2019 spalio 19 d. šeštadienis, 0:54
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Dauniškis ir KO“: trūkstant statybininkų, augina savo pajėgas  1

2014-03-16 22:20
Lietuvoje įsibėgėjanti daugiabučių namų renovacija tapo iššūkiu jau ne gyventojams, o statybos sektoriui. Priežastis paprasta ir kartu sudėtinga – trūksta statybininkų.
nuotrauka
„Dauniškis ir KO" auginasi reikiamus darbuotojus, nuo seno palaikydami artimus ryšius su Utenos regioninio profesinio mokymo centru. Bendrovės nuotrauka


Minimos įmonės
Dauniškis ir Ko, UAB
Yra svarstomi, kuriami įvairūs planai, kaip pasikviesti statybos specialistų ir darbininkų iš užsienio, nes vietos rinka nepajėgi įveikti jų stygiaus. Kol vyksta šios mažai vaisingos diskusijos, statybos sektoriaus senbuviai suranda gana greitų ir veiksmingų išeičių.

Darbuotojų ieško profesinio rengimo centre

„Priėmėme dirbti dvylika Utenos regioninio profesinio mokymo centro moksleivių, būsimųjų apdailininkų. Jie mūsų bendrovėje atlieka tris mėnesius truksiančią praktiką. Jaunuolius įdarbinome Ignalinoje, kur renovuojame daugiabučius namus“, – sakė Utenoje įsikūrusios UAB „Dauniškis ir KO“ generalinis direktorius Alvydas Rudokas.

Ši jau dvylika metų sėkmingai dirbanti bendrovė yra viena aktyviausių naujosios daugiabučių modernizavimo programos dalyvių šalyje. Įmonė, kurioje nuolat dirba apie 150 žmonių, renovuoja 20 daugiabučių Ignalinoje, atnaujins juos ir Zarasuose.

Pasak A. Rudoko, modernizuojant senus daugiabučius ir augant šių darbų apimtims, papildyti statybininkų gretas yra tiesiog būtina. Tai didelis galvos skausmas daugeliui Lietuvos statybos bendrovių, bet norint neprarasti pozicijų konkurencingoje rinkoje, tilpti į griežtus darbų terminus, reikia priimti skubius sprendimus. Atvira naujovėms, naujų galimybių paieškoms uteniškių bendrovė nesėdėjo rankų sudėjusi ir nedelsė.

„Apsilankę Utenos regioniniame profesinio mokymo centre, pasitarę su moksleiviais ir dėstytojais, jaunimui pasiūlėme ir praktiką, ir darbą. Atrinkome dvylika norinčių ir motyvuotų dirbti moksleivių. Tačiau jie ne iš karto įsijungė į statybos darbus. Juos turėjome apmokyti – siuntėme į aukštalipių kursus, kad galėtų dirbti renovuojant namus, mokėtų pastatyti pastolius, saugiai ant jų dirbti šiltinant ir atnaujinant daugiabučius“, – sakė A. Rudokas, pridūręs, kad statybininkus ruošiančios mokyklos jau pačios turėtų suteikti tokias kvalifikacijas, kurios būtinos šiuolaikinėje statybų plėtros erdvėje.

Jauni, greiti ir profesionalūs

Bendrovės „Dauniškis ir KO“ vadovas viliasi, kad įgiję praktinių įgūdžių praktiką atliekantys jaunuoliai, baigę savo studijas, pasiliks dirbti įmonėje.

„Mielai priimsime naujus statybininkus. Mums reikalingos jaunos, darbščios rankos. Lietuvą krečiant krizei, buvo apribotos mūsų galimybės, tačiau atsigaunant statybų rinkai, matome geresnę perspektyvą“, – tvirtino A. Rudokas.

Jauni, greiti ir profesionalūs. Apie tokius statybininkus svajoja visos statybų bendrovės. Vis dėlto tai ne abstrakti regimybė, bet ir reali siekiamybė „Dauniškiui ir KO“. Reali todėl, nes įmonė pati auginasi reikiamus darbuotojus, nuo seno palaikydama artimus ryšius su Utenos regioninio profesinio mokymo centru.

„Su „Dauniškiu ir KO“ bendradarbiaujame nuo pat šios įmonės įsikūrimo. Nemažai buvusių mūsų moksleivių yra šios bendrovės darbuotojai“, – sakė Utenos regioninio profesinio mokymo centro direktorius Zenonas Alekna.

Centro vadovas pasakojo, kad statybos apdailininkų amatą pasirinkę jaunuoliai mokosi ne vien teorijos. Pirmuosius praktinius įgūdžius jie įgyja centre. Patys dažo, klijuoja tapetais bendrabučio kambarius, remontuoja ir atnaujina centro kabinetus. Tačiau profesionaliais statybininkais, suprantama, tampa dirbdami. Bendrovė „Dauniškis ir KO“ yra viena iš tų, kuri per ilgametį abipusiai naudingą bendradarbiavimą ir nutiesė tokį aiškų ir tiesų kelią į profesinį startą.

„Neseniai sutikau praktiką šioje įmonėje atliekantį centro moksleivį. Džiaugiausi išgirdęs, kad jis norėtų likti šioje bendrovėje dirbti. Jeigu gerai užsirekomenduos, tai ir dirbs. Kuo daugiau bus tokių centro moksleivių, tuo geriau – mūsų centrui, bendrovei ir Lietuvai. Mažiau jaunų žmonių emigruos iš šalies, suradę perspektyvų darbą savo gimtoje šalyje“,– dalijosi mintimis direktorius Z. Aleksa. UAB „Dauniškis ir KO“ – viena iš šalies įmonių, kuri tokių perspektyvų suteikia. Atlaikiusi ekonominės krizės išbandymus, įgyvendinusi nemažai svarbių statybos projektų ir plėtojanti naujus ambicingus planus.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

emigrantus
2014-03-18 08:59
Ar pasirašote terminuotas sutartis, auginatės sau ar ruošiate profesionalius emigrantus ?

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2019-10-18 14:11
Nuo 2017 metų kartu dirbančios ICOR grupės įmonės „Axis Technologies“ ir „Remeksi Keskus“ savo veiklą tęs su vieningu prekės ženklu „Axis Tech“. Toks akcininkų sprendimas priimtas siekiant sustiprinti kompanijos pozicijas žingsniui į tarptautines rinkas.
nuotrauka
2019-10-08 11:51
Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi ūkio subjektai Lietuvoje privalės užtikrinti, kad kvapai dėl jų vykdomos veiklos gyvenamosios aplinkos ore neviršytų 5 europinių kvapo vienetų (OUE/m³). Taip siekiama pagerinti netoli pramonės objektų gyvenančių žmonių aplinką. Iki šiol Lietuvoje galioja 8 europinių kvap...
nuotrauka
2019-10-08 11:23
Šį trečiadienį, spalio 9 d., pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų ant Tauro kalno stovėję apleisti Profsąjungų rūmai, o jų vietoje iškils Nacionalinė koncertų salė. Planuojama, kad Profsąjungų rūmų nebeliks jau iki metų pabaigos. Griovimo darbus vykdys konkursą laimėjusios bendrovės „Vaidva“ ir...
nuotrauka
2019-10-08 09:10
Šiandien darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ gali didžiuotis, kad šalyje yra viena iš statybų ir NT sektoriaus lyderių. „YIT Lietuva“ lyderių gretose yra todėl, kad savo veikloje nuolat siekia taikyti pažangiausius statybų sprendimus ir inovacijas. Šie metai bendrovei išsiskyrė ne tik NT i...
nuotrauka
2019-10-07 13:31
Pagal bendrovės „Atamis“ projektą „Kauno tiltai“ stato pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Ventą Kuršėnuose. Naujasis statinys trauks ne tik originalia išvaizda, bet ir interaktyvaus ir išmanaus tilto sprendimais, rašoma Šiaulių r. savivaldybės pranešime.
nuotrauka
2019-10-07 13:10
Šiaulių apygardos teismas nutartimi vienai iš stambiausių šalyje kelių ir tiltų statybos bendrovei „Šiaulių plentas“ iškėlė restruktūrizavimo bylą. Teismas nustatė sąlygas, kuriomis bendrovė galės disponuoti jos sąskaitoje esančiomis lėšomis, tarp jų – privalomi mokesčiai, darbuotojų atlyginimai. Pa...
nuotrauka
2019-10-07 11:45
Lietuvoje atliktas išsamus „Lean“ metodų, skaitmeninių inovacijų ir skaitmeninių paslaugų tyrimas atskleidė, kad šalies įmonėms konkurencinį pranašumą gali sukurti tik vis dar retos skaitmeninės paslaugos. Tuo tarpu išteklių mažinimu ir efektyvumo didinimu paremta „Lean“ metodologija bei skaitmeninė...
nuotrauka
2019-10-07 11:14,      papildyta 2019-10-07 15:30, Papildyta nuotraukomis
Jau šį rudenį pačiame Vilniaus senamiesčio centre, Bokšto g. 6, įsikurs pirmieji modernaus barokinio verslo ir laisvalaikio komplekso „Bokšto skveras“ nuomininkai. Kompleksas, kurio projektavimas ir statybos užtruko kone dešimtmetį, bus atviras visiems vilniečiams bei miesto svečiams. Tai – nekilnoj...
nuotrauka
2019-10-03 07:36
Statyba yra gana inertiškas sektorius. Tačiau klimato kaita ir su tuo susijusios problemos priverčia keisti inertišką mąstymą. Pastatų ir statinių tvarumą, draugiškumą aplinkai įrodantys sertifikatai tapo siekiamybe, todėl statytojai ieško vadinamųjų žalių sprendimų ir tinkamų medžiagų.
nuotrauka
2019-10-01 11:35
Akademijoje (Kauno r.), Margirio gatvėje įsikūrusios UAB „Analizė“ teritorijoje statomas centras, kuriame gyventojams bus teikiama daugiau kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų.
nuotrauka
2019-10-01 07:30
Kaune įsikūrusi statybų įmonė „Avona“ šiuo metu darbus vykdo visoje Lietuvoje. Tie darbai – tai ir nauja statyba, ir visuomeninių pastatų atnaujinimas, ir daugiabučių modernizavimas, ir parkų prikėlimas naujam gyvenimui.
nuotrauka
2019-09-30 14:51
Lampėdžio ežero pakrantėje kyla naujoji tarptautinius reikalavimus atitinkanti irklavimo bazė. Kartu su 2 kilometrų ilgio trasa vandens sporto kompleksas pretenduoja tapti geriausiu šalyje.
nuotrauka
2019-09-30 11:15
Išplėstas gaminių asortimentas ir investicijos į naują gamybinę įrangą bendrovei „Ukmergės gelžbetonis“ jau kelerius metus iš eilės lėmė stabilų 30 proc. kasmetinį pardavimų augimą. „Šie įsigijimai lėmė ir tokį pat eksporto augimą, ir sudarė galimybes išlaikyti stabilias pozicijas vidaus rinkoje“, –...
nuotrauka
2019-09-17 10:21
15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose kokybė?
nuotrauka
2019-09-05 08:00
Savo žmones „Caverion Lietuva“ vadovas Egidijus Šydeikis vadina žvaigždžių komanda. Visomis prasmėmis: tiek inžinerinių žinių ir inovatyvumo, tiek požiūrio į gyvenimą, lankstumo ir įsiklausymo. Darbštūs, talentingi bei nuolat tobulėjantys darbuotojai – tai ir yra įmonės sėkmės pagrindas.
nuotrauka
2019-09-03 12:03
Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja verslą ir ekonominius procesus. Vykstantys pokyčiai neišvengiamai keičia ir darbų prigimtį, ir pačią darbo vietos koncepciją. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityj...
nuotrauka
2019-09-02 08:00
Jau 40 metų „UNILIN“ kuria sprendimus pastatų sandarinimui ir šioje įmonių grupėje „tvarumas“ yra ne skambus žodis, o apgalvota strategija. „Tvarus mąstymas yra būtina sąlyga kiekviename mūsų įmonės lygmenyje. Kad ilgainiui sukeltum pokytį, turi dirbti ekologiškai ir sukurti žiedinę ekonomiką. Visuo...
nuotrauka
2019-08-29 13:05
Iki metų pabaigos Vilniuje duris atvers penki moduliniai darželiai. Keturiems iš jų – „Gabijėlei“, „Atžalėlei“, „Gintarėliui“ ir „Medynėliui“ – modulius pagamino ir tiekė bendrovė „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-08-29 08:32
Aplinkos ministerija toliau sėkmingai tęsia Klimato kaitos programą, jau patvirtinta kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tvarka, vis daugiau įmonių ir asmenų dalyvauja mažindami aplinkos taršą. Padažnėjus klimato atšilimo reiškiniams (liūtys, sausra, karštis), pasikeitė ir visuomenės požiūris. T...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...