2020 birželio 5 d. penktadienis, 8:33
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Dėl buvusios statybų inspekcijos vadovės galimo interesų konflikto kreiptasi į etikos komisiją

2017-07-18 13:17,      Papildyta Statybos inspekcijos atstovų komentaru 2017-07-20 13:40
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Mykolas Majauskas kreipėsi į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl ilgametės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) vadovės, o dabar advokatų kontoros „Sorainen“ ekspertės Lauros Nalivaikienės galimo Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimo.
nuotrauka
Laura Nalivaikienė. Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,
Sorainen, advokatų kontora,

Pranešama, kad devynerius metus VTPSI vadovavusi L. Nalivaikienė šių metų pradžioje pradėjusi dirbti advokatų kontoroje ryšių su buvusiais pavaldiniais nenutraukė. Jos atstovaujama kontora gina „Misionierių sodų“ projekto vystytojus, o kontoros advokatai bylinėjasi su ta pačia VTPSI. Iš viešojoje erdvėje publikuojamos informacijos paaiškėjo, kad L. Nalivaikienė nuolat bendravo su savo buvusiais pavaldiniais, telefonu kalbėjosi su įvairių inspekcijos skyrių vadovais.

Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 20 str. pirmoji dalis nurodo, jog „asmuo, nustojęs eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, vienerius metus negali atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje institucijoje, kurioje jis paskutinius metus dirbo”, o trečioji to paties straipsnio dalis teigia, jog „asmeniui, dirbančiam valstybinėje tarnyboje, neleidžiama turėti tarnybinių santykių su anksčiau valstybinėje tarnyboje dirbusiu asmeniu, kuriam taikomi šio straipsnio 1 dalies apribojimai”. 

„Labai tikiuosi, jog VTEK šį atvejį išnagrinės labai atidžiai ir principingai, nes tai tikrai ne vienintelė situacija, kai buvę valstybės tarnautojai, naudodamiesi tarnybinėmis pažintimis, siekia asmeninės naudos pažeisdami viešų ir privačių interesų derinimo nuostatas. Tai turi būti pamoka ir šiuo metu einantiems pareigas valstybės tarnautojams deklaruoti tarnybinius santykius su buvusiais kolegomis. Įstatymas aiškiai nurodo, jog vienerių metų laikotarpiu tarnybiniai santykiai su buvusiais bendradarbiais, kuriems taikomas „atšalimo periodas“ yra neleidžiami ir turi būti deklaruojami“, – teigė M. Majauskas.

TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė, jog tokios situacijos pagrįstai kelia visuomenės nepasitikėjimą ir sukuria abejones dėl procesų skaidrumo.

„Statybų sektorius, ypač sostinėje, yra jautrus klausimas. Piliečiams nuolat kyla pagrįstų abejonių dėl vykdomų naujų projektų, užstatymo tankio ir derinimo procedūrų. Konkrečiai ši situacija – skambučiai buvusiems pavaldiniams ir skyrių vadovams – iliustruoja galimai daromą poveikį atsakingoms institucijoms ir bendrą visuomenės nepasitikėjimo nuotaiką kai kuriais projektų vystytojais“. 

Statybos inspekcija kreipėsi į VTEK

Tuo tarpu, VTPSI kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) prašydama ištirti viešojoje erdvėje pateiktą informaciją apie galimą viešųjų ir privačių interesų konfliktą.

2017 m. liepos 18 d. interneto erdvėje pasirodė publikacija, kurioje skelbiama informacija, kad buvusi ilgametė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (toliau – Inspekcija) vadovė Laura Nalivaikienė iki šiol telefonu bendrauja su Inspekcijos darbuotojais ir galimai pažeisdama teisės aktų reikalavimus teiraujasi jų informacijos apie advokatų kontorai „Sorainen“, kurioje šiuo metu dirba, aktualius objektus (statybas), kurių statybos valstybinę priežiūrą vykdo Inspekcija.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymu, asmuo, nustojęs eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, vienerius metus negali atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje institucijoje, kurioje jis paskutinius metus dirbo. Minėtu įstatymu reglamentuota, kad asmeniui, dirbančiam valstybinėje tarnyboje, neleidžiama turėti tarnybinių santykių su anksčiau valstybinėje tarnyboje dirbusiu asmeniu, kuriam taikomi Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo apribojimai.

„Skaidri ir efektyvi teritorijų planavimo ir statybos valstybinė priežiūra yra vienas iš pagrindinių naujos Inspekcijos vadovybės prioritetų“, – sako laikinai einanti VTPSI viršininko pareigas Eglė Kuklierienė.

VTEK prašoma įvertinti aplinkybes ir pradėti tyrimą dėl galimo viešųjų ir privačių interesų derinimo konflikto.

Daugiau skaitykite: Statybos inspekciją palieka jos vadovė Laura Nalivaikienė

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2020-05-27 10:50
KLAUSIMAS. Moteris gyvena keturbutyje ir vienintelė yra išsipirkusi žemę. Garažas stovi jos sklype, kurio kita dalis priklauso savivaldybei. Bet garažas nėra įregistruotas, nors pastatytas jau seniai. Jis stovi prie pat tvoros kaimynų. Kokių dokumentų reikia ir kur kreiptis dėl jo įteisinimo?
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-19 09:06
Statybos inspekcijos atliktos visuomenės nuomonės apklausos rezultatai atskleidė, kad net 75 proc. apklaustųjų nežino, kur kreiptis dėl statybą leidžiančio dokumento išdavimo (SLD). Tiesa, net ir tie 25 proc. respondentų, kurie teigė manantys, kad žino, kas išduoda SLD, įvardindami, kas šį dokumentą...
nuotrauka
2020-05-05 09:52
Nulinė dovanų politika, viešai skelbiami duomenys apie padalinių vadovų planuojamus susitikimus, anoniminė dėžutė, skirta pranešti apie kolegų galimai neteisėtus veiksmus, nauji teisėtumo kontrolės įgaliojimai Vidaus tyrimų skyriui – ir tai tik dalis Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos insp...
nuotrauka
2020-04-28 09:41
KLAUSIMAS. Kokiu reikia dokumentų, norint statyti 20 kv. m priestatą prie sodo namelio, kurio plotas – 37 kv. m? Sodo nameliui yra parengtas projektas.
nuotrauka
2020-04-24 08:00
KLAUSIMAS. Vienoje iš Ukmergės rajono sodininkų bendrijų pastatytas biotualetas. Jis įkurdintas vos 50 cm atstumu nuo kaimyninio sklypo ribos. Kokiu atstumu nuo kaimyninio sklypo galima sgttatyti lauko tualetus. Ką daryti, kai kaimynams nepavyksta susitarti?
nuotrauka
2020-04-22 11:16
KLAUSIMAS. Kokie dokumentai reikalingi, norint įsirengti stoglangius daugiabučiame mediniame name? Ar užtenka 51% savininkų sutikimų? Ar reikalingas projektas, statybos leidimas ir pan.? Kokie teisės aktai reglamentuoja stoglangių įrengimą? Namas yra dviejų aukštų su palėpe, kurioje per visą plotą į...
nuotrauka
2020-04-09 10:55
KLAUSIMAS. Ar galima sodų bendrijoje statyti dviejų butų gyvenamąjį namą?
nuotrauka
2020-03-30 13:39
KLAUSIMAS. Kaimo vietovėje yra 50 aru namų valdos sklypas. Skaitytojas teiraujasi, kokiomis sąlygomis gali statyti pagalbines (be komunikacijų) 40 kv. m patalpas, kurių aukštis – apie 3,5 m. Ar reikia leidimų?
nuotrauka
2020-03-19 09:51
Statybos inspekcija informuoja, kad statinių projektų tikrinimo, statybą leidžiančių dokumentų išdavimo, deklaracijų apie statybos užbaigimą tvirtinimo, pažymų apie statybą be esminių nukrypimų nuo statinio projekto sprendinių išdavimo ir kitos nuotoliniu būdu informacinės sistemos „Infostatyba“ pri...
nuotrauka
2020-02-25 07:33
KLAUSIMAS. Ar galima 12 arų sklype statyti metalinį jūrinį konteinerį? Jei taip, tai kokio maksimalaus dydžio jis gali būti, ar galima statyti du tokius konteinerius? Skaitytojas planuoja statyti šiame sklype gyvenamąjį namą, tad konteineriai būtų kaip sandėlys įrankiams ir medžiagoms laikyti.
nuotrauka
2020-02-24 10:07
KLAUSIMAS. Per koki laikotarpį turi būti priduotas daugiabutis namas po renovacijos?
nuotrauka
2020-02-21 14:39
KLAUSIMAS. Ar reikia statybos leidimo, norint kaime lauko virtuvę paversti gyvenamuoju namu, t.y. įrengti gyvenamąsias patalpas pristatant antrą aukštą? Ar reikia projekto, kas turi teisę tikrinti jau pastatytus panašius pastatus, ar reikia ugniagesių tarnybos akto ir pan. Ar reikia tokį pastatą reg...
nuotrauka
2020-02-20 10:51
KLAUSIMAS. Sklypas mieste ribojasi su kaimyniniu sklypu, kuriame pastatytas dvibutis kotedžas. Vienas iš kotedžo gyventojų sugalvojo pasistatyti atvežamą jau surinktą pirtį. Jo kotedžo dalies sklypas yra pietinėje mūsų sklypo pusėje. Kokiu atstumu nuo mūsų sklypo ribos kaimynas gali statyti pirtį?
nuotrauka
2020-02-19 15:34
Siekdama užtikrinti, kad Lietuvoje statomi ir (ar) remontuojami statiniai būtų saugūs, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kokių reikalavimų turi laikytis gyventojai, kurie planuoja atlikti daugiabučio namo laikančiųjų sien...
nuotrauka
2020-01-14 10:38
KLAUSIMAS. Kokiu atstumu nuo sklypą ribojančios tvoros kaimyniniame sklype gali būti sandėliuojami daiktai arba prekės, „turint omeny, kad krūvos siekia 6 metrus visu perimetru ar net virsta per tvorą“.
nuotrauka
2019-12-30 09:39
KLAUSIMAS. Daugiabutyje balkoną galima įsistiklinti parengus projektą ir gavus 50+1 namo gyventojų sutikimą bei leidimą iš savivaldybės. Ar tas galioja ir naujos statybos namams ?
nuotrauka
2019-12-27 09:41
KLAUSIMAS. Ar žemės ūkio paskirties sklype, kuriame yra suformuotas kelio servitutas, tame servitute galima rengti kelio statybos projektą? Kokie būdai per pievą pasidaryti kelią su kieta (žvyro, skaldos, asfalto) danga?
nuotrauka
2019-12-13 07:38
KLAUSIMAS. Nusipirkome pradėtą statyti namą, statybos leidimas išduotas 2008 metais. Šiuo metų norim tęsti statybas, statybų leidimas pasibaigęs. Norėtume pakoreguoti vidaus sienas. Ar reikėtų projekto koregavimo? Skambinau architektams, jie teigia, jog reikia techninio projekto. Ar tikrai taip?
nuotrauka
2019-12-04 16:10,      papildyta 2019-12-05 10:53, patikslinta informacija
KLAUSIMAS. Padarytas ūkininko sodybos ir ūkinio pastato iki 80 m² planas bei atiduotas derinti ir gauti statybos leidimą. Tačiau klausėjas persigalvojo – ūkinį pastatą norėtų statyti kitoj vietoj, negu nurodyta plane. Ar tokiu atveju reikia daryti naują planą, ar užtenka pakeitimų. Gal yra koks nors...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...