2019 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 1:50
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

CPO LT pristatė naują centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemą konferencijoje „Naujasis CPO LT elektroninis katalogas: inovatyvu, greita, paprasta“ Video

2015-09-07 11:40
Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT) 2013-2015 metais įgyvendino ES dalinai finansuotą projektą „Centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemos kūrimas ir diegimas“. Jo rezultatas-elektroninis pirkimų katalogas, kurį apibūdina trys žodžiai: inovatyvu, greita, paprasta.
nuotrauka
CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
Viešųjų pirkimų tarnyba,
ATEA, UAB

Projekto rezultatai ir naujasis centralizuotų viešųjų pirkimų įrankis buvo pristatyti baigiamojoje konferencijoje „Naujasis CPO LT elektroninis katalogas: inovatyvu, greita, paprasta“. Konferencijoje dalyvavo Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, Ūkio viceministras Gediminas Onaitis, Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, Lietuvos Respublikos Ministro pirmininko patarėja Jūratė Juozaitienė, Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorė Diana Vilytė, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, Valstybės kontrolės, Ūkio, Sveikatos apsaugos ministerijų, Valstybinės ligonių kasos (VLK), VĮ „Turto bankas“, Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT), Europos Socialinio fondo agentūros (ESFA) atsakingi darbuotojai, perkančiųjų organizacijų ir tiekėjų atstovai.

Konferencijoje įžanginį žodį tarė centrinės perkančiosios organizacijos direktorius Rolandas Černiauskas. Vaizdžiai palyginęs CPO LT darbuotojus su greitąja pagalba viešojo sektoriaus institucijoms ir organizacijoms, jis pabrėžė, kad norint, jog keli tūkstančiai vartotojų kasdien be trukdžių galėtų naudotis elektroniniu katalogu ir CPO LT darbo rezultatai džiugintų visus, turi būti patikima, efektyvi, naujausiais technologiniais sprendimais paremta pirkimų valdymo sistema.

„Šiandien kartu su partneriais pristatome naująjį elektroninį katalogą, kuris turėtų būti jums didelis pagalbininkas kasdieniame darbe“, – kreipdamasis į konferencijos dalyvius teigė R.Černiauskas

Viešieji pirkimai – labai reikšminga valstybės funkcijonavimo dalis

Ūkio viceministras Gediminas Onaitis pažymėjo, kad „pastaruosius kelis metus, kai veikia CPO LT ir vykdomi centralizuoti viešieji pirkimai, turime puikius rezultatus šioje srityje. Kasmet šalyje apie 13 proc. BVP yra išleidžiama per viešuosius pirkimus. Tai milžiniški pinigai ir, be jokios abejonės, jie turi būti panaudoti kaip galima efektyviau“. Pasak viceministro, šis projektas, padėsiantis centralizuoti viešuosius pirkimus pasinaudojant informacinių technologijų pasiekimais, yra vienas „šauniausių“ projektų tiek Lietuvoje, tiek visoje ES. „Pirkimų centralizacija ir jų perkėlimas į viešąją elektroninę erdvę duoda sinerginę naudą bei minimalizuoja viešųjų pirkimų neigamus reiškinius: ilgą procedūrų vykdymo laiką, neskaidrius konkursus ir pan.“, – tvirtino G. Onaitis.

Premjero patarėja Jūratė Juozaitienė perdavė Ministro pirmininko sveikinimo žodžius ir linkėjimus toliau sėkmingai plėtoti ir stiprinti viešuosius pirkimus- vieną iš ekonomikos politikos prioritetų, užtikrinantį skaidrų bei taupų biudžeto lėšų naudojimą. „Galime pasidžiaugti, kad mūsų vyriausybės priimtas sprendimas įkurti Lietuvos centrinę perkančiąją organizaciją, pasiteisino. Nuo 2013 m. CPO LT yra viena iš pirmųjų Europos Sąjungoje centralizuotus pirkimus vykdančių institucijų, kuri visą pirkimo procesą (nuo užsakymo formavimo iki sutarties sudarymo) vykdo elektroninėje erdvėje, nedalyvaujant žmogiškajam veiksniui“, – teigė premjero patarėja.

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorė Diana Vilytė kalbėjo apie centralizuotų viešųjų pirkimų modelius Europoje ir pasaulyje. Ji pažymėjo, kad ES šalys pasirenka skirtingai: vienos valstybės turi net kelias centrines perkančiąsias organizacijas, administruojančias skirtingus katalogus pagal prekių grupes, kitos, tame tarpe ir Lietuva, pasirinko vieno elektroninio katalogo visoms prekėms, paslaugoms ir darbams variantą. VPT vadovė pažymėjo, kad su šiuo projektas, naujas katalogas bus svarbus įrankis tiek perkančiosioms organizacijoms, tiek ir verslui. „Nežinau Lietuvoje žmogaus, kuris priešintųsi tam, arba nepritartų tokioms idėjoms (centralizuotam viešųjų pirkimų procesui elektroninėje erdvėje -aut. past.)“, – tvirtino Diana Vilytė.

Vienas iš centralizuotų viešųjų pirkimų sistemos ir jos įstatyminės bazės sukūrimo iniciatorių, buvęs seimo narys ir teisingumo ministras, o dabar Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius savo video sveikinime palinkėjo „visiems, kas prisidėjo ir prisideda prie šios sistemos tobulinimo, pasidžiaugti vis geresniais savo rezultatais ir pasidalyti jais su kitais – su vartotojais.“

Didžiausios pirkimų apimtys vaistų ir vaistinių preparatų bei rangos darbų daugiabučių renovacijai moduliuose

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pasidžiaugė, kad CPO LT labai sėkmingai įgyvendino ES finansuotą projektą, sukurdama naują elektroninį katalogą, kuriuo noriai naudojasi sveikatos sistemos įstaigos, nes jame randą platų preparatų asortimentą – 15 nacionalinių ir užsienio farmacijos kompanijų siūlomus 1500 preparatų pagal VLK ir SAM patvirtintas specifikacijas. 2013 m.

per katalogą įsigyta vaistų už 31 mln.€, 2014 m. – už 59 mln., o 2015 m. pirmąjį pusmetį – už 24 mln.633 tūkst. €. „ Mūsų darbuotojai gerai vertina teikiamas konsultacijas ir tas galimybes, kurias atveria CPO LT katalogas. Mes sėkmingai bendradarbiaujame ir įgyvendindami valstybinę antikorupcijos programą, nes vaistų perkėlimas į elektroninę erdvę tapo efektyvia priemone kovoje su korupcija šioje srityje“, – sakė ministrė.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė atkreipė dėmesį, kad nežiūrint į tai, jog CPO LT paskirtis yra vykdyti centralizuotus viešuosius pirkimus perkančiosioms organizacijoms, elektroniniu katalogu naudojasi ir privatūs asmenys- gyventojai, dalyvaujantys daugiabučių renovacijos programoje. „Pasakysiu labai trumpai ir labai konkrečiai: džiaugiuosi tuo katalogu.(...) dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Pirma, tai pirkimų greitis, neįtikėtina, kai vietoj paprastai savarankiškai vykdomų procedūrų, kurios trunka iki 4 mėnesių, per katalogą pirkimai trunka vos 1 savaitę. Antras labai svarbus dalykas, vykdant pirkimus per CPO LT elektroninį katalogą nebėra galimybės sustabdyti pirkimo dėl konkurencinės kovos ar kitų „žaidimų“, – katalogo privalumus vardijo D. Matonienė.

Projekto sėkmę užtikrino CPO LT ir partnerių profesinis bendradarbiavimas ir kūrybinė sinergija

Apie projekto uždavinius, iššūkius, problemas ir rezultatus konferencijoje kalbėjo jo vykdytojai. UAB „ATEA“ direktorius programavimui Česlovas Stanaitis pristatė projekto raidą, technologinius sprendimus, naujosios pirkimų valdymo sistemos naudą ne tik vartotojams, bet ir visai šalies ekonomikai.

Projekto techninės priežiūros vykdytojo „S4ID“ projektų vadovas Andrius Venckevičius pažymėjo, kad projekto sėkmę lėmė kokybiškų rezultatų pasiekimas, neviršytas biudžetas bei savalaikis projekto įgyvendinimas. Vykdant CPO LT naujosios pirkimų valdymo sistemos techninę priežiūrą buvo vertinami diegėjo parengta dokumentacija, sistemos priėmimo testavimo tvarkos, naudotojų sąsajos atitikties ergonominiams reikalavimams vertinimas, bandomosios eksploatacinės veiklos, galutinės ataskaitos parengimas bei sistemos technologinio pažeidžiamumo įvertinimas.

Algirdas Jakutis, UAB „Pronovus“ direktorius supažindino su projekto tęstinumo perspektyvomis, kuriant ir diegiant informacinėje sistemoje papildomus funkcionalumus bei optimizuojant katalogo modulius.

Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė ir konsultantas Artūras Maruškevičius pranešime „CPO LT elektroninio katalogo funkcijos ir galimybės“ pristatė centralizuotų viešųjų pirkimų privalumus, vykdyto projekto kokybinius ir kiekybinius rodiklius, išryškino naujosios CPO IS privalumus bei tiesioginę ir netiesioginę naudą skirtingoms tikslinėms grupėms: viešojo administravimo subjektams bei potencialiems prekių, paslaugų ir darbų tiekėjams. Prelegentai taip pat atsakė į konferencijos dalyvių klausimus apie naująjį CPO LT katalogą.

Konferencijos pabaigoje buvo pristatytas filmas apie CPO LT 2013-2015 metais įgyvendintą ES dalinai finansuotą projektą „Centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemos kūrimas ir diegimas“.     

Naujasis CPO LT elektroninis katalogas: inovatyvu, greita, paprasta

CPO LT katalogo pristatymas
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Prekių ir paslaugų katalogas

nuotrauka
2019-09-12 11:48
„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai montuojamos.
nuotrauka
2019-08-17 09:02
Artėjant šildymo sezonui, imame sukti galvą, kaip sutaupyti pinigų, neprarandant komfortiškų gyvenimo sąlygų. Pirmasis žingsnis – pradėti nuo savo įpročių ir namuose naudojamų technologijų. Vienos šių technologijų – vandens maišytuvai ir dušas, tai yra priemonės, kurias naudojame kiekvieną dieną ir ...
nuotrauka
2019-07-30 10:06
Chaotiška miestų plėtra turi neigiamos įtakos natūralioms ekosistemoms. Integruotas požiūris į urbanizaciją, saugant gamtinius išteklius, skatina investuoti į ekosistemų atkūrimą, taip padeda padidinti miestų atsparumą gamtinėms nelaimėms, mažinti oro taršą ir kitą miestų neigiamą poveikį aplinkai b...
nuotrauka
2019-07-19 13:00
Praėjusiais metais apgyvendinimo įstaigos sulaukė 11 proc. daugiau turistų. Skaičiuojama, kad poilsiautojų skaičius sparčiausiai auga kurortuose – greičiau nei didmiesčiuose. Per pastaruosius 3 metus turistų skaičius kurortiniuose miestuose išaugo beveik dvigubai – 45 proc., rodo NT konsultacijų ben...
nuotrauka
2019-07-10 14:00,      papildyta 2019-07-10 14:57, papildyta nuotraukomis ir video
Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės ženklo mašinos. Renginio organizatorius – UAB „Avesco Lithuania“, oficialus „Cat“ technikos atstovas Lietuvoj...
nuotrauka
2019-07-05 07:50
Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško naujų būdų maksimaliai padidinti darbo našumą ir sutrumpinti statybos aikštelėse praleistą laiką.
nuotrauka
2019-05-22 07:30
Jei prieš daugelį metų mūsų tėvų ar senelių namuose esančios palėpės buvo skirtos sandėliavimui, nereikalingiems daiktams ar instrumentams susidėti, tai šiais laikais ši patalpa įgavo visai kitokią paskirtį. Palėpės tapo madingomis, o jų poreikis ir toliau pastebimai didėja. Tačiau reikia žinoti, ka...
nuotrauka
2019-05-20 11:47
Danų įmonė JKF POLSKA jau daugiau nei 60 metų nuosekliai didina savo indėlį į geresnės aplinkos kūrimą visame pasaulyje. Iš galvanizuoto metalo lakštų ir nerūdijančio plieno filtrus, separatorius, pneumotransporto ortakius bei vakuuminio ištraukimo sistemas gaminanti bendrovė savo produktus pristato...
nuotrauka
2019-05-14 10:02
Belgų prekinio ženklo „Ciranova“ produktai medienos paviršių apdailai ir priežiūrai gaminami jau 89-erius metus. Lauko ir vidaus mediniams paviršiams skirti produktai į Lietuvą pradėti tiekti prieš porą metų. Šių metų pavasarį pristatytas atnaujintas šio prekinio ženklo produktas „HARDWAXOIL TITAN“.
nuotrauka
2019-05-07 08:53,      papildyta 2019-05-07 08:54, Atnaujinta informacija
Langas yra viena esminių pastato dalių ir labai svarbi žmogaus gyvenimo bei darbo dalis. Langas – tai ne tik gera garso ir šilumos izoliacija, bet ir šviesa, atsiveriantis vaizdas, o visa tai lemia žmogaus nuotaiką, darbingumą, geras emocijas, net sveikatą. Logiška, kad žmogus nori kuo platesnio vai...
nuotrauka
2019-04-18 10:00
Darbo įrankis turi būti malonus akiai ir rankai, patogus paimti, galintis efektyvinti darbą ir ilgai patikimai tarnauti. Šiuolaikinės technologijos, medžiagos ir gamintojų ambicingumas sudaro galimybę įgyvendinti visus šiuos vartotojo poreikius ir lūkesčius. Daugiau kaip 90 metų rinkoje veikianti „C...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-03 07:35
Kai kalbama apie pastatų statybą, apie patogų kasdienį jų naudojimą, saugumą, apie interjerą ir eksterjerą, reikia prisiminti liaudies išmintį: „ir nedidelis akmuo gali išversti didelį vežimą“. Šį posakį kuo geriausiai iliustruoja kojų valymo grotelės.
nuotrauka
2018-10-22 17:16
RAVAK – čekų įmonė, įkurta 1991 metais, – yra viena iš didžiausių vonios kambario įrangos gamintojų Centrinėje ir Rytų Europoje. UAB „Ravak Baltic“ – įmonė, kuri RAVAK prekės ženklui Lietuvoje atstovauja nuo 2000-ųjų.
nuotrauka
2018-10-17 15:56
Lietuvą ištiko paradoksas. Modernizuoti daugiabučiai namai tapo kur kas šiltesni, sąskaitos už šildymą sumažėjo, tačiau butuose tapo drėgna, ėmė veistis pelėsis. Modernizavimas, turėjęs suteikti komfortiškas gyvenimo sąlygas, iš tiesų sukūrė naujų problemų.
nuotrauka
2018-10-17 07:30
Tyrimai rodo, kad žmonės iki 90 proc. laiko praleidžia uždarose patalpose, tad nenuostabu, kad šviežio, vėsaus oro poreikis ir efektyvus technologijų bei gamtos resursų panaudojimas tampa vis aktualesnis. Sveikas patalpų mikroklimatas leidžia žmonėms geriau jaustis ir produktyviau dirbti bet kuriuo ...
nuotrauka
2018-10-09 07:35
Bendrovė „Saint-Gobain statybos gaminiai“ Lietuvoje jungia Lietuvos statybos rinkai gerai žinomus produktus. „FIBO“, „GYPROC“, „RIGIPS“, „ISOVER“, „WEBER“, „ECOPHON“ – statybų profesionalams puikiai žinomi prekiniai ženklai. Pastaraisiais metais įmonė rinkai pristatė keletą naujų gaminių, kurie page...
nuotrauka
2018-10-08 15:05
UAB „Kauno šilas“ – pirmasis Lietuvos polistireninio putplasčio gamintojas. Bendrovė nebijo naujovių ir inovacijų – kartu su kompanija „Basf“ pirmoji Lietuvoje pirkėjams pasiūlė ir „Neoporą“ – pilkąjį polistireninį putplastį. Ši medžiaga turi puikias izoliacines savybes – tai Lietuvoje tampa vis akt...
nuotrauka
2018-09-24 15:13,      papildyta 2018-09-25 08:30, Papildyta nuotraukomis
45, 25 ir 15 proc. Tai yra trys skaitmenys, kuriems neliko abejingi Žemaitijos verslininkai, dalyvavę naujos kartos „Caterpillar“ mašinų – 20 tonų klasės ekskavatorių „Cat“ 320 GC, 320 ir 323 – pristatyme Palangoje. „Dirbant su tokia technika, darbo našumas...
nuotrauka
2018-09-21 09:27
Profesinę statybininkų šventę įmonė „PP Baltic“ pasitiko džiugiomis nuotaikomis. „Viskas juda pirmyn, per trumpą laiką mums sėkmingai pavyko rinkai pasiūlyti naują produktą, užsakovai, projektuotojai, inžinieriai tampa atviresni naujovėms, ryžtasi naujiems iššūkiams“, – sako įmonės vadovas Andrius K...

Statybunaujienos.lt » Prekių ir paslaugų katalogas

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...