2021 balandžio 14 d. trečiadienis, 11:13
Reklama  |  facebook

Epoksidinės, poliuretaninės grindys – ne tik ligoninėms Fotogalerija

2016-08-08 13:30
Lietuvoje apsilankę bendrovės „Svirplys“ grindų dangos medžiagų tiekėjai iš Prancūzijos neslėpė nuostabos. Jie nesupranta, kaip galima rizikuoti turėti grindis, kurių danga – tiesiog dažytas betonas; kaip galima rizikuoti ir neįrengti vadinamųjų saugumo salų zonose, kur esama pavojaus paslysti.
nuotrauka
„PRO-TECH“ grindų dangos specifiką kuria užpildai, kurie gali suteikti atsparumą trinčiai ir skysčiams, slidumui ir cheminių medžiagų poveikiui; kurie leidžia sukurti pasirinktą interjerą – spalvą, raštą. „Svirplys“ iliustr.


Minimos įmonės
Svirplys, UAB
UAB „Svirplys“ generalinis direktorius Eugenijus Masevičius sako, kad panaši situacija tiek Prancūzijoje, tiek Švedijoje buvo gal prieš 15 metų. Per tą laiką keitėsi medžiagos, technologijos, kurios leidžia įrengti tokias grindų dangas, kokių reikia konkrečios paskirties pastatuose.

Lietuvių prieš 11 metų įkurta įmonė lieja grindis, naudodama koncernų „Flowcrete“ ir „Pro-Tech“ technologijas. Kaip sako p. Masevičius, šios grindų dangos pagrindinės arba rišamosios medžiagos yra epoksidai, poliuretanai ir metakrilatai. Jie naudojami įrengiant grindis. Specifiką kuria užpildai, kurie gali suteikti atsparumą trinčiai ir skysčiams, slidumui ir cheminių medžiagų poveikiui; kurie leidžia sukurti pasirinktą interjerą – spalvą, raštą.

Svirplys, Epoksidinės, poliuretaninės grindys

Pagal „Flowcrete“ technologiją visame pasaulyje įrengta ne vienos ligoninės, laboratorijos grindys, nes jos yra atsparios taip pat ir rūgštims, kurios naudojamos mokslo ar kitose laboratorijose. 

Sveikatos priežiūros įstaigose svarbu palaikyti švarą, apsaugoti nuo slydimo pavojaus. Specifinės paskirties įstaigose paprastai valymui naudojamos cheminės medžiagos, tad grindų danga turi būti atspari, bet, tuo pat metu, atitikti nustatytas higienos normas. Minėta grindų danga turi higienos sertifikatą ir pasižymi antibakterinėmis savybėmis, tad gali būti naudojama sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigose, nekeldama pavojaus.

Epoksidinės, poliuretaninės grindys Ilgaamžiškumas yra dar viena epoksidinių ir poliuretaninių grindų savybių, kurią vertina užsakovai. Kaip sako p. Masevičius, ilgaamžiškumas yra reguliuojamas, nes technologijos leidžia sukurti ir ypač patvarią, ir vidutinio patvarumo grindų dangą. 

Neretai net ir gausiai žmonių lankomose vietose, kaip, pavyzdžiui, prekybos centruose, tenka matyti lenteles su įspėjančiu nepaslysti užrašu. Ir ne tik ant grindų – grėsmė nuslysti kyla net ir lipant laiptais.

„Flowcrete“ grindų dangos yra blizgios, matinės ir pusiau matinės. Iš pažiūros atrodančios slidžios, iš tiesų, tvirtina bendrovės vadovas, grindų dangos yra visiškai saugios – neslidžios. Siekiant išvengti slidumo, naudojama neslidi danga „Pro-Tech“ su kaučiuko gumos granulėmis, ar epoksidas ir poliuretanas su kvarcinu smėliu ar pabarstais. 

„PRO-TECH“ gamintojo grindų danga tinka ir įrengiant laiptų pakopas, tiek lauko, tiek vidaus darbams. Tam paprastai naudojama medžiaga su kaučiuko gumos granulėmis. Tokiu būdu laiptų pakopos padengiamos neslidžia danga, kurios paviršius yra šiurkštus ir minkštas. Tokias pakopas siūloma įrengti tų laiptų, ant kurių gali patekti vandens ar sniego, kaip, pavyzdžiui, prie įėjimo.

Epoksidinės, poliuretaninės grindys Ja galima lengvai dengti koridorių, garažų, dušų kambarių, pirčių, balkonų, terasų, verandų, rūsių, nuolydžių grindis, viešojo transporto salonų grindis, takus aplink baseinus, automobilių priekabas, bagažines, kėbulus, laivų denius, naudoti sporto aikštelių įrengimui bei linijų žymėjimui ir pan.

Darbui su epoksidinėmis ir poliuretaninėmis dangomis nebūtini aukštos kvalifikacijos meistrai. Epoksidinę grindų dangą nudažyti paprastu voleliu arba išlyginti mentele gali paprastas dažytojas, o pasikonsultavęs su specialistais – pradedantysis gali lengvai pasiekti profesionalo kokybę atitinkančių rezultatų.

„Mūsų naudojamos medžiagos yra universalios, jas galima naudoti ir pramonėje, ir komerciniuose pastatuose, kitos paskirties pastatuose“, – sako bendrovės „Svirplys“ generalinis direktorius E. Masevičius.

HIGIENINĖS GRINDYS

Savaime išsilyginanti poliuretaninė grindų danga „Flowshield LXP“ 

Savaime išsilyginanti, elastinga, atspari įbrėžimams, nelaidi vandeniui, lengvai valoma danga. Ypatingai atspari rūgštims.
Gamintojas – „Flowcrete“, Švedija.

Naudojimas

Gali būti įrengiama ant betono, asfalto, medžio ir plieno. Užtikrina lankstų, lengvai valomą, chemiškai atsparų grindų paviršių. Naudojama parduotuvėse, parodų salėse, restoranuose, mokyklose, oro uostose, medicinos įstaigose, taip pat apdirbimo, gamybos, pakavimo ir sandėliavimo vietose, kurioms būdingas dažnas žmonių ir autokarų judėjimas, kur yra galimi grindų įlinkimai.

Privalumai
 • Vientisas paviršius
 • Ypač atspari rūgštims
 • Lengvai valoma, maži priežiūros reikalavimai
 • Lanksti, gali būti naudojama ant betono, asfalto, medžio, plieno ir kt.
 • Atspari įbrėžimams
 • Savaime išsilyginanti

Ypatingo atsparumo epoksidinė grindų danga „Peran STB“

„Peran STB“ yra dekoratyvinis grindų dangos paviršius, naudojamas dideles apkrovas turinčiose patalpose, sudarytas iš spalvotų tvirtų kvarcinių granulių, sujungtų rišamąja medžiaga. Su „Peran STB“ įrengtas paviršius gali būti tiek matinis, tiek ir blizgus.
Gamintojas – „Flowcrete“, Švedija.

Naudojimas

Idealiai tinka plotams, kuriems būdinga didelė apkrova. Paviršius tampa atsparus smūgiams bei cheminiams preparatams. Tinka naudoti parduotuvėse, restoranuose, mokyklose, kontorose, medicinos įstaigose, maisto pramonės patalpose ir t.t

Privalumai

 • Dekoratyvinis paviršius
 • Didelis atsparumas įbrėžimams
 • Lengvai valoma ir prižiūrima
 • Atspari susidėvėjimui
 • Besiūlė ir higieniška
 • Greitai įrengiama
 • Geras atsparumas cheminiams preparatams

Liejama grindų danga „Peran SL“

Lygi, blizgi, grindų danga, puikiai tinkanti minimalistiniam, šiuolaikiniam interjerui, sukurianti šiuolaikišką aplinką. „Peran SL“ – ilgaamžė, visiškai lygaus paviršiaus danga, nepralaidi vandeniui, neslidi, atspari cheminėms medžiagoms, stipriai sukimba su dauguma medžiagų, sudarydama unikalų neatskiriamą junginį. „Peran SL“ pranoksta visas kitas pagrindines grindų dangas, taip pat ir PVC bei plyteles.
Gamintojas – „Flowcrete“, Švedija.

Naudojimas

Naudojama intensyviai eksploatuojamose zonose, kaip: parduotuvės, restoranai, viešbučiai, mokyklos, kontoros, medicinos įstaigos, maisto pramonės patalpos ir t.t.. Tinkama naudoti ant šildomų grindų.

Privalumai

 • Modernios spalvos, dekoratyvios išvaizdos.
 • Atspari dėvėjimuisi.
 • Labai atspari cheminiams junginiams.
 • Lengvai eksploatuojama, mažos priežiūros sąnaudos

Greito stingimo grindų danga „Flowfast“

„Flowfast“ yra besiūlė, dekoratyvinė, turinti labai geras eksploatacines savybes akrilo pagrindo grindų danga. Ji sukurta labai greitam dangos įrengimui, dangos sluoksnio stingimo greitis – 15-40 minučių. Visiškas grindų dangos sistemos įrengimas galimas per 2 val., netgi esant neigiamai aplinkos temperatūrai iki minus 25 laipsnių. „Flowfast“ danga įrengiama faktiškai ant bet kokio paviršiaus. Danga stipriai sukimba su dauguma medžiagų, sudarydama unikalų neatskiriamą junginį.
Gamintojas – „Flowcrete“, Anglija.

Naudojimas

Tinkama viešose vietose, parduotuvėse, aerouostuose, restoranuose, mokyklose, ligoninėse ir kt.

Privalumai

 • Estetiškai patraukli
 • Greitai įrengiama
 • Danga įrenginėjama net esant neigiamai temperatūrai iki minus 25 C
 • Įvairios dizaino galimybės
 • Besiūlė ir higieniška
 • Lengvai prižiūrima ir valoma
 • Labai geras cheminis atsparumas
 • Labai geras atsparumas įbrėžimams
 • Puikus atsparumas UV spinduliams

Epoksidinės, poliuretaninės grindys

„PRO-TECH“ – neslidi apsauginė danga visiems paviršiams

Tai parengta naudoti, unikali, vienkomponentė, tepama, neslidi, nepralaidi vandeniui, ypatingai atspari poliuretano danga su kaučiuko gumos granulėmis. Dangos nereikia maišyti su kitomis medžiagomis ar sudėtinėmis dalimis. Medžiaga taip pat gali būti ir be granulių, tuomet paviršius bus lygus.

Parengta pagal bendrovės „Svirplys“ informaciją. Bendrovės iliustr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

SPRENDIMAI

nuotrauka
2021-04-13 13:09
Komfortas paprastai suprantamas kaip sąlygų visuma, teikianti buitinių patogumų. Tačiau šias sąlygas, ypač kalbant apie akustinį komfortą, kaip pastebi UAB „Ramsta“ direktorius Kęstutis Jonutis, visi supranta skirtingai.
nuotrauka
2021-04-07 12:07
Nemažai gyventojų savo būstuose pasirenka naudoti saulės elektrinės energiją. Nekilnojamojo turto savininkams, nusprendusiems pasirinkti saulės energiją, pirmiausia aktualu žinoti, ar šis energijos šaltinis priskirtinas prie atsinaujinančių energijos šaltinių ir ar su saulės elektrinėmis galima pasi...
nuotrauka
2021-03-31 07:07
Nors garso reikalavimai pastatams reglamentuoti, tačiau iš tiesų garso izoliavimas, kaip pastebi Laura Nariūnienė, UAB Akustinių tyrimų centras direktorė, yra problemiškas. Deja, bet problemas lemia ne tik nekilnojamojo turto statytojai, bet ir pačios garso matavimo įmonės.
nuotrauka
2021-03-19 09:21
Šiltas ir sandarus stogas – viena svarbiausių energiškai efektyvaus pastato konstrukcijos dalių. Be šilumos ir sandarumo reikalavimų, keliamų jame naudojamoms medžiagoms, vis svarbesni vartotojams tampa dar keli veiksniai: medžiagų montavimo paprastumas ir greitis bei galimybė, neprarandant sumontav...
nuotrauka
2021-03-10 07:07
Valstybė demonstruoja didelį spaudimą leisti tik A++ energinio naudingumo pastatus, tikindama, kad tai daro vedina klimato kaitos problemų ir siekdama komfortiško gyvenimo žmonėms. Tačiau komfortiško gyvenimo idilę sklaido garsui pralaidžios sienų pertvaros ir perdangos tarp aukštų. Susidarė paradok...
nuotrauka
2021-03-05 07:01
Du iš trijų mūsų šalies – ypač didmiesčių ar vietovių, esančių netoli pagrindinių šalies magistralių – gyventojų vienaip ar kitaip kenčia nuo perteklinio triukšmo savo namuose. Triukšmas gali būti rimta problema bei miego sutrikimų, streso ir nuovargio priežastis. Tam kad būstas taptų jaukesniu, jo ...
nuotrauka
2021-03-02 07:09
Sostinės Latvių gatvėje 54 esantis daugiabutis tapo pavyzdžiu, kad ir senos statybos pastatas gali būti modernizuojamas taip, kad pasiektų A++ energinio naudingumo klasę. Tokį aukštą efektyvumą generaliniam rangovui „Bocon Living“ pavyko pasiekti bendradarbiaujant su žinomų prekių ženklų įmonėmis, k...
nuotrauka
2021-02-26 07:15
Modernizuojant sostinės daugiabutį Latvių g. 54, rangovas UAB „Bocon Living“ įgyvendino ir net viršijo projektinius lūkesčius – pasiekė aukštesnę energinę klasę nei planuota – A++. Aukštų rezultatų pasiekti pavyko todėl, kad ir daugiabučio modernizavimo projektas parengtas itin profesionaliai, ir pr...
nuotrauka
2021-02-05 10:31
Statybos techniniame reglamente STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ numatyta, jog nuo 2021 m. sausio 1 d. Lietuvoje naujai statomi daugiabučiai ir gyvenamosios paskirties statiniai (taip pat ir kitos paskirties statiniai, kuriems nenumatytos išimtys) turės...
nuotrauka
2021-01-29 07:09
UAB „Bocon Living“ po keturių intensyvios veiklos metų Latvijos rinkoje į Lietuvą grįžo su ambicingu projektu. Statybų bendrovė Vilniuje per pusmetį modernizavo daugiabutį, kuriam pirmajam Lietuvoje po modernizavimo pavyko pasiekti A++ energinio efektyvumo klasę.
nuotrauka
2021-01-11 11:16
Nuolatiniai garsai gali ilgam sutrikdyti ramybę, kenkti darbingumui, kokybiškam poilsiui ir žmogaus sveikatai. Projektuojant ir statant naujus ar renovuojant senus namus, daug dėmesio skiriama pastatų konstrukciniams sprendimams, šilumos izoliacijai, inžinerinių sistemų efektyvumui, tačiau jo pritrū...
nuotrauka
2020-12-18 10:52
Prieš naujus metus dauguma žmonių iškelia sau tikslą ar kelis tikslus, ką nori nuveikti, pasiekti ar padaryti ateinančiais metais. Rezoliucijomis vadinami siekiai yra savotiškas simbolis ir tuo pačiu pajuokos objektas, nes išsipildo labai maža dalis jų. Tačiau juk galima sau iškelti tokias rezoliuci...
nuotrauka
2020-12-14 16:42
KLAUSIMAS. Savivaldybė parduoda apleistą pusiau apgriuvusį namą, kuris yra prijungtas prie gretimo namo. Savivaldybės parduodamam namui reikia kapitalinio remonto, reikia keisti gegnes, kloti stogą, keisti supuvusius rąstus, tačiau namo plotas nesikeis. Ar reikia namo, prie kurio prijungtas minimas ...
nuotrauka
2020-12-11 06:41
Aukščiausia energinio efektyvumo klasė A++ žymi energijos beveik nevartojantį pastatą. Būtent tokie namai Lietuvoje bus statomi nuo 2021 m. sausio 1 d., kai visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalios aukščiausi energinio efektyvumo reikalavimai pastatams. Kokie su šiais reikalavimais susiję pokyčiai la...
nuotrauka
2020-12-10 13:38
Kaip apšiltinti senos statybos individualų namą – greitai, patikimai ir švariai? Danų patirtis rodo, kad pučiama mineralinė vata yra vienas efektyviausių pasirinkimų.
nuotrauka
2020-12-07 12:00
Lietuvoje aktualus tiek senų, tiek naujų pastatų bei namų šiltinimas. Gyvename tokioje klimato zonoje, kur vyrauja daug drėgmės ir iškrenta daug kritulių, o šaltasis sezonas reikalauja efektyvaus šildymo ir šilumos išlaikymo namo viduje. Deja, ne visi pastatai atitinka aukštos klasės energinį efekty...
nuotrauka
2020-11-30 09:02
KLAUSIMAS. Statant individualų namą – apie 80 kv. m; A++ energinio naudingumo klasės, privaloma naudoti atsinaujinančius energijos resursus. Aeroterminiai šilumos siurbliai oras - vanduo veikia atsinaujinančių resursų principu, tai ar užtenka tokio šilumos siurblio, kad namas atitiktų A++ energinio ...
nuotrauka
2020-11-27 12:51
Nuo kitų metų sausio 1 d. visų naujai statomų pastatų, kuriems prašymas išduoti leidimą statyti pateiktas po 2020 m. sausio 1 d., energinio naudingumo klasė turės būti ne žemesnė kaip A++.
nuotrauka
2020-11-26 15:13
Jei per pastaruosius metus teko važiuoti keliu Kaunas - Jurbarkas, neabejotinai dėmesį patraukė nedideli mediniai nameliai, sustatyti Raudondvario pašonėje. Turbūt nedaugelis atspėjo, kad šie nameliai tapo biuru gamtoje.
nuotrauka
2020-11-09 14:26
Statydami energiškai efektyvų namą visų pirma siekiame maksimaliai sumažinti galimus energijos nuostolius, įrengti efektyvią izoliaciją ir užtikrinti patikimą pastato sandarumą.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI