2019 lapkričio 20 d. trečiadienis, 3:21
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Enerstena“ – pažangių biomasės deginimo technologijų lyderė  1

2016-02-02 13:33
Biomasės deginimo technologijų lyderė Baltijos šalyse UAB „Enerstena“ energetikos rinkoje dirba nuo 2002 metų. Pagrindinės jos veiklos kryptys – biokuro katilų projektavimas ir gamyba, įmonė taip pat gamina kondensacinius ekonomaizerius, pakuras ir kitą technologinę biokuro katilinių įrangą. Įgyvendinamus projektus įmonė atlieka nuo idėjos „iki rakto“, teikia automatizavimo, montavimo ir eksploatavimo paslaugas.
nuotrauka
„Enerstena“ sėkmingai kuria ir tobulina pramoninių biokuro katilinių technologinės įrangos liniją. Bendrovės nuotr,


Įsigijus UAB „Termotechnika“ ir UAB „Elinta VS“ (pervadinta į UAB „Enerstena VS“), įsteigus mokslinių tyrimų ir vystymo centrą, atidarius įmonę UAB „Enerstenos gamyba“, atstovybes Latvijoje, Estijoje ir Ukrainoje, susikūrė stipri įmonių grupė. Įmonė išplėtė savo galimybes.
Konkursui „Lietuvos metų gaminys 2015“ įmonė pristatė šiaudų granulėmis kūrenamą katilą, kurį „Enerstena“ profesionalų komanda suprojektavo, pagamino ir instaliavo. Katilas veikia „Philip Morris Lietuva“ tabako gamykloje Klaipėdoje. Tai pirmasis Lietuvoje pagamintas pramoninis garo katilas, kūrenamas šiaudų granulėmis.

„Enerstena“ sėkmingai kuria ir tobulina pramoninių biokuro katilinių technologinės įrangos liniją, tad 2015 metais gautas aukso medalis įmonei jau buvo penktasis.

Naujas konkurentas biokuro rinkoje

Nors Lietuvoje kurui šiaudai pradėti naudoti nuo 1996 m., bet tolesnė jų panaudojimo šilumai ir energijai gaminti plėtra tebėra lėtoka. Skaičiuojama, kad Lietuvoje kasmet susidaro apie keturi milijonai tonų šiaudų. Pusės šio kiekio užtektų visai Lietuvai apšildyti, bet šiaudai nėra panaudojami. Ūkininkams tai galėtų tapti papildomu pajamų šaltiniu arba būdu išlaidoms sumažinti.

Anot specialistų, gali būti deginami įvairiais būdais paruošti šiaudai: šiaudų ryšuliai ir ritiniai bei šiaudų briketai ir granulės, skiriasi tik įrangos konstrukcija, matmenys, deginimo proceso valdymo galimybės.

Šiaudų ryšulių ir ritinių matmenys nulemia didelius pakurų matmenis, apsunkina biokuro tiekimo į pakurą automatizavimą. Dažniausiai tai būna periodinio veikimo mažos ir vidutinės (iki 1 MW) galios pakuros. Šiaudų granulių tankis yra 4–5 kartus didesnis negu šiaudų ritinių bei ryšulių ir siekia apie 450–850 kg/kub. metrų. Jos yra birios, nelinkusios susigulėti, vienalytės ir sterilios, taip pat joms yra svetimas savaiminio kaitimo reiškinys. Tai supaprastina sandėliavimo, pakrovimo, iškrovimo, transportavimo, dozavimo ir degimo proceso valdymo darbus.

Dvigubai pigesnis kuras

Šiaudų granulės, kaip kuras, yra naudingesnis ir universalesnis. Jo kaina yra trečdaliu žemesnė nei medienos granulių ar briketų, du kartus mažesnė nei gamtinių dujų kaina, tačiau energetinėmis savybėmis nenusileidžia medienai. Kita svarbi biokuro iš šiaudų savybė – mažai pelenų, jie tesiekia apie 5 proc. Jų sudėtyje yra daug vertingų medžiagų: kalio, magnio, fosforo ir kalcio. Šios medžiagos gali būti panaudotos kaip trąšos žemės ūkyje.

Šiaudų deginimas yra visiškai kitoks procesas nei įprastas medienos deginimas, jam reikalingi specialūs katilai. Lietuvoje esama įmonių, kurios sukūrė buitinius šiaudų granulėmis kūrenamus katilus. Tam tikros spragos būta pramonės sektoriuje, mat pramoninių granulinių garo katilų Lietuvoje niekas negamino. Laimėjusi gerai žinomos įmonės „Philip Morris Lietuva“ skelbtą konkursą, šį iššūkį priėmė „Enerstena“.

UAB „Enerstena gamyba“ energetinių įrenginių gamykla

Rezultatai pranoko lūkesčius

Kūrenant šiaudų granules gaunamas garas yra naudojamas technologiniams procesams. Šiaudų granules deginančiai įrangai buvo iškelti ir sutartyje numatyti aukšti reikalavimai: nominali galia – 3 t/h sauso, sotaus garo; katilo projektinis slėgis – 13 bar, darbinis slėgis – 10 bar; katilo galios reguliavimo diapazonas – nuo 30 proc. iki 100 proc. nominalios galios; elektros sunaudojimas visais režimais – ne didesnis nei 11 kWh /1 MWh pagaminto garo; katilo komplekso NVK (naudingo veiksmo koeficientas) visame katilo galios reguliavimo diapazone >=90 proc. Numatytas katilo prastovos laikas dėl gedimo ar kito įvykio, dėl ko katilas negalėtų būti eksploatuojamas, ne ilgesnis nei 100 val. per metus, o pats katilo veikimas turi būti automatizuotas.

Tai buvo nelengva užduotis, bet „Enerstenos“ specialistai ją įveikė – buvo įgyvendinti visi sutartyje numatyti reikalavimai, o kai kurie jų net viršyti. Elektros sunaudojimas visais režimais šiuo metu yra ne didesnis nei 9 kWh /1 MWh pagaminto garo.

Technologija gimė Lietuvoje

Katilą „Enerstena“ pagamino savo nuosavoje gamykloje pagal 97/23/EEB, EN12953/EN12952 standartus. Gamykloje vadovaujamasi kokybės vadybos sistema, atitinkančia ISO 9001 standarto reikalavimus, aplinkosaugos vadybos sistema, kuri atitinka ISO 14001 standartą ir darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistema, paremta standartu BS-OHSAS 18001.

Šio katilo gamybos projektą tikrino sertifikavimo įmonė TÜV SÜD. „Enerstenos“ turima naujausia šiuolaikinė įranga ir prie šio projekto dirbusi specialistų komanda užtikrino, kad Lietuvoje pagaminta įranga būtų pradėta naudoti ir pačiuose sudėtingiausiuose technologiniuose procesuose.

„Enerstena“ gali pasiūlyti šiaudų granulių deginimo įrangą nuo 1 iki 5 MW. Katilai gali būti tiek vandens šildymo, tiek garo. Būtina akcentuoti, kad šiaudų granulėmis kūrenamuose katiluose galima deginti ir medienos granules. Šiaudų granulių deginimo įranga, lyginant su medienos granulių deginimo įranga, yra brangesnė vos 10–15 proc., bet tokie katilai greitai atsiperka.

„Jei imtume aktyviau šią technologiją diegti, panaudotume turtą, kuris šiandien tiesiog guli laukuose. Tai lietuviška inovacija, kuria labai didžiuojamės. Esame pirmieji Lietuvoje sukūrę tokią technologiją ir pagaminę įrangą“, – teigė UAB „Enerstenos grupė“ generalinis direktorius ir Lietuvos biomasės energetikos asociacijos LITBIOMA prezidentas Virginijus Ramanauskas.(nuotraukoje)

Bendrovė kartu su užsakovais skatinama atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimą ir siekia švarios bei saugios aplinkos ateities kartoms.
„Be šiaudų deginimo technologijos, sukūrėme ir technologiją avižų lukštams deginti. Suprojektavome, pagaminome ir instaliavome 2 t/h avižų lukštais kūrenamą katilą, jis yra instaliuotas įmonėje „Grainmore“, – teigė V. Ramanauskas. Jo žodžiais, biokuro panaudojimas pramoninei energijai gaminti yra itin ekonomiškai naudingas tais atvejais, kai energijos gamybai panaudojamos gamybinės veiklos atliekos.
Darbas įvertintas karališkais apdovanojimais

2015-ieji „Enerstenai“ buvo itin sėkmingi, mat ji buvo pastebėta ir įvertinta daugybe apdovanojimų Lietuvoje ir užsienyje. Itin svarbus įvertinimas įmonei konkurse „Švedijos verslo apdovanojimai 2015“, kur „Enerstena“ nugalėjo „Tvarios plėtros“ kategorijoje. Apdovanojimą įteikė Švedijos karalius Karlas Gustavas XVI ir Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Konkurse „Pasiekimai aplinkosaugoje“ įmonė apdovanota už palankiausią aplinkai produktą – biokuro katilą ir kondensacinio ekonomaizerio su kondensato valymo sistema komplektą, Žinių ekonomikos forumo organizuojamame konkurse „Žinių ekonomikos įmonės 2014“ laimėjo pažangiausios tradicinės pramonės įmonės kategorijoje.

Įmonė taip pat apdovanota „Verslo žinių“ ir „Nordea“ surengtuose Lietuvos verslo lyderių apdovanojimuose, jai skirta nominacija „Už tvarią plėtrą“. VšĮ Lietuvos inovacijų centro ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos nacionaliniame konkurse „Inovacijų prizas“ „Enerstena“ apdovanota „Inovatyvios įmonės“ kategorijoje.

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Lietuviskas mentalintetas
2016-02-17 00:40
Artimiausiu laiku gresia jiems bankrotas, labai jau cia reklamuojasi.

Metų nominacijos

nuotrauka
2019-11-05 10:16
Dienraščio „Verslo žinios“ jau devintus metus rengiamuose Verslo lyderių apdovanojimuose Jaunojo Metų CEO titulą pelnė Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jo įsitikinimu, dabar yra Lietuvos aukso amžius, k...
nuotrauka
2019-10-12 09:37
Minint Vietos savivaldos dieną sostinėje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės.
nuotrauka
2019-10-07 09:55
Šeštadienį baigėsi tris dienas trukusi kasmetinė paroda „Baldai Interjeras Dizainas 2019“. Vienas iš svarbiausių parodos renginių – Dizaino apdovanojimai. Šiemet tarptautinė žiuri pirmąją vietą skyrė originalios formos ir kelių atspalvių stalui „Lauro lapas“, kurį sukūrė studijos „KiTAIP“ dizainerė ...
nuotrauka
2019-10-04 08:07
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijoje rugsėjo 26–28 dienomis vyko inovacijų paroda „Inno panorama 2019“, pristatanti įvairias inovacijas ir naujoves. Renginyje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių, kurie pristatė naujausius išradimus. Pastarieji palengvins darbą ne tik stambiesiems ...
nuotrauka
2019-09-09 09:20,      papildyta 2019-09-09 10:20, pildoma nuotraukomis
Rugsėjo 7 d. Klaipėdoje įvyko jau 20-oji Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojama Statybininkų dienos šventė, pritraukusi beveik 400 dalyvių iš visos Lietuvos.
nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos