2020 sausio 17 d. penktadienis, 16:24
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Daugiafunkcis centras – įdomesniam mokyklos ir miestelio bendruomenės gyvenimui

2014-12-19 15:11
Kavarsko mokyklai, kuri ateinančiais metais minės savo ištakų 150-metį, ir 2014-ieji liks svarbūs veiklos istorijoje. Išleidusi paskutinę savo abiturientų laidą, mokykla pateko į geriausiai šalyje konkretaus dalyko (informacinių technologijų) brandos egzaminui parengiančiųjų trejetą, o jau reorganizuotoje mokykloje pirmasis rajone duris atvėrė universalus daugiafunkcis centras (UDC).
nuotrauka
Kavarsko (Anykščių raj.) universalus daugiafunkcis centras. Kavarsko daugiafunkcio centro nuotr. (ESinvesticijos.lt)


Minimos įmonės
Anykščių r. savivaldybė,
Pastaraisiais dešimtmečiais gyventojų skaičius Anykščių rajono Kavarsko mieste nuolat mažėjo (2013 m. – kiek daugiau nei 600 gyventojų), suprantama, tuštėjo ir klasių vidurinėje mokykloje suolai – liko laisvų patalpų. Taigi Kavarske susidarė puikios sąlygos įkurti UDC – švietimo, kultūros ir socialines paslaugas vaikams ir vietos bendruomenei teikiančią įstaigą, kurios veikla gali apimti ikimokyklinį, priešmokyklinį, neformalųjį vaikų švietimą, neformalųjį suaugusiųjų švietimą, pramoginę, sociokultūrinę, meninę vaikų ir suaugusiųjų veiklą.

Pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos prioritetą „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ nuo šio rudens naują statusą įgijusioje Kavarsko pagrindinėje mokykloje (šiais mokslo metais mokosi 218 vaikų), investavus daugiau kaip 660 tūkst. litų Europos Sąjungos lėšų ir per 100 tūkst. litų Anykščių rajono savivaldybės skirtų pinigų, įsteigtas ir pradėjo veikti daugiafunkcis centras, kurio tikslas – kurti ir plėtoti modernią švietimo ir socialinių paslaugų, skirtų įvairaus amžiaus gyventojų grupėms infrastruktūrą.

Rekonstruotose patalpose įsikūrė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės, veikia biblioteka, kompiuterių klasė, savitarnos skalbykla, dušai, įrengta aktyvaus laisvalaikio, sporto ir treniruoklių salė, o prie mokyklos – krepšinio, tinklinio bei vaikų žaidimų aikštelės.

Mokyklos-centro direktorė Genė Leitienė pasakoja, kad intensyvi veikla čia prasidėjo nuo pat atidarymo šventės rugsėjo mėnesį, tad kai kurių užsiėmimų sudarytas net griežtas grafikas. Bene populiariausi treniruokliai – bėgimo takelis, dviratis ar svarmenų kilnojimas. Be žaidėjų nelieka ir biliardo stalas. Kol dar nebuvo šalta, krepšinio aikštėje nuolat bumbsėjo kamuoliai – aktyvus laisvalaikis padeda spręsti paauglių užimtumo problemą.

Veiklos yra ir suaugusiesiems: mokosi šiaurietiško ėjimo, mėgstantys šokti renkasi į linijinių šokių pamokas. Biblioteka ne tik kviečia skaityti, bet ir susitikti su knygų autoriais ar pasižvalgyti po parodas.

Bet svarbiausia, pažymi direktorė, centre teikiama pagalba socialinės rizikos grupės šeimoms su vaikais, senyviems ar invalidumą turintiems gyventojams – jie nemokamai penkerius metus galės naudotis savitarnos skalbykla (yra džiovykla, galima išsilyginti skalbinius) bei dušais. Šia paslauga jau naudojasi kelios dešimtys seniūnijos gyventojų.

„Kavarsko seniūnijoje veikia ne viena stipri kaimo bendruomenė – tad centro noras jas visas suburti po mūsų stogu, – pasakojo G. Leitienė. – Turime daug gražių tradicijų ir norime jas puoselėti, seniūnijos gyventojus skatinti dalyvauti šventėse bei sporto varžybose. Tiesiog užsukti į centrą susitikti su kito kaimo žmonėmis, geriau vieniems kitus pažinti ir taikiai sugyventi“.

Taigi, artėjant didžiosioms metų šventėms ir aktyviai prisidėdamas prie bendruomenės būrimo, naujasis centras apylinkių gyventojus, ypač garbaus amžiaus, kviečia į kalėdinę popietę pabendrauti, paklausyti dainų ir eilėraščių.

Direktorė džiaugiasi, kad mokykla ir Kavarsko miestelis pasinaudojo ne viena galimybe investuoti ES fondų lėšas. Prieš kelerius metus, gavus beveik 3 mln. litų europinės paramos, buvo rekonstruotas mokyklos pastatas, o, panaudojus beveik 0,67 mln. litų, modernizuota viešoji miestelio infrastruktūra.

Kavarsko UDC – pirmasis Anykščių rajone. Dabar panašus centras veikia ir Viešintų miestelyje. Lietuvoje planuojama įsteigti daugiau kaip 70 universalių daugiafunkcių centrų. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-01-17 10:35
Ilgalaikiai bedarbiai, gyvenantys iš pašalpų, kenčiantys nuo priklausomybių, besiskundžiantys pašlijusia sveikata ar prastu susisiekimu. Nei darbdaviai juos noriai įdarbina, nei patys turi pakankamai motyvacijos. Kaip parodė 2019-aisiais šešiose savivaldybėse išbandytas modelis, dalijasi Socialinės ...
nuotrauka
2020-01-16 16:54
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius pradeda visuomenės informavimą apie parengtus Ozo, Ukmergės ir Siesikų gatvių Vilniaus mieste rekonstravimo projekto projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2020-01-16 16:32
Neringos savivaldybės praneša, kad prasidėjo Urbo kalno kraštovaizdžio formavimo darbai, dar labiau atskleisiantys šio istorijos ir gamtos paminklo miško grožį.
nuotrauka
2020-01-13 14:22
Šiandien, sausio 13 d., Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kurioje už piktnaudžiavimą tarnyba ir dokumentų klastojimą kalta pripažino Pagėgių savivaldybės administracijos vyriausiąją architektę Ernestą Maier.
nuotrauka
2020-01-13 11:17
Vilniaus miesto savivaldybė sostinės gatvėms projektuoti konkurso būdu atsirinko aštuonias įmones, kurios šią paslaugą teiks kaip ir savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“.
nuotrauka
2020-01-10 14:01
Šią savaitę vykusių derybų metu Turkijos bendrovė „Kayi“ nesugebėjo užtikrinti sklandaus statybų tęstinumo, todėl Kauno miesto savivaldybė priėmė nepopuliarų, bet būtiną sprendimą – pradėti rangos darbų sutarties nutraukimo procedūras ir operatyviai ieškoti naujo statytojo.
nuotrauka
2020-01-10 13:44
Nuo šių metų sostinėje tekstilė bus surenkama patogiau ir tvarkingiau: statomi nauji konteineriai visame mieste, parinktos patogesnės jų vietos, o tekstilės atliekas surinkinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.
nuotrauka
2020-01-09 16:09
Nakvynės namų Viršutinės gatvėje (Klaipėdoje) kapitalinį remontą vykdęs rangovas – UAB „Lyderio grupė“ – Klaipėdos savivaldybei pranešė negalėsiantis užbaigti sutartų darbų dėl jam skelbiamo bankroto.
nuotrauka
2020-01-09 13:33
Kauno futbolo infrastruktūros žemėlapį papildė naujas taškas. Panemunėje, Kareivinių gatvėje atgaivintame stadione pagrindiniai darbai jau baigti, o žaidėjai į aikštę galės išbėgti jau šį pavasarį, kuomet sudygs pasėta žalia veja.
nuotrauka
2020-01-09 11:14
Vilniaus savivaldybė kviečia aktyvius vilniečius daugiabučių valdymą perimti į savo rankas – tapti savo būsto šeimininkais, patiems spręsti namo priežiūros ir atnaujinimo klausimus.
nuotrauka
2020-01-08 15:04
Šiais metais savivaldybės gali netekti virš 40 proc. kelių priežiūrai ir plėtrai skirtų lėšų lyginant su 2019 metais, tuo tarpu valstybės keliams finansavimas išlieka beveik toks pat. Apie tai šiandien pranešė Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA).
nuotrauka
2020-01-08 09:56
Jau netrukus bus pradėti Gargždų parko tvarkymo darbai. Šiemet bus įgyvendinamas pirmasis etapas. Ateityje laukia dar du. Įgyvendinus šį projektą parkas taps dar viena patrauklia miesto laisvalaikio erdve.
nuotrauka
2020-01-08 09:19
Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras teismui perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtą baudžiamąją bylą dėl galimos korupcijos Raseinių rajono savivaldybėje organizuojant ir vykdant kai kuriuos viešuosius pirkimus.
nuotrauka
2020-01-07 12:18
Netrukus bus tęsiami Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ pastato rekonstrukcijos darbai. Viešųjų pirkimų konkursą laimėjo UAB „Gilesta“ ir UAB „Imstata“. Pagrindinis partneris – UAB „Gilesta“. Sutarties kaina – 6 358 073,87 eurai su PVM. Darbų atlikimo terminas – 18 mėnesių nuo sta...
nuotrauka
2020-01-07 11:42
Prieš šešerius metus Kaune startavusi unikali paveldotvarkos programa tapo įkvepiančiu pavyzdžiu kitiems šalies miestams: daugiau kaip 100 miesto pastatų kardinaliai pakeitė savo nykų eksterjerą. Šiemet pastatų šeimininkai vėl galės sulaukti Kauno miesto paramos pilkiems namų fasadams atnaujinti. Be...
nuotrauka
2020-01-07 10:32
Pagal tarp Šiaulių miesto savivaldybės administracijos ir UAB „Šiaulių plentas“ pasirašytą „Aušros alėjos (nuo Žemaitės g. iki Varpo g.) viešųjų pastatų ir viešųjų erdvių prieigų rekonstrukcijos darbų“ sutartį pradedami paruošiamieji (želdinių kirtimo) darbai.
nuotrauka
2020-01-06 11:17
Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl galimo Šiaulių „Rasos“ progimnazijos turto pasisavinimo ir jo iššvaistymo pareikšti 4 asmenims.
nuotrauka
2020-01-06 10:20
Klaipėdos rajono savivaldybė praneša, kad Vėžaičiuose planuojama atnaujinti ir įrengti viešąsias erdves bei pagerinti infrastruktūrą. Bus sutvarkyti pėsčiųjų takai, dalis Liepų gatvės, įrengtos vaikų žaidimo aikštelės, mankštų zonos ir kt.
nuotrauka
2020-01-06 10:18
Klaipėdos rajono savivaldybė į Sendvario infrastruktūrą papildomai investuos arti 2 milijonų eurų. Gyventojų patogumui planuojama pradėti tvarkyti ne vieną probleminę gatvę – kloti asfaltą, įrenginėti apšvietimą, šaligatvius ir lietaus tinklus.
nuotrauka
2020-01-03 14:55
Nacionalinė žemės tarnyba primena, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja tvarka, pagal kurią keičiasi miesto ir kaimo gyvenamosiose teritorijose žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimas.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse