2019 rugsėjo 17 d. antradienis, 2:08
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Daugiafunkcis centras – įdomesniam mokyklos ir miestelio bendruomenės gyvenimui

2014-12-19 15:11
Kavarsko mokyklai, kuri ateinančiais metais minės savo ištakų 150-metį, ir 2014-ieji liks svarbūs veiklos istorijoje. Išleidusi paskutinę savo abiturientų laidą, mokykla pateko į geriausiai šalyje konkretaus dalyko (informacinių technologijų) brandos egzaminui parengiančiųjų trejetą, o jau reorganizuotoje mokykloje pirmasis rajone duris atvėrė universalus daugiafunkcis centras (UDC).
nuotrauka
Kavarsko (Anykščių raj.) universalus daugiafunkcis centras. Kavarsko daugiafunkcio centro nuotr. (ESinvesticijos.lt)


Minimos įmonės
Anykščių r. savivaldybė,
Pastaraisiais dešimtmečiais gyventojų skaičius Anykščių rajono Kavarsko mieste nuolat mažėjo (2013 m. – kiek daugiau nei 600 gyventojų), suprantama, tuštėjo ir klasių vidurinėje mokykloje suolai – liko laisvų patalpų. Taigi Kavarske susidarė puikios sąlygos įkurti UDC – švietimo, kultūros ir socialines paslaugas vaikams ir vietos bendruomenei teikiančią įstaigą, kurios veikla gali apimti ikimokyklinį, priešmokyklinį, neformalųjį vaikų švietimą, neformalųjį suaugusiųjų švietimą, pramoginę, sociokultūrinę, meninę vaikų ir suaugusiųjų veiklą.

Pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos prioritetą „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ nuo šio rudens naują statusą įgijusioje Kavarsko pagrindinėje mokykloje (šiais mokslo metais mokosi 218 vaikų), investavus daugiau kaip 660 tūkst. litų Europos Sąjungos lėšų ir per 100 tūkst. litų Anykščių rajono savivaldybės skirtų pinigų, įsteigtas ir pradėjo veikti daugiafunkcis centras, kurio tikslas – kurti ir plėtoti modernią švietimo ir socialinių paslaugų, skirtų įvairaus amžiaus gyventojų grupėms infrastruktūrą.

Rekonstruotose patalpose įsikūrė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės, veikia biblioteka, kompiuterių klasė, savitarnos skalbykla, dušai, įrengta aktyvaus laisvalaikio, sporto ir treniruoklių salė, o prie mokyklos – krepšinio, tinklinio bei vaikų žaidimų aikštelės.

Mokyklos-centro direktorė Genė Leitienė pasakoja, kad intensyvi veikla čia prasidėjo nuo pat atidarymo šventės rugsėjo mėnesį, tad kai kurių užsiėmimų sudarytas net griežtas grafikas. Bene populiariausi treniruokliai – bėgimo takelis, dviratis ar svarmenų kilnojimas. Be žaidėjų nelieka ir biliardo stalas. Kol dar nebuvo šalta, krepšinio aikštėje nuolat bumbsėjo kamuoliai – aktyvus laisvalaikis padeda spręsti paauglių užimtumo problemą.

Veiklos yra ir suaugusiesiems: mokosi šiaurietiško ėjimo, mėgstantys šokti renkasi į linijinių šokių pamokas. Biblioteka ne tik kviečia skaityti, bet ir susitikti su knygų autoriais ar pasižvalgyti po parodas.

Bet svarbiausia, pažymi direktorė, centre teikiama pagalba socialinės rizikos grupės šeimoms su vaikais, senyviems ar invalidumą turintiems gyventojams – jie nemokamai penkerius metus galės naudotis savitarnos skalbykla (yra džiovykla, galima išsilyginti skalbinius) bei dušais. Šia paslauga jau naudojasi kelios dešimtys seniūnijos gyventojų.

„Kavarsko seniūnijoje veikia ne viena stipri kaimo bendruomenė – tad centro noras jas visas suburti po mūsų stogu, – pasakojo G. Leitienė. – Turime daug gražių tradicijų ir norime jas puoselėti, seniūnijos gyventojus skatinti dalyvauti šventėse bei sporto varžybose. Tiesiog užsukti į centrą susitikti su kito kaimo žmonėmis, geriau vieniems kitus pažinti ir taikiai sugyventi“.

Taigi, artėjant didžiosioms metų šventėms ir aktyviai prisidėdamas prie bendruomenės būrimo, naujasis centras apylinkių gyventojus, ypač garbaus amžiaus, kviečia į kalėdinę popietę pabendrauti, paklausyti dainų ir eilėraščių.

Direktorė džiaugiasi, kad mokykla ir Kavarsko miestelis pasinaudojo ne viena galimybe investuoti ES fondų lėšas. Prieš kelerius metus, gavus beveik 3 mln. litų europinės paramos, buvo rekonstruotas mokyklos pastatas, o, panaudojus beveik 0,67 mln. litų, modernizuota viešoji miestelio infrastruktūra.

Kavarsko UDC – pirmasis Anykščių rajone. Dabar panašus centras veikia ir Viešintų miestelyje. Lietuvoje planuojama įsteigti daugiau kaip 70 universalių daugiafunkcių centrų. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2019-09-16 10:05
Įsibėgėjant „Rail Baltica“ projektui, Kauno pašonėje esančiame Palemone ryškėja naujų automobiliams ir pėstiesiems skirtų tunelių kontūrai. Spūsčių mažinimui ir saugumui skirti požeminiai tuneliai – tik maža dalis naudos, kurią kitąmet pajus kauniečiai.
nuotrauka
2019-09-12 16:55
Seimas nusprendė svarstyti pasiūlymą tobulinti Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą, siekiant sudaryti geresnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu Lietuvos Respublikos regionų teritorijose.
nuotrauka
2019-09-12 16:33
Prasidėjo 6-asis daugiabučių namų renovacijos etapas, jau paskelbti kvietimai į 7-ąjį etapą, o Biržų mieste tebevyksta 5-ojo etapo daugiabučių namų renovacijos darbai. Didžiausias rūpestis rajono Savivaldybės vadovams yra rangovo „Statybų kodas“ atliekami renovacijos darbai.
nuotrauka
2019-09-12 10:33
Panevėžio kino centro „Garsas“ pastatas antrąkart neįrašytas į Kultūros vertybių registrą, jam nesuteikta teisinė apsauga.
nuotrauka
2019-09-12 10:24
Šnipiškės sparčiai atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvovo gatvių Vilniuje bus pradėta tiesti nauja dviejų eismo juostų gatvė: bus paklota nauja asfalto danga, įrengtas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas, atsiras dvi sankryžos, pasodinti nauji želdiniai. Tokiam projektui šiandien pritarė sostinės Taryb...
nuotrauka
2019-09-11 10:00
Kaunas ketina pasiūlyti daliai Kauno rajone gyvenančių žmonių galimybę prisijungti prie miesto savivaldybės teritorijos. Rajono gyventojai tokį sprendimą galės priimti dalyvaudami mini referendume, kurį inicijuoja Kauno miesto taryba. Į šį sprendimą bus įtraukti 99 miesteliai ir kaimai iš 13-os seni...
nuotrauka
2019-09-09 10:03
Iškilmingai atidaryta Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos universalios dirbtinės dangos sporto aikštelė.
nuotrauka
2019-09-09 09:52
Blogas kvapas kamuoja Klaipėdos rajono, Ketvergių, Gručeikių, Toleikių ir kitų kaimų gyventojus. Jis ypač sustiprėja vasaros metu, kai tvyro karščiai, nebūna vėjų. Jau artimiausiu metu čia bus išbandytas specialus įrenginys, skirtas blogo kvapo ir dulkių šalinimui.
nuotrauka
2019-09-05 13:21
Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos sporto aikštelėje išlieta minkšta danga. Plungės rajono savivaldybė tam skyrė 20 568,95 eurų.
nuotrauka
2019-09-05 09:48
Kitą savaitę ant vieno iš Žaliojo tilto postamentų iškils nauja instaliacija „Šeima“, kuri kvies susimąstyti – koks yra šeimos santykis su miestu. Donato Norušio kūrinys ant Žaliojo tilto bus eksponuojamas iki kitų metų kovo vidurio. Ši instaliacija pakeis nuo šių metų balandžio mėnesio čia stovėjus...
nuotrauka
2019-09-04 10:43
Sostinės savivaldybė kiekvieną rugsėjį gatvių remonto darbus susiplanuoja taip, kad šie nekliudytų ir taip intensyviam eismui. Nuo pirmų rugsėjo dienų remonto darbai iš gatvių perkelti į daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus – šiemet bus sutvarkyta daugiau kaip 300 įvažiavimų.
nuotrauka
2019-09-03 10:27
Panevėžio r. Piniavos mokykloje-darželyje rugsėjo 2-ąją paminėta dviguba šventė. Pirmą naujųjų mokslo metų dieną duris atvėrė praėjusių metų vasarą pradėtas statyti priestatas, kuriame įrengtos dvi ikimokyklinio ugdymo grupės ir Piniavos biblioteka.
nuotrauka
2019-09-02 12:09
Naujuosius mokslo metus Kauno mokyklos ir darželiai pasitinka gerokai atsinaujinę. Naujos virtuvės ir valgyklos, sutvarkyti pastatų fasadai ir aplinka – jauniesiems kauniečiams sukurs komfortabilias ir jaukias sąlygas mokytis.
nuotrauka
2019-08-30 11:13
Prie Balsių progimnazijos sparčiai kyla nauja pradinė mokykla, kurią lankys apie 600 moksleivių. Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius apsilankė statybų aikštelėje ir drauge su rangovais, UAB „Jungtiniai projektai“ atstovais aptarė darbų eigą.
nuotrauka
2019-08-30 10:59
Kauno rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė, kad Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo UAB sumokėtų žemės nuomos mokestį už vieną iš LEZ teritorijoje esančių sklypų. Mokestis bus mokamas už likusį 97 metų nuomos laikotarpį.
nuotrauka
2019-08-30 09:06
Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos sprendimu, siekiant pagerinti eismo sąlygas vietinės reikšmės keliuose bei sutvarkyti daugiabučių kiemus, skelbiamas kvietimas fiziniams ir juridiniams asmenims teikti pasiūlymus 2020-iems metams.
nuotrauka
2019-08-28 09:19
Paaiškėjo grandiozinio susisiekimo projekto Vilniuje – Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžos rekonstrukcijos rangovai – viešą konkursą laimėjo tiekėjų grupė UAB „Fegda“ ir UAB „Tilsta“.
nuotrauka
2019-08-27 13:40
Rugpjūčio 20 dieną Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius pasirašė darbų atlikimo sutartį su UAB „Biržų ranga“ dėl Biržų miesto Geležinkelio ir J. Nastopkos gatvės kapitalinio remonto darbų. Sutartimi numatyta darbus atlikti per 12 mėnesių, pradinė sutarties vertė – 360 tūkst. 580 eur...
nuotrauka
2019-08-27 10:31
Marijampolės savivaldybės taryba 5-ajame posėdyje patvirtino Marijampolės savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą. Pagrindinis šio sąrašo aspektas – jame pirmą kartą atsirado mėgėjų sodų bendrijų keliai. Tai svarbus sprendimas, nes norint gauti finansavimą iš kelių priežiūros ir plėtros programo...
nuotrauka
2019-08-27 10:25
Panevėžys tampa vis patrauklesnis. Bendruomenės laisvalaikio ir rekreacijos reikmėms pritaikyta apie 5 ha teritorija prie Nevėžio upės – nuo Stoties g. tilto iki Nemuno g. tilto, skelbia Panevėžio savivaldybė.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...