2020 rugpjūčio 14 d. penktadienis, 13:42
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Elektriniai traukiniai Minsko link pajudės kitąmet

2015-08-11 14:15
Vienoje moderniausių Lietuvoje geležinkelio stočių, Kenoje, plušantys darbininkai oranžinėmis ir geltonomis liemenėmis – ženklas, kad pro šią stotį jau greitai važiuos elektriniai traukiniai. Čia įrengiami pamatai atramoms, kurios laikys kontaktinį tinklą. Iš viso Kenos stoties teritorijoje greičiau nei per tris mėnesius planuojama išlieti apie pusę tūkstančio pamatų.
nuotrauka
28,6 kilometro ilgio geležinkelio ruožo nuo Naujosios Vilnios iki Lietuvos sienos su Baltarusija elektrifikavimo darbus atlieka didelę patirtį geležinkelių infrastruktūros modernizavimo projektuose turinti intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“. Bendrovės „Fima“ nuotr.


Minimos įmonės
Fima, UAB
Laukti liko nedaug – 2016-aisiais geležinkelio linijos nuo Naujosios Vilnios iki sienos su Baltarusija elektrifikacijos projektą planuojama pabaigti. Kai Baltarusijos geležinkeliai savo ruožtų elektrifikuos ruožą nuo sienos su Lietuva iki Molodečno, greitieji elektriniai traukiniai kaimyninių šalių sostines sujungs per dvi valandas.

28,6 kilometro ilgio geležinkelio ruožo nuo Naujosios Vilnios iki Lietuvos sienos su Baltarusija elektrifikavimo darbus atlieka didelę patirtį geležinkelių infrastruktūros modernizavimo projektuose turinti intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“. Specialistai darbus pradėjo balandžio mėnesį, o dabar pasiekė Kenos geležinkelio stotį.

„Kenos stotyje padvigubinome pajėgas ir pasitelkėme daugiau technikos, kad galėtume dirbti sparčiau. Nesinori sulaukti rudeninių liūčių ir žiemos šalčių, nes tai sulėtintų tempus. Be to, tai vienas intensyviausiai naudojamų geležinkelio ruožų Lietuvoje. Dirbti galime tik per eismo pertraukas, kurios yra ribotos, tačiau privalome laikytis projekto terminų“, – sako „Fima“ Projektų vykdymo departamento direktorius Artūras Šuliauskas.

Geležinkelio linijos elektrifikavimo darbus darbininkai pradėjo nuo Baltarusijos pasienio ir artėja Naujosios Vilnios link. Nuo Gudagojo stoties pasienyje iki Kenos jau sumontuotos visos vieno kelio atramos ir netrukus bus pradėtos montuoti gembės, kurios laikys kontaktinį tinklą.

„Ši atkarpa pati sudėtingiausia pirmiausia dėl to, kad tai – pasienio ruožas ir reikia įvairių suderinimų norint čia privažiuoti. Be to, gamtinės sąlygos gana sudėtingos, daug pelkynų“, – paaiškino A. Šuliauskas.

Pirmoji atkūrus nepriklausomybę elektrifikuojamoje geležinkelio linijoje darbai vyksta etapais. Iš pradžių liejami betoniniai pamatai. Išliejus dalį pamatų, ant jų pradedamos statyti atramos, prie jų montuojamos gembės. Rudenį Lietuvą turėtų pasiekti speciali kontaktinį elektros tinklą tiesianti technika. Tuomet darbininkai pradės tiesti elektros tinklą ten, kur jau įrengtos atramos.

Iš viso atramų pamatams bus sunaudota daugiau nei 5000 tonų betono, o metalinėms konstrukcijoms – per 3000 tonų plieno. Ruože bus nutiesta apie 138 km varinio kontaktinio tinklo laido ir daugiau kaip 165 km bronzinio nešančiojo lyno, pastatyta virš 2000 metalinių konstrukcijų.

Planuojama, kad geležinkelių elektrifikavimas Lietuvoje šiuo projektu nesibaigs. Elektriniai traukiniai turėtų pasiekti ir Klaipėdą. Tuomet kelionė traukiniu iš sostinės į pajūrį sutrumpėtų iki 2 – 3 valandų, o krovinius nuo Baltijos iki Juodosios jūros būtų galima gabenti vien elektriniu traukiniu. Elektriniai lokomotyvai yra galingesni, greitesni, efektyvesni ir mažiau teršia aplinką, praneša VRP Hill+Knowlton Strategies. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-08-13 09:29
AB Panevėžio statybos trestas (PST) gavo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sutikimą dėl LR konkurencijos tarybos skirtos baudos sumokėjimo išdėstymo per ilgą laikotarpį. kaip skelbiama pranešime, pagal VMI sprendimą bendrovė 8,5 mln. eurų baudą ir susijusias palūkanas valstybei turės sumokėti p...
nuotrauka
2020-08-12 13:55
Kaune, S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo pašonėje jau keletą mėnesių zuja sunkioji technika ir dešimtys darbininkų. Praeityje kariškiams priklausiusioje 30 hektarų aviacijos gamyklos teritorijoje iki šių metų pabaigos bus sukurta modernaus pramonės parko infrastruktūra būsimiems investuotojams.
nuotrauka
2020-08-11 14:07
Kauno Naujamiesčio širdyje, Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, įsibėgėjo kapitaliniai restauracijos darbai. Daugelį metų neliestas, papilkėjęs ir byrantis fasadas, stogo kupolai bei kiti autentiški bažnyčios elementai atnaujinami miesto biudžeto, Kultūros paveldo departamento ir ES fondų lėšo...
nuotrauka
2020-08-10 10:17
Lietuvos įmonės didžiausiame regiono išparduotuvių miestelyje užims maždaug penktadalį viso nuomai skirto ploto.
nuotrauka
2020-08-10 09:23
Viena didžiausių Lietuvos statybos įmonių grupių AB Panevėžio statybos trestas dalį gamybos procesuose sunaudojamos elektros energijos generuos nuosavose saulės jėgainėse. 200 kW galingumo elektrinę įmonė jau įsirengė ant Panevėžyje, Tinklų gatvėje, esančio gamybinio pastato stogo. Dar viena – 100 k...
nuotrauka
2020-08-06 08:39
Lietuvos kariuomenei, pranešė Krašto apsaugos ministerija, perduoti už Jungtinių Amerikos Valstijų paramą įrengti infrastruktūros objektai, esantys Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazėje Šiauliuose. 14 projektų įgyvendino „Mitnija“.
nuotrauka
2020-08-04 11:46
Sostinėje rudenį duris atvers itin populiaraus co-living (liet. – bendragyvenimo) koncepto kompleksas „Liv_in Vilnius“. Nors pirmieji gyventojai į kompleksą įsikels tik rugsėjį, rezervuoti apartamentus projekto tinklalapyje galima jau dabar. Pasak projekto autorių, komplekse įrengti 6 skirtingų tipų...
nuotrauka
2020-08-03 10:26
BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikatas reiškia, kad pastatas atitinka aukščiausius energinio efektyvumo ir ekologiškumo standartus. „Kauno dokui“ suteiktas „BREEAM In-Use“ sertifikatas su įvertinimu „Excellent“. Geriausiai įvertintos naudojamų medžiagų ...
nuotrauka
2020-07-31 13:37
Vilniaus pataisos namuose nugriovus du nenaudojamus gamybinius pastatus, jų vietoje iškils šiuolaikinis, tokioms įstaigoms reikalingas socialines, buitines sąlygas atitinkantis 200 vietų kamerų korpusas.
nuotrauka
2020-07-30 11:19
Šią savaitę trumpam lankytojams duris atvėrė Vilniaus mieste seniausia, vis dar veikianti vandenvietė, kuri pastatyta dar praėjusiame šimtmetyje. Kas penkerius metus šios Sereikiškių vandenvietės vandens rezervuaras trumpam ištuštinamas, kad jį būtų galima išvalyti nuo mangano ir geležies nuosėdų, s...
nuotrauka
2020-07-29 09:00
AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ („LTG Infra“) ir UAB „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį, pagal kurią, vietoje probleminės vieno lygio pervažos, bus įrengtas tunelis automobiliams su pėsčiųjų taku. Naują tunelį, už beveik 5,8 mln. eurų, planuojama suprojektuoti ir pastatyti per kiek daugiau nei...
nuotrauka
2020-07-28 10:34
Netrukus turėtų startuoti darbai Ukmergės miesto buvusiame kariniame miestelyje ir šalia jo esančiose teritorijose. Pagal UAB „Patvanka“ 2018 metais parengtą techninį projektą antram gyvenimui šią beveik 20 hektarų teritoriją bandys prikelti UAB „Doresta“ iš Kėdainių.
nuotrauka
2020-07-28 10:23
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas pasirašė rangos sutartį su UAB „Statybos ritmas“ dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos naudojamo administracinio pastato ir garažo Kaune rekonstrukcijos, ...
nuotrauka
2020-07-27 11:31
Bendrovė „Darnu Group“ ir statybų bendrovė „Naresta“ pasirašė sutartį dėl šeštojo Paupio rajono kvartalo statybų Vilniaus senamiestyje. Tai jau trečiasis iš septynių kvartalų, patikėtas statyti „Narestai“.
nuotrauka
2020-07-27 09:41
Lietuvos bendrovė „Alvora“, kuriai patikėti Lietuvos-Lenkijos dujotiekio statybos darbai, liepą sėkmingai baigė vieną iš sudėtingiausių projekto etapų – nutiesė specialų vamzdį po Neries upės dugnu, 20 metrų gylyje.
nuotrauka
2020-07-24 09:44
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, siekdama sudaryti modernias sąlygas sporto veiklai vystyti buvusiame Lietuvos edukologijos universiteto futbolo stadione Vilniuje, jį perdavė Lietuvos sporto centrui. Stadioną numatoma iš esmės atnaujinti.
nuotrauka
2020-07-24 07:02
Liepą UAB „Alvora“ užbaigs įgyvendinti projektą Pietų Afrikoje. Pernai įmonė įgyvendino energetinio objekto projektą Švedijoje. Tai dvi naujos rinkos, į kurias „Alvora“, kaip viena iš nedaugelio Lietuvos įmonių, atliekanti bendruosius statybos ir technologinių įrenginių bei vamzdynų montavimo darbus...
nuotrauka
2020-07-23 10:32
Kauno oro uoste tęsiami plėtros darbai, kuriais siekiama sukurti geriausiai išplėtotą ir pritaikytą orlaivių techninio aptarnavimo (angl. Maintenance, Repair and Overhaul) infrastruktūrą visame regione. Liepą baigtas dar vienas etapas – naujo perono plėtra ir gaisrinės rekonstrukcijos darbai.
nuotrauka
2020-07-22 13:55
Mažeikių rajone jau ruošiamasi tarptautinės energetikos įmonių grupės „Ignitis grupė“ plėtojamo vėjo jėgainių parko projekto įgyvendinimui: prasidės kelių įrengimo ir kiti paruošiamieji darbai. Po maždaug pustrečių metų žalią elektros energiją šiame vėjo parke gamins iki 15 vėjo jėgainių, kurių bend...
nuotrauka
2020-07-20 11:55
Didžiausias Europoje miesto teritorijoje – Kaune – esantis ąžuolynas netrukus išgyvens tikrą renesansą. Kauno savivaldybė sudarė Ąžuolyno parko rangos darbų sutartį su konkursą laimėjusia įmone „Kauno keliai“. Infrastruktūros gerinimui bei rekonstrukcijai numatyta 5,6 mln. eurų iš ES fondų, Vyriausy...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...