2021 sausio 28 d. ketvirtadienis, 10:52
Reklama  |  facebook

Daugiabučiu virtę svečių namai sulaukė teismo sprendimo

2017-12-13 07:48
Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą dėl šiurkščių pažeidimų keičiant statinio paskirtį adresu, J. Bobrovskio g. 11, Vilniuje. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI, Inspekcija) kreipėsi į teismą, prašydama, panaikinti rašytinį pritarimą statinio projektui, kurį išdavė Vilniaus miesto savivaldybės administracija bei panaikinti deklaracijas apie statybos užbaigimą ir paskirties keitimą, kurias surašė UAB „Pilaitės kotedžai“ ir UAB „Exvero“.
nuotrauka
Pastatas pastatytas J. Bobrovskio g. 11, Vilniuje, esančiame žemės sklype. VTPSI nuotr.


Minimos įmonės
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,
Pilaitės kotedžai, UAB
Exvero, UAB
Registrų centras, VĮ,

„J. Bobrovskio g. 11, Vilniuje, esančiame žemės sklype pastatytas viešbučių paskirties pastatas pavirto daugiabučiu, pažeidžiant toje vietoje galiojančius užstatymo tankumo ir intensyvumo reikalavimus gyvenamųjų namų statybai. Atlikus atskirų patalpų paskirties pakeitimą, buvo pakeista ir viso pastato paskirtis. Iš negyvenamojo, viešbučių paskirties, pastato, į gyvenamąjį.“, – sakė VTPSI Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorė Lina Staškevičienė.

Inspekcija praneša, kad 2016 m. gruodžio 22 d. atliko patikrinimą dėl savivaldybės išduoto pritarimo statinio projektui, kuris suteikė teisę atlikti viešbučio, negyvenamosios paskirties pastato – svečių namų J. Bobrovskio g. 11, Vilniuje, paskirties pakeitimą į gyvenamąjį, trijų ir daugiau butų – daugiabutį pastatą, atliekant paprastojo remonto darbus pagal projektuotojo UAB ,,Projektų biuras“ parengtą statinio projektą.

Savivaldybės administracija teismo posėdyje tikino, kad pastato užstatymo tankis ir užstatymo intensyvumo rodikliai išdavus pritarimą nepakito ir yra tokie patys kaip ir prieš pakeičiant patalpų paskirtį. Anot Savivaldybės administracijos, pritarimo metu pastato užstatomas plotas ir patalpų plotas nesikeičia - keičiasi tik patalpų paskirtis, t.y. iš negyvenamosios į gyvenamąją, kas anot Savivaldybės administracijos, atitinka šiuo metu teritorijai galiojantį detalųjį planą ir juo numatytą teritorijos naudojimo būdą.

Patikrinimo metu Inspekcija, susipažinusi su pateiktais dokumentais ir projektu, nustatė, jog pagal koreguotą detalųjį planą teritorijos naudojimo tipas – gyvenamoji teritorija, o žemės naudojimo paskirtis –daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritorija, leistinas pastatų aukštis – 8,5 m, užstatymo tankis – 40 proc., užstatymo intensyvumas – 0,4. Šie rodikliai rengiant techninį statybos projektą ir išduodant pritarimą negalėjo būti pažeisti, t. y. turėjo atitikti nustatytus dydžius arba būti mažesni, bet pagal projektinę dokumentaciją ir VĮ Registrų centro duomenis žemės sklype pastatyto statinio, adresu J. Bobrovskio g. 11, Vilniuje, užstatymo tankumas sudaro 40,9 proc., o žemės sklypo intensyvumas – 0,65. Remiantis pateiktais duomenimis, pritarimas išduotas pažeidžiant koreguoto detaliojo plano sprendinius. Savivaldybės administracija, patikrinusi statinio projektą ir jam pritarusi, netinkamai vykdė teisės aktuose nustatytas funkcijas.

2017 m. gruodžio 6 d. teismas nusprendė tenkinti Inspekcijos prašymą, panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos rašytinį pritarimą statinio projektui. Taip pat panaikinti UAB „Pilaitės kotedžai“ ir UAB „Exvero“ deklaracijas apie statybos užbaigimą / paskirties pakeitimą, pakeistos paskirties patalpų teisinę registraciją Nekilnojamojo turto registre. 

Statybunaujienos.lt
Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2021-01-26 08:28
KLAUSIMAS. Ar reikalingi kokie nors dokumentai, norint Vilniaus rajone, namų valdoje, pasistatyti iki 30 kv. m pirtelę ir ūkinį pastatą iki 30 kv. m? Sklype kitų statinių nėra.
nuotrauka
2021-01-19 08:04
KLAUSIMAS. Prie vienbučio gyvenamo namo pristatant 3 kv. m tambūrą (prieangį), esamo namo konstrukcijos nebūtų keičiamos. Prieangis turėtų savo pamatą, jo stogas prijungtas prie esamo stogo. Namas yra L formos, o prieangio vieta būtų vidiniame kampe, todėl bendras pastato ilgis ir plotis bei atstuma...
nuotrauka
2021-01-15 10:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pristato naują paslaugą – interneto tinklalapyje viešai galima peržiūrėti po 2021-01-01 savivaldybių sudarytas infrastruktūros plėtros sutartis ir susipažinti su sprendimais dėl tokių sutarčių nut...
nuotrauka
2021-01-12 08:46
KLAUSIMAS. Daugiabučio gyventojai nori pasidalinti palėpę. Kokių reikalavimų būtina laikytis, nustatant praėjimus? Ar gali pagrindinė laikančioji siena (viduryje) atsidurti tik vieno bendraturčio teritorijoje? Kokie dokumentai tai reglamentuoja?
nuotrauka
2021-01-11 08:39
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) vos per keletą mėnesių Vilniaus mieste nustatė net keturis atvejus, kai pastatai kapitališkai remontuoti be tam privalomo statybą leidžiančio dokumento (SLD). Dėl šių pažeidimų Statybos inspekcija...
nuotrauka
2020-12-18 10:21
KLAUSIMAS. Sodo namelis yra 67 kv. m ploto: įskaičiuojant ir rūsį bei palėpę. Plotas be rūsio ir palėpės siekia apie 20 kv. m. Ar prie namelio – be jokių dokumentų – galima statyti 60 kv. m priestatą?
nuotrauka
2020-12-14 16:42
KLAUSIMAS. Savivaldybė parduoda apleistą pusiau apgriuvusį namą, kuris yra prijungtas prie gretimo namo. Savivaldybės parduodamam namui reikia kapitalinio remonto, reikia keisti gegnes, kloti stogą, keisti supuvusius rąstus, tačiau namo plotas nesikeis. Ar reikia namo, prie kurio prijungtas minimas ...
nuotrauka
2020-12-07 09:48
KLAUSIMAS. Ar reikalingas statybos leidimas, norint daugiabučiame name, nuosavame bute, betonuoti grindis? Ar toks remontas priskiriamas prie paprastojo remonto kategorijos? Ar atlaikys papildomą svorį perdangos plokštė?
nuotrauka
2020-12-02 13:23
Priklausomai nuo aukščio ir jų dalių akytumo, užtvaros – voljerai, tvoros, aptvarai, diendaržiai ir kiti panašūs statiniai – iki 5 m aukščio priskiriamos I arba II grupės nesudėtingiesiems statiniams. Statybos inspekcija primena, kokiais atvejais ir kokių dokumentų reikia, statant užtvaras.
nuotrauka
2020-12-01 08:48
KLAUSIMAS. Kokiu atstumu nuo daugiabučio namo be gyventojų sutikimo gali būti statomas kitas daugiabutis (4 aukštų) namas?
nuotrauka
2020-11-30 09:02
KLAUSIMAS. Statant individualų namą – apie 80 kv. m; A++ energinio naudingumo klasės, privaloma naudoti atsinaujinančius energijos resursus. Aeroterminiai šilumos siurbliai oras - vanduo veikia atsinaujinančių resursų principu, tai ar užtenka tokio šilumos siurblio, kad namas atitiktų A++ energinio ...
nuotrauka
2020-11-26 08:37
KLAUSIMAS. Kokiu atstumu nuo kaimynų tvoros galima statyti 3x6 m surenkamąjį aliuminio konstrukcijų dengtą polikarbonatu šiltnamį?
nuotrauka
2020-11-23 08:27
KLAUSIMAS. Planuoju statyti iki 80 kv. m ploto gyvenamąjį namą Kauno rajone, Domeikavoje. Ar reikalingas statybos leidimas, ar būtina rengti supaprastintą projektą nesudėtingam II grupės gyvenamajam namui? Ar reikalingas atestuotas statybos vadovas? Ar tiesa, kad nuo 2017 m. sausio, nepriklausomai n...
nuotrauka
2020-10-21 10:03
Vakar, spalio 20 d., Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) priėmė sprendimą išspręsti taikiai ginčą. Ginčas kilo dėl kino centro „Garsas“ statybą leidžiančio dokumento (SLD), kurį Panevėžio m. savivaldybė išdavė rekonstravimui.
nuotrauka
2020-10-19 15:13
Su išskirtiniu statytojo įžūlumu, kaip rašoma pranešime, Statybos inspekcijos pareigūnai susidūrė Kauno Žaliakalnio rajone, kur savavališkai vykdyti kultūros paveldo statinio Perkūno al. 11 griovimo darbai.
nuotrauka
2020-10-19 10:32
Statybos inspekcija sustabdė griovimo darbus Kaune.
nuotrauka
2020-09-18 10:54
Pakeitus teisės aktus, kaip praneša Statybos inspekcija, nebeliko reikalavimo gauti statybą leidžiantį dokumentą statant ar rekonstruojant nesudėtingąjį statinį upėje ar jos dalyje, kuri įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių ar jų ruožų sąrašą.
nuotrauka
2020-09-07 16:24
Statybos įstatyme nustatyti atvejai, kai statyba užbaigiama statytojui ar jo teises ir pareigas perėmusiam asmeniui surašant deklaraciją apie statybos užbaigimą, ją patvirtinant ir įregistruojant Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekci...
nuotrauka
2020-09-07 10:50
Išsiaiškinti, ar planuojamų naujų statinių statybai reikia gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD), statybos proceso dalyviai ir gyventojai jau gali vos per kelias sekundes – tereikia pasinaudoti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) įdiegtu ele...
nuotrauka
2020-08-28 13:48
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) pastebi, kad vis dar neišvengiama pažeidimų, kai netinkamai ar atmestinai tvarkomas statybos darbų žurnalas: apie statybvietėje vykdytus darbus įrašoma gerokai vėluojant, kartais visai pamirštama tai padaryti, pasitaiko atv...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja