2019 lapkričio 13 d. trečiadienis, 8:51
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Dėl buvusios statybų inspekcijos vadovės galimo interesų konflikto kreiptasi į etikos komisiją

2017-07-18 13:17,      Papildyta Statybos inspekcijos atstovų komentaru 2017-07-20 13:40
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Mykolas Majauskas kreipėsi į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl ilgametės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) vadovės, o dabar advokatų kontoros „Sorainen“ ekspertės Lauros Nalivaikienės galimo Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimo.
nuotrauka
Laura Nalivaikienė. Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,

Pranešama, kad devynerius metus VTPSI vadovavusi L. Nalivaikienė šių metų pradžioje pradėjusi dirbti advokatų kontoroje ryšių su buvusiais pavaldiniais nenutraukė. Jos atstovaujama kontora gina „Misionierių sodų“ projekto vystytojus, o kontoros advokatai bylinėjasi su ta pačia VTPSI. Iš viešojoje erdvėje publikuojamos informacijos paaiškėjo, kad L. Nalivaikienė nuolat bendravo su savo buvusiais pavaldiniais, telefonu kalbėjosi su įvairių inspekcijos skyrių vadovais.

Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 20 str. pirmoji dalis nurodo, jog „asmuo, nustojęs eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, vienerius metus negali atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje institucijoje, kurioje jis paskutinius metus dirbo”, o trečioji to paties straipsnio dalis teigia, jog „asmeniui, dirbančiam valstybinėje tarnyboje, neleidžiama turėti tarnybinių santykių su anksčiau valstybinėje tarnyboje dirbusiu asmeniu, kuriam taikomi šio straipsnio 1 dalies apribojimai”. 

„Labai tikiuosi, jog VTEK šį atvejį išnagrinės labai atidžiai ir principingai, nes tai tikrai ne vienintelė situacija, kai buvę valstybės tarnautojai, naudodamiesi tarnybinėmis pažintimis, siekia asmeninės naudos pažeisdami viešų ir privačių interesų derinimo nuostatas. Tai turi būti pamoka ir šiuo metu einantiems pareigas valstybės tarnautojams deklaruoti tarnybinius santykius su buvusiais kolegomis. Įstatymas aiškiai nurodo, jog vienerių metų laikotarpiu tarnybiniai santykiai su buvusiais bendradarbiais, kuriems taikomas „atšalimo periodas“ yra neleidžiami ir turi būti deklaruojami“, – teigė M. Majauskas.

TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė, jog tokios situacijos pagrįstai kelia visuomenės nepasitikėjimą ir sukuria abejones dėl procesų skaidrumo.

„Statybų sektorius, ypač sostinėje, yra jautrus klausimas. Piliečiams nuolat kyla pagrįstų abejonių dėl vykdomų naujų projektų, užstatymo tankio ir derinimo procedūrų. Konkrečiai ši situacija – skambučiai buvusiems pavaldiniams ir skyrių vadovams – iliustruoja galimai daromą poveikį atsakingoms institucijoms ir bendrą visuomenės nepasitikėjimo nuotaiką kai kuriais projektų vystytojais“. 

Statybos inspekcija kreipėsi į VTEK

Tuo tarpu, VTPSI kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) prašydama ištirti viešojoje erdvėje pateiktą informaciją apie galimą viešųjų ir privačių interesų konfliktą.

2017 m. liepos 18 d. interneto erdvėje pasirodė publikacija, kurioje skelbiama informacija, kad buvusi ilgametė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (toliau – Inspekcija) vadovė Laura Nalivaikienė iki šiol telefonu bendrauja su Inspekcijos darbuotojais ir galimai pažeisdama teisės aktų reikalavimus teiraujasi jų informacijos apie advokatų kontorai „Sorainen“, kurioje šiuo metu dirba, aktualius objektus (statybas), kurių statybos valstybinę priežiūrą vykdo Inspekcija.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymu, asmuo, nustojęs eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, vienerius metus negali atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje institucijoje, kurioje jis paskutinius metus dirbo. Minėtu įstatymu reglamentuota, kad asmeniui, dirbančiam valstybinėje tarnyboje, neleidžiama turėti tarnybinių santykių su anksčiau valstybinėje tarnyboje dirbusiu asmeniu, kuriam taikomi Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo apribojimai.

„Skaidri ir efektyvi teritorijų planavimo ir statybos valstybinė priežiūra yra vienas iš pagrindinių naujos Inspekcijos vadovybės prioritetų“, – sako laikinai einanti VTPSI viršininko pareigas Eglė Kuklierienė.

VTEK prašoma įvertinti aplinkybes ir pradėti tyrimą dėl galimo viešųjų ir privačių interesų derinimo konflikto.

Daugiau skaitykite: Statybos inspekciją palieka jos vadovė Laura Nalivaikienė

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2019-11-04 11:23
KLAUSIMAS. Ar privaloma daryti grunto geologinį tyrimą, statant individualų namą?
nuotrauka
2019-10-21 09:15
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) primena apie privalomus inžinerinius geologinius ir geotechninius tyrimus (IGG), kurie turi būti atlikti rengiant statybos, rekonstravimo ir tvarkybos darbų projektus, taip pat kapitalinio remonto projektus, kai keičiamos pamatų konstruk...
nuotrauka
2019-10-17 10:24
KLAUSIMAS. Koks atstumas turi būti nuo autoserviso iki gyvenamųjų pastatų ar sklypų? Ar statant autoservisą reikia kaimynų sutikimo?
nuotrauka
2019-10-11 09:06
KLAUSIMAS. Ar užbaigus stogo kapitalinį remontą, reikia pateikti tai patvirtinančius dokumentus Statybos inspekcijai pagal projektą, kurio autorius miręs? 2016 m. rangovas darbus atliko pagal projektą. Ar reikalinga registracija Registrų centre? Registrų centras atsisako registruoti pusės namo stogo...
nuotrauka
2019-10-09 09:50
KLAUSIMAS. Ar reikia statybą leidžiančio dokumento, norint iš dvišlaičio stogo padaryti vienšlaitį?
nuotrauka
2019-10-08 09:31
Kaip skelbia Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos, modernizavus statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą „Infostatyba“, ji taps kur kas patogesnė naudotis.
nuotrauka
2019-10-07 16:15
KLAUSIMAS. Koks turi būti minimalus statomos tvoros atstumas nuo kadastre įteisintos ribos tarp kaimyninių sodininkų bendrijos sklypų, jei nerandama gretimo sklypo savininko ir neįmanoma susiderinti dėl bendros vakarinės ekspozicijos tvoros?
nuotrauka
2019-08-08 15:36
Sienas griauti galima. Tačiau reikia žinoti, kokias ir kaip. Apie tai – Statybos inspekcija.
nuotrauka
2019-08-05 16:05
Paprastai, kai vieno sklypo savininkai imasi reljefo pertvarkymų, kitiems kyla problemų. Ką daryti?
nuotrauka
2019-08-02 11:49
Portalo skaitytojas iš Kanados nusipirko angarą ir pastatė jį broliui priklausančiame sklype. Jis teiraujasi, kokių dokumentų reikia, kad statyba būtų teisėta.
nuotrauka
2019-06-27 09:18
Šeima planuoja statyti 2 grupės nesudėtingą statinį – namą, kurio plotas sieks iki 80 kv. metrų. Tačiau būsimieji namo savininkai suabejojo, ar jiems privaloma aukšta energinio naudingumo klasė.
nuotrauka
2019-06-14 14:45
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) atkreipia gyventojų dėmesį, kad pastebėjus pastato išorinių ar vidinių sienų įtrūkius ar skilimus jokiu būdu nereikėtų numoti ranka. Inspekcijos specialistai pažymi, kad bet kokios pastato deformacijos turi būti skubiai ištirtos įvertina...
nuotrauka
2019-06-12 10:40
Ar galima prie savo nuosavo namo, esančio kaimo vietovėje, pristatyti 8 kv. metrų priestatą, kuris būtų sujungtas su namu? Kokių dokumentų reikia tokiai statybai?
nuotrauka
2019-06-10 14:32
Kaip teisėtai pasistatyti pirtelę, kurios plotas – iki 80 kv. metrų, žemės ūkio paskirties sklype?
nuotrauka
2019-06-06 15:59
Septynių savivaldybių administracijų atstovai dalyvavo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (VTPSI) surengtame pasitarime, kuriame diskutavo probleminiais statybą leidžiančių dokumentų išdavimo klausimais. VTPSI pažymi, kad aktyvesnis bendradarbiavimas su savivaldybių administr...
nuotrauka
2019-05-31 10:34
Kokių dokumentų reikia, norint statyti iki 50 kv. m garažą, jeigu jis planuojamas namų valdos sklype arba prie namo kaimo vietovėje?
nuotrauka
2019-05-30 15:20
Bendras pastato plotas lemia, kokiai pastatų grupei jis priskirtinas ir kokių dokumentų reikia jį statant, renovuojant. Tačiau ar į bendrą plotą skaičiuojamas ir rūsys?
nuotrauka
2019-05-09 16:12
Ką daryti, kai statybų leidimas išduotas 2008 metais, namo projekto nėra – yra tik techninis projektas. Ar reikalingas darbo projektas, ar jį turi rengti tas pats architektas, kuris rengė visą namo projektą rengė?
nuotrauka
2019-05-09 15:13
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) pradėjo tyrimą dėl pastato K. Petrausko g. 38, Kaune, deformacijų ir šiame pastate vykdytų galimai savavališkos statybos darbų.
nuotrauka
2019-04-11 10:41
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) informuoja, kad nuo birželio 1 d. kartu su prašymu išduoti statybos užbaigimo aktą ar patvirtinti deklaraciją apie statinio statybos užbaigimą bus privaloma pateikti ir statinio techninį pasą (techninę apskaitos kortelę) ar pastato techn...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja