2020 rugsėjo 23 d. trečiadienis, 23:32
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Dezinfekuoti Klaipėdos daugiabučių namų laiptines gali ir patys gyventojai

2020-04-09 08:18
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos sprendimu valyti ir dezinfekuoti daugiabučių namų laiptines galės ir patys gyventojai.
nuotrauka
Klaipėdos m. sav. (FB) iliustr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą uostamiestyje, balandžio 2 d. Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu „Dėl viešojo naudojimo patalpų dezinfekcijos daugiabučiuose namuose“ Klaipėdos miesto daugiabučius gyvenamuosius namus administruojančioms įmonėms, butų ir kitų patalpų savininkų bendrijų pirmininkams, jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikiantiems asmenims nurodyta periodiškai organizuoti bendrojo naudojimo patalpų valymą, dezinfekuoti daugiabučių namų laukujų durų rankenas, telefonspynes, laiptų turėklus.

Ši prievolė daugiabučio namų valdytojams numatyta ir LR aplinkos ministro įsakyme. 

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakyme nustatytas periodiškumas, kaip dažnai turi būti organizuojamas bendrojo naudojimo patalpų valymas ir dezinfekavimas: „pagal faktinį poreikį, bet ne rečiau kaip kartą per savaitę“, taip pat nurodyta apie darbų pradžią gyventojus  informuoti skelbimais ant laiptinių durų.

Tačiau įsakyme nepasakyta, kas turėtų atlikti valymo/dezinfekavimo paslaugas. Tai sukėlė nemažą sumaištį tarp namo bendrojo naudojimo objektų valdytojų ir gyventojų. Gyventojai pagrįstai baiminasi, kad jiems teks sumokėti už namo valdytojų galimai atsainiai pasirinktas dezinfekavimo paslaugas teikiančias įmones, kadangi šias paslaugas teikiančių įmonių, kaip ir kainų amplitudė, – gana didelė.

Klaipėdos savivaldybė patikslino reikalavimą: laiptinės turi būti tinkamai valomos ir dezinfekuojamos nurodytu periodiškumu, tačiau prievolės, kad tai būtinai turi daryti specializuotas paslaugas teikiančios įmonės, nėra.

„Jeigu gyventojai susitaria su namo administratoriumi, kad patys pasirūpins laiptinės valymu ir dezinfekavimu, namo administratorius neturėtų primygtinai „piršti“ kokios nors įmonės paslaugų, už kurias turės susimokėti visi gyventojai. Tačiau namo administratorius privalės užtikrinti, kad neliktų nedezinfekuojamų laiptinių, kadangi tai yra reali grėsmė plisti koronaviruso infekcijai“, - sakė pranešime cituojamas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis. Jo nuomone, atimti klaipėdiečiams galimybę savo jėgomis užtikrinti sanitarijos ir higienos reikalavimus bendrojo naudojimo patalpose būtų neteisinga, juolab, kad dalis gyventojų ir dabar atsakingai jas prižiūri. 

Paaiškėjo, kad didelė dalis Klaipėdos daugiabučių namų savininkų, dalijasi savivaldybė, yra įsigiję laiptinių valymo paslaugas. Jiems reikia pasirūpinti papildomomis valymo priemonėmis - dezinfekciniais skysčiais. Galima laiptinių dezinfekciją atlikti ir ūkio būdu.

Jeigu didžioji dalis laiptinės gyventojų sutars, kad savo jėgomis užtikrins sanitarijos ir higienos reikalavimus bendrojo naudojimo patalpose, suderins šį sutarimą su namo administratoriumi ar bendrija, atsakingai rūpinsis, kad laiptinės karantino metu būtų prižiūrimos ypač kruopščiai, bus laikoma, kad savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo dėl laiptinių dezinfekcijos yra laikomasi. 

„Vien tik įsakymais neužtikrinsime užkrečiamosios ligos plitimo. Reikia, kad žmonės būtų sąmoningi ir suprastų, kad nuo to, kiek pastangų įdėsime siekdami pažaboti virusą, priklauso, kiek bus nuo jo nukentėjusių ir kaip greitai jį sustabdysime“, - sakė G.Neniškis. 

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija atliko apklausą, kokia įmonė ir už kiek atlieka dezinfekavimo paslaugas. Ši informacija bus paskelbta savivaldybės interneto svetainėje.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-09-22 10:27
Buvusio Užupio pagrindinės mokyklos bendrabučio, esančio Linų gatvėje, atnaujinimo darbai kaip reikiant įsibėgėjo. Tikimasi, kad jau šių metų pabaigoje čia įrengtuose butuose bus švenčiamos ilgai lauktos įkurtuvės.
nuotrauka
2020-09-17 11:45
Dėl COVID-19 pandemijos vis dar sunkiai išgyvenantis apgyvendinimo paslaugų verslas sulauks Kauno miesto pagalbos. Siekiant sušvelninti „karantininius“ padarinius, Kauno taryba patvirtino lengvatą mieste veikiantiems viešbučiams perpus sumažinant mokesčius už nekilnojamąjį turtą, žemę ir valstybinės...
nuotrauka
2020-09-17 11:42
Klaipėdos senamiestyje finišuoja Bastionų komplekso sutvarkymas – šiuo metu rangovai jau vykdo baigiamuosius tvarkymo darbus. Vietoje, kuri daugeliui geriau žinoma kaip Jono kalnelis, sukurtos patrauklios erdvės renginiams, naujos poilsio ir aktyvaus laisvalaikio zonos.
nuotrauka
2020-09-17 08:03
Po dvejus metus trukusių rangos darbų atidaryta iš esmės atnaujinta, šiuolaikiškai įrengta VšĮ „Klaipėdos irklavimo centras“ bazė. Darbus atliko UAB „Konsolė“.
nuotrauka
2020-09-16 15:44
Šiais metais Kauno rajone statybininkų brigadų sulaukė ne viena ugdymo įstaiga, pradėtos ilgai lauktos pastatų renovacijos. Rajono savivaldybė nemažina apsukų ir pradeda dar vienos švietimo įstaigos – Lapių lopšelio–darželio pastato – rekonstrukciją. Trečiadienį įvyko pastato perdavimo rangovams cer...
nuotrauka
2020-09-16 15:33
Vilnius sistemiškai peržvelgia naujai projektuojamų statinių parkavimo koeficientų zonas miesto centrinėse dalyse. Vilniaus miesto Taryba patvirtino projektą, inspiruotą Stoties rajono atnaujinimo Naujamiesčio ir Naujininkų teritorijose planų – siekiant čia išlaikyti nedidėjančius eismo srautus, nus...
nuotrauka
2020-09-15 13:50
Klaipėdos miesto savivaldybė pati pasinaudojo valstybės teikiama parama daugiabučių namų renovacijai. Neseniai eksploatacijai priduotas namas, savivaldybės užsakymu atnaujintas pagal valstybės paramos programą. Trylikos aukštų gyvenamajame name Klaipėdoje, Vingio g. 35, kuriame iš 103 butų 96 nuosav...
nuotrauka
2020-09-15 11:19
Savivaldybių administracijos direktoriams skirtame seminare, kurį praėjusį penktadienį Birštone surengė Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA), Aplinkos ministerijos atstovai aptarė savivaldybėms aktualius komunalinio ūkio klausimus.
nuotrauka
2020-09-11 13:53
Naujaisiais mokslo metais sostinės M. Mažvydo progimnazijos mokinius pasitiko naujas, renovuotas mokyklos sporto aikštynas. Kūno kultūra šiltuoju metų laiku moksleiviai galės užsiimti visapusiškai atnaujintame, aukščiausius kokybės standartus atitinkančiame stadione, kuriame ir futbolo stadionas, ir...
nuotrauka
2020-09-11 11:43
Liepos mėnesį Klaipėdos miesto savivaldybės užsakymu pradėti vaikų žaidimo aikštelės Poilsio parke remonto darbai yra pabaigti.
nuotrauka
2020-09-11 11:37
Vilniaus miesto savivaldybė kritiškai įvertino parengtą Neries kairiosios krantinės rekonstrukcijos projektą ir nusprendė jį tobulinti. Dar 2014 m. pradėti rengti sprendiniai, kurie nebeatitinka šiandienių standartų ir laiko dvasios, bus peržiūrėti – bus išsaugota daugiau medžių, įrengti geresni pės...
nuotrauka
2020-09-10 15:38
Kretingoje pradėti didžiausi miesto istorijoje detalieji archeologiniai tyrimai. Jų metu bus ištirta pačiame Kretingos centre esanti, dalį Rotušės aikštės ir jos prieigas apimanti, beveik 2,6 tūkst. kv. m ploto teritorija.
nuotrauka
2020-09-10 15:01
Daugiausiai panevėžiečių balsų surinko projektai „Panevėžio miesto neįgaliųjų organizacijų viešos aplinkos sutvarkymas ir pritaikymas socialinei bei kultūrinei veiklai“ ir „Kniaudiškių g. – Žvaigždžių g. žaidimų, sporto ir poilsio viešosios erdvės sutvarkymas“, dalijasi Panevėžio m. savivaldybė. Šie...
nuotrauka
2020-09-10 08:45
Daugiabučių gyventojai, norintys pasinaudojant valstybės parama pasikeisti suskystintųjų naftos dujų balionus į saugius energijos šaltinius, iki rugsėjo 7 d. kartu su bendrijomis ir namo administratoriais turėjo priimti sprendimus dėl kito alternatyvaus energijos šaltinio – elektros arba dujų. Spren...
nuotrauka
2020-09-09 16:26
Vyriausybės pritarė, kad Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) Vilniaus miesto savivaldybės nuosavybėn neatlygintinai perduotų penkis valstybinės žemės sklypus, kurie bus skirti komunalinių atliekų tvarkymo sistemai įdiegti.
nuotrauka
2020-09-08 15:11
Jonavos rajono savivaldybėje pristatyta atnaujinta savivaldybės interneto svetainė ir pirmieji naujojo miesto logotipo panaudojimo pavyzdžiai. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto studento Aldo Petrėno sukurtas logotipas, pranešė savivaldybė, naudojamas ne tik svetainės pradžios puslapyje, bet i...
nuotrauka
2020-09-08 09:04
Vis didesnis poreikis ir dėmesys miesto želdynams koreguoja Vilniaus miesto savivaldybės struktūrą. Želdynų skyrius stiprinamas naujais ekspertais ir nuo rugpjūčio 10 d. įtraukiamas į Vyriausiojo miesto architekto skyriaus struktūrą. Tai leis miesto želdynus planuoti strategiškai ankstyviausioje mie...
nuotrauka
2020-09-07 14:58
Naujai kylančiame S. Dariaus ir S. Girėno stadione Kaune įsibėgėja veiksmas: į teritoriją jau atvyko bendrovės „Autokausta“ technika. Aplink tarptautinius standartus atitiksiantį stadioną iš esmės pasikeis visa plačiai aprėpianti Žaliakalnio erdvė.
nuotrauka
2020-09-07 09:58
Ilgai lauktas gyventojų ir miesto svečių, rugsėjo 4-ąją Tauragėje atidarytas pirmasis baseinas su pirčių erdve. Modernus suaugusiųjų, šeimų su vaikais bei senjorų pramogoms bei laisvalaikiui pritaikytas kompleksas bus skirtas ir gyventojų plaukimo bei sveikatinimo užsiėmimams organizuoti.
nuotrauka
2020-09-04 07:26
Šią savaitę baigėsi savivaldybėms kvietimas, skirtas gatvių apšvietimo sistemoms modernizuoti. Paraiškas pateikė 35 Lietuvos savivaldybės ir jų įmonės, prašoma paramos suma siekia 23 mln. eurų. Pirmosios paraiškos jau įvertintos ir savivaldybėms paskirta 4,1 mln. eurų parama.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

„Grinda“ išaugo Vilniaus rūbą

Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukš...