2020 birželio 6 d. šeštadienis, 12:51
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Darbo rinka kelia naujus iššūkius personalo vadybininkams

2019-09-30 10:20
Personalo specialistai šių dienų darbo rinka vadina „kandidatų aukso amžiumi“. Trūkstant aukštos kvalifikacijos darbuotojų ir esant didelei personalo kaitai, mažose ir vidutinio dydžio kompanijose dirbantiems už žmogiškuosius išteklius atsakingiems darbuotojams jau prireikia naujų žinių ir naujų kandidatų pritraukimo būdų.
nuotrauka
Kompetentingų ir kvalifikuotų darbuotojų paklausa dabar viršija pasiūlą, todėl verslui tampa aktualu išsiskirti kaip darbdaviui. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Tinkamas darbo skelbimas, kai išvardinami ne tik standartiniai reikalavimai, labiau atkreipia dėmesį, tačiau kaip sukurti, žino nedaugelis, o sukūrimui kartais reikia ir reklamos žinių, socialinių tinklų išmanymo, kaip nustatyti ir segmentuoti tikslines auditorijas. Taip pat dažna įmonė turi planuoti keleriems metams į priekį ir būsimų darbuotojų poreikį, galvoti apie darbdavio įvaizdį.

„Kompetentingų ir kvalifikuotų darbuotojų paklausa dabar viršija pasiūlą, todėl verslui tampa aktualu išsiskirti kaip darbdaviui, parodyti ir papasakoti ne tik apie darbo poziciją ir siūlomą darbo užmokestį, bet ir apie esamą atmosferą įmonėje, apie tradicijas, vykdomas socialinės atsakomybės iniciatyvas, ir, svarbiausia, požiūrį į darbuotojus. Todėl iš mūsų, kaip darbuotojų atrankų ir išorinio personalo vadovo funkcijas atliekančių specialistų įmonės jau prašo pagalbos ir su darbdavio įvaizdžio“, – pranešime cituojama Jurgita Jankuvienė, Kaune esančios išorinio personalo vadovo ir darbuotojų atrankas vykdančios bendrovės „Contactus” vadovė.

Darbo skelbimuose – nauji reikalavimai ir personalo vadybininkams

Beveik pusėje aukštesnės pozicijos skelbimų, ypač personalo vadovo, personalo valdymo partnerio ir net žmogiškųjų išteklių vadybininko prie būsimų darbinių užduočių nurodyti reikalavimai „kurti ir vykdyti darbdavio įvaizdžio strategiją“, „užtikrinti darbdavio įvaizdžio kūrimą“, „dalyvauti renginiuose, susijusiuose su darbuotojų pritraukimu“, „administruoti socialinius tinklus“ ir kt. Visi šie reikalavimai kelia naujus iššūkius personalo specialistams ir verčia į rankas imti rinkodaros vadovėlius ar papildomai kelti kvalifikaciją mokymuose apie kandidatų atrankas.

 Sėkminga komunikacija kiekvienoje organizacijoje prasideda nuo darbuotojų, nes būtent jie yra įmonės ambasadoriai. Kuo organizacija didesnė, tuo daugiau reikia kompetencijų iš skirtingų sričių. „Vykdant vidinės komunikacijos projektus specialistam pritrūksta metodologinio suvokimo apie personalo valdymą, o žmogiškųjų išteklių profesionalams – žinių apie komunikacijos principus, kanalus, įtaigios žinutės kūrimą ir pan.“, – cituojama sertifikuota darbdavio įvaizdžio ekspertė Janina Sabaitė Melnikovienė. Švedijoje „Employer branding academy“ absolventė įsitikinusi, jog darbdavio įvaizdis – taip dviejų kompetencijų: rinkodaros ir personalo mišinys.

Pasaulyje auga tendencija nauja specializacijai

Personalo srityje, ypač didelėse įmonėse, specialistai yra pasiskirstę pagal sritis: nuo atlygio valdymo, darbuotojų paieškos ir atrankos iki ugdymo bei personalo vadybos. Komunikacijos ir rinkodaros specialistai taip pat turi savas specializacijas: prekės ženklo valdymas; B2B, B2C rinkodara, lojalumo skatinimas, žiniasklaidos planavimas, renginių vadyba, marketingo valdymas, pardavimų skatinimas ir pan.

Taip ir darbdavio įvaizdžio srityje, anot J.Sabaitės Melnikovienės, be tiesioginio įvardyjimo, pastebimas platus naujų darbo pozicijų spektras, pavyzdžiui Indeed.com ir Glasdoor.com darbo skelbimų portaluose „Žmogiškųjų išteklių komunikacijos vadybininkas“ (HR communication manager), „Darbuotojų komunikacijos vadybininkas“ (Employee communication manager), Atrankų marketingo vadybininkas (Recruitment marketing manager); „Darbuotojų įsitraukimo ir komunikacijos specialistas“ (Employee engagement and communication specialist).“

Dabar darbdavio įvaizdžio specialistus turi tik tarptautinės ir didžiosios bendrovės bei su IT specialistų darbo rinkos iššūkiais susiduriančios technologijų bendrovės. Darbdavio įvaizdžio ekspertė neabejoja, jog auganti kvalifikuotų specialistų paklausa lems, jog vis daugiau personalo ar rinkodaros specialistų ryšis įgyti papildomas kompetencijas.
4 panašūs iššūkiai, su kuriais susiduria ir darbuotojų atrankų, ir marketingo specialistai:
  • Reikia įdėti daug pastangų patrauklaus turinio ir darbo pasiūlymo sukūrimui
  • Klientai, kaip ir kandidatai renkasi iš daugelio variantų ir pasiūlymų
  • Nustatyti ir atfiltruoti susidomėjusius klientus ir kandidatus ir viso srauto yra nelengva
  • Net ir susidomėjęs kandidatas ar potencialus pirkėjas ne visada priima teigiamą sprendimą 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Darbuotojai, KarjeraRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-06-05 11:10
„Eika“ pasirašė valdomo NT projekto Šv. Stepono gatvėje 33, Vilniuje, projektavimo darbų sutartį su „Senojo miesto architektais“, kurie yra skelbto uždaro architektūrinio konkurso nugalėtojai. Remiantis šia sutartimi pradedami dėlioti plėtros planai projekte, kurį sudarys dvi dalys ir kartu du korpu...
nuotrauka
2020-06-05 09:53
UAB „Grinda" laimėjo Molėtų rajono savivaldybės administracijos paskelbtą viešąjį gatvių remonto konkursą ir jau pradeda planuoti darbus Molėtų miesto gatvėse.
nuotrauka
2020-06-04 15:36
Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su rangovu, kuris rekonstruos išskirtinį uostamiesčiui objektą – pagrindinį įvažiavimą į Klaipėdą, vadinamąją Baltijos prospekto estakadą. Atvirą konkursą dėl Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstravimo darbų su darbo proje...
nuotrauka
2020-06-04 15:09
Seimas nutarimu patvirtino Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano valstybės teritorijos erdvinio vystymo kryptis ir teritorijos naudojimo funkcinius prioritetus.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-04 09:29
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlomoms Teritorijų planavimo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui.
nuotrauka
2020-06-04 09:08
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Kaune veikusios įmonės vadovas įtariamas pasisavinęs apie 233 tūkst. eurų ir nuslėpęs beveik 29 tūkst. eurų mokesčių.
nuotrauka
2020-06-04 09:00
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė statybų bendrovės Panevėžio statybos tresto (PST) ir bendrovės „Active Construction Management“, kuri anksčiau vadinosi „Irdaiva“, apeliacinius skundus ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad Kon...
nuotrauka
2020-06-03 15:22
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo, vakar, birželio 2 d., pareikšti įtarimai 6 asmenims.
nuotrauka
2020-06-03 09:07
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame uostamiesčio įmonės vadybininkas įtariamas sukčiavimu, daugiau nei 200 tūkst. Eur bendrovės turto pasisavinimu ir bendrovės klientų pinigų išviliojimu apgaule...
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-02 11:48
Gavus duomenų apie galimai vykdomas neteisėtas veikas: stambaus masto kyšininkavimą, papirkimą, prekybą poveikiu, turto iššvaistymą ir dokumentų klastojimą, šiandien, birželio 2 d., sulaikyti Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zala...
nuotrauka
2020-06-02 09:28
Aplinkos ministerija iš Klimato kaitos programos šiemet skyrė 10 mln. eurų paramos taršioms technologijoms keisti mažiau taršiomis ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje dalyvaujančiose įmonėse.
nuotrauka
2020-06-02 09:05
Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojama UAB „Grinda“ per 2019 m. pardavimų apimtis išaugino iki 21,512 mln. Eur ir uždirbo 1,798 mln. Eur audituoto pelno. Tai – bene didžiausias per visą įmonės istoriją pasiektas grynojo pelno rodiklis.
nuotrauka
2020-06-01 11:13
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atliko 20 neplaninių patikrinimų vyrų ir moterų darbo užmokesčio atotrūkio finansų ir draudimo įstaigose priežastims nustatyti. Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2018 m. Lietuvoje moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis finansinės ir draudimo veiklos įm...
nuotrauka
2020-06-01 11:02
Kauno miesto savivaldybė paskelbė tarptautinį „Mokslo salos“ rangovo parinkimo konkursą. Jo nugalėtojas statys pirmąjį mokslo muziejų Lietuvoje. Šiuo metu, kaip skelbia Kauno savivaldybė, atliekami namų darbai: Nemuno saloje į būsimą muziejų jau tiesiamos požeminės komunikacijos, įsibėgėja Karaliaus...
nuotrauka
2020-06-01 07:57
Koronavirusas pakeitė Lietuvos ir viso pasaulio verslo aplinką, o viena didžiausių dilemų verslui – kaip pritaikyti biurus naujoms higienos normoms ir ar apskritai verta į tai investuoti. Gal nuosavas biuras – prabanga? Kiekvienas atvejis unikalus, visgi yra sprendimų, kurie leidžia atsikratyti rūpe...
nuotrauka
2020-06-01 07:55
Įvertinus gautas visuomenės pastabas ir pasiūlymus, Aplinkos ministerijos parengtas Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektas bus teikiamas Vyriausybei svarstyti. Terminas, kai buvo galima pareikšti atsiliepimus, baigėsi.
nuotrauka
2020-05-29 10:15
Nuo birželio 1 d. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) savo veiklą vykdys įprasta tvarka: atnaujinami ūkio subjektų planiniai ir neplaniniai patikrinimai darbo inspektoriams apsilankant patikros vietose.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...