2020 rugsėjo 25 d. penktadienis, 21:57
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Dėl buvusios statybų inspekcijos vadovės galimo interesų konflikto kreiptasi į etikos komisiją

2017-07-18 13:17,      Papildyta Statybos inspekcijos atstovų komentaru 2017-07-20 13:40
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Mykolas Majauskas kreipėsi į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl ilgametės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) vadovės, o dabar advokatų kontoros „Sorainen“ ekspertės Lauros Nalivaikienės galimo Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimo.
nuotrauka
Laura Nalivaikienė. Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,
Sorainen, advokatų kontora,

Pranešama, kad devynerius metus VTPSI vadovavusi L. Nalivaikienė šių metų pradžioje pradėjusi dirbti advokatų kontoroje ryšių su buvusiais pavaldiniais nenutraukė. Jos atstovaujama kontora gina „Misionierių sodų“ projekto vystytojus, o kontoros advokatai bylinėjasi su ta pačia VTPSI. Iš viešojoje erdvėje publikuojamos informacijos paaiškėjo, kad L. Nalivaikienė nuolat bendravo su savo buvusiais pavaldiniais, telefonu kalbėjosi su įvairių inspekcijos skyrių vadovais.

Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 20 str. pirmoji dalis nurodo, jog „asmuo, nustojęs eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, vienerius metus negali atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje institucijoje, kurioje jis paskutinius metus dirbo”, o trečioji to paties straipsnio dalis teigia, jog „asmeniui, dirbančiam valstybinėje tarnyboje, neleidžiama turėti tarnybinių santykių su anksčiau valstybinėje tarnyboje dirbusiu asmeniu, kuriam taikomi šio straipsnio 1 dalies apribojimai”. 

„Labai tikiuosi, jog VTEK šį atvejį išnagrinės labai atidžiai ir principingai, nes tai tikrai ne vienintelė situacija, kai buvę valstybės tarnautojai, naudodamiesi tarnybinėmis pažintimis, siekia asmeninės naudos pažeisdami viešų ir privačių interesų derinimo nuostatas. Tai turi būti pamoka ir šiuo metu einantiems pareigas valstybės tarnautojams deklaruoti tarnybinius santykius su buvusiais kolegomis. Įstatymas aiškiai nurodo, jog vienerių metų laikotarpiu tarnybiniai santykiai su buvusiais bendradarbiais, kuriems taikomas „atšalimo periodas“ yra neleidžiami ir turi būti deklaruojami“, – teigė M. Majauskas.

TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė, jog tokios situacijos pagrįstai kelia visuomenės nepasitikėjimą ir sukuria abejones dėl procesų skaidrumo.

„Statybų sektorius, ypač sostinėje, yra jautrus klausimas. Piliečiams nuolat kyla pagrįstų abejonių dėl vykdomų naujų projektų, užstatymo tankio ir derinimo procedūrų. Konkrečiai ši situacija – skambučiai buvusiems pavaldiniams ir skyrių vadovams – iliustruoja galimai daromą poveikį atsakingoms institucijoms ir bendrą visuomenės nepasitikėjimo nuotaiką kai kuriais projektų vystytojais“. 

Statybos inspekcija kreipėsi į VTEK

Tuo tarpu, VTPSI kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) prašydama ištirti viešojoje erdvėje pateiktą informaciją apie galimą viešųjų ir privačių interesų konfliktą.

2017 m. liepos 18 d. interneto erdvėje pasirodė publikacija, kurioje skelbiama informacija, kad buvusi ilgametė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (toliau – Inspekcija) vadovė Laura Nalivaikienė iki šiol telefonu bendrauja su Inspekcijos darbuotojais ir galimai pažeisdama teisės aktų reikalavimus teiraujasi jų informacijos apie advokatų kontorai „Sorainen“, kurioje šiuo metu dirba, aktualius objektus (statybas), kurių statybos valstybinę priežiūrą vykdo Inspekcija.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymu, asmuo, nustojęs eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, vienerius metus negali atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje institucijoje, kurioje jis paskutinius metus dirbo. Minėtu įstatymu reglamentuota, kad asmeniui, dirbančiam valstybinėje tarnyboje, neleidžiama turėti tarnybinių santykių su anksčiau valstybinėje tarnyboje dirbusiu asmeniu, kuriam taikomi Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo apribojimai.

„Skaidri ir efektyvi teritorijų planavimo ir statybos valstybinė priežiūra yra vienas iš pagrindinių naujos Inspekcijos vadovybės prioritetų“, – sako laikinai einanti VTPSI viršininko pareigas Eglė Kuklierienė.

VTEK prašoma įvertinti aplinkybes ir pradėti tyrimą dėl galimo viešųjų ir privačių interesų derinimo konflikto.

Daugiau skaitykite: Statybos inspekciją palieka jos vadovė Laura Nalivaikienė

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2020-09-18 10:54
Pakeitus teisės aktus, kaip praneša Statybos inspekcija, nebeliko reikalavimo gauti statybą leidžiantį dokumentą statant ar rekonstruojant nesudėtingąjį statinį upėje ar jos dalyje, kuri įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių ar jų ruožų sąrašą.
nuotrauka
2020-09-07 16:24
Statybos įstatyme nustatyti atvejai, kai statyba užbaigiama statytojui ar jo teises ir pareigas perėmusiam asmeniui surašant deklaraciją apie statybos užbaigimą, ją patvirtinant ir įregistruojant Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekci...
nuotrauka
2020-09-07 10:50
Išsiaiškinti, ar planuojamų naujų statinių statybai reikia gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD), statybos proceso dalyviai ir gyventojai jau gali vos per kelias sekundes – tereikia pasinaudoti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) įdiegtu ele...
nuotrauka
2020-08-28 13:48
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) pastebi, kad vis dar neišvengiama pažeidimų, kai netinkamai ar atmestinai tvarkomas statybos darbų žurnalas: apie statybvietėje vykdytus darbus įrašoma gerokai vėluojant, kartais visai pamirštama tai padaryti, pasitaiko atv...
nuotrauka
2020-08-27 10:48
Statybų teisės normoms dažniausiai nusižengiama, kaip informavo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI), didžiuosiuose šalies miestuose. Beveik pusė pernykščių savavališkos statybos aktų (iš viso 318) buvo surašyta Kaune (79) ir Vilniuje (70). Kaunas ir šiemet lenkia sostinę. ...
nuotrauka
2020-08-25 12:11
Nukritusi Lazdynuose esančios Architektų gatvės daugiabučio namo penkiolikto aukšto balkono gelžbetoninė plokštė atkreipė visuomenės dėmesį į pastatų konstrukcijų deformacijas ir galimas tokių defektų pasekmes.
nuotrauka
2020-08-20 15:47
Reido metu Kaune, Kaimelės g., Statybos inspekcijos specialistai užfiksavo savavališkai pradėtas gyvenamųjų namų statybas: viename iš sklypų įrengti trijų gyvenamųjų namų pamatai, vienas namas pradėtas mūryti, du namai jau sumūryti, įrengti jų stogai.
nuotrauka
2020-08-06 09:03
KLAUSIMAS. Sodo namelis, esantis Jiesios draustinyje, rekonstruojamas ir didinamas – iš 40 kv. m į 112 kv. m su mansarda. Statybos leidimas išduotas 2007 m. ( B energinio naudingumo). Ar galimi ir kokie projekto pakeitimai?
nuotrauka
2020-07-14 10:24
KLAUSIMAS. Per sodininkų bendrijos sklypą eina elektros laidai. Ar galima tokiame sklype statyti namą? Namas pastatytas prie pat sodo sklypo ribos. Tarp gretimų sklypų, kurių viename pastatytas minimas namas, eina 80 cm pločio melioracijos griovys. Ar šiuo atveju privalu laikytis 3 m atstumo?
nuotrauka
2020-07-02 10:38
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atkreipia dėmesį, kad 2020 m. liepos 1 d. įsigaliojo nauji rinkliavų dydžiai už Statybos inspekcijos teikiamas paslaugas. Pareiškėjai, teikdami Statybos inspekcijai prašymus dėl paslaugų teikimo, ...
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-17 12:08
KLAUSIMAS. Planuojama keisti stogo dangą (iš asbestinio į skardinę dangą), nekeičiant stogo formos, nedidinant jo ir nekeičiant stogo konstrukcijų. Daugiabutis namas yra Kauno mieste – 6 butų, dviejų aukštų. Ar reikalingas projektas, ar reikia gauti statybos leidimą?
nuotrauka
2020-06-11 15:35
KLAUSIMAS. Daugiabutyje kaimynai, gyvenantys virš senyvo amžiaus sergančio žmogaus, įrengė grindis nesilaikydami technologinių reikalavimų, t.y. nedėjo garso izoliacijos. Taigi kiekvienas žingsnis ir juolab vaiko žaidimai, daiktų stumdymas bei ridenimas „varo iš proto“ apačioje gyvenančius žmones. J...
nuotrauka
2020-06-11 11:30
KLAUSIMAS. Nuosavame komercinės paskirties žemės sklype su detaliajam plane numatytu individualiu įvažiavimu norime statyti automobilių aptarnavimo patalpas su dviem darbo vietomis (šeimos verslas). Kokių atstumų reikia laikytis nuo gyvenamųjų namų?
nuotrauka
2020-06-11 08:33
Pirmasis ir būtinas žingsnis prieš pradedant statyti, rekonstruoti, griauti ar atnaujinti (modernizuoti) pastatus, primena Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, – pranešimas apie statybos pradžią.
nuotrauka
2020-06-10 08:01
KLAUSIMAS. Sūnus gyvena mediniame, sename trijų butų name Kauno mieste. Vidus sutvarkytas, o išorė prašosi tvarkoma. Kaimynai investuoti ir tvarkytis nesutinka. Ar gali sūnus renovuoti, apšiltinti savo namo dalį? Ar tam reikalingi leidimai, jei taip – kur kreiptis?
nuotrauka
2020-06-09 15:20
Kadangi šiltnamių statyba – neatsiejama vasaros sezono dalis, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pastaruoju metu sulaukia nemažai klausimų apie šių statinių statybą. Gyventojai teiraujasi, kokiu atstumu nuo sklypo ribos galima stat...
nuotrauka
2020-05-27 10:50
KLAUSIMAS. Moteris gyvena keturbutyje ir vienintelė yra išsipirkusi žemę. Garažas stovi jos sklype, kurio kita dalis priklauso savivaldybei. Bet garažas nėra įregistruotas, nors pastatytas jau seniai. Jis stovi prie pat tvoros kaimynų. Kokių dokumentų reikia ir kur kreiptis dėl jo įteisinimo?
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-19 09:06
Statybos inspekcijos atliktos visuomenės nuomonės apklausos rezultatai atskleidė, kad net 75 proc. apklaustųjų nežino, kur kreiptis dėl statybą leidžiančio dokumento išdavimo (SLD). Tiesa, net ir tie 25 proc. respondentų, kurie teigė manantys, kad žino, kas išduoda SLD, įvardindami, kas šį dokumentą...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...