2019 rugpjūčio 22 d. ketvirtadienis, 6:26
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Dauniškis ir KO“: trūkstant statybininkų, augina savo pajėgas  1

2014-03-16 22:20
Lietuvoje įsibėgėjanti daugiabučių namų renovacija tapo iššūkiu jau ne gyventojams, o statybos sektoriui. Priežastis paprasta ir kartu sudėtinga – trūksta statybininkų.
nuotrauka
„Dauniškis ir KO" auginasi reikiamus darbuotojus, nuo seno palaikydami artimus ryšius su Utenos regioninio profesinio mokymo centru. Bendrovės nuotrauka


Minimos įmonės
Dauniškis ir Ko, UAB
Yra svarstomi, kuriami įvairūs planai, kaip pasikviesti statybos specialistų ir darbininkų iš užsienio, nes vietos rinka nepajėgi įveikti jų stygiaus. Kol vyksta šios mažai vaisingos diskusijos, statybos sektoriaus senbuviai suranda gana greitų ir veiksmingų išeičių.

Darbuotojų ieško profesinio rengimo centre

„Priėmėme dirbti dvylika Utenos regioninio profesinio mokymo centro moksleivių, būsimųjų apdailininkų. Jie mūsų bendrovėje atlieka tris mėnesius truksiančią praktiką. Jaunuolius įdarbinome Ignalinoje, kur renovuojame daugiabučius namus“, – sakė Utenoje įsikūrusios UAB „Dauniškis ir KO“ generalinis direktorius Alvydas Rudokas.

Ši jau dvylika metų sėkmingai dirbanti bendrovė yra viena aktyviausių naujosios daugiabučių modernizavimo programos dalyvių šalyje. Įmonė, kurioje nuolat dirba apie 150 žmonių, renovuoja 20 daugiabučių Ignalinoje, atnaujins juos ir Zarasuose.

Pasak A. Rudoko, modernizuojant senus daugiabučius ir augant šių darbų apimtims, papildyti statybininkų gretas yra tiesiog būtina. Tai didelis galvos skausmas daugeliui Lietuvos statybos bendrovių, bet norint neprarasti pozicijų konkurencingoje rinkoje, tilpti į griežtus darbų terminus, reikia priimti skubius sprendimus. Atvira naujovėms, naujų galimybių paieškoms uteniškių bendrovė nesėdėjo rankų sudėjusi ir nedelsė.

„Apsilankę Utenos regioniniame profesinio mokymo centre, pasitarę su moksleiviais ir dėstytojais, jaunimui pasiūlėme ir praktiką, ir darbą. Atrinkome dvylika norinčių ir motyvuotų dirbti moksleivių. Tačiau jie ne iš karto įsijungė į statybos darbus. Juos turėjome apmokyti – siuntėme į aukštalipių kursus, kad galėtų dirbti renovuojant namus, mokėtų pastatyti pastolius, saugiai ant jų dirbti šiltinant ir atnaujinant daugiabučius“, – sakė A. Rudokas, pridūręs, kad statybininkus ruošiančios mokyklos jau pačios turėtų suteikti tokias kvalifikacijas, kurios būtinos šiuolaikinėje statybų plėtros erdvėje.

Jauni, greiti ir profesionalūs

Bendrovės „Dauniškis ir KO“ vadovas viliasi, kad įgiję praktinių įgūdžių praktiką atliekantys jaunuoliai, baigę savo studijas, pasiliks dirbti įmonėje.

„Mielai priimsime naujus statybininkus. Mums reikalingos jaunos, darbščios rankos. Lietuvą krečiant krizei, buvo apribotos mūsų galimybės, tačiau atsigaunant statybų rinkai, matome geresnę perspektyvą“, – tvirtino A. Rudokas.

Jauni, greiti ir profesionalūs. Apie tokius statybininkus svajoja visos statybų bendrovės. Vis dėlto tai ne abstrakti regimybė, bet ir reali siekiamybė „Dauniškiui ir KO“. Reali todėl, nes įmonė pati auginasi reikiamus darbuotojus, nuo seno palaikydama artimus ryšius su Utenos regioninio profesinio mokymo centru.

„Su „Dauniškiu ir KO“ bendradarbiaujame nuo pat šios įmonės įsikūrimo. Nemažai buvusių mūsų moksleivių yra šios bendrovės darbuotojai“, – sakė Utenos regioninio profesinio mokymo centro direktorius Zenonas Alekna.

Centro vadovas pasakojo, kad statybos apdailininkų amatą pasirinkę jaunuoliai mokosi ne vien teorijos. Pirmuosius praktinius įgūdžius jie įgyja centre. Patys dažo, klijuoja tapetais bendrabučio kambarius, remontuoja ir atnaujina centro kabinetus. Tačiau profesionaliais statybininkais, suprantama, tampa dirbdami. Bendrovė „Dauniškis ir KO“ yra viena iš tų, kuri per ilgametį abipusiai naudingą bendradarbiavimą ir nutiesė tokį aiškų ir tiesų kelią į profesinį startą.

„Neseniai sutikau praktiką šioje įmonėje atliekantį centro moksleivį. Džiaugiausi išgirdęs, kad jis norėtų likti šioje bendrovėje dirbti. Jeigu gerai užsirekomenduos, tai ir dirbs. Kuo daugiau bus tokių centro moksleivių, tuo geriau – mūsų centrui, bendrovei ir Lietuvai. Mažiau jaunų žmonių emigruos iš šalies, suradę perspektyvų darbą savo gimtoje šalyje“,– dalijosi mintimis direktorius Z. Aleksa. UAB „Dauniškis ir KO“ – viena iš šalies įmonių, kuri tokių perspektyvų suteikia. Atlaikiusi ekonominės krizės išbandymus, įgyvendinusi nemažai svarbių statybos projektų ir plėtojanti naujus ambicingus planus.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

emigrantus
2014-03-18 08:59
Ar pasirašote terminuotas sutartis, auginatės sau ar ruošiate profesionalius emigrantus ?

Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-08-21 15:38
Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., oficialiai paskelbta naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos statybos pradžia. Į pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė su pranešimu apie mokyklos siekius ir laukiamus pokyčius.
nuotrauka
2019-08-21 07:48
Bendrovė „Dzūkijos statyba“ dalyvauja viename iš Lietuvai svarbių projektų – Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboje įmonei patikėti betonavimo darbai.
nuotrauka
2019-08-20 08:00
Išankstinės nuostatos, aplinkinių suformuota nuomonė bei viešojoje erdvėje gajūs mitai kartais užkerta kelią vienam ar kitam sprendimui priimti. Tai pasakytina ir apie stogo dangą. Visgi rinka yra labai dinamiška ir tai, kas vakar pagal sukurtus mitus atrodė sunkiai pasiekiama, šiandien gali būti le...
nuotrauka
2019-08-19 07:50
Neseniai Vokietijos gamintojas JUNG pristatė naujovę – modulinę sistemą „plug + go“, kuri elektros prietaisų montavimą padaro paprastą, greitą ir švarų. Tuščiavidurių sienų sistemoms ir baldams pritaikytos „plug + go“ sistemos idėja – užsakovą pasiekia iš anksto gamykloje į vieną rėmelį jau surinkti...
nuotrauka
2019-08-14 09:37
Skaitmeninė statyba tampa būtinybe statybų rinkoje. Siekiant inovatyvaus ir konkurencingo statybos sektoriaus, spartus skaitmeninės statybos diegimas Lietuvoje yra neišvengiamas. Pritaikydamas šiuolaikines technologijas ir pasitelkdamas vizualinį programavimą, Vilniaus Gedimino technikos universitet...
nuotrauka
2019-08-13 10:31
2017 m. sausio 26 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2017/1475 dėl keraminių čerpių, kurioms taikomas standartas EN 1304, reikalauja, kad atsparumas temperatūrų svyravimui nekeistų gaminių eksploatacinių savybių, kad čerpės atlaikytų ne mažiau kaip 150 šilumos/šalčio ciklų.
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...
nuotrauka
2019-08-12 14:36
Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus tra...
nuotrauka
2019-08-09 15:04
Kaune iškils naujas tiltas per Nerį, kuris bus kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda dalis, taip pat bus pastatytas naujas viadukas per Jonavos gatvę, dešinėje magistralinio kelio pusėje bus įrengtas jungiamasis kelias.
nuotrauka
2019-08-09 07:30
Iš esmės pertvarkyti didelės įmonės struktūrą – rizikingas žingsnis. Rizika dar labiau išauga, kai šie pokyčiai susiję su įmonės pardavimu ir naujos vadovų komandos atėjimu. Tokia yra įmonių valdymo teorija. Kad šie pokyčiai būtų valdomi, o pereinamasis periodas vyktų kuo sklandžiau, iki metų pabaig...
nuotrauka
2019-08-08 11:28
UAB „Merko statyba“ apyvarta pirmąjį 2019 metų pusmetį pasiekė 27,4 mln. eurų ir buvo 34 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (20,4 mln. eurų).
nuotrauka
2019-08-08 08:52
Vieni iš pagrindinių darnaus miestų vystymosi koncepcijos tikslų yra padaryti miestus ir žmonių apgyventas vietoves saugias, atsparias (stichinėms nelaimėms) ir darnias, užtikrinti visiems prieigą prie prieinamos (lengvai pasiekiamos), patikimos, darnios ir modernios energijos.
nuotrauka
2019-08-07 07:50
PIR izoliacinių plokščių gamintojas „UNILIN“ vertina išmanią izoliaciją, kuri reiškia taupomą erdvę, nes montuojamas plonas izoliacinis sluoksnis, o erdvės panaudojamos kuo efektyviau. Todėl įmonė „Moderni izoliacija“, atstovaujanti „UNILIN“, renkasi jos gaminamą PIR PREMIUM su lambda 0,020 W/mK, ne...
nuotrauka
2019-08-05 12:01
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, remdamasis užsienio ir savo paties patirtimi nagrinėja medžiagų tiekimo valdymo problemas ir jų sprendimo būdus, panaudojant šiuolaikinę procesų valdymo automatizavimo AIVA STATYBA programą. Analizuojami medžiagų tiekimo planavimo, ...
nuotrauka
2019-08-01 10:05
Praūžusi audra užliejo purvu Kauno gatves, per kaitrą nudžiūvo mažo miestelio liepos. Apie tai buvo plačiai rašyta žiniasklaidoje, išsakyta daug nuomonių komentaruose, ieškota kaltų. Tokių dviejų skirtingų reiškinių problemos šaknys yra ten pat – neteisingai parinktos naudojamos miestuose dangos. Di...
nuotrauka
2019-07-31 15:01
Vyriausybė įpareigojo Turto banką parengti koncepciją, kaip panaudoti buvusio Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus pastatus ir teritoriją. Šie pasiūlymai Vyriausybei turėtų būti pateikti iki kitų metų vasario 28 d.
nuotrauka
2019-07-30 13:45
„Modus Group” pradeda naują saulės jėgainių parkų plėtros etapą Lenkijoje. Kaimyninėje rinkoje grupė iki 2020 metų pradžios planuoja įrengti 41 saulės jėgainių parką, kurių bendra galia sieks 41 megavatų (MW). Į šiuos žaliosios energetikos projektus bendrovė numato investuoti apie 36 mln. eurų. Fina...
nuotrauka
2019-07-29 11:49
Šilumos izoliacija teikia komfortą ir mažina sunaudojamos energijos kiekį. Be to, renovacijos projektuose ir naujoms konstrukcijoms yra privalomas kuo mažesnis sunaudojamos energijos kiekis.
nuotrauka
2019-07-25 10:45
Išmanieji namai Lietuvoje atsirado apytiksliai prieš 15 metų, tačiau ne kiekvienas žino, kaip jie veikia, ir nuo ko pradėti savo „protingų“ namų įrengimą. Baiminatės, kad viskas brangiai kainuos, arba kad namas „išprotės“? Jei turėsite pakankamai žinių apie išmaniuosius namus – baimių ir dvejonių ne...
nuotrauka
2019-07-23 14:27
Šalia Klaipėdos įsibėgėja SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtra. Dar šiemet numatoma baigtį pirmąjį etapą – žaliosiomis technologijomis paremto logistikos centro statybas. SBA taip pat patvirtino naują antrojo etapo investiciją – baldų komponentų gamyklą, kurios statyba prasidės įpusėjus pirmąj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...