2021 sausio 19 d. antradienis, 13:16
Reklama  |  facebook

„Dzūkijos statyba“ – įmonė, kurios nebaugina nauji iššūkiai

Viktorija MITKUTĖ      2015-09-04 13:25
Statybos bendrovę „Dzūkijos statyba“ užsakovai apibūdina kaip vieną patikimiausių, kokybiškai atliekančių darbus ir nuolat ieškančią racionaliausių spendimų įmonę. Kolektyvo sukaupta ilgametė patirtis leidžia alytiškiams imtis pačių sudėtingiausių projektų. Ne išimtis ir tie, kuriuos nusipelniusio inžinieriaus statybininko, profesijos riterio Juliaus Žuko vadovaujama įmonė įgyvendino pastaruoju metu.
nuotrauka
Šiaulių dumblo apdorojimo įrenginiai. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Dzūkijos statyba, UAB
Modernią gydymo purvu įrangą gamino patys

Su Druskininkuose esančia sanatorija „Belorus“ alytiškiai bendradarbiauja jau septynerius metus ir rekonstravo ne vieną jos korpusą. Tačiau baseinų pastato rekonstrukcija pareikalavo ypatingų žinių ir išmonės. 

 „Senas pastatas neatitiko šiuolaikinių poreikių, tad reikėjo viską keisti iš esmės. Mes viską išgriovėme, liko tik išorinės sienos. O tada per pusantrų metų iš naujo įrengėme daugiau kaip 49 metrų ilgio baseiną, saunas, sūkurines, vertikalias bei masažo vonias, purvo gydyklą. Konstruojant ir montuojant automatizuotą purvo gamybos ir tiekimo liniją mūsų specialistai domėjosi, kokios technologijos naudojamos kitose gydyklose. Pasitelkėme moderniausias technologijas, dalį įrangos pirkome, bet nemažai įrengimų teko projektuoti ir gaminti patiems“, – pasakoja UAB „Dzūkijos statyba“ valdybos pirmininkas J. Žukas (nuotraukoje).

Dabar pastato, kurio bendras plotas siekia beveik 4 tūkst. kv. metrų, rūsyje išsijotas ir su mineraliniu vandeniu sumaišytas purvas nerūdijančiojo plieno vamzdžiais pumpuojamas į purvo vonias, įrengtas pirmajame aukšte. Čia taip pat įrengtos mineralinio vandens vonios, masažų kabinetai, treniruoklių salė. Iš senojo baseino taip pat liko tik sienos, o vietoj susidėvėjusių plytelių ir hidroizoliacinės dangos buvo klojamos naujos, itin kokybiškos medžiagos. Pertvarkytame antrajame aukšte įrengti nauji procedūrų kabinetai, sūkurinė vonia, atsirado poilsio zonos pacientams ir sanatorijos darbuotojams. Visi darbai, teigia „Belarus“ vadovai, atlikti labai kruopščiai.

„Statybininkai atsižvelgė į mūsų pageidavimus ir tikrai didelės apimties darbus atliko labai sparčiai ir kokybiškai, – džiaugiasi sanatorijos vyriausiojo gydytojo pavaduotojas J. Gricas. – Todėl savaime suprantama, kad būtent jiems patikėti ir tolesni sanatorijos rekonstrukcijos darbai.“

Pastatę vieną pasyvų namą, statys ir daugiau

Bendrovės darbų sąraše – ir vieno pirmųjų Lietuvoje pasyvaus namo statyba. Panaros kaime Varėnos rajone pastatytas namas, kurį sertifikavo Vokietijos pasyviųjų namų institutas, skirtas asmenų, priklausomų nuo psichiką veikiančių medžiagų, socialinei ir psichologinei reabilitacijai, atitinka A+ energetinio naudingumo klasės reikalavimus. Daugiau kaip 600 kv. metrų ploto statinyje bendrovės specialistai atliko visus bendruosius statybos darbus: įrengė pamatus, sumontavo sienas, pertvaras, perdangas, stogo konstrukcijas.

„Statant šį namą reikėjo ypatingai kruopščiai sumontuoti visus mazgus, kad neliktų vadinamųjų šalčio tiltų, užtikrinti pastato sandarumą. Vokiečių matavimai parodė, kad viską atlikome kokybiškai“, – džiaugiasi J. Žukas.

Šiuo metu jau baigiamas rengti dar vieno „Pilnų namų bendruomenės“ pasyvaus namo projektas, kurį taip pat statys „Dzūkijos statyba“. Tikimasi, kad jis taip pat pelnys Vokietijos pasyviųjų namų instituto sertifikatą.

Modernių atliekų tvarkymo įrenginių statybos lyderiai

2014-siais, praėjus dvejiems metams nuo sutarties pasirašymo, valstybinė komisija konstatavo: mišrių komunalinių atliekų mechaninio rūšiavimo įrenginių projektavimo ir statybos darbai, kurių užsakovas buvo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, baigti.

Šiuos rūšiavimo įrenginius, kurių kaina – daugiau kaip 22 milijonų litų, ir kuriuose sumontuota olandų kompanijos „Colubris Technologies B.V.“ mechaninio rūšiavimo linija, taip pat statė „Dzūkijos statyba“.

„Šie rūšiavimo įrenginiai iš bendro komunalinių atliekų srauto atskiria biologiškai skaidžias atliekas, metalus, PVC ir PET, inertines, degias ir kitas medžiagas. Kiekviena frakcija toliau tvarkoma atskirai: vienos smulkinamos ir kompostuojamos, kitos perdirbamos ar deginamos. Kadangi tai buvo pirmas tokio pobūdžio projektas Lietuvoje, mes patirties sėmėmės Vakarų Europoje, o rangovai, dabar statantys panašius objektus kituose Lietuvos regionuose, jau konsultavosi su mumis“, – pasakoja J. Žukas.

Prisimindamas darbą kuriant pirmąją Lietuvoje šiuolaikišką ir aplinką tausojančią bei europinius reikalavimus atitinkančią atliekų tvarkymo sistemą, pašnekovas priduria, kad ši patirtis leido bendrovei sėkmingai darbuotis kitame projekte – biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo įrenginių statyboje Alytaus regione. Pagrindinis konstrukcinis elementas šiuose įrenginiuose – monolitiniai atliekų biologinio apdorojimo tuneliai. Jiems keliami itin griežti reikalavimai: jie turi būti absoliučiai sandarūs ir nepraleisti į aplinką skysčių bei atliekų kompostavimo metu susidarančių dujų. Šis statinys, kuriame „Dzūkijos statyba“ atliko pagrindinius statybos darbus, taip pat jau beveik baigtas, o pirmieji bandymai parodė, kad alytiškiai sėkmingai įveikė naują užduotį.

Dirba petys petin

Kokia alytiškių sėkmės paslaptis? Į šį klausimą neseniai generalinio direktoriaus postą Alvydui Raguckui užleidęs valdybos pirmininkas atsako, kad tai žmonės, kurių dauguma petys petin dirba nuo pat UAB „Dzūkijos statyba“ įkūrimo. Tarp jų – ir ilgamečiai aukščiausio lygio vadovai Vidas Lasickas, Algirdas Adamonis, Almantas Bendoraitis, Aldona Tamulynienė, Vidmantas Čiras, statybos vadovai Valdas Martikonis, Stasys Juodis, Edvardas Mačiulaitis ir vėliau kolektyvą papildę specialistai.

Vienas iš jų – Darius Vervečka, pradėjęs dirbti meistru 2003 metais. Jaunas darbuotojas greitai kaupė patirtį ir jau po penkerių metų tapo atestuotu statybos vadovu bei pradėjo savarankiškai vadovauti dideliems statybos projektams. Tarp jų – Kaišiadorių nuotekų valyklos rekonstrukcija, Klaipėdos dumblo apdorojimo įrenginių statyba, sanatorijos „Belorus“ vandens gydyklų rekonstrukcija. 2013-2015 metais jis buvo atsakingas ir už Alytaus regiono komunalinių atliekų mechaninio rūšiavimo ir biologinio apdorojimo įrenginių projektavimą ir statybą.

Bendrovės nuotraukos 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-01-19 10:42
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčia yra seniausia Kauno bažnyčia. Pastaraisiais mėnesiais ji traukė akį virš stogo kylančiais pastoliais – Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu remontuotas bažnyčios stogas.
nuotrauka
2021-01-18 10:43
Vilniaus universitetas (VU) su partneriu UAB „Eikos statyba“ pasirašė VU Medicinos fakulteto Mokslo centro pastato statybos darbų vykdymo sutartį, kuria pradedamas naujas unikalaus projekto įgyvendinimo etapas.
nuotrauka
2021-01-12 11:37
Vilniaus Karoliniškių mikrorajone esanti ugniagesių-gelbėtojų stotis bus modernizuota, taip užtikrinant operatyvesnį reagavimą į gyventojų iškvietimus. Po rekonstrukcijos bus sukurtos šiuolaikinės darbo bei treniruočių sąlygos ir čia dirbantiems gelbėtojams.
nuotrauka
2021-01-11 11:16
Nuolatiniai garsai gali ilgam sutrikdyti ramybę, kenkti darbingumui, kokybiškam poilsiui ir žmogaus sveikatai. Projektuojant ir statant naujus ar renovuojant senus namus, daug dėmesio skiriama pastatų konstrukciniams sprendimams, šilumos izoliacijai, inžinerinių sistemų efektyvumui, tačiau jo pritrū...
nuotrauka
2021-01-11 09:33
Praėjusių metų gruodžio pradžia mokslo bendruomenei apkarto – viena didžiausių pasaulyje, tačiau pastaruoju metu vis labiau apleista Puerto Rike įkurta Arecibo observatorija galutinai sugriuvo į radijo bangas atspindinčią lėkštę nukritus virš jos pakabintam radioteleskopui.
nuotrauka
2021-01-10 20:26
Sausio 8 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pasirašė viešojo ir privataus sektorių partnerystės sutartis su UAB „Salvinta“ ir UAB „Partnerystės projektai keturi“, kurių galiojimo metu bus sukurta visiškai nauja karinė infrastruktūra trims Lietuvos kariuomenės bataliono dydžio vienetams ...
nuotrauka
2021-01-06 10:43
Gyvenamuosius ir komercinius projektus plėtojanti bendrovė „Baltic Asset Management“ įsigijo sostinės centre esantį viešbutį „Ecotel“. Slucko g. 8 įsikūręs viešbutis turi 166 kambarius ir stovi beveik 0,4 ha ploto sklype.
nuotrauka
2020-12-30 10:56
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) ir „Grinda" pasirašė sutartį, kuria numato plėsti bendradarbiavimo apimtis vykdant bendrus mokslinius tyrimus ir rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus.
nuotrauka
2020-12-21 09:41
Nostalgiją ir sentimentus kauniečiams keliančioje sporto halėje daugiau kaip metus laiko plušantys statybininkai jau mato finišo tiesiąją. Atlikta per du trečdalius suplanuotų rekonstrukcijos darbų: uždengtas stogas, išlietos betono konstrukcijos, atnaujinama vidaus bei išorės apdaila. Užbaigus darb...
nuotrauka
2020-12-18 11:43
Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika buvo statoma miestiečių lėšomis bei didikų fundacijomis ilgus dešimtmečius, vėliau – atstatoma po gaisrų, užsienio kariuomenių antpuolių, ir dabartinį savo interjero vaizdą įgavo tik XVIII amžiaus antroje pusėje. Dabar ji vėl tvarkoma, restauru...
nuotrauka
2020-12-18 07:30
Konkurencijos taryba leido įmonei „Hanner“ vykdyti koncentraciją įsigyjant 50 proc. bendrovės „SPV-43“ ir 50 proc. „Arenos NT“ akcijų bei kartu su esama akcininke UAB „NT draudimo grupė“ įgyjant bendrąją abiejų įmonių kontrolę.
nuotrauka
2020-12-14 06:30
Dažnai net nepastebime, kaip vos ne kasdien mieste atsiduriame ant kokio nors stogo. Tarsi Karlsonas. Tik ne šiaip sau ant stogo, bet – ant eksploatuojamo. Tai gali būti automobilių statymo aikštelė ant prekybos centro, pamėgta terasa ant banko ar kokio kito administracinio pastato, šokio festivalis...
nuotrauka
2020-12-11 10:15
Vilniaus oro uoste baigtas svarbus aerodromo rekonstrukcijos etapas - modernizuoti pietinėje oro uosto dalyje esantys du orlaivių riedėjimo takai. Teigiama, kad aerodromo rekonstrukcijos pagrindiniai tikslai yra pagerinti ne tik oro uosto operacijų saugą, atnaujintą infrastruktūrą pritaikyti greites...
nuotrauka
2020-12-11 08:27
Metams baigiantis įvertinta, kiek darbų atlikta Plungės Mendeno gatvėje statomame sporto ir sveikatingumo komplekse.
nuotrauka
2020-12-11 06:41
Aukščiausia energinio efektyvumo klasė A++ žymi energijos beveik nevartojantį pastatą. Būtent tokie namai Lietuvoje bus statomi nuo 2021 m. sausio 1 d., kai visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalios aukščiausi energinio efektyvumo reikalavimai pastatams. Kokie su šiais reikalavimais susiję pokyčiai la...
nuotrauka
2020-12-09 10:28
Buvusioje „Spartos“ teritorijoje pradedamas statyti „Cyber City“ – technologijų bendruomenei skirtas miestelis Vilniaus Naujamiestyje. Statybos darbus atliks UAB „Veikmės statyba“, juos planuojama užbaigti iki 2022 m. antro ketvirčio. Planuojama investicijų suma siekia daugiau nei 50 mln. eurų.
nuotrauka
2020-12-08 12:14
INHUS pradeda naują daugiafunkcį projektą „BonTop“ Švedijos Geteborgo regione. Konstrukcijų projektavimo darbus įmonė pradėjo dar 2018 m., o kitų metų sausį planuoja imtis gamybos ir montavimo.
nuotrauka
2020-12-08 07:59
Lietuvoje verslo ir kokybės konstanta laikoma tezė, kad pigiai, greitai ir kokybiškai nebūna. Vis tik trijų brolių Švykų valdomos įmonės „Švykai“ direktorius Vytautas Švykas tvirtina, kad užsakovams turi pateikti „ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą, o tai reiškia ir pigiausią“. Paklaustas, kaip tai...
nuotrauka
2020-12-07 12:00
Lietuvoje aktualus tiek senų, tiek naujų pastatų bei namų šiltinimas. Gyvename tokioje klimato zonoje, kur vyrauja daug drėgmės ir iškrenta daug kritulių, o šaltasis sezonas reikalauja efektyvaus šildymo ir šilumos išlaikymo namo viduje. Deja, ne visi pastatai atitinka aukštos klasės energinį efekty...
nuotrauka
2020-12-04 15:02
Trys partneriai – KTU, Kauno miesto savivaldybė bei „Kaunas 2022“ inicijuoja projektą „T-Factor“, kurio metu bus regeneruota Kauno miesto dalis – 30 hektarų ploto Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) ir čia esanti aviacijos gamyklos teritorija. Kaunas, kartu su Milanu, Londonu, Amsterdamu, Bilb...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

„Mūsų svajonių įgyvendinimas yra įkvėpimo šaltinis naujiems mūsų sumanymams“ (Orison Swett Marden)

Galima įsigyti ir pasodinti labai dekoratyvių, brangių augalų, tačiau visuma nedžiugina. O galima pasirinkti neryškius, neišraiškingus augalus, tačiau tinkamai sukomponuota jų visuma atima ž...