2020 birželio 3 d. trečiadienis, 14:40
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Būsto rūmų suvažiavime – nuogąstavimai dėl renovacijos eigos

2014-09-16 18:18
Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentu trejų metų kadencijai vėl buvo išrinktas Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos prezidentas Juozas Antanaitis. Jis yra vienas iš 10 metų veikiančių Būsto rūmų įkūrėjų, renkamas jau trečiai kadencijai.
nuotrauka
„Aplinkos ministeriją labai kviestume prisidėti prie Lietuvos Respublikos Būsto rūmų steigimo“, – sako Būsto rūmų prezidentas J. Antanaitis. Portalo archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai,

Pokyčius nori inicijuoti su Aplinkos ir Teisingumo ministerijomis

„Mes norime įgyvendinti valstybės Būsto valdymo sistemos tobulinimą. Respublikiniai Būsto valdymo ir priežiūros rūmai turėtų tapti centrine nevyriausybine organizacija, kad gautų tokias pat teises, kaip Advokatų rūmai, Žemdirbių rūmai ir kiti; kad mes įgytume savivaldos teisę kontroliuoti, prižiūrėti, organizuoti mokymus, švietimą, kvalifikacijos kėlimą; kontroliuoti, kaip būsto valdytojai vykdo jiems priskirtas funkcijas, įgyvendina valstybės politiką. Tai yra pagrindinė mano užduotis – konsoliduoti visus darbui su valstybinėmis institucijomis“, – sakė J. Antanaitis, kalbėdamas apie savo, kaip prezidento, siekius ir suvažiavimo įpareigojimus naujai kadencijai.

Sąjungininkais įgyvendinat šiuos Būsto rūmų siekius J. Antanaitis sako matąs Aplinkos ir Teisingumo ministerijas. Nes svarbu pasiekti, kad Būsto rūmai turėtų savo įstatymą, o organizacija veiktų šio įstatymo pagrindu. Lietuvos Respublikos Būsto rūmų steigėjais būtų būsto valdytojai ir valstybės institucijos, kaip, pvz., Aplinkos ministerija.

„Aplinkos ministeriją labai kviestume prisidėti prie Lietuvos Respublikos Būsto rūmų steigimo“, – sakė J. Antanaitis.

Veikimas vienoje organizacijoje taptų atrama tvarkant namus

Jeigu apie būstą kalbama kaip apie nacionalinį turtą, pastebėjo J. Antanaitis, tai LR Būsto rūmų veikloje turėtų dalyvauti visos namų bendrijos, kad galima būtų ne tik jas registruoti, bet ir kontroliuoti, kada vyko susirinkimai, ar teisingai išrinktas pirmininkas, ar pirmininkas – būsto valdytojas turi atitinkamą kvalifikaciją, koordinuoti veiksmus, domėtis renovacijos eiga.

„Man atrodo, kad tai būtų iššūkis sutvarkyti namus, – dalijasi Būsto rūmų prezidentas. – Niekas taip nekontroliuoja darbuotojų arba atstovų, kaip savikontrolė, kurią vykdo konkurentai. Juk Būsto rūmų organizacijoje yra daugiabučių namų bendrijos, jų asociacijos, jungtinės veiklos dalyviai, savivaldybių paskirti administratoriai. Pradžia padaryta – priimtos Elgesio kodekso nuostatas ir sudaryta Elgesio kodekso laikymosi kontrolės komisija.“

Gyventojai siekia tęsti renovaciją, gaudami paramą

11-ojo Respublikinio būsto rūmų suvažiavimo dalyviai dalijosi mintimis apie daugiabučių namų modernizavimo programą, išsakydami nuomonę, kad procesas vyksta ne tokiais tempais, kokių tiksi gyventojai. Jie baiminasi, kad nespės laiku užbaigti modernizavimo.

Kaip skelbė Aplinkos ministerija, gyventojai, spėję sudaryti rangos darbų sutartis iki metų pabaigos, gali gauti net 40 proc. valstybės paramą. Kaip bus finansuojamas modernizavimas vėliau, šiuo metu dar neaišku. Klausimas dėl teisės aktų pakeitimo, pratęsiant valstybės paramos teikimo terminus ir dydžius, kaip pranešė Aplinkos ministerija, galėtų būti svarstomas tik žinant ES lėšų panaudojimo tvarką 2014–2020 m. finansiniu periodu. Šiuo metu nėra aiškios naujojo finansinio periodo ES lėšų panaudojimo sąlygos, paramos teikimo būdai bei intensyvumas, todėl bent kol kas negalima pratęsti galiojančios valstybės paramos teikimo tvarkos.

Suvažiavimas prezidentą J. Antanaitį įpareigojo susitikti su Aplinkos ministerija ir išsakyti šiuos nuogąstavimus. Gyventojai nori tęsti modernizavimą ir gauti valstybės paramą.

Svarbiausia – atstovauti būsto savininkams

Suvažiavimo dalyviams yra svarbu glaudžiau bendradarbiauti su Aplinkos, Energetikos ministerija, premjero patarėjais būsto kausimais, kad galima būtų sukurti iš tiesų vieningą sistemą.

„Trečias dalykas – kaip bežiūrėtume į valstybės politiką, bet pagrindinis administratoriaus arba būsto valdytojų tikslas – atstovauti buto savininkui. Būsto rūmų suvažiavimas konstatavo, kad pagrindiniu uždaviniu Būsto rūmai ir toliau laikys būsto savininkų – vartotojų teisėtų interesų atstovavimą, pažeistų teisių gynimą, vartotojų švietimą ir, kartu su valstybinėmis institucijomis, kitomis organizacijomis, dalyvavimą valstybės būsto politikos įgyvendinime“, – sakė J. Antanaitis.

Suvažiavimo delegatai naujai trijų metų kadencijai išrinko Būsto rūmų valdymo organus. Į Būsto tarybą buvo išrinkti Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos prezidentas Juozas Antanaitis, Šiaulių apskrities ir miesto daugiabučių namų savininkų asociacijos prezidentas Liudas Ramanauskas, UAB „Mažeikių butų ūkis“ generalinis direktorius Vidmandas Stonkus, UAB „Šiaulių būstas“ atstovas Vytautas Turonis, UAB „Vitės valdos“ direktorius Jevgenij Sakovskij, UAB „Tauragės butų ūkis“ direktorė Edita Vaitkutė – Zinkė, UAB „Žirmūnų būstas“ atstovas Ignas Krasauskas.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-05-28 11:01
Pandemija gyventojų nesustabdė ir nuo sezoninio sodo namelio, sodybos ar buto atnaujinimo, tad pastaruoju metu pastebimai išaugo netinkamai paliktų statybinių ir didelių gabaritų atliekų kiekiai. Ekspertai atkreipia dėmesį, jog net ir per karantiną šios atliekos turi būti tvarkomos atsakingai bei pr...
nuotrauka
2020-05-28 08:50
Nuo š. m. gegužės 28 d. Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) priima paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės energijos technologijų, šilumos siurblių bei šilumos saugyklų – įrengimui daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, arba yra gav...
nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-20 10:23
Vakar, gegužės 19 d., baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 09:08
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą, patvirtino, kad vartotojui mokėjimai už suvartotą karštą vandenį apskaičiuoti teisingai.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-15 07:02
Aplinkos ministerija parengė Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki gegužės 28 d.
nuotrauka
2020-05-13 10:12
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ kilusį vartojimo ginčą, pasisakė, kad bendrovė pagrįstai vartotojo suvartotą karšto vandens kiekį bute apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus.
nuotrauka
2020-05-12 12:44
Radiacinės saugos centras, atlikęs radono aktyvumo koncentracijos individualiųjų gyvenamųjų pastatų patalpų ore tyrimus, nustatė atvejus, kai radono aktyvumo koncentracija viršijo atskaitos lygį, nustatytą Lietuvos higienos normoje HN 73:2018 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“.
nuotrauka
2020-05-12 09:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs bylą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (Administracijos) išduoto leidimo trečiajam suinteresuotam byloje asmeniui įrengti išorinę reklamą ant gyvenamojo daugiabučio namo fasado teisėtumo ir pagrįstumo, konstatavo, kad ...
nuotrauka
2020-05-11 15:11
Nuo šiandien, gegužės 11-osios, individualių gyvenamųjų namų savininkai gali teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą į 5 klasės biokuro katilus ir šilumos siurblius.
nuotrauka
2020-05-11 08:06
Marijampolės savivaldybės administracija praneša, kad kreipėsi daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai, informuodami, kad įvairios privačios firmos primygtinai siūlo savo paslaugas parengti įvairių dokumentų paketus. Firmų atstovai motyvuoja tuo, kad tokių dokumentų reikalauja savivaldybės a...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-07 09:36
Dar beveik 500 – toks skaičius naujų požeminių, pusiau požeminių ir antžeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių bus įrengtas Vilniuje iki 2022 metų pabaigos. Tai jau antrasis jų įrengimo etapas: nuo 2018 m. iki šiol įrengta jau apie 800. Pirmiausiai aikštelės atsirado tankiausiai ...
nuotrauka
2020-05-07 09:26
Skatindama daugiabučių modernizaciją, Vilniaus savivaldybė patvirtino finansavimą daugiabučių administratoriams, organizuojantiems namų atnaujinimą. Toks Tarybos sprendimas taps papildoma parama, gaivinant sektorius, nukentėjusius nuo karantino apribojimų.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...