2020 liepos 7 d. antradienis, 5:35
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Būstų rinkos pokyčiai: kodėl Santariškės ir Bajorai pirkėjams tampa nebeįdomūs?  5

Inga LABUTYTĖ-ATKOČAITIENĖ      2016-04-06 06:30
Ar pamenate, kaip aktyviai nekilnojamo turto rinkoje buvo reklamuojama gamta, gyvenimas miesto pakraštyje ir ten pastatyti nauji būstai? Nekilnojamo turto ekspertai pastebi, jog pirkėjai miesto pakraščio vis tik jau „atsikando“ – populiariausiais rajonais dabar tampa Naujamiestis, Antakalnis, centras, Šnipiškės bei teritorija aplink Neries upę. Tokia mintis nuskambėjo praėjusį savaitgalį gausų jaunų klausytojų būrį pritraukusioje Lietuvos nekilnojamo turto asociacijos organizuotoje „Būsto mugėje“.
nuotrauka
Pirkėjus erzina rytai transporto spūstyse, todėl krenta susidomėjimas būstais Santariškėse, Bajoruose. „Būsto mugės“ organizatorių nuotr.


Bendrovės „Inreal“ investicijų ir analizės departmento vadovas Arnoldas Antanavičius savo pranešimą pradėjo būsto nuomos ir kainų palyginimu su 2011-aisiais metais. Nuo tų metų būsto nuoma kasmet augo, kaip ir nekilnojamo turto vertė, tad būstą pirkusieji tuomet – išlošė, tačiau išloštų ir šiandien.

„Nemažas skirtumas tarp nuomos kainos ir įmokos bankui skatina investuoti į nekilnojamąjį turtą ir tapti savininkais, o ne nuomininkais“, – sakė A. Antanavičius.

Jis prognozavo, jog nuomos kaina aukščiau jau nekils, nes pasiekė aukštumas.

Šiandien per mėnesį vystytojai parduoda apie 400 butų – tai yra rekordiniai skaičiai ir tokie skaičiai buvo tik 2014-ųjų metų paskutinį ketvirtį. Tuo metu jau žinojome apie euro įvedimą, tačiau dar nebuvo prasidėjęs Rusijos–Ukrainos konfliktas, todėl rinkoje vyravo teigiami lūkesčiai“, – priminė A. Antanavičius. (Bendrovės „Inreal“ nuotr. kairėje)

Jo teigimu, prieš kelis mėnesius taip pat skelbta, jog sostinėje pirkėjų laukia apie 5000 naujų butų.

Šiandieninė situacija nekilnojamo turto projektų plėtotojų neskatina jaudintis – pastatyti būstai aktyviai pardavinėjami ir A. Antanavičius šioje situacijoje įžvelgia dvi ateities galimybes: arba plėtotojai ims didinti kainas, arba imsis naujų projektų.

„Antras variantas geresnis visiems – ir nekilnojamas turtas nebrangsta, ir pasiūla, pasirinkimo galimybės – didėja“, – kalbėjo pranešėjas.

A. Antanavičius pademonstravo grafiką, kuris labai aiškiai atskleidžia, kaip koreliuoja dirbančių žmonių ir būstų pardavimų duomenys.
Kitaip tariant, kuo daugiau naujų darbo vietų sukuriama sostinėje, tuo daugiau čia įsigyjama ir naujų būstų.

Jei norime sužinoti atsakymą į klausimą, kiek dar augs būstų rinka, turime rasti atsakymą, kaip keisis dirbančių gyventojų skaičius Vilniuje. Pastaraisiais metais dirbančių vilniečių skaičius išaugo beveik 6000. Šiais metais mes prognozuojame, jog didės bent jau 2000–3000. Taigi dirbančių gyventojų skaičius augs – kartu su juo ir būtų sandorių kreivė“, – prognozavo A. Antanavičius.

Analitikai suskaičiavo visiškai tiksliai: 100 naujų darbo vietų Vilniuje maždaug 25 vienetais padidina čia vykstančių būsto sandorių skaičių. 3–4 vienetais auga ir individualių namų sandorių skaičius.

Įdomu tai, jog nors nekilnojamojo turto kainos oficialiai kyla, kai kuriuose Vilniaus rajonuose jos laikosi buvusiame lygyje arba netgi krenta. Tuo metu kituose auga daugiau nei apskritai nekilnojamo turto kainų vidurkis.

A. Antanavičius pastebi, jog kainos kyla tuose rajonuose, kur vystoma daugiau naujų nekilnojamo turto projektų.

Aš asmeniškai tose vietose, kurios stagnuoja, kuriose vystytojai neplėtoja naujų projektų, nenorėčiau pirkti būsto. Verčiau jį įsigyti ten, kur būstas yra likvidus, kur jis sparčiai brangsta“, – rekomendavo bendrovės „Inreal“ ekspertas.

Būstas Antakalnyje, Baltupiuose, Naujamiestyje per pastaruosius metus pabrango dviženkliu procentu.

Visuose šiuose rajonuose pastaruoju metu buvo vystomi dideli nekilnojamo turto projektai ir tai sukūrė savotišką trauką. „Antakalnio terasos“, „Ozo parkas“, būstai Naujamiestyje – tokie projektai užaugina ir pačios teritorijos patrauklumą“, – atskleidė pranešėjas.

Šiuo metu daugiausia projektų vystoma Žvėryne, Senamiestyje, Šnipiškėse, Naujamiestyje.

Periferijoje (toliau nuo miesto centro, – red. past.) dar galima rasti būstų už 1300 eurų už kvadratinį metrą, tačiau kuo arčiau centro, tuo labiau jie brangsta, kaina kyla iki 3000 eurų už kvadratinį metrą. Vilniuje yra ir butų, kurių kaina yra 5000–6000 eurų už kvadratinį metrą. Ir kas keisčiausia – jie parduodami vieni pirmųjų“, – kalbėjo A. Antanavičius.

Analizuodamas priežastis, kodėl staiga dauguma nekilnojamojo turto plėtotojų susispietė centre, pranešėjas teigia, jog dauguma vartotojų jau spėjo pastebėti, koks „malonumas“ yra vykti iš Verkių, Bajorų, Santariškių ar panašiu atstumu nuo centro nutolusių rajonų į darbą.

Jei prieš 2–3 metus Santariškių miestelis ir jo apylinkės buvo vienas iš įspūdingesnių projektų, tai šiandien jis vis dar yra nuostabus, tačiau jo vieta – nebe tokia gera. Nes toje atkarpoje nuo jo iki miesto centro pristatyta dar naujų projektų, atsiranda naujų gyventojų ir kiekvienas toks projektas vis labiau užkemša gatves. Gyventojai tai jaučia“, – sakė A. Antanavičius.

Sostinėje dauguma darbo vietų yra koncentruota centre. Todėl pradedama ieškoti tokio būsto, kad apskritai nebereikėtų niekur vykti automobiliu – darbovietė būtų čia pat.

Girdėdamas į „Inreal“ besikreipiančių klientų pageidavimus, A. Antanavičius išgirsta „į Santariškes, Bajorus net nežiūriu“.

Į šiuos rajonus dairosi nebent tie, kurie dar pernelyg mažai pažįsta sostinę.

Aš, pirkdamas būstą, galvočiau apie tai, kad prireikus jį parduoti būtų lengva. Kuo didesnė paklausa, tuo parduoti galiu brangiau. O jei pirkėjų reikia ieškoti labai ilgai, natūralu, kad ir kaina bus visai kita. Priminsiu, jog kainos šioje zonoje daugiau mažiau buvo stabilios, o būstų Pilaitėje kainos jau yra pakilusios apie 10 procentų“, – atskleidė A. Antanavičius.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Elena
2019-06-17 14:37
Nesamonė, Bajorai nuostabus rajonas. Šalia miškas, o tai reiškia nuostabiai švarų orą. Parvažiuoji iš miesto ir iškarto pajunti koks skirtumas, čia oras kvepia. Vaikams čia augti svajonė, kiemai aptverti, erdvūs, fontanai. O ramybė! Penkis metus gyvenu, nesu mačiusi nei girto, nei apsvaigusio kaimyno. Manau viskas atvirkščiai, reikia brangiai parduoti butus arčiau centro, tai ir rašinėja nesamones.
:)))
2016-04-13 17:10
Mokslininkų g. ar ten Santariškės? nuostabi vieta:)
NT
2016-04-08 08:56
Tikrai labai subjektyvi nuomone :) neskaniai skamba toks uzvarymas ant "periferijos". Kiekvienas sprendzia, ko jam reikia ir kaip jis nori gyventi. As sakyciau, kad santariskiu vienintelis minusas - rytiniai kamsciai, bet viskas priklauso ir nuo gebejimo planuoti laika :) gamta ir ramybe, draugiska ir jauna kaimynu bendruomene (ko centre su ziburiu nerasi), romantiski vasaros vakarai, galimybe vaikams dukti lauke - atperka tuos kamscius :) todel siulau nepasiduoti masei ir pasverti visus uz ir pries :)
Rimvydas
2016-04-08 08:02
Labai subjektyvi eksperto nuomonė. Ar tik nebus Inreal susijęs su išgirtuose rajonuose vykdomais projektais. Prie to paties noręčiau pridurti jog, Antakalnio terasų pirmosios statybos namai yra nuvertėję iki 20-30% nuo tuometinės vertės kai buvo įsigyti.
ekspertas
2016-04-06 20:47
Kažkoks molis tas ekspertas: matyt nei karto gyvenime nėra buvęs Santariškėse. Čia ir miestas ir kurortas viename: pabėgi nuo miesto smogo, triukšmo, ramiai sau gali nueiti į parką pasivaikščioti, ir vaikai turi erdvės lauke pabūti. O tokiuose Naujamiesčiuose išleidi vaikus ant asfalto ir galvoji, kad koks narkomanas neužpultų ir neatimtų mobiliako, arba palieki mašiną gatvėje tai bijai, kad iš jos ko nors nepavogtų, jau nekalbant apie oro taršą ir pan.

NT projektai

nuotrauka
2020-07-03 09:44
Vilniaus Viršuliškių mikrorajone įkasta projekto „Viršuliškių stogai“ statybų pradžios kapsulė. Trijuose 11-os aukštų daugiabučiuose bus įrengti 157 butai, o juos supančios viešosios erdvės bus sutvarkytos ir atnaujintos. Į projektą investuojama 12 mln. eurų, jį vysto nekilnojamojo turto plėtros ben...
nuotrauka
2020-06-30 10:23
„Rinvest“ skelbia apie naujo butų projekto „Šeškinės 55“ statybų pradžią. Sostinės Šeškinės rajone statomame daugiabutyje iš viso bus įrengti 25 vieno, dviejų arba trijų kambarių butai.
nuotrauka
2020-06-29 14:30
„Galio Group“ sostinės teritorijoje tarp Šeimyniškių, Raitininkų ir Sporto gatvių plėtos daugiafunkcį projektą. Šiuo metu nenaudojamoje teritorijoje bendrovė planuoja pastatyti daugiabučių namų kompleksą, kur būtų įrengta apie 280 butų ir beveik 2000 kv. m komercinių patalpų pirmuose namų aukštuose.
nuotrauka
2020-06-25 10:20
Bendrovė „Citus“ sostinėje, Burbiškėse valdomame projekte „Miško ardai“, pradeda statyti antrą iš trijų projekto etapų su 119 butų. Šį etapą planuojama baigti 2021 m. antrą ketvirtį ir investuoti apie 9,6 mln. eurų.
nuotrauka
2020-06-23 10:42
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja daugiau kaip 4 mln. eurų į gyvenamąjį pastatą su stogo terasa Naujamiesčio ir Stoties rajonų sankirtoje. Projektas „Storyline“ – 69 butų kompleksas netoli senamiesčio, ir šalia būsimo daugiafunkcio mobilumo, verslo ir laisvalaikio centro „Vilnius Connect...
nuotrauka
2020-06-22 09:52
„Grand House LT“ skelbia apie galutinai užbaigtą pirmąjį Antežerių kvartalo statybų etapą ir pirmųjų gyventojų įkurtuves. Šiuo metu jau užbaigti 68 kotedžai bei pilnai išvystyta kvartalo infrastruktūra.
nuotrauka
2020-06-19 09:26
2020 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2019 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 2,6 proc.
nuotrauka
2020-06-12 09:25
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2020 metų gegužės mėnesio reikšmė nepakito (2020 metų balandį buvo fiksuojamas 0,1% augimas). Bendras butų kainų lygis ...
nuotrauka
2020-06-11 11:39
„Lietuviams dar nėra įprasta poilsiauti ar dirbti ant stogo, daugelis net neįsivaizduoja, kad stogas gali būti panaudojamas kaip puiki bendro laisvalaikio ar pramogų erdvė. Daugiabučių stogų kultūra pas mus dar tik kuriasi, tai naujas reiškinys. Kitaip nei tokiuose pasaulio didmiesčiuose kaip London...
nuotrauka
2020-06-11 09:17
Druskininkų savivaldybės administracija paskelbė buvusios sanatorijos „Nemunas“ pastatų ir jiems priskirto 2,1513 ha žemės sklypo Liepų g. 1 viešą elektroninį pardavimo aukcioną.
nuotrauka
2020-06-10 09:43
Gyvenamasis būstų fondas 2019 m. gruodžio 31 d. duomenimis, palyginti su 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu, padidėjo 10,4 tūkst. butų (0,7 proc.) ir sudarė 1,5 mln. būstų, remdamasis valstybės įmonės Registrų centro Nekilnojamojo turto kadastro ir registro duomenų bazės duomenimis, praneša Lietuvos stat...
nuotrauka
2020-06-08 13:20
Nekilnojamojo turto projektų plėtros ir valdymo įmonė „Citus“ Vilniuje, Lazdynėliuose pradeda statyti projektą „Būk čia“, į kurį investuos apie 7 mln. Eur. Statybos darbus projekte „Būk čia“ planuojama pradėti birželio 8 d., o 80 proc. statybos baigtumą pasiekti maždaug per 10 mėn. – 2021 m. balandž...
nuotrauka
2020-06-08 09:39
Naujausiais duomenimis, dalijasi „Ober-Haus“, 2020 m. gegužės mėnesį šalies ir didmiesčių butų pardavimų statistikoje fiksuojami tiek neigiami, tiek ir teigiami rodikliai. Visų pirma, šiame būsto segmente toliau fiksuojamas mažėjantis bendras rinkos aktyvumas.
nuotrauka
2020-06-05 11:10
„Eika“ pasirašė valdomo NT projekto Šv. Stepono gatvėje 33, Vilniuje, projektavimo darbų sutartį su „Senojo miesto architektais“, kurie yra skelbto uždaro architektūrinio konkurso nugalėtojai. Remiantis šia sutartimi pradedami dėlioti plėtros planai projekte, kurį sudarys dvi dalys ir kartu du korpu...
nuotrauka
2020-06-04 12:57
Paskutinysis pavasario mėnuo pagal oficialiai įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių vis dar atsiliko nuo ilgalaikio vidurkio, tačiau tam tikrose NT objektų kategorijose jau buvo galima matyti ir atsigavimo ženklų, skelbia sukauptus įregistruotų NT sandorių duomenis analizuojantis Re...
nuotrauka
2020-06-02 11:10
Karantino statistika buvo negailestinga: Vilniaus būsto rinka balandį patyrė seniai matytą nokautą po itin rezultatyvios metų pradžios. Dalis nekilnojamojo turto (NT) rinkos analitikų ir ekonomistų prognozavo, kad ši letargo būsena gali užsitęsti, tačiau tam tikri ženklai rodo, kad rinka pamažu atsi...
nuotrauka
2020-06-02 10:48
Šešių daugiabučių kvartalas iškilo ant Vilnelės kranto, sostinės savivaldybės inicijuoto projekto „Architektūros parkas“ teritorijoje, kuri driekiasi nuo Užupio iki Belmonto miško ir ribojasi su šalia vingiuojančios Vilnelės krantais. Iš erdvių butų balkonų bei terasų naujakuriams veriasi puikūs vai...
nuotrauka
2020-06-01 11:21
Bendrovė „Darnu Group“ pabaigė trijų pirmųjų gyvenamųjų kvartalų statybas istoriniame Vilniaus senamiesčio „Paupio“ rajone. Iš 382 rinkai pasiūlytų naujų butų parduota daugiau nei 75 proc.
nuotrauka
2020-05-28 20:00
Vilniaus savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius susidūrė su dar vienu įžūliu statytojų ir projektuotojų elgesio atveju, kai pažeidžiami tvaraus teritorijų plėtojimo principai ir galimai apgaudinėjami potencialūs pirkėjai. Nekilnojamojo turto agentūra jau pardavinėja namus, kurių statybai...
nuotrauka
2020-05-18 09:31
2019 m. ir 2020 m. pradžia Lietuvos būsto rinkai buvo kaip niekad rezultatyvi. 2019 m. rodikliai išsiskyrė tiek rekordinėmis sumomis, išleistomis būstui įsigyti, tiek bendru būsto rinkos aktyvumu bei butų pardavimo ir nuomos kainų pokyčiais. O 2020 m. I ketvirčio rezultatai žadėjo dar vienus rezulta...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

„Megaplantas“. Ką daryti, kad medžiai mieste turėtų sau vietą?

Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą ...