2020 gegužės 25 d. pirmadienis, 12:12
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Dezinfekuoti Klaipėdos daugiabučių namų laiptines gali ir patys gyventojai

2020-04-09 08:18
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos sprendimu valyti ir dezinfekuoti daugiabučių namų laiptines galės ir patys gyventojai.
nuotrauka
Klaipėdos m. sav. (FB) iliustr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą uostamiestyje, balandžio 2 d. Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu „Dėl viešojo naudojimo patalpų dezinfekcijos daugiabučiuose namuose“ Klaipėdos miesto daugiabučius gyvenamuosius namus administruojančioms įmonėms, butų ir kitų patalpų savininkų bendrijų pirmininkams, jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikiantiems asmenims nurodyta periodiškai organizuoti bendrojo naudojimo patalpų valymą, dezinfekuoti daugiabučių namų laukujų durų rankenas, telefonspynes, laiptų turėklus.

Ši prievolė daugiabučio namų valdytojams numatyta ir LR aplinkos ministro įsakyme. 

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakyme nustatytas periodiškumas, kaip dažnai turi būti organizuojamas bendrojo naudojimo patalpų valymas ir dezinfekavimas: „pagal faktinį poreikį, bet ne rečiau kaip kartą per savaitę“, taip pat nurodyta apie darbų pradžią gyventojus  informuoti skelbimais ant laiptinių durų.

Tačiau įsakyme nepasakyta, kas turėtų atlikti valymo/dezinfekavimo paslaugas. Tai sukėlė nemažą sumaištį tarp namo bendrojo naudojimo objektų valdytojų ir gyventojų. Gyventojai pagrįstai baiminasi, kad jiems teks sumokėti už namo valdytojų galimai atsainiai pasirinktas dezinfekavimo paslaugas teikiančias įmones, kadangi šias paslaugas teikiančių įmonių, kaip ir kainų amplitudė, – gana didelė.

Klaipėdos savivaldybė patikslino reikalavimą: laiptinės turi būti tinkamai valomos ir dezinfekuojamos nurodytu periodiškumu, tačiau prievolės, kad tai būtinai turi daryti specializuotas paslaugas teikiančios įmonės, nėra.

„Jeigu gyventojai susitaria su namo administratoriumi, kad patys pasirūpins laiptinės valymu ir dezinfekavimu, namo administratorius neturėtų primygtinai „piršti“ kokios nors įmonės paslaugų, už kurias turės susimokėti visi gyventojai. Tačiau namo administratorius privalės užtikrinti, kad neliktų nedezinfekuojamų laiptinių, kadangi tai yra reali grėsmė plisti koronaviruso infekcijai“, - sakė pranešime cituojamas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis. Jo nuomone, atimti klaipėdiečiams galimybę savo jėgomis užtikrinti sanitarijos ir higienos reikalavimus bendrojo naudojimo patalpose būtų neteisinga, juolab, kad dalis gyventojų ir dabar atsakingai jas prižiūri. 

Paaiškėjo, kad didelė dalis Klaipėdos daugiabučių namų savininkų, dalijasi savivaldybė, yra įsigiję laiptinių valymo paslaugas. Jiems reikia pasirūpinti papildomomis valymo priemonėmis - dezinfekciniais skysčiais. Galima laiptinių dezinfekciją atlikti ir ūkio būdu.

Jeigu didžioji dalis laiptinės gyventojų sutars, kad savo jėgomis užtikrins sanitarijos ir higienos reikalavimus bendrojo naudojimo patalpose, suderins šį sutarimą su namo administratoriumi ar bendrija, atsakingai rūpinsis, kad laiptinės karantino metu būtų prižiūrimos ypač kruopščiai, bus laikoma, kad savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo dėl laiptinių dezinfekcijos yra laikomasi. 

„Vien tik įsakymais neužtikrinsime užkrečiamosios ligos plitimo. Reikia, kad žmonės būtų sąmoningi ir suprastų, kad nuo to, kiek pastangų įdėsime siekdami pažaboti virusą, priklauso, kiek bus nuo jo nukentėjusių ir kaip greitai jį sustabdysime“, - sakė G.Neniškis. 

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija atliko apklausą, kokia įmonė ir už kiek atlieka dezinfekavimo paslaugas. Ši informacija bus paskelbta savivaldybės interneto svetainėje.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-05-25 08:36
Kėdainių rajono savivaldybė trumpiau nei per metus sugebėjo įrodyti savo nuosavybės teises ir Kauno apylinkės teismo sprendimu atgauti valstybės saugomas nekilnojamąsias kultūros vertybes – du pastatus pačioje Kėdainių senamiesčio širdyje.
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-22 08:38
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Viešųjų pirkimų komisijos ginčą dėl koncesijos sutarties sudarymo sustabdymo, nusprendė atmesti pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.
nuotrauka
2020-05-21 08:37
Garliavoje, šalia Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos, UAB „Kelminta“ statybininkai rekonstruoja sporto aikštyną. Darbai bus baigti dar šįmet, tad Kauno rajonas turės natūralių matmenų, tarptautinius standartus atitinkantį futbolo stadioną.
nuotrauka
2020-05-20 08:38
Parengtas Klaipėdos miesto ekonomikos skatinimo ir COVID-19 krizės suvaldymo planas, pranešė uostamiesčio savivaldybė. Jame – esami ir būsimi žingsniai, reikalingi tiek tolimesnei koronaviruso plitimo prevencijai, tiek ekonomikos gyvybingumui, darbo vietų ir klaipėdiečių pajamų išsaugojimui.
nuotrauka
2020-05-19 14:01
Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes ir vandentvarkos įmones parengti paraiškas finansavimui, skirtam gyventojų būstus prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir teikti jas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).
nuotrauka
2020-05-19 13:53,      papildyta 2020-05-22 08:44, papildyta teismo pranešimu
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą, šiandien, gegužės 19 d., sulaikė dėl kyšininkavimo įtariamą Kelmės rajono savivaldybės merą Vaclovą Andrulį.
nuotrauka
2020-05-19 11:17
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įgyvendina didžiulės apimties projektą „Kompleksinis tikslinės teritorijos daugiabučių kiemų tvarkymas“. Jo sutarties vertė – daugiau kaip 5,5 mln. Eur. Tai pirmasis toks projektas Klaipėdoje, kuris iš esmės atnaujins Rumpiškės kvartalo daugiabučių namų g...
nuotrauka
2020-05-19 08:59
Aplinkos ministerija skyrė Kaunui beveik 4 milijonų eurų finansavimą iš Klimato kaitos programos. Ši suma bus paskirstyta 77 mieste veikiančioms įstaigoms, kurios atitiko Valstybės skelbto konkurso kriterijus. Lėšas numatyta investuoti į aplinkai draugiškų saulės elektrinių įrengimą ant visuomeninės...
nuotrauka
2020-05-18 14:30
Gegužės 18 d., minint popiežiaus Jono Pauliaus II 100-ąsias gimimo metines, Vilnius baigia dėlioti akcentus jo vardo aikštės sutvarkymo projekte. Birželio 9 d. numatytas viešas projektinių pasiūlymų pristatymas. Architektai pristatys planus, kaip atnaujinti aikštę, garbingą popiežiaus vardą gavusią ...
nuotrauka
2020-05-18 11:53
Baigti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas aikštynas tarnaus ne tik minėtos gimnazijos ir greta įsikūrusios Marijos Tiškevičiūtės mokyklos bendruomenių, bet ir vietos gyventojų sporto bei aktyvaus laisvalaikio reikmėms.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-14 15:39
Nuo rytojaus, gegužės 15 dienos, po kelis mėnesius trukusios rekonstrukcijos vairuotojams ir pėstiesiems vėl atsivers Vasario 16-osios gatvės atkarpa (nuo Klaipėdos g. iki A. Smetonos g.).
nuotrauka
2020-05-14 14:58
AB „Panevėžio energija“ baigia vykdyti Panevėžio elektrinės katilinės rekonstravimo projektą. Jo vertė – 3,3 mln. Eur, iš jų pusė – ES investicijos.
nuotrauka
2020-05-14 08:33
Užbaigti keltuvo žmonėms su negalia įrengimo darbai Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje. Neseniai gauta techninės būklės patikrinimo išvada, kad įrenginys tinkamas naudoti.
nuotrauka
2020-05-14 08:03
Gegužės 13 dieną Plungės rajono savivaldybė ir UAB „Brosta“ pasirašė Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso Mendeno g. 1C Plungėje I etapo statybos darbų sutartį.
nuotrauka
2020-05-11 10:08
Po pusantrų metų trukusios rekonstrukcijos atgimė Kauno simboliu tapęs Laisvės alėjos fontanas. Nors iš pažiūros liko ta pati sentimentus kelianti išvaizda, tačiau technologiškai jis iš pagrindų atsinaujinęs. Nuo gegužės pradžios kauniečiai jau gali gėrėtis beveik dviem dešimtimis visame mieste čiur...
nuotrauka
2020-05-11 10:07
Gričiupio laiptai ir tiltelis KTU studentų miestelyje buvo statyti dar sovietmečiu. Sena ir nepatvari konstrukcija galiausiai neatlaikė ir sugriuvo. Neįpusėjus metams, nesibaigus ir karantinui, KTU studentija jau gali grįžti prie senojo maršruto per Gričiupio upelį, jungiančio fakultetų kompleksą su...
nuotrauka
2020-05-11 09:56
Užbaigus šildymo sezoną, sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) tęsia vieną didžiausio masto vamzdynų rekonstrukciją Naujamiestyje. Siekiant sumažinti šilumos tiekimo tinklų avaringumą ir užtikrinti patikimą šilumos tiekimą šio projekto metu bus pakeista apie 2 km šilumos tiekimo...
nuotrauka
2020-05-11 09:36
Šv. Jokūbo ligoninės komplekso pertvarkos projektiniai pasiūlymai sulaukė Vilniaus miesto Vyriausiojo architekto skyriaus pritarimo. Po karštų visuomenės ir architektų bendruomenės diskusijų projekto vystytojo paskelbtą tarptautinį architektūros konkursą laimėjusi architektūros studijos „Do Architec...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...