2020 liepos 10 d. penktadienis, 9:44
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Epoksidinės, poliuretaninės grindys – ne tik ligoninėms  1 Fotogalerija

2016-08-08 13:30
Lietuvoje apsilankę bendrovės „Svirplys“ grindų dangos medžiagų tiekėjai iš Prancūzijos neslėpė nuostabos. Jie nesupranta, kaip galima rizikuoti turėti grindis, kurių danga – tiesiog dažytas betonas; kaip galima rizikuoti ir neįrengti vadinamųjų saugumo salų zonose, kur esama pavojaus paslysti.
nuotrauka
„PRO-TECH“ grindų dangos specifiką kuria užpildai, kurie gali suteikti atsparumą trinčiai ir skysčiams, slidumui ir cheminių medžiagų poveikiui; kurie leidžia sukurti pasirinktą interjerą – spalvą, raštą. „Svirplys“ iliustr.


Minimos įmonės
Svirplys, UAB
UAB „Svirplys“ generalinis direktorius Eugenijus Masevičius sako, kad panaši situacija tiek Prancūzijoje, tiek Švedijoje buvo gal prieš 15 metų. Per tą laiką keitėsi medžiagos, technologijos, kurios leidžia įrengti tokias grindų dangas, kokių reikia konkrečios paskirties pastatuose.

Lietuvių prieš 11 metų įkurta įmonė lieja grindis, naudodama koncernų „Flowcrete“ ir „Pro-Tech“ technologijas. Kaip sako p. Masevičius, šios grindų dangos pagrindinės arba rišamosios medžiagos yra epoksidai, poliuretanai ir metakrilatai. Jie naudojami įrengiant grindis. Specifiką kuria užpildai, kurie gali suteikti atsparumą trinčiai ir skysčiams, slidumui ir cheminių medžiagų poveikiui; kurie leidžia sukurti pasirinktą interjerą – spalvą, raštą.

Svirplys, Epoksidinės, poliuretaninės grindys

Pagal „Flowcrete“ technologiją visame pasaulyje įrengta ne vienos ligoninės, laboratorijos grindys, nes jos yra atsparios taip pat ir rūgštims, kurios naudojamos mokslo ar kitose laboratorijose. 

Sveikatos priežiūros įstaigose svarbu palaikyti švarą, apsaugoti nuo slydimo pavojaus. Specifinės paskirties įstaigose paprastai valymui naudojamos cheminės medžiagos, tad grindų danga turi būti atspari, bet, tuo pat metu, atitikti nustatytas higienos normas. Minėta grindų danga turi higienos sertifikatą ir pasižymi antibakterinėmis savybėmis, tad gali būti naudojama sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigose, nekeldama pavojaus.

Epoksidinės, poliuretaninės grindys Ilgaamžiškumas yra dar viena epoksidinių ir poliuretaninių grindų savybių, kurią vertina užsakovai. Kaip sako p. Masevičius, ilgaamžiškumas yra reguliuojamas, nes technologijos leidžia sukurti ir ypač patvarią, ir vidutinio patvarumo grindų dangą. 

Neretai net ir gausiai žmonių lankomose vietose, kaip, pavyzdžiui, prekybos centruose, tenka matyti lenteles su įspėjančiu nepaslysti užrašu. Ir ne tik ant grindų – grėsmė nuslysti kyla net ir lipant laiptais.

„Flowcrete“ grindų dangos yra blizgios, matinės ir pusiau matinės. Iš pažiūros atrodančios slidžios, iš tiesų, tvirtina bendrovės vadovas, grindų dangos yra visiškai saugios – neslidžios. Siekiant išvengti slidumo, naudojama neslidi danga „Pro-Tech“ su kaučiuko gumos granulėmis, ar epoksidas ir poliuretanas su kvarcinu smėliu ar pabarstais. 

„PRO-TECH“ gamintojo grindų danga tinka ir įrengiant laiptų pakopas, tiek lauko, tiek vidaus darbams. Tam paprastai naudojama medžiaga su kaučiuko gumos granulėmis. Tokiu būdu laiptų pakopos padengiamos neslidžia danga, kurios paviršius yra šiurkštus ir minkštas. Tokias pakopas siūloma įrengti tų laiptų, ant kurių gali patekti vandens ar sniego, kaip, pavyzdžiui, prie įėjimo.

Epoksidinės, poliuretaninės grindys Ja galima lengvai dengti koridorių, garažų, dušų kambarių, pirčių, balkonų, terasų, verandų, rūsių, nuolydžių grindis, viešojo transporto salonų grindis, takus aplink baseinus, automobilių priekabas, bagažines, kėbulus, laivų denius, naudoti sporto aikštelių įrengimui bei linijų žymėjimui ir pan.

Darbui su epoksidinėmis ir poliuretaninėmis dangomis nebūtini aukštos kvalifikacijos meistrai. Epoksidinę grindų dangą nudažyti paprastu voleliu arba išlyginti mentele gali paprastas dažytojas, o pasikonsultavęs su specialistais – pradedantysis gali lengvai pasiekti profesionalo kokybę atitinkančių rezultatų.

„Mūsų naudojamos medžiagos yra universalios, jas galima naudoti ir pramonėje, ir komerciniuose pastatuose, kitos paskirties pastatuose“, – sako bendrovės „Svirplys“ generalinis direktorius E. Masevičius.

HIGIENINĖS GRINDYS

Savaime išsilyginanti poliuretaninė grindų danga „Flowshield LXP“ 

Savaime išsilyginanti, elastinga, atspari įbrėžimams, nelaidi vandeniui, lengvai valoma danga. Ypatingai atspari rūgštims.
Gamintojas – „Flowcrete“, Švedija.

Naudojimas

Gali būti įrengiama ant betono, asfalto, medžio ir plieno. Užtikrina lankstų, lengvai valomą, chemiškai atsparų grindų paviršių. Naudojama parduotuvėse, parodų salėse, restoranuose, mokyklose, oro uostose, medicinos įstaigose, taip pat apdirbimo, gamybos, pakavimo ir sandėliavimo vietose, kurioms būdingas dažnas žmonių ir autokarų judėjimas, kur yra galimi grindų įlinkimai.

Privalumai
 • Vientisas paviršius
 • Ypač atspari rūgštims
 • Lengvai valoma, maži priežiūros reikalavimai
 • Lanksti, gali būti naudojama ant betono, asfalto, medžio, plieno ir kt.
 • Atspari įbrėžimams
 • Savaime išsilyginanti

Ypatingo atsparumo epoksidinė grindų danga „Peran STB“

„Peran STB“ yra dekoratyvinis grindų dangos paviršius, naudojamas dideles apkrovas turinčiose patalpose, sudarytas iš spalvotų tvirtų kvarcinių granulių, sujungtų rišamąja medžiaga. Su „Peran STB“ įrengtas paviršius gali būti tiek matinis, tiek ir blizgus.
Gamintojas – „Flowcrete“, Švedija.

Naudojimas

Idealiai tinka plotams, kuriems būdinga didelė apkrova. Paviršius tampa atsparus smūgiams bei cheminiams preparatams. Tinka naudoti parduotuvėse, restoranuose, mokyklose, kontorose, medicinos įstaigose, maisto pramonės patalpose ir t.t

Privalumai

 • Dekoratyvinis paviršius
 • Didelis atsparumas įbrėžimams
 • Lengvai valoma ir prižiūrima
 • Atspari susidėvėjimui
 • Besiūlė ir higieniška
 • Greitai įrengiama
 • Geras atsparumas cheminiams preparatams

Liejama grindų danga „Peran SL“

Lygi, blizgi, grindų danga, puikiai tinkanti minimalistiniam, šiuolaikiniam interjerui, sukurianti šiuolaikišką aplinką. „Peran SL“ – ilgaamžė, visiškai lygaus paviršiaus danga, nepralaidi vandeniui, neslidi, atspari cheminėms medžiagoms, stipriai sukimba su dauguma medžiagų, sudarydama unikalų neatskiriamą junginį. „Peran SL“ pranoksta visas kitas pagrindines grindų dangas, taip pat ir PVC bei plyteles.
Gamintojas – „Flowcrete“, Švedija.

Naudojimas

Naudojama intensyviai eksploatuojamose zonose, kaip: parduotuvės, restoranai, viešbučiai, mokyklos, kontoros, medicinos įstaigos, maisto pramonės patalpos ir t.t.. Tinkama naudoti ant šildomų grindų.

Privalumai

 • Modernios spalvos, dekoratyvios išvaizdos.
 • Atspari dėvėjimuisi.
 • Labai atspari cheminiams junginiams.
 • Lengvai eksploatuojama, mažos priežiūros sąnaudos

Greito stingimo grindų danga „Flowfast“

„Flowfast“ yra besiūlė, dekoratyvinė, turinti labai geras eksploatacines savybes akrilo pagrindo grindų danga. Ji sukurta labai greitam dangos įrengimui, dangos sluoksnio stingimo greitis – 15-40 minučių. Visiškas grindų dangos sistemos įrengimas galimas per 2 val., netgi esant neigiamai aplinkos temperatūrai iki minus 25 laipsnių. „Flowfast“ danga įrengiama faktiškai ant bet kokio paviršiaus. Danga stipriai sukimba su dauguma medžiagų, sudarydama unikalų neatskiriamą junginį.
Gamintojas – „Flowcrete“, Anglija.

Naudojimas

Tinkama viešose vietose, parduotuvėse, aerouostuose, restoranuose, mokyklose, ligoninėse ir kt.

Privalumai

 • Estetiškai patraukli
 • Greitai įrengiama
 • Danga įrenginėjama net esant neigiamai temperatūrai iki minus 25 C
 • Įvairios dizaino galimybės
 • Besiūlė ir higieniška
 • Lengvai prižiūrima ir valoma
 • Labai geras cheminis atsparumas
 • Labai geras atsparumas įbrėžimams
 • Puikus atsparumas UV spinduliams

Epoksidinės, poliuretaninės grindys

„PRO-TECH“ – neslidi apsauginė danga visiems paviršiams

Tai parengta naudoti, unikali, vienkomponentė, tepama, neslidi, nepralaidi vandeniui, ypatingai atspari poliuretano danga su kaučiuko gumos granulėmis. Dangos nereikia maišyti su kitomis medžiagomis ar sudėtinėmis dalimis. Medžiaga taip pat gali būti ir be granulių, tuomet paviršius bus lygus.

Parengta pagal bendrovės „Svirplys“ informaciją. Bendrovės iliustr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

jolanta
2017-02-19 11:42
laba diena,o 3d galit vaizdeli klasikini,ir kiek kainuotu parasykit ,aciu

Sprendimai

nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-02-13 09:08
Betono gaminių aplinkotvarkai gamintoja bendrovė „Betono mozaika“ Lietuvoje valdo keturias gamyklas. 2019-ieji įmonei tapo „premium“ gaminių augimo metais: lyginant su 2018 m. jų pardavimai ir gamyba augo daugiau nei 20 procentų.
nuotrauka
2019-11-22 14:03
Visame pasaulyje vykstantys masiniai protestai prieš klimato atšilimą, išaugęs žmonių rūpestis aplinkos apsaugos klausimais ir vis atsakingesnis vartojimas neaplenkia ir nekilnojamo turto, statybų sektoriaus. Vilniečių įkurta įmonė „Ecococon“ sukūrė unikalią šiaudinių namų sienų technologiją ir jau ...
nuotrauka
2019-10-08 10:56
Namo statybos – sudėtinga, daug laiko ir piniginių investicijų reikalaujanti tema. Tačiau kartu tai svarbus žingsnis kokybiško gyvenimo link, kurį privalu žengti teisinga linkme. Apie namo statybas ir brangiausiai kainuojančias klaidas namų apdailos centre „Unideco“ vykusiame seminare pasakojo „ABC ...
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2018-11-12 13:15
Liūdnai nuskambėjęs per Europos Sąjungą daugiaaukščio „Grenfell Tower“ Londone gaisras paskatino visą pasaulį nauju, priekabesniu žvilgsniu pažvelgti į fasadų šiltinimo sistemas. Ir pradėti vertinti ne tik jų šilumines, bet ir priešgaisrines savybes.
nuotrauka
2018-10-19 07:30
Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir todėl pridaroma klaidų, kurios po to sunkiai ištaisomos. Šiame stra...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-07 09:18
Kokį šildymo katilą pasirinkti, kad būstas būtų šiltas, sąnaudos – ekonomiškos, o priežiūra minimali? Tai yra klausimai, aktualūs ir naujakuriui, ir remontuojamo namo savininkui.
nuotrauka
2018-04-20 12:54
Statybų rinkoje sėkmingai kelią skinasi naujovė, suteikianti galimybę statinių fasadus sumontuoti per rekordiškai trumpą laiką ir sutaupyti darbo sąnaudų. Nuo 2017 m. įmonė „Royal facade“ Lietuvoje gamina ir į rinką tiekia apšildomąsias daugiasluoksnes plokštes su dekoru.
nuotrauka
2018-04-19 08:47
Bendrovės „Domus Lumina“ marketingo specialistė Jovita Apanavičienė sako, jog prieš įrengiant būstą labai svarbu įvertinti, kaip dengsime langus, nes langų uždengimai atlieka ne tik dekoro ir puošybos funkciją, tačiau ir apsaugo namus nuo kaitros ar šalčio, sklindančio per langus, taupo energijos są...
nuotrauka
2018-04-16 16:59
Tyla ir ramybė yra ta didžioji vertė, kurios siekia kiekvieno būsto gyventojai. Tačiau kaip tik svetimi garsai, iš kaimynų buto sklindantis triukšmas yra viena iš didžiausių problemų, dėl kurių skundžiasi žmonės. Ir ne tik senos statybos namų gyventojai. Kaip pastebi „Knauf“ specialistai, kone kas a...
nuotrauka
2018-04-15 08:32
Kas galėtų ginčytis, kad medinės grindys yra vienas iš pačių geriausių pasirinkimų? Tačiau grindų žinovas, bendrovės „Landero“ generalinis direktorius Ramūnas Beinorius neatmeta ir kitos galimybės, kurią vadina ateitimi, – vinilinių grindų dangų. Visa lemia tik žmogaus apsisprendimas, kokias ir kur ...
nuotrauka
2018-04-13 10:01
Vienas iš greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad triukšmas trikdo mūsų poilsį ir miegą, trukdo susikaupti dirbant ar mokantis, triukšmingoje aplinkoje esantys žmonės greičiau susierzina, blogėja jų psichinė sveikata, v...
nuotrauka
2018-03-27 09:59
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau dėl akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos.

Statybunaujienos.lt » Sprendimai