2020 birželio 1 d. pirmadienis, 16:32
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Filmavo linksmą vaizdą, kuris pasirodė besąs pavojingas darbo saugos pažeidimas Video

2014-08-12 10:48
Panevėžietis Saulius Zaura sukėlė sensaciją, internete paskelbęs vaizdo siužetą apie statybininkus. Jis nufilmavo Panevėžyje, Klaipėdos gatvėje, ant renovuoti ruošiamo devynaukščio pastato darbininkus, bemontuojančius pastolius. Vaizdo įrašu, kuris nuo rugpjūčio 6 d. yra peržiūrėtas jau beveik 100 tūkst. kartų, susidomėjo Valstybinė darbo inspekcija, nes pastoliai buvo montuojami šiurkščiai pažeidžiant visus saugos reikalavimus.
nuotrauka
Saulius Zaura. Nuotr. iš FB


Kokiomis aplinkybėmis pamatėte vaizdą, kuris tapo interneto sensacija. Gal gyvenate šiame name?

Ne, šiame name negyvenu – tiesiog tą dieną ėjau pro šalį. Pamačiau, kad labai gražiai ir įdomiai rikiuojasi darbas, vyksta judėjimas. Ir nubėgau iš bagažinės išsitraukti aparatūros.

Gal Jūs esate statybininkas, kad pamatėte, jog statybininkai darbuojasi pažeisdami darbų saugos reikalavimus?

Po tekstu apie įvykį yra apie tūkstantis komentarų. Pusė komentuojančių žmonių sako nematantys problemų – pusė Lietuvos taip dirbantys. Kita pusė pamatė problemą. Aš iš tiesų nieko neįžiūrėjau. Man tiesiog buvo gražu. Mes, VšĮ „Panevėžio mokslo ir technologijų parkas“ [Saulius Zaura yra šio parko direktorius], esame įsigiję specialią įrangą, kuri leidžia pamatyti vaizdą kitu kampu, žiūriu, kas būtų gražu, įdomu – šiek tiek kitoje dimensijoje. Aš turėjau meninį kūrybinį interesą. O kad kažkas negerai su sauga...

Mes su tais pačiais statybininkais žiūrinėjome, kas nufilmuota ir nufotografuota. Ir tik vienas užsiminė, kad jų be šalmų nerodyčiau. Tik tada man toptelėjo, kad čia kažkas negerai.

Kai filmavau, darbų sauga mažiausiai man rūpėjo. Filmukas labiau linksmas, o ne apie darbų saugą.

Ar nesijaučiat padaręs meškos paslaugą statybininkams ir tai bendrovei?

Na, nežinau, ar vienam kitam sveikam ir gyvam likusiam statybininkui arba žmogui, kuriam ant galvos plyta neužkrito, tai yra meškos paslauga. Tai viena. O antra, jei bendrovė laimi darbus mažiausiomis kainomis ir sąmoningai planuoja nesilaikyti saugos reikalavimų, kurie atsieit yra brangesni, tai ji apvaginėja kitus. Tai irgi nelabai gerai, taigi čia jokia meškos paslauga.

Kodėl nepranešėt apie tai Darbo inspekcijai?

Minties tokios net nebuvo. Norės – susiras, nenorės, tai nenorės. Ne mano darbas jiems skambinėti.

Mūsų technologijų parke yra darbų saugos įmonių ir vienas jos darbuotojų pasakojo, kad prieš dieną ėjo pro šalį ir turėjęs mintį, jog reikia Darbo inspekciją kviesti. Bet nepakvietė. Mes visi užsiėmę savo darbais.

Tai Jums turėtų dėkoti tų darbininkų artimieji.

Pas mus nusistovėjusios tokios normos. Netikiu, kad jie nebijo, nes nebijo tiktai kvailiai. Gal nenori prieš kitus pasirodyti, kad bijo, kad rūpinasi savimi. Manau, kad esmė net ne reikalavimuose, o tame, kaip žmonės juos supranta. Ir ne baudoje esmė. Juk matėte, kokiame aukštyje žmogus atneša, pastato pastolį.

Prisiminkim Kelių eismo taisykles. Kai atsirado reikalavimas važiuoti su įjungtais žibintais, visi sakė „nesąmonė“, o dabar važinėja, nes saugiau. Arba saugos diržai. Prieš 10 metų pats krykštavau iš laimės, kai atradau po sėdyne, kaip juos atjungti. Mąstymas keičiasi.

Sauliaus Zauros vaizdo siužetas iš Palangos

Statybunaujienos.lt

Renovacijos Panevėžyje ypatumai

Žymės  PastoliaiRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-06-01 11:13
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atliko 20 neplaninių patikrinimų vyrų ir moterų darbo užmokesčio atotrūkio finansų ir draudimo įstaigose priežastims nustatyti. Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2018 m. Lietuvoje moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis finansinės ir draudimo veiklos įm...
nuotrauka
2020-06-01 11:02
Kauno miesto savivaldybė paskelbė tarptautinį „Mokslo salos“ rangovo parinkimo konkursą. Jo nugalėtojas statys pirmąjį mokslo muziejų Lietuvoje. Šiuo metu, kaip skelbia Kauno savivaldybė, atliekami namų darbai: Nemuno saloje į būsimą muziejų jau tiesiamos požeminės komunikacijos, įsibėgėja Karaliaus...
nuotrauka
2020-06-01 07:57
Koronavirusas pakeitė Lietuvos ir viso pasaulio verslo aplinką, o viena didžiausių dilemų verslui – kaip pritaikyti biurus naujoms higienos normoms ir ar apskritai verta į tai investuoti. Gal nuosavas biuras – prabanga? Kiekvienas atvejis unikalus, visgi yra sprendimų, kurie leidžia atsikratyti rūpe...
nuotrauka
2020-06-01 07:55
Įvertinus gautas visuomenės pastabas ir pasiūlymus, Aplinkos ministerijos parengtas Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektas bus teikiamas Vyriausybei svarstyti. Terminas, kai buvo galima pareikšti atsiliepimus, baigėsi.
nuotrauka
2020-05-29 10:15
Nuo birželio 1 d. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) savo veiklą vykdys įprasta tvarka: atnaujinami ūkio subjektų planiniai ir neplaniniai patikrinimai darbo inspektoriams apsilankant patikros vietose.
nuotrauka
2020-05-29 08:27
AB „Grigeo Klaipėda“ Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos departamentui pateikė paraišką Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidimui pakeisti. Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą, prašydama, kad būtų sustabdyti nesavalaikiai veiksmai, siekian...
nuotrauka
2020-05-28 09:10
Statybos sąnaudų elementų kainos 2020 m. balandį, palyginti su kovu, padidėjo 0,3 proc.
nuotrauka
2020-05-28 08:50
Nuo š. m. gegužės 28 d. Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) priima paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės energijos technologijų, šilumos siurblių bei šilumos saugyklų – įrengimui daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, arba yra gav...
nuotrauka
2020-05-27 13:08
„BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ ir Kauno rajono savivaldybė pasirašė 15 metų viešosios ir privačios partnerystės (PPP) sutartį, pagal kurią fondas iki 2022 m. rudens įsipareigojo atnaujinti švietimo infrastruktūros objektus Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje.
nuotrauka
2020-05-26 14:41
Jonavoje šiais metais prasidės pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę statybos – gavusi Vyriausybės finansavimą, Jonavos rajono savivaldybė antradienį, gegužės 26 d., pasirašė sutartį dėl statybos darbų su viešojo pirkimo konkurso laimėtoja AB „Kauno tiltai“.
nuotrauka
2020-05-26 09:59
Kairiajame Nemuno krante, greta Vytauto Didžiojo tilto suprojektuotas M. K. Čiurlionio koncertų centras išsiskirs ne tik puikia akustika, bet ir drąsiais architektūriniais sprendimais. Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį su projektuotojais. Netrukus šiam unikaliam projektui viliamasi sulaukti ...
nuotrauka
2020-05-25 15:42
Siekiant spartesnio ekonomikos atsigavimo, investicijos į stambius infrastruktūros projektus sukuria apčiuopiamos naudos jau po metų ar dvejų, o energetikos, kelių, švietimo ir sveikatos sritys galėtų pritraukti iki 3,5 milijardo eurų privačių investuotojų lėšų, teigia „Newsec“.
nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:50
Nuomos sutarčių registravimas pastarosiomis dienomis yra viena populiariausių Registrų centro paslaugų. Pastebimai išaugus klientų, pageidaujančių Nekilnojamojo turto registre įregistruoti juridinį faktą apie sudarytą nuomos sutartį, šiam procesui skiriamas itin didelis dėmesys.
nuotrauka
2020-05-22 09:17
Nors Valstybinė darbo inspekcija (VDI), šalyje paskelbus karantiną, laikinai sustabdė planinius inspektavimus, atsižvelgiant į nelegalaus ir nedeklaruoto darbo žalą valstybės ir visuomenės interesams, nelegalaus darbo kontrolė ne tik nenutrūko, bet ir buvo dvigubai rezultatyvesnė. Kas antro patikrin...
nuotrauka
2020-05-22 08:38
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Viešųjų pirkimų komisijos ginčą dėl koncesijos sutarties sudarymo sustabdymo, nusprendė atmesti pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.
nuotrauka
2020-05-22 08:18
Aplinkos ministerija parengė Minimalius reikalavimus dulkėtumui mažinti laikant, kraunant, vežant birias kietąsias medžiagas ir kviečia visuomenę susipažinti su jų projektu. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki birželio 4 d.
nuotrauka
2020-05-21 08:05
Vyriausybė, Aplinkos ministerijos siūlymu, priėmė itin svarbų statybos sektoriaus ateičiai sprendimą, atveriantį kelią jam skaitmeninti. Nustatyta prievolė nuo kitų metų viešųjų statinių statybai pradėti palaipsniui taikyti informacinį modeliavimą, kuris pasaulyje žinomas santrumpa BIM (Building Inf...
nuotrauka
2020-05-20 13:38
Lietuvos kultūros taryba paskelbė atstovavimo Lietuvai 2021 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje konkursą. Pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinio paviljono projektą 2020 m. ir jį įgyvendinti 2021 m. šiame etape skirta 200 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.
nuotrauka
2020-05-19 14:01
Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes ir vandentvarkos įmones parengti paraiškas finansavimui, skirtam gyventojų būstus prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir teikti jas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...