2020 liepos 15 d. trečiadienis, 22:26
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Coca-Cola” sieks mažinti išmetamų ir neperdirbamų pakuočių skaičių pasaulyje

2018-01-24 10:13
„The Coca-Cola company“ paskelbė, kad naujausias kompanijos tikslas – iki 2030 m. padėti surinkti ir perdirbti 100 proc. kompanijos gėrimų buteliukų bei skardinių pasauliniu mastu.
nuotrauka
Iki 2030 m. padėti surinkti ir perdirbti 100 proc. kompanijos gėrimų buteliukų bei skardinių pasauliniu mastu. Pixabay.com nuotr.


Praėjusią savaitę pristatytas naujasis kompanijos tikslas – pagrindinė naujosios pakuočių strategijos ašis, padėsianti įgyvendinti holistinį planą „Pasaulis be atliekų“ (World Without Waste). Viena iš šio plano dalių – tęstinės investicijos į pakuočių vystymą, kad šios būtų 100 proc. perdirbamos.

„Pakuotės – didelė problema visame pasaulyje, ir, kaip ir kitų kompanijų, mūsų atsakomybė yra padėti šią problemą spręsti”,- sako James Quincey, „The Coca-Cola company“ prezidentas ir CEO. „Įgyvendindami mūsų naująją kampaniją „Pasaulio be atliekų” mes kartu investuosime į mūsų planetą ir mūsų pakuotes, kad paverstume šią problemą praeities dalyku”.

„Iš visų pasaulio šalių būtent Lietuvoje mūsų kompanija yra arčiausiai užsibrėžto tikslo 2030-iesiems metams – čia jau dabar grąžinama 91 proc. pakuočių ir beveik 100 proc. jų pernaudojama. Užstato sistemos administratorius tikisi 2018 metais pasiekti, kad į taromatus būtų grąžinta 94 proc. taros. Kartu su kitais partneriais, taip pat priklausančiais užstato sistemai, mes ir toliau investuosime, kad šis pokytis būtų matomas ir svarbus kiekvienam iš mūsų. Kartu norėtume nuoširdžiai padėkoti mūsų vartotojams už tai, kad jie taip lengvai priėmė naująją užstato sistemą Lietuvoje ir per du jos veikimo metus padėjo pasiekti puikių rezultatų ir itin didelį įsitraukimą“,- sako Ieva Matulaitienė, „The Coca-Cola Company“ vadovė Baltijos šalims.

„The Coca-Cola Company“ ir jos gėrimų išpilstymo partneriai iškėlė kelis pagrindinius tikslus:

  • Investuoti į planetą: iki 2030 metų kiekvienas buteliukas ar skardinė, kurią „Coca-Cola“ parduoda bet kur pasaulyje, turi būti grąžintas ir perdirbtas. Kompanija yra pasiruošusi skirti dalį savo marketingo biudžeto visuomenės švietimui kaip, ką ir kur rūšiuoti. „Coca-Cola“ taip pat žada skatinti visos gėrimų industrijos pakuočių, įskaitant ir kitų kompanijų buteliukus ir skardines, rūšiavimą. Kompanija taip pat planuoja dirbti su vietos bendruomenėmis, pramonės partneriais, vartotojais, kad atkreiptų dėmesį į pakuočių sąvartynus ir jūrų užterštumą.
  • Investuoti į pakuotes: tam, kad pasiektų pakuočių surinkimo tikslą, „Coca-Cola“ toliau investuos į pakuočių vystymą, kad jos būtų 100 proc. perdirbamos. Kompanija vystys naujus buteliukus naudojant perdirbtas žaliavas, vystant augalinės kilmės dervos naudojimą ir mažinant gamyboje naudojamo plastiko kiekį. Iki 2030 metų „Coca-Cola“ tikisi naudoti vidutiniškai 50 proc. perdirbtų žaliavų pakuočių gamybai. Vienas iš tikslų – įvesti naujus pasaulinius standartus gėrimų pakuotėms.

„Pasaulis be atliekų“ – tai naujas žingsnis „The Coca-Cola Company“ tvarumo programoje, vystomas remiantis sėkminga patirtimi pripildant apie 100 proc. vandens, kuris sunaudojamas galutinei gėrimų gamybai.

Išplatintame pranešime teigiama, kad kompanija dar 2015 metais pasiekė vandens pripildymo tikslus – penkiais metais anksčiau nei buvo numatoma. „Buteliukai ir skardinės neturėtų kenkti mūsų planetai, o pasaulis be atliekų yra tikrai įmanomas“,- sako J. Quincey.

„Tokios kompanijos, kaip mes, turi būti lyderiai ir sektinas pavyzdys kitiems. Vartotojams visame pasaulyje rūpi mūsų planeta ir jie nori ir tikisi, kad pramonės lyderiai imsis atitinkamų veiksmų. Būtent tai mes ir darysime ir kviečiame ir kitus prisidėti prie šios kritiškai svarbios kelionės“.

Naujai iškeltų tikslų „The Coca-Cola company“ sieks kartu su esamais tarptautiniais parteriais ir drauge tikisi dirbti su naujais parteriais regioniniu ir vietiniu lygiu bei su pagrindiniais užsakovais, padėsiančiais motyvuoti vartotojus aktyviai rūšiuoti pakuotes. 

Statybunaujienos.lt



Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-07-15 15:29
Į Vilniaus miesto ir apskrities kiemus atvyks „Švaros ambasadoriai“. Šis „Atliekų kultūros“ ir Vilniaus savivaldybės projektas skirtas išsiaiškinti, kokios priežastys lemia gyventojų rūšiavimo pasirinkimą ir kokie klausimai iškyla atliekų tvarkymo tema.
nuotrauka
2020-07-13 16:27
Netinkamas garažo išplanavimas ir apšvietimas gali lemti ne tik mažėjantį darbo produktyvumą, bet ir didėjantį nelaimingų atsitikimų skaičių. Interjero dizaineriai ir apšvietimo ekspertai išskyrė pagrindines daromas klaidas projektuojant garažo zoną ir patarė, į ką svarbu atkreipti dėmesį, norint ti...
nuotrauka
2020-07-13 13:44
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos prevencijos pareigūnai įvertino karšto vandens tiekimo daugiabučiams parinkimo būdus ir su tuo susijusią karšto vandens kainodarą. Nustatyta, kad teisinio reglamentavimo spragos apsunkina gyventojų pasirinkimą.
nuotrauka
2020-07-09 11:20
Energetikos ministerija parengė ir pateikė derinimui tvarką dėl suskystintų naftos dujų balionų (toliau - dujų balionų) daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Šis dujų balionų keitimas bus finansuojamas valstybės. Numatyta, kad parama sieks iki 600 eurų – daugiabučio namo vidaus elekt...
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-07 09:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), konstatavo, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę nereikalauti iš jo apmokėti sąskaitą už atliktus darbus yra nepagrįstas.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 17:14
Seimas po svarstymo pritarė draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-18 08:48
Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 14:58
Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-11 09:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiomis pataisomis siekiama sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, išsamiai reglamentuojant šių paslaugų kainų nustatymo, paskirstymo ir atskaitomyb...
nuotrauka
2020-06-11 09:28
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 769 gyventojų prašymus kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą V klasės biokuro katilais ir šilumos siurbliais.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai