2020 spalio 22 d. ketvirtadienis, 6:02
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Dešimt patarimų perkant būstą

2016-09-23 12:08
Ženkliai augant parduodamų naujos statybos butų skaičiui Vilniuje, specialistai pataria neskubėti ir atlikti pagrindinius žingsnius, lemsiančius pirkinio sėkmę.
nuotrauka
„Jeigu daugiabučio kiemo ir žaliųjų erdvių kūrimu rūpinosi profesionalūs landšafto specialistai, tai sprendiniai bus apgalvoti ir neteks ateityje už juos mokėti didelių mokesčių“. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Skaičiuojama, kad nuo metų pradžios Vilniuje parduota daugiau nei 1700 naujos statybos butų. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, pardavimai išaugo ketvirtadaliu. Nepaisant didėjusių pardavimų, šiuo metu pasiūla NT būstų rinkoje išlieka didelė – pirkėjas gali rinktis iš daugiau kaip 3400 naujos statybos butų Vilniuje. „MG Valdos“ pardavimų vadovas Mantas Umbrasas pateikia dešimt patarimų, kaip išsirinkti tinkamą, poreikius atitinkantį būstą, kad netektų gailėtis.

1. Atsakykite sau, ko ieškote

Renkantis būstą svarbiausia realiai įvertinti savo poreikius, nebijoti jais pasidalinti su pardavėju ir jokiu būdu nesivadovauti stereotipais. Kaip rodo praktika, būsto poreikiai yra labai individualūs, tad prieš renkantis, reikia gerai įvertinti savo gyvenimo būdą, kasdienes šeimos tradicijas, pomėgius ir poreikius. Juk vienai šeimai ypač svarbu, kad bute butų didelis erdvus valgomasis, kuriame susėdama kas vakarą ilgiems pašnekesiams prie vakarienės, o kitai – atstumas iki mėgstamiausių restoranų ir kavinių.


2. Pasidarykite namų darbus

Prieš priimant sprendimą, norimą įsigyti būstą verta palyginti su 3-4 patinkančiais projektais, pasidomėti bankų teikiamų paskolų sąlygomis. Vienas iš svarbiausių dalykų – teisingas biudžeto nusistatymas. „Pirkėjas turi tiksliai įsivardyti, kiek jis pasiryžęs mokėti už norimą turtą, išsiaiškinti rinkoje vyraujančias kainas, įvertinti banko siūlomas sąlygas paskolos gavimui bei kiek teks mokėti pabrangus palūkanoms“, – sako M. Umbrasas.

3. Įvertinkite perspektyvą

Perkant būstą būtina įsitikinti, ar jis bus paklausus ateityje. Pasak M. Umbraso, būsto likvidumą vertinti reikėtų per nuomos arba pardavimo prizmę, įsivertinant, ar rinkoje šiuo metu yra daug analogiškų butų, ar pasiūla mažesnė. Įvertinti perspektyvą taip pat padės ir plėtojamo daugiabučio sprendimų unikalumas bei naudojamų medžiagų kokybiškumas ar net tai, kiek naujos statybos projektų yra aplink.

4. Pasidomėkite, kiek kainuos būsto išlaikymas

Perkant būstą reikia nepamiršti pasidomėti tuo, kiek reikės mokėti už komunalines paslaugas ir jo išlaikymą, t.y. kiek kainuoja šiukšlių išvežimas, lifto, aplinkos priežiūra bei kitos paslaugos. Kai perkamas butas yra naujai pastatytame name ir neturi mokesčių mokėjimo istorijos, tuomet reikėtų palyginti mokesčius kituose to paties plėtotojo projektuose.

„Mokesčių dydis priklauso ir nuo plėtotojo pasirinktų sprendimų. Jeigu daugiabučio kiemo ir žaliųjų erdvių kūrimu rūpinosi profesionalūs landšafto specialistai, tai sprendiniai bus apgalvoti ir neteks ateityje už juos mokėti didelių mokesčių. Normalu, kai erdvių su skirtingų rūšių augalais, žaliuojančia pieva, tekančio vandens baseinu priežiūra sezono metu kainuoja 0,02 – 0,04 ct./kv.m per mėnesį“, – teigia M. Umbrasas.

5. Tikrinkite charakteristikas

Šiandieninis būsto pirkėjas yra pakankamai išprusęs. Anot eksperto, vis didesnė pirkėjų dalis atidžiau gilinasi į techninius buto parametrus, palygina energines ir akustines klases, kartais net paprašo techninio projekto ištraukų.

„Pavyzdžiui, siekiant išsiaiškinti, ar garso izoliacija naujajame būste bus pakankama, nebūtina imtis empirinių tyrimų ir prašyti pardavėjo koridoriuje važinėti liftu ar garsiai kalbėti šalimais esančiame bute. Apie būsto medžiagų kokybę visą reikiamą informaciją sužinosite iš techninių charakteristikų aprašo, o jį suprasti specialaus išsilavinimo neprireiks – tik interneto ryšio ir naršyklės naudojimosi įgūdžių“, – tvirtina M. Umbrasas.

6. Atkreipkite dėmesį ir į žaliąsias zonas

Gera ir išvystyta infrastruktūra didina būsto vertę. Pagrindiniai kriterijai, kad jis būtų paklausus - socialinė infrastruktūra ir viešasis transportas. Šiuolaikiniai projektai neišvengiamai turi turėti požemines stovėjimo aikšteles, aptvertas kiemo teritorijas.

„Naujai statomų projektų ABC yra požeminės aikštelės, saugi bei aptverta teritorija, žaliosios erdvės. Jei seniau pirkėjams būdavo svarbiausia kaina bei išplanavimas, tai šiandieninė situacija keičiasi: pirkėjas vis didesnį dėmesį skiria aplinkai ir estetikai bei yra pasiryžęs už tai mokėti papildomai. Pavyzdžiui mūsų plėtojamuose projektuose „Antakalnio terasos“, „Užupio krantinės“, „LightHouse“ investicijos žaliosioms zonoms sudaro apie 8 proc. nuo bendrų projekto investicijų“, – teigia ekspertas.

7. Įvertinkite reputaciją

Perkant butą naujai statomame pastate bei siekiant įsitikinti, kad plėtotojo žadėti sprendimai atitiks realybę, verta pasidomėti plėtotojo istorija bei ankstesniais jo projektais. Pasak M. Umbraso, pakankamai patirties neturinčio plėtotojo projektuose gali pasitaikyti projektavimo klaidų ar neapgalvotų sprendimų, kurių įvertinti apžiūros metu gali būti neįmanoma.


„Vilniuje daugiau nei pusę rinkoje esančių butų parduoda 4-5 pagrindiniai plėtotojai. Dažniausiai pirkėjai jaučiasi saugiau pirkdami būstą iš didžiųjų nekilnojamojo turto bendrovių nei vienadienių žaidėjų, kadangi jos nelinkusios rizikuoti savo reputacija, kad sutaupytų, aukojant kokybę ir būsimą gyvenimo patogumą. Visuomet derėtų pasigilinti į kitus plėtotojo vystytus projektus, paprašyti rekomendacijų“, – sako M. Umbrasas.

8. Pasidomėkite, kas atsakys į jūsų klausimus

Būsto įsigijimo metu pasidomėkite, kas rūpinsis namo administravimu. Pasak M. Umbraso, pirmaisiais gyvenimo naujame būste metais gyventojams iškyla nemažai klausimų, apie kuriuos jie galbūt nepagalvojo įsigijimo metu.

„Labai svarbu, kad namo administratorius operatyviai reaguotų į užklausas bei tinkamai spręstų iškilusias situacijas, todėl siekiant užtikrinti sklandų gyventojų įsikūrimą, savo plėtojamuose projektuose administravimu rūpinamės patys. Organizuojame ir įvairias veiklas namo gyventojams, siekdami juos suburti, kad jie kuo greičiau taptų ir veiktų kaip vieninga bendruomenė“, – sako M. Umbrasas.

9. Negalvokite, kad brokeris pasiūlys geresnę kainą

Rinkoje vyraujantis mitas, kad nekilnojamojo turto brokeriai gali pasiūlyti kur kas geresnę norimo būsto kainą nei tiesiogiai kreipiantis į plėtotoją, yra neteisingas. Dažnai pirkėjas, besikreipiantis tiesiai į plėtotoją dėl norimo įsigyti būsto, gauna tokį patį pasiūlymą, kaip ir brokeris. Taip pat yra manančių, kad NT projektus vystančios bendrovės pardavinėja butus tik per brokerius. Tai taip pat netiesa, nes profesionalūs plėtotojai turi savo pardavimų komandas.

10. Įvertinkite laiką, kurio prireiks įrengti būstą

Pasak M. Umbraso, būtina įvertinti ne tik tiesiogines būsto įrengimo sąnaudas, bet ir savo laiką. Jei prieš 4-5 metus būsto su pilna apdaila pardavimai siekė 5-10 proc., tai dabar jie yra šoktelėję iki 25 procentų.

„Vyrauja mitas, kad pačiam įsirenginėjant būstą pavyks sutaupyti, tačiau tai ne visuomet pasiteisina. Dažnai plėtotojas gali pasiūlyti pigesnį sprendimą, kadangi perka didesnius medžiagų kiekius, todėl gauna geresnes kainas bei gali suteikti garantiją. Siūlomi pasirinkimai sukuriami profesionalių interjero dizainerių, o taip pat nereikia kreiptis į keletą įmonių. Taip sutaupoma laiko. Per pastaruosius keletą metų sparčiai auga būsto su visa apdaila paklausa. Jeigu 2012 metais pardavėme vos kelis butus su visa apdaila, tai šiuo metu „Lighthouse II“ projekte įrengti 26 butai, o „Pušų terasose“ – 72. Atitinkamai 17 ir 20 proc.“, – sako M. Umbrasas.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2020-10-21 11:51
Po neapibrėžtumo kupino karantino laikotarpio nekilnojamojo turto rinkos dalyviai pasijautė daug lengviau. Šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvos būsto rinka nedvejodama pradėjo kopti aukštyn ir didžiąja dalimi kompensavo 2020 metų antrojo ketvirčio praradimus, skelbiama „Ober-Haus“ 2020 metų trečiojo ...
nuotrauka
2020-10-19 10:57
Atsakymo į klausimą, kokį butą pirkti – naujos ar senos statybos – panašu, ilgai ieškoti nebereikia. Kaip teigia nekilnojamojo turto (NT) ekspertas Remigijus Pleteras, senos ir naujos statybos būsto kainos, bent jau Vilniuje, sparčiai panašėja. Tačiau ekspertas įspėja: prieš įsigyjant būstą, atsižve...
nuotrauka
2020-10-19 10:43
Po šių metų pavasarį matyto nekilnojamojo turto rinkos sulėtėjimo, pasireiškusio kritusiu sandorių skaičiumi ir sumažėjusia būstui įsigyti išleista suma, trečiąjį šių metų ketvirtį rinka vėl sugrįžo į augimo vėžes. Bendra butams ir gyvenamiesiems namams įsigyti išleista suma buvo didesnė nei prieš m...
nuotrauka
2020-10-16 11:39
Šių metų pradžioje užklupusi koronaviruso pandemija tapo iššūkiu pastaraisiais metais Lietuvoje stabiliai augusiai būsto rinkai. Visgi, panašu, kad stabtelėjimas tebuvo trumpalaikis, o pasibaigus karantinui šalies gyventojai vėl pradėjo aktyviai domėtis galimybėmis įsigyti būstą.
nuotrauka
2020-10-15 10:22
Viename iš sparčiausiai besivystančių sostinės mikrorajonų Kalnėnuose pradedamos naujos gyvenvietės statybos. Už 8 minučių kelio automobiliu nuo Vilniaus rotušės, adresu Juodasis kelias 79N, bus įkurta nedidelė angliškos stilistikos butų su nuosavais kiemais gyvenvietė „Naujoji Anglija 2.0”.
nuotrauka
2020-10-14 11:27
Kodėl pirksime didesnius butus ir būsime pasirengę mokėti ne tik už kvadratiniais metrais išreiškiamą plotą? Ar gyvensime miesto centre, ar užmiestyje? Kokių būstų ieškosime ir kaip apskritai atrodys postkovidinis miestas?
nuotrauka
2020-10-07 16:57
Rugsėjis šiemet buvo derlingas nekilnojamojo turto (NT) sandorių prasme. Per praėjusį mėnesį užfiksuotas bendras įregistruotų NT sandorių kiekis buvo didžiausias mėnesio rezultatas per pastaruosius keletą metų, skelbia įregistruotų NT sandorių duomenis analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2020-10-06 09:24
Sostinės Šnipiškių mikrorajone įmonė „Citus“ pristato naują būsto projektą „Link Ten“. Dviejuose A+ energinio efektyvumo klasės 5 ir 6 aukštų namuose vilniečiai galės rinktis iš 114 skirtingo ploto ir kambarių skaičiaus butų. Statybas planuojama pradėti kitų metų pradžioje.
nuotrauka
2020-10-05 12:39
Panašu, kad koronoviruso pandemijos sukeltas šokas paliko tik 4-5 mėnesių trukmės pėdsaką Vilniaus pirminio būsto rinkos „kardiogramoje“. Nuo balandžio pardavimai vis dar kyla aukštyn dešimtimis procentų kiekvieną mėnesį, o rugsėjis pasiekė rekordinį šių metų sausio ir vasario pardavimų lygį – net 6...
nuotrauka
2020-10-02 11:10
Koronaviruso pandemija gerokai pakoregavo nekilnojamojo turto (NT) rinkos dalyvių lūkesčius dėl komercinio NT, būsto kainų ir nuomos perspektyvų – jos vertinamos kur kas atsargiau nei metų pradžioje, rodo naujausia Lietuvos banko NT rinkos dalyvių apklausa.
nuotrauka
2020-10-02 07:54
„Ober-Haus“ atlikta 4-ji tęstinė brangiausių butų analizė rodo, kad sostinėje brangesnių butų pardavimo apimtys pasiekė naujas rekordines aukštumas. Šį kartą buvo nagrinėtas 2019 m. II ir 2020 m. I pusmečio laikotarpis. Vilniuje per nagrinėjamą laikotarpį buvo atrinkti ir išanalizuoti visi įregistru...
nuotrauka
2020-09-30 11:59
„Newsec“ atstovavo Skandinavijos ir Baltijos šalių telekomunikacijų įmonei „Telia“ sudarant biurų nuomos sandorį su verslo centro „Prime“ vystytojais UAB „Prime biurai“. Tai didžiausias biurų nuomos sandoris Kauno komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje šiais metais.
nuotrauka
2020-09-24 09:46
Kaune, dešiniajame Neries krante, toliau aktyviai kuriasi modernus Piliamiesčio gyvenamųjų namų kvartalas. Projekto vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, kitapus Kauno Senamiesčio baigė jau aštuntojo Piliamiesčio daugiabučio statybas.
nuotrauka
2020-09-23 09:52
Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad šių metų antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, būsto kainos Lietuvoje augo 7 proc. Nekilnojamojo turto ekspertas Remigijus Pleteras teigia, kad nors kainų augimas ir atspindi pokyčius rinkoje, galimybių įsigyti prieinamą būstą vi...
nuotrauka
2020-09-18 10:25
„Omberg“ anksčiau nei planuota užbaigė Vilniuje, Pašilaičiuose, 2017 m. pradėtą statyti gyvenamojo būsto projektą „Grigalaukio dominija“, kurį sudarė 4 statybų etapai.
nuotrauka
2020-09-18 09:18
Naujos statybos būstai pabrango 1 proc. Vienbučiai ir dvibučiai namai pabrango 1,7 proc., o butai daugiabučiuose namuose – 0,8 proc.
nuotrauka
2020-09-15 10:07
„Realinija“ pabaigė projekto „Sierakausko 25“ Vilniuje pirmąjį statybų etapą, kurio metu buvo pastatyti 3 keturaukščių gyvenamųjų namų korpusai. Juose įkurti 52 butai, o bendras pastatytas gyvenamasis plotas yra didesnis nei 4000 kv. m.
nuotrauka
2020-09-09 08:53
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja 1,5 mln. eurų į pirmuosius loftus Karoliniškėse. Konversijos projektas „Cosmo lofts“ įsikurs V. Maciulevičiaus gatvėje, pirkėjams bus pasiūlyti 39 loftai su uždara automobilių stovėjimo aikštele.
nuotrauka
2020-09-07 13:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ pasirašė statybų generalinės rangos sutartį su bendrove „Monolitus“, kuri įgyvendins gyvenamojo projekto „Namai-Kintai“ statybas Vilniaus Šnipiškių rajone.
nuotrauka
2020-09-04 11:12
Po karantino laikotarpio fiksuoto kluptelėjimo vasarą atsitiesianti nekilnojamojo turto (NT) rinka šiltąjį metų laikotarpį užbaigė aktyviai. Rugpjūčio rezultatas buvo geresnis nei prieš metus ir tai padėjo dar labiau sumažinti šių metų atotrūkį nuo 2019-aisiais matytų skaičių, teigia įregistruotų NT...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...