2020 liepos 8 d. trečiadienis, 17:41
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Daugiabučių namų valdytojai gali sulaukti baudų ir už netinkamai organizuotus gyventojų susirinkimus  1

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-10-15 20:52
Rugsėjo pabaigoje Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino Daugiabučių namų bendro naudojimo objektų valdytojų priežiūros ir kontrolės taisykles. Apie tai, kaip bus tikrinami valdytojai, seminare, skirtame daugiabučių namų bendrijų pirmininkams, kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos ir energetikos departamento Būsto renovavimo skyriaus Pastatų administravimo poskyrio vedėja Gražina Žiemininkienė.
nuotrauka
Valdytojų veiklos patikrinimas vyks pagal sudarytą ir viešai paskelbtą grafiką, tačiau ne rečiau kaip kartą per trejus metus. Portalo archyvo nuotr.


Patvirtino valdytojų priežiūros ir kontrolės taisykles

Pasak G. Žiemininkienės, šių metų liepos pirmąją pakeistas Vietos savivaldos įstatymo 6 str. 42 p., kuriuo papildyta viena iš savivaldybėms priskirtų savarankiškų funkcijų – butų ir kitų patalpų savininkų bendrijų valdymo organų, jungtinės veiklos sutartimi įgaliotų asmenų ir savivaldybės vykdomosios institucijos paskirtų bendrojo naudojimo objektų administratorių veiklos, susijusios su įstatymų ir kitų teisės aktų jiems priskirtų funkcijų vykdymu, priežiūra ir kontrole pagal patvirtintas pavyzdines taisykles.

Liepos 24 d. aplinkos ministras įsakymu patvirtino bendro naudojimo objektų valdytojų priežiūros ir kontrolės pavyzdines taisykles ir rekomendavo savivaldybėms iki 2014 m. spalio 1 d. pasitvirtinti savo taisykles. Vilniaus miesto valdytojų priežiūros ir kontrolės taisyklės patvirtintos rugsėjo pabaigoje Tarybos sprendimu.

Bent sykį per trejus metus – būtinai patikrins

G. Žiemininkienė sako, kad kompleksinis planinis valdytojų veiklos patikrinimas vyks pagal priežiūros ir kontrolės vykdytojo sudarytą ir interneto puslapyje viešai paskelbtą grafiką, tačiau ne rečiau kaip kartą per trejus metus. Neplanuotas kompleksinis valdytojų veiklos patikrinimas pagal patalpų savininkų skundų ir pranešimų turinį, priežiūros ir kontrolės vykdytojo ar savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu turės būti surengtas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo skundo ar pranešimo gavimo dienos.

Priežiūros ir kontrolės vykdytojai, prieš pradėdami kompleksinį valdytojų veiklos patikrinimą ir iki jo likus ne mažiau kaip 15 darbo dienų, privalės raštu (paštu arba elektroniniu būdu) informuoti valdytoją apie numatomą vykdyti patikrinimą. Valdytojas, gavęs Savivaldybės administracijos pranešimą apie numatomą patikrinimą, per 10 darbo dienų priežiūros ir kontrolės vykdytojui privalės pateikti prašomus duomenis.

Tikrintojams rūpi ir tai, kai šaukiami susirinkimai, kaip juose balsuojama

Anot G. Žiemininkienės, bus tikrinami valdytojo paskyrimo ar išrinkimo dokumentai, nustatytos kadencijos laikymasis (pagal patalpų savininkų sprendimo protokolus, jungtinės veiklos sutartį, juridinių asmenų registro duomenis), patalpų savininkų, bendrijos narių apskaitos tvarkymas – ar yra patalpų savininkų, bendrijos narių sąrašai, ar jie atitinka nustatytus reikalavimus. Taip pat bus tikrinamas daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų aprašo sudarymas ir tvarkymas, jo atitiktis teisės aktų reikalavimams – ar aprašas sudarytas, ar jo forma, turinys atitinka teisės aktų reikalavimus.

Anot specialistės, tikrinti atvykęs asmuo galės pažiūrėti, ar rengiami ir nustatyta tvarka teikiami patalpų savininkams ilgalaikiai ir metiniai planai, pasiūlymai dėl lėšų kaupimo namui atnaujinti, ar sukauptos lėšos laikomos atskiroje sąskaitoje ir naudojamos pagal paskirtį. Taip pat bus tikrinama, ar yra bendrojo naudojimo objektų valdytojo patvirtintos paslaugų ir atnaujinimo darbų pirkimo taisyklės, ar paslaugos ir rangos darbai perkami vadovaujantis nustatyta tvarka. Bus žiūrima, ar laikomasi nustatytų reikalavimų dėl informacijos teikimo patalpų savininkams ir skelbimo apie savo veiklą (interneto svetainėje, el. paštu, skelbimų lentoje ir kitais būdais), ar gauta skundų dėl informacijos pateikimo patalpų savininkams.

G. Žiemininkienė sako, kad tikrinant bus atkreipiamas dėmesys į tai, ar rengiamos metinės veiklos ataskaitos, ar nustatytais terminais ir tvarka teikiamos patalpų savininkams, ar jų turinys atitinka teisės aktų ar patalpų savininkų sprendimu nustatytus reikalavimus.

Tikrintojas aiškinsis, ar šaukiami susirinkimai, ar organizuojamas balsavimas raštu, ar susirinkimai šaukiami tam tinkamose patalpose, ar yra skundų dėl patalpų savininkų sprendimų priėmimo organizavimo. Bus atkreipiamas dėmesys ir į tai, ar įstatymų nustatytais atvejais ir terminais perregistruojami juridinio asmens (bendrijos) įstatai, pateikiami duomenys apie juridinio asmens buveinę, valdymo organus.

Baudą gali tekti mokėti ir nepateikus savininkams ataskaitų

G. Žiemininkienė sako, kad priežiūros ir kontrolės vykdytojas turi teisę Administracinių teisės pažeidimų kodekse nustatytais atvejais ir tvarka surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolus ir pateikti juos Savivaldybės administracinių ginčų nagrinėjimo komisijai. Jis taip pat galės kreiptis į atitinkamą Elgesio kodekso kontrolės komisiją su pasiūlymu apsvarstyti pažeidimą. Atliekantis priežiūrą ir kontrolę asmuo galės kreiptis ir į teismą, prašydamas likviduoti bendriją ar pripažinti jungtinės veiklos sutartį netekusia galios, teikti pasiūlymus Savivaldybės administracijos direktoriui dėl administratoriaus skyrimo ar keitimo.

Pasak G. Žiemininkienės, Administracinių teisės pažeidimų kodekse taip pat numatyta atsakomybė už daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektų administravimo pareigų nevykdymą.

Kai nesudaryti bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo metiniai ir ilgalaikiai planai arba sprendimai dėl šių objektų atnaujinimo priimti nesilaikant teisės aktuose nustatytos tvarkos; kai nesilaikoma teisės aktų reikalavimų teikti informaciją ir veiklos metinės ataskaitos savininkams, valdytojai gali būti įspėjami arba sulaukti baudos. Tokiu atveju tektų sumokėti nuo 200 iki 1000 litų. Jei asmuo už tokius veiksmus jau buvo baustas administracine tvarka, gali tekti sumokėti dar daugiau – nuo 400 iki 2000 litų.

Anot G. Žiemininkienės, Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato sankcijas už kliudymą savivaldybės vykdomosios institucijos ar jos įgaliotiems pareigūnams atlikti pavestas pareigas arba šių pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą.

Už dokumentų nepateikimą arba dokumentų nuslėpimą, klaidingų žinių suteikimą, taip pat pareigūnų reikalavimų nevykdymą gresia nuo 100 iki 500 litų bauda. Kai analogiškus veiksmus padaro jau baustas asmuo – jam gali būti paskirta bauda nuo 500 iki 1000 litų.
 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Marytė
2016-08-23 15:57
Vienoje sostinės daugiabučių namų savininkų bendrijoje per 20 metų nebuvo nei vieno bendrijos narių susirinkimo. Nei karto nebuvo rinktas pirmininkas,bendrijos valdyba, revizorius, dabar nerinkta ir ginčių nagrinėjimo komisiją. Nebuvo nei karto balsuota raštu.

Miestiečiai

nuotrauka
2020-07-07 09:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), konstatavo, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę nereikalauti iš jo apmokėti sąskaitą už atliktus darbus yra nepagrįstas.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 17:14
Seimas po svarstymo pritarė draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-18 08:48
Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 14:58
Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-11 09:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiomis pataisomis siekiama sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, išsamiai reglamentuojant šių paslaugų kainų nustatymo, paskirstymo ir atskaitomyb...
nuotrauka
2020-06-11 09:28
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 769 gyventojų prašymus kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą V klasės biokuro katilais ir šilumos siurbliais.
nuotrauka
2020-06-09 13:55
Konkurencijos taryba išnagrinėjo Aplinkos ministerijos parengtą Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir rekomendavo jai dar kartą apsvarstyti siūlomus pakeitimus, kuriais savivaldybėms gali kilti interesų konfliktas, bei atlikti poveikio konkurencijai vertinimą.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-05-28 11:01
Pandemija gyventojų nesustabdė ir nuo sezoninio sodo namelio, sodybos ar buto atnaujinimo, tad pastaruoju metu pastebimai išaugo netinkamai paliktų statybinių ir didelių gabaritų atliekų kiekiai. Ekspertai atkreipia dėmesį, jog net ir per karantiną šios atliekos turi būti tvarkomos atsakingai bei pr...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Megaplantas“. Ką daryti, kad medžiai mieste turėtų sau vietą?

Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą ...