2020 rugsėjo 26 d. šeštadienis, 14:27
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Dzūkijos statyba“ – įmonė, kurios nebaugina nauji iššūkiai

Viktorija MITKUTĖ      2015-09-04 13:25
Statybos bendrovę „Dzūkijos statyba“ užsakovai apibūdina kaip vieną patikimiausių, kokybiškai atliekančių darbus ir nuolat ieškančią racionaliausių spendimų įmonę. Kolektyvo sukaupta ilgametė patirtis leidžia alytiškiams imtis pačių sudėtingiausių projektų. Ne išimtis ir tie, kuriuos nusipelniusio inžinieriaus statybininko, profesijos riterio Juliaus Žuko vadovaujama įmonė įgyvendino pastaruoju metu.
nuotrauka
Šiaulių dumblo apdorojimo įrenginiai. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Dzūkijos statyba, UAB
Modernią gydymo purvu įrangą gamino patys

Su Druskininkuose esančia sanatorija „Belorus“ alytiškiai bendradarbiauja jau septynerius metus ir rekonstravo ne vieną jos korpusą. Tačiau baseinų pastato rekonstrukcija pareikalavo ypatingų žinių ir išmonės. 

 „Senas pastatas neatitiko šiuolaikinių poreikių, tad reikėjo viską keisti iš esmės. Mes viską išgriovėme, liko tik išorinės sienos. O tada per pusantrų metų iš naujo įrengėme daugiau kaip 49 metrų ilgio baseiną, saunas, sūkurines, vertikalias bei masažo vonias, purvo gydyklą. Konstruojant ir montuojant automatizuotą purvo gamybos ir tiekimo liniją mūsų specialistai domėjosi, kokios technologijos naudojamos kitose gydyklose. Pasitelkėme moderniausias technologijas, dalį įrangos pirkome, bet nemažai įrengimų teko projektuoti ir gaminti patiems“, – pasakoja UAB „Dzūkijos statyba“ valdybos pirmininkas J. Žukas (nuotraukoje).

Dabar pastato, kurio bendras plotas siekia beveik 4 tūkst. kv. metrų, rūsyje išsijotas ir su mineraliniu vandeniu sumaišytas purvas nerūdijančiojo plieno vamzdžiais pumpuojamas į purvo vonias, įrengtas pirmajame aukšte. Čia taip pat įrengtos mineralinio vandens vonios, masažų kabinetai, treniruoklių salė. Iš senojo baseino taip pat liko tik sienos, o vietoj susidėvėjusių plytelių ir hidroizoliacinės dangos buvo klojamos naujos, itin kokybiškos medžiagos. Pertvarkytame antrajame aukšte įrengti nauji procedūrų kabinetai, sūkurinė vonia, atsirado poilsio zonos pacientams ir sanatorijos darbuotojams. Visi darbai, teigia „Belarus“ vadovai, atlikti labai kruopščiai.

„Statybininkai atsižvelgė į mūsų pageidavimus ir tikrai didelės apimties darbus atliko labai sparčiai ir kokybiškai, – džiaugiasi sanatorijos vyriausiojo gydytojo pavaduotojas J. Gricas. – Todėl savaime suprantama, kad būtent jiems patikėti ir tolesni sanatorijos rekonstrukcijos darbai.“

Pastatę vieną pasyvų namą, statys ir daugiau

Bendrovės darbų sąraše – ir vieno pirmųjų Lietuvoje pasyvaus namo statyba. Panaros kaime Varėnos rajone pastatytas namas, kurį sertifikavo Vokietijos pasyviųjų namų institutas, skirtas asmenų, priklausomų nuo psichiką veikiančių medžiagų, socialinei ir psichologinei reabilitacijai, atitinka A+ energetinio naudingumo klasės reikalavimus. Daugiau kaip 600 kv. metrų ploto statinyje bendrovės specialistai atliko visus bendruosius statybos darbus: įrengė pamatus, sumontavo sienas, pertvaras, perdangas, stogo konstrukcijas.

„Statant šį namą reikėjo ypatingai kruopščiai sumontuoti visus mazgus, kad neliktų vadinamųjų šalčio tiltų, užtikrinti pastato sandarumą. Vokiečių matavimai parodė, kad viską atlikome kokybiškai“, – džiaugiasi J. Žukas.

Šiuo metu jau baigiamas rengti dar vieno „Pilnų namų bendruomenės“ pasyvaus namo projektas, kurį taip pat statys „Dzūkijos statyba“. Tikimasi, kad jis taip pat pelnys Vokietijos pasyviųjų namų instituto sertifikatą.

Modernių atliekų tvarkymo įrenginių statybos lyderiai

2014-siais, praėjus dvejiems metams nuo sutarties pasirašymo, valstybinė komisija konstatavo: mišrių komunalinių atliekų mechaninio rūšiavimo įrenginių projektavimo ir statybos darbai, kurių užsakovas buvo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, baigti.

Šiuos rūšiavimo įrenginius, kurių kaina – daugiau kaip 22 milijonų litų, ir kuriuose sumontuota olandų kompanijos „Colubris Technologies B.V.“ mechaninio rūšiavimo linija, taip pat statė „Dzūkijos statyba“.

„Šie rūšiavimo įrenginiai iš bendro komunalinių atliekų srauto atskiria biologiškai skaidžias atliekas, metalus, PVC ir PET, inertines, degias ir kitas medžiagas. Kiekviena frakcija toliau tvarkoma atskirai: vienos smulkinamos ir kompostuojamos, kitos perdirbamos ar deginamos. Kadangi tai buvo pirmas tokio pobūdžio projektas Lietuvoje, mes patirties sėmėmės Vakarų Europoje, o rangovai, dabar statantys panašius objektus kituose Lietuvos regionuose, jau konsultavosi su mumis“, – pasakoja J. Žukas.

Prisimindamas darbą kuriant pirmąją Lietuvoje šiuolaikišką ir aplinką tausojančią bei europinius reikalavimus atitinkančią atliekų tvarkymo sistemą, pašnekovas priduria, kad ši patirtis leido bendrovei sėkmingai darbuotis kitame projekte – biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo įrenginių statyboje Alytaus regione. Pagrindinis konstrukcinis elementas šiuose įrenginiuose – monolitiniai atliekų biologinio apdorojimo tuneliai. Jiems keliami itin griežti reikalavimai: jie turi būti absoliučiai sandarūs ir nepraleisti į aplinką skysčių bei atliekų kompostavimo metu susidarančių dujų. Šis statinys, kuriame „Dzūkijos statyba“ atliko pagrindinius statybos darbus, taip pat jau beveik baigtas, o pirmieji bandymai parodė, kad alytiškiai sėkmingai įveikė naują užduotį.

Dirba petys petin

Kokia alytiškių sėkmės paslaptis? Į šį klausimą neseniai generalinio direktoriaus postą Alvydui Raguckui užleidęs valdybos pirmininkas atsako, kad tai žmonės, kurių dauguma petys petin dirba nuo pat UAB „Dzūkijos statyba“ įkūrimo. Tarp jų – ir ilgamečiai aukščiausio lygio vadovai Vidas Lasickas, Algirdas Adamonis, Almantas Bendoraitis, Aldona Tamulynienė, Vidmantas Čiras, statybos vadovai Valdas Martikonis, Stasys Juodis, Edvardas Mačiulaitis ir vėliau kolektyvą papildę specialistai.

Vienas iš jų – Darius Vervečka, pradėjęs dirbti meistru 2003 metais. Jaunas darbuotojas greitai kaupė patirtį ir jau po penkerių metų tapo atestuotu statybos vadovu bei pradėjo savarankiškai vadovauti dideliems statybos projektams. Tarp jų – Kaišiadorių nuotekų valyklos rekonstrukcija, Klaipėdos dumblo apdorojimo įrenginių statyba, sanatorijos „Belorus“ vandens gydyklų rekonstrukcija. 2013-2015 metais jis buvo atsakingas ir už Alytaus regiono komunalinių atliekų mechaninio rūšiavimo ir biologinio apdorojimo įrenginių projektavimą ir statybą.

Bendrovės nuotraukos 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-09-24 15:00
Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ atnaujino savo statybinės izoliacijos iš akmens vatos gaminių grupę.
nuotrauka
2020-09-22 07:33
Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė armatūra, o polipropileno fibros. Viso gyvavimo ciklo metu šis pasirinkimas į aplinką išmetamo anglies dvideginio ...
nuotrauka
2020-09-21 09:24
Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukštai iškėlė panašių inžinerinių projektų vadybos kartelę.
nuotrauka
2020-09-18 08:38
„Continental Automotive Lithuania“ paskelbė, jog įmonės gamykla Kaune buvo apdovanota LEED aukso sertifikatu. Tai aukščiausias LEED įvertinimas gamykliniam pastatui Lietuvoje iki šiol. Gamykla Kaune tapo ir pirmąja „Continental“ korporacijos lokacija pasaulyje gavusia tokį aukštą įvertinimą pastato ...
nuotrauka
2020-09-17 07:50
3D erdvėje galima ne tik atvaizduoti atskirus statinius, bet ir itin tiksliai atgaminti miestus su visomis kultūrinėmis vertybėmis. Tokią galimybę jiems suteikia DRONETEAM.lt komanda.
nuotrauka
2020-09-15 11:05
Penktadienį, rugsėjo 11 d., virtualaus susitikimo metu Turto banko, įvairių ministerijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų suinteresuotų organizacijų atstovai aptarė tolesnius veiksmus, siekiant Lukiškių komplekso dalies panaudojimo edukacijai švietimo, kultūros, inovacijų ir technologijų srityse...
nuotrauka
2020-09-14 09:00
Pradėti rekonstruoti Klaipėdos uosto simboliai – bangolaužiai. Nuo jūros bangų uostą saugantys bangolaužiai pastatyti prieš pusantro šimto metų. Juos atnaujinus bei išgilinus laivybos kanalą iki 17 metrų gylio, Klaipėdos uostas atsivers didžiausiems laivams, galintiems įplaukti į Baltijos jūrą.
nuotrauka
2020-09-14 08:30
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymus, kurias skiriamas finansavimas kogeneracijos projektams Jonavoje, Vilniuje, Visagine bei Alytuje. Visiems šiems projektams skirta suma siekia daugiau nei 19 mln. eurų ir prisideda prie Ateities ekonomikos DNR plano skatinimo.
nuotrauka
2020-09-14 07:51
Lietuviška konstrukcijų projektavimo bendrovė „INHUS Engineering“, priklausanti „INHUS“ įmonių grupei bei eksportuojanti inžinerines paslaugas į įvairias šalis, naujausia plėtros kryptimi pasirinko egzotišką ir kultūros požiūriu visai kitokią Pietų Korėjos rinką.
nuotrauka
2020-09-10 09:23
Klaipėdiečiai, „Baltic Tech Park“ įkūrėjai, įgyvendina ambicingą plėtros viziją – 2020 rugpjūčio mėn. patvirtintas 5,47 mln. vertės projektas Baltijos skaitmeninių inovacijų centro statyboms. Dalinis finansavimas – ES fondų lėšomis.
nuotrauka
2020-09-10 07:30
Covid-19 priminė, kad virusai ir bakterijos yra pavojingi. Jeigu nuo koronaviruso ginamės kaukėmis, tai legionelės, sukeliančios sunkią plaučių uždegimo formą, gali tykoti kiekvienuose namuose ir bet kur, kur įrengtas vandentiekis.
nuotrauka
2020-09-09 14:57
Naujojo Registrų centro duomenų centro įrengimo projektas juda į priekį - trečiadienį Vyriausybė oficialiai įmonei perdavė Vilniuje, Studentų g., esančias patalpas. Šiose patalpose pagrindinius šalies registrus ir informacines sistemas tvarkantis Registrų centras ketina įrengti šiuolaikinius saugumo...
nuotrauka
2020-09-08 10:05
Kaune veikiantis Vytauto Didžiojo karo muziejus šią vasarą pasirašė dvišalę sutartį su konkursą laimėjusia įmone UAB „Statybų laikas“. Pagal sutartį bus pradedami svarbaus muziejaus akcento – kariliono bokšto ir arkados remonto darbai. Remonto darbams Krašto apsaugos ministerija skyrė 455 tūkst. eur...
nuotrauka
2020-09-08 09:54
Rugsėjo 7 d. Krašto apsaugos ministerijoje viceministras Eimutis Misiūnas ir Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Sonn pasirašė sutartį, pagal kurią Vokietija Lietuvai skirs iki 500 tūkst. eurų naujų amunicijos sandėlių Lietuvos kariuomenėje projektuoti. Šios lėšos Lietuvai neatlygintinai skir...
nuotrauka
2020-09-07 16:07
Vyriausybės kanceliarijoje buvo pristatyta futbolo stadiono Vilniuje, Žvėryno rajone (J. I. Kraševskio g. 2) galimybių studija.
nuotrauka
2020-09-07 14:58
Naujai kylančiame S. Dariaus ir S. Girėno stadione Kaune įsibėgėja veiksmas: į teritoriją jau atvyko bendrovės „Autokausta“ technika. Aplink tarptautinius standartus atitiksiantį stadioną iš esmės pasikeis visa plačiai aprėpianti Žaliakalnio erdvė.
nuotrauka
2020-09-07 09:58
Ilgai lauktas gyventojų ir miesto svečių, rugsėjo 4-ąją Tauragėje atidarytas pirmasis baseinas su pirčių erdve. Modernus suaugusiųjų, šeimų su vaikais bei senjorų pramogoms bei laisvalaikiui pritaikytas kompleksas bus skirtas ir gyventojų plaukimo bei sveikatinimo užsiėmimams organizuoti.
nuotrauka
2020-09-04 08:12
Vilniaus pataisos namuose baigiama pertvarkyti iš uždaryto Lukiškių kalėjimo perkelto tardymo izoliatoriaus infrastruktūrą. Rekonstruotos patalpos nuteistiesiems užtikrins aukščiausius tokioms įstaigoms taikomus higienos, sanitarijos, buitinių sąlygų standartus.
nuotrauka
2020-09-02 15:06
AB Panevėžio statybos trestas (PST) pateikė prašymą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui atnaujinti teisminį procesą dėl konkurencijos įstatymo pažeidimo. Bendrovė pažymi, kad nepaisant šio žingsnio, jau vykdo paskirtos baudos mokėjimus pagal sutartą grafiką.
nuotrauka
2020-09-02 08:30
UAB „Concretus group“, valdanti vieną didžiausių aplinkotvarkos produktų gamintojų Lietuvoje UAB „Betono mozaika“ bei SIA „Betono mozaika“ Latvijoje, įsigijo 100 proc. Latvijos kompanijos AS „NordBrik“ akcijų. Šis žingsnis leis sustiprinti prekinio ženklo pozicijas Latvijos rinkoje.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...