2019 rugpjūčio 23 d. penktadienis, 18:40
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Daugiabučių renovacija: Lietuvos profesinių mokyklų mokiniai perima Vokietijos ir Danijos patirtį

2016-04-15 10:02
Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) naujausiais duomenimis, įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą (toliau – Programa), šiuo metu yra pasirašyta daugiau kaip 1000 rangos darbų sutarčių (2015 m. pradžios duomenys), dar dėl daugiau kaip 400 daugiabučių atnaujinimo vyksta pirkimai. Nuo 2005 m., kai buvo pradėta įgyvendinti ši Programa, iki 2012 m. Lietuvoje renovuoti vos 479 daugiabučiai.
nuotrauka
Dalyvaudami projekte, Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro moksleiviai gilino ne tik profesines žinias, bet ir daug keliavo. Centro nuotr.


Minimos įmonės
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras,

„Iš daugiau kaip 1000 per pusantrų metų pasirašytų rangos sutarčių apie 200 daugiabučių renovacijos projektų jau yra užbaigti, kitus planuojama užbaigti per pastaruosius metus. Be to, dar yra parengta ir mūsų agentūros suderinta beveik 2500 projektų, iš kurių apie 1000 projektų įgyvendinimui yra pritarę gyventojai, t. y. artimiausiu metu, vykdant šių namų atnaujinimą, bus pradėti rangos darbų pirkimai“, – tvirtina BETA direktorius Valius Serbenta.

Labai svarbu, kad šie renovacijos darbai būtų atlikti kokybiškai, išvengiant broko. Statybos priežiūros inspektorių vizitai į Lietuvos savivaldybes atskleidžia šiuos pagrindinius statybos darbų trūkumus: nekokybiškai sumontuotus cokolinius profilius; neteisingai išdėstytas termoizoliacines plokštes ties langų kampais; palanges, neapsaugotas nuo atmosferos kritulių; nekokybiškai nutinkuotas ir nudažytas sienas, neįrengtus apsauginius stogelius virš įėjimų ir kt.

Siekiant tinkamai parengti Lietuvos statybų specialistus daugiabučių atnaujinimo programai, inicijuojame „Erasmus+“ mobilumo projektą „Pastatų renovatorius“, sutarties Nr. 2015-1-LT01-KA102-013056. Projekto partneriai: Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centras, Alytaus profesinio rengimo centras, Vilniaus statybininkų rengimo centras, Klaipėdos statybininkų mokykla, Veisiejų technologijos ir verslo mokykla, Plungės technologijų ir verslo mokykla.

Projekto tikslai: susipažinti su pastatų renovacijos pavyzdžiais ir Lietuvoje, ir priimančiose šalyse (Danija, Vokietija); ugdyti praktikos darbų atlikimo dalykinius ir technologinius įgūdžius; pagerinti ryšius su socialiniais partneriais (verslo įmonėmis, amatų rūmais), o mokiniams atlikti praktikas su verslo įmonių atstovais; ugdyti projekto dalyvių kūrybiškumą, norą dirbti komandoje, atsakomybės jausmą; skatinti kvalifikuotą ir kokybišką darbų atlikimą; optimalaus medžiagų ir žaliavų gamybinio pajėgumo naudojimą; medžiagų ir konstrukcijų kokybės tikrinimą; didinti profesinio mokymo patrauklumą; skatinti aktyvų pilietiškumą, kultūrų dialogą, socialinį įtraukimą, solidarumą, savigarbą; tarptautiškumo kompetencijų įgijimą; novatoriškumo, mokymosi, pažinimo, socialines, asmenines, kūrybiškumo kompetencijas, iniciatyvumą; europines kompetencijas.

Jau įgyvendinti projekte trys stažuočių srautai, iš viso 40 dalyvių buvo išvykę stažuotis į Daniją, Vokietiją.

Visą stažuotės laiką Danijoje, „CELF“ profesinio rengimo centre Niukobinge – Falsteryje galima skirti į du etapus: darbą mūro bei medžio dirbtuvėse. Turėjome du mokytojus, vienas mokė dirbti su medžiu, kaip tinkamai tvirtinti garų bei vėjo izoliaciją ir papasakojo apie jų svarbą konstrukcijoms, kitas mokytojas mokė mūrijimo, apdailos darbų, pasakojo apie modernizacijos svarbą bei mokė tinkamai tvirtinti šilumos izoliaciją. Mokiniai mokėsi, kaip paskaičiuoti šilumos perdavimo koeficiento vertes, kokią naudą konstrukcijoms bei žmonėms tai suteikia, taip pat įgavo naujų žinių apie garų izoliacijos bei vėjo izoliacijos svarbą, sandarumo testą, apie tai, su kokia įranga tai atliekama.

Darbas stažuotėje vyko grupelėmis. Atlikdami mūrijimo darbus, mokiniai buvo suskirstyti į tris grupeles. Jų užduotis buvo pastatyti tris namukus (kiekviena grupė po vieną). Darbai vyko tokia tvarka: iš pradžių mokiniai turėjo sumūryti 3 x 3 m kvadratinius namus su langais ir durimis; vėliau mokiniai turėjo ištinkuoti dvi vidines sienas taip, kaip tai darytų Lietuvoje, mokytojas norėjo palyginti darbų eigą; po to apšiltinti – prieš pradėdami apšiltinimo darbus, mokiniai iš pradžių nusibraižė izoliacijos plokščių dėliojimo schemas, kad kuo optimaliau išnaudotų turimas medžiagas.

Apdailai naudojome „Rockwool“ tinkavimo ant mineralinės vatos sistemą. Ji buvo dedama 3 sluoksniais su armavimo tinkleliu. Antruoju etapu dirbome su medžiu. Pirmiausia sukonstravome medinę atitvarą, kurią aptaisėme garo izoliacija bei vėjo izoliacija.

Dar reikėtų paminėti, kad buvo ties pamatais naudojama speciali plėvelė, apsauganti nuo radono dujų patekimo į patalpas, tai labai aktuali problema Danijoje. Bei galiausiai tvirtinome gipso plokštes. Kai darbai buvo baigti, viską išardėme ir išgriovėme, atliekas išrūšiavome į tam skirtus konteinerius. Kai kurias medžiagas grąžinome į sandėlį. Per stažuotę aplankėme Danijos sostinę – Kopenhagą. Mokytojai vežėsi į planetariumą bei suorganizavo ekskursiją į cukraus fabriką. Aplankėme vietinį zoologijos sodą bei buvome nuvykę su dviračiais į kaimyninius miestelius. Taip pat aplankėme kelias vietines bažnyčias.

Antroji 12 mokinių grupė praktikos įgijo Vokietijoje, Vorene, „Überregionales Ausbildungszentrum Waren“ profesinio rengimo centre. Mokiniai susipažino su profesinio rengimo centru, po to buvo suskirstyti į tris grupes. Pirmoji grupė buvo atsakinga už durų, antroji – langų ir rąstinės sienos, trečioji – už tvoros gamybą. Pirmąją savaitę mokiniai išsimatavo gaminių matmenis, toliau kiekviena grupė išsirinko vadovą ir dirbo kompiuterių klasėje. Reikėjo internete surasti, kiek kainuoja medžiagos, kiek jų reikės, planuoti, per kiek laiko bus galima išpjauti ir sustatyti ar suklijuoti reikalingas dalis, kiek kainuos darbas, atlikti brėžinius, apgalvoti, kokių įrankių reikės. Tai moksleiviams buvo didelis iššūkis, tačiau visi šią užduotį gerai įvykdė. Kai viskas buvo užfiksuota popieriuose, vyko planų ir idėjų pristatymas. Išrinkti geriausi eskizai, kartu su mokytoju aptartos detalės.

Antrąją savaitę buvo atgabentos medžiagos ir prasidėjo darbai. Projekto dalyviai susipjaustė atitinkamo ilgio lentas, jas šlifavo, frezavo. Trečiąją savaitę buvo atvežta medienos langams ir durims gaminti. Pagal matmenis moksleiviai išpjovė lentas, klijavo, šlifavo, frezavo, impregnavo ir dažė. Langus ir duris reikėjo įstiklinti ir apipurkšti silikonu. Tai buvo atliekama galiausiai. Taip pat projekto dalyviai išgręžė, iškaldavo skyles vyriams, langų rankenėlėms, durų spynai. Ketvirtąją savaitę visi projekto dalyviai ir mokytojas vyko į montavimo vietą. Montavimo darbai vyko keturias dienas.

Paskutinę projekto dieną patikrinti ir įvertinti darbų atvyko mokyklos atstovai, projekto vietos šeimininkas. Visiems buvo labai malonu, jog langai, saunos rąstų siena, durys ir tvora sulaukė labai gerų atsiliepimų ir moksleiviai buvo giriami už darbštumą, kūrybingumą. Pabrėžtina ir tai, jog apie šį moksleivių iš Lietuvos projektą rašys ir vietinė spauda. Į darbų apžiūrą buvo atvykusi žurnalistė.

Moksleiviai gilino ne tik profesines žinias, bet ir daug keliavo. Per keturias savaites aplankė kelis vietinius muziejus, Vokietijos sostinę Berlyne, kilo į televizijos bokštą, apsilankė prie Reichstago, Brandenburgo vartų; Štralzuldo mieste – įspūdingame Jūrų muziejuje, Šverino mieste – pasakiško grožio pilyje, kur į senovės meistrų darbus akis paganyti gali kiekvienas turistas; Noibrandenburge – ypatingame statinyje – muzikos bažnyčioje. Projekto pabaigoje visi vyko į Rostoką, kur labiausiai moksleiviai grožėjosi senamiesčiu.

Trečioji 12-os mokinių grupė atliko praktiką Vokietijoje Leipcige, „Wisamar Bildungsgesellschafet gemeinnutzige GmbH“ organizacijoje. Atlikti statybos darbai: įšalo skaldymas, duobės kasimas, plytų pernešimas, namo lubų ardymas, rąstų impregnavimas, žvyro nešimas, betono skaldymas, trinkelių išėmimas, gegnių šlifavimas irimpregnavimas nuo kenkėjų, darbo vietos sutvarkymas, rūsio mūro sienų tinkavimas, sienų ir lubų griovimas, įvairių sienų tinkavimas, medienos impregnavimas, sienų paruošimas prieš siūlių taisymą, plytų siūlių užtaisymas su tinko skiediniu, sienų gruntavimas ir skiedinio paruošimas, sienų tinkavimas ir dažymas. Mokiniai turėjo plačią kultūrinę programą, lankėsi Drezdene, Berlyne, Leipcige, Leipcigo Halės oro uoste, BMW automobilių gamykloje.

Mokiniai naudojo „Europass“ mobilumo dokumentus, jų įgytos žinios ir įgūdžiai buvo įvertintos ir įskaitytos siunčiančiose organizacijose. Mokiniai patobulino kalbos, socialinius, įgūdžius, įgijo daugiau pasitikėjimo savimi, labiau domisi specialybe, stažuotė padės susirasti ateityje geresnį darbą. 

Projektas vykdomas gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 
Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro inf. ir nuotr.

 

 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-08-22 15:22
Lietuvos valstybės valdomos įmonės (VVĮ) – perpus mažiau patrauklus darbdavys palyginus su užsienio valstybių valdomomis įmonėmis, 4 kartus atsiliekantis nuo tarptautinio kapitalo įmonių. Viena pagrindinių tokio vertinimo priežasčių – maži atlyginimai. Gyventojų nuomone, specialistams ir vadovams VV...
nuotrauka
2019-08-22 15:08
Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, darbo ginčų komisijos per šių metų pirmąjį pusmetį gavo daugiau nei 3,7 tūkst. prašymų dėl darbo ginčų nagrinėjimo, t. y. beveik 13 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Apie 20 proc. (iki 4,5 tūkst.) išaugo ir prašymuose keltų bei išnagrinėtų reikalavimų...
nuotrauka
2019-08-22 14:58
Prasidėjo registracija į nekilnojamojo turto objektų aukcioną, kurį organizuoja „Newsec“. Rugsėjo 26 dieną įvyksiančiame aukcione parduodamų 26 objektų bendra kaina viršija 3 mln. eurų (be PVM). Brangiausių trijų parduodamų objektų kaina sudaro daugiau nei pusę šios sumos, o kai kurie iš jų šįkart s...
nuotrauka
2019-08-22 14:21
Rugpjūčio 21 d. Statybininko (STATREG) kortelės įteiktos pirmiesiems „Veikmės statybos“ brigadininkams, susirinkusiems prie sparčiai kylančio NOVA verslo centro Vilniuje.
nuotrauka
2019-08-22 11:49
Konkuruojančioms įmonėms susibūrus į asociaciją, kyla rizika, kad joje priimti sprendimai gali riboti jos narių elgesio rinkoje savarankiškumą. Konkurencijos taryba primena, kad asociacijų narės neturėtų dalytis individualia strategine informacija, nes tokie mainai gali būti prilyginami konkurenciją...
nuotrauka
2019-08-22 10:16
Sostinės savivaldybė paskelbė viešą atvirą paslaugų pirkimo konkursą – kviečia projektuotojus ir visas projektavimo paslaugas teikiančias įmones prisidėti prie miesto infrastruktūros gerinimo. Iki šiol didžiąją dalį projektavimo darbų atlikdavo viena savivaldybės įmonė „Vilniaus planas".
nuotrauka
2019-08-22 08:19
Planuojant kapitalinę stogo renovaciją, dažnai išaiškėja, kad galima būtų pakeisti tik pačią stogo dangą (dažniausiai skardą, asbestinį banguotą lakštą „šiferį“), o laikančiosios stogo konstrukcijos yra išlikusios geros būklės. Svarbiausias klausimas, norint pasirinkti čerpių stogo dangą – ar konstr...
nuotrauka
2019-08-21 14:05
Besirengdama Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos pertvarkai bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ kviečia jaunimą kurti meninę savo ateities stoties viziją. Rugsėjo 6 dieną rengiamose moksleivių kūrybinėse dirbtuvėse „Sukurk savo ateities stotį“ gabūs jaunuoliai turės progą pademonstruoti meninius...
nuotrauka
2019-08-19 13:42
Paaiškėjo, kas per artimiausius 15 mėnesių parengs galutinio viso Gedimino kalno sutvarkymo projektą ir atliks reikalingus tyrimus. Tarptautinį viešojo pirkimo konkursą šioms paslaugoms atlikti laimėjo UAB „Hidroterra“, su kuria buvo pasirašyta 2,18 mln. eurų vertės sutartis.
nuotrauka
2019-08-19 11:49
Š. m. rugpjūčio 19 d. duomenimis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) piniginių srautų įsipareigojimai pagal sutartis ir administravimo išlaidos 2019 m. valstybinės reikšmės keliams administruoti, prižiūrėti ir tiesti jau sudaro 404,8 mln. eurų arba ...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 10:33
Įmonių vagystės, kai prisidengiant kitais asmenimis ir pateikus suklastotus dokumentus bandoma perimti įmonės akcijas ir valdymą, taip sukeliant nuostolių tikriesiems įmonės savininkams, nuo šių metų tapo pagrindiniu Registrų centro prevencinio darbo taikiniu. Sustiprinus pajėgas siekiama visiškai e...
nuotrauka
2019-08-16 07:55
Šiaulių miesto savivaldybėje pristatyta iniciatyva surengti laisvą Prisikėlimo aikštėje numatomo statyti paminklo „Tautos Laisvei“ idėjų konkursą. Siūlymus teikti gali ne tik architektai, menininkai ar dizaineriai, bet ir visi bendruomenės atstovai.
nuotrauka
2019-08-16 07:31
Lietuvos aukščiausiasis teismas paskelbė, kad atsisako priimti nagrinėti UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo pašalinti bendrovę iš Daugiafunkcio komplekso koncesijos konkurso.
nuotrauka
2019-08-14 11:10
Rugsėjo 6 d. Klaipėdoje įvyks jau tradicine tapusi Statybininkų dienos šventė, kurią organizuoja Lietuvos statybininkų asociacija (LSA).
nuotrauka
2019-08-14 10:00,      papildyta 2019-08-14 11:52, Papildyta „YIT Lietuva“ komentaru
Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcijos) tęsiamas kelių kokybės auditas atskleidžia vis naujas kai kurių rangovų piktnaudžiavimo detales.
nuotrauka
2019-08-14 09:41
2019 m. antrąjį ketvirtį šalyje, paskelbė Statistikos departamentas, atlikta statybos darbų už 874,1 mln. EUR to meto kainomis. Tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 2,4 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei pirmąjį ketvirtį (nepašalinus – 61,2 proc. daugiau).
nuotrauka
2019-08-14 09:19
2019 m. antrąjį ketvirtį baigti statyti 1 836 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 10,6 proc. daugiau nei 2018 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2019-08-13 10:44
Kaip praneša Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (toliau - VPĮ) 82 straipsnio 8 dalimi „Centrinė perkančioji organizacija ketvirčiui pasibaigus per 5 darbo dienas privalo pateikti Viešųjų pirkimų tarnybai informaciją apie perkančiųjų organizacij...
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...