2020 rugpjūčio 8 d. šeštadienis, 21:59
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

CPO LT pristatė naują centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemą konferencijoje „Naujasis CPO LT elektroninis katalogas: inovatyvu, greita, paprasta“ Video

2015-09-07 11:40
Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT) 2013-2015 metais įgyvendino ES dalinai finansuotą projektą „Centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemos kūrimas ir diegimas“. Jo rezultatas-elektroninis pirkimų katalogas, kurį apibūdina trys žodžiai: inovatyvu, greita, paprasta.
nuotrauka
CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
VPT (Viešųjų pirkimų tarnyba),
ATEA, UAB

Projekto rezultatai ir naujasis centralizuotų viešųjų pirkimų įrankis buvo pristatyti baigiamojoje konferencijoje „Naujasis CPO LT elektroninis katalogas: inovatyvu, greita, paprasta“. Konferencijoje dalyvavo Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, Ūkio viceministras Gediminas Onaitis, Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, Lietuvos Respublikos Ministro pirmininko patarėja Jūratė Juozaitienė, Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorė Diana Vilytė, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, Valstybės kontrolės, Ūkio, Sveikatos apsaugos ministerijų, Valstybinės ligonių kasos (VLK), VĮ „Turto bankas“, Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT), Europos Socialinio fondo agentūros (ESFA) atsakingi darbuotojai, perkančiųjų organizacijų ir tiekėjų atstovai.

Konferencijoje įžanginį žodį tarė centrinės perkančiosios organizacijos direktorius Rolandas Černiauskas. Vaizdžiai palyginęs CPO LT darbuotojus su greitąja pagalba viešojo sektoriaus institucijoms ir organizacijoms, jis pabrėžė, kad norint, jog keli tūkstančiai vartotojų kasdien be trukdžių galėtų naudotis elektroniniu katalogu ir CPO LT darbo rezultatai džiugintų visus, turi būti patikima, efektyvi, naujausiais technologiniais sprendimais paremta pirkimų valdymo sistema.

„Šiandien kartu su partneriais pristatome naująjį elektroninį katalogą, kuris turėtų būti jums didelis pagalbininkas kasdieniame darbe“, – kreipdamasis į konferencijos dalyvius teigė R.Černiauskas

Viešieji pirkimai – labai reikšminga valstybės funkcijonavimo dalis

Ūkio viceministras Gediminas Onaitis pažymėjo, kad „pastaruosius kelis metus, kai veikia CPO LT ir vykdomi centralizuoti viešieji pirkimai, turime puikius rezultatus šioje srityje. Kasmet šalyje apie 13 proc. BVP yra išleidžiama per viešuosius pirkimus. Tai milžiniški pinigai ir, be jokios abejonės, jie turi būti panaudoti kaip galima efektyviau“. Pasak viceministro, šis projektas, padėsiantis centralizuoti viešuosius pirkimus pasinaudojant informacinių technologijų pasiekimais, yra vienas „šauniausių“ projektų tiek Lietuvoje, tiek visoje ES. „Pirkimų centralizacija ir jų perkėlimas į viešąją elektroninę erdvę duoda sinerginę naudą bei minimalizuoja viešųjų pirkimų neigamus reiškinius: ilgą procedūrų vykdymo laiką, neskaidrius konkursus ir pan.“, – tvirtino G. Onaitis.

Premjero patarėja Jūratė Juozaitienė perdavė Ministro pirmininko sveikinimo žodžius ir linkėjimus toliau sėkmingai plėtoti ir stiprinti viešuosius pirkimus- vieną iš ekonomikos politikos prioritetų, užtikrinantį skaidrų bei taupų biudžeto lėšų naudojimą. „Galime pasidžiaugti, kad mūsų vyriausybės priimtas sprendimas įkurti Lietuvos centrinę perkančiąją organizaciją, pasiteisino. Nuo 2013 m. CPO LT yra viena iš pirmųjų Europos Sąjungoje centralizuotus pirkimus vykdančių institucijų, kuri visą pirkimo procesą (nuo užsakymo formavimo iki sutarties sudarymo) vykdo elektroninėje erdvėje, nedalyvaujant žmogiškajam veiksniui“, – teigė premjero patarėja.

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorė Diana Vilytė kalbėjo apie centralizuotų viešųjų pirkimų modelius Europoje ir pasaulyje. Ji pažymėjo, kad ES šalys pasirenka skirtingai: vienos valstybės turi net kelias centrines perkančiąsias organizacijas, administruojančias skirtingus katalogus pagal prekių grupes, kitos, tame tarpe ir Lietuva, pasirinko vieno elektroninio katalogo visoms prekėms, paslaugoms ir darbams variantą. VPT vadovė pažymėjo, kad su šiuo projektas, naujas katalogas bus svarbus įrankis tiek perkančiosioms organizacijoms, tiek ir verslui. „Nežinau Lietuvoje žmogaus, kuris priešintųsi tam, arba nepritartų tokioms idėjoms (centralizuotam viešųjų pirkimų procesui elektroninėje erdvėje -aut. past.)“, – tvirtino Diana Vilytė.

Vienas iš centralizuotų viešųjų pirkimų sistemos ir jos įstatyminės bazės sukūrimo iniciatorių, buvęs seimo narys ir teisingumo ministras, o dabar Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius savo video sveikinime palinkėjo „visiems, kas prisidėjo ir prisideda prie šios sistemos tobulinimo, pasidžiaugti vis geresniais savo rezultatais ir pasidalyti jais su kitais – su vartotojais.“

Didžiausios pirkimų apimtys vaistų ir vaistinių preparatų bei rangos darbų daugiabučių renovacijai moduliuose

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pasidžiaugė, kad CPO LT labai sėkmingai įgyvendino ES finansuotą projektą, sukurdama naują elektroninį katalogą, kuriuo noriai naudojasi sveikatos sistemos įstaigos, nes jame randą platų preparatų asortimentą – 15 nacionalinių ir užsienio farmacijos kompanijų siūlomus 1500 preparatų pagal VLK ir SAM patvirtintas specifikacijas. 2013 m.

per katalogą įsigyta vaistų už 31 mln.€, 2014 m. – už 59 mln., o 2015 m. pirmąjį pusmetį – už 24 mln.633 tūkst. €. „ Mūsų darbuotojai gerai vertina teikiamas konsultacijas ir tas galimybes, kurias atveria CPO LT katalogas. Mes sėkmingai bendradarbiaujame ir įgyvendindami valstybinę antikorupcijos programą, nes vaistų perkėlimas į elektroninę erdvę tapo efektyvia priemone kovoje su korupcija šioje srityje“, – sakė ministrė.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė atkreipė dėmesį, kad nežiūrint į tai, jog CPO LT paskirtis yra vykdyti centralizuotus viešuosius pirkimus perkančiosioms organizacijoms, elektroniniu katalogu naudojasi ir privatūs asmenys- gyventojai, dalyvaujantys daugiabučių renovacijos programoje. „Pasakysiu labai trumpai ir labai konkrečiai: džiaugiuosi tuo katalogu.(...) dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Pirma, tai pirkimų greitis, neįtikėtina, kai vietoj paprastai savarankiškai vykdomų procedūrų, kurios trunka iki 4 mėnesių, per katalogą pirkimai trunka vos 1 savaitę. Antras labai svarbus dalykas, vykdant pirkimus per CPO LT elektroninį katalogą nebėra galimybės sustabdyti pirkimo dėl konkurencinės kovos ar kitų „žaidimų“, – katalogo privalumus vardijo D. Matonienė.

Projekto sėkmę užtikrino CPO LT ir partnerių profesinis bendradarbiavimas ir kūrybinė sinergija

Apie projekto uždavinius, iššūkius, problemas ir rezultatus konferencijoje kalbėjo jo vykdytojai. UAB „ATEA“ direktorius programavimui Česlovas Stanaitis pristatė projekto raidą, technologinius sprendimus, naujosios pirkimų valdymo sistemos naudą ne tik vartotojams, bet ir visai šalies ekonomikai.

Projekto techninės priežiūros vykdytojo „S4ID“ projektų vadovas Andrius Venckevičius pažymėjo, kad projekto sėkmę lėmė kokybiškų rezultatų pasiekimas, neviršytas biudžetas bei savalaikis projekto įgyvendinimas. Vykdant CPO LT naujosios pirkimų valdymo sistemos techninę priežiūrą buvo vertinami diegėjo parengta dokumentacija, sistemos priėmimo testavimo tvarkos, naudotojų sąsajos atitikties ergonominiams reikalavimams vertinimas, bandomosios eksploatacinės veiklos, galutinės ataskaitos parengimas bei sistemos technologinio pažeidžiamumo įvertinimas.

Algirdas Jakutis, UAB „Pronovus“ direktorius supažindino su projekto tęstinumo perspektyvomis, kuriant ir diegiant informacinėje sistemoje papildomus funkcionalumus bei optimizuojant katalogo modulius.

Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė ir konsultantas Artūras Maruškevičius pranešime „CPO LT elektroninio katalogo funkcijos ir galimybės“ pristatė centralizuotų viešųjų pirkimų privalumus, vykdyto projekto kokybinius ir kiekybinius rodiklius, išryškino naujosios CPO IS privalumus bei tiesioginę ir netiesioginę naudą skirtingoms tikslinėms grupėms: viešojo administravimo subjektams bei potencialiems prekių, paslaugų ir darbų tiekėjams. Prelegentai taip pat atsakė į konferencijos dalyvių klausimus apie naująjį CPO LT katalogą.

Konferencijos pabaigoje buvo pristatytas filmas apie CPO LT 2013-2015 metais įgyvendintą ES dalinai finansuotą projektą „Centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemos kūrimas ir diegimas“.     

Naujasis CPO LT elektroninis katalogas: inovatyvu, greita, paprasta

CPO LT katalogo pristatymas
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-08-07 14:56
Siekdami didinti priežiūros veiklos efektyvumą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) ir Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) nutarė suvienyti jėgas – organizuos ir vykdys bendrus patikrinimus, keisis informacija dėl patikrinimų rezultatų, organizuos bendrus k...
nuotrauka
2020-08-07 10:02
Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, prisidėdamos prie pagalbos nuo COVID-19 nukentėjusiems gyventojams, nuo kovo vidurio iki dabar šalies kredito įstaigos savo klientams atidėjo daugiau kaip 280 mln. eurų vertės būsto paskolų grąžinimą.
nuotrauka
2020-08-07 09:10
Privalomojo karantino metu, per II ketv. apie 33 proc. užimtų gyventojų nedirbo arba dirbo mažiau valandų nei įprastai. Moterys sudarė apie 60 proc. visų mažiau valandų dirbusiųjų. Iš jų apie 25 proc. nedirbo arba dirbo mažiau valandų dėl karantino (tai sudarė apie 8 proc. visų užimtų gyventojų).
nuotrauka
2020-08-07 08:47
Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad UAB „Atliekų rūšiavimo centras“ buvo įteiktas privalomasis nurodymas stabdyti aplinkai kenksmingą veiklą. Privalomąjį nurodymą įmonė privalo įvykdyti iki rugpjūčio 24 d.
nuotrauka
2020-08-06 14:26
Trims jaunuoliams, grafičiais gadinusiems pastatus, pareikšti kaltinimai. Jų padaryta žala vertinama 20 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-08-06 09:15
Liepos mėnesį nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje – daugiau teigiamų pokyčių. Bendras per mėnesį įregistruotų sandorių skaičius buvo didesnis ne tik už ankstesnį mėnesį, bet ir palyginti su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu. Nors bendras šių metų rezultatas vis dar atsilieka nuo pernai per saus...
nuotrauka
2020-08-04 17:27
Šiais metais suplanuotos Klimato kaitos programos lėšos naujoms priemonėms įgyvendinti siekia 170,7 mln. eurų. Dalis paramos, kaip pranešė Aplinkos ministerija, skiriama energijos vartojimo efektyvumo didinimui.
nuotrauka
2020-08-04 14:28
Nacionalinė teismų administracija pranešė apie praėjusią savaitę nutrauktą teismų pastato Šeimyniškių g. 28, Vilniuje, statybos rangos darbų konkursą. Priežastis – visų gautų pasiūlymų kainos viršijo numatytą projekto biudžetą.
nuotrauka
2020-08-04 10:51
Birželio 30 d. Užimtumo tarnybos direktorius patvirtino naują Trūkstamų profesijų sąrašą. Šis sąrašas galios iki 2020 m. pabaigos. Sąrašas yra suskirstytas į tris sektorius: statybos, pramonės ir paslaugų. Kaip praktikoje atrodo trečiųjų šalių piliečių iš Trūkstamo profesijų sąrašo įdarbinimas Lietu...
nuotrauka
2020-08-04 10:07
Pasaulį kausto COVID-19 virusas. Pastarosiomis dienomis vis garsiau kalbama apie antrąją jo bangą. Jei blogiausias scenarijus pasitvirtins – valstybės galimai užvers sienas, bus skelbiamas karantinas, darbuotojai, jei tik yra galimybė, bus skatinami dirbti iš namų. Įvairių įmonių darbuotojai įrodė, ...
nuotrauka
2020-08-03 16:03
Šiaulių apygardos teismas paliko nepakeistą Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų birželio pradžioje priimtą nutartį, kuria Šiaulių apylinkės teismas paliko galioti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos nutarimą dėl 220 eurų administracinės nuobaudos skyrimo bendrovės vadovui R. Š...
nuotrauka
2020-08-03 10:14
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. rugpjūčio 3 d. priimamos paraiškos daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui bei įrenginių, skirtų karštam vandeniui ruošti iš atsinaujinančių energijos ište...
nuotrauka
2020-08-03 09:57
Rugpjūčio 3 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė 3 naujus kvietimus teikti paraiškas pagal Klimato kaitos programoje suplanuotas priemones. Pagrindinis šių priemonių tikslas – mažinti šiltnamio efektą sukeliančias dujas, tačiau šios priemonės taip pat prisideda ir prie darbo vietų k...
nuotrauka
2020-07-31 13:59,      papildyta 2020-07-31 19:28, papildyta „Galio Group“ komentaru
Tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis grupė“ pirkimo komisija patvirtino, kad bendrovės organizuoto biuro nuomos konkurso laimėtojas nustatytas tinkamai ir tolesnės procedūros su „Business Garden Vilnius“ projektą Lazdynuose plėtojančia bendrove „Vastint Lithuania“ gali būti tęsiamos.
nuotrauka
2020-07-31 11:38
Didžiųjų duomenų (angl. Big Data) nauda jau niekas neabejoja. Tiek verslo gigantai, tiek ir mažesnės įmonės investuoja į didžiųjų duomenų valdymą. Bet kaip tuos duomenis valdyti ir kokius metodus pasitelkti? Ar dirbtinio intelekto (DI) technologijos yra panacėja norint tapti rinkos lyderiu? Apie tai...
nuotrauka
2020-07-31 10:23
Lietuvos ekonomika, paveikta pandemijos sukeltų pasekmių, antrąjį ketvirtį susitraukė 5,1 proc. Naujausi ekonominiai rodikliai liudija, kad šalies ūkis jau atsigauna, nors ir labai netolygiai.
nuotrauka
2020-07-31 09:00
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) primena, kad Pirkimų vykdytojai privalo atidžiai vertinti gautus pasiūlymus. Būtina vertinti pateiktų dokumentų turinį, juose nurodomą informaciją, jos atitiktį pirkimo dokumentuose nustatytiems reikalavimams, kituose pasiūlymo dokumentuose nurodytiems duomenims bei įsi...
nuotrauka
2020-07-30 11:37
Statistikos departamento duomenimis, apie 82 proc. įmonių Lietuvoje yra labai mažos, tai reiškia, kad jose dirba iki 9 darbuotojų. Iki šiol tokios įmonės negalėjo darbuotojų įdarbinti pagal pameistrystės darbo sutartį.
nuotrauka
2020-07-30 10:33
Jurbarko rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo su rangos darbų konkursą laimėjusia „Sūduvos statyba“. Tačiau paaiškėjo, kad įmonė šiemet nepajėgi atlikti darbų.
nuotrauka
2020-07-30 10:16
Aplinkos ministerija parengė Viešųjų pirkimų įstatymo Nr. I-1491 35, 87 ir 88 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę, suinteresuotas institucijas ir organizacijas. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki rugpjūčio 12 d.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...