2020 birželio 6 d. šeštadienis, 19:11
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Enerstena“ – pažangių biomasės deginimo technologijų lyderė  1

2016-02-02 13:33
Biomasės deginimo technologijų lyderė Baltijos šalyse UAB „Enerstena“ energetikos rinkoje dirba nuo 2002 metų. Pagrindinės jos veiklos kryptys – biokuro katilų projektavimas ir gamyba, įmonė taip pat gamina kondensacinius ekonomaizerius, pakuras ir kitą technologinę biokuro katilinių įrangą. Įgyvendinamus projektus įmonė atlieka nuo idėjos „iki rakto“, teikia automatizavimo, montavimo ir eksploatavimo paslaugas.
nuotrauka
„Enerstena“ sėkmingai kuria ir tobulina pramoninių biokuro katilinių technologinės įrangos liniją. Bendrovės nuotr,


Įsigijus UAB „Termotechnika“ ir UAB „Elinta VS“ (pervadinta į UAB „Enerstena VS“), įsteigus mokslinių tyrimų ir vystymo centrą, atidarius įmonę UAB „Enerstenos gamyba“, atstovybes Latvijoje, Estijoje ir Ukrainoje, susikūrė stipri įmonių grupė. Įmonė išplėtė savo galimybes.
Konkursui „Lietuvos metų gaminys 2015“ įmonė pristatė šiaudų granulėmis kūrenamą katilą, kurį „Enerstena“ profesionalų komanda suprojektavo, pagamino ir instaliavo. Katilas veikia „Philip Morris Lietuva“ tabako gamykloje Klaipėdoje. Tai pirmasis Lietuvoje pagamintas pramoninis garo katilas, kūrenamas šiaudų granulėmis.

„Enerstena“ sėkmingai kuria ir tobulina pramoninių biokuro katilinių technologinės įrangos liniją, tad 2015 metais gautas aukso medalis įmonei jau buvo penktasis.

Naujas konkurentas biokuro rinkoje

Nors Lietuvoje kurui šiaudai pradėti naudoti nuo 1996 m., bet tolesnė jų panaudojimo šilumai ir energijai gaminti plėtra tebėra lėtoka. Skaičiuojama, kad Lietuvoje kasmet susidaro apie keturi milijonai tonų šiaudų. Pusės šio kiekio užtektų visai Lietuvai apšildyti, bet šiaudai nėra panaudojami. Ūkininkams tai galėtų tapti papildomu pajamų šaltiniu arba būdu išlaidoms sumažinti.

Anot specialistų, gali būti deginami įvairiais būdais paruošti šiaudai: šiaudų ryšuliai ir ritiniai bei šiaudų briketai ir granulės, skiriasi tik įrangos konstrukcija, matmenys, deginimo proceso valdymo galimybės.

Šiaudų ryšulių ir ritinių matmenys nulemia didelius pakurų matmenis, apsunkina biokuro tiekimo į pakurą automatizavimą. Dažniausiai tai būna periodinio veikimo mažos ir vidutinės (iki 1 MW) galios pakuros. Šiaudų granulių tankis yra 4–5 kartus didesnis negu šiaudų ritinių bei ryšulių ir siekia apie 450–850 kg/kub. metrų. Jos yra birios, nelinkusios susigulėti, vienalytės ir sterilios, taip pat joms yra svetimas savaiminio kaitimo reiškinys. Tai supaprastina sandėliavimo, pakrovimo, iškrovimo, transportavimo, dozavimo ir degimo proceso valdymo darbus.

Dvigubai pigesnis kuras

Šiaudų granulės, kaip kuras, yra naudingesnis ir universalesnis. Jo kaina yra trečdaliu žemesnė nei medienos granulių ar briketų, du kartus mažesnė nei gamtinių dujų kaina, tačiau energetinėmis savybėmis nenusileidžia medienai. Kita svarbi biokuro iš šiaudų savybė – mažai pelenų, jie tesiekia apie 5 proc. Jų sudėtyje yra daug vertingų medžiagų: kalio, magnio, fosforo ir kalcio. Šios medžiagos gali būti panaudotos kaip trąšos žemės ūkyje.

Šiaudų deginimas yra visiškai kitoks procesas nei įprastas medienos deginimas, jam reikalingi specialūs katilai. Lietuvoje esama įmonių, kurios sukūrė buitinius šiaudų granulėmis kūrenamus katilus. Tam tikros spragos būta pramonės sektoriuje, mat pramoninių granulinių garo katilų Lietuvoje niekas negamino. Laimėjusi gerai žinomos įmonės „Philip Morris Lietuva“ skelbtą konkursą, šį iššūkį priėmė „Enerstena“.

UAB „Enerstena gamyba“ energetinių įrenginių gamykla

Rezultatai pranoko lūkesčius

Kūrenant šiaudų granules gaunamas garas yra naudojamas technologiniams procesams. Šiaudų granules deginančiai įrangai buvo iškelti ir sutartyje numatyti aukšti reikalavimai: nominali galia – 3 t/h sauso, sotaus garo; katilo projektinis slėgis – 13 bar, darbinis slėgis – 10 bar; katilo galios reguliavimo diapazonas – nuo 30 proc. iki 100 proc. nominalios galios; elektros sunaudojimas visais režimais – ne didesnis nei 11 kWh /1 MWh pagaminto garo; katilo komplekso NVK (naudingo veiksmo koeficientas) visame katilo galios reguliavimo diapazone >=90 proc. Numatytas katilo prastovos laikas dėl gedimo ar kito įvykio, dėl ko katilas negalėtų būti eksploatuojamas, ne ilgesnis nei 100 val. per metus, o pats katilo veikimas turi būti automatizuotas.

Tai buvo nelengva užduotis, bet „Enerstenos“ specialistai ją įveikė – buvo įgyvendinti visi sutartyje numatyti reikalavimai, o kai kurie jų net viršyti. Elektros sunaudojimas visais režimais šiuo metu yra ne didesnis nei 9 kWh /1 MWh pagaminto garo.

Technologija gimė Lietuvoje

Katilą „Enerstena“ pagamino savo nuosavoje gamykloje pagal 97/23/EEB, EN12953/EN12952 standartus. Gamykloje vadovaujamasi kokybės vadybos sistema, atitinkančia ISO 9001 standarto reikalavimus, aplinkosaugos vadybos sistema, kuri atitinka ISO 14001 standartą ir darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistema, paremta standartu BS-OHSAS 18001.

Šio katilo gamybos projektą tikrino sertifikavimo įmonė TÜV SÜD. „Enerstenos“ turima naujausia šiuolaikinė įranga ir prie šio projekto dirbusi specialistų komanda užtikrino, kad Lietuvoje pagaminta įranga būtų pradėta naudoti ir pačiuose sudėtingiausiuose technologiniuose procesuose.

„Enerstena“ gali pasiūlyti šiaudų granulių deginimo įrangą nuo 1 iki 5 MW. Katilai gali būti tiek vandens šildymo, tiek garo. Būtina akcentuoti, kad šiaudų granulėmis kūrenamuose katiluose galima deginti ir medienos granules. Šiaudų granulių deginimo įranga, lyginant su medienos granulių deginimo įranga, yra brangesnė vos 10–15 proc., bet tokie katilai greitai atsiperka.

„Jei imtume aktyviau šią technologiją diegti, panaudotume turtą, kuris šiandien tiesiog guli laukuose. Tai lietuviška inovacija, kuria labai didžiuojamės. Esame pirmieji Lietuvoje sukūrę tokią technologiją ir pagaminę įrangą“, – teigė UAB „Enerstenos grupė“ generalinis direktorius ir Lietuvos biomasės energetikos asociacijos LITBIOMA prezidentas Virginijus Ramanauskas.(nuotraukoje)

Bendrovė kartu su užsakovais skatinama atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimą ir siekia švarios bei saugios aplinkos ateities kartoms.
„Be šiaudų deginimo technologijos, sukūrėme ir technologiją avižų lukštams deginti. Suprojektavome, pagaminome ir instaliavome 2 t/h avižų lukštais kūrenamą katilą, jis yra instaliuotas įmonėje „Grainmore“, – teigė V. Ramanauskas. Jo žodžiais, biokuro panaudojimas pramoninei energijai gaminti yra itin ekonomiškai naudingas tais atvejais, kai energijos gamybai panaudojamos gamybinės veiklos atliekos.
Darbas įvertintas karališkais apdovanojimais

2015-ieji „Enerstenai“ buvo itin sėkmingi, mat ji buvo pastebėta ir įvertinta daugybe apdovanojimų Lietuvoje ir užsienyje. Itin svarbus įvertinimas įmonei konkurse „Švedijos verslo apdovanojimai 2015“, kur „Enerstena“ nugalėjo „Tvarios plėtros“ kategorijoje. Apdovanojimą įteikė Švedijos karalius Karlas Gustavas XVI ir Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Konkurse „Pasiekimai aplinkosaugoje“ įmonė apdovanota už palankiausią aplinkai produktą – biokuro katilą ir kondensacinio ekonomaizerio su kondensato valymo sistema komplektą, Žinių ekonomikos forumo organizuojamame konkurse „Žinių ekonomikos įmonės 2014“ laimėjo pažangiausios tradicinės pramonės įmonės kategorijoje.

Įmonė taip pat apdovanota „Verslo žinių“ ir „Nordea“ surengtuose Lietuvos verslo lyderių apdovanojimuose, jai skirta nominacija „Už tvarią plėtrą“. VšĮ Lietuvos inovacijų centro ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos nacionaliniame konkurse „Inovacijų prizas“ „Enerstena“ apdovanota „Inovatyvios įmonės“ kategorijoje.

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Lietuviskas mentalintetas
2016-02-17 00:40
Artimiausiu laiku gresia jiems bankrotas, labai jau cia reklamuojasi.

Metų nominacijos

nuotrauka
2020-06-02 09:19
Šių metų pradžioje pristačiusi visiems atvirą trimatį Vilniaus žemėlapį, miesto savivaldybė sėkmingai naudojasi juo ir pati – tiek planuodama pokyčius, tiek tikrindama projektų kokybę.
nuotrauka
2020-03-09 09:56
Yvonne Farrell ir Shelley McNamara, airių architektės ir „Grafton Architects“ bendrasavininkės, tapo 47-ąja ir 48-ąja Pritzkerio architektūros premijos laureatėmis. Pritzkerio premija – garbingiausias architektūros srities apdovanojimas, prilyginamas Nobelio premijai.
nuotrauka
2020-03-04 12:25
„Reikia atkakliai siekti tikslo, ieškoti būdų įgyvendinti idėją, kuria tiki ir nebijoti“, – sėkmingo verslo paslaptimis dalijasi teisės, buhalterijos, verslo, mokesčių konsultacijų paslaugų įmonės „Justicija“ vadovas Vaidas Šalaševičius. Be darbo savo įmonėje jis įsteigė ne vieną verslininkus vienij...
nuotrauka
2020-03-02 17:18
Europos Komisija įvertino Kauno pastangas darnaus judumo srityje. Kasmetiniuose Europos mobilumo savaitės (angl. European mobility week) apdovanojimuose tarp 36 nominantų iš viso Senojo žemyno Kauno miestas pateko į geriausiųjų trejetuką darnaus judumo planavimo kategorijoje. Dėl tarptautinio įverti...
nuotrauka
2020-02-18 14:16
Iki balandžio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami geriausi 2019 m. Baltijos šalių architektūros mokyklų absolventų – bakalaurų ir magistrų – baigiamieji darbai.
nuotrauka
2020-02-12 15:50
Šiemet „Europos ateities miestų ir regionų“ (angl. European Cities and Regions of the Future 2020/21) reitinguose tarp lyderių – Kauno miestas ir regionas. Tai investicijų reitingas, kurį pateikia „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ kasmet leidžiamas žurnalas „fDi Mag...
nuotrauka
2020-02-11 10:09
Bendrovė „Justicija“, teikianti buhalterinės apskaitos, teisines bei ekspertų paslaugas, pernai paminėjo 15-ąsias veiklos metines. Sukaktis buvo paminėta ne tik su gimtadienio tortu, bet ir praplečiant veiklų spektrą – prie jau vykdomų veiklų, susijusių su verslo, teisės, buhalterinių ir kitų klausi...
nuotrauka
2020-02-07 17:01
Apdovanojimas už metų darbą – Klaipėdos miesto vėliava – šiemet bus įteikta vieną didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse bendradarbystės erdvę „Light House“ įkūrusiam Šarūnui Butkui bei visai jo komandai. Tokiam siūlymui šiandien, vasario 7 d., pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos koleg...
nuotrauka
2020-01-31 14:10
Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose daugiausiai apdovanojimų pelnė Lietuvos statybininkų asociacijos įmonės: LAYHER BALTIC, CRAMO ir SDG.
nuotrauka
2020-01-27 11:57
Modernus biurų dangoraižis „3BURĖ“ po daugiau nei 10 metų pertraukos užbaigė trijų burių verslo kompleksą Vilniaus Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankryžoje. 2018 m. iškilusi „3BURĖ“ iš kitų verslo centrų išskiria įdiegtais inovatyviais sprendimais ir ypatingu dėmesiu ekologijai.
nuotrauka
2020-01-24 07:31
Vienas įspūdingiausių Lietuvoje iškilusių statinių – pasaulines architektūros madas diktuojančio Danielio Libeskindo suprojektuotas MO muziejus – po metų nuo atidarymo jau įvertintas ne tik Lietuvoje – pelnytas „Lietuvos metų gaminio 2019“ aukso medalis, bet ir tarptautinėje rinkoje – įtrauktas į įv...
nuotrauka
2020-01-14 09:29
Įrengiant bendrovės „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechą, generalinis rangovas UAB „Montuotojas“ pagamino ir sumontavo apie 700 tonų metalinių konstrukcijų. Toks konstrukcijų kiekis buvo pagamintas ir sumontuotas per metus. Trumpas terminas tokios apimties darbams kėlė nemažai į...
nuotrauka
2020-01-09 13:19
„Įvertini savo įmonės patirtį ir žengi vieną žingsnį į priekį. Tiek, kiek įmonė turi realaus potencialo, – sako bendrovės „Požeminiai darbai“ generalinis direktorius Raimondas Baikštys, akcentuodamas, kad tik toks gerai apgalvotas ir įvertintas žingsnis skatina tobulėjimą ir duoda galimybę siekti na...
nuotrauka
2020-01-07 10:57
Bendra Lietuvos ir Čekijos bendrovė „Grinduva“ jau penkerius pastaruosius metus fiksuoja 1–4 proc. metinį augimą. Specializuotų grindų įrengimo srityje veikianti įmonė nuosaikų augimą pasirinko sąmoningai.
nuotrauka
2019-12-16 11:55
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Šiemet Pirklių klube gruodžio 12 d. vykusioje šventėje skambėjo palinkėjimai artėjančių švenčių bei naujųjų metų proga ir...
nuotrauka
2019-12-15 10:02
per iškilmes Varšuvos universitete Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo ir dialogo forumas pagerbė labiausiai dvišalių santykių vystymui nusipelniusius asmenis ir įmones. Verslo kategorijoje, kuriant teigiamus santykius tarp lietuvių ir lenkų verslo įmonių, apdovanota AB „Kauno tiltai“. Bendrovės v...
nuotrauka
2019-12-12 11:38
Ketvirtadienį, gruodžio 12 d., Pirklių klube 23-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” apdovanojimai. Apdovanojimams buvo nominuotos 74 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 25-os šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir...
nuotrauka
2019-12-12 10:57
Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) šiemet Petro Vileišio vardo nominaciją ir premiją skyrė KTU doktorantui Mantui Lukauskui. Premija apdovanotas jaunasis mokslininkas atlieka tyrimus, siekiant pritaikyti dirbtinį intelektą (DI) vertinant užsienio investicijas veikiančius veiksnius, kuria meto...
nuotrauka
2019-12-09 15:45
Rudenį Minske organizuoto architektūros festivalio metu vykusioje Minsko tarptautinėje jaunųjų architektų bienalėje „LEONARDO 2019“ tarp 150 projektų iš 18 šalių net 3 apdovanojimus pelnė Vilniaus architektūros studijos architektų pateikti projektai.
nuotrauka
2019-12-04 15:00
Kauno miesto mokslo premija šiemet skirta KTU profesoriui, Lietuvos mokslo akademijos (LMA) nariui Jurgiui Kazimierui Staniškiui. Pasak profesoriaus, vienas reikšmingiausių jo mokslinės veiklos etapų prasidėjo visai neseniai – jis laimėjo Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) konkursą ir tapo šios org...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...