2020 liepos 8 d. trečiadienis, 2:05
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Daugiabučių renovacijos pulsas – be permušimų

2015-04-29 16:32
Aplinkos ministerijoje buvo sukviestas susitikimas su daugiabučių namų modernizavimo projektų administratoriais. Pagrindinis jo tikslas, pasak aplinkos viceministrės Daivos Matonienės, – atviras išsamus dialogas apie spręstinas renovacijas problemas ir būdus joms kuo greičiau įveikti. „Visi kartu esame viena komanda, ir stipri komanda. Juk dar neseniai labai mažai kas tikėjo, kad po dešimtmetį trukusio merdėjimo per dvejus metus renovacija gali įgyti tokį pagreitį ir mastą“, – sakė viceministrė.
nuotrauka
Aplinkos ministerijoje buvo sukviestas susitikimas su daugiabučių namų modernizavimo projektų administratoriais. AM nuotr.


Su dabartine renovacijos situacija susitikimo dalyvius supažindino Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta. Pasak jo, padėtis sparčiai keičiasi, nes daugiabučių modernizavimu jau „užsikrėtė“ ir didieji šalies miestai, kurie ilgokai snūduriavo. Užsibrėžtą renovacijos kursą padės išlaikyti naujoji paraiškų daugiabučiams modernizuoti teikimo tvarka. Ji įsigaliojo balandžio 1 dieną. Paraiškos nebeplūs chaotišku srautu – jos bus priimamos tik tada, kai Aplinkos ministerija, įvertinusi finansinės paramos galimybes ir statybos sektoriaus pajėgumus, paskelbs kvietimą jas teikti. Tai leis racionaliai valdyti visą renovacijos procesą.

Ministerija nagrinėja galimybę prailginti dabartinės valstybės paramos, susijusios su projektų administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidomis, teikimo terminus. Tokie siūlymai bus pateikti Vyriausybei. Su valstybės paramos teikimo sąlygomis susitikimo dalyvius supažindino ministerijos Statybos ir būsto departamento Būsto skyriaus vedėjas Ramūnas Šveikauskas.

Itin daug dėmesio skiriama renovacijos darbų kokybei. Ji jau tampa kasdieniu statybos valstybinės priežiūros inspektorių priesaku. Kaip susitikimo dalyvius patikino Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkė Laura Nalivaikienė, bus patikrinti visi ligi vieno modernizuojami namai, o kai kurie ir po kelis kartus. Statybos inspektoriai statybvietėse lankysis iš anksto neperspėję.

Atsakydama į susitikimo dalyvius dominančius finansinius klausimus, Daiva Matonienė pažymėjo, kad ministerija nuolat sprendžia galvosūkį, kaip papildyti renovacijos „aruodą“. Šiuo metu iškilę trukdžiai yra laikini. Tiesiog reikia perlipti slenkstį, kuris susidarė pasibaigus ES paramos 2007-2013 m. laikotarpiui ir prieš įsibėgėjant naujajam. Jau kitą savaitę, gegužės 7 d., Aplinkos ir Finansų ministerijos pasirašys susitarimą su Europos investicijų banku dėl daugiabučių renovacijos finansavimo 2014-2020 metais.

Viceministrė pabrėžė, kad susitikimo dalyvių iškeltos problemos bus sprendžiamos kuo skubiau. Dėl renovacijai kliuviniu tapusių perteklinių kultūros paveldo apsaugos reikalavimų artimiausiu metu bus ieškoma sutarimo su Kultūros paveldo apsaugos departamentu.

„Mes pasirengę jums padėti ir kiekvienu konkrečiu atveju, jeigu kyla rūpesčių. Taip pat labai laukiame jūsų pasiūlymų, pastabų, įžvalgų. Kuo daugiau bendrausime, tuo daugiau laimėsime“, – pažymėjo viceministrė.

Aplinkos ministerijos informacija
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-07-07 09:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), konstatavo, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę nereikalauti iš jo apmokėti sąskaitą už atliktus darbus yra nepagrįstas.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 17:14
Seimas po svarstymo pritarė draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-18 08:48
Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 14:58
Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-11 09:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiomis pataisomis siekiama sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, išsamiai reglamentuojant šių paslaugų kainų nustatymo, paskirstymo ir atskaitomyb...
nuotrauka
2020-06-11 09:28
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 769 gyventojų prašymus kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą V klasės biokuro katilais ir šilumos siurbliais.
nuotrauka
2020-06-09 13:55
Konkurencijos taryba išnagrinėjo Aplinkos ministerijos parengtą Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir rekomendavo jai dar kartą apsvarstyti siūlomus pakeitimus, kuriais savivaldybėms gali kilti interesų konfliktas, bei atlikti poveikio konkurencijai vertinimą.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-05-28 11:01
Pandemija gyventojų nesustabdė ir nuo sezoninio sodo namelio, sodybos ar buto atnaujinimo, tad pastaruoju metu pastebimai išaugo netinkamai paliktų statybinių ir didelių gabaritų atliekų kiekiai. Ekspertai atkreipia dėmesį, jog net ir per karantiną šios atliekos turi būti tvarkomos atsakingai bei pr...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Megaplantas“. Ką daryti, kad medžiai mieste turėtų sau vietą?

Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą ...