2019 rugsėjo 20 d. penktadienis, 23:33
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Ekologiškų namų gyvenvietė. Kaune kyla ateities namai  5 Fotogalerija

Eiviltas PARAŠČIAKAS      2016-08-17 14:18
Kairiajame Nemuno krante, vos trys kilometrai nuo miesto centro, apsupti nuostabaus gamtos peizažo, vienas po kito kyla „Ateities namai“. Nors savo išore šie statiniai pernelyg niekuo nesiskiria nuo lietuvio akiai įprasto būsto, skambus jų pavadinimas laužtas ne iš piršto.
nuotrauka
Sąvoka „taupūs namai“ apibūdinti šio būsto privalumams – gerokai per siaura. Tai investicija į ateitį. Sumoki vieną kartą, o po to visą gyvenimą nebemoki beveik nieko, tikina projekto plėtotojai. „Ateities namų“ nuotr.


Ekologiški ir labai taupūs

Marvelėje statomi nedideli, 80 kv. m. ploto, namai jau dabar atitinka visus A+ ir A++ energinio naudingumo klasės statiniams keliamus reikalavimus, nors, pagal ES direktyvas, toks statybų reikalavimas šalyje įsigalios tik nuo 2018 metų. Nuo 2021 m. pradžios visi – statybų leidimai bus išduodami tik A++ aukščiausios energinės klasės namams.

Kaip pasakoja daugiau nei 20 metų statybų sektoriuje dirbantis „Ateities namų“ projekto vystytojas Eugenijus Kovalkovas, jų statomi namai ekologiški, draugiški aplinkai, taupūs ir neteršiantys gamtos. „Šildant šiuos namus nevyksta jokie degimo procesai. Nenaudojamos nei dujos, nei malkos, nei kiti iškastiniai gamtiniai ištekliai“, – tikina jis ir priduria, kad statyti aukšto energinio naudingumo namus anksčiau, nei to reikalauja įstatymai, paskatino didėjantis visuomenės sąmoningumas ir keliami aukštesni gyventojų reikalavimai perkamam būstui.

E. Kovalkovas sako, kad sąvoka „taupūs namai“ apibūdinti šio būsto privalumams – gerokai per siaura. „Tai investicija į ateitį. Sumoki vieną kartą, o po to visą gyvenimą nebemoki beveik nieko. Be to, tikėtina, kad pagal dabartines technologijas statomų žemesnės energinio naudingumo klasės namų kaina kris“, – sako E. Kovalkovas.

Statybų procese aktyviai dalyvauja KTU mokslininkai

Marvelėje kuriamos ekologiškų namų gyvenvietės statiniai pasižymi moderniais techniniais sprendimais, leisiančiais naujakuriams mėgautis komfortu ir kokybišku gyvenimu. Marvelės „Ateities namuose“ įrengta efektyvi rekuperacinė vėdinimo sistema, kuri patalpose užtikrina šviežio ir gaivaus oro cirkuliaciją visais metų laikais.

O atsinaujinančius energijos šaltinius naudojanti geoterminio šildymo sistema „Mitsubichi Electric“ (oras-oras) efektyviai dirba net esant 25 laipsniams šalčio ir daugiau. Ši sistema iš 1 kilovatvalandės elektros energijos pagamina vidutiniškai 5,7 kilovatvalandės šilumos energijos. Karšto vandens paruošimo sąnaudas iki minimalių sumažina ant stogo įrengtos saulės elektrinės. Visos namo sistemos yra automatizuotos, todėl jų priežiūra nereikalauja daug laiko – pakaks kelių valandų per metus sureguliuoti sistemoms.

Šilumą ir nepriekaištingą garso izoliaciją šiuose namuose užtikrina sienos, šiltintos 27 cm storio neoporo puta, ir sandariausi rinkoje šiuo metu siūlomi „Schüco“ profilio plastikiniai langai su 3 stiklų paketu.

„Ateities namų“ gimimo procese nuo pat pirminės projektavimo stadijos aktyviai dalyvauja ir Kauno technologijos universiteto Architektūros ir Statybos instituto ekspertai. Šiuo metu kartu su KTU mokslininkais yra baigiamas modeliuoti namo su saulės elektrine skaičiavimas, todėl artimiausiu metu Marvelėje bus baigtas ir A++ energinio naudingumo klasės reikalavimus atitinkantis būstas, kurio gyventojams nereikės sukti galvos dėl sąskaitų už šildymą ir elektrą. „Pirmą A++ sertifikatą turėtume gauti iki spalio mėnesio. Šiuo metu mums tai yra didžiausias iššūkis, tačiau neabejojame, kad atsakingu darbu rezultatą tikrai pavyks pasiekti“, – sako E. Kovalkovas.

„KTU taip pat turi sertifikuotą laboratoriją, kuri suteikia galimybes atlikti pastatų sandarumo testus“, – bendradarbiavimo sąvoką praplečia pašnekovas. Kadangi A+ klasės namams keliami griežti reikalavimai, statinio atitikimą jiems patvirtina sertifikatai, kurie išduodami tik po sėkmingai įveikto sandarumo testo. Šiuo metu du Marvelėje stovintys namai jau turi A+ energinio naudingumo klasės sertifikatus, dar du bus baigti sertifikuoti visai netrukus.

Neabejoja, kad Marvelė netrukus taps prestižiniu rajonu

Strategiškai patogia vieta ir nuostabia gamta garsėjanti Marvelė anksčiau dažnai būdavo linksniuojama dėl šiame rajone veikiančios nuotekų valyklos ir šios kaimynystės keliamų problemų, ypač – sklindančio nemalonaus kvapo. Situacija iš esmės pasikeitė įrengus modernius nuotekų dumblo džiovinimo įrenginius, kurie pradėjo veikti šių metų pavasarį. Tam iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto buvo skirta beveik 10 mln. eurų. Dabar čia vykstantys procesai atitinka visus ES keliamus aplinkosaugos reikalavimus, o nuotekų valykla tapo gamtai ir Marvelės gyventojams draugišku objektu.

„Nemalonus kanalizacijos kvapas ženkliai susilpnėjo ir gyvenvietėje jis jaučiamas ypač retai. Visais atvejais jis būna labai silpnas. Be to, šiuo metu vandenvalos įmonė yra paskelbusi tarptautinį konkursą – du atviri nuotekų rezervuarai bus uždengti gaubtais, todėl bet kokie nemalonūs kvapai turėtų apskritai išnykti, – sako projekto Marvelėje vystytojas. – Prieš pradėdami Marvelės projektą apsilankėme pas vandenvalos įmonės direktorių, teiravomės dėl jų ateities perspektyvų bei kvapų problemos. Vadovų ateities vizija ir požiūris nuteikė labai optimistiškai. Jų tikslas – Marvelės valymo įrenginius paversti moderniausia tokio pobūdžio valykla Baltijos šalyse“.

„Ateities namų“ atstovas sako neabejojantis, kad jau kitais metais kauniečiai galės pamiršti buvusias problemas dėl nemalonių kvapų, o Marvelės rajonas netrukus taps vienu iš prestižinių Kauno gyvenamųjų rajonų – itin gera vieta šalia centro, gamtos draustinio ir, žinoma, Nemuno. „Čia yra viskas, ko reikia patogiam gyvenimui ir laisvalaikiui“, – sako projekto vystytojas E. Kovalkovas.

„Ateities namų“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Inžinierius
2016-09-30 10:29
Kažką ne taip rašote: ,,geoterminio šildymo sistema „Mitsubichi Electric“ (oras-oras)" - tai arba geoterminio arba oro. Arba paprasčiau šilumos siurblys bendru atveju.
Auris
2016-08-29 12:27
Eugenijau, reikėtų paklausti gyvenančių ten, tada kalbėti. Niekas ten nepasikeitė, žmonės gyvena, nes supranta, kad ten niekada neparduos arba parduos pusvelčiui. Tokia realybė.
Eugenijus
2016-08-27 08:59
Auri, labai klystat dėl smarvės, blogo kvapo ten būna labai retai nes valymo įrenginių kvapas šeis metais labai sumažėjo dėl dėl dumblo džiovinimo linijos ir beto dėl geografinės padėties visas kvapas kuris dar yra eina link nemuno. Juk jeigu ten smirdėtų naujų prabangių namų niekas ten nestatytų, o statybos vyksta ne tik mano sklype. Dėl kainos , ja galite resti Aruodas.lt
kaina
2016-08-24 14:12
koks pats mažiausias namas ir kiek kainuoja?
Auris
2016-08-23 10:25
viskas būtų neblogai, jei ne vieta... Smarvelė...

Sprendimai

nuotrauka
2019-09-20 10:18
Po daugelio metų tyrimų BASF sukūrė naują šilumą izoliuojančią medžiagą „SLENTITE ®“. Tai aukštos kokybės produktas, kurio gebėjimas izoliuoti šilumą pagrįstas organiniu aerogeliu, 90 proc. sudarytu iš oro.
nuotrauka
2019-09-11 07:43
Keraminių čerpių stogas ilgą laiką buvo prabangos, kokybės, gero namo simbolis. Vokietijoje, Švedijoje, Norvegijoje čerpėmis dengti privačių namų stogai tradiciškai sudaro vyraujančią dalį (90–80%) stogų. Per ilgą laiką susidarė nuomonė, kad čerpių stogas kainuoja brangiau už kita danga dengtą stogą...
nuotrauka
2019-09-02 08:00
Jau 40 metų „UNILIN“ kuria sprendimus pastatų sandarinimui ir šioje įmonių grupėje „tvarumas“ yra ne skambus žodis, o apgalvota strategija. „Tvarus mąstymas yra būtina sąlyga kiekviename mūsų įmonės lygmenyje. Kad ilgainiui sukeltum pokytį, turi dirbti ekologiškai ir sukurti žiedinę ekonomiką. Visuo...
nuotrauka
2019-08-29 08:32
Aplinkos ministerija toliau sėkmingai tęsia Klimato kaitos programą, jau patvirtinta kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tvarka, vis daugiau įmonių ir asmenų dalyvauja mažindami aplinkos taršą. Padažnėjus klimato atšilimo reiškiniams (liūtys, sausra, karštis), pasikeitė ir visuomenės požiūris. T...
nuotrauka
2019-08-22 08:19
Planuojant kapitalinę stogo renovaciją, dažnai išaiškėja, kad galima būtų pakeisti tik pačią stogo dangą (dažniausiai skardą, asbestinį banguotą lakštą „šiferį“), o laikančiosios stogo konstrukcijos yra išlikusios geros būklės. Svarbiausias klausimas, norint pasirinkti čerpių stogo dangą – ar konstr...
nuotrauka
2019-08-20 08:00
Išankstinės nuostatos, aplinkinių suformuota nuomonė bei viešojoje erdvėje gajūs mitai kartais užkerta kelią vienam ar kitam sprendimui priimti. Tai pasakytina ir apie stogo dangą. Visgi rinka yra labai dinamiška ir tai, kas vakar pagal sukurtus mitus atrodė sunkiai pasiekiama, šiandien gali būti le...
nuotrauka
2019-08-19 07:50
Neseniai Vokietijos gamintojas JUNG pristatė naujovę – modulinę sistemą „plug + go“, kuri elektros prietaisų montavimą padaro paprastą, greitą ir švarų. Tuščiavidurių sienų sistemoms ir baldams pritaikytos „plug + go“ sistemos idėja – užsakovą pasiekia iš anksto gamykloje į vieną rėmelį jau surinkti...
nuotrauka
2019-08-17 09:02
Artėjant šildymo sezonui, imame sukti galvą, kaip sutaupyti pinigų, neprarandant komfortiškų gyvenimo sąlygų. Pirmasis žingsnis – pradėti nuo savo įpročių ir namuose naudojamų technologijų. Vienos šių technologijų – vandens maišytuvai ir dušas, tai yra priemonės, kurias naudojame kiekvieną dieną ir ...
nuotrauka
2019-08-13 10:31
2017 m. sausio 26 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2017/1475 dėl keraminių čerpių, kurioms taikomas standartas EN 1304, reikalauja, kad atsparumas temperatūrų svyravimui nekeistų gaminių eksploatacinių savybių, kad čerpės atlaikytų ne mažiau kaip 150 šilumos/šalčio ciklų.
nuotrauka
2019-08-08 08:52
Vieni iš pagrindinių darnaus miestų vystymosi koncepcijos tikslų yra padaryti miestus ir žmonių apgyventas vietoves saugias, atsparias (stichinėms nelaimėms) ir darnias, užtikrinti visiems prieigą prie prieinamos (lengvai pasiekiamos), patikimos, darnios ir modernios energijos.
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2018-11-12 13:15
Liūdnai nuskambėjęs per Europos Sąjungą daugiaaukščio „Grenfell Tower“ Londone gaisras paskatino visą pasaulį nauju, priekabesniu žvilgsniu pažvelgti į fasadų šiltinimo sistemas. Ir pradėti vertinti ne tik jų šilumines, bet ir priešgaisrines savybes.
nuotrauka
2018-10-19 07:30
Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir todėl pridaroma klaidų, kurios po to sunkiai ištaisomos. Šiame stra...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-07 09:18
Kokį šildymo katilą pasirinkti, kad būstas būtų šiltas, sąnaudos – ekonomiškos, o priežiūra minimali? Tai yra klausimai, aktualūs ir naujakuriui, ir remontuojamo namo savininkui.
nuotrauka
2018-04-20 12:54
Statybų rinkoje sėkmingai kelią skinasi naujovė, suteikianti galimybę statinių fasadus sumontuoti per rekordiškai trumpą laiką ir sutaupyti darbo sąnaudų. Nuo 2017 m. įmonė „Royal facade“ Lietuvoje gamina ir į rinką tiekia apšildomąsias daugiasluoksnes plokštes su dekoru.
nuotrauka
2018-04-19 08:47
Bendrovės „Domus Lumina“ marketingo specialistė Jovita Apanavičienė sako, jog prieš įrengiant būstą labai svarbu įvertinti, kaip dengsime langus, nes langų uždengimai atlieka ne tik dekoro ir puošybos funkciją, tačiau ir apsaugo namus nuo kaitros ar šalčio, sklindančio per langus, taupo energijos są...
nuotrauka
2018-04-16 16:59
Tyla ir ramybė yra ta didžioji vertė, kurios siekia kiekvieno būsto gyventojai. Tačiau kaip tik svetimi garsai, iš kaimynų buto sklindantis triukšmas yra viena iš didžiausių problemų, dėl kurių skundžiasi žmonės. Ir ne tik senos statybos namų gyventojai. Kaip pastebi „Knauf“ specialistai, kone kas a...

Statybunaujienos.lt » Sprendimai

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...