2020 sausio 17 d. penktadienis, 14:45
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Biurų kvartalą Žvėryne suprojektavęs danų architektas: atsisakome ręsti dėžutes, į kurias grūdami darbuotojai  1

2016-03-22 12:34
Vilniuje, Žvėryne, buvusios duonos kepyklos teritorijoje Saltoniškių gatvėje planuojama unikalaus Lietuvoje biurų kvartalo statyba, kurios vertė – apie 100 mln. eurų. Apie tai rašoma nekilnojamojo turto vystytojų pranešime spaudai.
nuotrauka
Naujasis biurų kvartalas Žvėryne. Projekto plėtotojų vizualizacija


Pastatų komplekso projektą kūrę architektai iš Danijos ir Lietuvos prioritetu pasirinko gamtą, Vilniaus miesto architektūrinį paveldą ir darbuotojų poreikius.

„Darbuotojas visada vertingesnis nei darbo vieta“, su tokia nuostata pastatų komplekso projektą rengė architektų  dano Ulriko Raysse ir jo kolegos, Danijoje ir Lietuvoje kūrusio architekto Aleksandro Gvildžio, komanda.
„Pastatą statysime žmonėms, prie jų poreikių derinome sienas. Mes atsisakome ręsti dėžutes, į kurias lyg daiktai į lentynas vėliau grūdami darbuotojai“, – pasakojo Ulrikas Raysse.

Netikėti sprendimai: baseinas žiemos metu virs čiuožykla

Pirmas iš keturių numatytų pastatų turės ne tik erdves mamoms, bet ir dviračių saugyklas bei dušus dviratininkams. Laikantis daniškų tradicijų suplanuota įrengti ir aplink sklypą išplėsti dviračių takus, taip pat planuojama įsteigti „CycloCity Vilnius“ dviračių nuomos punktą. Nepamiršti ir elektromobilių vairuotojai: jų lauks 11 įkrovos taškų.


Naujasis biurų kvartalas Žvėryne. Projekto plėtotojų vizualizacija

Visuose pastatuose bus įrengta ypatinga oro kokybės sistema. Sudėtingi ventiliacijos bei drėkinimo sprendimai leis darbuotojams kvėpuoti šviežiu, gaiviu ir sveiku oru. Architektai akcentuoja darbuotojų emocinį komfortą – šiame pastate vyraus vandens tematika, harmoniją kurs atviras baseinas, kuris žiemos metu bus paverčiamas į čiuožyklą.

Išskirtinės architektūros autoriai daug dėmesio skyrė ir saulės šviesai: siekiama, kad kiekviena darbo vieta gautų kuo daugiau natūralaus apšvietimo. Saulė bus „įdarbinta“ ir pastatą aprūpins elektros energija: ant stogų sumontuoti fotoelementai pagamins bent dešimtadalį reikalingos energijos. Tai bus vienas iš nedaugelio pastatų Vilniuje, kuris bus A energinio naudingumo klasės, išsiskirs ypatingai žemu triukšmo lygiu. Projekto vystytojai siekia gauti statinių tvarumą liudijantį „BREEAM New Construction“ sertifikatą – Lietuvoje tokio sertifikato dar neturi nei vienas pastatas. Kad nebūtų nepažeistas gamtos balansas, nuspręsta sodinti Žvėryno natūralią ekosistemą palaikančius augalus.

Komplimentai iš A. Nasvyčio ir M. Pakalnio lūpų

Tokia aukšta kokybės kartelė ir nenuvalkioti architektūriniai sprendimai paliko įspūdį vienam žymiausių Lietuvos architektų Algimantui Nasvyčiui, architektūros – urbanistikos ekspertų taryboje pasidžiaugusiam, kad tokie projektai gimsta Vilniuje.

„Tai ir buvo mūsų tikslas – kad planuojami pastatai būtų darni Vilniaus panoramos dalis, kad Vilniaus architektūrinį veidą kurtų, o ne darkytų“, – sakė architektas Aleksandras Gvildys. Kad šitas tikslas būtų pasiektas architektai ir projekto vystytojai pasirinko nestatyti dangoraižių, kurie užstotų Vilniaus panoramą, vietoje to nusprendė prie landšafto priderinti žemus pastatus.

Be to, naujos erdvės bus pritaikytos prie visuomenės poreikių: veiks ir žaliavalgiams skirtas restoranas, vėliau bus įrengta vieta koncertams, pastatų nuo visuomenės neribos tvoros ar užkardos – vilniečiams bus sukurta nauja pasivaikščiojimų ir pavakarių promenada.

Naujasis biurų kvartalas Žvėryne. Projekto plėtotojų vizualizacija

„Žvėryną papuošime nauju traukos tašku – skandinavišku minimalizmu ir gyvybe pulsuojančia, bendruomenei atvira oaze“, – projekto kūrėjų planus apibendrino architektas A. Gvildys.

Naujuoju projektu džiaugėsi ir architektas-urbanistas Mindaugas Pakalnis.
„Smagu matyti, kad buvusio pramonės objekto vietoje plėtojamas verslo kvartalo projektas. Džiaugiuosi, kad architektai ne tik įgyvendino detaliojo plano, kurio kuratoriumi teko būti, sprendinius, bet ir kuria naujas patrauklias visuomenines erdves, formuodami jungtis tarp sklypų ir viešąsias teritorijas verslo kvartalo viduje.“

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

O KAS CIA AR NE DEZE-BARAKAS ???
2016-04-19 17:21
MAN TAI PRIMENA SOVIEINE ''ARCHITEKTURA''' KOKIU 1979 METU ...TOOOTALUS LIUDESYS.

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2020-01-15 13:35
Sostinės savivaldybė ruošiasi visiškai atnaujinti iki šiol apleistą ir nenaudojamą, tačiau unikalią ir ilgą istoriją turinčią teritoriją – šalia Šv. Stepono bažnyčios esantį skverą, o taip pat rekonstruoti Šv. Stepono gatvę pritaikant ją pėstiesiems ir dviratininkams. Tikimasi, kad būsimasis skveras...
nuotrauka
2020-01-06 13:00
2020 metais namų interjere dominuos tradiciniai pasirinkimai ir aplinką tausojantis gyvenimo būdas. Interjero dizainerė Inese Jansone, bendradarbiaudama su internetine parduotuve, atskleidžia, kad šiais metais vyraus klasikinė mėlyna ir tamsiai žalios spalvos, į madą sugrįš aksomas, o marmuras, meta...
nuotrauka
2019-12-20 08:03
Stilistė ir interjero dizainerė Loreta Stankuvienė sako, kad skandinaviškus interjerus pamėgę lietuviai vis dažniau į Šiaurės šalių santūrumą atsigręžia ir puošdami savo namus Kalėdoms. O skandinaviško stiliaus kalėdiniais papuošimais prekiaujantis Gediminas Visockis teigia, kad šiemet pirkėjai juos...
nuotrauka
2019-12-19 11:52
Tvaria arba žaliąja architektūra siekiama diegti naujausias technologijas ir atspindėti pasaulines tendencijas – tausoti resursus bei aplinką. Tokią viziją pasirinko ir pirmąją vietą architektūriniame konkurse KTU „M-Lab“ pastatui projektuoti užėmusi „G. Janulytės-Bernotienės studija“, pasiūliusi tv...
nuotrauka
2019-12-17 11:56
UAB DASFA ir Ko siūlo kokybiškus ir itin saugius, pagal pažangias technologijas pagamintus biožidinius XARALYN su keraminiais įdėklais (degikliais).
nuotrauka
2019-12-09 15:47
Kauno miestas gali pasigirti išlaikyta tarpukario architektūra ir tuo pačiu daugybe neseniai iškilusių šiuolaikinės architektūros pastatų. Pasak KTU SAF dėstytojo Vytauto Baltaus, pusiausvyra tarp skirtingo laikmečio architektūros ne visur yra išlaikoma, bet tai nėra blogai, jei šiuolaikinė architek...
nuotrauka
2019-12-09 15:45
Rudenį Minske organizuoto architektūros festivalio metu vykusioje Minsko tarptautinėje jaunųjų architektų bienalėje „LEONARDO 2019“ tarp 150 projektų iš 18 šalių net 3 apdovanojimus pelnė Vilniaus architektūros studijos architektų pateikti projektai.
nuotrauka
2019-12-09 07:31
Lietuvos verslo paramos agentūra drauge su Ekologinio dizaino asociacija, inicijavo pirmąją, unikalią konferenciją Lietuvoje „Tvari gyvenvietė sveikam gyvenimui“, į kurią pakvietė Lietuvos ir užsienio architektus, urbanistus, dizainerius, statytojus ir mokslininkus.
nuotrauka
2019-12-06 08:30
Būsto įrengimas palėpėje sudėtingesnis ir dažnai – brangesnis, tačiau galimybės – kur kas didesnės, sako architektas, UAB „Archispektras" kūrybos vadovas Ignas Kalinauskas. Jis ir iš savo patirties puikiai žino, kaip geriausiai išnaudoti iš pažiūros nedidelį plotą, bei patarė, kokius pagrindinius ži...
nuotrauka
2019-12-03 13:11
Kiekvienas sutiks, kad valgomasis stalas yra vienas reikalingiausių baldų. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kokie valgomojo stalai sulaukia didžiausio pirkėjų dėmesio? Pasidomėkime.
nuotrauka
2019-12-03 10:16
Kaip papuošti namus Kalėdoms net tuo atveju, jei jūsų namie nėra vietos didelei žaliaskarei? „Tokio teiginio, jog jūsų būstas Kalėdų puošmenoms per mažas, tiesiog negali būti. Šventinę dvasią sukurti galima kiekvienuose namuose, net ir pačiuose mažiausiuose. Tiesa – galbūt puošiant mažesnį būstą, re...
nuotrauka
2019-11-29 13:46
Sostinėje ketvirtadienio vakarą tryliktą kartą apdovanoti geriausi nekilnojamojo turto projektai Lietuvoje. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos konkurse „Už darnią plėtrą“ geriausio biuro, gyvenamojo ir visuomeninio projekto statulėles pasidalino Vilnius, Kaunas ir Klaipėda.
nuotrauka
2019-11-28 07:56
Įsigijus naują būstą laukia ilgas ir atsakingas jo įrengimo procesas. Vienas pirmųjų žingsnių – techninio interjero projekto parengimas. Kaip teisingai suprasti dizainero parengtus brėžinius, kokios dalys privalo būti įtrauktos į techninį projektą ir kaip pasiruošti prieš kreipiantis į specialistą, ...
nuotrauka
2019-11-27 08:39
Paprastai pristatant namus kalbama apie patogų susisiekimą, jaukumą, komfortą, dizaino sprendimus ir kitus būstui įprastus dalykus. O kas, jei projektas yra tiek unikalus, kad tokie įprasti apibūdinimai tiesiog nublanksta? Istorinį aerodromą atveriantys langai, lėktuvų kilimo ir tūpimo takas tiesiog...
nuotrauka
2019-11-26 09:59
UAB „Verslo investicijos“ ir UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ pasirašė būsimo administracinio pastato Lvovo g. 21 A projektavimo sutartį. UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ (AKG) yra skelbto tarptautinio architektūrinio konkurso nugalėtoja.
nuotrauka
2019-11-26 07:15
Vonios kambaryje laisvai pastatoma vonia ar unikalios formos praustuvas gali tapti pagrindiniu vonios kambario akcentu. Gamintojas „Ravak“ siūlo ne tik įdomias laisvai pastatomų praustuvų formas, bet ir praktiškus bei saugius gaminius, kurie nuolat atnaujinami pagal vyraujančias tendencijas.
nuotrauka
2019-11-25 16:33
„Kaip gerai, kad sulig 50-60-tųjų sugrįžimo banga kartu sugrįžta ir gebėjimas matyti, kokios gražios yra monumentalios, brutalistinės architektūros formos, ir kaip išlikdamos aktualios jos gali būti originaliai prikeltos naujam gyvenimui“, – sako architektė Ieva Folk, ėmusis iššūkio – paversti Vilni...
nuotrauka
2019-11-22 14:30
Susisiekimo ministerija inicijavo tarpinstitucinį pasitarimą dėl Lietuvos paštui priklausančių centrinių pašto pastatų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje tolesnio panaudojimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2019-11-22 14:09
Kauno centrinio pašto rūmų krizė, besitęsianti kelerius metus, gali tapti pozityviu proveržiu, ypač naudingu nacionalinei architektūrai, dalijasi naujiena Lietuvos architektų rūmai (LAR).
nuotrauka
2019-11-13 12:50
Netoli Vingio parko esančios buvusios gamyklos „Velga“ teritorijos (14 ha) laukia grandiozinis atnaujinimas, prisidėsiantis prie tvaraus miesto strategijos įgyvendinimo – šiame sklype nekilnojamojo turto projektų plėtros įmonė „Akropolis Group“ ir nekilnojamo turto plėtotojas UAB „M.M.M. projektai“ ...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras