2020 balandžio 3 d. penktadienis, 23:11
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

CPO LT ir statybos įmonių bendradarbiavimas daugiabučių ir visuomeninių pastatų renovacijos programoje duoda sinerginį rezultatą Video

2015-09-11 13:26
Statybos sektorius Lietuvos ekonomikoje yra lyderis, sparčiausiai besiplečiantis bei įnešantis svarų indėlį į šalies gerovės kūrimą. Jau tapo gražia tradicija Statybininkų asociacijos organizuojama Statybininkų dienos šventė, vykstanti kasmet vasaros ir rudens sandūroje. Tai gera proga ne tik Jums, bet ir Jūsų draugams – partneriams, pasidžiaugti LSA pasiekimais ir pasidalinti ateities sumanymais bei planais.
nuotrauka
Rolandas Černiauskas sveikina statybininkų bendruomenės narius. VšĮ „Propagandos ministerija“ nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ

Mūsų bendradarbiavimas prasidėjo 2013 metais, kai LR Ūkio ministerija įkūrė Centrinę perkančiąją organizaciją CPO LT, o Lietuvoje prasidėjo daugiabučių namų renovacijos bumas. Tai buvo iššūkis tiek gyventojams, tiek ir statybos įmonėms, nes, kaip taikliai pastebėjo „Dzūkijos statybos“ ilgametis vadovas Julius Žukas: „Mes – statybininkai, o ne prekeiviai.“

Todėl CPO LT atėjo į pagalbą: elektroniniame kataloge sukūrėme ir administruojame centralizuotus darbų, prekių ir paslaugų modulius daugiabučių namų renovacijos programai įgyvendinti. Šiuo metu jų yra 6: techninio projekto ekspertizės, statybos rangos darbų su projektavimu, statybos rangos darbų be projektavimo, statinio statybos techninės priežiūros, statinio projektavimo paslaugos ir energijos vartojimo pastatuose auditai.

Statybos įmonės, tapusios tiekėjais CPO LT elektroniniame kataloge, tik vieną kartą turi pateikti šūsnį dokumentų dalyvauti konkurse. Sudarę preliminarinę sutartį elektroniniame kataloge, tiekėjai užtrunka žymiau trumpiau, pateikdami savo pasiūlymus atnaujintam varžymuisi renovacijos darbams atlikti.

Per dvejus metus bendromis pastangomis pasiekėme svarių rezultatų: daugiabučių renovacijos programoje per centralizuotą elektroninę sistemą dalyvauja 311 statybos įmonių, kurios atlieka net 80 proc. visų vykdomų renovacijos darbų. Vien tik 2014 metais šalies viešojo sektoriaus įstaigos ir organizacijos bei daugiabučių namų bendrijos per CPO LT elektroninį katalogą nupirko statybos darbų bei paslaugų už beveik už 389 mln. €. 2015 metais jau įvyko 383 rangos darbų pirkimai 426 daugiabučių renovacijai. Tai yra 125 mln. 24 tūkst. eurų.

Kartu su Jumis, atsižvelgdami į pasiūlymus ir pastabas, kurias išsakote diskusijų, konferencijų, susitikimų metu, ieškome būdų ir galimybių, kaip CPO LT elektroninį katalogą padaryti lankstesniu, patogesniu statybininkams. Taip gimė alternatyvaus katalogo kūrimo idėja, kuriai pritaria Lietuvos Respublikos Vyriausybė, LR aplinkos ministerija.

Alternatyvus katalogas žymiai supaprastins statybos įmonėms dalyvavimą daugiabučių namų renovacijos programoje. Nebereikės pirkimo procedūras vykdyti pagal griežtai reglamentuotas ir gana sudėtingas Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas. Pirkimai vyks pagal Aplinkos ministerijos patvirtintą tvarką, kuri leis labai operatyviai, vos per dieną ar dvi atitinkančias kvalifikacinius reikalavimus statybos įmones įtraukti į alternatyvų katalogą. Atsivers žymiai didesnės galimybės net ir vidutinėms ar smulkioms statybinėms organizacijoms (o jų šalyje yra virš 2000) dalyvauti gyvenamųjų namų atnaujinimo programoje.

CPO LT planuose – atnaujintas projektavimo darbų modulis, kuriame bus galimybė įsigyti statybos projekto dokumentaciją, parengtą BIM (Informacinio Pastato Modeliavimo) 3D formatu. Tai turėtų žymiai palengvinti rangovų darbą, nes leis bet kuriuo momentu gauti reikalingus elementų kiekių ir parametrų skaičiavimus, atlikti skirtingų projektinių dalių patikrą ir pan.

Sveikindami gražios profesinės šventės proga kiekvieną Jūsų bendruomenės narį, linkime drąsiai priimti visus iššūkius, puoselėti svajones, didžiuotis savo darbo vaisiais, kuriais džiaugsimės ne tik mes, bet ir ateities kartos.

CPO LT kolektyvo vardu Rolandas Černiauskas.
Statybunaujienos.lt

Naujasis CPO LT elektroninis katalogas: inovatyvu, greita, paprasta

CPO LT katalogo pristatymas
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-04-03 12:44
Nuo šiandien sunkumų dėl COVID-19 patiriantys smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai gali teikti paraiškas INVEGAI dėl atidėtų paskolų ar finansinės nuomos (lizingo) mokėjimų palūkanų kompensavimo. Finansų įstaigai atidėjus paskolos ar finansinės nuomos (lizingo) mokėjimą, paskolų gavėjams bus kompe...
nuotrauka
2020-04-03 11:49
Artimiausiu metu stebėsime, kaip pasaulyje siaučianti koronaviruso pandemija pamažu keičia ne tik ekonominę situaciją, bet ir socialinius mūsų įpročius, taip pat ir nekilnojamojo turto (NT) rinką. Ekspertai aptaria jau pastebimas tendencijas ir apžvelgia NT situaciją Baltijos šalyse bei Ukrainoje – ...
nuotrauka
2020-04-03 08:39
Ekonominės krizės reikėjo tikėtis, nes jos kartojasi kas 10–12 metų. Tad ir ši krizė ne pirma ir ne paskutinė. Tačiau tai, kas buvo blogai, žmogus linkęs pamiršti. Krizių žmonijos istorijoje būta ir žiauresnių, kai ligų protrūkis sutapdavo su nederliaus metais.
nuotrauka
2020-04-03 08:25
Vilniaus miesto savivaldybė grįžta prie visam miestui svarbios užduoties – Sapiegų parko atnaujinimo. Siekdama išrinkti geriausią sprendimą šiai jautriai urbanistinei istorinei aplinkai, savivaldybė inicijavo Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso teritorijos dal...
nuotrauka
2020-04-03 07:48
10 tūkst. eurų. Tiek COVID-19 pasekmių mažinimo fondui paaukojo bendrovė „Alvora“. Kaip sako įmonės akcininkas Nikolaj Kolesnik, visi įmonės darbuotojai bent kol kas yra sveiki, o auka yra būdas padėti tiems, kam pagalbos šiuo metu reikia labiausiai.
nuotrauka
2020-04-02 16:24
Seimui antradienį, kovo 30 d., atidėjus sprendimus dėl subsidijų darbo užmokesčiui prastovos metu ir kriterijų dirbantiems savarankiškai, darbdaviai ir dirbantys savarankiškai toliau kviečiami dėl pagalbos iš valstybės į Užimtumo tarnybą kreiptis nuo balandžio 5 dienos.
nuotrauka
2020-04-02 15:44
Dėl koronaviruso Lietuvoje paskelbus karantiną, statybų sektorius susiduria su iššūkiais – statybinių medžiagų vėlavimu, darbo jėgos iš užsienio pasitraukimu, vietinių darbuotojų saugumo užtikrinimu ir, svarbiausia, užsakymų krepšelio mažėjimu.
nuotrauka
2020-04-02 15:15
Vyriausybė ir INVEGA šią savaitę pristatė priemonių paketą, kuris padės įmonėms spręsti likvidumo ir finansines problemas, kylančias dėl COVID-19. Viena jų – paskolų garantijos per INVEGA. Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) teigia, kad Vyriausybės siūloma paramos schema verslui turi geresnę alte...
nuotrauka
2020-04-02 12:48
Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane numatytos mokestinės (mokesčių administravimo) paramos priemonės sunkumus dėl koronaviruso patiriantiems mokesčių mokėtojams.
nuotrauka
2020-04-01 15:44
Siekdama mažinti pandemijos COVID-19 padarinius ekonomikai, užtikrinti Lietuvoje veikiančių bendrovių likvidumą ir skatinti verslo plėtrą, Vyriausybė šiandien, balandžio 1 d., nusprendė įsteigti fondą, skirtą investuoti į sunkumus dėl COVID-19 patiriantį verslą.
nuotrauka
2020-04-01 13:28
Aplinkos ministerija inicijavo teisės aktų pakeitimus, skirtus statybos sektoriui prisitaikyti prie karantino, paskelbto šalyje dėl koronaviruso plitimo grėsmės, sąlygų, ir išplatino parengtas rekomendacijas visuomenei ir skirtinguose sektoriuose veikiantiems subjektams, ypač skatindama naudotis šiu...
nuotrauka
2020-04-01 13:17
Dėl COVID-19 plėtros sukeltų ekonominių ir finansinių iššūkių, įmonėms tenka priimti įvairius sudėtingus sprendimus. Ką daryti verslininkui, susidūrusiam su finansiniais sunkumais ir tapus nemokiu? Kaip elgtis tokiu atveju? Ar nemokumas būtinai reiškia bankrotą?
nuotrauka
2020-04-01 07:50
Civilizacija suteikia ne tik galimybių, bet kelia ir grėsmių, kurių viena – grunto tarša pavojingomis atliekomis. Problema dažnai sprendžiama paprastuoju būdu: užterštą gruntą išveža, naują atveža. Tačiau tai nedera su tvarumu, prieštarauja žiedinės ekonomikos principui, reikalauja papildomų sąnaudų...
nuotrauka
2020-03-31 09:25
Sąvoka „ūkio subjektai, kurių pajėgumais remiamasi“ Viešųjų pirkimų įstatyme atsirado 2017 metais, tačiau praėjus beveik 3 metams, vis dar dažnai ji yra klaidingai traktuojama, painiojama su „subrangovo“ sąvoka, primena Viešųjų pirkimų tarnyba.
nuotrauka
2020-03-31 09:13
Ekonominių vertinimų rodiklis, t. y. bendras ekonomikos dalyvių – gamintojų, vartotojų ir investuotojų – pasitikėjimas Lietuvos ekonomika, 2020 m. kovą, palyginti su vasariu, sumažėjo 7 procentiniais punktais ir sudarė 1 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas. Tam įtakos turėjo susidarius...
nuotrauka
2020-03-31 07:41
Šiuolaikiškas ir funkcionalus požiūris į profesinį mokymą atveria naujas galimybes siekiantiems įgyti paklausią profesiją. Darbo rinkos poreikius nuspėjantys profesinio mokymo centrai žengia koja kojon su permainom ir „rytojaus“ specialistus darbdaviui gali pasiūlyti jau šiandien.
nuotrauka
2020-03-30 15:41
Darbdaviams, kurių ūkinė veikla dėl ekstremaliosios situacijos ar karantino turi būti stabdyta, sudaryta galimybė nuomoti savo darbuotojus gaunant laikinojo įdarbinimo įmonės statusą.
nuotrauka
2020-03-30 15:36
Lietuvoje sparčiai augant bedarbių skaičiui, Vyriausybė skubos tvarka priėmė sprendimą dėl sąlygų paprastinimo darbdaviams „nuomotis“ darbuotojus iš įmonių, kurios dėl paskelbto karantino savo veiklą privalėjo sustabdyti.
nuotrauka
2020-03-30 14:04
Lietuvos statybos įmonės vis dar stengiasi neprarasti optimizmo, tačiau jau ruošiasi blogiausiam scenarijui. Statybos sektorius, sudarantis beveik 10% šalies BVP, nuo karantino paskelbimo pradžios susiduria su iššūkiais tiekimo grandinėje, jaučia grėsmę dėl pasirašytų sutarčių įgyvendinimo ir laukia...
nuotrauka
2020-03-30 13:39
KLAUSIMAS. Kaimo vietovėje yra 50 aru namų valdos sklypas. Skaitytojas teiraujasi, kokiomis sąlygomis gali statyti pagalbines (be komunikacijų) 40 kv. m patalpas, kurių aukštis – apie 3,5 m. Ar reikia leidimų?

Statybunaujienos.lt » Aktualijos