2020 liepos 12 d. sekmadienis, 15:58
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Būsto dieną minės ne tik daugiabučių, bet ir vienbučių bei dvibučių namų gyventojai

2014-09-02 12:16
Pirmąjį spalio pirmadienį, Jungtinių Tautų iniciatyva, bus minima pasaulinė Būsto diena. Lietuvoje ji minima jau trečią kartą, plečiant dalyvių ratą.
nuotrauka
„Bajorų kalvos“, AB „Hanner“.


Minimos įmonės
Hanner, UAB
Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai,

Įtraukti ir vienbučiai bei dvibučiai namai

Skirtingai nuo ankstesnių metų, dalyvauti renginiuose, būti nominuotais kviečiami ne tik daugiabučių namų, bet ir vienbučių bei dvibučių namų gyventojai. Kaip pastebi Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentas Juozas Antanaitis, ir vienbučiai, ir daugiabučiai yra nacionalinis turtas, tad turi būti vienodai prižiūrimas.

„Mūsų nariais taip pat gali būti privačių namų bendrijos, o tokių yra ir Balsiuose (Vilnius), ir Zujūnuose, mes jų neišskiriame“, – sako J. Antanaitis.

Prieš 15 metų yra patvirtinta Būsto strategija, kurioje numatyta, kad turi būti suskurta vieninga būsto valdymo sistema – iki šiol to nėra. Todėl kai kurias funkcijas pasiėmė Būsto rūmai. Į nominacijas įtraukdami ir vienbučius, dvibučius ir daugiabučus namus Būsto rūmai bando bent iš dalies įgyvendinti Lietuvos Būsto strategijos nuostatas.

Pagerbs už privačią iniciatyvą

Būsto dienos paminėjimą Lietuvoje organizuoja Aplinkos ministerija, Respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos savivaldybių asociacija. Minėjimas vyks spalio 13 d., pirmadienį, Vilniaus Rotušės rūmuose.

„Minėjime norime paviešinti ir pristatyti pavyzdingai, be valstybės paramos prižiūrimus ir sutvarkytus senus daugiabučius gyvenamuosius namus, pavyzdingai sutvarkytas daugiabučių ir vienbučių gyvenamųjų namų gretimas teritorijas, vienbučius ir daugiabučius namus, efektyviai naudojančius alternatyvius energijos šaltinius“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Organizatoriai kreipėsi į Lietuvos savivaldybes, siūlydami minint šią dieną aptarti temą „Būstas – ne vien stogas virš galvos“. Pasak aplinkos viceministrės D. Matonienės, šią dieną verta aptarti aktualijas ir iniciatyvas, skirtas pastatų priežiūrai ir gyventojų buities kokybei gerinti, gretimų teritorijų tvarkymui, energijos taupymui ir alternatyvių energijos šaltinių, kaip geoterminių, saulės, vėjo ir kitų, naudojimas būsto reikmėms.

„Šiemet mes su Aplinkos ministerija nusprendėme pagerbti tuos žmones, kurie parodė savo iniciatyvą, be prievartinio nurodymo sutvarkė savo namus, aplinką ir atliko kitus gerus darbus“, – sakė Būsto rūmų prezidentas J. Antanaitis.

Namo priežiūros forma – ne pati svarbiausia, bet bendrija yra išskirtinė

Būsto rūmų prezidentas J. Antanaitis, paklaustas apie tendencijas, tvarkant savo namus ir aplinką, sako pastebintis žmonių iniciatyvą puošti ir gražinti namus ir namų aplinką. „Dažnai lankausi Baltupiuose [Vilnius – aut. past.] – aplink daugelį namų Didlaukio gatvėje žydi gėlės, sutvarkyta aplinka. Taip yra ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje. Neseniai būnant Raseiniuose, nustebino mažo miestelio gyventojų iniciatyva puošti ir tvarkyti savo aplinką“, – sako J. Antanaitis, dalindamasis džiuginančiais pastebėjimais.

Daugiabučiai namai tvarkosi pasirinkdami formą, kuri namo gyventojams yra priimtiniausi. Kaip sako J. Antanaitis, jokio skirtumo, kas administruoja namą, nes svarbiausia yra – jį prižiūrėti tinkamai ir išsaugoti. „Bet akivaizdu – jeigu namas įsteigė bendriją, vadinasi, yra labiau organizuotas, žmonės labiau galvoja apie savo namus, tokiame name geriau organizuoti tvarką, aplinką, – pastebi pašnekovas. – Bendrijos yra labiau organizuotos, mobilesnės priimant sprendimus.“

Apjungs savivaldybių renginius

Į Būsto dienos renginius įtraukus vienbučius ir dvibučius namus, organizatoriai pasiteks savivaldybes, kurios paprastai organizuoja analogiškus konkursus, renginius savo miestuose, rajonuose, išryškindamos geriausiai besitvarkančius namus, sodybas, kiemus, gražiausius balkonus ir pan. Visa tai likdavo miestų ir rajonų lygmenyje, o per Būsto rūmus ir Aplinkos ministerijos renginius šie nominantai bus pastebėti respublikiniu lygiu.

„Tai nėra sudėtinga, bet tai dar ne tradicija – ji dar tik kuriama. Vienbučiai į nominacijas įtraukti pirmą kartą. Man atrodo, kad tai pasiteisins ir ateityje nebeskirstysime vienbučių ir daugiabučių. Jie visi yra būsto dalyviai, – sako J. Antanaitis. – Daugiabučių namų modernizavimas skatinamas valstybės lėšomis, o vienbučiams namas skiriamos epizodinės lėšos per programas. Mes bandysime tą nelygybę ištaisyti“.

Skelbiamos keturios nominacijos

Ministerija su partneriais skelbia nominacijas už tvarkingą daugiabučio namo priežiūrą gyventojų lėšomis, – fasado būklės ir architektūros išsaugojimą ir palaikymą, pastato konstrukcijų, laiptinių ir kitų bendrojo naudojimo patalpų ir inžinerinių sistemų tinkamos būklės palaikymą, šildymo ir karšto vandens sistemos efektyvumo didinimą. Šiai nominacijai siūloma pristatyti daugiabučio namo valdytojus, butų savininkus – aktyvius namo priežiūros dalyvius, namo tvarkymo iniciatorius.

Kita nominacija – už pavyzdingą namo aplinkos tvarkymą, t.y., takai, poilsio ir vaikų žaidimo aikštelės, gėlynai ir želdiniai. Ministerija laukia pasiūlymų nominuoti vienbučių ir daugiabučių namų savininkus ir naudotojus, kitus namo gyventojus, iniciatyvius aplinkos tvarkytojus.
Trečioji nominacija – už taupų ir efektyvų energijos naudojimą vienbučiuose ir daugiabučiuose namuose. Ministerija su renginio partneriais siekia paskatinti modernų šilumos paskirstymą, karšto vandens ruošimo, šilumos apskaitos būdų diegimą, alternatyvių energijos šaltinių naudojimą. Nominuoti bus vienbučių ir daugiabučių namų savininkai ar naudotojai, alternatyvių šilumos šaltinių diegimo iniciatoriai.

Dar viena siūloma nominacija – už viešojo administravimo sektoriaus darbuotojų pastangas skatinti ir remti gyventojų iniciatyvas tinkamai prižiūrėti savo namus, gražinti aplinką, taupiai naudoti energijos išteklius. Nominantai – savivaldybių ir valstybinių institucijų darbuotojai, aktyviai veikiantys būsto priežiūros ir atnaujinimo procesuose.

„Siūlome visoms savivaldybėms taip pat organizuoti Būsto dienos šventę savo miestuose ir pagerbti pasižymėjusius būsto dalyvius“, – ragina J. Antanaitis, Būsto rūmų prezidentas.
 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-07-09 11:20
Energetikos ministerija parengė ir pateikė derinimui tvarką dėl suskystintų naftos dujų balionų (toliau - dujų balionų) daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Šis dujų balionų keitimas bus finansuojamas valstybės. Numatyta, kad parama sieks iki 600 eurų – daugiabučio namo vidaus elekt...
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-07 09:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), konstatavo, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę nereikalauti iš jo apmokėti sąskaitą už atliktus darbus yra nepagrįstas.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 17:14
Seimas po svarstymo pritarė draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-18 08:48
Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 14:58
Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-11 09:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiomis pataisomis siekiama sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, išsamiai reglamentuojant šių paslaugų kainų nustatymo, paskirstymo ir atskaitomyb...
nuotrauka
2020-06-11 09:28
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 769 gyventojų prašymus kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą V klasės biokuro katilais ir šilumos siurbliais.
nuotrauka
2020-06-09 13:55
Konkurencijos taryba išnagrinėjo Aplinkos ministerijos parengtą Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir rekomendavo jai dar kartą apsvarstyti siūlomus pakeitimus, kuriais savivaldybėms gali kilti interesų konfliktas, bei atlikti poveikio konkurencijai vertinimą.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai