2020 spalio 24 d. šeštadienis, 3:31
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Ekologiškų namų gyvenvietė. Kaune kyla ateities namai  5 Fotogalerija

Eiviltas PARAŠČIAKAS      2016-08-17 14:18
Kairiajame Nemuno krante, vos trys kilometrai nuo miesto centro, apsupti nuostabaus gamtos peizažo, vienas po kito kyla „Ateities namai“. Nors savo išore šie statiniai pernelyg niekuo nesiskiria nuo lietuvio akiai įprasto būsto, skambus jų pavadinimas laužtas ne iš piršto.
nuotrauka
Sąvoka „taupūs namai“ apibūdinti šio būsto privalumams – gerokai per siaura. Tai investicija į ateitį. Sumoki vieną kartą, o po to visą gyvenimą nebemoki beveik nieko, tikina projekto plėtotojai. „Ateities namų“ nuotr.


Ekologiški ir labai taupūs

Marvelėje statomi nedideli, 80 kv. m. ploto, namai jau dabar atitinka visus A+ ir A++ energinio naudingumo klasės statiniams keliamus reikalavimus, nors, pagal ES direktyvas, toks statybų reikalavimas šalyje įsigalios tik nuo 2018 metų. Nuo 2021 m. pradžios visi – statybų leidimai bus išduodami tik A++ aukščiausios energinės klasės namams.

Kaip pasakoja daugiau nei 20 metų statybų sektoriuje dirbantis „Ateities namų“ projekto vystytojas Eugenijus Kovalkovas, jų statomi namai ekologiški, draugiški aplinkai, taupūs ir neteršiantys gamtos. „Šildant šiuos namus nevyksta jokie degimo procesai. Nenaudojamos nei dujos, nei malkos, nei kiti iškastiniai gamtiniai ištekliai“, – tikina jis ir priduria, kad statyti aukšto energinio naudingumo namus anksčiau, nei to reikalauja įstatymai, paskatino didėjantis visuomenės sąmoningumas ir keliami aukštesni gyventojų reikalavimai perkamam būstui.

E. Kovalkovas sako, kad sąvoka „taupūs namai“ apibūdinti šio būsto privalumams – gerokai per siaura. „Tai investicija į ateitį. Sumoki vieną kartą, o po to visą gyvenimą nebemoki beveik nieko. Be to, tikėtina, kad pagal dabartines technologijas statomų žemesnės energinio naudingumo klasės namų kaina kris“, – sako E. Kovalkovas.

Statybų procese aktyviai dalyvauja KTU mokslininkai

Marvelėje kuriamos ekologiškų namų gyvenvietės statiniai pasižymi moderniais techniniais sprendimais, leisiančiais naujakuriams mėgautis komfortu ir kokybišku gyvenimu. Marvelės „Ateities namuose“ įrengta efektyvi rekuperacinė vėdinimo sistema, kuri patalpose užtikrina šviežio ir gaivaus oro cirkuliaciją visais metų laikais.

O atsinaujinančius energijos šaltinius naudojanti geoterminio šildymo sistema „Mitsubichi Electric“ (oras-oras) efektyviai dirba net esant 25 laipsniams šalčio ir daugiau. Ši sistema iš 1 kilovatvalandės elektros energijos pagamina vidutiniškai 5,7 kilovatvalandės šilumos energijos. Karšto vandens paruošimo sąnaudas iki minimalių sumažina ant stogo įrengtos saulės elektrinės. Visos namo sistemos yra automatizuotos, todėl jų priežiūra nereikalauja daug laiko – pakaks kelių valandų per metus sureguliuoti sistemoms.

Šilumą ir nepriekaištingą garso izoliaciją šiuose namuose užtikrina sienos, šiltintos 27 cm storio neoporo puta, ir sandariausi rinkoje šiuo metu siūlomi „Schüco“ profilio plastikiniai langai su 3 stiklų paketu.

„Ateities namų“ gimimo procese nuo pat pirminės projektavimo stadijos aktyviai dalyvauja ir Kauno technologijos universiteto Architektūros ir Statybos instituto ekspertai. Šiuo metu kartu su KTU mokslininkais yra baigiamas modeliuoti namo su saulės elektrine skaičiavimas, todėl artimiausiu metu Marvelėje bus baigtas ir A++ energinio naudingumo klasės reikalavimus atitinkantis būstas, kurio gyventojams nereikės sukti galvos dėl sąskaitų už šildymą ir elektrą. „Pirmą A++ sertifikatą turėtume gauti iki spalio mėnesio. Šiuo metu mums tai yra didžiausias iššūkis, tačiau neabejojame, kad atsakingu darbu rezultatą tikrai pavyks pasiekti“, – sako E. Kovalkovas.

„KTU taip pat turi sertifikuotą laboratoriją, kuri suteikia galimybes atlikti pastatų sandarumo testus“, – bendradarbiavimo sąvoką praplečia pašnekovas. Kadangi A+ klasės namams keliami griežti reikalavimai, statinio atitikimą jiems patvirtina sertifikatai, kurie išduodami tik po sėkmingai įveikto sandarumo testo. Šiuo metu du Marvelėje stovintys namai jau turi A+ energinio naudingumo klasės sertifikatus, dar du bus baigti sertifikuoti visai netrukus.

Neabejoja, kad Marvelė netrukus taps prestižiniu rajonu

Strategiškai patogia vieta ir nuostabia gamta garsėjanti Marvelė anksčiau dažnai būdavo linksniuojama dėl šiame rajone veikiančios nuotekų valyklos ir šios kaimynystės keliamų problemų, ypač – sklindančio nemalonaus kvapo. Situacija iš esmės pasikeitė įrengus modernius nuotekų dumblo džiovinimo įrenginius, kurie pradėjo veikti šių metų pavasarį. Tam iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto buvo skirta beveik 10 mln. eurų. Dabar čia vykstantys procesai atitinka visus ES keliamus aplinkosaugos reikalavimus, o nuotekų valykla tapo gamtai ir Marvelės gyventojams draugišku objektu.

„Nemalonus kanalizacijos kvapas ženkliai susilpnėjo ir gyvenvietėje jis jaučiamas ypač retai. Visais atvejais jis būna labai silpnas. Be to, šiuo metu vandenvalos įmonė yra paskelbusi tarptautinį konkursą – du atviri nuotekų rezervuarai bus uždengti gaubtais, todėl bet kokie nemalonūs kvapai turėtų apskritai išnykti, – sako projekto Marvelėje vystytojas. – Prieš pradėdami Marvelės projektą apsilankėme pas vandenvalos įmonės direktorių, teiravomės dėl jų ateities perspektyvų bei kvapų problemos. Vadovų ateities vizija ir požiūris nuteikė labai optimistiškai. Jų tikslas – Marvelės valymo įrenginius paversti moderniausia tokio pobūdžio valykla Baltijos šalyse“.

„Ateities namų“ atstovas sako neabejojantis, kad jau kitais metais kauniečiai galės pamiršti buvusias problemas dėl nemalonių kvapų, o Marvelės rajonas netrukus taps vienu iš prestižinių Kauno gyvenamųjų rajonų – itin gera vieta šalia centro, gamtos draustinio ir, žinoma, Nemuno. „Čia yra viskas, ko reikia patogiam gyvenimui ir laisvalaikiui“, – sako projekto vystytojas E. Kovalkovas.

„Ateities namų“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Inžinierius
2016-09-30 10:29
Kažką ne taip rašote: ,,geoterminio šildymo sistema „Mitsubichi Electric“ (oras-oras)" - tai arba geoterminio arba oro. Arba paprasčiau šilumos siurblys bendru atveju.
Auris
2016-08-29 12:27
Eugenijau, reikėtų paklausti gyvenančių ten, tada kalbėti. Niekas ten nepasikeitė, žmonės gyvena, nes supranta, kad ten niekada neparduos arba parduos pusvelčiui. Tokia realybė.
Eugenijus
2016-08-27 08:59
Auri, labai klystat dėl smarvės, blogo kvapo ten būna labai retai nes valymo įrenginių kvapas šeis metais labai sumažėjo dėl dėl dumblo džiovinimo linijos ir beto dėl geografinės padėties visas kvapas kuris dar yra eina link nemuno. Juk jeigu ten smirdėtų naujų prabangių namų niekas ten nestatytų, o statybos vyksta ne tik mano sklype. Dėl kainos , ja galite resti Aruodas.lt
kaina
2016-08-24 14:12
koks pats mažiausias namas ir kiek kainuoja?
Auris
2016-08-23 10:25
viskas būtų neblogai, jei ne vieta... Smarvelė...

Sprendimai

nuotrauka
2020-10-20 07:45
Dėl nuolat griežtėjančių standartų ir tobulėjančių technologijų kiekvienais metais nauji pastatai tampa vis taupesni. Siekiant atitikti augančius reikalavimus, statomuose objektuose naudojami vis efektyvesni izoliavimo sprendimai. Taip pastatai tampa vis sandaresni, bet dažnai ima kelti asociacijų s...
nuotrauka
2020-10-19 07:30
Pasirenkant pastato vidaus vamzdynų sistemas, svarbi ne tik jų kokybė, kuri užtikrintų efektyvų ir nepriekaištingą veikimą. Aktualu, kad tokios sistemos būtų paprastai ir greitai montuojamos, lengvai aptarnaujamos ir nekeltų rūpesčių bent keliasdešimt metų. „Wavin“ siūlo kaip tik tokius variantus, k...
nuotrauka
2020-09-28 09:40
Lubos yra svarbus interjero elementas, tačiau dažnai jų dizainas gana vienodas – nuglaistytos, nugruntuotos ir nudažytos gipso plokštės, pakabinamos ar įtempiamos lubos. Tai klasikinis, įprastas būdas. Tačiau yra daug modernesnių ir svarbiausia, palankesnių žmogaus sveikatai ir aplinkai sprendimų už...
nuotrauka
2020-09-08 10:31
Ar taupote energiją, vandenį kavai šildydami ant dujinės viryklės, o ne elektriniu arbatiniu? O galbūt jau renkate parašus savo daugiabučio renovacijai, nepaisydami nemažų išlaidų?
nuotrauka
2020-07-20 07:34
Žmogus siekia gyventi ir dirbti komfortiškomis sąlygomis. Ką daryti, kad vasarą nekamuotų tvankuma, o žiemą nereikėtų drebėti nuo šalčio? Racionalūs žmonės siekia dar daugiau – kaip padaryti, kad ta pati sistema ir vėsintų, ir šildytų, o įrenginiai nedarkytų interjero? Išeitis – kapiliarinė vėsinimo...
nuotrauka
2020-07-14 07:30
Lietūs ir klimato atšilimas grasina nepageidautina drėgme, kuri sukuria sąlygas pelėsiui, įvairioms bakterijoms atsirasti. Todėl kuriant statybos produktus, taip pat ir dažus, būtina rasti sprendimus, kurie produktus darytų atsparius gamtos sąlygoms.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-02-13 09:08
Betono gaminių aplinkotvarkai gamintoja bendrovė „Betono mozaika“ Lietuvoje valdo keturias gamyklas. 2019-ieji įmonei tapo „premium“ gaminių augimo metais: lyginant su 2018 m. jų pardavimai ir gamyba augo daugiau nei 20 procentų.
nuotrauka
2019-11-22 14:03
Visame pasaulyje vykstantys masiniai protestai prieš klimato atšilimą, išaugęs žmonių rūpestis aplinkos apsaugos klausimais ir vis atsakingesnis vartojimas neaplenkia ir nekilnojamo turto, statybų sektoriaus. Vilniečių įkurta įmonė „Ecococon“ sukūrė unikalią šiaudinių namų sienų technologiją ir jau ...
nuotrauka
2019-10-08 10:56
Namo statybos – sudėtinga, daug laiko ir piniginių investicijų reikalaujanti tema. Tačiau kartu tai svarbus žingsnis kokybiško gyvenimo link, kurį privalu žengti teisinga linkme. Apie namo statybas ir brangiausiai kainuojančias klaidas namų apdailos centre „Unideco“ vykusiame seminare pasakojo „ABC ...
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2018-11-12 13:15
Liūdnai nuskambėjęs per Europos Sąjungą daugiaaukščio „Grenfell Tower“ Londone gaisras paskatino visą pasaulį nauju, priekabesniu žvilgsniu pažvelgti į fasadų šiltinimo sistemas. Ir pradėti vertinti ne tik jų šilumines, bet ir priešgaisrines savybes.
nuotrauka
2018-10-19 07:30
Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir todėl pridaroma klaidų, kurios po to sunkiai ištaisomos. Šiame stra...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-07 09:18
Kokį šildymo katilą pasirinkti, kad būstas būtų šiltas, sąnaudos – ekonomiškos, o priežiūra minimali? Tai yra klausimai, aktualūs ir naujakuriui, ir remontuojamo namo savininkui.

Statybunaujienos.lt » Sprendimai

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...