2020 birželio 4 d. ketvirtadienis, 10:01
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Dažniausi negalavimai vasarą: kaip jų išvengti?  3

2014-08-04 10:00
Kasmet karštuoju periodu į sveikatos įstaigas plūsteli „vasariniais“ negalavimais besiskundžiantys pacientai. Tarp dažniausių sveikatos sutrikimų – perkaitimas, nudegimai, lauko darbų ar poilsio gamtoje metu patirtos traumos, vabzdžių įkandimai, alerginiai susirgimai. Vaistininkų ir medikų teigimu, daugelio vasarinių negalavimų galima išvengti pasirūpinus prevencinėmis priemonėmis ar tiesiog nepamirštant atsargumo. Tai rodo ir mažėjantis gyventojų, besiskundžiančių nudegimais nuo saulės, skaičius.
nuotrauka
Balkone karščio daugiau, negu pajėgus rodyti termometras. Portalo nuotr.


Pagausėjo perkaitimo atvejų

„Gyventojų sąmoningumas, nors ir pamažu, bet auga. Vis daugiau žmonių suvokia, kad saulės spinduliai ne tik skatina vitamino D gamybą, gerina medžiagų apytaką bei kraujotaką, bet ir gali sukelti nudegimų ir didina vėžinių susirgimų riziką, todėl daugeliui kremas nuo saulės, besiruošiant atostogoms gamtoje ar lauko darbams, tapo būtina priemone. Tuo pačiu kiek mažėja klientų, besiskundžiančių nuo intensyvių saulės vonių paraudusia ir skaudančia oda“, – pastebėjo vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Jūratė Švarcaitė.

Nepaisant to, nudegimai nuo saulės tebelieka tarp dažnų sveikatos sutrikimų vasaros metu. Pastarosiomis savaitėmis pagausėjo ir perkaitimo atvejų, kai skundžiamasi galvos skausmu, silpnumu ar net pykinimu.

Sveikatos specialistų teigimu, saugotis žalingo karščio ir saulės poveikio ypač būtina vyresniems, taip pat turintiems antsvorio gyventojams, žalingų įpročių mėgėjams. Itin svarbu vengti vidurdienio saulės – stengtis būti šešėlyje, nesiimti daug fizinių jėgų reikalaujančių lauko darbų. Jei nėra galimybės pasislėpti nuo saulės, reikėtų dėvėti visą kūną dengiančius, prakaitą gerai praleidžiančius drabužius.

Būtina vartoti daug skysčių

„Nepriklausomai nuo fizinio aktyvumo būtina vartoti daug skysčių, geriausia – paprasto ir mineralizuoto vandens, nes karštoje aplinkoje su prakaitu prarandama daug skysčių ir mineralinių medžiagų. Derėtų vengti riebių ir sunkiai virškinamų patiekalų, reiktų rinktis lieso pieno produktus, vaisius bei daržoves. Na, o mėgaujantis saule būtina naudoti apsauginį kremą, nepamiršti galvos apdangalo ir akinių nuo saulės. Prevencija ir atsargus elgesys visada kainuoja mažiau pastangų ir laiko nei patirtų negalavimų ar sužalojimų gydymas“, – sakė „Camelia“ vaistininkė J. Švarcaitė.

Vasarą pagausėja ir peršalimo atvejų, kai įkaitusį kūną skubama kuo sparčiau atvėsinti šaltame vandenyje ar įjungus kondicionierių. Dėl rizikingos veiklos taip pat neretai patiriamos nedidelės traumos, skelbiama vaistinių tinklo "Camelia" pranešime.  

Sveikata sutrinka dėl neapdairumo ir lėtinių ligų paūmėjimo

„Vasaros metu kur kas aktyvesnis ir gamtos poveikis mūsų sveikatai. Alerginių susirgimų padaugėja ne tik dėl žydinčių pievų augalų ar šienaujamos žolės – odos sudirginimą neretai sukelia ir žydintis vanduo, padidėjęs prakaitavimas, saulė“, – teigė J. Švarcaitė.

„MediCA klinikos“ šeimos gydytojos Ritos Keturakienės teigimu, prevencinėmis priemonėmis ypač turėtų pasirūpinti lėtinėmis ligomis sergantys gyventojai.

„Padažnėjusius negalavimus vasaros metu apskritai galime suskirstyti į dvi kategorijas – tai sveikatos sutrikimai dėl mūsų neapdairumo ir lėtinių ligų paūmėjimas. Pastaruoju atveju ypatingą dėmesį sveikatos priežiūrai ir prevencijai turėtų skirti širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, lėtinėmis plaučių ligomis sergantys pacientai", – įvardijo gydytoja. 

Dažniausi sveikatos sutrikimai vasarą*

Nr.

Negalavimas

Apsisaugojimo būdai

1.

Perkaitimai ir nudegimai nuo saulės

Saikingas mėgavimasis saulės voniomis ir fizine veikla karštuoju metu; gausus skysčių vartojimas; vidurdienio saulės vengimas; apsauginiai kremai.

2.

Vabzdžių įkandimai

Visą kūną dengiantys rūbai; apsauginiai repelentai.

3.

Traumos

Atsargus elgesys ir rizikingų veiklų vengimas.

4.

Alerginė sloga

Aplinkos, kurioje yra alergenų (pjaunama žolė, žydinčios pievos) vengimas; barjerinis tepalas.

5.

Alerginis dermatitas (odos sudirginimas)

Veiklos, kurioje galima susidurti su alergenais (žydintis vanduo, gausus prakaitavimas, saulės spinduliai), vengimas.

6.

Lėtinių ligų paūmėjimai

Buvimo saulėtoje ir kaitrioje aplinkoje vengimas; gausus vandens vartojimas; subalansuota mityba.

7.

Peršalimai

Staigių temperatūros pokyčių vengimas.

8.

Nudegimai nuo ugnies ar garų

Atsargus elgesys ir rizikingų veiklų vengimas.

 

* - duomenys parengti pagal besikreipiančiųjų į vaistines „Camelia“ gyventojų skaičių

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

termometras
2014-08-04 15:31
termometru gamintojai neprognozavo daugiau nei 50 laipsniu karščio. kaži kiek rodytu šis termometras dabar?
kondicionieriai
2014-08-04 14:23
šiais laikais be kondicionierių, niekaip neišsiversi.
balkonas
2014-08-04 13:08
vakare 23 val. balkono plytelės dar buvo tokos karštos, kad be šlepečių - niekaip...

Aktualijos

nuotrauka
2020-06-04 09:29
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlomoms Teritorijų planavimo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui.
nuotrauka
2020-06-04 09:08
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Kaune veikusios įmonės vadovas įtariamas pasisavinęs apie 233 tūkst. eurų ir nuslėpęs beveik 29 tūkst. eurų mokesčių.
nuotrauka
2020-06-04 09:00
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė statybų bendrovės Panevėžio statybos tresto (PST) ir bendrovės „Active Construction Management“, kuri anksčiau vadinosi „Irdaiva“, apeliacinius skundus ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad Kon...
nuotrauka
2020-06-03 15:22
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo, vakar, birželio 2 d., pareikšti įtarimai 6 asmenims.
nuotrauka
2020-06-03 09:07
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame uostamiesčio įmonės vadybininkas įtariamas sukčiavimu, daugiau nei 200 tūkst. Eur bendrovės turto pasisavinimu ir bendrovės klientų pinigų išviliojimu apgaule...
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-02 11:48
Gavus duomenų apie galimai vykdomas neteisėtas veikas: stambaus masto kyšininkavimą, papirkimą, prekybą poveikiu, turto iššvaistymą ir dokumentų klastojimą, šiandien, birželio 2 d., sulaikyti Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zala...
nuotrauka
2020-06-02 09:28
Aplinkos ministerija iš Klimato kaitos programos šiemet skyrė 10 mln. eurų paramos taršioms technologijoms keisti mažiau taršiomis ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje dalyvaujančiose įmonėse.
nuotrauka
2020-06-02 09:05
Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojama UAB „Grinda“ per 2019 m. pardavimų apimtis išaugino iki 21,512 mln. Eur ir uždirbo 1,798 mln. Eur audituoto pelno. Tai – bene didžiausias per visą įmonės istoriją pasiektas grynojo pelno rodiklis.
nuotrauka
2020-06-01 11:13
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atliko 20 neplaninių patikrinimų vyrų ir moterų darbo užmokesčio atotrūkio finansų ir draudimo įstaigose priežastims nustatyti. Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2018 m. Lietuvoje moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis finansinės ir draudimo veiklos įm...
nuotrauka
2020-06-01 11:02
Kauno miesto savivaldybė paskelbė tarptautinį „Mokslo salos“ rangovo parinkimo konkursą. Jo nugalėtojas statys pirmąjį mokslo muziejų Lietuvoje. Šiuo metu, kaip skelbia Kauno savivaldybė, atliekami namų darbai: Nemuno saloje į būsimą muziejų jau tiesiamos požeminės komunikacijos, įsibėgėja Karaliaus...
nuotrauka
2020-06-01 07:57
Koronavirusas pakeitė Lietuvos ir viso pasaulio verslo aplinką, o viena didžiausių dilemų verslui – kaip pritaikyti biurus naujoms higienos normoms ir ar apskritai verta į tai investuoti. Gal nuosavas biuras – prabanga? Kiekvienas atvejis unikalus, visgi yra sprendimų, kurie leidžia atsikratyti rūpe...
nuotrauka
2020-06-01 07:55
Įvertinus gautas visuomenės pastabas ir pasiūlymus, Aplinkos ministerijos parengtas Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektas bus teikiamas Vyriausybei svarstyti. Terminas, kai buvo galima pareikšti atsiliepimus, baigėsi.
nuotrauka
2020-05-29 10:15
Nuo birželio 1 d. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) savo veiklą vykdys įprasta tvarka: atnaujinami ūkio subjektų planiniai ir neplaniniai patikrinimai darbo inspektoriams apsilankant patikros vietose.
nuotrauka
2020-05-29 08:27
AB „Grigeo Klaipėda“ Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos departamentui pateikė paraišką Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidimui pakeisti. Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą, prašydama, kad būtų sustabdyti nesavalaikiai veiksmai, siekian...
nuotrauka
2020-05-28 09:10
Statybos sąnaudų elementų kainos 2020 m. balandį, palyginti su kovu, padidėjo 0,3 proc.
nuotrauka
2020-05-28 08:50
Nuo š. m. gegužės 28 d. Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) priima paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės energijos technologijų, šilumos siurblių bei šilumos saugyklų – įrengimui daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, arba yra gav...
nuotrauka
2020-05-27 13:08
„BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ ir Kauno rajono savivaldybė pasirašė 15 metų viešosios ir privačios partnerystės (PPP) sutartį, pagal kurią fondas iki 2022 m. rudens įsipareigojo atnaujinti švietimo infrastruktūros objektus Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje.
nuotrauka
2020-05-26 14:41
Jonavoje šiais metais prasidės pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę statybos – gavusi Vyriausybės finansavimą, Jonavos rajono savivaldybė antradienį, gegužės 26 d., pasirašė sutartį dėl statybos darbų su viešojo pirkimo konkurso laimėtoja AB „Kauno tiltai“.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...