2020 rugpjūčio 13 d. ketvirtadienis, 14:00
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Energijos taupymas ir apsauga nuo triukšmo su ROCKWOOL Fotogalerija

2014-04-25 20:50
Gera medžiaga – svarbu. Bet taip pat svarbu – teisingai ją pasirinkti ir sumontuoti. ROCKWOOL akmens vata yra neorganinė medžiaga, kuri izoliuoja šilumą ir garsą, užtikrina priešgaisrinę saugą. Ši medžiaga tinka įvairios paskirties pastatams, inžineriniams įrenginiams ir sistemoms izoliuoti.
nuotrauka
Bendrovės iliustr.


Minimos įmonės
ROCKWOOL, UAB
Kaip gintis nuo nepageidaujamų garsų ir gyventi saugiai

Medžiagų iš akmens vatos šilumos laidumo koeficientai laikomi vienais iš geriausių savo kategorijoje. Pagal termoizoliacines savybes 5 cm storio plokštė ROCKWOOL SUPERROCK atitinka 100 cm skylėtųjų keraminių plytų mūro sluoksnį.

Statybos produktai pagal degumą skirstomi į septynias klases. Beveik visa akmens vata yra priskiriama saugumo požiūriu geriausiai klasei. Visi be dangos ROCKWOOL gaminiai, padengti aliuminio folija ir stiklo pluoštu, yra nedegūs ir atitinka saugiausios A1 gaisrinės klasifikacijos kategoriją.

Įvairios apklausos rodo, kad gyventojams vienas iš svarbiausių dalykų yra garso izoliacija. ROCKWOOL akmens vatos gaminiai yra erdvinės plaušinės struktūros ir tankūs, todėl jie užtikrina gerą akustinę kontrolę. Siekiant išvengti triukšmo, būtina tinkamai izoliuoti perdangas, sienas bei vidaus pertvaras tarp kambarių ir butų.

ROCKWOOL siūlo keletą gaminių ir sistemų, kurios padeda sumažinti garso sklidimą per konstrukcijas. Universalios paskirties ROCKWOOL SUPERROCK plokštės, dažniausiai naudojamos karkasinės konstrukcijos sienų ir pertvarų atitvaroms, efektyviai sumažina garsą. Norint pasiekti geriausią garso izoliaciją, plokštės SUPERROCK turi būti montuojamos karkase, izoliuotame nuo pagrindinės konstrukcijos. Taip stabdomas garso perdavimas.

Daugiaaukščių namų gyventojai paprastai kenčia ne nuo piktavalių kaimynų, o nuo netyčinio garso: vaikų vaikštynių, žingsnių garso, numesto daikto bildesio. Smūginio garso izoliavimui grindų konstrukcijose naudojama STEPROCK ND izoliacinė plokštė, kuri pasižymi tiek šilumos, tiek akustinės izoliacijos savybėmis.

Kodėl šiltinti iš išorės naudingiau, negu iš vidaus

Apšiltinę pastatą iš išorės, sutaupome šilumos. Tai reiškia ir mažiau energijos, lėšų, ir komfortišką gyvenimą. Vidinis sienos paviršius, esant 20°C kambario temperatūrai, įšyla nuo 14°C iki 19°C.
Nepakankamai apšiltinus namą, pro išorines sienas ima skverbtis šaltis, o pačios sienos darosi drėgnos. Šiluma gali būti prarandama ir per atitvaras. Šiuo atveju svarbiausia – sandarumas, bet reikia žinoti ir kitką – padidinus termoizoliacinės medžiagos storį dukart, šilumos sutaupyti dvigubai vis tiek nepavyks.

Norint sutaupyti šilumos, namą apšiltinti būtina, tačiau jis negali tapti konservų dėžute, pro kurią namas nebekvėpuotų. Specialistai žino, kad reikia suderinti du dalykus – namas turi būti sandarus, bet sandarumas neturi trukdyti išgaruoti drėgmei. Sudaryti tinkamą mikroklimatą – reškia ir pasirūpinti tinkamu vėdinimu.

Neretai žmonės sprendžia dilemą – šiltinti patalpas iš vidaus ar iš išorės. Šiltinant iš išorės, vidaus patalpos nesikeičia, gyventojai nepatiria renovavimo nepatogumų. Apšiltinant iš vidaus, būtina atlikti nemažai darbų, kurie kainuoja papildomai ir pinigų, ir laiko, nes reikia perkėlinėti elektros įrangą, vamzdžius, radiatorius. Gyventi tokiose patalpose bent jau kurį laiką tampa neįmanoma.

Taigi kai namas izoliuojamas iš išorės, jis tarsi apvelkamas kailiniais, kurie taupo iki 30 proc. daugiau, negu apšiltinus iš vidaus.

Plokščio stogo šiltinimas arba kokią parinkti namo kepurę

Pastato stogas svarbus ne tik pridengti nuo lietaus. Labai svarbus ir šilumos izoliacinės medžiagos parinkimas. ROCKWOOL akmens vatos gaminiai pagaminti iš inertiškų, mineralinės kilmės medžiagų, nereaguojančių su kitomis skirtinguose stogo dangos sluoksniuose naudojamomis medžiagomis ar jų komponentais, todėl dera su visomis prilydomosiomis bituminėmis bei polimerinėmis hidroizoliacinėmis ar garų izoliacijos dangomis.

Vienasluoksnės šilumos izoliacijos įrengimas plokščiajame stoge – ekonomiškas, greitai įgyvendinamas ir paprastas sprendimas. Tokiai izoliacijai įrengti naudojamos dvitankės akmens vatos plokštės MONROCK PRO. Vienasluoksnės šilumos izoliacijos įrengimui reikalingos darbų sąnaudos yra apie 15–20 proc. mažesnės, negu klojant plokštes dviem sluoksniais.

Dvisluoksnė plokščio sutapdinto stogo šilumos izoliacija iš akmens vatos įrengiama naudojant du sluoksnius. Viršutinio sluoksnio stogo izoliacijos plokštės DACHROCK MAX ar DACHROCK 185 paskirsto apkrovas, jos yra ypač kietos ir atlaiko didesnes gniuždymo apkrovas. Apatinis sluoksnis – plokštės SPODROCK, kurios yra minkštesnės ir jų storis parenkamas pagal stogo šiluminiam efektyvumui keliamus reikalavimus. Viršutiniam stogo šilumos izoliacijos sluoksniui rekomenduojama naudoti storesnes (40 mm) plokštes, nes taip išgaunamas stabilesnis pagrindas hidroizoliacinei stogo dangai, o dėl storesnės plokštės itin sumažėja tikimybė sulaužyti jas įrengiant, remontuojant, prižiūrint stogą.

Bendrovės informacija ir iliustracijos


Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Sprendimai

nuotrauka
2020-07-20 07:34
Žmogus siekia gyventi ir dirbti komfortiškomis sąlygomis. Ką daryti, kad vasarą nekamuotų tvankuma, o žiemą nereikėtų drebėti nuo šalčio? Racionalūs žmonės siekia dar daugiau – kaip padaryti, kad ta pati sistema ir vėsintų, ir šildytų, o įrenginiai nedarkytų interjero? Išeitis – kapiliarinė vėsinimo...
nuotrauka
2020-07-14 07:30
Lietūs ir klimato atšilimas grasina nepageidautina drėgme, kuri sukuria sąlygas pelėsiui, įvairioms bakterijoms atsirasti. Todėl kuriant statybos produktus, taip pat ir dažus, būtina rasti sprendimus, kurie produktus darytų atsparius gamtos sąlygoms.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-02-13 09:08
Betono gaminių aplinkotvarkai gamintoja bendrovė „Betono mozaika“ Lietuvoje valdo keturias gamyklas. 2019-ieji įmonei tapo „premium“ gaminių augimo metais: lyginant su 2018 m. jų pardavimai ir gamyba augo daugiau nei 20 procentų.
nuotrauka
2019-11-22 14:03
Visame pasaulyje vykstantys masiniai protestai prieš klimato atšilimą, išaugęs žmonių rūpestis aplinkos apsaugos klausimais ir vis atsakingesnis vartojimas neaplenkia ir nekilnojamo turto, statybų sektoriaus. Vilniečių įkurta įmonė „Ecococon“ sukūrė unikalią šiaudinių namų sienų technologiją ir jau ...
nuotrauka
2019-10-08 10:56
Namo statybos – sudėtinga, daug laiko ir piniginių investicijų reikalaujanti tema. Tačiau kartu tai svarbus žingsnis kokybiško gyvenimo link, kurį privalu žengti teisinga linkme. Apie namo statybas ir brangiausiai kainuojančias klaidas namų apdailos centre „Unideco“ vykusiame seminare pasakojo „ABC ...
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2018-11-12 13:15
Liūdnai nuskambėjęs per Europos Sąjungą daugiaaukščio „Grenfell Tower“ Londone gaisras paskatino visą pasaulį nauju, priekabesniu žvilgsniu pažvelgti į fasadų šiltinimo sistemas. Ir pradėti vertinti ne tik jų šilumines, bet ir priešgaisrines savybes.
nuotrauka
2018-10-19 07:30
Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir todėl pridaroma klaidų, kurios po to sunkiai ištaisomos. Šiame stra...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-07 09:18
Kokį šildymo katilą pasirinkti, kad būstas būtų šiltas, sąnaudos – ekonomiškos, o priežiūra minimali? Tai yra klausimai, aktualūs ir naujakuriui, ir remontuojamo namo savininkui.
nuotrauka
2018-04-20 12:54
Statybų rinkoje sėkmingai kelią skinasi naujovė, suteikianti galimybę statinių fasadus sumontuoti per rekordiškai trumpą laiką ir sutaupyti darbo sąnaudų. Nuo 2017 m. įmonė „Royal facade“ Lietuvoje gamina ir į rinką tiekia apšildomąsias daugiasluoksnes plokštes su dekoru.
nuotrauka
2018-04-19 08:47
Bendrovės „Domus Lumina“ marketingo specialistė Jovita Apanavičienė sako, jog prieš įrengiant būstą labai svarbu įvertinti, kaip dengsime langus, nes langų uždengimai atlieka ne tik dekoro ir puošybos funkciją, tačiau ir apsaugo namus nuo kaitros ar šalčio, sklindančio per langus, taupo energijos są...
nuotrauka
2018-04-16 16:59
Tyla ir ramybė yra ta didžioji vertė, kurios siekia kiekvieno būsto gyventojai. Tačiau kaip tik svetimi garsai, iš kaimynų buto sklindantis triukšmas yra viena iš didžiausių problemų, dėl kurių skundžiasi žmonės. Ir ne tik senos statybos namų gyventojai. Kaip pastebi „Knauf“ specialistai, kone kas a...
nuotrauka
2018-04-15 08:32
Kas galėtų ginčytis, kad medinės grindys yra vienas iš pačių geriausių pasirinkimų? Tačiau grindų žinovas, bendrovės „Landero“ generalinis direktorius Ramūnas Beinorius neatmeta ir kitos galimybės, kurią vadina ateitimi, – vinilinių grindų dangų. Visa lemia tik žmogaus apsisprendimas, kokias ir kur ...

Statybunaujienos.lt » Sprendimai

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...