2020 gruodžio 3 d. ketvirtadienis, 21:14
Reklama  |  facebook

Būsto rūmų suvažiavime – nuogąstavimai dėl renovacijos eigos

2014-09-16 18:18
Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentu trejų metų kadencijai vėl buvo išrinktas Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos prezidentas Juozas Antanaitis. Jis yra vienas iš 10 metų veikiančių Būsto rūmų įkūrėjų, renkamas jau trečiai kadencijai.
nuotrauka
„Aplinkos ministeriją labai kviestume prisidėti prie Lietuvos Respublikos Būsto rūmų steigimo“, – sako Būsto rūmų prezidentas J. Antanaitis. Portalo archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai,

Pokyčius nori inicijuoti su Aplinkos ir Teisingumo ministerijomis

„Mes norime įgyvendinti valstybės Būsto valdymo sistemos tobulinimą. Respublikiniai Būsto valdymo ir priežiūros rūmai turėtų tapti centrine nevyriausybine organizacija, kad gautų tokias pat teises, kaip Advokatų rūmai, Žemdirbių rūmai ir kiti; kad mes įgytume savivaldos teisę kontroliuoti, prižiūrėti, organizuoti mokymus, švietimą, kvalifikacijos kėlimą; kontroliuoti, kaip būsto valdytojai vykdo jiems priskirtas funkcijas, įgyvendina valstybės politiką. Tai yra pagrindinė mano užduotis – konsoliduoti visus darbui su valstybinėmis institucijomis“, – sakė J. Antanaitis, kalbėdamas apie savo, kaip prezidento, siekius ir suvažiavimo įpareigojimus naujai kadencijai.

Sąjungininkais įgyvendinat šiuos Būsto rūmų siekius J. Antanaitis sako matąs Aplinkos ir Teisingumo ministerijas. Nes svarbu pasiekti, kad Būsto rūmai turėtų savo įstatymą, o organizacija veiktų šio įstatymo pagrindu. Lietuvos Respublikos Būsto rūmų steigėjais būtų būsto valdytojai ir valstybės institucijos, kaip, pvz., Aplinkos ministerija.

„Aplinkos ministeriją labai kviestume prisidėti prie Lietuvos Respublikos Būsto rūmų steigimo“, – sakė J. Antanaitis.

Veikimas vienoje organizacijoje taptų atrama tvarkant namus

Jeigu apie būstą kalbama kaip apie nacionalinį turtą, pastebėjo J. Antanaitis, tai LR Būsto rūmų veikloje turėtų dalyvauti visos namų bendrijos, kad galima būtų ne tik jas registruoti, bet ir kontroliuoti, kada vyko susirinkimai, ar teisingai išrinktas pirmininkas, ar pirmininkas – būsto valdytojas turi atitinkamą kvalifikaciją, koordinuoti veiksmus, domėtis renovacijos eiga.

„Man atrodo, kad tai būtų iššūkis sutvarkyti namus, – dalijasi Būsto rūmų prezidentas. – Niekas taip nekontroliuoja darbuotojų arba atstovų, kaip savikontrolė, kurią vykdo konkurentai. Juk Būsto rūmų organizacijoje yra daugiabučių namų bendrijos, jų asociacijos, jungtinės veiklos dalyviai, savivaldybių paskirti administratoriai. Pradžia padaryta – priimtos Elgesio kodekso nuostatas ir sudaryta Elgesio kodekso laikymosi kontrolės komisija.“

Gyventojai siekia tęsti renovaciją, gaudami paramą

11-ojo Respublikinio būsto rūmų suvažiavimo dalyviai dalijosi mintimis apie daugiabučių namų modernizavimo programą, išsakydami nuomonę, kad procesas vyksta ne tokiais tempais, kokių tiksi gyventojai. Jie baiminasi, kad nespės laiku užbaigti modernizavimo.

Kaip skelbė Aplinkos ministerija, gyventojai, spėję sudaryti rangos darbų sutartis iki metų pabaigos, gali gauti net 40 proc. valstybės paramą. Kaip bus finansuojamas modernizavimas vėliau, šiuo metu dar neaišku. Klausimas dėl teisės aktų pakeitimo, pratęsiant valstybės paramos teikimo terminus ir dydžius, kaip pranešė Aplinkos ministerija, galėtų būti svarstomas tik žinant ES lėšų panaudojimo tvarką 2014–2020 m. finansiniu periodu. Šiuo metu nėra aiškios naujojo finansinio periodo ES lėšų panaudojimo sąlygos, paramos teikimo būdai bei intensyvumas, todėl bent kol kas negalima pratęsti galiojančios valstybės paramos teikimo tvarkos.

Suvažiavimas prezidentą J. Antanaitį įpareigojo susitikti su Aplinkos ministerija ir išsakyti šiuos nuogąstavimus. Gyventojai nori tęsti modernizavimą ir gauti valstybės paramą.

Svarbiausia – atstovauti būsto savininkams

Suvažiavimo dalyviams yra svarbu glaudžiau bendradarbiauti su Aplinkos, Energetikos ministerija, premjero patarėjais būsto kausimais, kad galima būtų sukurti iš tiesų vieningą sistemą.

„Trečias dalykas – kaip bežiūrėtume į valstybės politiką, bet pagrindinis administratoriaus arba būsto valdytojų tikslas – atstovauti buto savininkui. Būsto rūmų suvažiavimas konstatavo, kad pagrindiniu uždaviniu Būsto rūmai ir toliau laikys būsto savininkų – vartotojų teisėtų interesų atstovavimą, pažeistų teisių gynimą, vartotojų švietimą ir, kartu su valstybinėmis institucijomis, kitomis organizacijomis, dalyvavimą valstybės būsto politikos įgyvendinime“, – sakė J. Antanaitis.

Suvažiavimo delegatai naujai trijų metų kadencijai išrinko Būsto rūmų valdymo organus. Į Būsto tarybą buvo išrinkti Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos prezidentas Juozas Antanaitis, Šiaulių apskrities ir miesto daugiabučių namų savininkų asociacijos prezidentas Liudas Ramanauskas, UAB „Mažeikių butų ūkis“ generalinis direktorius Vidmandas Stonkus, UAB „Šiaulių būstas“ atstovas Vytautas Turonis, UAB „Vitės valdos“ direktorius Jevgenij Sakovskij, UAB „Tauragės butų ūkis“ direktorė Edita Vaitkutė – Zinkė, UAB „Žirmūnų būstas“ atstovas Ignas Krasauskas.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-12-03 13:12
Seimas pritarė Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo pakeitimams, papildydamas šiuo metu galiojantį reglamentavimą nuostata, reglamentuojančia, kad parama asmenims ir šeimoms būstui įsigyti galėtų būti teikiama kartu su savivaldybės ir (ar) pelno siekiančio juridinio asmens finansine parama...
nuotrauka
2020-12-01 11:41
Lietuvoje vykstanti energetikos reforma įsibėgėjo. Lapkričio 30 dienos duomenimis, nepriklausomą tiekėją pasirinko jau daugiau nei 113 tūkst. namų ūkių. Iš jų daugiau nei 46 tūkst. patenka į pirmąjį energetikos reformos etapą, kurio dalyviai sutartis su nepriklausomu tiekėju turi pasirašyti iki šių ...
nuotrauka
2020-12-01 08:43
Paskolos gavimo procesas neretai būna vienas esminių niuansų perkant NT. Didesnė dalis rinkos sandorių sudaroma su būsto paskolomis, tai ypač būdinga sostinei ir jaunesnio amžiaus pirkėjams. Žinoma, paskolų situacijai neabejotinai įtakos turi dabartinė padėtis – koronaviruso krizė ir karantinas.
nuotrauka
2020-11-30 08:23
Energetikos ministerija primena, kad gyventojai, šių metų sausio mėn. teikę paraiškas ir gavę finansavimą saulės elektrinėms įsirengti bei seniems šildymo katilams pasikeisti dar turi laiko užbaigti darbus ir gauti finansavimą. Dokumentus apie atliktus darbus jie turi pateikti iki 2020 m. gruodžio 3...
nuotrauka
2020-11-26 16:01
Visuomenės ir specialistų vertinimui bus antrąkart pristatomi daugiabučių komplekso Užupyje, Kreivajame skersgatvyje 7, projektiniai pasiūlymai. Prieš kelerius metus Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo architekto skyriui nusprendus nepritarti pirmam jų variantui, projekto užsakovas, bendrovė MR...
nuotrauka
2020-11-26 13:13
Apie miestų plėtrą ir modernizavimą dažnai kalbama kaip apie visą teritoriją apimantį reiškinį, bet dažnai užmirštama, kad kone visais atvejais miestas yra skirtingų istorinės, kultūrinės reikšmės zonų darinys. Šančiai – išskirtinė Kauno miesto teritorija, kurią, pasak šančiškių, reikia išsaugoti ir...
nuotrauka
2020-11-26 08:37
KLAUSIMAS. Kokiu atstumu nuo kaimynų tvoros galima statyti 3x6 m surenkamąjį aliuminio konstrukcijų dengtą polikarbonatu šiltnamį?
nuotrauka
2020-11-25 11:51
Sodininkų bendrijų teritorijose esančioje valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, laikinuosius ir nesudėtinguosius statinius gali statytis tik sodininkų bendrijų nariai. Tokiems statiniams statyti turi būti gautas sutikimas iš Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT).
nuotrauka
2020-11-25 09:51
Dauguma šalies gyventojų, kaip rodo rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) užsakymu atlikta reprezentatyvi apklausa, norėtų atnaujinti savo daugiabutį.
nuotrauka
2020-11-24 10:44
Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Panevėžio valdybos pareigūnai, tikrindami, kaip gyventojai tvarko buitines nuotekas, Panevėžio, Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio, Biržų rajonuose jau atliko 22 reidus ir aplankė per 200 privačių namų valdų. Rezultatai ne itin džiugina – nustatytas 41 nuotekų tvarkymo...
nuotrauka
2020-11-20 13:14
Nelegalių metalinių garažų nukėlimo procesas pasiekė naują etapą. Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo teisminį procesą dėl savininkų, kurie delsia ar atsisako iškelti savo garažus iš valstybei priklausančios žemės. Tikimasi, kad dalis savininkų dar paskubės savo garažus nusikelti geranoriškai ir tai...
nuotrauka
2020-11-19 11:38
Antrasis karantinas suteikė progą daugiau laiko skirti namams – išsivalyti juos nuo nereikalingų daiktų, susitvarkyti sandėliuką ar baigti užsitęsusius remonto darbus. „Ecoservice“ ekspertai primena, kad ne vietoje palikti daiktai ir statybinės atliekos virsta nelegaliu sąvartynu ir gali užtraukti a...
nuotrauka
2020-11-18 15:39
Šiandien, lapkričio 18 d., Vilniaus miesto savivaldybės taryba svarstė vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatų pakeitimo projektą – jais siekiama tiksliau apibrėžti ir sureguliuoti vietinės rinkliavos apskaičiavimą ir mišrių komunalinių atliekų konteinerių kontrolę.
nuotrauka
2020-11-13 08:08
Sostinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA), spalio mėnesį įrengusi pirmąsias stebėjimo kameras šalia komunalinių atliekų šalinimo konteinerių, vos per kelias savaites nustatė daugiau kaip 70 atliekų tvarkymo pažeidimų.
nuotrauka
2020-11-09 13:21
Lietuvos gyventojų požiūris į atliekų tvarkymą pastebimai keičiasi – atsakingiau ir daugiau rūšiuojama, vis daugiau atliekų rūšių sutvarkoma bei perdirbama. Vis dėlto susidarantys atliekų kiekiai nemažėja, nors gyventojai ir sako, kad jų kiekį bando mažinti.
nuotrauka
2020-11-09 10:52
Įsibėgėjus šildymo sezonui aplinkos oro kokybė kiekvienais metais ypač prastėja tada, kai gyventojai pradeda šildytis individualiai. Didžiausias užterštumo padidėjimas jaučiamas termometrų stulpeliams leidžiantis žemyn, esant ramiems, nevėjuotiems orams, kai teršalai sunkiau išsisklaido, kaupiasi vi...
nuotrauka
2020-11-05 13:43
Seimas priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis nutarta nuo 2021 m. sausio 1 d. beveik dvigubai padidinti administracinę atsakomybę už Triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, nevykdymą ar pažeidimą.
nuotrauka
2020-11-04 13:38
Daugelio svajonė – turėti vasarnamį, kuris leis bent trumpam pabėgti nuo miesto šurmulio. Tam, kad mus džiugintų išsvajoto poilsio aplinka, tenka gerai pasukti galvą, koks namelio variantas būtų tinkamiausias.
nuotrauka
2020-11-03 15:41
Vilniuje jau nukelta 4300 metalinių garažų – tai yra apie 40 proc. visų nelegaliai valstybinėje miesto žemėje rugpjūčio pradžioje stovėjusių garažų. Prašymus apie nukėlimo termino pratęsimą yra pateikę dar 600 garažų savininkų. Dviejuose garažų masyvuose jau visiškai atlaisvinta teritorija.
nuotrauka
2020-11-03 11:42
Pavasarį prasidėję didelės apimties Rumpiškės gyvenamųjų namų kvartalo tvarkymo darbai – pirmasis toks projektas Klaipėdoje. Jis iš esmės pakeis kvartalo gyventojų gyvenimo kokybę ir aplinką.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Siūlo sprendimą, kaip paprastai atsikratyti statybinių atliekų ir kitų rakandų

Antrasis karantinas suteikė progą daugiau laiko skirti namams – išsivalyti juos nuo nereikalingų daiktų, susitvarkyti sandėliuką ar baigti užsitęsusius remonto darbus. „Ecoservice“ ekspertai...