieškojome vietos šiam biurui. Buvo arba vieta gera, bet dokumentai netvarkingi, arba sunku iki nusižiūrėtos vietos atvesti miesto komunikacijas. Radom šią vietą Salininkuose ir esame labai laimingi. Čia ir aplinka labai graži, ir labai kokybiška pati statyba: visos medžiagos, visa įranga“, – džiaugėsi V. Voroncovas.

Jis pripažino, jog dabartiniame biure normaliai dirbti nėra sąlygų. Sandėlininkai turi dirbti lauke ir žiemą, ir karštomis vasaros dienomis, suplukus nėra kur nusiprausti. Užtat naujajame biure apgalvota viskas: įrengiami dušai, oro kondicionieriai.

Statybinius pastolius gaminanti „Layher“ yra Vokietijos kapitalo įmonė. Šios kompanijos akcininkų nuostata: vietoj išlaidų ateityje – geriau brangiau dabar. Būtent todėl, V. Voroncovo teigimu, visas biuras įrenginėjamas kokybiškiausiomis medžiagomis.


Statomas bendrovės „Layher Baltic“  biuras. I. Labutytės-Atkočaitienės nuotr.

Šio biuro statybų generalinis rangovas bendrovė „Lakaja“. Įmonės statybos darbų vadovas Gediminas Kvaraciejus teigė, jog viskas einasi kaip sviestu patepta, blogo žodžio jis negali pasakyti nė apie vieną subrangovą: inžinerines sistemas įrenginėjančius „Vilniaus šalnos“ darbuotojus, kelius aplink biurą klojančius „Fegdos“ atstovus, elektrą vedžiojančius „Elesantos“ elektrikus ar automatines sistemas įrenginėjančius „Telsio“ statybininkus.Vis tik G. Kvaraciejus nerimavo dėl komunikacijų, vis dar neatvestų iki sklypo.

„Projekto terminas, kaip visada, pakankamai glaustas, o mūsų monopolistai neatveda dujų. Bus problemų, nes šildyti pastato nelabai turime kuo...“, – nerimavo jis.

Tačiau V. Voroncovas planuoja, jog blogiausiu atveju sauso 15-ąją jo darbuotojai jau sėdės naujojo biuro kėdėse. Statybas stabdo „Lietuvos dujų“ bendrovė, niekaip neatvedanti dujų iki „Layher Baltic“ sklypo (tam tereikia perkirsti gatvę), tačiau V. Voroncovas nesibaimina. Jam labiau rūpi šviesolaidinis internetas.

Tokį internetą turi gal tik įmonės kokiame Konstitucijos prospekte Vilniuje, – pasigyrė jis ir pridūrė: – Laimei, esame vokiško kapitalo įmonė. Pagal vokiečius – turi būti tvarka. Jei sudarai darbuotojui geras sąlygas dirbti, gali iš jo ir kažko reikalauti. Tuomet niekas negali pasakyti: „oi, man sunku dirbti“ dėl vienos ar kitos priežasties.“

Naujas biuras = nauji produktai = naujos rinkos

Layher Baltic“ įmonės vadovas žvelgia kelerius metus atgalios: patalpos netoli Gerosios Vilties žiedo, nušiurusiuose kelių aukštų pastatuose buvo išnuomotos todėl, jog bendrovė teturėjo poros šimtų tūkstančių litų apyvartą per metus.

Dirbome nuostolingai. O čia buvo pigiausios patalpos. Niekas tuomet negalvojo, kad kada nors statysime savo ofisą“, – atvirai kalba V. Voroncovas.

Vis tik įmonės apyvarta augo kaip ant mielių, gausėjo darbuotojų ir netrukus senajame biure dvylikai darbuotojų pasidarė ankšta. Jau nekalbant apie tai, kad sandėliais ir tepaluotais autoservisais apstatyta aplinka – nepalyginama su ošiančiais Salininkų miškais ir laukais.

Vokiečiai mums suteikė paskolą (naujo biuro statyboms ir žemės įsigijimui, – red. past.) ir esu tikras, kad ją išmokėsime per artimiausius penkerius metus. Išaugs darbo našumas – ypač dėl sandėlio. Dabar krauname į automobilius labai pavojingomis sąlygomis: tiesiai ant kelio, kur važinėja krautuvai, vaikšto žmonės. Ten sąlygos dirbti bus idealios“, – sakė bendrovės vadovas.


Statomas bendrovės „Layher Baltic“  biuras. I. Labutytės-Atkočaitienės nuotr.

Jis prasitarė, jog dabar Baltijos šalyse dirbančiai bendrovei naujosios patalpos leis uždėti leteną ir ant Baltarusijos rinkos – planuojama prekes tiekti ir į šią šalį. Šiuo metu „Layher Baltic“ apyvarta – apie 5 mln. eurų per metus.

Kadangi, pasak V. Voroncovo, jau „visur stovi mūsų pastoliai“, bendrovė svarsto išplėsti prekių tipus ir pardavinėti konstrukcijas tribūnoms, scenoms, laikiniems stogams, kurie taip pat būtų pagamintos iš tų pačių pastolių.

Kaip nuvykti į darbą – darbdavio problema

O kaip biurą, esantį atokesniame Salininkų rajone, pasieks bendrovės darbuotojai?

V. Voroncovo teigimu, reikia rūpintis savo darbuotojais ir šios bendrovės akcininkai tikrai tai daro.

Prieš Kalėdas visi gali ko nors „paprašyti Kalėdų senelio“, kitaip tariant, darbdavio. Bendrovė nesispyrioja, jei darbuotojai siekia mokytis kalbos ar išmokti vairuoti. Visa tai leidžiama ir finansuojama bendrovės sąskaita.

Jau visi turi vairuotojo pažymėjimus. Na, paskutiniai du jauni vyrukai neturi, tačiau gaus iki Naujųjų metų. Kai tik pradėjome kalbėti apie Salininkus, vokiečiai iš karto pasakė: kiekvienas darbuotojas turi gauti pagalbą iš įmonės, kad galėtų į darbą atvažiuoti greitai ir patogiai. Vienas iš mano, kaip vadovo, prioritetų: persikėlus išsaugoti visą kolektyvą, kad visiems į naująjį biurą atvykti būtų patogu“, – sakė V. Voroncovas.

Prie naujojo biuro rekonstruota gatvė, joje įrengtos specialios salelės, platus įvažiavimas į „Layher Baltic“ biurą, baigiamas kloti šaligatvis.

„Čia buvo plynas laukas. Su keliais berželiais. Statybas pradėjome birželį. Na, kadangi tai nedidelės apimties objektas – 2000 kvadratų, nesudėtingas, jau einame į pabaigą. Projektas racionaliai išspręstas, skirta daug vietos darbuotojų automobilių parkavimui“, – sakė statybos darbų vadovas G. Kvaraciejus.

 
Statomas bendrovės „Layher Baltic“  biuras. I. Labutytės-Atkočaitienės nuotr.

Jis pabrėžė, jog bendrovės darbuotojai turi būti sprendimų priėmėjais ir kiek įmanoma aktyviau dalyvauti įmonės valdyme.

Man – 50 metų. Ir man visai nesvarbu, koks bus mano stalas. Man rūpi kiti dalykai. Tačiau mūsų kolektyve dauguma – 20-30 metų amžiaus. Ir jiems tai svarbu. Jie baigia universitetus, pusė kursiokų išvažiavo sau dirbti į Didžiąją Britaniją. O štai jie – pasiliko. Ir dabar turės super-ofisą! Sėdės prie gražaus stalo ir panašiai. Lygiai taip pat žmonės, kurie dirba sandėlyje, turi pasakyti, kaip tas sandėlys turi atrodyti“, – sakė bendrovės vadovas.

Naujojo biuro interjerą kūrė visi darbuotojai, nupiešdavo dizaineriams savo idėjas ir šie jas įgyvendindavo“, – pridūrė jis.

Tikrai reikia skalbyklės“

Iš pradžių svarstyta įrengti atvirą erdvę ir joje įkurdinti visas darbo vietas. Tačiau bediskutuojant su darbuotojais paaiškėjo, jog 2 inžinieriai nori dirbti visiškoje tyloje ir susikaupti, nebūti blaškomi jokių pašalinių trikdžių. Dabar jiems įrenginėjamas atskiras kabinetas.

Pardavimų vadybininkai prašė juos įkurdinti visus kartu, kad galėtų nuolat pasikalbėti, kas ką daro, pagelbėti vieni kitiems, spręsti problemas. Jie gavo vieną didesnį kabinetą, su stiklo pertvaromis, kad galėtų matyti kolegas.

Buhalterė taip pat prašė atskiro kabineto, kad galėtų susikaupti skaičiavimui. Atskirą kabinetą naujame biure gaus ir V. Voroncovas.

Tuo metu sandėlininkai norėjo tiesiog skalbimo mašinos. Nes, matote, darbas sandėlyje nėra labai švarus. Tiesą sakant, ir aš kartais važiuoju į statybų aikštelę, dirbu sandėlyje. O ypač vasarą labai karšta, visi prakaituoti – skalbyklės tikrai reikia“, – svarstė bendrovės vadovas.


Statomas bendrovės „Layher Baltic“  biuras. I. Labutytės-Atkočaitienės nuotr.

Jis samprotavo, kad nesąžininga, jei darbuotojai privalo patys pirktis darbo drabužius arba naudoti savo namų išteklius (vandenį, elektrą, – red. past.) jiems skalbti, jei dirba įmonės labui.

V. Voroncovas taip pat svarstė, jog darbo drabužiais galima aprūpinti ne tik sandėlininkus: vadybininkai ir kiti biuro darbuotojai gali nešioti polo tipo marškinėlius ar bliuzonus su įmonės logotipu. Tokiu atveju išsprendžiamas ir daugelį kankinantis klausimas, ką rengtis į darbą.

Kita naujojo biuro puošmena – virtuvė.

„Mūsų darbuotojai darbe gauna nemokamus pusryčius ir pietus. Mat statybų sezono metu labai daug darbo, žmonės skiriasi praktiškai į dvi pamainas. Turi būti galimybė pavalgyti darbe. Todėl įsirengsime super virtuvę! Bus labai didelis pietų stalas, orkaitė, bus galima pietus patiems pasigaminti. Dabar galima tik pasišildyti mikrobangų krosnelėje“, – džiaugėsi „Layher Baltic“ vadovas.

4-erius metus darbo nubraukė tragedija

Viktoras Voroncovas nemelavo, jog šioje bendrovėje – idealios sąlygos dirbti. Darbuotojai čia gauna ne tik pietus bendrovės sąskaita, tačiau ir metinius priedus, kurie nepriklauso nuo bendrovės pelno. Ir priedus gauna visi – net sandėlininkai.

Jei priedai priklausytų nuo pelno, šįmet jų negautų nė vienas: mat visai neseniai įmonės sandėlis užsiliepsnojo nuo šalia esančių automobilių ardymo dirbtuvių, apdegė prekių už 600 000 eurų.

„Mes parduodame pastolius. Jei tik jų metalui buvo koks nors terminis poveikis – jie iškart praranda visas savo savybes. Vokiečiai labai mus palaikė. Sakė: „Nekreipkite dėmesio, gyvenime visko būna. Dirbkite toliau. Mes tikime, jog per kelerius metus padengsite šiuos nuostolius.“ Mums tikrai buvo labai sunku psichologiškai. Juk 4-erius metus dirbome ir tiek pasiekėme: klientai, pardavimai, užtikrinta ateitis... Ir bac – per vieną dieną viskas sudegė!“ – sako įmonės vadovas.

V. Voroncovas neslepia, jog „sandėlio kaimynų“ (kurių iš viso buvo 10), laikiusių prekes sudegusiuose trijuose angaruose – jau nebėra. Bendrovės buvo priverstos bankrutuoti.


Bendrovės vadovas prisiminė, jog jau bene trejus metus zirzė akcininkams vokiečiams, jog reikia bent jau nusipirkti sklypą naujam biurui. Bendrovės darbuotojai buvo pasiruošę dirbti netgi laikinuose konteineriuose.

„Po gaisro jie atvažiavo ir sako: „Viktorai, tu buvai teisus“, – kalba V. Voroncovas. Galbūt anksčiau persikėlus į naujas patalpas tokių nuostolių nebūtų patirta.


Laikinas bendrovės sandėlis po atviru dangumi. I. Labutytės-Atkočaitienės nuotr.

Lietuva – šalis be problemų

Tačiau kodėl patyrus tiek nuostolių „Layher Baltic“ nusprendė neuždaryti padalinio Baltijos šalyse?

V. Voroncovas teigia, jog Lietuvą bendrovės akcininkai vokiečiai laiko puikia šalimi verslui vystyti. Daugeliui lietuvių norėtųsi paprieštarauti, tačiau „Layher“ savininkai įsitikinę, jog dokumentus mūsų šalyje galima sutvarkyti sparčiau, nei, pavyzdžiui, Rumunijoje.

Lygiai taip pat stebina itin sparčios bendrovės biuro statybos – jis jau netrukus bus baigtas, nors pradėtas pavasarį.

„Pirkome žemę savo biurui Lietuvoje, pradėjome statybas. Akcininkai manęs klausė: „Ar kilo kokių nors problemų?“ Sakau – „ne, nekilo“. O jie stebisi: „Kaip tai? Pirkome žemę Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje Australijoje – visur kilo problemų!“ Visur statybos užsitęsia iki trejų metų. Mūsų – prasidėjo kovą, netruks nė metų ir bus užbaigtos“, – juokėsi „Layher Baltic“ vadovas.

Jokių problemų, na, išskyrus tai, jog „Lietuvos dujos“ jau kelis mėnesius per gatvę negali atvesti vienos svarbiausių šiam biurui linijų – dujų tiekimo vamzdžių.

„Ta procedūra užtrunka 9 mėnesius. Na, man sunku suprasti, kodėl ji tiek užtrunka, jei dujos yra už gatvės. Taigi, jos bus atvestos gal sausio-vasario mėnesį. Bet dujos manęs negąsdina: galima atvežti keletą balionų, prijungti ir galime dirbti. Man svarbiausias – internetas. Naujus metus bet kokiu atveju norime pradėti Salininkuose“, – laikinų trukdžių nesibaimino V. Voroncovas.


Statomas bendrovės „Layher Baltic“  biuras. I. Labutytės-Atkočaitienės nuotr.

Po biuru išvedžiota daug inžinerinių sistemų, išgręžtas vandens gręžinys, o jaukus darželis, kuris pasitiks atvykstančius į biurą, slepia du didelius vandens rezervuarus.

V. Voroncovas įtikino akcininkus nusipirkti dvigubai daugiau žemės – kol kas ji stovi neužstatyta, tačiau pašnekovas svarsto: jei įmonė plėsis – bus galima ją užstatyti nauju biurų pastatu, jei ne – tiesiog parduoti. Ir parduoti brangiau, nes į sklypą „Layher Baltic“ lėšomis jau atvestos komunikacijos.

Jis iš anksto ėmė bendrauti ir su Salininkų bendruomene – ne paslaptis, jog ramaus Vilniaus priemiesčio gyventojai turėjo priežasčių būti nepatenkinti naujomis statybomis jų gyvenvietėje. Tačiau šiuo metu santykiai tarp įmonės darbuotojų ir gyventojų – šilti.

„Labai puikūs žmonės ten gyvena. Vyko Salininkų miesto šventė ir mes ją parėmėme. Galvojau, kad bus pykčių, bet dariau tam tikrą prevenciją: parašiau bendruomenės „Facebook“, ką mes ten statome ir kad už savo lėšas platiname kelią, darome šaligatvį, perėją“, – pasakojo V. Voroncovas.

Jis taip pat žada, jog jei reikės įmonės teritorijoje nupjauti žolę ar pamaitinti alkanus darbuotojus – šių paslaugų tiekėjų ieškos vietoje – Salininkuose.

Pašnekovas prognozuoja, jog šiame Vilniaus priemiestyje netrukus pradės kilti pramoninės paskirties pastatai ir augs verslas.

Pavyzdžiui, vienas iš „Layher Baltic“ biurą statančių subrangovų susigundė ir nusipirko žemę visai šalia. Ką tai reiškia? Naujas darbo vietas Salininkų gyventojams.

Darbų vadovas G. Kvaraciejus taip pat negailėjo pagyrų užsakovui.

„Dabar girsiu visiems: įmonės vadovas greitai sprendžia bet kokias problemas, skiria dėmesio šioms statyboms, dalyvauja pasitarimuose“, – džiaugėsi „Lakajos“ atstovas.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2020-01-22 14:34
Praėjusiais metais šalyje buvo nupirkta butų ir gyvenamųjų namų už maždaug 2,1 mlrd. eurų. Tai didžiausia per metus būstui Lietuvoje įsigyti išleista suma per visą istoriją. Tradiciškai apie pusė šios sumos išleista perkant senos statybos butus, rodo Registrų centro sandorių duomenų bazėje sukaupti ...
nuotrauka
2020-01-22 11:02
„Citadele“ bankas suteikė 12,4 milijonų eurų paskolą bendrovei „Liepų projektai“, kuri vysto prekybos centrą Klaipėdoje. Numatomos bendros investicijos į projektą – apie 20 mln. eurų. Projektas plėtojamas Liepų g.
nuotrauka
2020-01-21 10:08
Vilniaus Šnipiškių mikrorajone, Linkmenų ir Žalgirio gatvių ribojamoje teritorijoje, darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pradeda šios sostinės dalies atgimimą žadančio urbanistinio projekto „Naujasis Skansenas“ I etapo darbus. Jo metu teritorijoje iškilsiančius modernius daugiabučius supro...
nuotrauka
2020-01-16 10:21
Per metus (2019 metų gruodžio mėnesį, palyginti su 2018 metų gruodžio mėnesiu) butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 6,9%, Kaune – 7%, Klaipėdoje – 5,7%, Šiauliuose – 11,4% ir Panevėžyje – 13,1%, tvirtina „Ober-Haus“.
nuotrauka
2020-01-13 11:46
Naujųjų metų pradžia – pokyčių metas. Vieni keičia plaukų spalvą, kiti garderobą, o kai kurie gyvenamąją vietą. Keičiant namus kyla nemažai klausimų, o ypač, jei ruošiamasi įsigyti pirmąjį būstą. Namas ar butas, miesto centre, miegamajame rajone, o gal šalia miesto?
nuotrauka
2020-01-09 09:58
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „M.M.M. projektai“ Vilniaus Laisvės prospekte pradeda statyti B+ klasės verslo centrą „Freedom 36“. Šis biurų pastatas rinkai pasiūlys apie 14.000 kv. m modernių biurų patalpų, investicijos į projektą sieks apie 30 mln. eurų.
nuotrauka
2020-01-08 09:15
UAB „Eika Asset Management“ valdomas fondas „EIKA Residential Fund“ pradeda vystyti gyvenamosios paskirties projektą Skroblų g. 12 ir 14. Projektas bus plėtojamas dviem etapais, kurių metu bus pastatyta apie 260 butų; numatytų investicijų suma siekia 20,7 mln. eurų.
nuotrauka
2020-01-06 15:55
2019-ieji Lietuvos NT rinkoje buvo pažymėti stebinančio aktyvumo ir sėkmės. Vilniuje, preliminariais „Citus“ duomenimis, per 12 praėjusių metų mėnesių parduoti 5 932 butai ir kotedžai – vidutiniškai, po 494 per mėn. arba po 16 kasdien. Per visus 2018 m. sostinėje parduotas 4 281 būstas (vid. po 357)...
nuotrauka
2019-12-23 09:47
„Ober-Haus“ atlikta naujausia brangiausių trijų didžiausių šalies miestų butų analizė rodo, kad atotrūkis tarp šių miestų sparčiai auga. Ypatingai tai matoma žvelgiant į naujausius Kauno ir Klaipėdos miesto duomenis. Šį kartą buvo nagrinėtas 2018 metų antrojo ir 2019 metų pirmojo pusmečio laikotarpi...
nuotrauka
2019-12-19 13:05
Vienas didžiausių pasaulyje lanksčių biurų nuomos operatorių IWG tinklo plėtrą tęsia franšizės būdu. Pagal naująjį verslo modelį siūloma franšizės būdu prisijungti ir plėtoti „Regus“ bendradarbystės erdves.
nuotrauka
2019-12-19 08:44
„Lithome“ Vilniuje netrukus pradės naujo gyvenamojo namo statybas Šnipiškėsė. A+ energinės klasės namas iškils Šatrijos gatvės pradžioje, jame bus įrengta 50 butų, o bendras objekto plotas sieks 2650 kv. m. „Lithome“ į „Šnipiškių perspektyvomis“ pavadintą projektą investuos daugiau kaip 3 mln. Eur.
nuotrauka
2019-12-17 11:47
„Omberg“ sostinėje, šalia Vanaginės geomorfologinio draustinio, suplanavo II uždaros „Bajorų lajų“ gyvenvietės etapą su 147 A+ energinės klasės butais.
nuotrauka
2019-12-17 11:18
Nors Lietuvos ir Latvijos sostinės dažnai tapatinamos, naujų butų rinka Vilniuje ir Rygoje pakankamai ryškiai skiriasi – tiek dydžiu, tiek aktyvumu, tiek pirkėjų lūkesčiais, rašoma „Hanner“ pranešime.
nuotrauka
2019-12-13 06:16
„Citus“ viename perspektyviausių Vilniaus mikrorajonų, Šnipiškėse, tarp Linkmenų ir Utenos gatvių planuoja gyvenamųjų namų projektą. Sklype planuojami du A+ energinio efektyvumo klasės daugiabučiai gyvenamieji namai, kuriuose bus pasiūlyta apie 100-120 butų – viso daugiau nei 5 000 m2 gyvenamojo plo...
nuotrauka
2019-12-11 16:57
Pavasarį Lietuvoje veiklą pradėjusi skandinavų nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Bonava“ paskelbė savo pirmojo projekto lokaciją. Jei procedūriniai veiksmai bus sėkmingi, jau kitais metais Vilniaus Pašilaičių mikrorajone esančioje Girulių gatvėje iškils 6 aukštų ir 132 butų daugiabutis su 135 p...
nuotrauka
2019-12-06 11:25
XIX a. pirmoje pusėje šioje Vilniaus vietoje driekėsi negrįstas kelias, veikė turgus. Vėliau pradėjo plėtotis infrastruktūra, dygti pastatai, riedėti troleibusai. Dabar troleibusų transporto eismo nelikę nė pėdsako, o šios gatvės veidą keičia modernios erdvės. Tai pagrindine sostinės arterija vadina...
nuotrauka
2019-11-29 09:37
Bendrovė Merko statyba baigė naujo biurų pastato – „Quadrum South“ statybas Vilniuje, „Quadrum“ verslo centre, adresu Konstitucijos pr. 21. Kaip ir planuota, statinys iškilo per metus.
nuotrauka
2019-11-27 08:39
Paprastai pristatant namus kalbama apie patogų susisiekimą, jaukumą, komfortą, dizaino sprendimus ir kitus būstui įprastus dalykus. O kas, jei projektas yra tiek unikalus, kad tokie įprasti apibūdinimai tiesiog nublanksta? Istorinį aerodromą atveriantys langai, lėktuvų kilimo ir tūpimo takas tiesiog...
nuotrauka
2019-11-26 13:28
Vilniuje pabaigtas statyti dar vienas naujos koncepcijos daugiabučių namų projektas, kuriame kiekvienas butas turi atskirą įėjimą, nuosavą kiemelį ir aiškiai atskirtas funkcines erdves viduje. Šie butai atitinka žmonių, kurie norėtų kotedžo ar nuosavo namo, lūkesčius, o kainuoja panašiai, kaip būsta...
nuotrauka
2019-11-25 12:16
Plėtotojai pačius brangiausius butus sostinėje stato greičiau, nei juos spėja nupirkti pirkėjai. Kita vertus, didelės rizikos rinkai tai neturėtų sukelti, nes šios klasės būstui galioja šiek tiek kitokie dėsniai.

Statybunaujienos.lt » NT projektai