2019 lapkričio 19 d. antradienis, 18:30
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

CPO LT pristatė naują centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemą konferencijoje „Naujasis CPO LT elektroninis katalogas: inovatyvu, greita, paprasta“ Video

2015-09-07 11:40
Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT) 2013-2015 metais įgyvendino ES dalinai finansuotą projektą „Centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemos kūrimas ir diegimas“. Jo rezultatas-elektroninis pirkimų katalogas, kurį apibūdina trys žodžiai: inovatyvu, greita, paprasta.
nuotrauka
CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT),
ATEA, UAB

Projekto rezultatai ir naujasis centralizuotų viešųjų pirkimų įrankis buvo pristatyti baigiamojoje konferencijoje „Naujasis CPO LT elektroninis katalogas: inovatyvu, greita, paprasta“. Konferencijoje dalyvavo Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, Ūkio viceministras Gediminas Onaitis, Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, Lietuvos Respublikos Ministro pirmininko patarėja Jūratė Juozaitienė, Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorė Diana Vilytė, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, Valstybės kontrolės, Ūkio, Sveikatos apsaugos ministerijų, Valstybinės ligonių kasos (VLK), VĮ „Turto bankas“, Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT), Europos Socialinio fondo agentūros (ESFA) atsakingi darbuotojai, perkančiųjų organizacijų ir tiekėjų atstovai.

Konferencijoje įžanginį žodį tarė centrinės perkančiosios organizacijos direktorius Rolandas Černiauskas. Vaizdžiai palyginęs CPO LT darbuotojus su greitąja pagalba viešojo sektoriaus institucijoms ir organizacijoms, jis pabrėžė, kad norint, jog keli tūkstančiai vartotojų kasdien be trukdžių galėtų naudotis elektroniniu katalogu ir CPO LT darbo rezultatai džiugintų visus, turi būti patikima, efektyvi, naujausiais technologiniais sprendimais paremta pirkimų valdymo sistema.

„Šiandien kartu su partneriais pristatome naująjį elektroninį katalogą, kuris turėtų būti jums didelis pagalbininkas kasdieniame darbe“, – kreipdamasis į konferencijos dalyvius teigė R.Černiauskas

Viešieji pirkimai – labai reikšminga valstybės funkcijonavimo dalis

Ūkio viceministras Gediminas Onaitis pažymėjo, kad „pastaruosius kelis metus, kai veikia CPO LT ir vykdomi centralizuoti viešieji pirkimai, turime puikius rezultatus šioje srityje. Kasmet šalyje apie 13 proc. BVP yra išleidžiama per viešuosius pirkimus. Tai milžiniški pinigai ir, be jokios abejonės, jie turi būti panaudoti kaip galima efektyviau“. Pasak viceministro, šis projektas, padėsiantis centralizuoti viešuosius pirkimus pasinaudojant informacinių technologijų pasiekimais, yra vienas „šauniausių“ projektų tiek Lietuvoje, tiek visoje ES. „Pirkimų centralizacija ir jų perkėlimas į viešąją elektroninę erdvę duoda sinerginę naudą bei minimalizuoja viešųjų pirkimų neigamus reiškinius: ilgą procedūrų vykdymo laiką, neskaidrius konkursus ir pan.“, – tvirtino G. Onaitis.

Premjero patarėja Jūratė Juozaitienė perdavė Ministro pirmininko sveikinimo žodžius ir linkėjimus toliau sėkmingai plėtoti ir stiprinti viešuosius pirkimus- vieną iš ekonomikos politikos prioritetų, užtikrinantį skaidrų bei taupų biudžeto lėšų naudojimą. „Galime pasidžiaugti, kad mūsų vyriausybės priimtas sprendimas įkurti Lietuvos centrinę perkančiąją organizaciją, pasiteisino. Nuo 2013 m. CPO LT yra viena iš pirmųjų Europos Sąjungoje centralizuotus pirkimus vykdančių institucijų, kuri visą pirkimo procesą (nuo užsakymo formavimo iki sutarties sudarymo) vykdo elektroninėje erdvėje, nedalyvaujant žmogiškajam veiksniui“, – teigė premjero patarėja.

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorė Diana Vilytė kalbėjo apie centralizuotų viešųjų pirkimų modelius Europoje ir pasaulyje. Ji pažymėjo, kad ES šalys pasirenka skirtingai: vienos valstybės turi net kelias centrines perkančiąsias organizacijas, administruojančias skirtingus katalogus pagal prekių grupes, kitos, tame tarpe ir Lietuva, pasirinko vieno elektroninio katalogo visoms prekėms, paslaugoms ir darbams variantą. VPT vadovė pažymėjo, kad su šiuo projektas, naujas katalogas bus svarbus įrankis tiek perkančiosioms organizacijoms, tiek ir verslui. „Nežinau Lietuvoje žmogaus, kuris priešintųsi tam, arba nepritartų tokioms idėjoms (centralizuotam viešųjų pirkimų procesui elektroninėje erdvėje -aut. past.)“, – tvirtino Diana Vilytė.

Vienas iš centralizuotų viešųjų pirkimų sistemos ir jos įstatyminės bazės sukūrimo iniciatorių, buvęs seimo narys ir teisingumo ministras, o dabar Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius savo video sveikinime palinkėjo „visiems, kas prisidėjo ir prisideda prie šios sistemos tobulinimo, pasidžiaugti vis geresniais savo rezultatais ir pasidalyti jais su kitais – su vartotojais.“

Didžiausios pirkimų apimtys vaistų ir vaistinių preparatų bei rangos darbų daugiabučių renovacijai moduliuose

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pasidžiaugė, kad CPO LT labai sėkmingai įgyvendino ES finansuotą projektą, sukurdama naują elektroninį katalogą, kuriuo noriai naudojasi sveikatos sistemos įstaigos, nes jame randą platų preparatų asortimentą – 15 nacionalinių ir užsienio farmacijos kompanijų siūlomus 1500 preparatų pagal VLK ir SAM patvirtintas specifikacijas. 2013 m.

per katalogą įsigyta vaistų už 31 mln.€, 2014 m. – už 59 mln., o 2015 m. pirmąjį pusmetį – už 24 mln.633 tūkst. €. „ Mūsų darbuotojai gerai vertina teikiamas konsultacijas ir tas galimybes, kurias atveria CPO LT katalogas. Mes sėkmingai bendradarbiaujame ir įgyvendindami valstybinę antikorupcijos programą, nes vaistų perkėlimas į elektroninę erdvę tapo efektyvia priemone kovoje su korupcija šioje srityje“, – sakė ministrė.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė atkreipė dėmesį, kad nežiūrint į tai, jog CPO LT paskirtis yra vykdyti centralizuotus viešuosius pirkimus perkančiosioms organizacijoms, elektroniniu katalogu naudojasi ir privatūs asmenys- gyventojai, dalyvaujantys daugiabučių renovacijos programoje. „Pasakysiu labai trumpai ir labai konkrečiai: džiaugiuosi tuo katalogu.(...) dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Pirma, tai pirkimų greitis, neįtikėtina, kai vietoj paprastai savarankiškai vykdomų procedūrų, kurios trunka iki 4 mėnesių, per katalogą pirkimai trunka vos 1 savaitę. Antras labai svarbus dalykas, vykdant pirkimus per CPO LT elektroninį katalogą nebėra galimybės sustabdyti pirkimo dėl konkurencinės kovos ar kitų „žaidimų“, – katalogo privalumus vardijo D. Matonienė.

Projekto sėkmę užtikrino CPO LT ir partnerių profesinis bendradarbiavimas ir kūrybinė sinergija

Apie projekto uždavinius, iššūkius, problemas ir rezultatus konferencijoje kalbėjo jo vykdytojai. UAB „ATEA“ direktorius programavimui Česlovas Stanaitis pristatė projekto raidą, technologinius sprendimus, naujosios pirkimų valdymo sistemos naudą ne tik vartotojams, bet ir visai šalies ekonomikai.

Projekto techninės priežiūros vykdytojo „S4ID“ projektų vadovas Andrius Venckevičius pažymėjo, kad projekto sėkmę lėmė kokybiškų rezultatų pasiekimas, neviršytas biudžetas bei savalaikis projekto įgyvendinimas. Vykdant CPO LT naujosios pirkimų valdymo sistemos techninę priežiūrą buvo vertinami diegėjo parengta dokumentacija, sistemos priėmimo testavimo tvarkos, naudotojų sąsajos atitikties ergonominiams reikalavimams vertinimas, bandomosios eksploatacinės veiklos, galutinės ataskaitos parengimas bei sistemos technologinio pažeidžiamumo įvertinimas.

Algirdas Jakutis, UAB „Pronovus“ direktorius supažindino su projekto tęstinumo perspektyvomis, kuriant ir diegiant informacinėje sistemoje papildomus funkcionalumus bei optimizuojant katalogo modulius.

Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė ir konsultantas Artūras Maruškevičius pranešime „CPO LT elektroninio katalogo funkcijos ir galimybės“ pristatė centralizuotų viešųjų pirkimų privalumus, vykdyto projekto kokybinius ir kiekybinius rodiklius, išryškino naujosios CPO IS privalumus bei tiesioginę ir netiesioginę naudą skirtingoms tikslinėms grupėms: viešojo administravimo subjektams bei potencialiems prekių, paslaugų ir darbų tiekėjams. Prelegentai taip pat atsakė į konferencijos dalyvių klausimus apie naująjį CPO LT katalogą.

Konferencijos pabaigoje buvo pristatytas filmas apie CPO LT 2013-2015 metais įgyvendintą ES dalinai finansuotą projektą „Centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemos kūrimas ir diegimas“.     

Naujasis CPO LT elektroninis katalogas: inovatyvu, greita, paprasta

CPO LT katalogo pristatymas
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-11-19 16:12
Didelių padangų gaisrų patirtis rodo, kad be oro taršos rimtas problemas kelia ir gaisro gesinimo metu susidarę dideli kiekiai toksinėmis medžiagomis užteršto vandens. Jo sudėtyje gali būti fenolių, ketonų, aminų, policiklinių aromatinių angliavandenilių, dioksinų ir kitų pavojingų junginių. Dėl gal...
nuotrauka
2019-11-19 12:58
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) išnagrinėjo keturių įmonių, kurias Konkurencijos taryba pripažino sudarius kartelinį susitarimą viešuosiuose pirkimuose, skundus dėl skirtų finansinių sankcijų sumažinimo ir bylos grąžinimo papildomam tyrimui dėl skirtos baudos.
nuotrauka
2019-11-19 11:57
Didesnė konkurencija būsto paskolų rinkoje, pritraukiant daugiau ir įvairesnių skolintojų, geriausio būsto paskolos pasiūlymo paieškos palengvinimas ir skaitmenizavimas, paprastesnis jau paimtų paskolų refinansavimas sudarytų prielaidas palankesnėms būsto paskolų sąlygoms ir mažesnei jų kainai. Liet...
nuotrauka
2019-11-19 11:32
Regionų gaivinimas yra vienas iš vyriausybės deklaruojamų prioritetų. Tradiciškai regionų gyvybę didžiąja dalimi palaikė pramonės įmonės, tačiau šiandien šioje srityje susiduriama su nemažai problemų. Dėl to miestų bei rajonų savivaldybės stengiasi skatinti pramonės plėtrą ir pritraukti naujas įmone...
nuotrauka
2019-11-19 11:05
Seimas, 90 parlamentarų vieningai balsavus už, po svarstymo pritarė Reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymo pataisų projektui.
nuotrauka
2019-11-19 10:47
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kvietimą šilumos tiekimo įmonėms ir nepriklausomiems gamintojams teikti paraiškas paramai, skirtai įrangai modernizuoti.
nuotrauka
2019-11-18 16:04
Vilniaus apygardos teismas dėl prekybos poveikiu pripažino kaltais buvusį Nacionalinės žemės tarnybos (toliau – NŽT arba Tarnybos) direktoriaus patarėją G. J. F. ir pilietį S. Ž.
nuotrauka
2019-11-18 15:05
Paviršinio grunto mėginių, paimtų didžiulio padangų gaisro Alytuje apylinkėse, laboratorinių tyrimų duomenimis, nė viename iš šių 15 mėginių pavojingų cheminių medžiagų koncentracijos neviršijo ribinių verčių.
nuotrauka
2019-11-18 14:50
Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo perduoti valdyti baseiną savivaldybės viešajai įstaigai „Palangos investicijų valdymas“.
nuotrauka
2019-11-18 14:24
Panevėžio miesto savivaldybės paskelbtam baseino rekonstrukcijos architektūrinių idėjų konkursui pateikta 10 darbų. Visi jie pristatomi „Aukštaitijos“ sporto komplekso fojė.
nuotrauka
2019-11-18 13:43
Nuo ateinančių metų įsigaliosianti ES Pastatų energinio efektyvumo direktyva (toliau – Direktyva) numato, jog didžioji dalis pastatų ne vėliau kaip iki 2050 m. turi tapti neutralūs anglies dioksido išmetimui ir ekonomiškai efektyviai pertvarkyti į beveik nulinės energijos, t.y. beveik nevartojančius...
nuotrauka
2019-11-18 12:22
Seime įregistruotas pasiūlymas Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pakeitimo įstatymo projektui. Pasiūlymu siekiama sudaryti prielaidas tikslesnės, realią vertę atitinkančios nekilnojamojo turto vertės nustatymui.
nuotrauka
2019-11-18 12:11
Vilniaus apygardos administracinis teismas patvirtino teisėtvarkos pareigūnų įtarimus, kad kultūros vertybe pripažinto dvaro Utenos rajone teritorija ir apsaugos zona buvo sumažintos neteisėtai.
nuotrauka
2019-11-18 10:25,      papildyta 2019-11-18 14:10, Papildyta „Baltijos liftų“ komentaru
Trečiadienio, lapkričio 13 d., rytą Vilniuje, požeminės perėjos prie Karoliniškių poliklinikos lifte užstrigo du garbaus amžiaus žmonės. Bandymas jiems padėti parodė, kokie pažeidžiami esame ištikus bėdai, o tarnybos, sukurtos padėti, vykdo tik jiems nurodytas, apibrėžtas funkcijas.
nuotrauka
2019-11-14 11:39
Seimas nepritarė Ekonomikos komiteto išvadai ir atmetė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos siūlymą Seimo priimtą įstatymą dėl įmonių „Problematika“ ir „Kelių priežiūra“ laikyti nepriimtu.
nuotrauka
2019-11-14 10:24
Kaip pranešė Susisiekimo ministerija, „Lietuvos geležinkeliai“ baigia tarptautinį Vilnius-Klaipėda geležinkelio ruožo elektrifikavimo pirkimą. Geriausią pasiūlymą pateikė jungtinės veiklos partneriai „Elecnor S.A.“ ir „Instalaciones Inabensa S.A.“.
nuotrauka
2019-11-14 10:13
Per 2019 m. trečiąjį ketvirtį statybos darbų atlikta 0,8 proc. mažiau, bet 5,6 proc. daugiau nei prieš metus.
nuotrauka
2019-11-14 09:24
Lietuvos statybininkų asociacija (LSA), atstovaujama prezidento Daliaus Gedvilo, ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF), atstovaujama pirmininko Juozo Neverausko, pasirašė bendradarbiavimo sutartį.
nuotrauka
2019-11-13 13:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antikorupciniu požiūriu įvertino Seime registruotą daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą. Nustatyta, kad projekte numatytoms procedūroms stinga aiškumo ir išsamumo, nepakankamas dėmesys skiriamas daugiabučių administratorių atrankai, j...
nuotrauka
2019-11-13 11:57
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog užbaigus duomenų ir informacinės sąsajos su Administracinių nusižengimų registru (toliau - Registras) tvarkymo veiksmus bei patikrinus duomenų korektiškumą, papildytas minimalių patikimo mokesčių mokėtojo kriterijų (toliau – nepatikimi) n...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos