2019 gruodžio 8 d. sekmadienis, 20:22
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Būstų rinkos pokyčiai: kodėl Santariškės ir Bajorai pirkėjams tampa nebeįdomūs?  5

Inga LABUTYTĖ-ATKOČAITIENĖ      2016-04-06 06:30
Ar pamenate, kaip aktyviai nekilnojamo turto rinkoje buvo reklamuojama gamta, gyvenimas miesto pakraštyje ir ten pastatyti nauji būstai? Nekilnojamo turto ekspertai pastebi, jog pirkėjai miesto pakraščio vis tik jau „atsikando“ – populiariausiais rajonais dabar tampa Naujamiestis, Antakalnis, centras, Šnipiškės bei teritorija aplink Neries upę. Tokia mintis nuskambėjo praėjusį savaitgalį gausų jaunų klausytojų būrį pritraukusioje Lietuvos nekilnojamo turto asociacijos organizuotoje „Būsto mugėje“.
nuotrauka
Pirkėjus erzina rytai transporto spūstyse, todėl krenta susidomėjimas būstais Santariškėse, Bajoruose. „Būsto mugės“ organizatorių nuotr.


Bendrovės „Inreal“ investicijų ir analizės departmento vadovas Arnoldas Antanavičius savo pranešimą pradėjo būsto nuomos ir kainų palyginimu su 2011-aisiais metais. Nuo tų metų būsto nuoma kasmet augo, kaip ir nekilnojamo turto vertė, tad būstą pirkusieji tuomet – išlošė, tačiau išloštų ir šiandien.

„Nemažas skirtumas tarp nuomos kainos ir įmokos bankui skatina investuoti į nekilnojamąjį turtą ir tapti savininkais, o ne nuomininkais“, – sakė A. Antanavičius.

Jis prognozavo, jog nuomos kaina aukščiau jau nekils, nes pasiekė aukštumas.

Šiandien per mėnesį vystytojai parduoda apie 400 butų – tai yra rekordiniai skaičiai ir tokie skaičiai buvo tik 2014-ųjų metų paskutinį ketvirtį. Tuo metu jau žinojome apie euro įvedimą, tačiau dar nebuvo prasidėjęs Rusijos–Ukrainos konfliktas, todėl rinkoje vyravo teigiami lūkesčiai“, – priminė A. Antanavičius. (Bendrovės „Inreal“ nuotr. kairėje)

Jo teigimu, prieš kelis mėnesius taip pat skelbta, jog sostinėje pirkėjų laukia apie 5000 naujų butų.

Šiandieninė situacija nekilnojamo turto projektų plėtotojų neskatina jaudintis – pastatyti būstai aktyviai pardavinėjami ir A. Antanavičius šioje situacijoje įžvelgia dvi ateities galimybes: arba plėtotojai ims didinti kainas, arba imsis naujų projektų.

„Antras variantas geresnis visiems – ir nekilnojamas turtas nebrangsta, ir pasiūla, pasirinkimo galimybės – didėja“, – kalbėjo pranešėjas.

A. Antanavičius pademonstravo grafiką, kuris labai aiškiai atskleidžia, kaip koreliuoja dirbančių žmonių ir būstų pardavimų duomenys.
Kitaip tariant, kuo daugiau naujų darbo vietų sukuriama sostinėje, tuo daugiau čia įsigyjama ir naujų būstų.

Jei norime sužinoti atsakymą į klausimą, kiek dar augs būstų rinka, turime rasti atsakymą, kaip keisis dirbančių gyventojų skaičius Vilniuje. Pastaraisiais metais dirbančių vilniečių skaičius išaugo beveik 6000. Šiais metais mes prognozuojame, jog didės bent jau 2000–3000. Taigi dirbančių gyventojų skaičius augs – kartu su juo ir būtų sandorių kreivė“, – prognozavo A. Antanavičius.

Analitikai suskaičiavo visiškai tiksliai: 100 naujų darbo vietų Vilniuje maždaug 25 vienetais padidina čia vykstančių būsto sandorių skaičių. 3–4 vienetais auga ir individualių namų sandorių skaičius.

Įdomu tai, jog nors nekilnojamojo turto kainos oficialiai kyla, kai kuriuose Vilniaus rajonuose jos laikosi buvusiame lygyje arba netgi krenta. Tuo metu kituose auga daugiau nei apskritai nekilnojamo turto kainų vidurkis.

A. Antanavičius pastebi, jog kainos kyla tuose rajonuose, kur vystoma daugiau naujų nekilnojamo turto projektų.

Aš asmeniškai tose vietose, kurios stagnuoja, kuriose vystytojai neplėtoja naujų projektų, nenorėčiau pirkti būsto. Verčiau jį įsigyti ten, kur būstas yra likvidus, kur jis sparčiai brangsta“, – rekomendavo bendrovės „Inreal“ ekspertas.

Būstas Antakalnyje, Baltupiuose, Naujamiestyje per pastaruosius metus pabrango dviženkliu procentu.

Visuose šiuose rajonuose pastaruoju metu buvo vystomi dideli nekilnojamo turto projektai ir tai sukūrė savotišką trauką. „Antakalnio terasos“, „Ozo parkas“, būstai Naujamiestyje – tokie projektai užaugina ir pačios teritorijos patrauklumą“, – atskleidė pranešėjas.

Šiuo metu daugiausia projektų vystoma Žvėryne, Senamiestyje, Šnipiškėse, Naujamiestyje.

Periferijoje (toliau nuo miesto centro, – red. past.) dar galima rasti būstų už 1300 eurų už kvadratinį metrą, tačiau kuo arčiau centro, tuo labiau jie brangsta, kaina kyla iki 3000 eurų už kvadratinį metrą. Vilniuje yra ir butų, kurių kaina yra 5000–6000 eurų už kvadratinį metrą. Ir kas keisčiausia – jie parduodami vieni pirmųjų“, – kalbėjo A. Antanavičius.

Analizuodamas priežastis, kodėl staiga dauguma nekilnojamojo turto plėtotojų susispietė centre, pranešėjas teigia, jog dauguma vartotojų jau spėjo pastebėti, koks „malonumas“ yra vykti iš Verkių, Bajorų, Santariškių ar panašiu atstumu nuo centro nutolusių rajonų į darbą.

Jei prieš 2–3 metus Santariškių miestelis ir jo apylinkės buvo vienas iš įspūdingesnių projektų, tai šiandien jis vis dar yra nuostabus, tačiau jo vieta – nebe tokia gera. Nes toje atkarpoje nuo jo iki miesto centro pristatyta dar naujų projektų, atsiranda naujų gyventojų ir kiekvienas toks projektas vis labiau užkemša gatves. Gyventojai tai jaučia“, – sakė A. Antanavičius.

Sostinėje dauguma darbo vietų yra koncentruota centre. Todėl pradedama ieškoti tokio būsto, kad apskritai nebereikėtų niekur vykti automobiliu – darbovietė būtų čia pat.

Girdėdamas į „Inreal“ besikreipiančių klientų pageidavimus, A. Antanavičius išgirsta „į Santariškes, Bajorus net nežiūriu“.

Į šiuos rajonus dairosi nebent tie, kurie dar pernelyg mažai pažįsta sostinę.

Aš, pirkdamas būstą, galvočiau apie tai, kad prireikus jį parduoti būtų lengva. Kuo didesnė paklausa, tuo parduoti galiu brangiau. O jei pirkėjų reikia ieškoti labai ilgai, natūralu, kad ir kaina bus visai kita. Priminsiu, jog kainos šioje zonoje daugiau mažiau buvo stabilios, o būstų Pilaitėje kainos jau yra pakilusios apie 10 procentų“, – atskleidė A. Antanavičius.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Elena
2019-06-17 14:37
Nesamonė, Bajorai nuostabus rajonas. Šalia miškas, o tai reiškia nuostabiai švarų orą. Parvažiuoji iš miesto ir iškarto pajunti koks skirtumas, čia oras kvepia. Vaikams čia augti svajonė, kiemai aptverti, erdvūs, fontanai. O ramybė! Penkis metus gyvenu, nesu mačiusi nei girto, nei apsvaigusio kaimyno. Manau viskas atvirkščiai, reikia brangiai parduoti butus arčiau centro, tai ir rašinėja nesamones.
:)))
2016-04-13 17:10
Mokslininkų g. ar ten Santariškės? nuostabi vieta:)
NT
2016-04-08 08:56
Tikrai labai subjektyvi nuomone :) neskaniai skamba toks uzvarymas ant "periferijos". Kiekvienas sprendzia, ko jam reikia ir kaip jis nori gyventi. As sakyciau, kad santariskiu vienintelis minusas - rytiniai kamsciai, bet viskas priklauso ir nuo gebejimo planuoti laika :) gamta ir ramybe, draugiska ir jauna kaimynu bendruomene (ko centre su ziburiu nerasi), romantiski vasaros vakarai, galimybe vaikams dukti lauke - atperka tuos kamscius :) todel siulau nepasiduoti masei ir pasverti visus uz ir pries :)
Rimvydas
2016-04-08 08:02
Labai subjektyvi eksperto nuomonė. Ar tik nebus Inreal susijęs su išgirtuose rajonuose vykdomais projektais. Prie to paties noręčiau pridurti jog, Antakalnio terasų pirmosios statybos namai yra nuvertėję iki 20-30% nuo tuometinės vertės kai buvo įsigyti.
ekspertas
2016-04-06 20:47
Kažkoks molis tas ekspertas: matyt nei karto gyvenime nėra buvęs Santariškėse. Čia ir miestas ir kurortas viename: pabėgi nuo miesto smogo, triukšmo, ramiai sau gali nueiti į parką pasivaikščioti, ir vaikai turi erdvės lauke pabūti. O tokiuose Naujamiesčiuose išleidi vaikus ant asfalto ir galvoji, kad koks narkomanas neužpultų ir neatimtų mobiliako, arba palieki mašiną gatvėje tai bijai, kad iš jos ko nors nepavogtų, jau nekalbant apie oro taršą ir pan.

NT projektai

nuotrauka
2019-12-06 11:25
XIX a. pirmoje pusėje šioje Vilniaus vietoje driekėsi negrįstas kelias, veikė turgus. Vėliau pradėjo plėtotis infrastruktūra, dygti pastatai, riedėti troleibusai. Dabar troleibusų transporto eismo nelikę nė pėdsako, o šios gatvės veidą keičia modernios erdvės. Tai pagrindine sostinės arterija vadina...
nuotrauka
2019-11-29 09:37
Bendrovė Merko statyba baigė naujo biurų pastato – „Quadrum South“ statybas Vilniuje, „Quadrum“ verslo centre, adresu Konstitucijos pr. 21. Kaip ir planuota, statinys iškilo per metus.
nuotrauka
2019-11-27 08:39
Paprastai pristatant namus kalbama apie patogų susisiekimą, jaukumą, komfortą, dizaino sprendimus ir kitus būstui įprastus dalykus. O kas, jei projektas yra tiek unikalus, kad tokie įprasti apibūdinimai tiesiog nublanksta? Istorinį aerodromą atveriantys langai, lėktuvų kilimo ir tūpimo takas tiesiog...
nuotrauka
2019-11-26 13:28
Vilniuje pabaigtas statyti dar vienas naujos koncepcijos daugiabučių namų projektas, kuriame kiekvienas butas turi atskirą įėjimą, nuosavą kiemelį ir aiškiai atskirtas funkcines erdves viduje. Šie butai atitinka žmonių, kurie norėtų kotedžo ar nuosavo namo, lūkesčius, o kainuoja panašiai, kaip būsta...
nuotrauka
2019-11-25 12:16
Plėtotojai pačius brangiausius butus sostinėje stato greičiau, nei juos spėja nupirkti pirkėjai. Kita vertus, didelės rizikos rinkai tai neturėtų sukelti, nes šios klasės būstui galioja šiek tiek kitokie dėsniai.
nuotrauka
2019-11-20 10:50
Lietuvoje net 70 proc. gyventojų netenkina jų dabartinis būstas. Tokią statistiką atskleidė nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „Build Me“ užsakymu atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų tyrimas.
nuotrauka
2019-11-20 09:36
Skandinavų NT plėtros bendrovė „Bonava“ įsigis 100 proc. Norvegijos NT bendrovės „Urbanium“ akcijų ir taip įžengs į šalies sostinę Oslą. Įvykus sandoriui NT gigantė įgis žemės, ant kurios bus galima pastatyti daugiau nei 1000 apartamentų.
nuotrauka
2019-11-19 11:57
Didesnė konkurencija būsto paskolų rinkoje, pritraukiant daugiau ir įvairesnių skolintojų, geriausio būsto paskolos pasiūlymo paieškos palengvinimas ir skaitmenizavimas, paprastesnis jau paimtų paskolų refinansavimas sudarytų prielaidas palankesnėms būsto paskolų sąlygoms ir mažesnei jų kainai. Liet...
nuotrauka
2019-11-18 12:30
Galimybė buto apdailos išlaidas finansuoti gaunama būsto paskola, visos apdailos darbų garantijos iš vieno rangovo ir, be abejo, mažesnės laiko sąnaudos – pagrindinės priežastys, kodėl pirkėjai vis dažniau nusprendžia įsigyti būstą su visa apdaila, o ne plikomis sienomis, tvirtina „Eika“.
nuotrauka
2019-11-18 10:51
Nors didžiausių trijų šalies miestų modernių biuro patalpų rinkoje per 2019 metų trečiąjį ketvirtį didesnių pokyčių nebuvo užfiksuota, tačiau visuose miestuose augo šiuolaikinių biurų pasiūla – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje buvo baigta statyti po vieną naują komercinės paskirties projektą, kuriuose ...
nuotrauka
2019-11-13 10:15
Nemaža dalis Vilniuje buvusių uždarų pramoninių ar karinių teritorijų yra prikeltos antram gyvenimui ir tapusios verslo, gyvenamosiomis ar laisvalaikio erdvėmis. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorius Mindaugas Statulevičius pastebi, kad be dėmesį kaustančio buvusio Luk...
nuotrauka
2019-11-11 11:46
UAB „LF Property“ sėkmingai pardavė pirmąjį Vilniuje A klasės verslo centrą Goštauto 40. Naujasis biurų pastato savininkas – UAB „AJ projektai“. Per rekordiškai trumpą laiką – vos keturis mėnesius – įvykusiam sandoriui tarpininkavo bendrovė „BPT Real Estate“.
nuotrauka
2019-11-05 10:37
Viename žaliausių sostinės mikrorajonų – Lazdynėliuose – ir toliau atgyja kadaise buvusi apleista teritorija. Šiuo metu joje, šalia Bukčių miško ir Neries vingio, vystomas A klasės mažaaukščių daugiabučių projektas „Lazdynėlių vingis“, kuris netrukus pasipildys beveik 140 būstų.
nuotrauka
2019-10-31 11:09
Klaipėdos centre, Senamiesčio pakraštyje, baigtos modernaus daugiabučio „9 bijūnai“ statybos. Gyvenamojo būsto projektą įgyvendino pernai į Klaipėdos rinką po dešimtmečio grįžusi darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“.
nuotrauka
2019-10-30 09:41
2019 metų pirmieji trys ketvirčiai buvo itin rezultatyvūs visai Lietuvos būsto rinkai. Per 9 mėnesius augo visi pagrindiniai būsto rinkos rodikliai – sandorių skaičius, būstui įsigyti išleistų pinigų kiekis, paskolų apimtys bei pardavimo ir nuomos kainos, skelbiama naujausioje „Ober-Haus“ būsto rink...
nuotrauka
2019-10-29 10:50
NT vystytojas „Lithome“ pradėjo gyvenamojo namo statybas Justiniškėse, Taikos gatvėje. „Taikos alėja“ pavadintas daugiabutis namas sukurtas taip, kad jame būtų patogu gyventi šeimoms.
nuotrauka
2019-10-28 13:09
Jaukus Vilniaus žaliasis užutėkis, kuris traukia vertinančius ramybę ir planuojančius kurti šeimyninį gyvenimą atokiau nuo miesto šurmulio. Taip nekilnojamojo turto ekspertai apibūdina Bajorus – išskirtinę sostinės vietą, kurioje dažniau būstą įsigyja ne Vilniuje gimę, o iš kitų Lietuvos miestų atvy...
nuotrauka
2019-10-24 10:14
Trečiąjį šių metų ketvirtį visoje Lietuvoje būstui įsigyti buvo išleista beveik 560 mln. eurų - 13 proc. daugiau nei praėjusių metų analogišku laikotarpiu ir 8 proc. daugiau nei šių metų antrąjį ketvirtį (balandžio-birželio mėnesiais). Tradiciškai daugiau kaip pusė šios sumos išleista perkant senos ...
nuotrauka
2019-10-22 14:44
Intensyviai augant biurų pasiūlai, nuomininkai tampa vis reiklesni – iš savininkų tikimasi didesnio lankstumo sudarant nuomos sutartį, papildomų paslaugų komplekso, puikios pastato kokybės bei centrinės lokacijos. Kaip verslo centrams išlikti konkurencingiems, kai nuomininkai tampa vis labiau įnorin...
nuotrauka
2019-10-22 14:20
Verslo centrų architektai ir plėtotojai, kurdami būsimų pastatų koncepcijas, prioritetu laiko būtent potencialaus darbuotojo aplinką. Architektas Remigijus Bimba sako, kad patrauklių moderniam verslui erdvių receptas vis geriau suprantamas ir jo siekiama: kuo daugiau sukurta infrastruktūros patogiam...

Statybunaujienos.lt » NT projektai