2019 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 9:46
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Biuras, kurį sukūrė patys darbuotojai

Inga LABUTYTĖ-ATKOČAITIENĖ      2015-11-10 09:00
Kam priklauso spręsti, kaip atrodys naujasis kompanijos biuras? Vadovui? Ar tam, kam teks prie konkretaus stalo, konkrečiame kabinete dirbti? Bendrovės „Layher Baltic“ darbuotojams naujasis, kelerius metus svajotas ir lauktas biuras taps geriausia Kalėdų dovana. Viskas: nuo persirengimo kambarių, dušų, skalbyklės iki gausiai buitine technika aprūpintos virtuvės bei ilgo valgomojo stalo čia įrengta išklausius jų svajones, poreikius ir nuogąstavimus. Tiesa, jei į šias patalpas būtų įsikelta anksčiau, bendrovė būtų išvengusi didžiulius nuostolius atnešusio įvykio.
nuotrauka
Būsimo biuro interjeras. Bendrovės „Layher Baltic“ vizualizacija.


Minimos įmonės
Layher Baltic, UAB
Elesanta, UAB
Vilniaus šalna, UAB
Lietuvos dujos, AB
Lakaja, UAB

Šildymas – ne taip svarbu, svarbu – internetas

Labai ilgai ieškojome vietos šiam biurui. Buvo arba vieta gera, bet dokumentai netvarkingi, arba sunku iki nusižiūrėtos vietos atvesti miesto komunikacijas. Radom šią vietą Salininkuose ir esame labai laimingi. Čia ir aplinka labai graži, ir labai kokybiška pati statyba: visos medžiagos, visa įranga“, – džiaugėsi V. Voroncovas.

Jis pripažino, jog dabartiniame biure normaliai dirbti nėra sąlygų. Sandėlininkai turi dirbti lauke ir žiemą, ir karštomis vasaros dienomis, suplukus nėra kur nusiprausti. Užtat naujajame biure apgalvota viskas: įrengiami dušai, oro kondicionieriai.

Statybinius pastolius gaminanti „Layher“ yra Vokietijos kapitalo įmonė. Šios kompanijos akcininkų nuostata: vietoj išlaidų ateityje – geriau brangiau dabar. Būtent todėl, V. Voroncovo teigimu, visas biuras įrenginėjamas kokybiškiausiomis medžiagomis.


Statomas bendrovės „Layher Baltic“  biuras. I. Labutytės-Atkočaitienės nuotr.

Šio biuro statybų generalinis rangovas bendrovė „Lakaja“. Įmonės statybos darbų vadovas Gediminas Kvaraciejus teigė, jog viskas einasi kaip sviestu patepta, blogo žodžio jis negali pasakyti nė apie vieną subrangovą: inžinerines sistemas įrenginėjančius „Vilniaus šalnos“ darbuotojus, kelius aplink biurą klojančius „Fegdos“ atstovus, elektrą vedžiojančius „Elesantos“ elektrikus ar automatines sistemas įrenginėjančius „Telsio“ statybininkus.Vis tik G. Kvaraciejus nerimavo dėl komunikacijų, vis dar neatvestų iki sklypo.

„Projekto terminas, kaip visada, pakankamai glaustas, o mūsų monopolistai neatveda dujų. Bus problemų, nes šildyti pastato nelabai turime kuo...“, – nerimavo jis.

Tačiau V. Voroncovas planuoja, jog blogiausiu atveju sauso 15-ąją jo darbuotojai jau sėdės naujojo biuro kėdėse. Statybas stabdo „Lietuvos dujų“ bendrovė, niekaip neatvedanti dujų iki „Layher Baltic“ sklypo (tam tereikia perkirsti gatvę), tačiau V. Voroncovas nesibaimina. Jam labiau rūpi šviesolaidinis internetas.

Tokį internetą turi gal tik įmonės kokiame Konstitucijos prospekte Vilniuje, – pasigyrė jis ir pridūrė: – Laimei, esame vokiško kapitalo įmonė. Pagal vokiečius – turi būti tvarka. Jei sudarai darbuotojui geras sąlygas dirbti, gali iš jo ir kažko reikalauti. Tuomet niekas negali pasakyti: „oi, man sunku dirbti“ dėl vienos ar kitos priežasties.“

Naujas biuras = nauji produktai = naujos rinkos

Layher Baltic“ įmonės vadovas žvelgia kelerius metus atgalios: patalpos netoli Gerosios Vilties žiedo, nušiurusiuose kelių aukštų pastatuose buvo išnuomotos todėl, jog bendrovė teturėjo poros šimtų tūkstančių litų apyvartą per metus.

Dirbome nuostolingai. O čia buvo pigiausios patalpos. Niekas tuomet negalvojo, kad kada nors statysime savo ofisą“, – atvirai kalba V. Voroncovas.

Vis tik įmonės apyvarta augo kaip ant mielių, gausėjo darbuotojų ir netrukus senajame biure dvylikai darbuotojų pasidarė ankšta. Jau nekalbant apie tai, kad sandėliais ir tepaluotais autoservisais apstatyta aplinka – nepalyginama su ošiančiais Salininkų miškais ir laukais.

Vokiečiai mums suteikė paskolą (naujo biuro statyboms ir žemės įsigijimui, – red. past.) ir esu tikras, kad ją išmokėsime per artimiausius penkerius metus. Išaugs darbo našumas – ypač dėl sandėlio. Dabar krauname į automobilius labai pavojingomis sąlygomis: tiesiai ant kelio, kur važinėja krautuvai, vaikšto žmonės. Ten sąlygos dirbti bus idealios“, – sakė bendrovės vadovas.


Statomas bendrovės „Layher Baltic“  biuras. I. Labutytės-Atkočaitienės nuotr.

Jis prasitarė, jog dabar Baltijos šalyse dirbančiai bendrovei naujosios patalpos leis uždėti leteną ir ant Baltarusijos rinkos – planuojama prekes tiekti ir į šią šalį. Šiuo metu „Layher Baltic“ apyvarta – apie 5 mln. eurų per metus.

Kadangi, pasak V. Voroncovo, jau „visur stovi mūsų pastoliai“, bendrovė svarsto išplėsti prekių tipus ir pardavinėti konstrukcijas tribūnoms, scenoms, laikiniems stogams, kurie taip pat būtų pagamintos iš tų pačių pastolių.

Kaip nuvykti į darbą – darbdavio problema

O kaip biurą, esantį atokesniame Salininkų rajone, pasieks bendrovės darbuotojai?

V. Voroncovo teigimu, reikia rūpintis savo darbuotojais ir šios bendrovės akcininkai tikrai tai daro.

Prieš Kalėdas visi gali ko nors „paprašyti Kalėdų senelio“, kitaip tariant, darbdavio. Bendrovė nesispyrioja, jei darbuotojai siekia mokytis kalbos ar išmokti vairuoti. Visa tai leidžiama ir finansuojama bendrovės sąskaita.

Jau visi turi vairuotojo pažymėjimus. Na, paskutiniai du jauni vyrukai neturi, tačiau gaus iki Naujųjų metų. Kai tik pradėjome kalbėti apie Salininkus, vokiečiai iš karto pasakė: kiekvienas darbuotojas turi gauti pagalbą iš įmonės, kad galėtų į darbą atvažiuoti greitai ir patogiai. Vienas iš mano, kaip vadovo, prioritetų: persikėlus išsaugoti visą kolektyvą, kad visiems į naująjį biurą atvykti būtų patogu“, – sakė V. Voroncovas.

Prie naujojo biuro rekonstruota gatvė, joje įrengtos specialios salelės, platus įvažiavimas į „Layher Baltic“ biurą, baigiamas kloti šaligatvis.

„Čia buvo plynas laukas. Su keliais berželiais. Statybas pradėjome birželį. Na, kadangi tai nedidelės apimties objektas – 2000 kvadratų, nesudėtingas, jau einame į pabaigą. Projektas racionaliai išspręstas, skirta daug vietos darbuotojų automobilių parkavimui“, – sakė statybos darbų vadovas G. Kvaraciejus.

 
Statomas bendrovės „Layher Baltic“  biuras. I. Labutytės-Atkočaitienės nuotr.

Jis pabrėžė, jog bendrovės darbuotojai turi būti sprendimų priėmėjais ir kiek įmanoma aktyviau dalyvauti įmonės valdyme.

Man – 50 metų. Ir man visai nesvarbu, koks bus mano stalas. Man rūpi kiti dalykai. Tačiau mūsų kolektyve dauguma – 20-30 metų amžiaus. Ir jiems tai svarbu. Jie baigia universitetus, pusė kursiokų išvažiavo sau dirbti į Didžiąją Britaniją. O štai jie – pasiliko. Ir dabar turės super-ofisą! Sėdės prie gražaus stalo ir panašiai. Lygiai taip pat žmonės, kurie dirba sandėlyje, turi pasakyti, kaip tas sandėlys turi atrodyti“, – sakė bendrovės vadovas.

Naujojo biuro interjerą kūrė visi darbuotojai, nupiešdavo dizaineriams savo idėjas ir šie jas įgyvendindavo“, – pridūrė jis.

Tikrai reikia skalbyklės“

Iš pradžių svarstyta įrengti atvirą erdvę ir joje įkurdinti visas darbo vietas. Tačiau bediskutuojant su darbuotojais paaiškėjo, jog 2 inžinieriai nori dirbti visiškoje tyloje ir susikaupti, nebūti blaškomi jokių pašalinių trikdžių. Dabar jiems įrenginėjamas atskiras kabinetas.

Pardavimų vadybininkai prašė juos įkurdinti visus kartu, kad galėtų nuolat pasikalbėti, kas ką daro, pagelbėti vieni kitiems, spręsti problemas. Jie gavo vieną didesnį kabinetą, su stiklo pertvaromis, kad galėtų matyti kolegas.

Buhalterė taip pat prašė atskiro kabineto, kad galėtų susikaupti skaičiavimui. Atskirą kabinetą naujame biure gaus ir V. Voroncovas.

Tuo metu sandėlininkai norėjo tiesiog skalbimo mašinos. Nes, matote, darbas sandėlyje nėra labai švarus. Tiesą sakant, ir aš kartais važiuoju į statybų aikštelę, dirbu sandėlyje. O ypač vasarą labai karšta, visi prakaituoti – skalbyklės tikrai reikia“, – svarstė bendrovės vadovas.


Statomas bendrovės „Layher Baltic“  biuras. I. Labutytės-Atkočaitienės nuotr.

Jis samprotavo, kad nesąžininga, jei darbuotojai privalo patys pirktis darbo drabužius arba naudoti savo namų išteklius (vandenį, elektrą, – red. past.) jiems skalbti, jei dirba įmonės labui.

V. Voroncovas taip pat svarstė, jog darbo drabužiais galima aprūpinti ne tik sandėlininkus: vadybininkai ir kiti biuro darbuotojai gali nešioti polo tipo marškinėlius ar bliuzonus su įmonės logotipu. Tokiu atveju išsprendžiamas ir daugelį kankinantis klausimas, ką rengtis į darbą.

Kita naujojo biuro puošmena – virtuvė.

„Mūsų darbuotojai darbe gauna nemokamus pusryčius ir pietus. Mat statybų sezono metu labai daug darbo, žmonės skiriasi praktiškai į dvi pamainas. Turi būti galimybė pavalgyti darbe. Todėl įsirengsime super virtuvę! Bus labai didelis pietų stalas, orkaitė, bus galima pietus patiems pasigaminti. Dabar galima tik pasišildyti mikrobangų krosnelėje“, – džiaugėsi „Layher Baltic“ vadovas.

4-erius metus darbo nubraukė tragedija

Viktoras Voroncovas nemelavo, jog šioje bendrovėje – idealios sąlygos dirbti. Darbuotojai čia gauna ne tik pietus bendrovės sąskaita, tačiau ir metinius priedus, kurie nepriklauso nuo bendrovės pelno. Ir priedus gauna visi – net sandėlininkai.

Jei priedai priklausytų nuo pelno, šįmet jų negautų nė vienas: mat visai neseniai įmonės sandėlis užsiliepsnojo nuo šalia esančių automobilių ardymo dirbtuvių, apdegė prekių už 600 000 eurų.

„Mes parduodame pastolius. Jei tik jų metalui buvo koks nors terminis poveikis – jie iškart praranda visas savo savybes. Vokiečiai labai mus palaikė. Sakė: „Nekreipkite dėmesio, gyvenime visko būna. Dirbkite toliau. Mes tikime, jog per kelerius metus padengsite šiuos nuostolius.“ Mums tikrai buvo labai sunku psichologiškai. Juk 4-erius metus dirbome ir tiek pasiekėme: klientai, pardavimai, užtikrinta ateitis... Ir bac – per vieną dieną viskas sudegė!“ – sako įmonės vadovas.

V. Voroncovas neslepia, jog „sandėlio kaimynų“ (kurių iš viso buvo 10), laikiusių prekes sudegusiuose trijuose angaruose – jau nebėra. Bendrovės buvo priverstos bankrutuoti.


Bendrovės vadovas prisiminė, jog jau bene trejus metus zirzė akcininkams vokiečiams, jog reikia bent jau nusipirkti sklypą naujam biurui. Bendrovės darbuotojai buvo pasiruošę dirbti netgi laikinuose konteineriuose.

„Po gaisro jie atvažiavo ir sako: „Viktorai, tu buvai teisus“, – kalba V. Voroncovas. Galbūt anksčiau persikėlus į naujas patalpas tokių nuostolių nebūtų patirta.


Laikinas bendrovės sandėlis po atviru dangumi. I. Labutytės-Atkočaitienės nuotr.

Lietuva – šalis be problemų

Tačiau kodėl patyrus tiek nuostolių „Layher Baltic“ nusprendė neuždaryti padalinio Baltijos šalyse?

V. Voroncovas teigia, jog Lietuvą bendrovės akcininkai vokiečiai laiko puikia šalimi verslui vystyti. Daugeliui lietuvių norėtųsi paprieštarauti, tačiau „Layher“ savininkai įsitikinę, jog dokumentus mūsų šalyje galima sutvarkyti sparčiau, nei, pavyzdžiui, Rumunijoje.

Lygiai taip pat stebina itin sparčios bendrovės biuro statybos – jis jau netrukus bus baigtas, nors pradėtas pavasarį.

„Pirkome žemę savo biurui Lietuvoje, pradėjome statybas. Akcininkai manęs klausė: „Ar kilo kokių nors problemų?“ Sakau – „ne, nekilo“. O jie stebisi: „Kaip tai? Pirkome žemę Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje Australijoje – visur kilo problemų!“ Visur statybos užsitęsia iki trejų metų. Mūsų – prasidėjo kovą, netruks nė metų ir bus užbaigtos“, – juokėsi „Layher Baltic“ vadovas.

Jokių problemų, na, išskyrus tai, jog „Lietuvos dujos“ jau kelis mėnesius per gatvę negali atvesti vienos svarbiausių šiam biurui linijų – dujų tiekimo vamzdžių.

„Ta procedūra užtrunka 9 mėnesius. Na, man sunku suprasti, kodėl ji tiek užtrunka, jei dujos yra už gatvės. Taigi, jos bus atvestos gal sausio-vasario mėnesį. Bet dujos manęs negąsdina: galima atvežti keletą balionų, prijungti ir galime dirbti. Man svarbiausias – internetas. Naujus metus bet kokiu atveju norime pradėti Salininkuose“, – laikinų trukdžių nesibaimino V. Voroncovas.


Statomas bendrovės „Layher Baltic“  biuras. I. Labutytės-Atkočaitienės nuotr.

Po biuru išvedžiota daug inžinerinių sistemų, išgręžtas vandens gręžinys, o jaukus darželis, kuris pasitiks atvykstančius į biurą, slepia du didelius vandens rezervuarus.

V. Voroncovas įtikino akcininkus nusipirkti dvigubai daugiau žemės – kol kas ji stovi neužstatyta, tačiau pašnekovas svarsto: jei įmonė plėsis – bus galima ją užstatyti nauju biurų pastatu, jei ne – tiesiog parduoti. Ir parduoti brangiau, nes į sklypą „Layher Baltic“ lėšomis jau atvestos komunikacijos.

Jis iš anksto ėmė bendrauti ir su Salininkų bendruomene – ne paslaptis, jog ramaus Vilniaus priemiesčio gyventojai turėjo priežasčių būti nepatenkinti naujomis statybomis jų gyvenvietėje. Tačiau šiuo metu santykiai tarp įmonės darbuotojų ir gyventojų – šilti.

„Labai puikūs žmonės ten gyvena. Vyko Salininkų miesto šventė ir mes ją parėmėme. Galvojau, kad bus pykčių, bet dariau tam tikrą prevenciją: parašiau bendruomenės „Facebook“, ką mes ten statome ir kad už savo lėšas platiname kelią, darome šaligatvį, perėją“, – pasakojo V. Voroncovas.

Jis taip pat žada, jog jei reikės įmonės teritorijoje nupjauti žolę ar pamaitinti alkanus darbuotojus – šių paslaugų tiekėjų ieškos vietoje – Salininkuose.

Pašnekovas prognozuoja, jog šiame Vilniaus priemiestyje netrukus pradės kilti pramoninės paskirties pastatai ir augs verslas.

Pavyzdžiui, vienas iš „Layher Baltic“ biurą statančių subrangovų susigundė ir nusipirko žemę visai šalia. Ką tai reiškia? Naujas darbo vietas Salininkų gyventojams.

Darbų vadovas G. Kvaraciejus taip pat negailėjo pagyrų užsakovui.

„Dabar girsiu visiems: įmonės vadovas greitai sprendžia bet kokias problemas, skiria dėmesio šioms statyboms, dalyvauja pasitarimuose“, – džiaugėsi „Lakajos“ atstovas.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2019-09-10 15:39
Šiųmetinė vasara Lietuvoje lepino ne tik šiltais ir saulėtais orais, tačiau augimo nuotaikomis džiugino ir gyvenamojo nekilnojamojo turto rinką. Sulig kylančiu termometro stulpeliu augo ir parduotų butų bei namų kiekiai, kurie buvo didžiausi per pastarąjį dešimtmetį, atsilikdami tik nuo prieš krizę ...
nuotrauka
2019-09-10 10:12
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2019 metų rugpjūčio mėnesio reikšmė išaugo 0,7%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mė...
nuotrauka
2019-09-09 13:35
Paaiškėjo, kaip turėtų atrodyti vietoje „Kolegų“ kavinės iškilsiantis unikalus tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras KTU „M-Lab“. Pirmąją vietą architektūriniame pastato konkurse užėmė KTU „Santakos“ slėnį projektavusi „G. Janulytės-Bernotienės studija“, pasiūliusi tvarios architektūr...
nuotrauka
2019-09-04 11:06
Per aštuonis šių metų mėnesius nekilnojamojo turto bendrovė „Omberg“ pardavė 82 proc. daugiau būstų nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Ambicingų augimo tikslų siekiantis vystytojas skaičiuoja ir sėkmingus neseniai rinkai pristatytų naujų projektų ar jų etapų rezultatus.
nuotrauka
2019-09-04 09:26
UAB „Hanner“ Vilniuje pradeda projekto „Centro rezidencija“ trečiojo etapo statybas. Šiame etape bus statomi trys mūriniai A+ energinės klasės daugiabučiai namai. „Hanner“ rinkai pasiūlys 176 butus, kurių plotas sieks nuo 25 iki 97 kvadratinių metrų.
nuotrauka
2019-09-03 10:14
Vasaros pabaiga nekilnojamojo turto (NT) rinkoje išliko aktyvi - pagal perleistų NT objektų skaičių kiek lėčiau startavęs šiltasis metų sezonas vėliau sugrįžo į įprastas augimo vėžes. Visus šiuos metus banguojanti žemės sklypų rinka rugpjūtį vėl judėjo žemyn, tačiau bendras metinis perleistų sklypų ...
nuotrauka
2019-09-03 09:29
Į 47 hektarų ploto Panevėžio laisvąją ekonominę zoną (LEZ) milijonines investicijas suplanavo vystytojas „Gedstos NT“. Nuomai skirtas (angl. build-to-suit) 10 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatas bus statomas dviem etapais, investicijos vien į pirmąjį etapą sieks daugiau nei 2,5 mln. eurų. Planuo...
nuotrauka
2019-08-30 11:16
Daugiabučių namų statytojai pastebi: sparčiau nei paklausa butams daugiaaukščiuose namuose auga susidomėjimas būstais mažaaukščiuose namuose ramiuose sostinės mikrorajonuose. Būtent todėl naujuoju NT bendrovės „Lithome" projektu tapo trijų aukštų kompaktiško daugiabučio namo statybos Antakalnyje. Ši...
nuotrauka
2019-08-29 11:53
Jei šiandien į Vilnių norėtumėte pasikviesti svečių ar verslo partnerių iš užsienio su problema, kur juos apgyvendinti, greičiausiai nesusidurtumėte. Pastaraisiais metais ypač dideliu aktyvumu pasižymėjusi sostinės nekilnojamojo turto rinka pasipildė ne tik vienu po kito įvairiose miesto dalyse kyla...
nuotrauka
2019-08-26 11:41
Nekilnojamojo turto rinkoje svarbus pokytis – būsto nuomos kainos dviejuose didžiausiuose šalies miestuose susilygino, tačiau įsigyti naujos statybos butą Kaune vis dar galima gerokai pigiau. Tai iš esmės keičia pirkėjų pasirinkimą, nes investicija į nekilnojamąjį turtą Kauno centre vilioja greitesn...
nuotrauka
2019-08-22 14:45
Taksi įmonėms iššūkį metė „Uber“, „AirBnB“ atima vis didesnę viešbučių rinkos dalį, o biurų pasaulyje radikalius ir, panašu, ilgalaikius pokyčius atnešė bendradarbystės erdvės. Pasak „Darnu Group“ analitiko Manto Mikalausko, tai – sparčiausiai auganti biurų tendencija, o Lietuva šiandien siūlo bene ...
nuotrauka
2019-08-21 16:07
Bendrovė „M.M.M. projektai“ Vilniuje plėtojamame biurų komplekse „S7“ įkasė ketvirtą kapsulę, žyminčią paskutinio statybos etapo pradžią. Ketvirtame komplekso „S7“ verslo centre po mažiau nei dvejų metų įsikurs „Danske Bank“ darbuotojai.
nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-20 14:06
Gera mokykla šalia namų, naujai besiformuojančiame mikrorajone Vilniuje – retas ir iš tiesų išskirtinis reiškinys. Per visą nepriklausomybės laikotarpį sostinėje iki šiol yra pastatyta tik viena nauja mokykla, nors miestas intensyviai augo ir tebeauga.
nuotrauka
2019-08-13 10:51
Latvijoje, atkarpoje Ryga-Jūrmala (300 kilometrų nuo Vilniaus nutolusioje Pinki gyvenvietėje) baigiamas pirmasis „outlet“ miestelio „Via Jurmala Outlet Village“ statybų etapas. Miestelio, kuriame įsikurs garsiausių prekės ženklų išparduotuvės (angl. „outlet“), atidarymas planuojamas jau kitų metų pa...
nuotrauka
2019-08-06 10:05
Bendri komercinės paskirties nekilnojamojo turto investicinių sandorių rodikliai Lietuvoje 2019 metų pirmąjį pusmetį parodė prastesnius rezultatus nei buvo galima tikėtis iš sektoriaus, kuris šiuo metu išgyvena itin sparčios plėtros ir aukšto aktyvumo laikotarpį, skelbiama „Ober-Haus“ 2019 metų pirm...
nuotrauka
2019-08-05 10:46
Po birželį fiksuoto sumažėjusio perleistų nekilnojamojo turto (NT) objektų skaičiaus praeitą mėnesį rinka vėl sugrįžo į augimo vėžes: šalyje daugėjo tiek butų, tiek gyvenamųjų namų pirkimo-pardavimo sandorių, taip pat atsigavo ir žemės sklypų rinka. Šias ir kitas NT tendencijas stebi Registrų centra...
nuotrauka
2019-08-02 10:00
Sostinės Bajorų mikrorajone, šalia Vanaginės geomorfologinio draustinio, „Omberg“ suplanuota nauja gyvenvietė su privačiu parku – ieškantiems ramybės gamtos apsuptyje ir kartu norintiems naudotis miesto suteikiamais privalumais pirmajame etape bendrovė pasiūlys 122 A+ energinės klasės butus.
nuotrauka
2019-08-01 14:25
Kauno biurų plėtra demonstruoja dėsningą spartų augimą. Nuo 2016 m. iki dabar modernaus biuro ploto atsirado dvigubai daugiau, o šiemet Kaune bus atidarytas didžiausias modernaus biuro plotas – virš 52,3 tūkst. kv. metrų.
nuotrauka
2019-08-01 09:35
Bute nebeišsitenka, o namas užmiestyje atskirtų nuo pasaulio – taip savo santykį su nekilnojamuoju turtu apibūdina vilnietis Justas. Jis, kaip ir daugelis jaunų žmonių, didžiąją dalį savarankiško gyvenimo praleido nuomojamame bute, tačiau sukūręs šeimą ir susilaukęs pirmagimio nusprendė įsigyti nuos...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...