2021 vasario 26 d. penktadienis, 17:53
Reklama  |  facebook

Futbolo ir regbio žaidėjai nekantriai laukia naujo maniežo Kaune statybų

2016-03-22 12:13
500 jaunųjų futbolininkų, per šimtą regbininkų ir beveik pusšimtis beisbolo sportininkų pavasarį pasitinka su palengvėjimu – atšilus orams pagaliau vėl bus galima treniruotis. Neries krantinėje planuojamas naujas futbolo maniežas palengvintų šių Kauno futbolo mokyklos „Tauras“ auklėtinių kasdienybę, praneša Kauno miesto savivaldybė.
nuotrauka
Futbolo maniežui Kaune numatyta vieta. Kauno miesto savivaldybės nuotr.


„Poreikis Kaune turėti naują, kokybišką futbolo maniežą yra be galo didelis. Šaltuoju metų laiku čia galėtų sportuoti ne vien mūsų auklėtiniai – 6–19 metų vaikai ir jaunuoliai, bet ir miesto futbolo mėgėjų lygos. Tokia uždara futbolo aikštė žiemą tiktų net profesionalų varžyboms“, – sakė futbolo mokyklos „Tauras“ vadovas Laimis Bičkauskas.

Tenkinasi tuo, ką turi

Iki šiol Kauno futbolo mokyklos auklėtiniai, atšalus orams, sportuoja bendrojo lavinimo mokyklų sporto salėse, tačiau šiomis erdvėmis tenka dalintis, mat ten glaudžiasi ir kitų sporto šakų atstovai. Kita žiemiškų treniruočių vieta – Lietuvos futbolo federacijai priklausantis maniežas. Čia vienu metu sportuoja keturios grupės.

Vienintelio kol kas Kaune esančio futbolo maniežo aikštės dydis nesiekia standartinių išmatavimų. Nuo pavakarės ten treniruojasi Nacionalinės futbolo akademijos auklėtiniai, todėl „Tauro“ mokyklos auklėtiniai priversti taikytis prie esamų sąlygų. Vyresniems sportininkams apskritai nėra sąlygų pilnavertiškai treniruotis didesnėse erdvėse.

„Kol oro sąlygos dar netinkamos žaisti lauke, naujasis maniežas būtų išnaudojamas visiškai. Iki pat vakaro jame vyktų ne tik treniruotės, bet ir mėgėjų turnyrai ar net profesionalių klubų rungtynės. Tai bus tikras išsigelbėjimas Kaune augantiems jauniesiems futbolo talentams“, – akcentavo L. Bičkauskas.

Pavyzdys – Islandija

Savo žodžiams pagrįsti pašnekovas pateikė pavyzdį: futbolo pasaulyje tikra staigmena tapo Islandija, kurios nacionalinė futbolo rinktinė prasibrovė į Europos futbolo čempionatą, atrankos etape aplenkusi netgi tituluotą Nyderlandų rinktinę.

Gyventojų skaičiumi (apie 330 tūkst.) Islandija prilygsta Kaunui. Šioje šalyje pastatyta dešimt pilnų išmatavimų futbolo maniežų. Dar 2012 metais FIFA reitinge buvusi toli už geriausiųjų šimtuko ribų, šiuo metu islandų nacionalinė komanda puikuojasi tarp keturiasdešimties pajėgiausių.

„Štai, ką reiškia turėti geras treniruočių sąlygas ir infrastruktūrą“, – pastebėjo L. Bičkauskas.

Planuotos futbolo aikštelės atsisakyta

„Mūsų tikslas – erdvus ir modernus maniežas, kuriame vyktų ne tik treniruotės, bet ir varžybos. Sporto salės tokiam tikslui tikrai nestatysime“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Miesto vadovas taip paaiškino, kodėl atsisakyta seniai parengto ir šiandieninių techninių reikalavimų nebeatitinkančio projekto įrengti uždarų patalpų futbolo aikštelę prie Milikonių mokyklos, kuri būtų įsprausta tarp Šilainių mikrorajono daugiabučių.

Kauno miesto savivaldybės taryba pritarė planams statyti futbolo maniežą palei Neries krantinę, greta ten esančio Kauno futbolo mokyklos stadiono. Netrukus bus pradėtas rengti detalusis planas.

Praėjusį antradienį vykusiame miesto tarybos posėdyje sprendimo projektą pristatęs savivaldybės Miesto planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius užtikrino, kad netoliese esantis parkas ir Neries krantinės kraštovaizdis dėl naujojo objekto nenukentės.

Planuojama, kad naujasis maniežas bus pilnų išmatavimų (100 metrų ilgio ir 70 metrų pločio), su žiūrovų tribūnomis ir visa kita reikalinga infrastruktūra. Tokie maniežai kol kas veikia tik Vilniuje ir Marijampolėje. Šiemet juose Lietuvos futbolo A lygos sezoną pradėjo pajėgiausios šalies komandos.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-02-22 07:19
Užklupusi pandemija diktuoja naujas ne tik gyvenimo, bet ir darbo taisykles, o modernių sprendimų ieškantis verslas vis dažniau kuriasi moduliniuose statiniuose.
nuotrauka
2021-02-19 07:16
Vilniuje įsikūrusios įmonės „Trantera“ veikla yra susijusi su transporto priemonėmis. Todėl įmonės vadovas Aleksandr Lavrinovič įsitikinęs: verslo sėkmei ypač svarbu, kad mechanizmai ir transporto priemonės būtų ne tik patikimos, efektyvios, bet ir stiprintų įmonės įvaizdį. Neatsitiktinai jau beveik...
nuotrauka
2021-02-18 07:20
Žmogus yra vertės matas, todėl langai, durys ar slankiosios sistemos turi būti gaminami, kuriami ir išmaniai įrengiami ne pastatui, o žmogui. Kai gamintojas mąsto apie žmogų, jo gaminiai negali būti blogi. Todėl GEALAN bendrovės, PVC langų bei durų profilių sistemų kūrėjos, atramos taškas – gaminius...
nuotrauka
2021-02-17 09:25
Pastatų priežiūros įmonė „Yglė pastatų valdymas“ (YPV) oficialiai užbaigė prisijungimą prie Suomijos įmonių grupės SOL. Nuo šiol įmonė veikia „SOL Baltics“, vienijančios įmones Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje, vardu ir tampa lyderiaujančia pastatų priežiūros bei valymo paslaugų tiekėja Baltijos ša...
nuotrauka
2021-02-15 08:21
Skaitmeninių statybos technologijų įmonė UAB „AGA CAD“ prisijungė prie Europos statybos ir gamybos skaitmeninės transformacijos lyderės - Prancūzijos įmonių grupės „GROUPE MONNOYEUR“. 100 proc. „AGA CAD“ akcijų įsigijo antrinė šios grupės įmonė „ARKANCE“. Dėl to Vilniuje įsikūręs „AGA CAD“ specializ...
nuotrauka
2021-02-11 07:31
„Magnum“ verslo centras yra ne tik didžiausias verslo centras Kaune. Šis projektas išsiskiria ir statybų, ir inžinerinių sprendimų prasme – tai didžiulis A+ klasės pastatas su daugybe techninių inovacijų. „Magnum“ įkūnija aukščiausius kokybės reikalavimus, būtent todėl tapo svarbiu pokyčiu formuojan...
nuotrauka
2021-02-10 11:15
Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) Ryternos gatvėje netrukus iškils nauji pardavimui ir nuomai skirti pastatai: 0,62 ha ploto sklype pradedamas statyti penkių statinių kompleksas. Kiekviename iš jų įsikurs nuo vienos iki dviejų įmonių, kurioms reikalingos nedidelės sandėliavimo arba gamybos pat...
nuotrauka
2021-02-09 07:15
Šių dienų statybų sektoriaus profesionalai ne tik statydami naujus statinius ieško inovatyvių sprendimų, siekia aukščiausių kokybės standartų. Tokius aukštus reikalavimus jie kelia ir tada, kai atnaujina bei pritaiko visuomenės poreikiams senus, turinčius neįkainojamą istorinę vertę, pastatus.
nuotrauka
2021-02-08 15:46
Viena didžiausių kelių tiesimo bendrovių Lietuvoje AB „Panevėžio keliai“ stebėtojų tarybos posėdyje paskyrė naują bendrovės valdybą, kurios pirmininke išrinkta Jurgita Jurkšaitytė. Naujoji valdyba laikinai eiti generalinio direktoriaus pareigas patikėjo „Panevėžio kelių“ komercijos direktoriui Rolan...
nuotrauka
2021-02-08 10:30
Naujuoju Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) generaliniu direktoriumi paskirtas Mantas Burokas. Laimėjęs jėgainės vadovo atranką, šias pareigas jis pradės eiti vasario 24 d.
nuotrauka
2021-02-08 07:03
Naujasis „Architektūros parko“ Vilniuje namų kvartalas „Svečių namai“ arba P9 įvardintas šiuolaikišku, moderniu ir geros architektūros projektu. Kvartalą, įkurdintą istoriškai ir gamtos požiūriu išskirtinoje vietoje, kaip generalinis rangovas pastatė AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST).
nuotrauka
2021-02-04 07:23
„Sudėtingiausiais šaliai laikais, kokie yra ir šis pandemijos laikotarpis, mūsų įmonė mobilizuojasi ir įveikia iššūkius“, – sako UAB „Elektrifikacijos paslaugos“ direktorius Aivaras Pranauskas, kurio vadovaujama įmonė mažųjų įmonių grupėje pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2020“ vardą.
nuotrauka
2021-02-03 12:54
Panevėžio statybos trestas (PST) pasirašė sutartį dėl pastato, kuriame įsikurs naujas prekybos centras „Senukai“, statybų Vilniuje. Jis iškils šalia Pilaitės mikrorajono formuojamame prekybos ir pramogų centrų teritorijoje prie Pilaitės prospekto ir Vakarinio aplinkkelio. Projekto vertė viršija 7 ml...
nuotrauka
2021-02-01 07:24
„Virmaldos“ darbuotojai jau dvejus metus kas antrą penktadienį nedirba. Palaipsniui įmonė pereina prie naujo darbo ritmo – keturių dienų darbo savaitės.
nuotrauka
2021-01-29 14:25
PVC langų ir durų profilių gamintojos, Lietuvos ir Vokietijos įmonės GEALAN BALTIC ilgametis vadovas Jaunius Šileikis, kuris įmonei vadovavo 24 metus nuo pat jos įkūrimo pradžios, perduoda įmonės vairą savo suburtai komandai.
nuotrauka
2021-01-29 09:06
Praėjusiais metais nekilnojamojo turto rinkoje netrūko iššūkių ir neapibrėžtumo, tačiau vystytojai 2020-uosius vertina teigiamai, o į ateitį žvelgia optimistiškai. Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ preliminariai skaičiuoja, kad praėjusiais metais daugumoje verslo segmentų pavy...
nuotrauka
2021-01-28 11:28
Vilniaus miesto taryba vakar, sausio 27 d., pritarė rezoliucijai, kuria kviečia aukščiausias valstybės institucijas imtis visų reikalingų politinių veiksmų ir sprendimų tam, kad būtų užtikrintas visuomenės lūkesčius tenkinančios, šalies vystymosi perspektyvas ir tarptautines kultūros politikos tende...
nuotrauka
2021-01-27 08:18
Prieš kiek daugiu nei keturis dešimtmečius pastatytas Vilniaus TV bokštas iki šiol nebuvo kapitaliai remontuojamas, tačiau atliktos ekspertizės išvadose teigiama, jog būtina iš esmės rekonstruoti tiek pagrindinę pastato konstrukciją, tiek vidaus infrastruktūros tinklus.
nuotrauka
2021-01-25 10:50
Gerindamas darbo sąlygas viešojo sektoriaus darbuotojams, įmonė Turto bankas per 2020-iuosius metus atliko daugiau nei 140 patalpų remonto darbų visoje Lietuvoje. Pokyčius pajautė ne tik institucijų darbuotojai, tačiau ir jų lankytojai: dalyje valstybei priklausančių pastatų įrengti ilgai laukti neį...
nuotrauka
2021-01-25 10:07
UAB Merko statyba komanda baigė legendinio „Neringos“ restorano ir viešbučio rekonstrukcijos darbus. Per trejus metus buvo rekonstruotas senasis istorinis restoranas bei viešbutis, pastatyti dar du viešbučio korpusai ir įrengta požeminė automobilių saugojimo aikštelė.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos