2019 spalio 18 d. penktadienis, 4:00
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Dažniausi negalavimai vasarą: kaip jų išvengti?  3

2014-08-04 10:00
Kasmet karštuoju periodu į sveikatos įstaigas plūsteli „vasariniais“ negalavimais besiskundžiantys pacientai. Tarp dažniausių sveikatos sutrikimų – perkaitimas, nudegimai, lauko darbų ar poilsio gamtoje metu patirtos traumos, vabzdžių įkandimai, alerginiai susirgimai. Vaistininkų ir medikų teigimu, daugelio vasarinių negalavimų galima išvengti pasirūpinus prevencinėmis priemonėmis ar tiesiog nepamirštant atsargumo. Tai rodo ir mažėjantis gyventojų, besiskundžiančių nudegimais nuo saulės, skaičius.
nuotrauka
Balkone karščio daugiau, negu pajėgus rodyti termometras. Portalo nuotr.


Pagausėjo perkaitimo atvejų

„Gyventojų sąmoningumas, nors ir pamažu, bet auga. Vis daugiau žmonių suvokia, kad saulės spinduliai ne tik skatina vitamino D gamybą, gerina medžiagų apytaką bei kraujotaką, bet ir gali sukelti nudegimų ir didina vėžinių susirgimų riziką, todėl daugeliui kremas nuo saulės, besiruošiant atostogoms gamtoje ar lauko darbams, tapo būtina priemone. Tuo pačiu kiek mažėja klientų, besiskundžiančių nuo intensyvių saulės vonių paraudusia ir skaudančia oda“, – pastebėjo vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Jūratė Švarcaitė.

Nepaisant to, nudegimai nuo saulės tebelieka tarp dažnų sveikatos sutrikimų vasaros metu. Pastarosiomis savaitėmis pagausėjo ir perkaitimo atvejų, kai skundžiamasi galvos skausmu, silpnumu ar net pykinimu.

Sveikatos specialistų teigimu, saugotis žalingo karščio ir saulės poveikio ypač būtina vyresniems, taip pat turintiems antsvorio gyventojams, žalingų įpročių mėgėjams. Itin svarbu vengti vidurdienio saulės – stengtis būti šešėlyje, nesiimti daug fizinių jėgų reikalaujančių lauko darbų. Jei nėra galimybės pasislėpti nuo saulės, reikėtų dėvėti visą kūną dengiančius, prakaitą gerai praleidžiančius drabužius.

Būtina vartoti daug skysčių

„Nepriklausomai nuo fizinio aktyvumo būtina vartoti daug skysčių, geriausia – paprasto ir mineralizuoto vandens, nes karštoje aplinkoje su prakaitu prarandama daug skysčių ir mineralinių medžiagų. Derėtų vengti riebių ir sunkiai virškinamų patiekalų, reiktų rinktis lieso pieno produktus, vaisius bei daržoves. Na, o mėgaujantis saule būtina naudoti apsauginį kremą, nepamiršti galvos apdangalo ir akinių nuo saulės. Prevencija ir atsargus elgesys visada kainuoja mažiau pastangų ir laiko nei patirtų negalavimų ar sužalojimų gydymas“, – sakė „Camelia“ vaistininkė J. Švarcaitė.

Vasarą pagausėja ir peršalimo atvejų, kai įkaitusį kūną skubama kuo sparčiau atvėsinti šaltame vandenyje ar įjungus kondicionierių. Dėl rizikingos veiklos taip pat neretai patiriamos nedidelės traumos, skelbiama vaistinių tinklo "Camelia" pranešime.  

Sveikata sutrinka dėl neapdairumo ir lėtinių ligų paūmėjimo

„Vasaros metu kur kas aktyvesnis ir gamtos poveikis mūsų sveikatai. Alerginių susirgimų padaugėja ne tik dėl žydinčių pievų augalų ar šienaujamos žolės – odos sudirginimą neretai sukelia ir žydintis vanduo, padidėjęs prakaitavimas, saulė“, – teigė J. Švarcaitė.

„MediCA klinikos“ šeimos gydytojos Ritos Keturakienės teigimu, prevencinėmis priemonėmis ypač turėtų pasirūpinti lėtinėmis ligomis sergantys gyventojai.

„Padažnėjusius negalavimus vasaros metu apskritai galime suskirstyti į dvi kategorijas – tai sveikatos sutrikimai dėl mūsų neapdairumo ir lėtinių ligų paūmėjimas. Pastaruoju atveju ypatingą dėmesį sveikatos priežiūrai ir prevencijai turėtų skirti širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, lėtinėmis plaučių ligomis sergantys pacientai", – įvardijo gydytoja. 

Dažniausi sveikatos sutrikimai vasarą*

Nr.

Negalavimas

Apsisaugojimo būdai

1.

Perkaitimai ir nudegimai nuo saulės

Saikingas mėgavimasis saulės voniomis ir fizine veikla karštuoju metu; gausus skysčių vartojimas; vidurdienio saulės vengimas; apsauginiai kremai.

2.

Vabzdžių įkandimai

Visą kūną dengiantys rūbai; apsauginiai repelentai.

3.

Traumos

Atsargus elgesys ir rizikingų veiklų vengimas.

4.

Alerginė sloga

Aplinkos, kurioje yra alergenų (pjaunama žolė, žydinčios pievos) vengimas; barjerinis tepalas.

5.

Alerginis dermatitas (odos sudirginimas)

Veiklos, kurioje galima susidurti su alergenais (žydintis vanduo, gausus prakaitavimas, saulės spinduliai), vengimas.

6.

Lėtinių ligų paūmėjimai

Buvimo saulėtoje ir kaitrioje aplinkoje vengimas; gausus vandens vartojimas; subalansuota mityba.

7.

Peršalimai

Staigių temperatūros pokyčių vengimas.

8.

Nudegimai nuo ugnies ar garų

Atsargus elgesys ir rizikingų veiklų vengimas.

 

* - duomenys parengti pagal besikreipiančiųjų į vaistines „Camelia“ gyventojų skaičių

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

termometras
2014-08-04 15:31
termometru gamintojai neprognozavo daugiau nei 50 laipsniu karščio. kaži kiek rodytu šis termometras dabar?
kondicionieriai
2014-08-04 14:23
šiais laikais be kondicionierių, niekaip neišsiversi.
balkonas
2014-08-04 13:08
vakare 23 val. balkono plytelės dar buvo tokos karštos, kad be šlepečių - niekaip...

Aktualijos

nuotrauka
2019-10-17 15:08
Tarptautinei energetikos bendrovei „Ignitis grupė“ priklausanti įmonė „NT Valdos“ spalio 17 d. įvykusiame aukcione pardavė du nekilnojamojo turto objektus Marijampolėje ir Trakuose, kurių bendra pardavimo kaina siekia 446 tūkst. eurų, įskaitant PVM. Aukcioną organizavo tarptautinė nekilnojamojo turt...
nuotrauka
2019-10-17 11:44
Šią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė tarptautinį daugiafunkcio centro konkursą. Ieškomas rangovas, kuris suprojektuotų bei pastatytų jau daugiau nei dešimtmetį gyventojų itin laukiamą modernią laisvalaikio ir sporto erdvę Gargždų mieste.
nuotrauka
2019-10-17 09:37,      papildyta 2019-10-17 12:08, Atnaujinta informacija
„Tai viena didžiausių ekologinių nelaimių pastaruoju metu, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, atvykęs į padangų perdirbimo įmonę Alytuje, kur tebegesinamas gaisras. – Aplinkos ministerija sieks, kad būtų nustatytos šio gaisro priežastys ir nubausti kaltininkai. Sustiprinsime visas prevencin...
nuotrauka
2019-10-17 09:22
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, atsižvelgdamas į Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo atleidžia Dianą Vilytę iš Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriaus pareigų.
nuotrauka
2019-10-16 16:23
Viešųjų pirkimų tarnyba, kaip rašoma pranešime, vis dažniau sulaukia klausimų, ar galima keisti pasirašytą viešojo pirkimo-pardavimo sutartį, kadangi subtiekėjai išreiškė pageidavimą, jog su jais būtų atsiskaityta tiesiogiai, nors nei pirkimo dokumentuose, nei pirkimo sutartyje tai nebuvo numatyta.
nuotrauka
2019-10-16 16:01
Savarankiškai dirbantiems asmenims siūloma taikyti tokias pat įmokų lubas kaip ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį. Tokiai Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisai trečiadienį pritarė Vyriausybė, tvirtinusi valstybės, savivaldybių ir „Sodros“ biudžetų projektus.
nuotrauka
2019-10-16 15:44,      papildyta 2019-10-16 16:15, Papildyta nauja informacija
Mažinant neapskaitytos ekonomikos mastą ir piktnaudžiavimus statybų sektoriuje, kiekvienas statybvietėje dirbantis žmogus privalės turėti statybininko saugos tapatybės identifikavimo kodą. Trečiadienį tokio kodo įteisinimui pritarė ministrų kabinetas. Tam dar turės pritarti Seimas.
nuotrauka
2019-10-16 09:28
Š. m. lapkričio 14 dieną įvyks 3-ioji skaitmeninės statybos konferencija „BIMLINK 2019“.
nuotrauka
2019-10-15 16:35
Didžioji dalis Lietuvos Respublikos Seimo priimtų Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo, Lietuvos Respublikos pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo ir Lietuvos Respublikos koncesijų įstatymo pakeitimo įstatymais num...
nuotrauka
2019-10-15 15:06
Statybos darbų viešuosiuose pirkimuose vyrauja mažiausios kainos kriterijus, o užsakovų numatomi biudžetai atsilieka net po kelerius metus. Tai vis labiau verčia ne tik sunerimti statybos rangovus, bet ir valstybei stabdyti ne vieną statybos darbų pirkimo konkursą ar net vykdomą projektą. Ar valstyb...
nuotrauka
2019-10-15 10:43
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) patvirtino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė konkurenciją ribojantį susitarimą komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo paslaugų sektoriuje ir kartelį sudariusioms bendrovėms „Ecoservice“ ir „Marijampolės švara“ skyrė adekvačias b...
nuotrauka
2019-10-15 10:17
Po daugiau kaip 30 metų pertraukos poilsiautojai Palangoje vėl gali mėgautis geriamu mineraliniu vandeniu iš vietinio gręžinio. Jį į kurortą sugrąžino sanatorija „Gradiali“, oficialiai atidariusi mineralinio vandens gręžinį sanatorijos teritorijoje.
nuotrauka
2019-10-15 09:49
Vilniaus apygardos teismas atmetė Visagino atominės elektrinės (VAE) buvusio direktoriaus R. V. apeliacinį skundą ir paliko galioti 2019 m. gegužės 2 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo jis pripažintas kaltu piktnaudžiavus tarnybine padėtimi. Teismas buvusiam VAE direktoriui skyrė...
nuotrauka
2019-10-15 09:48
Spalio 14 d. įvairių frakcijų atstovai Seime įregistravo įstatymų projektus, kuriais siekiama sudaryti prielaidas privalomos vadinamosios statybininko kortelės įvedimui, kad būtų galima efektyviau mažinti „šešėlį“ statybos sektoriuje, mažinti nelegalaus darbo mastą, didinti saugą statybvietėse ir su...
nuotrauka
2019-10-14 10:38
Lapkričio pabaigoje Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks aukcionai, kurių metu bus parduotas jo nuosavybės teise valdomas nekilnojamasis turtas. Už turtą gautos lėšos bus investuojamos į universiteto infrastruktūros gerinimą – sudarant sąlygas mokslininkams vykdyti aktualius tyrimus, o studentam...
nuotrauka
2019-10-14 10:28
10 proc. tvariosios energetikos verslo atstovų sudaro moterys – šiuos duomenis atskleidė pirmą kartą atlikta tokio pobūdžio 800 europiečių verslininkų profilių analizė. „EIT InnoEnergy“, visą Europą apimančio tvariosios energetikos inovacijų skatinimo tinklo, inicijuotas tyrimas taip pat parodė, jog...
nuotrauka
2019-10-14 10:01
Ne paslaptis, kad dėl spartėjančio gyvenimo tempo darosi vis sunkiau efektyviai konkuruoti darbo rinkoje. Lietuvoje kas antras darbdavys mano, kad surasti tinkamą darbuotoją yra pakankamai sudėtinga. Vis dėlto, rašoma KTU pranešime, technologijų atnešami pokyčiai, automatizuotos darbo vietos tampa į...
nuotrauka
2019-10-14 09:48
Pirmoji vieta skirta architektų biurui „DO Architects“, projekto autoriai: Gilma Teodora Gylytė, Andrė Baldišiūtė, Sabina Daugėlienė, Algimantas Neniškis, Domantas Baltrūnas, Gediminas Aismontas. Nugalėtojams atiteko 12 tūkst. eurų premija.
nuotrauka
2019-10-11 10:01
Teisingumo ministerijos parengtuose naujuose notarų įkainiuose numatyta, kad jaunoms šeimoms, perkančioms butą už skolintas lėšas, nereikėtų mokėti notarams jokio mokesčio už nekilnojamo turto įkeitimą (hipoteką), o našlaičiams, globojamiems vaikams kai kurios notarų paslaugos būtų nemokamos. Šis te...
nuotrauka
2019-10-11 09:44
Verslo įmonės jau planuoja kitus metus: atnaujinamos strateginės kryptys, planuojami biudžetai, peržiūrimos sutartys su tiekėjais, ieškoma bendradarbiavimo galimybių, padėsiančių prisitaikyti prie kintančių rinkos sąlygų ir klientų lūkesčių. Ekspertai pastebi, kad sprendimai kartais gali būti ir net...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...