2020 sausio 20 d. pirmadienis, 16:00
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Būti pirmiesiems – jau savotiškas įprotis

2016-04-25 08:55
„Mes esame tokia įmonė, kuri nuolatos ieško naujų, dar nenaudotų sprendimų. Gyvename nuolat ieškodami“, – sako UAB „Būstuva“ generalinis direktorius Edvardas Galvanauskas. Aukštuosiuose Šančiuose įmonė baigia išskirtinį projektą – pirmąjį Lietuvoje A+ energinio efektyvumo daugiabutį.
nuotrauka
Aukštuosiuose Šančiuose įmonė „Būstuva“ baigia išskirtinį projektą – pirmąjį Lietuvoje A+ energinio efektyvumo daugiabutį. Įmonės iliustr.


Minimos įmonės
Būstuva, UAB
„Dažniausiai konkuruojame patys su savimi, norime padaryti dar geriau ir moderniau nei praėjusį kartą. Visada stengiamės naudoti naujausias technologijas, dirbti taip, kad kokybė būtų savaime suprantamas dalykas, o ne laimingas atsitiktinumas“, – sako vadovas.

A+ klasės pastatasMintis statyti A+ klasės pastatą kilo natūraliai. Daugiabutis projektuotas tada, kai Lietuvoje prasidėjo diskusijos apie tai, kad nauji pastatai turėtų būti bent A energinio naudingumo klasės. „Dirbdami pamatėme, kad esame visai netoli A+ klasės. Patariami kolegų dar šiek tiek pakoregavome projektą ir pasiekėme rezultatus, reikalingus šiuo metu aukščiausiai klasei pasiekti“, – sakė jis.

A+ klasės pastatasAmbicingo projekto energinio modeliavimo studiją atlikęs energinio naudingumo sertifikavimo ekspertas Andrius Kirklys džiaugiasi, kad objekto vystytojas ryžosi siekti šio savotiško energinio naudingumo rekordo. Vadovaujantis eksperto pateiktais pasiūlymais ir skaičiavimais, buvo eliminuoti šalčio tiltai, padidintos pastato atitvarų varžos, įvertintas energijos pritekėjimas per langus ir kiti techniniai parametrai. Daugiabutis ekonomiškas šilumine prasme, su puikia garso izoliacija, butuose suprojektuota rekuperacinė sistema. A. Kirklys teigia, kad pagal sandarumą daugiabutis patenka tarp 1 proc. kokybiškiausių naujų pastatų šalyje..

Kvartalas kuriamas ypatingoje ąžuolyno ir Nemuno kilpų kaimynystėje. Aplinkos apsaugos agentūros duomenys rodo, kad ši vieta išsiskiria itin švariu oru. Aplink nėra pramonės objektų, mažas automobilių srautas aptarnauja tik vietos gyventojų poreikius. Kaip sako E. Galvanauskas, įkurti čia jaukų gyvenamąjį kvartalą buvo sena jo svajonė. „Esu ketvirtos kartos kaunietis. Taip sutapo, kad pirmasis „Būstuvos“ daugiabutis irgi pastatytas Aukštuosiuose Šančiuose. Šiame rajone gyvenau septynerius metus. Per tą laiką atradau Šančius iš naujo. Čia, kur dabar vystome kvartalą, buvo įsikūrusi viena autotransporto įmonė. Matydamas pro savo langus didelę asfaltuotą teritoriją tokioje gražioje vietoje jau tada, kokiais 1995-aisiais, galvojau, kad joje reikia statyti gyvenamųjų namų kvartalą“, – pasakoja „Būstuvos“ direktorius.

„Būstuva“ ilgai ieškojo technologinių sprendimų, kurie padėtų įgyvendinti esminius tikslus. „Visų pirma norėjome pastatyti energiškai efektyviausią namą. Nuo 2005 m. mūsų statomi namai pagal energinį efektyvumą Kaune yra nepralenkiami. Tą statusą norime išsaugoti. Todėl rinkomės medžiagas, kurios likviduotų visus įmanomus šalčio tiltus. Kitas reikalavimas buvo, kad būtų minimizuotos galimos statybininkų klaidos. Tuo pačiu norėjome ir kuo mažiau trukdyti jau esamiems gyventojams“, – dėstė pašnekovas.

A+ klasės pastatasGaliausiai daugiabučio statybai pasirinkti itin geromis energijos saugojimo savybėmis pasižymintys „Izodom 2000“ blokeliai. Statybos technologija „Izodom“ – tai vadinamoji liktinių klojinių sistema, skirta statybos aikštelėje statyti ilgalaikes betonines ir gelžbetonines konstrukcijas. Klojiniai, į kuriuos liejamas betonas, yra kieti fasoniniai elementai iš izoliacinių medžiagų. Betono pripildyti klojiniai paliekami, taip izoliuojant naują sieną iš vidaus ir išorės. „Izodom“ itin lengvi ir lengvai montuojami – „Lego“ kaladėlių principu. Taip išvengiama montavimo klaidų, sunkiosios technikos statybų aikštelėje, itin sutrumpinamas statybos laikas. „Visgi pagrindinė šios technologijos nauda – būsimo pastato energinis efektyvumas, kuris net 80 proc. didesnis lyginant su tradicinėmis technologijomis“, – išskirtinėmis medžiagų savybėmis džiaugiasi Tadas Gužauskas, „Izodom“ produktų vadovas Lietuvoje.

A+ klasės pastatasPasiektos energinės savybės pranoko visus lūkesčius. „Šiandien tai yra turbūt vienintelis Europoje daugiabutis, kuris A+ klasę pasiekė be papildomų energijos šaltinių sumontavimo. Pas mus jau buvo ne viena delegacija iš Olandijos, Lenkijos, Vokietijos, Suomijos, Estijos. Jie stebisi, kad be papildomų energijos šaltinių, montuojant tokius didelius langus, įmanomi tokie rezultatai. Dabar norime savo pasiekimais pasidalyti su tais, kuriems šiuos namus statėme, su naujakuriais, ieškančiais išskirtinės kokybės“, – užtikrintai pokalbį baigė E. Galvanauskas.

Bendrovės iliustr. 

Reklama

„Restoje" mus rasite 5 salėje, D sektoriuje, 8 stende

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 13:42
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”. Konkursas yra skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.
nuotrauka
2019-04-08 10:08
Statybų sektoriaus pokyčiai per pastarąjį dešimtmetį visai nekilnojamojo turto rinkai suteikė ne tik naują kvėpavimą, bet ir iš esmės pakeitė statybų greitį, ištobulino projektavimo, technologinių sprendimų grandis. Kol paprastam gyventojui permainos labiausiai jaučiamos per mažesnius komunalinius m...
nuotrauka
2019-04-08 09:27
Europoje jau šiandien vyksta reikšminga skaitmeninė statybos pramonės pertvarka. Šiuo klausimu Europa ne vienalytė – vienur skaitmeninė statyba smarkiai pažengusi, o kitur – gerokai atsilikusi. Todėl Europoje būtina spartinti šiuos pokyčius. Tuo įsitikinęs Kjetil Tonning, Europos statybos pramonės f...

Statybunaujienos.lt » RESTA