2020 liepos 12 d. sekmadienis, 20:06
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Dauniškis ir KO“: trūkstant statybininkų, augina savo pajėgas  1

2014-03-16 22:20
Lietuvoje įsibėgėjanti daugiabučių namų renovacija tapo iššūkiu jau ne gyventojams, o statybos sektoriui. Priežastis paprasta ir kartu sudėtinga – trūksta statybininkų.
nuotrauka
„Dauniškis ir KO" auginasi reikiamus darbuotojus, nuo seno palaikydami artimus ryšius su Utenos regioninio profesinio mokymo centru. Bendrovės nuotrauka


Minimos įmonės
Dauniškis ir Ko, UAB
Utenos regioninis profesinis mokymo centras,
Yra svarstomi, kuriami įvairūs planai, kaip pasikviesti statybos specialistų ir darbininkų iš užsienio, nes vietos rinka nepajėgi įveikti jų stygiaus. Kol vyksta šios mažai vaisingos diskusijos, statybos sektoriaus senbuviai suranda gana greitų ir veiksmingų išeičių.

Darbuotojų ieško profesinio rengimo centre

„Priėmėme dirbti dvylika Utenos regioninio profesinio mokymo centro moksleivių, būsimųjų apdailininkų. Jie mūsų bendrovėje atlieka tris mėnesius truksiančią praktiką. Jaunuolius įdarbinome Ignalinoje, kur renovuojame daugiabučius namus“, – sakė Utenoje įsikūrusios UAB „Dauniškis ir KO“ generalinis direktorius Alvydas Rudokas.

Nuotraukoje –
UAB „Dauniškis ir KO“ generalinis direktorius Alvydas Rudokas

Ši jau dvylika metų sėkmingai dirbanti bendrovė yra viena aktyviausių naujosios daugiabučių modernizavimo programos dalyvių šalyje. Įmonė, kurioje nuolat dirba apie 150 žmonių, renovuoja 20 daugiabučių Ignalinoje, atnaujins juos ir Zarasuose.

Pasak A. Rudoko, modernizuojant senus daugiabučius ir augant šių darbų apimtims, papildyti statybininkų gretas yra tiesiog būtina. Tai didelis galvos skausmas daugeliui Lietuvos statybos bendrovių, bet norint neprarasti pozicijų konkurencingoje rinkoje, tilpti į griežtus darbų terminus, reikia priimti skubius sprendimus. Atvira naujovėms, naujų galimybių paieškoms uteniškių bendrovė nesėdėjo rankų sudėjusi ir nedelsė.

„Apsilankę Utenos regioniniame profesinio mokymo centre, pasitarę su moksleiviais ir dėstytojais, jaunimui pasiūlėme ir praktiką, ir darbą. Atrinkome dvylika norinčių ir motyvuotų dirbti moksleivių. Tačiau jie ne iš karto įsijungė į statybos darbus. Juos turėjome apmokyti – siuntėme į aukštalipių kursus, kad galėtų dirbti renovuojant namus, mokėtų pastatyti pastolius, saugiai ant jų dirbti šiltinant ir atnaujinant daugiabučius“, – sakė A. Rudokas, pridūręs, kad statybininkus ruošiančios mokyklos jau pačios turėtų suteikti tokias kvalifikacijas, kurios būtinos šiuolaikinėje statybų plėtros erdvėje.

Jauni, greiti ir profesionalūs

Bendrovės „Dauniškis ir KO“ vadovas viliasi, kad įgiję praktinių įgūdžių praktiką atliekantys jaunuoliai, baigę savo studijas, pasiliks dirbti įmonėje.

„Mielai priimsime naujus statybininkus. Mums reikalingos jaunos, darbščios rankos. Lietuvą krečiant krizei, buvo apribotos mūsų galimybės, tačiau atsigaunant statybų rinkai, matome geresnę perspektyvą“, – tvirtino A. Rudokas.

Jauni, greiti ir profesionalūs. Apie tokius statybininkus svajoja visos statybų bendrovės. Vis dėlto tai ne abstrakti regimybė, bet ir reali siekiamybė „Dauniškiui ir KO“. Reali todėl, nes įmonė pati auginasi reikiamus darbuotojus, nuo seno palaikydama artimus ryšius su Utenos regioninio profesinio mokymo centru.

„Su „Dauniškiu ir KO“ bendradarbiaujame nuo pat šios įmonės įsikūrimo. Nemažai buvusių mūsų moksleivių yra šios bendrovės darbuotojai“, – sakė Utenos regioninio profesinio mokymo centro direktorius Zenonas Alekna.

Centro vadovas pasakojo, kad statybos apdailininkų amatą pasirinkę jaunuoliai mokosi ne vien teorijos. Pirmuosius praktinius įgūdžius jie įgyja centre. Patys dažo, klijuoja tapetais bendrabučio kambarius, remontuoja ir atnaujina centro kabinetus. Tačiau profesionaliais statybininkais, suprantama, tampa dirbdami. Bendrovė „Dauniškis ir KO“ yra viena iš tų, kuri per ilgametį abipusiai naudingą bendradarbiavimą ir nutiesė tokį aiškų ir tiesų kelią į profesinį startą.

„Neseniai sutikau praktiką šioje įmonėje atliekantį centro moksleivį. Džiaugiausi išgirdęs, kad jis norėtų likti šioje bendrovėje dirbti. Jeigu gerai užsirekomenduos, tai ir dirbs. Kuo daugiau bus tokių centro moksleivių, tuo geriau – mūsų centrui, bendrovei ir Lietuvai. Mažiau jaunų žmonių emigruos iš šalies, suradę perspektyvų darbą savo gimtoje šalyje“,– dalijosi mintimis direktorius Z. Aleksa. UAB „Dauniškis ir KO“ – viena iš šalies įmonių, kuri tokių perspektyvų suteikia. Atlaikiusi ekonominės krizės išbandymus, įgyvendinusi nemažai svarbių statybos projektų ir plėtojanti naujus ambicingus planus.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

emigrantus
2014-03-18 08:59
Ar pasirašote terminuotas sutartis, auginatės sau ar ruošiate profesionalius emigrantus ?

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-07-10 10:41
Kaune oficialiai duris atvėrė sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazė ant Lampėdžio ežero kranto. Prieš dvejus metus startavusi rekonstrukcija – baigta. Į objektą Kauno savivaldybė investavo apie 3 mln. eurų, dar 2 mln. eurų trasai gilinti skyrė Vyriausybė.
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-08 13:58
Vilniaus miesto taryba šiandien, liepos 8 d., pritarė savivaldybės administracijos ir valstybės įmonės Turto banko jungtinės veiklos sutarčiai, o tuo pačiu – savivaldybės dalyvavimui įgyvendinant Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių teritorijos Rinktinės gatvėje sutvarkymo projektą.
nuotrauka
2020-07-02 09:08
Patogesni takai, pakankamai suolelių, sutvarkyti priėjimai prie vandens, žaidimų aikštelė vaikams, apšvietimas, tualetai, atnaujinti tilteliai – ne tiek daug liko padaryti, kad tarp Paupio ir Subačiaus gatvių žaliuojantys istoriniai Misionierių sodai galėtų funkcionuoti kaip poilsio vieta, patogi įv...
nuotrauka
2020-06-30 15:19
Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl naujo darželio statybų Šilainiuose. Kuršių gatvėje iškils modernus 2,7 tūkst. kv. m ploto, vieno aukšto pastatas. Jame bus įrengta 200 vietų lopšelio ir darželio auklėtiniams ir apie pusšimtį – darbuotojams. Tai bus pirmoji miesto ikimokyklinio ugdymo įs...
nuotrauka
2020-06-30 14:26
Šiandien, birželio 30 d., oficialiai prasidėjo naujo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato statybos darbai. Naujasis pastatas iškils Radvilėnų plente, o numatoma darbų pabaiga – 2022 metų pradžia.
nuotrauka
2020-06-30 12:13
Net ir patys nesudėtingiausi statybų projektai negalėtų būti kokybiškai įgyvendinti, jei nebūtų naudojamos statybinės žaliavos. Visgi pradėjus kalbėti apie jas, nesunku pastebėti, jog daugelis nori investuoti į tik išmintingus bei naudingus pasirinkimus. Tačiau tikrai ne visos žaliavos, kurias galim...
nuotrauka
2020-06-30 11:56
Valdysenos, teisės, ekonomikos ekspertai įvardino svarbiausias sritis, kuriose didžiausia geležinkelių grupė Baltijos šalyse „Lietuvos geležinkeliai“ turėtų koncentruotis naujame veiklos šimtmetyje. Pasak jų, svarbiausia – apsibrėžti aiškią ambiciją ir jos siekti, prie atnaujintos, modernios veiklos...
nuotrauka
2020-06-30 11:21
Baltojo tilto sporto aikštynas į miesto gyvenimą grįžo dar iki atidarymo šventės. Judėjimo ir pramogų per karantino mėnesius išsiilgę vilniečiai pamėgtoje erdvėje pradėjo rinktis nė neišardžius statybinių aptvėrimų.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-06-26 12:43
Kasmet ruošdami šilumos energijos tiekimo tinklą naujam šildymo sezonui sostinės savivaldybės bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) atlieka profilaktinius (hidraulinius) bandymus ir nuosekliai renovuoja sostinės vamzdynus. Visa tai daroma tam, kad būtų užtikrintas kokybiškas ir nepertraukiamas šil...
nuotrauka
2020-06-26 09:12
LR Susisiekimo ministerija kartu su valstybės valdoma AB Lietuvos paštas kviečia tarpinstitucinę darbo grupę į pirmą posėdį po karantino. Jai bus pristatomos visuomenės atstovų idėjos dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių pašto pastatų įveiklinimo.
nuotrauka
2020-06-25 08:45
Baltojo tilto sporto aikštynas grįžta į miesto gyvenimą. Didžioji atidarymo šventė, kur pagrindiniai veikėjai bus profesionalūs sportininkai, įvyks jau birželio 29-ąją, bet jau šiandien krepšinio, tinklinio, gimnastikos ir mažųjų vilniečių žaidimų aikštelės atveriamos visiems kitiems išsiilgusiems a...
nuotrauka
2020-06-23 08:20
Vyriausybė priėmė būtinus sprendimus jūrinio vėjo plėtrai – beveik 30 kilometrų nuo kranto nutolusioje Baltijos jūros teritorijoje iki 2030 m. numatoma įrengti iki 700 MW galios vėjo elektrinių parką. Jūrinis vėjas, kuris yra vienas iš efektyviausių ir perspektyviausių energijos šaltinių, leis padid...
nuotrauka
2020-06-22 10:33
Vilnius ir toliau kūrybiškai kovoja su karantino pasekmėmis – siekdama konkuruoti dėl turistų bei priartinti vilniečiams jūrą, nuo rytojaus sostinė visą vasarą turės savo smėlio pliažą pačiame miesto centre – Lukiškių aikštėje.
nuotrauka
2020-06-22 08:44
Pranešimas apie tai, kad Dalius Gesevičius palieka AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) generalinio direktoriaus pareigas, pasirodė penktadienio popietę.
nuotrauka
2020-06-18 09:53
Bendrovės „Baltisches Haus“ prekybos paskirties pastatas Panevėžyje, Ragaudžių g. 2, įvertintas tarptautiniu tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatu (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), atspindinčiu pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai.
nuotrauka
2020-06-17 12:19
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST), kaip skelbiama įmonės pranešime, vykdys teismo sprendimą dėl Konkurencijos tarybos skirtos baudos ir šiuo metu tariasi su antstoliu dėl jos apmokėjimo grafiko. Bendrovė siekia, kad atsižvelgiant į mokėtinos sumos dydį, jos apmokėjimas būtų atliekamas ne iš kart...
nuotrauka
2020-06-17 10:18
Beveik pusės metų darbas virto detalia Lukiškių kalėjimo komplekso galimybių studija, pranešė Turto bankas. Ruošiant studiją apklausta daugiau nei 20 įvairių institucijų, suorganizuoti atviri edukaciniai-konsultaciniai renginiai visuomenei, tarptautinė konferencija, skirta apžvelgti Lukiškių komplek...
nuotrauka
2020-06-12 10:19
Vilniaus oro uoste šią savaitę startavo pirmieji nusidėvėjusių riedėjimo takų atnaujinimo ir perono rekonstrukcijos rangos darbai. Pagrindinis rekonstrukcijos projekto tikslas – atnaujinus dangas, jas išplatinti, sudaryti sąlygas riedėti didesnės kategorijos orlaiviams bei diegti aplinkosauginius sp...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos